Bezaekl lel Bioscoop Mr Ju een Meisje. Prima Mei-kersen Modelleur, "Inzet, Firma 0. S. Donkers Omleersnijder Halfwas Snijder. Trouwkaarten oi Trouwbrieven „DE GEBOCHELDE'* Benedenhuis Hebt GijJUsst van Notaris R1ETRA Het beste adres SJ Opening-voorstelling Donderdag 28 Juni I Donderdag om 8 u. en Vrijdag om 5 en 8 u. hetzelfde programma. I Zondag a.s. om 5 en 8 uur n.m. met de klucht Charlie op Avontuur I Vrijdag en Zaterdag om 3 uur n.m. I KINDERVOORSTELLING met als Hoofdnummer: IT4FBLT JE DEK JE! Te Huur: Geeft Direct Verlichting! Snijderij-leider, Stikkerij-leider, zoekt Waalwijk» v r a a 9 t OOSTERHOUT. Het is thans defi- nitief, dat de N.V. Verschure's Mar- garinefabrieken te Oosterhout het be drijf aldaar zal stopzetten in verband met een getroffen regeling met de Margarine Unie. Het bedrijf zal met deze Unie worden gecombineerd, ter- tfijl de industrie te Oosterhout geheel zal verdwijnen. In verband met deze feiten hebben wij de directie van de N.V. Verschure inlichtingen verzocht, daar het stop zetten van een dergelijk bedrijf natuur lijk met een massa—ontslag gepaard gaat en voor de gemeente Oosterhout Èen ramp zou beteekenen. Wij ver namen. dat een groot gedeelte van het personeel, vermoedelijk 2/3 zal worden ontslagen, terwijl een derde zal worden overgeplaatst naar de fabrieken van de Unie. De gebouwen te Oosterhout zullen vermoedelijk voor een gedeelte worden afgebroken, terwijl er een depot van de Unie zal worden gevestigd. Voor zoover het mogelijk is, zal voor alle ontslagen leden van het personeel een regeling worden ge troffen. Vast staat reeds, dat aan de ouden van dagen en hen, die een groot aantal dienstjaren hebben, pen sioen zal worden verleend. Voor een groot gedeelte van het jongere perso neel is reeds een regeling getroffen met de Hollandsche Kunstzijde Indu strie te Breda. Al het vrouwelijk per soneel wordt naar deze fabriek over geplaatst. de gezelligste inrichting der geheele Kermis. om 5 uur n.m. metais Hoofdnummer 't chinematographisch kunstwerk 'n film van ongekende pracht en ontroering. Oer-komisch bijwerk. I Geheel nieuw, komisch programma OP Zaterdag en een 5 acten Brullen. Bijwerk om te schateren Twee uurtjes in kermisstemming PRIJZEN: 2e Rang 40 ct.. le Rang 60 ct. Balcon 90 ct. I. Kindervoorstelling: Zaal 25 ct., Balcon 40 ct. Alle belasting Inbegrepen. Plaatsbespreken 10 ct. NIÉJUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 26 juni 1928. Eerste feestconcert Bel Canto". Opening Concertzaal Jan v. Dun. Bij gelegenheid van de officieele opening der Concertzaal Jan v. Dun", gaf de Liedertafel „Bel Canto" Zater dagavond haar eerste feestconcert. De mooie zaal, gebouwd onder architectuur van den heer v. d. Heu vel, was geheel bezet. Ónder de genoodigden merkten wij o.m. op het Dagelijksch Bestuur der gemeente Loon op Zand, 't bestuur van Kaatsheuvels Belang, Dr.de Both, de heeren Helsland en Letschert, resp. Inspecteur van politie te Kaatsheuvel en Waalwijk, de besturen der zuster vereenigingen „Apollo", „Euphonia" en Zangvereeniging. Op het podium stonden meer dan twintig bloemstukken, die Bel Canto en Jan v. Dun hadden ontvangen. Nadat „Bel Canto" een paar num mers gezongen had, heette de voor zitter, dhr. P. van Boxtel, de aan wezigen welkom en gaf daarna het woord aan den Edelachtb. heer bur gemeester J. L. van Besouw