Prima Mei-Kerseii afgesloten IrM «I Dagmeisje een degelijk Pension gesloten Si CMT WITTE BIOSCOOP - WAALWIJK. „WHAT I RICE GLORY." Evenals altijd Hieden wii U ooü dit iaar een mei zorg ^Hozen l Het Palinghuis. Ranbestedirig. 9-14 Juli I. C. Mortier HalloJa! Stationsstraat Hollandsche Kamper-Paling HL iVI I N EJ aanbesteden: Attentie. Grootestraai 145. Voor de Kermis Dr. J. CASPARIE Opening van ons Kermisprogramma Twee meisjes verdronken. Gisterenavond is in de Wijnhaven te Kn/tordain '11 ernstür ongeluk gebeurd dat twee meisjes liet leven*beeft ge kost. De 18-jarige M. v. S., thuis be- hoorende aan boord van liet 111 de Wijn haven liggende schip Arisje, was in '11 roeiboot langszij gegaan om waschgoed uit te spoelen, en had haar 5-jarig zusje C. v. d. S. bij zich in de boot genomen. Toen zij klaar was en haar zusje weer aan boord van de Arisje wilde tillen, is de roeiboot vermoedelijk onder haar uilgegleden en zijn beiden te water ge raakt, zonder dat iemand dit heeft op gemerkt. Toen de vader even later aan boord kwam miste hij zijn beide kinde ren. Twee schippers van in de huurt liggende vaartuigen hebben met behulp van vaarbooinen de beide lijken opge haald. Zij blijven voorloopig aan boord. De reddingsbrigade heeft gedurende meer dan een uur tevergeefs getracht de levensgeesten op te wekken. Vreesclijke mijnram p. Bij de vreeselijke mijnbrand te Roche Molière zijn, naar thans defini- tiee is vastgesteld, zeker 51 personen gedood. Ongeveer 200 mijnwerkers slaagden er in de mijn te verlaten, voordat de vergiftige dampen hen konden berei ken, terwijl verscheidenen werden ge red, hoewel zij reeds bewusteloos wa ren. De mijn is het eigendom van de Com pagnie des Mines en ligt op ongeveer 15 K.M. van St. Etienne, in het mooie, heuvelachtige land van Firminie, on geveer 80 K.M. ten ZuidWesten van Lyon. De mijn wordt in twee lagen ge ëxploiteerd en wel op 200 M. en 280 M. diepte. De installatie van deze mijn is zeer modern, vooral wat het ventilatie stelsel betreft; zij staat echter bekend als zeer gevaarlijk, daar de gassen er licht ontvlambaar zijn. De instructies voor de arbeiders zijn daarom zeer streng. Kort nadat dé ochtendploeg des mor gens om G uur was afgedaald, bemerk te een arbeider in de onderste schacht aan den eigenaardigen reuk van de lucht, dat er ergens in de mijn brand was uitgebroken. Hij bracht hiervan 011 middel ijk rapport uit, terwijl hij te vens de noodige maatregelen, die in geval van brand zijn voorgeschreven, nam. Bij onderzoek bleek allereerst, dat een steeninstorting had plaats gehad en dat op dat punt de electrische ge leiding was verbroken, waardoor de ventilatie niet meer werkte. Het ge volg hiervan was, dat de gassen in de mijn bleven hangen. De mannen, die zich in de nabijheid van den brand be vonden, zijn bijna direct gestikt, De vaste reddingsbrigade werd gealar meerd, doch inmiddels slaagden de mijnwerkers er reeds in, 14 van hun kameraden, die bewusteloos waren ge worden, naar boven te brengen, waar zij weer tot bewustzijn werden ge bracht. Andere bewustelooze arbeiders werden naar een der bovenste gaande rijen gebracht en daar voorloopig neer-n gelegd, doch plotseling had opnieuw een steeninstorting plaats, die de ven- til atieleidingen dusdanig vernielde, dat de gassen ook tot de bovenste schacht doordrongen, waar de mannen, die men reeds in veiligheid waande, aan een vreeselijken