Bij Scheren PUROL RECHTZAKEN. nog geld worden ontvangen en de P.N. E.M. moet nog worden betaald. Hoe groot dit bedrag is weet men nu nog niet, omdat de meter nog moet worden opgenomen. De bedoeling is dat de di recteur morgen boeken en bescheiden en kas aan B. en W. overgeeft. Sprengers. Ik geef in overweging 0111 alles secuur 11a te gaan, opdat men Ia- Ier niet kan zeggen: hadden we maar beter uit onze oogen gekeken. Voorzitter. We zullen alle stukken ter inzage voor de leden leggen, dan kunnen deze zich ook volkomen op de hoogte stellen. Daartoe wordt besloten. Daarna gaat de raad over in geheim comité ter bespreking verhuring voor malige onderwijzerswoning. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. géén Pijn en naschrijnen of stukgaan der huid, indien men vóór het inzeepen de baardoppervlakte inwrijt met Doos 30, Tube 80 ct. BUITENLAND. Nog een vlieger vermist. Thans wordt ook de Russische vlie ger Baboesjkln vermist. De Russische ijsbreker „Malygin" heeft gemeld, dat Vrijdagavond 9 uur 20 het vlieg tuig van Baboesjkln naar het Foyn- eiland was vertrokken. Het toestel bleef slechts 20 minuten in radiotele grafische verbinding met de „Malygin". Sindsdien heeft men niets meer van hem gehoord. Een harde oordeelvelling over Nobile. De Deensche Poolonderzoeker Peter Freuchen heeft naar aanleiding van de mislukte Italia-vlucht verklaard, dat de Nobile-expeditie niet alleen een tragedie, doch ook het donkerste punt in de geschiedenis van het Poolonderzoek is geworden. Nobile heeft zoowel in technisch, als in moreel opzicht een nederlaag geleden. Hij heeft het Pool-onderzoek met het luchtschip in miscrediet gebracht. Hij heeft alle waarschuwingen, hoe wel hij noch Poolonderzoeker waé- noch zich de noodige kennis had verworven in den wind geslagen ook Amundsen en Larssen zijn deze meening toegedaan. Freuchen gaat nu naar Groenland, om eveneens deel te nemen aan het reddingswerk. De Krassin nadert. heeft met 51 punten. Wolff meldt uit Moskou: De Rus sische ijsbreker Krassin is nog 80 mijl van de plaats, waar zich de groep Viglieri bevindt, verwijderd en werkt zich door het drie meter dikke ijs vooruit. Men hoopt, dat het schip spoedig de groep aan boord zal kun nen nemen. De vlieger Tsjoegnowskl zal dan naar de beide andere groepen van de Italia gaan zoeken. Van Ba- boesjkin heeft men geen bericht. Koning Amanoela weer thuis. Koning Amanoela en koningin Soeraye van Afganistan zijn gisteren in hun hoofdstad Kaboel teruggekeerd, waar zij op grootsche wijze door de bevolking en de hoogwaardigheids- bakleeders ontvangen zijn, President van Mexico. Generaal Obregon, die deeenige candidaat was voor het presidentschap van Mexico, is als zoodanig gekozen voor een ambtstermijn van zes jaar, met ingang van 1 December. Obregon heeft meegedeeld, dat hij voornemens is, de politiek van Calles in hoofdtrekken voort te zetten. De verkiezingsdag nam een kalm verloop. Er waren zeer volledige voorzorgen genomen om de orde te handhaven. Donderdag j.l. werd door bur gemeester Lotff en zijn echtgenoote een bezoek gebracht aan de school gaande kinderen. Ter gelegenheid van hun huwelijk hadden de Eerw. Zus ters en onderwijzers verschillende toepasselijke liederen doen instudee- ren, zoodat de ontvangst wel verras send was. In de beide patronaten weiden allen op