li EE80 Vi HET Z1IQEK J. VER AA, Tailleur Is het U bekend ö2. Woensdag 27 Juni 1928. 51ste Jrg. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 26 Juni '28. jaarmarkt te Waalwijk op Donderdag 28 Juni. Verhuring belasting kantoor. B. en W. zenden aan den Raad 't volgende prae-advies: Door het Rijk is ons de vraag ge steld of het gebouw, in gebruik als belastingkantoor, na hel eindigen der loopende huurovereenkomst op 30 September 1929 opnieuw zou kunnen worden ingehuurd en zoo ja, onder welke voorwaarden. De huurprijs bedraagt thans f2000 per jaar. In dit bedrag is begrepen 450 voor rente en afschrijving van een brandvrije kluis. Voor deze was gerekend op een geheele afschrijving in 10 jaren, zoodat bij het eindigen der huurovereenkomst op de kluis geen schuld meer rust. Bij verlenging der huur zou het dan ook redelijk zijn dat deze werd verminderd met f 450 en dus zou komen op f1550. Wij adviseeren U de huur tegen deze huursom te verlengen. Tegen den door het Rijk gevraagden huur termijn van 5 jaren hebben wij geen bezwaar. Ook zou, naar onze mecning, kunnen worden voldaan aan het ver zoek om in het gebouw een electrische lichtinstallatie aan te leggen, mits de gemaakte kosten worden vergoed met een verhooging der huur ten bedrage van 61/, pCt. van de kosten van aan leg. Blijkens bijgevoegd schrijven gaat het Rijk met deze conditiën accoord. Wij stellen U voor, de huur te ver lengen met 5 jaren onder de voor waarden als opgenomen in bijgevoegd ontwerp-contract, en ons te machtigen met het Rijk een nieuwe huurover eenkomst aan te gaan. Geslaagd. Voor het Zaterdag jl. te T.lburg gehouden examens voor machine- schrijven vanwege den R.K. Bond van Groote-Schrijvers „St.Genesius", Eind hoven, slaagden de volgende heeren P. van Ree en C. Brekelmans te Waalwijk, P. Klerks te Eishout, j. v. Dommelen te Sprarig-Captlle en B. Ligtvoet en P. Hendriks te Kaatsheuvel. Zij genoten hun opleiding aan den R.K. Middelbaren Handelsavondcursus alhier. Gisteren slaagde voor de acte L. O. rnej Froklage. leerlinge van de. Kweekschool Mariënburg te 's Bosch. Voor 't examen onderwijzeres slaagden de dames M. v. Cromvoirt, van de Kweekschool Hoogerheide en C. v. Helvoirt, die haar opleiding ge noot aan de Kweekschool Mariënburg te 's Bosch. Eindexamen R.K. Hoogere Handelsschool. Voor het eindexamen der R.K. Hoogere Handelsschool te Waalwijk zijn geslaagd de volgende heeren C. de Jongh, A. Kiijn, J. van Mil, allen te Waalwijk, K. Oerlemans te Sprang—Capelle, R. ter Berg, J. du Pont te Geertruidenberg en W. van Raam3donk te Raamsdonksveer. Na verlengd examen slaagde nog j. v. d. Aa te Waalwijk. Afgewezen: 1. Concert. Daartoe uitgenoodigd door Waal- wijks Belang, zal de harmonie van de Jongenscongregatie uit Drunen a.s. Zondagavond 8 uur op de markt alhier een concert geven. Wij verwachten voor dit concert zeer groote belangstelling, die alleszins ge rechtvaardigd zal blijken, want ge noemde harmonie biedt een met zoig gekozen program. Aan een schitterende uitvoering valt niet ie twijfelen, want de goede prestaties van 't korps zijn in wijden omtrek bekend. Op het jongste concours te Boxtel behaalde men in de afd. Uitmuntendheid de hoogste onderscheidingen. Wanneer U een Costuum noodig hebt, dat ge dan