voor de Officieele opening der zaal. Bij gelegenheid aldus de burge meester van dit eerste feestconcert in deze nieuwe zaal, kan ik niet na laten een woord van gelukwensch te richten tot den heer Jan van Dun, die den durf heeft gehad deze mooie zaal te doen bouwen, die ook den archi tect en aannemers tot eer strekt. Ik hoop, dat de Kaatsheuvelsche bevol king deze daad en onderneming zal weten te apprecieeren en niet meer haar ontspanning zal gaan zoeken andere plaatsen. (Applaus.) Ik ken den heer van Dun reeds lang genoeg om overtuigd te zijn dat hij in deze zaal niets zal toelaten dat in strijd is met de goede zeden, of iets zal dulden dat niet in den haak is. Ik wensch hem met deze nieuwe zaal alle geluk en hoop dat z'n onderneming za! slagen. Daarna feliciteerde spr. de vereeni ging „Bel Canto". Hij hoopt dat alle geschikte krachten zich bij haar zullen aanmelden. Spr. besluit met deze woorden: „Dan zal „Bel Canto" even als de kranige harmonieën de eer van Kaatsheuvel ook op vocaal gebied hooghouden." (Applaus). Als voorzitter van Kaatsheuvels Belang bood de heer M. v. d. Wee den heer Jan v. Dun en „Bel Canto" gelukwenschen aan. Spr. hoopt dat de resultaten evenredig zullen zijn aan de kosten en moeiten voor der bouw van deze Concertzaal gegeven en dat „Bel Canto' met den veel- zljdigen steun dien zij behoeft, tot grooten bloei zal geraken. (Applaus). Namens de harmonie „Euphonia" sprak dhr. van Kemenade. Als jonge vereeniging hebt gij reeds een zaal aldus spr. o.m. die bij ons een gepaste jalouzie heeft gewekt. Spr. hoopt dat de zaal ook in economischen zin aan de verwachtingen van den heer Jan v. Dun zal beantwoorden. (Applaus). Een woord van nBel Canto. Hierna sprak de heer J. Tuerlings namens „Bel Canto". Wij ontleenen aan deze uitvoerige rede 't volgende Daarna werden door „Bel Canto" de met zorg ingestudeerde zangnum mers uitgevoerd, onder de eminente leiding van den heer J. Tuerlings. Met steeds stijgend succes werkte Bel Canto zijn programma af, dat een rijke afwisseling bood in koorwerken, quartetten, terzetten, duo's en solo's. Zoowel liet koor als de solisten hadden menige ovatie in ontvangst te nemen, vooral de heer J. de Graaf voor zijne prestatie' in de Aria „Es ist. genug" uit het Oratorium Elias van Meudelsohn, de heer G. Woning in Leczter Frühling van Grieg, De Storm van R. Hol en Ave Maria van Schubert, en de heer W. Berzeveld in „Aan eene konings- vrouwe" van Spoel. Dankbaar sloot het koor met een „Hij leve lang" op den hospes. Bel Canto mag met, den heer van Dun op een schitterend geslaagde opening terugzien, en we zijn er van overtuigd, dat (le onderneming van den heer van Dun zal slagen en dat Bel Canto zich de sympathie, haar bij haar eerste op treden bewezen, zal waardig toonen. Onder de ontelbare bloemstukken, waarbij een 25-tal alleen van particu lieren. troffen we bloemen aan van (1e vereeniging „Bel Canto", Kaatsheu vels Belang, Euphonia en Apollo, (le K.S.V., Kaatsheuvel, de le L.-o.-Z. Politieh.