AcsoonlanlskanfoorH. A. M. Offermans h RECHTZAKEN. Alle Accountantswerkzaamheden eeniging van de gemeenten Geertrui- denberg, Raamsdonk en Made. Mij is van zoo'n actie niets bekend. Weet u er misschien meer van? En heeft die actie al eenigen omvang aangenomen Voorz. Ik heb die berichten ook ge lezen, maar ik kan U verzekeren, dat er noch hier, noch in Raamsdonk of Made iets van bekend is. Dat kranten bericht heeft mij ten zeerste verwon derd en ik keur het af, dat de pers zooiets opneemt en de wijze waarop men aan die berichten komt Het is geen storm in een glas water maar in een glas modder. De aanlei ding daartoe moet zijn geweest de vo rige raadsvergadering die voor sommi gen een teleurstelling bracht, n.l. de belastingverliooging en de wethouders verkiezing. Natuurlijk werd er na af loop veel over gesproken in de café's waar de beste raadsleden achter het buffet staan. E11 toen deugde er na tuurlijk niets van en moest men alles afkeuren. Een vriend wordt in den arm genomen, die dan moet zorgen voor een krantenberichtje. Voor een correspondent zit er misschien nog een kwartje aan en terwille daarvan wordt een berichtje de wereld ingestuurd. Ik keur zooiets sterk af. Hierna gaat de Raad over in ge heime zitting. Korte Financieele- en Handelsberichten. Men is doende over de formatie van een internationaal kartel voor de automobiel-industrie, waarbij Duitsche, Belgische, Fransche en llaliaansche automobiel-fabrikanten zich zouden vereenigen, teneinde de continentale auto-industrie tegen de Amerikaanscne te verdedigen. Voor de Ned. Ind. Spoorwegen een schitterend jaarverslag. Voor 1928 goede verwachtingen voor'tgoederen vervoer. In de eerste 5 maanden van 1928 werden niet minder dan f 1 908 539 netto ontvangen, tegen f 1.369.631 in het reeds zeer gunstige jaar 1927. Kort geleden is men in de Ver eenigde Staten een campagne begonnen om afval en verlies bij de productie van artikelen tegen te gaan, welke met veel succes bekroond is. Aange moedigd hierdoor is men thans ook aan het werk getogen om verspilling bij de distributie te verminderen. Het omzetcijfer in de V S. bedraagt op 't oogenblik ongeveer 40.000 000.000 dollar per jaar. Van de emissietafel noemen wij de uitgifte van f500 000 5 pCt. pandbr der Friesch Hollandsche Bank a 99 pCt. met verplichte uitloting van minstens 4 pCt. 'sjaars; een aan trekkelijke, behoorlijk rendeerende en secure binnenlandsche belegging. Voor den Franschen Franc nu toch eindelijk de stabilisatie. De beurs reageert nauwelijks. Zoo wilde Poincaré het nu juist hebben. Diefstallen met inbraak en inklimmingt De rechtbank veroordeelde A. van Loo, 26 jaar, machinepoetser en R. J. H. J. Brauer, 26 jaar, beiden gedeti neerd, afkomstig uit Vaals, wegens diefstal en poging tot diefstal met braak en inkllmming, ieder tot 3 jaar gevangenisstraf. Conform den elsch en met aftrek van voorarrest. Ver dachten hadden te Vlijmen. Eindhoven, Veldhoven, Geldrop, Vcssem en meer dere plaatsen In Noord-Brab'ant 18 inbraken gepleegd en daarbijaneerdere brandkasten opengebroken. G. J. Regels, logementhouder te Eindhoven, gedetineerd, werd wegens het inlokken van voormelde misdrijven en wegens heling veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf met aftrek v&n voorarrest. De eisch was 5 jaar. Bedriegelijke Bankbreuk. P. D. metselaar, Sleeuwijk, stond terecht terzake dat