nergens beter en goedkooper slagen kunt dan bij onderstaand adres. Prima pasvorm, elegante coupe, waar U ook HOEDEN en PETTEN en alles op gebied van Heeren Mode artikelen kunt bekomen. Prachtige confectie Costnums zeer concnrreerend. Aanbevelend, Stationsstraat 15, WAALWIJK. analoog doel. Duur: tot 31 A 1977. Kapitaal: 600 000, verde in 60 preferente aandeelen, serie op naam van i 1000 en 540 gew aandeelen, serie B, op naam i 1000, waarvan alle preferente en gewone aandeelen bij de oprich zijn geplaatst en volgestort. De overige aandeelen moeten plaatst zijn binnen 10 jaren na he behoudens verlenging van dien tem oveteenkomstig art. 50 van het boek van Koophandel. De uitgifte van nog niet gepla aandeelen geschiedt door de dire na een daartoe strekkend besluit algemeene vergadering van aand houders, tegen een door deze vas stellen koers, mits niet beneden p Bij deze en evenzoo bij de uitg van nieuwe aandeelen, in geval eventueele vergrooting van het k taal, wordt de voorkeur tot d neming toegekend aan hen, die re aandeelhouders der vennootschap Ingeval slechts één der directe te Waalwijk woonachtig is, ka raad van commissarissen uit midden een commissaris aanwij die den tweeden directeur al vervangt en die alsdan dezelfde r ten en verplichtingen heeft, als hij directeur. Een commissaris, aan wien tij het beheer met den te Waai woonachtigen directeur wordt o dragen, behoeft daarvoor eenspe opdracht eener algemeene vergade die te allen tijde deze opdr wederom kan herroepen. Bestuur :J een directie, besta uit ten minste twee directeuren, o toezicht van een raad van com sarissen, van minstens 3 en hoogs 7 commissarissen. Voor de ee maal benoemd tot directeuren de heeren C. J. J M. Witlox, industrieel te Waalwijk en O. en H. Brüning, industrieelen te Gummersbach (Dtl.) en tot commissarissen de heeren H. J. M. Witlox te Moergestel. Mr. Ch. M. J. Witlox te 's-Hèrtogenbosch, E. W. Sondermann en C öiüning Sr. te Gunnersbach, terwijl de heer J. H. J. van Iersel te Waalwijk en C. Brüning Sr te Gummersbach, respectievelijk als president-commissaris en vice- president commissaris zullen optreden. Baldadigheid. We hebben reeds meermalen ge wezen op de baldadigheid in onze plaats. Bewijzen daarvan kan men dagelijks langs de wegen, speciaal op de boomen zien. Een geliefkoosd mikpunt voor deze banaliteiten is het voetbalterrein van W.S.C. Dan is deze poort stuk, dan palen hieruit, het gaaswerk stuk, teveel om op te noemen en een groote vooggtorende schade post voor de vereeWging, Dezer dagen werd uit een auto, die nog wel in een dam stond, de electrische sigaren aansteker afgerukt en meegenomen, een medaille met etui ontvreemd enz.de medaille heeft het edel gezelschap verloren en niet meer kunnen vinden en is door een eerlijke vinder bij den eigenaar terugbezorgd. De laatste zaak, die natuurlijk grooteren betreft, is bij de politie in onderzoek en te hopen is dat de daders van dergelijke erger- ijke baldadigheid eens achterhaald kunnen worden. In verband met de baldadigheid der jeugd heeft het Bestuur van .Breda Vooruit" eene circulaire gericht aan alle schoolhoofden, waarin zij de medewerking vraagt van de onder wijzers om de soms verregaande baldadigheid der jeugd te helpen tegengaan. Zij verzoekt