royale wijze onthaald. Onze burgemeester en zijn echtge noote hebben hiermede weer eens be wezen hun hartelijkheid in den om gang, hun medeleven met de inwoners. Door de schoenfabrikanten is een verzoekschrift tot den Raad ge richt om te verkrijgen, dat de kermis in 't vervolg niet meer voor Pinkste ren zal aanvangen. Zooals men weet begint deze thans een week vóór Pinksteren, waardoor de fabrieken, juist in 't drukste van 't seizoen, moeten stilliggen. Donderdag j.l. hield de Zwem- club „D. Z. C." haar jaarlijksche algemecne vergadering. Na behandeling van diverse punten van ondergeschikt belang werd be sloten tot de afgifte van maand abon nementen aan nietleden. Deze abonnemenien zijn verkrijg baar gesteld bij den heer jo Vissers, en zijn de iarieven zeer laag gesteld. Waar „D. Z. C." beschikt over goed ingerichte kleedkamers en zwem-uit- rustingen verwachten wij dat van deze mooie gelegenheid een zeer druk ge bruik zal worden gemaakt. Zedenmisdrijf. Door het O. M. werd tegen P. D. Ie Almkerk 4 maanden gevangenis straf geëischt ter zake van ernstig zedendelict. Uitspraak 12 juli a.s. Kinderrechter. De Kinderrechter veroordeelde de volgende minderjarigen; A. V. ie Kaatsheuvel, art. 247, tot 6 maanden tuchtschool voorwaarde lijk A. T,, Den Bosch, diefstal, 4 maan den tuchtschool voorwaardelijk. DRUNEN. Zaterdag j.l. had de re turnwedstrijd plaats tusschen de bil jartclub .Ons Genoegen" te Waalwijk en het Patronaat alhier. De partijen werden met veel animo gespeeld. De uitslag is als volgt Ons Genoegen". Patronaat, v. Oudheusden 100 M. v. Drunen 98 G Slaats 100 C. Vesters 94 Klerks 85 J. Brok 100 Fr. Slaats 79 Th. v d. Wiel 100 Th. van Weert 100 H. Brok 83 de Graaf 100 C. Koks 88 Totaal 564 513 Hoogste serie van „Ons Genoegen" de Graaf 30 punten. Hoogste serie van het Patronaat M. van Drunen 20 punten. Zoodat .Ons Genoegen" gewonnen Donderdagmiddag maakte een vliegtuig bemand met 2 Italiaan se iie officieren een noodlanding in de Heide, nabij de hoeve „St. Margriet". Gedurende twee dagen is men be- zig geweest om de machine te repa- reeren en eerst Zaterdagmiddag kon men weer opstijgen. Van zelf sprekend kwamen velen uit den omtrek het vliegtuig bezich tigen. NIEUWKUIjK. Met het plukken van bessen is weer een begin gemaakt. Hoewel het beschot zeer slecht is door het bevriezen der struiken, is de prijs lager dan verleden jaar, Men besteedt goed 40 cent per K.G., ter wijl het vorig jaar bij een ruim be schot nog tol 55 cent per K G. werd betaald Het R K. Ziekenfonds alhier be sloot in zijn Zondag j.l. gehouden vergadering, de premie met 1 cent te verlagen en alzoo te brengen van 3 op 2 cent per gulden. De leden, bij een patroon werkzaam, waar zij ook verplicht zijn zich te verzekeren, kun nen zich alsnog bij het plaatselijk fonds verzekeren voor 30 pCt. Na 1 Augustus kunnen zich geen personen meer opgeven als lid boven de 40 jaar. Gedurende de afgeloopen maand werd aan het postkantoor alhiervoor de Rijkspostspaarbank ingelegd f 3686.15, terugbetaald f 1062 74. SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). J.l. Zaterdag maakten de leatn der Geref. Knapenvereeniglng .Samuel" alhier een pleizierreisje naar Rotter dam, onder leiding der heeren C. v. d. Hoven, J. Klaassen en C. Kloot wijk. Des morgens werd per eerste gele genheid vanuit Waalwijk vertrokken. In de Maasstad aangekomen, werden aldaar vele bezienswaardigheden be zocht, o.a. 