hij, koopman zijnde, op 10 Juni 1927 in staat van faillisse ment verklaard zijnde, ter bedriege lijke verkorting van de rechten zijner schuldeischers eenige schuldeischers heeft bevoordeeld. Vanwege het OM. zijn 5 getuigen gedagvaard. Verdediger Mr. E. v. Zinnicq Berg- mann. Als getuigen werden gehoord Mr. Ch. Witlox, Curator in 't faillisse ment, J. E. Sprengers, B. v. Oversteeg, W. v. Vuuren en A. v. Wijk. Verdachte had geleend geld ten volle uitbetaald en meende eerlijk te handelen door schuldeischers die hem geen goederen hadden geleverd het volle bedrag te moeten teruggeven. Het OM. meende als verdachte zoo onnoozel was er dan eens een onder zoek naar zijn geestvermogen moest gedaan worden. De curator geloofde dat verdachte in onkunde gehandeld had. Het O M. achtte verdachte schuldig en eischte 3 maanden gevangenisstraf. De verdediger betoogde in een uit- (Lid van het Ned. Inst, van Accountants) Koningsweg 7 PEN BOSCH. TeBef.1107. ais: inrichten, omwerken, controieeren van boek houdingen, onderzoek op administratief en finantieel gebied. - Balanscontrole. 40511 Speciale afdeeling. - Belastingadviezen. voerig pleidooi dat verdachte, die steeds oppassend was en niemand heeft willen bedriegen, noch zichzelf te bevoordeelen uit naïeve eerlijkheid tegenover die hem geld geleend hadden de daad had gepleegd die hem ten onrechte als opzettelijk mis drijf wordt ten laste gelegd. De man kent de wet niet en heeft er niet bij gedacht dat andere schuld eischers aldus minder zouden ont vangen Pleiter meent dat geen veroordeeling kan volgen. Uitspraak 12 Juli a.s. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren: Adrianus C. z. v. C. v. d. Leur en E. M. Brokken. Johannes A. z. v. L. C. Vermeer en W. P. Kem- perinan. Hendrikus L. z. v. M. Kou ters en J. Zeeuwen. Geertruda M. Th. d. v. H. v. Loon en G. M. Knip- pels. Overleden: Waltherus A. van Meeu wen, oud 71 j., echtg. van J. Valentijn. Hu wel.-Aangiften: Henricus C. de Vries oud 24 j. en Elisabeth A. van Gelder 26 j. Johannes P. v. Zelst 27 j. en Clasina Trefferst25 j. Gehuwd: G. A. Duijvelaar 30 j. en J. Lombarts 28 j. Ingekomen personen: B. J. H. Wil- lemsen van Eibergen. G. H. Leersem van Zwaag. M. A. Schellekens van Breda. A. Visscher van Veldhoven. Vertrokken personen: A. v. Rijswijk naar Tilburg. A. H. Küijsters en gez. naar Hilversum. Th. C. van Overdijk naar Vlijmen. H. J. Pul lens naar 's-Bosch. B. E. J. Klijberg en gezin naar Lichtenvoorde. MADE. Geboren: A. P. z. v. A. BusioGom meren. G. d. v. Nico Vcrhoeven- Verhage. J. M. d. van Joh. van Eer- sel-Verhagè. Jac. z. v. Jac. Vos-van Pelt. Willi. A. d.v. C. Prinssen-Ver- hoeven. Teun W. z.v. Joh. Ligthard- Nuiten. Joh. A. d. v. H. den Exter- den Biggelaar. Gehuwd: Hendr. M. A. Korsten 22 en Wilh Biemans 24 j. Ondertrouwd: G. A. F. Huisintveld 22 j. en C. Nuiten 34 j. S. W. van Gastel 25 j. en Jacoba Verwater 22 j. UITSPRAKEN KANTONGERECHT WAALWIJK. 28 Juni 1928. G. L. B. te Drunen, overtr. wapen wet 3.of 1 week tuchtschool. J. C. V. te Tilburg, overtr. algem. veiligheidswet, vrij. B. v. d. H. te 's-Bosch, F. H. C. en M. S. te Waal wijk, J. v. d. H. te Sprang-Capelle, G. v. Z. zwervende en P. W. S. te Meeu wen, overtr. mot. en rijw.reglt., ieder 3 of 2 d. W. M. te Elshout, A. P. te Nieuwkuik, A. C. te Sprang-Capelle, overtr. alsvoor, ieder 0.50 of 1 dag. A. C. de J. te Sprang-Capelle, over treding alsvoor 2 of 2 dagen. A. M. v. H. te Drunen, overtr. alsvoor 1 of 1 dag. W. P. v. d. D. te Vlijmen, P. F. v. V. en C. P. te Waalwijk, over treding alsv. ieder 5 of 3 dagen. J. R. te Drunen, overtr. spoorwegregl. 