het onder wijzend personeel te willen verzoeken om eenige malen per week enkele oogenblikken aan dit onderwerp te willen wijden. Hei „D. v. N." deze circulaire over nemend, voegt er aan toe: Wij sluiten ons gaarne aan bij heigeen in deze circulaire vervat is. Inderdaad is de baldadigheid der jeugd soms verregaand. Iedere onder wijzer zal tien-tallen gevallen kunnen opsommen en zij lijken ons dan ook de aangewezen personen om de jeugd te wijzen op het verkeerde van haar handeling, welke wel niet altijd uit kwaadwilligheid voorkomt, maar niet temin toch een ernstige besttijding noodzakelijk maakt. Ook de ouders der kinderen zouden zeer goed werk kunnen doen, door dit kwaad zooveel mogelijk te heipen keeren. Niet alleen de bejegening van vreemdelingen zal daardoor beter worden, doch ook het beschadigen van parkenen plantsoenen, van huizen en voertuigen enz. zal er door achter- wege blijven. Zeer juist, zouden we zeggen. man een noodverband aan. Achteraf bleek de verwonding ge lukkig niet zoo ernstig dan zich eerst liet aanzien. Politiehonden- wedstrijd. De Eerste Loonopzandsche politie hondenclub zal deelnemen aan den vierdaagschen politiehondenwedstrijd te Bussum, waar enkel gecertificeerde honden worden toegelaten. juillon" Vught 4e 72 punten, Houdt joed en Stand Tilburg 5e 72 punten, Molenschutters Tilburg 6e 72 p. is Genoegen 's Bosch 7e 71 punten, Vriendschap Drunen 8e 70 punten, Parkschutters Tilburg 9e 70 punten. 2e zestallenDe Vriendschap Dru- en le prijs 73 punten, de Rozen- lant in het Woud Tilburg 2e62pun- in, de Eendracht Waalwijk 3e 60 ljunten, Ons Genoegen Boxtel 4e 58 junten, Oefening kweekt Kunst Til- iurg 5e 52 punten. I Rozenprijs: Oefening in den Wijn gaard Tilburg, met 8 rozen. Meeste zesialiende Rozenplant in ^et Woud, Tilburg. I KoningskruisTabbers, Tilburg, ran Geest des Tijds met 15 punten. Eere-Kruis: G. de Kok, Tilburg, van loudt moed en stand met 14 punten. Kampioersprijzen le pr. G. de Kok, Tlburg 14 punten, 2e Jos. Smits, Til- lurg 14 punten, 3e J. de Kok, Til burg 14 punten. Verstkomend gezelschap: Buiten Verwachting Boxtel. Personeele zestallen; le prijs Geest ies Tijds Tilburg 80 punten, 2e de /riendschap Drunen 78 punten, 3e le Molenschutters Tilburg 74 punten, le Godfried van Bouillon Vught 73 junten. Personeele prijzen: le prijsP.Hey- ïans Drunen 24 punten, 2e K. Ha- ïers Tilburg 23 punten, 3e C. v. d. fen Tilburg 23 punten, 4e P. Terburg 'ugt 22 punten. De dagprijs van Zaterdag werd be- ïaald door Godfried van Bouillon /ught met 72 punten. De prijzen werden door den heer Kroot met een toepasselijk woord ran de winnaars uitgereikt. De heer B. v. d. Wiel uit Drunen, dankte in goed gekozen woorden .Nooit Gedacht" voor dit schitterend geslaagd concours en bracht tevens den dank over van alle deelnemende gezelschappen voor de goede rege ling en de aangename uren die ze bij hun hadden doorgebracht. Van het gezelschap .0. O. G." ge vestigd bij dea heer Holtzer—Passier, alhier was sen fraaie bloemenmand binnengekomen ter gelegenheid van bet 15 jarig bestaan van „Nooit Ge- dacht. venhage voor zoover betreft de uit voerverboden van huiden en C. B. Müller, lid van de firma Wed P.Smits Zoon te Utrecht, voor zoover de uitvoerverboden van beenderen aan gaat. Het