't Witte Huis 't Stadhuis, enz., terwijl tevens een rondvaart dooi de Rotterdamsche havens gemaakt werd. Dat dit alles door de jongens op prijs gesteld werd, laat zich be grijpen. Hoogst voldaan keerde het gezel schap per laatste gelegenheid huis waarts. Dit uitstapje zal door de jon gens niet licht worden vergeten. VR1JH.- CAPPEL, Het bericht dat de heer Rempt een betrekking had ge kregen bij den Raad van Arbeid is onjuisthij heeft een correspondent schap aanvaard van de Ned. Spaarkas. CAPELLE. Bij de j.l. gehouden aan besteding van het gemeentewerk werd Ingeschreven als volgt 1 Afd. metselwerk: C. Michael Vrijh. Capelle f 645.— Kleinloog van Oversteeg Vrijhoeve—Capelle f 670.— J. Quirijns Capelle f 625.— J. H. Spierings Capelle f 660 Afd. timmerwerk J. W. Nleuwenhuizen Sprang f 795 C. Michael Vrijhoeve-Capelle f 781.— J. H Spferings Capelle f 845 Quirijns Capelle f 800 Gebr. v. Willigenburg Sprang f 773.50 Afd. verfwerk: Gebr. v. d. Waals Capelle j. Klaasse Sprang j. A. v. d. Schans Sprang T. den Hollander Capelle Afd. loodgleterswerk I A Dekkers Capelle f 309— f 308 35 f 207 40 f 334— f tot geen bijzondere opmerking aan leiding. Tot afgevaardigde werd gekozen de heer N de Vries. 99 C Michael Vrijhoeve-Capelle f 113— De verschillende werkzaamheden zijn opgedragen- aan de laagste in schrijvers. Gedurende de maand Juni wer. den ter secretarie voor den Vleesch- keuringsdienst aangegeven 23 runde ren, 48 varkens en 4 geiten. Gedurende de maand Juni werd in de Rijkspostspaarbank op het hulp postkantoor alhier ingelegd f 5940 28 en terugbetaald f 3468 53. Het aantal inlagen beliep 74 dat der terugbeta lingen 21. Het telefoonkantoor te dezer plaatse is op verzoek van de tuinders gedurende de zomermaanden in plaats van des morgens half negen reeds om 8 uur opengesteld- Gezien het algemeen belang zal getracht worden om deze regeling het geheel jaar door te verkrijgen. Onze dorpsgenoot J. v. Dom melen slaagde bij het te Tilburg ge houden examen van den R K Bond van Groote schrijvers voor stenografie en machineschrijven. Naar men ons mededeelt zal de gemengde zangvereenlging.De Heide bloem" alhier onder leiding van haar directeur den heer A< v. d. Kolk, deelnemen aar. het in Augustus a s te Zevenbergen te houden muziek-en zangconcours. WASPIK. Ten nadeele van den heer M. B. werd dezer dagen onge veer 200 pond visch ontvreemd. Van e daders geen spoor. Door de po tie wordt een ijverig onderzoek in gesteld. De prijs van het hooi bedraagt thans f 18 per 500 K G. Zondag 1.1. werd door de har monie Volksvlijt-en Volksvermaak een concert gegeven op de kiosk voor het gemeentehuis, waarbij de nummers voor het in Augustus a.s. te Zeven bergen te houden concours werden uitgevoerd. Voor den vleescnkeuringsdienst werden in de afgeloopen maand ter gemeente—secretarie aangegeven: 19 varkens, 6 runderen en 2 kalveren. RAAMSDONKSVEER. Door Bestuur en Raad van Toezicht der Cöoper. Boerenleenbank werd herbenoemd tot kassier dhr. C. F. Kommers T. F.zn, De heer L. v. d. Made werd in de vacature J. G. Knaap gekozen tot lid van den Raad van Toezicht der Cöoperaiieve Boerenleenbank; terwijl dhr. Kommers C. T.zn. herkozen werd als Secretaris. Een zeer jeugdig kind van dhr. W. viel