3 of 2 dagen. G. O. te Uitgeest, P. A. v. B. zwervende en P. v. R. te Kaats heuvel, overtr. pol. verord., ieder 3 of 2 dagen. A. J. v. B. te Kaatsheu vel, overtr. arbeidswet 3 x 3 of 3 x 2 dagen. H. J. M. te Drunen, overtr. alsv. 3 of 2 dagen. P. P. E. M. S. te Kaatsheuvel, overtr. alsvoor, 2 x 3 of 2 x 2 dagen. I. v. C. te alsvoor, overtr. veldpol. 3 of 2 dagen. M. v. C. te Kaatsheuvel en L. C. v. E. te Vlijmen, dronkenschap, ieder 15 of 10 dagen. M. v. P. te Loonopzand, overtr. trekhondenwet 3 of 2 dagen. DRUNEN. Tot secretarispenning meester van het Waterschap „Hei of Meerdijk" is benoemd de heer Arn. Brok. Heden Zaterdag speelt de biljart- vfereeniging .Ons Genoegen* uit Waalwijk een return-wedstrijd tegen de biljartclub der Jongens congregatie. Deze wedstrijd wordt gehouden in het patronaatsgebouw. Bij zonnig weer is des Zondags de trek naar de duinen e venals andere jaren zeer groot. Heeie fariilie's rukken uit om in de mooie natuur te gaan genieten van 'irissche dennengeur en vredige rust Kinderen kunnen er zich naar harte- lust vermaken zonder de gevaren te duchten die door het snelverkeer langs de wegen loeren. Een bezoek aan onze heide is dan ook ten zeerste aan te bevelen. Bij onderhandsche aanbesteding i3 het bouwen van een huis voor rekening van N. de Wit gegund aan de heeren H. Jehoel en van Iersel Merks. SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). A.s. Zondag des voormiddags half tien en des namiddags half drie hoopt in de Geref. Kerk alhier op te treden Ds. J. de Vries van Tilburg. In de Ned. Herv. Kerk hoopt a.s. Zondag des namiddags 2 uur op te treden Ds. v. d. Anker van's Graven moer. Aan de Chr. School alhier is met ingang van Maandag 9 Juli a.s. tot kweekeling met acte benoemd de heer van Herwijnen van Waalwijk. CAPELLE. De Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente alhier maakt bekend dat Ds. A. van Willigen van Woudri- chem D.V. op 23 September zijn intrede hoopt ie doen. CAPELLE. In verband met het 25 jarig bestaan der Chr. school aan den Loonschendijk was op j.l. Dinsdag voor de kinderen dier school een feestdag georganiseerd. De school was door het onderwijzend personeel op keurige wijze voor dit doei versierd. Door het bestuur was zorg gedragen voor de noodige ververschingen. Toen ts middags om 2 uur de kinderen allen tegenwoordig waren werden zij ge kiekt door een daarvoor ontboden fotograaf. Nadat dit had plaats gehad en de kinderen in de school getrakteerd waren werd onder leiding van het personeel een rondgang door de ge meente gemaak;. Bij verschillende in gezetenen vtéi hun een aardige ver rassing ten deel. Teruggekeerd in de school werden nog eenige toepasse lijke liederen gezongen, teneinde op deze wijze dank aan God te brengen voor het voorrecht dat op hun op zoo rijke wijze ten aeel viel. Om circa 8 uur werd deze samen komst op de gebruikelijke wijze ge sloten en gingen de kleine hoogst voldaan huiswaarts. Een woord van hartelijke dank aan allen die er het hunne hebben toe bijgedragen om dezen herdenkingsdag zoo uitnemend te doen slagen is hier zeker wel op zijn plaats. Voor de Ned. Herv. Gem. alhier zal a.s. Zondag des nam. half drie uur optreden Ds. Jonkers uit Waspik. Bij het aan de R.K, Handels school te Waalwijk gehouden eind examen slaagde onze dorpsgenoot C. Oerlemans. Door de leden der spaarveree- niging „Vele kleintjes maken een groote", gevestigd in het café van mej de weduwe A. v. d. Haart, alhier is in het le jaar van haar bestaan het niet onbelangrijke bedrag van f 5.45.