geschil te Groenlo. Naar aanleiding van de formeele weigering van de firma Oosterholt en Wiegerinkte Groenlo om de ingevoerde loonsverlaging in te trekken (loons verlaging van 5 pet.) heef i het personeel dier firma besloten het hooibestuur van den R.K. Fabrieksarbeidersbond St. Willibrordus op te dragen aan de firma uiee te deelen, dat indien voor 30 Juni a.s. de 5 pet. loonsverlaging niet is ingetrokken, de staking zal worden geproclameerd in de schoen fabriek en leerlooierij. Hierop heeft de directie der firma Oosterholt en Wie- gerink gereageerd met ontslag van het geheele personeel, hetwelk 80 man omvat. Biljartwedstrijd. Jl. Zaterdag speelde tij den heer Alb. Kemperman de biljartvereeniging van het Patronaat uit Drunen tegen „Ons Genoegen" aldaar gevestigd, met den volgenden uilslag: Patronaat. Ons Genoegen. Coks 63 de Graaf 100 Brok 55 v.Oudheusden 100 v. Drunen 100 Klerks 73 v. Delft 100 G. Slaats 85 v. d. Wiel 70 F. Slaats 100 Brok 62 v. Weert 100 Hallo Mies Wat een pracht Jurk had U aan, zeker in .de stad gekocht. Wel neen kind, bij van Well-van Doormalen daar hebt U keus uit honderd en veel goedkooper als in de stad. Nieuwe Naamlooze Vennootschap. N.V. Lederfabriek v/h firma van Iersel—Witlox en Co. te Waalwijk. Oprichters: H. J. M. Witlox,zonder beroep te Moergestel en J. H. j. van Iersel, industrieel te Waalwijk. Doel: de fabricage van leder, den handel in ieder, lederwaren en leder werken, zoo voor eigen rekening als in commissie, alles in den ruimsten zin genomen, daaronder begrepen het deelnemen in andere ondernemingen 3en met gelijk o' Diocesaan Congres der H. Familie te Boxtel. Van de alhier in de drie parochies bestaande afdeelingen der H. Familie (de St. Antoniusparochie iii bij St. |an aangesloten) hebben twee afdeelingen deelgenomen aan het eerste Diocesaan Congres der H. Familie te Boxtel, nl. van de parochie St. Jan en St Clemens. Van St. Jan waren er ruim 100 deel nemers, die Zondagmorgen met den 21 wagons tellenden extra—trein naar Boxtel vertrokken. De plm. 30 deel nemers uit de St. Clemensparochie hebben op een gezelschapsbiljet met den gewonen trein gereisd. Een opgewekte stemming heeft er Auto-feesten. In Den Bosch worden door de „Borc" (Bossche Onderlinge Reclame Cam pagne) verschillende festiviteiten ge arrangeerd, zoo o.a. Auto-feesten, Kunstnijverheidstentoonstelling. Sint Jansmarkt, Beiaardconcerten, eiaiage-: wedstrijden e. a., natuurlijk om zoo veel mogelijk menschen naar Den Bosch te trekken, hoewel de hiervoor gemaakte reclame naar buiten al zeer gering is geweest. L.l. Zondag hadden op het Ge meentelijk Sportterrein, met medewer king van de K N.A.C. auto feesten plaats, nl. een Concours d'Elégance en een Behendigheids-wedstrijd. Voor het eerste hadden een drietal Waal- wijkers ingeschreven en ook hier werd de eer van Waalwijk op auto gebied schitterend opgehouden. De heer en mevrouw B. Timmer- mans-Verschure behaalden in de af- deeling Klasse E (wagens f 9000 en hooger) met hun Cadillac den lslen prijs; 2e was M. Higly, Den Haag met Hispano-Suiza3e prijs Vasco Bensaude te den Haag met Bentleyen 4e prijs E. M. Weve, Nijmegen met Horch. Eveneens behaalde de heer Timmer mans de 's Hertogenbossche prijs (Medaille van het Gemeentebestuur) welke