verstikkingsdood ten offer vielen. Naar nog nader omtrent den mijn brand in Roche—la—Molière gemeld wordt, moet de mijn, waarin de ramp heeft plaats gehad, zeer gevaarlijk zijn. De laatste brand is in het jaar 11)25 uitgebroken, doch kon toen zonder verlies van menschenlevens gebluscht worden. Volgens mededeelingen welke (1e Volonté ontvangen heeft, zou de brand sinds 3 jaar niet gebluscht zijn, zoodat de inijngassen zich op sommige plek ken ophoopten. Volgens hetzelfde blad zijn, in strijd met de officieele mededeelingen, nog 20 mijnwerkers opgesloten, voor wie geen hoop op redding meer bestaat, zoodat het aantal dooden ongeveer 70 zou bedragen. De meeste slachtoffers vonden door verstikking den dood. Een groot ge deelte van hen is omgekomen, doordat zij bij hun vlucht voor de gassen en de duisternis en in hu» angst niet uit de mijn konden komen. Volgens een mededeeling van den Mi nister van Arbeid, Tardieu, waren alle veiligheidsmaatregelen in de mijn ge nomen. Hij behield zich zijn oordeel echter voor, totdat het officieele on derzoek zal hebben plaats gehad. De meeste slachtoffers waren ge huwd. Zij laten 57 kinderen beneden 13 jaar achter. Te Winschoten is gisteravond de bejaarde mevrouw Laminers onder de stoomtram OldambtPekeJa gekomen. Beide voeten werden haar afgereden. Zij is in het ziekenhuis opgenomen. Per auto van den G. G. en G. D. is naar het Binnen Gasthuis te Am sterdam vervoerd een 26-jarige tim merman, die door te snel rijden met zijn motorrijwiel op den Buiksloter- weg kwam te vallen jy> -eert "crnstïge hoofdwond en kaakfractuur kreg. Een 19-jarige duo-rijder werd aan knie ver wond. Hij is 11a verbonden te zijn, naai zij 11 woning vervoerd. Uit Clinion (lowa), wordt ge meld, dat een vlieger, die met zijn 4 jarig dochtertje en een 14-jarig nichtje was opgestegen om een vlieg tocht je te maken, met zijn vliegtuig neergestort is. De drie inzittenden zijn alle om het leven gekomen. Aangaande den brand in de Electromotorenfabriek „de Vijf te Doetinchem vernemen we, dat de schade 1.1 millioen gutden bedraagt. De fabriek zal te Doetinchem ge vestigd blijven en met spoed worden opgebouwd. Het geheele personeel is met het opruimingswerk begonnen. Zaterdag is op den hoek van de 1ste v. d. Boschstraat en Bezui- denhout te 's Hage een droevig onge luk gebeurd. Een 6 jarig knaapje, R.S genaamd, wonende in de Ter Nootstraat stak de straat over zonder vooraf te heb ben gekeken of de weg veilig was. Ten gevolge van deze onvoorzich tigheid werd de jongen door een auto overreden en zeer ernstig ge wond. In deerniswekkenden toestand werd het ventje naar het ziekenhuis ge bracht, waar hij korten tijd later is overleden. Den chauffeur van de auto zou naar het voorloopig politie onder- zoek heeft uitgemaakt geen schuld treffen. Aan de Duivendrechtsche brug te Amsterdam heeft gisteren een ongeluk plaats gehad met doodelijk gevolg. Een motorrijder kwatn uit de richting van Duivendrecht, terwijl uit Diemen een auto naderde. Juist bij de brug ontmoetten de beidé voer tuigen elkaar. De motorrijder reed tegen de auto en werd van zijn motor geslingerd. Hij bleef bewuste loos liggen. Met een ersnstige sche- delbreuk werd hij opgenomen en door den geneeskundigen dienst naar het O. L Vrouwe Gasthuis vervoerd. In den loop van den avond is hij daar aan de gevolgen overleden. Om 4 uur gistermiddag is de ongehuwde schoenfabrikant S, uit de