— gespaard. Het muziekgezelschap «Kunstna Arbeid" zal bij gunstig weer a.s. Woensdagavond een muzikale wan deling maken vanaf het repetitielokaal over de Hoogevaart en Nieuwevaart. Naar men ons mededeelt heeft onze dorpsgenoot L. Rempt een be trekking gekregen bij den Raad van Arbeid. A.s. Zondag des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. kerk aan de Loon schendijk optreden Ds. Ewoldt uit Raamsdonk. RAAMSDONKSVF.ER. Voor de Herv. Gemeente treedt Ds. Ewoldt Zondag morgen om half tien op in de Veersche Kerk; des middags om half drie lees- dienst op 't Dorp. Dhr. P. van Dongen Torman slaagde te Breda voor het eindexamen 5 jarige H B S. GEERTRU1DENSERG. Uit nader toegezonden copie van onzen corres pondent blijkt, dat wij slechts een gedeelte hebben vermeld van den stoet der H. Kindsheid. Slechts 5 nummers hebben we vermeld en nader thans blijkt dat deze bestond uit 28 nummer, waaronder H. Theresia, de Koningin van den Vrede, Pater Donders, Martelaren van Gorcum, Geloof, Hoop en Liefde, Jeane d'Arc, Mgr. Hamer, Strijdende, Lijdende en Zegepralende Kerk e.m a. Voor de Evangelisatie der Ned. Herv. Gemeente alhier hoopt Zondag morgen om 10 uur in Gebouw Immanuel alhier op te treden, Ds. van Beem uit Breda. MADE. Men zal zich herinneren de vermelding van een ernstig motor ongeluk dat gebeurde op het kruis punt alhier op 25 April j.l., waarbij mej. Thera van den Biggelaar uit Made en den motorrijder uit Amster dam afkomstig deerlijk verwond en door Dr. Houpst in den winkel van dhr. J. v. d. Elshout verbonden werden. Thans is door laatstgenoemde bericht ontvangen dat de bewuste motor rijder aan de gevolgen is overleden na bij aankomst te A'dam in het gasthuis te zijn opgenomen. Ds. Steenhuizen zal a.s. Zondag 1 Juli om 10 uur v.m. in de Ned. Herv. Kerk alhier voorgaan en om 2 30 uur n.m. te Dongen de gods dienst-oefening leiden. De kring-predikant Ds, Bosch hoopt op 1 juli n.m. 2.30 uur te Drimmelen de godsdienst oefening leiden. MADE. Zondagavond werd alhier de zevende ouderavond gehouden in de zaal van het Liefdegesticht, welke goed geslaagd mag heeten. De zaal was goed bezet. De heer v. Delft deed het openings woord en heette allen welkom, in zonderheid den ZeeiEerw. pastoor, den Edelachtbaren heer burgemeester en den spreker van dezen avond, den ZeerEerw. ZeerGel. heer prof. A. Scheermakers van het Seminarie Ype laar. De Voorzitter zette In het kort uiteen een beteekenis der Eucharisti sche opvoeding en gaf hierna het woord aan prof Scheermakers. Ineen enthousiastetoespraijk schetste deze de moeilijkheden in de opvoe ding, besprak de gevaren, die de kinderen in onze dagen bedreigen en gaf het groote middel aan om hen braaf te houden, en om hen n.l. te brengen tot Jezus in de H.Communie. Spreker wees hierna op zijne onder vinding in de Eucharistische bewe ging en vertelde hoe de kinderen ge leerd kan worden het H. Misoffer met eerbied en aandacht bij te wonen en met vrucht te