door het publiek werd toegekend. Notaris A Jansen te Waalwijk be haalde in de klasse open wagens van f5—f12000 met zijn Hupmobile Sport ster den 3en prijs. De concurrentie v/as groot, de jury had een moeilijke taak en de feesten slaagden naar wensch. Kruisboogsport. Het Nationaal Concours voor Kruis boogschuttersgezelschappen uitge schreven door het gezelschap „Nooit Gedacht", gevestigd bij de heer J. v. Helvoirt, Putstraat alhier, hetwelk j.l. Zaterdag en Zondag werd gehouden kan in alle opzichten als schitterend geslaagd beschouwd worden. Er heerschte Zaterdag en Zondag zoowel op het schietterrein als ih de prachtige zaal van het café een ge zellige stemming en dit werd er nie^ minder door toen om 6 uur een mo strijkje zijn vroolijke klanken de hooren. Door ruim 30 zestallen is er het concours deelgenomen en er is d allen veel en goed geschoten zoo op personeele als op korpsbanen.- De totaal uitslag is als volgt. ,ll(' le zestallen „De Geest des T Tilburg le prijs 77 punten. Oefen in den Wijngaard Tilburg 2e prij; punten, de Rozenplant in het W< Tilburg 3e 74 punten, Godfried De Internationale Tentoonstelling voor de Schoen- en Lederindustrie. De vierdaagsche groote Schoen- en Ledertentoonstelling van 16 tot en met 19 Juli a.s,, in den Dierentuin te 's Gravenhage te houden, die zeer vele inzendingen telt en in de vakwereld groote belangstelling trekt, zal de volgende afdeelingen bevatten Maatsch oe ise 1. Luxe wandel-, soiiéeenspoitschoei- sel. Schoeisel voornormale voeten en voeten mat geringe afwijkingen. Orthopaedisch schoeisel. Confeetie-Schoeisel. Inzendingen uit Nederland, België, Duitschland, Engeland. Amerika, Oos tenrijk en Tsj.- Slowakije. Leder en Fournituren. Inzendingen van Nederlandsche Le derfabrikanten en handelaren. Schoenmachines en gereedschappen, Schoencream en lederverven. Rubber en rubberlijmen. Veters en kousen. Een geheel in werking zijnde Maat schoenmakerij zal het publiek In de gelegenheid stellen met dit mooie oude handwerk nader kennis te maken. Een modern machinaal reparatiebe drijf zal zoowel voor den vakman als den leek toorien hoe schoenen her steld behooren te worden. De artistieke aankleeding der Ten toonstelling geschiedt onder leidmg van den kunstschilder Ype Wenning, uitvoerder is de firma J. M. Kippcl Zoon, den Haag. Gedurende de Tentoonstelling (to en 19 Juli) zal de Ned. Bond van Schoenmakerspatroons- en Schoenwin- keliersvereenigingen zijn 21e en de Onderlinge Ziekte Risico Verz. voor het Schoenbedrijf haar 7e Jaarverga dering houden. 450 558 A.s. Zaterdag heeft de returnwedstrijd plaats te Drunen in het Patronaats gebouw. Aanvang half zeven. Biljartsport. Jl. Zaterdag had in 't café Het Vcsje een onderlinge biljartwedstrijd plaats tusschen de aldaar gevestigde veree- niging Ons Genoegen met hare dona teurs, welke schitterend is geslaagd. Ieder donateur moest tegen een lid der vereeniglng spelen. Daar de partijen zoo waren gesteld, dat ieder zijn best moest doen om als overwinnaar uit het sirijdperk te treden, ging het er spannend naar toe. Het geheel was een zeer gezellige avond en zal dan ook volgens den wensch van allen, nog meermalen herhaald worden. De uitslag was als volgt: Donateurs. Leden. K. de Vries 50 L.v.d.Geld 33 P. Vermeer 50 A.v. Helvoirt 27 joh. Kleijberg 50 K. Maas 40 A. Bourgonje 44 A. Verheijden 50 joh. Verhoeven 43 M. Leijtens 50 L van Bladel 43 H. Pullens 50 Joh. v Qeideren 34 K Leijtens 50 Joh Verhagen 34 Fr. de Vries 50 H. Pullens 29 H. Slaats 50 Collecte gewapenden dienst. De collecte voor den gewapenden dienst heeft in onze gemeente opge bracht f ^5,735. Politie-berichten. De C. v. P. te Delft waarschuwt tegen de practijken van Leonardus Franciscus Verheul. 