in een moddersloot; 't kon echier gelukkig gered worden. Mej. de Wit zou ter kerk gaan, plotseling werd zij onwel en was een lijk. Een hartverlamming had een einde aan haar leven gemaakt. Mej. T. Nollen slaagde voor het onderwijzeres-examen. Dit is nu de derde uit het gezin, die bij het onder wijs gaat. De oud-leerlinge der Chr. MULO mej. L. Hoogenkamp slaagde te Zetten voor het onderwijzeres-examen. RAAMSDONK. Aan de Kweekschool der Eerw. Zusters te Breda slaagde rnej. Tonny Nollen alhier, voor onder wijzeres, Het uitvoeren van een riolce ringsplan te Tilburg is gegund aan den laagsten inschrijver, den heer H. Kanters alhier, voor de som van f 3 133. MADE. Op Zondag 1 Juli v.m. ll'/2 u. werd een vergadering gehouden van de Bond van Groote Gezinnen in de vergaderzaal van het Liefdegesticht welke slechis matig bezocht was. Nadat de notulen waren voorge lezen drukte de voorzitter de heer W. de Wijs zijn spijt uit over het gering bezoek. Medegedeeld werd dat een uitvoe ring zal gegeven worden voor de vrouwen der leden, door de propa ganda—club der Mariavereeniging Opgevoerd zal worden „De Macht van Maria te Lourdes". Er zal in den loop van het jaar een ilm vertoond worden van wege de N. Canton Oosterhout. De melkreductie voor de leden is weer voor een jaar verlengd. De sla gers hebben korting toegestaan op verschillende vleeschsooiten. De on derhandeling met de bakkers heeft tot geen resultaat geleid. Als bestuurslid werd gekozen de ïeer M. Bogaers in plaats van den ieer Godschalk, die wegens vertrek heeft bedankt. Er meldden zich vijf nieuwe leden aan. De beschrijvingsbrief voor de alge- meene vergadering van de C. K. gaf Ged. Staten hebben goedgekeurd een besluit door den raad dezer ge meente genomen tot het heffen eener belasting van f 5 per jaar voor het houden van een radio in openbare gebouwen. Zoo men ons mededeelt is in onze gemeente slechts één toestel belastbaar. Gisteravond werd in het café van B. de Wijs te Drimmeien een algemeene vergadering gehouden voor de aandeelhouders der N.V. Weeg brugmaatschappij „Drimmeien" alhier. Voorzitter ae heer B. de Wijs, secr. pennlngm. dhr. F. J. v. d. Rcijt. Na opening en voorlezing notulen werd jaarverslag uitgebracht door den penningmeester. De inkomsten waren f 350,—, de uitgaven f 60. De reservekas werd versterkt met f 40, en aan dividend zal over 1927 een bedrag vanlOpCt. worden uitgekeerd, Aanwezig waren 15 aandeelhouders De weger is wegens hoogen ouder dom ontslagen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. 7<»nuw--t_ablettenj|^pig NIEUWS UIT HEUSDEN Heusden, 3 Juli '28. Meer in het. bijzonder voor jonge lieden van 18 jaren of die dien leeftijd dit jaar nog zullen bereiken, wordt Vrijdagavond a.s. in de v.m. Schutska- nier een voordracht gehouden over de voordeelen, verhonden aan het volgen van een cursus,der militaire vooroefe ning, waarom, zij goed zullen doen eens te gaan hooren, liefst met vader of voogd. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft goedgevonden, dat tot en met 15 Augustus a.s. tusschen de Heus- densche brug en de schipbrug bij Hedel gevischt mag worden met een zalmelft-finten kortingzegen van 4 uur v.m. tot 8 uur nam. bij een waterstand van minder dan 10 Meter te Ven to. i Aan de Technische Hoogescliool te Delft slaagde voor het Candidaats- examen elec.technisch ingenieur, de heer C. L. van Weijnsbergen, oud stadgenoot. Schipper H. Schuilei- uit Made, voer door den lagen waterstand nabij de stad omhoog. Het schip bekwam slechts weinig averij. De ambtenaar der P. en T. te 's Bosch, de heer Messing, is tijdelijk alhier gestationneerd ter vervanging van afwezige ambtenaren ten postkan tore. Onze damvereeniging „Veree- nigde dammers" gaat a.s. Zaterdag een wedstrijd spelen tegen „Ons Genoe gen" te Zaltbommel. Wat betreft liet. Nationaal- en Bondsfestival der R.K. Fanfare, bij gelegenheid van haar 25-jarig bestaan, 't volgende. Vrijdag circa 7 uur begon de vereeniging vanuit haar clublokaal een muzikale wandeling door de stad, die eindigde op het feestterrein. Daar werd het woord gevoerd door den Voorzitter van het eere-comité, Mr. P. A., Heer van Eggeleu, teneinde het festival en tegelijk de kermesse d'été te openen, van welke gelegenheid hij tevens gebruik maakte, -om den heer Mr. Sens hulde te brengen, voor wat die deed in liet lielang der vereeniging, die in 1923 haar ondergang nabij was, doch door zijn voortvarendheid tot grooter bloei kwam dan ooit te voren. Met de beste wenschen voor de feeste lijkheden en de lioop, dat zij een orde lijk verloop mochten hebben, verklaar de hij vervolgens het festival en liet feestterrein voor geopend. Hierna sprak de Vicevoorz. der Fanfare, den vorigen spreker dankend voor diens welwillendheid, 0111 de feestelijkheden te openen, en eveneens zijn beste wen schen uitende voor de a.s. festiviteiten, waarna de eerewijn werd rondgediend. Hierna opende de jubilerende Ver eeniging liet feest met oen keurig pro gramma van 8 ïios., waaronder de feestmarscb „Heusden 19031928", een compositie van den Directeur, den heer van Heivoort uit Nieuwkuik en de beide concoursniimmers, waarmee 28 Mei j.l. op liet concours te Boxtel in de 2de afdeeling met het hoogste aan tal punten de le prijs werd behaald. Zaterdagavond om 3 uur had een officieele ontvangst plaats op het stad huis, waarna daarvóór onder leiding van den componist van Helvoirt, diens feestmarscb werd vertolkt en vervol gens op het feestterrein het eigenlijke festival werd begonnen. Toen 0111 7 uur het Kon. Muziekkorps Goulmy Baar zijn entree in de stad deed, was de drukte op straat onge looflijk. Nadat het voor het stadhuis, was toegesproken, een omgang door de stad gemaakt had en zijn vroolijke tonen deed schallen, gaf het 0111 8 uur op het prachtig gelegen feest terrein een groot concert, waaraan honderden zich vergastten en dat te recht de „clou" der feestelijkheden kan worden genoemd. Bij monde van den Edelachtb. Heer Burgemeester, eere Voorzitter, werd het gezelschap naar verdienste gehuldigd. Na afloop der muziek bleven, zeer velen nog geruimen tijd gezellig bijeen. Zondagmiddag om 2 uur werden de feestelijkheden voortgezet, te beginnen met een officieele ontvangst ten stad huizei van den Bond en de afgevaardig den der 18 deelnemende gezelschappen, waarna wederom de feestma-sch „Heusden 19031928" werd geblazen en de korpsen zich in optocht door de stad naar het feestterrein begaven, welke optocht veel bekijks had. Tot circa half elf werd hier nu een1. ge musiceerd, dan weer gezongen en dat op een wijze, dat liefhebbers tevreden konden zijn, waarna de Vicevoorz., F. van Bladel, met, een hartelijke