communiceeren. Vervolgens gaf hij een uiteenzetting van het apostolaat der zieken. Hierna werd door eenige leerlin gen der R.K. Jongensschool die onder leiding stonden van den onderwijzer P. Krelis het op de R.K betrekki«g- hebbend stukje „Aari de Hemelpoort" opgevoerd. Door mej. van Oosterhout en dhr. de Vries was een mooi tooneel ver vaardigd. Hierna verkreeg de ZeerEerw. heer pastoor van den Hout het woord en schetste de groote waarde van het R.K. Onderwijs en wekie de ouders op de onderwijzers nimmer tegen te werken, doch hen steeds in hun werk te steunen. Daarna slotwoord v, d. voorzilter en sluiting. Naar men ons mededeelt zal Ds. Prins van Wijngaarden op 22 Juli as zijn intrede doen in de Ned. Herv. Gemeente te Drimmelen. 's BOSCH. Van den cursus ter op leiding voor het examen Gemeente- Administratie, welke te 's Bosch gegeven wordt door de heeren Verwiel, Burgemeester te Oisterwijk en Smits, Hoofdcommies ter Provinciale Griffie van Noordbrabant, slaagden voor het in den loop der vorige week afge nomen mondeling gedeelte van dat examet alle candidaten, die reeds in April j.l. met gunstig gevolg het schriftelijk gedeelte hadden afgelegd, n.l. de heeren K. van Doveren. secre taris te Est en Opijnen en A. van Elk, J. Jonkers en J. Koster, resp ambte naar ter secretarie ie Ammerzoden, Gameren en 's Bosch. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 28 Juni '28. Achteraf blijkt, dat de aanrijding van het kind van D. door een luxe auto niet zoo onbeduidend is als het zich liet aanzien, daar door den behandelden geneesheer hersenschud ding werd geconstateerd. Hierbij wordt er aan herinnerd, dat de feestelijkheden der Fanfare der H. Familie ter herdenking van haar 25-j. bestaan, heden Vrijdagavond om 7 uur zullen aanvangen met een mu zikale wandeling door de stad, waar na het feestterrein, waarop een ker messe d'éié, wordt geopend en de Fanfare aldaar om 8 uur concerteert De feesten worden Zaterdag ver volgd. alsdan zullen vanaf 3 uur meer dere muziekkorpsen zich doen hooren, waarna Gouimy- en Baar te beginnen om 8 uur een keurig programma zal vertolken. Te beginnen om circa 2 uur zullen Zondag niet minder dan 18 muziek, en zangvereenigingen op het podium komen, waarna een schit terend vuurwerk, om 11 30 aanvan gend, het festival zal besluiten. GEMENGD NIEUWS. Woensdagmiddag tegen half 4 werd het centrum van den Haag in rep en roer gebracht door een jacht op 'n 30 jarige man, die in 't kantoor van den kruidenierswinkel van de Haan en Schuld, Vlamingstraat 13 »n geldkistje had gestolen. Naast dien winkel is een smalle gang van waar een loket uitkomt in het kantoor. Door dit loket geschieden steeds de afrekeningen en het geldkistje werd nogal eens gezet op een plankje voor 't loket. De dief scheen hiervan goed op de hoogte te zijn. Een kantoorjuffrouw die juist voor een lessenaar zat, zag, dat een man het loket opende en er met het geld kistje, waarin een goede honderd gulden zat, vandoor ging. Door den winkel rende zij den dief na, die haar echter te vlug af was en, met 't kistje onder zijn jas verborgen, de Vlamingstraat door rende. Daar ont waarde een agent in burger, die met verlof was en liep te wandelen, den dief als een goeden bekende van de politie. Hij trachtte een fiets teleenen om een achtervolging te beginnen, doch dat lukte niet. J., vergezeld van twee winkeljuffrouwen, zette