-club, de kegelclub „Amoen- tias" en „Houdt, de Plank'', de duiven- club „De Combinatie", de kaartclub „Initia", waarnaast nog manden van architect, aannemers, leveranciers, etc. Reeds tijdens deze eerste uitvoering gaven zich een 80-tal heeren als dona teur der nieuwe vereeniging op. Bioscoop Theater Jan van Dun. Met (le a.s. Kermisdagen opent de heer Jan van Dun zijn nieuw schitte rend ingericht bioscoop-theater. De eerste voorstelling wordt gege ven op Donderdag n.m. om 5 uur. Het grootsche cinematografische kunst werk ..De Gebochelde'' zal als hoofd nummer loopen. Op Zaterdag en Zon dag, 80 Juni en 1 Juli, wordt een groot komisch programma vertoond met als hoofdnummer „Charlie op avontuur!" Vrijdag en Zaterdag wordt om 3 uur n.m. een kindervoorstelling gegeven met den sprookjesfilm „Tafeltje dek je! We wenschen de nieuwe onderne ming alle succes! K ermisprogram m a Onze harmoniën Euphonia en Apollo blijven haar oude traditie getrouw en geven met de kermis wederom hunne matinée's. Euphonia heeft ze zelfs uit gebreid tot drie, terwijl Apollo alleen Donderdag en Zaterdag een morgen uitvoering geeft. Natuurlijk komen de harmoniën zelf met een keurig pro gramma. Daarnaast zal in Euphonia op Donderdag en Vrijdag 't duo Jans- sens en mevrouw Deulinten uit Ant werpen optreden, terwijl op Zaterdag het bekende duo La Ranche uit Rot terdam het humoristisch deel van het programma voor zijn rekening neemt. „De Gal jaar Jaszband" zal na den middag voor prima dansmuziek zor gen, waartusschen nu en dan een num mertje van de geëngageerden voor de matinée's tot afwisseling. Ook de Kon. Harmonie Apollo komt met twee schitterende programma's. Van het muzikaal gedeelte zal de Ouverture solemnelle, het groote con coursnummer uit Tilburg, ongetwijfeld nog belangstelling trekken. De beroemde karakter-duettist van Noordt uit 's Hage, treedt Donderdag met een zeer uitgebreid en komisch repertoire op, terwijl het duo Clulpo uit '«-Hage, Zaterdag de dames en hee ren vergasten zal op hun oerkomisch werk. Van 612 uur 's namiddags zal iederen dag groot hal worden gegeven onder leiding van „Four Stars Jasz band", directie André de Laat uit Tilburg. De Harmonie St. Jan in den Berk dijk geeft op Vrijdag een matinée met medewerking van het duo Brokken-v. Engelen uit Waalwijk. Bij den heer L. de Bondt treedt Vrijdagmorgen om 10 uur het bekende duo Jean en Lucien op, dat er ongetwijfeld succes zal heb ben. In diverse andere café's wordt gelegenheid tot dansen gegeven. 't Patronaat zorgt als steeds met de kermis uitstekend voor zijne jongens. Op Donderdag om G uur is hel humo ristenwedstrijd. Op Vrijdag om lialf 10 v.m. maken de jongens een uitstapje per fiets naar Heëswijk. Op Zaterdag groote tooneeluitvoering, om half zes voor dames en heeren. Opgevoerd zal worden „Het spook van de canapé". De kermis biedt zijn gewone genie tingen een cake-walk, een theater, een liichtschommel, een draaimolen, diverse gebak, suiker, galanterie, paling- en andere kramen en verdere kermsiaantrekkelijkbeden. Wil 't weer meewerken, dan wordt over het alge meen een drukke kermis verwacht. Bel Canto. Deze vereeniging hield Dinsdag avond een spoedeischende vergadering, waarin besloten werd. tot het instellen van een actie 0111 donateurs te winnen. Reeds een dertigtal gaven zich na de uitvoering van Zaterdag op. De Voor zitter en de Directeur brachten dank aan de leden voor hunne trouwe op komst op de repetities en den betoon den ijver. Besloten werd nog dit jaar deel te nemen aan een concours en wel aan 't groote internationale concours te Ze venbergen op 11, 12 en 15 Aug. a.s. Apollo. Zaterdag ontving Apollo de behaal de prijzen van het concours te Tilburg. Door den concours-secretaris en een gedelegeerde werden deze prijzen per soonlijk naar Kaatsheuvel gebracht. Dat deze heeren welkom waren, was duidelijk uit de stemming die in Apollo heersebte, op te maken. Gevraagd op kantoor van een Schoenfabriek Vereischten accuraat en netjes werken en bekend met boek houden. 