30 jaar, zaakwaar- nemer, die zich uitgeeft voor houder van een incasso bureau te Schiedam en als zoodanig „leden en abonné's" werft, tegen betaling van f 10 ptr jaar. Bedoeld incasso-bureau bestaat echter niet. Afschaffing uitvoerverboden huiden en beenderen. Naderland's vertegenwoordiging 1 toneden.'' 377 400 Hoogste serie werd gehaald door Fr. de Vries met 20 caramboles. VLIJMEN. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Donderdag, den 28en Juli 1928, des namiddags ten 7 uui-, ten raadhuize dezer gemeente. Te behandelen onderwerpen. 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding Gemeente-Verslag. 3. Verzoek van bet Bestuur van den Bijzonderen Vrijwilligen Land storm om eene toelage in verband met den te houden nationalen landstorm dag met voorstel van B. en W. 4. Voorstel van B. eu W. tot wij ziging van de verordening op de hef fing van opcenten op de vermogensbe lasting. 5. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van de artikelen 2 en 30 van de bouwverordening, (rooilijn). 0. Voorstel van B. en W. tot hef- Ying van eene recognitie in verband met de door B. en W. verleende con cessie voor de oprichting eener radio centrale. 7. Bespreking circulaire van den Commissaris der Koningin, betreffen de liet loopen over land tot het vangen van mollen. 8. Voorstel aan den raad tot ver koop van het huis vroeger bewoond door J. Timmermans. 9. Wijziging begrooting Gemeente en Gemeentelijk Elcctriciteitsbedrijf 1927. 10. Wijziging gemeente-begrooting WASPIK. De heer J. S. had het ongeluk van het dak te vallen en een been te breken. Dr. W. verleende ge neeskundige liulp. Door den heer H. van Berkel is aan B. en W. vergunning gevraagd tot het plaatsen van een ruw olie-mo tor, van 20 P.K. In de gehouden vergadering van het Waterschap „Klein Waspik'', werd in de vacature, ontstaan door het over lijden van den heer A. M. Rijken, be noemd tot Voorzitter de heer C. P. Gijsman. WASPIK. Onze plaatsgenoot dhr. H. C. M. van Son legde met gunstig gevolg 't eindexamen Gymnasium af aan het R.K. Lyceum te 's Bosch. GEERTRUIDENBERG. Óp Donderdag 28 Juni a.s., des namiddags om 2 uur zal de raad der ge meente in vergadering bijeenkomen voor het be- handelen van de volgende punten l 1. Mededeeling procesverbaal van Kasopname 1 over het 2e kwartaal 1928. 2. Wijziging gepiecntebegrooting dienst 1927. 3. Idem begrooting grondbedrijf dienst 1927. t. Aanbieding Gemeenteverslag en verslag Volkshuisvesting over 1927. 5. Vaststelling 2c kohier Hondenbelasting 1928. t>. Benoeming van 2 leden van de Commissie van plaatselijk schooltoezicht. 7. Benoeming lid schattingscomniissie, bedoeld bij art. 57 der Wet op de Inkomstenbelasting. 8. Benoeming lid en plaatsvervangend lid van bet stembureau.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 5