toe spraak alle deelnemers en bewerkers van het feest zijn welgemeenden dank bracht, alsmede het publiek voor de belangstelling en de ordelijkheid, waar mede liet mee feestvierde. Bij de gehouden verloting waren de gelukkigen 1 Tilburgsche Postfan- fare, ƒ20; 2 Zangvereeniging Oefening en Vermaak, Vlijmen, 15; 3 Gemengd Kooi- „Uitspanning door Inspanning", Werkendam, ƒ10; 4 Tilburgsch Man nenkoor. ƒ5; 5 Mades Mannenkoor, ƒ5; 6 Mannenkoor „Uitspanning door in spanning, Elsliout, medaille; 7 Zang en Tooneelvereeniging „Werkmans- kring", Vught, medaille; 8 Harmonie „Kunst adelt", Helvoirt, medaille; 9 Harmonie „St. Cecilia", Haarsteeg, medaille; 10 Harmonie „Tot Onderling Genoegen", Engelen, medaille en 11 „Fanfare der H. Familie", Heusden, medaille, terwijl de gezelschappen, die niet bij den Bond waren aangesloten, een lierinneringsmedaille bekwamen. Om 11.30 werd tenslotte nog een prachtig vuurwerk vertoond, waarmee het programma was afgewerkt, doch men ging nog niet aanstonds huis waarts, om zich nog wat te vermeien op liet goed ingerichte feestterrein, waar den gebeelen dag een kolossale, doch ordelijke drukte bad gelieerscht, terwijl onder de bezoekers o.a. werden opgemerkt enkele Heeren Geestelijken en zeer vele notabelen. E11 zoo behoort liet. 25-jarig jubileum der Fanfare weer tot het verleden en kan het in ieder opzicht geslaagd hee- ten, tot voldoening dergenen, die dooi de leiding een werkelijk zware taak vervulden. Als eenige stoornis kan vermeld worden, dat een zweefmolen een begin maakte van instorting, doch door be zadigd optreden werden nog juist bij tijds ongelukken voorkomen. De ex ploitant bad natuurlijk een schadepost te boeken. i GEMENGD NIEUWS. Ernstig vliegongeluk. Gisterochtend circa 10 uur moest 't militair Fokkertoestel 110. 525 uit het. vliegkamp Soesterberg, in verband met de in deze streek gehouden militaire oefeningen, boven Grave vliegende, wegens motordefect op een weiland in den polder Mars bij Grave een nood landing doen. Nadat de motor weer in orde ge maakt was steeg de tweedekker, be stuurd door den 28-jarigen gehuwden sergeant-vlieger Van Lieshout en met als waarnemer den 26-jarigen tweede luitenant Bia, om kwart over vier op nieuw op. De vliegmachine steeg re gelmatig op tot een hoogte van onge veer 100 M., cirkelde een paar maal rond, waarna de motor weer niet in orde werd bevonden. Men wilde daar om weer dalen. Van een hoogte van ongeveer 50 M. viel liet vliegtuig ech ter met den kop naar beneden, binnen dijks tegen den Maasbandijk aan. Bei de inzittenden werden uit liet zeer ge havende vliegtuig genomen. De lieer Van Liesbout had zooveel fracturen en verwondingen, dat hij werd voorzien van de laatste H. Sacramenten der ster venden. Om 6 uur is hij overleden. Lui tenant Bia had zijn rechterbovenarm en rech terbovenbeen gebroken. De doc toren Van Trotsenburg en Kanters uit Grave verleenden de eerste hulp. Toen sergeant Van Lieshout reeds overleden was en luitenant Bia op de brancard gelegd was, kwam de zieken auto uit* Nijmegen met de militaire doctoren Bosma en Sedee van de Kolo niale Reserve. Luitenant Bia werd vervoerd naar bet Wilhelminaziekenhuis te Nijmegen. De overledene zal morgen naar Zeist vervoerd worden. Hij laat een vrouw en een kind na. f

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 2