40740 Brieven onder no. der advert, aan het Bureau van dit Blad. Vanaf heden verkrijgbaar, in den boomgaard van Wijlen Mevrouw VERHAQEN te Meeuwen. 40739 te W a a 1 w ij k in de Mr. van Coothstraat, een flink, ruim met tuin en aaneenge- bouwde zaal. De zaal, die een oppervlakte heeft vam plm. 70 M2 is zeer geschikt voor kantoor, magazijn of iets dergelijks. Adres Mr. van Coothstraat 18 a. Ontwerper, prima kracht voor betere en fijne artikelen leer-vakman, calculator, ook goed in serieuze schoenfabriek levenspositie. Neemt ook op zich in richting en leiding van „Ago"- stoff-schoenfabriek vanaf het model tot de verzending. Eenvoudigste tot luxe arti kelen. Offerten aan FRANQ. RICHTER, Pfaffenhoffen, Bas Rhür, France. te Dussen, bericht, dat de goederen van BAST. DE WIT zijn ingezet op Koop f 1400.- f 280 - 1 220.- 1 100.- ADVERTENTIëN. Toeslag Zaterdag 30 Juni 1928 nam. 4 uur te Dussen bij HEESSELS. 40712 EEN PRIMA 40743 EN EEN ERVAREN gewone, Oud-Hollandsche enz,, zeer ruim gesorteerd, zoowel in kwaliteiten, modellen, als prijzen. Ik zou kannen beginnen met de gemeen plaats 't Is me een eer hedenavond namens Bel Canto het woord te mogen voeren voor deze overvolle zaal en niemand uiwer zou ik mogelijk daarbij kunnen overtuigen dat het niet de eer is die ik als directeur van Bel Canto in deze zocht, doch wel de noodzake- lyke plicht, waarvan ik my als woordvoer der tegenover de ons betoonde algemeene sympathieke belangstelling, tegenover de voorkomende welwillendheid van onzen WelEdel Achtbaren Heer Burgemeester, te genover den collegialen sportieven gemeen schapszin onzer zustervereenigingen heb te kwyten. Dat de beer P. van Bokstel, die leeft en srjjdt voor onze jeugdige vereeniging, deze taak niet op zich nam, zal niemand onzen 68-jarigen Voorzitter euvel duiden. Dat andere bestuursleden zich in dezen terugtrokken, mogen we niet anders betite len. dan ineti een te bedeesde bescheidenheid, en omdat juist deze deugd naar sommiger meening niet de grootste van Bel Canto's Directeur is, wil hij namens zijne mede bestuursleden, namens den gastheer Jan v. Dun en namens zijn zangers heden liet woord tot. n richten. Op de allereerste plaats dan een woord van oprechten welgemeenden dank aan on zen WelEdel Achtbaren Heer Burgemeester voor zijn betoonde welwillendheid heden officieel als Hoofd der Gemeente deze zaal te willen openen. Een woord van dank voor de warme woorden, daarbij tot onze genoo digden en onze zangers gesproken. Mijnheer de Burgemeester, U hebt door deze sympathieke daad zoowel den heer van Dun als Bel Canto aan U verplicht en we hopen, dat de jeugdige vereeniging in staat zal zijn TT als drager van 't gezag meerma len een blijk van sympathieken dank te brengen. Een woord van dank aan den emi- nenten Voorzitter der Vereeniging Kaats heuvels Belang,, in de volle overtuiging, dat de belangstelling die wij lieden van K. B mochten ondervinden er eeno zal zijn van blij venden aard. Een woord van dank aan onze zusterver eenigingen op muzikaal gebied, het