het dus op een loopen. De betrapte gooide toen, zich in 't nauw gebracht ziende het geldkistje weg en rende dwars door een garage op den hoek van de Groote Marktstraat de Achïer-Raam- straat in, achtervolgd door een groote menigte. Daar was het spoedig met zijn vrijheid gedaan. Eenige agenten die intusschen in het bezit van een fiets waren gekomen, hebben den dief aan 't eind van de Achter Raam straat gepakt en hem geboeid naar het bureau Prinsestraat gebracht. De aangehoudene is 'n zekere L. Zooals gezegd is, heeft hij meer op zijn kerf- stok. De ontdekking van het lijk van een geworgde vrouw in een villa le Sainte Marguéritte heeft de politie op het spoor gebracht van hetgeen een nieuwe Landruaffaire schijnt te zullen worden. De politie ontdekte namelijk in de villa nog twee andere vrouwen- lijken. De verdenking keert zich tegen ;n 61-jarigen grijsaard, Drat geheeten die zich schuldig maakte aan huwe- lijkszwendel. Men wist dat hij te Marseille met vfjY veischftïcnüe vrou wen in relatie stondai deze vijf vrouwen zijn verdwenen. Te Bergentheim onder Ambt- Hardenberg waren de twintigjarige gebroeders b. bezig per schuit gereedschappen uit de veenderij van de Erven van R. te Haarlem te ver voeren. Beiden zijn daarbij te water geraakt en verdronken. Het 4-jarig dochtertje van den heer G. uit Mook dat Zaterdag uit het raam van de ouderlijke woning ter hoogte van 4 M. op de straat viel is aan de gevolgen overleden. Zaterdagavond zijn 4 personen uit Hardinx/eld met een roeibootje doordat zij verkeerd manoeuvreerden onder de gemeente Sliedrecht in de Merwede te water geraakt. Drie werden gered, de vierde, de 58 jarige G. de L. uit Hardinxveld, is verdron ken. Zijn lijk is nog niet opgehaald. Tijdens een godsdienstoefening met aansluitende confirmatie in de kerk van het Finsche dorpje Parkano sloeg plotseling be bliksem in de kerk waardoor brand uitbrak. Onder de aanwezigen ontstond 'n wilde paniek Allen renden naar den uitgang, waar bij velen onder den voet werden ge- loopen. Een man verbrandde geheel een ander liep zoo ernstige verwon dingen op, dat hij spoedig daarna overleed. Ongeveer zestig personen werden gewond van wie 10 levens gevaarlijk. 'n Geweldige bliksemstraal spleet het dak van de kerk, zoodat de balken op de aanwezigen neer stortten. 't Houtwerk vatte onmiddellijk vlam, doch het vuur werd door den hevigen regen verstikt, zoodateen nog ernstiger catastrofe vermeden werd. Woensdagavond omstreeks half elf is op den straatweg tusschen Rijpwetering en Nieuwewetering een auto die van Leiden kwam bij het passeeren van een der vele bruggetjes over den kop geslagen en daarna tegen een boom terecht gekomen. Van de 5 inzittenden zijn er 4 vrij ernslig en is de vijfde ernstig gewond. Deze laatste is, na door dr. van Dooren uit Rijpswetering voorloopig te zijn verbonden, naar het ziekenhuis te Leiden over gebracht, de anderen zijn naar Amsterdam vervoerd. De oorzaak van het ongeluk moet. zoo meldt men ons, gezocht worden in den eigenaardigen scherpen bouw van de bruggetjes, waardoor de auto's bij 't passeeren geheel in de hoogte wippen. Ee Inu s Mte ;un e, ng (tft nc n a «et tl i Dg, ordt In non »!ei td 'aag id ve t b n v q n 3a a r V Ie. :rkc jen ren i g ik' et e uil ,tr A I BK ?en V irh Ti. Ik 'D tl tkk s. >rl ,Le slt ke S dj 'I ke r

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6