HUWELIJK. van 3.06 aan den veiligen kant blijven. Voorzitter. Op 't overschot van 1928 hebben we al een wissel getrokken door den aankoop van een paar pan- den. Hierop behoeft u zich du9 geen iHussies te vormen, dat het overschot voor belastingverlaging is aan te wen den. Maar deze kwestie behoort niet bij dit punt. In stemming gebracht wordt het voorstel van B. en W. overeenkomstig prae-advies aangenomen met op één na algemeene stemmen. Tegen stemde dhr. v. d. Waerden. De volgende punten worden conform voorstel B. en W. aangenomen, 3. Voorstel tot verlenging der huur overeenkomst met het Rijk betreffende de kantoorgebouwen in de Mr. van Coothstraat. 4. Voorstel tot verkoop van een per ceeltje bouwterrein in de St. Crispijn- straat aan A. Pulles. 5. Voorstel tot wijziging der ge meente- en bedrijfsbegrootingen voor 1927 (af- en overschrijving). 6. Goedkeuring der rekeningen van het Oud Mannenhuis en het Burgerlijk Armbestuur in voorin. Baardwijk over 1927. Hierna sloot de Voorzitter de open bare vergadering en ging over in ge heime zitting ter behandeling van eenige belastingreclames. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Reorganisatie Jaarmarkten. Naar wij vernemen hebben B. en W. het plan opgevat tot reorganisatie der jaarmarkten. BINNENLAND. Nederland neemt deel aan de tentoonstellingen in België) in 1930. Lenigen tijd geleden heeft een dele gatie van vooraanstaande personen uit Antwerpen en Luik bij de Nederland- sche regeering de deelneming van ons land bepleit aan de in 1930 te Antwer pen en te Luik te houden tentoonstel lingen. De regeering heeft nu besloten en aan de Belgische Regeering meege deeld, dat: op Nederland's deelneming- kan worden gerekend. Weer vrijhandel voor huiden Achttien Staten er voor. GENèVE, 29 Juni. De heer Ser- ruys opende hedenmorgen de vergade ring van regeeringsafgevaardigden, die bijeengeroepen is om te onderzoeken, op welke wijze de ratificatie verhaast kan worden van het protocol, dat eind Maart j.l. tot stand is gekomen tot re geling van den uitvoer van huiden en beenderen. Het resultaat der bespre kingen van heden was, dat vertegen woordigers van achttien staten een be reidverklaring aflegden om den vrij handel van huiden te herstellen. (N.T.A.) GEMENGD NIEUWS. De nieuwe Landruzaak. De nieuwe Landruzaak, die de ge moederen zeer bezig houdt, is gisteren een stap verder gekomen. Aan de schuldigheid van den voortvluchtigen Jéróme Drat wordt niet meer getwij feld. In de villa „Geneviève* zijn de beide vrouwenlijken uit den kelder opgegraven en een daarvan is met zekerheid, het andere met waarschijn lijkheid herkend. In het herkende geval, dus 't tweede waarbij de identiteit kon worden vast gesteld en ook in het derde geval, dat nog slechts een vermoedelijke her kenning is, betreft het vrouwen van ongeveer veertig-jarigen leeftijd, die door huwelijksbeloften gedreven den nieuwen Landru naar een van zijn villa's hadden vergezeld. Het eerstgevonden slachtoffer, dat van Ste. Marguérite, had haar villa „Eglantine" aan den moordenaar ver kocht. Later heeft hij haar huwelijks voorstellen gedaan en de buren van de villa te Madets hebben verklaard dat de nieuwe Landru in de villa St. Géneviève te Madets in den tijd tus- schen 15 April en 15 Juni daar mins tens vijf vrouwen had ontvangen, alle van ongeveer 40-jarigen leeftijd, onder wie het eerstgevonden slachtoffer. Den l5den Juni was Drat het laatst door een der buren gezien, terwijl hij een zwaar pak omstreeks II uur 's avonds naar buiten sleepte en in zijn auto borg. Men vermoedt nu niet alleen, dat in de villa zelf nog andere dan de twee gevonden lijken zich bevinden, maar dat ook andere lijken elders door den moordenaar werden geborgen. Te Marseille ging het gerucht, dat zich onder de slachtoffers ook een Hollandsche gouvernante zou bevin den. Maar uit informaties bij de politie bleek, dat geen aangiften zijn gedaan die naar het spoor eener Hollandsche gouvernante onder de slachtoffers doen