Kon. Mu ziekgezelschap „Euphonia" en do Kon. Erk- Harmonie „Apollo'' en ons Parochiaal Zang koor „St. Cecilia". Wij zijn er van overtuigd dat de oprich ting van pnze zangvereeniging hij de mees ten met warme sympathie begroet is. We mochten deze sympathie ondervinden in de erkenning onzer vereeniging als zusterver- eeniging. We mochten hedenavond van deze sympathie andermaal getuigen zijn in de be langstelling door een drukke opkomst, zoo wel van het Bestuur als de leden. We leven in liet vertrouwen dat allen die met. ons de muziek beminnen, en 6f vocaal óf instrumen taal haar beoefenen, in „Bel Canto" geen jalouzie wekkende, medeminnaren ziendoch onze zangvereeniging willen* beschouwen als een zuster in de beoefening der kunst. Een plicht van dank zyn wc verschuldigd aan onzen jovialen en sympathieken hospes den lieer Jan van Dun, die, toen we tot hem kwamen 0111 huisvesting, ons heeft opgeno-" men en zij het ook klein, heeft geherbergd, doch die in voortvarende opoffering direct zfjn geld en krachten beschikbaar stelde om ons een thuis te bezorgen, dat ons in den verren omtrek mag benfld worden. „Bel Canto" gaat er trotsch op, in deze prachtige zaal tehuis te zijn. Bel Canto re kent liet zich een eer, dat haar naam vanaf haar eerste levensjaar verbonden is met de schitterende concertzaal Jan van Dun, en vertrouwt, dat de verhouding tusschen de vereeniging en den lieer van Dun er eene moge blijven van wederzijdscli genoegen en voldoening in lengte van dagen. Als blfjk van warme toegenegenheid meende Bel Canto den heer van Dun te mogen vereeren met een souvenir van meer blij venden aard en viel de keuze op dezen palm, die onzen hospes een aangename herinnering moge blflven aan dezen plechtigen dag. We zou den. in onzen plicht te kort schieten, zoo we naast den heer Jan van Duin niet een woord van volle waardeering spraken tot zijne echtgen., mevr. v. Dun en dochter, die, we weten 't uit intiemen kring, met raad en daad, man en vader steunde om het resul taat te bereiken, waarvan we hedenavond mogen getuigen zijn. Namens Bel Canto bieden we beiden bloe men als bewijs onzer sympathieke dank baarheid. Moge de concertzaal „Jan van Dun'' voor hem en zijn gezin in zijne geheele exploita tie een succes worden, dat geevenredigd is aan den durf, de toewijding en de zorg, aan de kosten en opoffering daaraan gespen deerd. Een woord van hulde aan deu WelEd. Heer II. J. van den Heuvel, architect, die het ontwerp dezer schitterende zaal maakte en hierdoor liet bewijs leverde, dat Kaats heuvel op liet gebied van bouwkunde niet naar elders behoeft te gaan. Een woord van hulde aan de aannemers de heeren Gebroeders van den Hoven en L. Luxemburg voor de keurige uitvoering van het bouwwerk, aan den heer Jos. de Lange voor het kunstzinnige schilderwerk, dat ieders hooge goedkeuring mag wegdragen, aan de firma Beekmans, de firma Frederiks en allen die medewerkten om tot stand le brengen, wat hier gewrocht is. Dank zoowel aan alle particulieren die mede iets bijdroegen om dezen dag te doen slagen, dank voor de ontelbare bloemstuk ken die Bel Canto ev den heer van Dun mochten in ontvangst nemen en die liet dui delijkste bewijs zijn, dat Jan van Dun niet alleen vele klanten, doch tevens ontelbare vrienden heeft. Als Directeur van' Bel Canto rust op mij een niet minder zwaren plicht aan