Hasselstraai te Tilburg, op den Heuvel aldaar in botsing gekomen met een auto. De motor sloeg om en S. kwam op een steenen paal terecht. Met een ernstige hoofdwonde werd hij naar het ziekenhuis vervoerd. Men vreest voor zijn leven. In de schoeniabiiek van de firma Öurian te Prossniiz in Moravië neett een arbeider, wien loonsver- hooging geweigerd werd, den fabri kant een noutbiek naar het hooid gegooid, waardoor hij ernstig gewond werd. De moeder van den fabrikant die 'n jong kindje op den arm droeg wilde tusschenöeide komen, waarop de arbeider een bijl naar haar toe- gooide, die haar trof aan de hand. De vrouw zakte bewusteloos in elkaar. De arbeider trachtte vervol gens het kantoor binnen te komen waarin zich de broer van den fabri kant verschanst had. Toen verscheen evenwel de politie, die den woesteling inrekende. Jongetje .Moeder Ia3 vanochtend in de krant, dat u, mijnheer de agent, vannacht bij ons huis een inbreker betrapt had, en daarom vraagt ze, of ik hem eens even zou mogen zien, want vader is vannacht niet thuis gekomen". KERKNIEUWS. De Bredasche missietentoonstelling. De belangstelling voor de Bredasche Algemeene Tentoonstelling op Missie gebied vond haar hoogtepunt in den Historischen Allegorischen Missieop tocht, welke Zondagmiddag door de straten van Breda trok. Uit geheel West Brabant waren duizenden op getrokken om den mooien optocht te zien. De „Batom" is een groot succes geworden en heeft in alle opzichten de verwachtingen overtroffen. De hoofdgedachte van den Missie optocht was: „Gaat en onderwijst alle Volkeren" zooals dit in de loop geschiedenis door de voornaamste geloofsverkondigers is volbracht in Europa, Amerika, Azië en Afrika. De geheele stoet bestond uit niet minder dan 9 groepen alle gestoken in fraaie costumes. De Burgemeester had het bordes van 't stadhuis en de ontvangkamer aldaar beschikbaar gesteld voor de leden van den gemeenteraad. Op 't plein voor 't Bisschoppelijk paleis, sloeg Mgr. P. Hopmans van Breda te midden van de leden van 't eere- comitié den stoet gade, die langs zijn geheelen weg duizenden en nog eens duizenden in verrukking bracht en niet nagelaten zal hebben tot daadwerkelijke missieactie op te wekkefrr^ Des avonds 7 uur werd in de Kathedraal een pontificaal Lof gece lebreerd door Mgr. P. Hopmans, ge assisteerd door plebaan A. Schrau wen en pastoor Robs. Gezongen werd 0. a. het Te Deum van Dobbelsteen. 3e feestpredicatie werd gehouden door pater Cassianus Henlzen O F M. 't Werd een plechtige sluiting van een mooie week, die geheel West- Brabant een kijkje heeft kunnen geven op 't werkelijke Missieleven. KUNST EN LETTEREN. Het Bossche Mannenkoor 25 jaar. 's-Hertogenbosch Mannenkoor heeft Zaterdag en Zondag zijn 25 jarig beslaansjubileum met eenige festivi teiten herdacht, waarbij overtuigend is gebleken, dat het Koor met zijn eminenten directeur Piet Kallenbach niet alleen in Den Bosch maar ook ver daarbuiten veel vrienden en be wonderaars telt. Een nieuw vaandel werd aangeboden en onthuld door Jhr. v. d. Does de Willebois, terwijl burgemeester van Lanschot tijdens zijn toespraak een plaquette aanbood. De eere avond werd ook bijgewoond door den commissaris der Koningin, baron A. G. van Voorst tot Voorst. Zondag werd namens het huldigings- commite van de vereenigingen uit Den Bosch en omstreken een gebeeld houwde muziekkast aangeboden er. aan den heer Kallenbach een kunst