zoeken. Omtrent de moordenaar is thans ook meer licht ontstoken. Reeds in 1920 heeft deze zich op den tram in Marseille meester gemaakt van de papieren van Camille Gaillard. Hij werd echter in Marseille zonder dat men wist dat hij de dief der papieren was waargenomen op 12 Maart van het vorig jaar, terwijl hij uit Tunis kwam. Hij heeft sinds dien tijd aan verschillende vrouwen, met wie hij door middel van huwelijks advertenties in relatie kwam huwe lijksvoorstellen gedaan. Een dier vrouwen heeft zich thans bij de politie gemeld om mee te deelen, dat Drati haar voorgesteld had te trou wen en naar Tunis te gaan, maar dat hij 20.000 francs te kort kwam om haai een auto te koopeu en een villa. De politie is natuurlijk huiszoeking gaan doen in een logement in de wijk van La Joliette, waar de moordenaar onder den naam van Augustijn bekend was. Men vond inderdaad een geheele correspondentie, waaronder de brie ven van haar die op de annonces wa ren ingegaan. Tot nog toe is het spoor van den voortvluchtigen moordenaar nog niet gevonden, doch waar men zijn signale ment en portret heeft, gelooft men niet dat hij zich lang zal kunnen verberge vooral bij de groote ruchtbaarheid, die aan de zaak is gegeven. V ervolgings waanzin. Donderdagmiddag is de 33-jarige Lethlandsche zeeman J. B., die tijdelijk verblijf hield in het hotel Stad Riga aan het Vasteland te Rotterdam, op het politiebureau aan de Groote Paauwen- steeg gekomen met de mededeeling, dat hij werd achtervolgd en dat men het op zijn leven had voorzien. Een on derzoek wees uit, dat dit verhaal niet erg waarschijnlijk was en de politie melende dan ook, dat men hier te doen had met een geval van vervolgings waanzin. Men waarschuwde den ge neeskundigen dienst, maar deze con cludeerde na een voorloopig onderzoek dat de man lijdende was aan delirium tremens. In het hotel bleek men niet geneigd den man langer tot gast te hebben. Om dat hij geen middelen van bestaan had, is hij daarom ter beschikking van den vreemdelingendienst gesteld. Aange zien de kans groot was, dat de man spoedig kon monsteren op een schip, werd hij weer vrijgelaten. Hij nam weer zijn intrek in het hotel aan het vasteland. Gistermiddag is hij naar het dak ge klommen en vandaar heeft hij met pannen naar de voorbijgangers ge gooid. Alle pogingen om den man te bewegen weer naar beneden te komen laaiden. Men heeft toen de reddings brigade gerequireerd, maar de man nam zulk een dreigende houding aan en gaf zoo duidelijk blijk voornemens te zijn naar beneden te springen, voor het geval men hem te na kwam, dat de reddingsbrigade onverrichterzake moest inrukken. Ook het personeel van den geneeskundigen dienst stond machte loos. Natuurlijk wekte het geval veel con sternatie. Met het oog op het gevaar voor de omstanders werd de straat af gezet, waardoor het verkeer tijdelijk verlegd moest worden. Een 17-jarige jongen kwam op het denkbeeld een springzeil op te houden. Van een vrachtauto werd een dekzeil genomen en dit werd door een aantal omstan ders opgehouden. Kort daarna liet de man zich inderdaad van het dak val len. Hij kwam in het zeil terecht en heeft oogenschijnlyk geen letsel gekre. gen. De geneeskundige dienst heeft hem naar het ziekenhuis aan den Coolsin- gel vervoerd, waar hij is opgenomen. Te Putbus op Rügen is een geneesheer, dr. Brandenburg, door inbrekers doodgeschoten. Toengister- ochtend de patiënten hem kwamen bezoeken, vonden ze hem dood in zijn kamer liggen. Van de daders ontbreekt tot nu toe elk spoor. ADVERTENTIëN. GEBOREN JAN zoon van NORD VERMEER en MIEN VERMEER Kemperman. Waalwijk, 27 Juni 1928. 40773 R.K. HEER, weduwnaar met twee groote kinderen, vakman anders niet in de gelegenheid, zoekt langs dezen weg kennismaking met nette burger dochter van omstreeks 40 jaar, eenig vermogen hebbende, om een gelukkig huwelijk aan te gaan. Geheimhouding verzekerd. Brieven onder No. der advertentie bureau van dit blad. 40774

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 14