liet be stuur en de zangers oen woord van dank te spreken. Het was een durf in Kaatsheuvel een Lie dertafel op te richten, want jammer genoeg was de sympathie daarvoor niet alzijdig. We hebben tegenwerking en afbreking moe ten ondervinden doch zijn verder gegaan, gesteund door een krachtig bestuur, doch vooral gesteund door een volgzame schaar van zangers, die zich in Bel Canto één voe len en niet den taaien wil bezield Bol Canto trouw te blijven ten koste van alles. Aan de moedige kleine schare daarvoor hulde Doch laat liet ons niet bij dat wel ver diende woord van hulde blflven. Hot. was 'n durf de Liedertafel op te richten. Het was een nog grootere durf II dezen avond een programma te presenteeren uitsluitend met eigen krachten samengesteld. Bol Canto heeft dit aangedurfd in jeug digen overmoed. Om echter verder te kun nen gaan op den ingeslagen weg, hebben we steun noodig. steun onder eiken vorm. Het heeft het bestuur der Vereeniging goed ge daan de sympathieke woorden van aanbeve ling te mogen hooren van onzen WelEdel Achtbaren Heer Burgemeester en van onzen eminenten Voorzitter der vereeniging K.B. Allen zijn we liet met do bedoeling der spre kers eens. Naast onze schitterende instru mentale korpsen Euphonia en Apollo komt Kaatsheuvel een zangvereeniging tè kort. Bel Canto poogt 111 dit gemis te voorzier Of ze een toekomst heeft, durven we I hedenavond heel vrijpostig vragen. Of ze op uw aller steun mag rekenen, daarom komen we U verzoeken. Of uw daadwerkelijken vteuu, zon ge zan ger bent, 011 beschikt over stem en kennis van muziek. Nog velen konden zich bij ons aansluiten en onze gelederen versterken. Wij missen met spijt hen, die zanger zijn 011 om ongegronde reden niet hunne medewerking gaven. Bel Canto stelt zich op een stand punt zoo royaal 011 joviaal mogelijk. Onze loden tevens aangesloten by andere muziek gezelschappen zullen U dat getuigen. Op u»w moreelen steun, zooals we die he den mochten ondervinden en waarvoor we U nogmaals danken. Op uw finantieelen steun, die ook wfl niet kunnen missen. TJit. eigen middelen, in den vorm van con tributie, wat geen ander muziekgezelschap ter plaatse doet, wisten wy ons tot. lieden te redden. We kwamen niet eerder tot. TT om een donatie, omdat we eerst iets wilden geven, eer we iets kwamen vragen. Wat we lieden geven, kan mogelyk de critiek van een kunstzinnig oor niet doorstaan, doch we verzoeken U onzen leeftijd in aanmer king genomen een weinig clementie, over tuigd dat deze clementie tevens als gevolg zal hebben, dat de sympathie, die we hopen hedenavond by TT te winnen, zicli zal uit drukken in oen bltf venden finantieelen steun, waarvoor reeds by voorbaat onzen dank. (Applaus). 9*i Sleohts enkele seconden zijn noodig om het hevigste jeuken tot bedaren te brengen. Ecu paar druppels D.D.D. brengen reeds verlichting. Deze bij zondere vloeistof is een verzachtend middel tegen huidziekten van allerlei aard. Het dringt diep in de poriën door, doodt de ziektehrengende bac teriën onder de huid en werkt uitstekend bij Ekzeem, Open Beenen, Ringworm, Huidroos, Uitslag en andere huidaandoeningen; bevrijdt U van jeuk en doet U rustig slapen. Waarom zoudt U wachten? Koop nog beden een flacon van f.0.75 of f.2.50 Lij Uw apotheker of drogist. D.D.D. zeep f.1.—per stuk.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 3