vol verzorgd boekwerk, waarin een 80-tal bijdragen van vrienden en vereerders. De gemeente had nog een beiaardconcert aangeboden, terwijl ook 's Hertcgenbosch Muziekkorps e?n uit voering gaf. Met het oog op vacantie- dagen van ons personeel zullen KANTOREN en DRUKKERIJ GESLOTEN ZIJN op Maandag 9 en Dinsdag 10 Julia. s. De andere Jcge.n om 6 uur n.m. Zaterdag 14 Juli na 1 uur. Waalw. Stoomdr. Ar.ioon Tieten. De Echo van het Zuiden. Vanaf heden verkrijgbaar, in den boomgaard van Wijlen Mevrouw VERHAGEN te Meeuwen. 40739 Burgemeester en Wethouders van WAALWIJK maken bekend, dat de voor het doorgaand verkeer van voertuigen is Ondergeteekende bericht aan het geachte publiek van Waalwijk dat hij tijdens de Kermis weer k0i'-4 partij EERSTE KWAL1 l'El 1 40789 dik, dun en middel, tegen de scherpst mogelijke prijzen. ELKEN DAG VERSCH. Standplaats weer naast den Heer VEKEMANS. Beleefd aanbevelend, JOS. VAN DER HAAR van Woensdag 4 tot Woens dag 18 Juli 40792 ADVERTENTIëN. Mevrouw POTS, Pastorie Doeveren, zoekt zoo spoedig mogelijk v.g. g. v. Aanmelding s'avonds van 7—9 uur. 40785 Gsvraagd met vrije Zit- slaapkamer, voor een jongmensch, die de Vakschool bezoekt. 40787 Adres: Firma E FRANKEN, Anegang 5, Haarlem. TANDARTS, WAALWIJK, 40788 is van 7 tof 17 Juli afwezig. BURGEMEESTER en WET HOUDERS van WAALW IJ K- zullen op Dinsdag 17 Juli ek, des voormiddags 12 uur, ten RaadhuG.e Het bouwen van 12 arbeiderswoningen met 1 winkelhuis. Bestek en teekening zijn 13.— te verkrijgen bij der Gem Opzichter, die ook nadere in- lichtingen versirekt. 40786 Hiermede berichten wij het geacht publick van D run en en O ni s t r e k e n dat wij onze zaak verplaatst hebben naar 40779 zal mijn zaak wegens vacantie zijn. ijzerhandel WAALWIJK. »iS£8l!NR&illGB£iB vindt ge het beste Adres voor alle artikelen, zooals l*ort, Wijnen Boerenjongens, Limonades. Suikerwerken, Bonbons Koekjes Eau de Cologne Sigaren en Sigaretten, aan lage prijzen en ruime sor- teering in Besoljenschestraat 77 W A A L W IJ K. Komt zien zonder verplichting. Vraagt bij ons prijs aan van ZENUWARTS, Stationsweg 9, 's-Hertogenbosch is van 9 Juli a. s. tot nadere aankondiging niet te consulVeeren. Beleefd aanbevelend, G VAN DEN HOVEN Kapper. D r u n e n bedrukt ol blanco sfcsia ZATERDAG 8 UUR ZONDAG 6 en 8'/2 UUR met bet grootste en prachtigste filmwerk van den laatsten tijd Een fel realistisch beeld van den grooten oorlog en zijn ellende! In de hoofdrollenVICTOR MCLAGLEN EOMOND LOWE en DOLORES DEL RIO, bekend uit den prachtfilm „Opstanding." Hei leven met zijn fel dramatische momenten,"zijn pathos, en zijn humor dat is wat WHAT PRICE GLORY, de oorlogsgeschiedenis vol realisme en conflicten te zien geeft! De film is gebaseerd op het tooneeistuk van dien naam van Laurence Stalling en Maxwill Anderson, dat reeds bij de eerste opvoeringen het Amerikansche publiek stormenderhand veroverd heeft en gedurende eenige jaren op het pro gramma bleef. De regisseur, RAOUL WALS. doet de personen op het witte doek voor onze oogen leven, lijden en lachen. Het is een drama, vol van gruwelen en weer zinwekkendbeid van den oorlog, afgewisseld door ongekende vondsten van humor en grappigheid. Het filmscenario is de getrouwe weergade van het stuk. Goedkoopste gelegenheid om zich te amuseeren. Voor verdere bijzonderheden zie men ons Kermisprogramma 30794 I

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 3