IEVE i Magazijn „De Eeder" Dames- en Heerentepper Heeren- pp MrHieediDp magazijn „De Adelaar". Mapzijn JET INKER" Speciaal Mi- i Mwpiii Vpchterslraal es. - 's Bosch. P. KOE SEN Champeau ees s Moof Bébé-goed Riiskoüers -■ Het adres voor Ie klas Vakkundige bediening. HEEREN MODEST COERTS-KUyPER Rondbreimachines. VOOR HANDEL EN INDUSTRIE. VISCHSTRAAT 14, 's BOSCH. alsPakjes, Truitjes, Jurkjes, Hoedjes, Mutseu, Kousen, etc. to 's-Hertogenbosch Ridderstraat 7, APARTE SALONS. Weet U dat U met onze Rondbreimachines van 10 tot 12 gulden per week thuis kunt verdienen Wij geven U een werkcontract op zegel van minstens drie jaar vast werk, terwijl de machine gegarandeerd is voor3jaar. Wij spiegelen U niets voor maar leeren U kosteloos breien ook t ij U thuis. Vraagt prijsopgaaf en conditiën aan den vertegenwoordiger J. A. VOGEL, voorheen Herven 11, Orthen, thans Snellestraat 5 en 7, 's-Bosch. Het aangewezen adres voor Uw is Hooge Steenweg 14 - DEN BOSCH. - (Naast ijzerhandel Van Miert.) Voordeellger als elders. Zondags tot 12 uur geopend. Hot goedkoopste adres. Zadelmakerij Hinthamerstraat 61, 's-Bosch. 5 Rugzakken, Hangmatten, 'z jg Veld en Thermosflesschen, 5" Rijzadels, Sporen, Zweepen, Tennissport-artikelen. Firma G. J. METTROP ZOON Kantoorboekhandel, Markt 17 Telefoon SS5, 'a-HERTOGENBOSCH. Technische papleren, Transparant detaiMichtdrukpapieren, Teekenpapieren, watervaste teekeninkten-verf en penseelen, teekenborden en haken, alsmede Driehoeken in alle grooten in hout en celluloid. VRAAGT MONSTER EN PRIJS. De Firma v/h A. M e Ij r I n g te Tilburg, Willem Il-straat 59. - Telephoon 291, was en is nog steeds de zaak, bekend voor hare uitgebreide keuze Huishoudelijke en Luxe artikelen. Pendules, Lampen en Kronen, enz. enz. Zij blijft>zichsteeds gaarne aanbevelen FIRMA v/h A. MEIJRINQ Het Ideale Haarwaschmiddel tegen roos en Haaruitval Overal verkrijgbaar a 50 cent per flesch. Op den 25sten Juni verscheen see. voor liet Medisch bureau, dat de ver dwijning constateerde van alle ziekte verschijnselen, welke het medisch rap port van dr. Strijkers uit Maastricht bevatte. Intusschen behoudt het Bureau der Medische Constatatie zich de offici eele uitspraak voor, totdat de volledi ge documenten zijn ontvangen, waarin de blijvende genezing zal worden he vestigd. KUNST EN LETTEREN. Expositie ERNESTO ARMANI. Kunstzaal TRI BORGII, Tüburg. Met den Vlaamschen artist Flor v Reetli heeft de jonge Italiaan Ernesto Armani dit gemeen, dat hij zijn kun stenaarsloopbaan begon als architect. Echter heeft in Armani de schilder krachtiger weten te zegevieren. Silvio Benco publiceerde onlangs van zijn landgenoot Armani eenige bio grafische bijzonderhedenals een pas send verlengstuk ware daaraan nog toe te voegen een critische analyse „van architect tot kunstschilder". De werken zijn er om het scheppings verhaal te doen. waarin elke aquarel een levende schakel vormt. Armani's schilderwerk biedt een betrouwbare en dankbare documentatie voor een studie van zijn ontwikkelingsgang van architect tot kunstschilder. Wanneer we Armani's „PAUSE LIJKE M;1S" beschouwen, dan zien we daarin eigenlijk gedemonstreerd, met alle oprechtheid, een hevig gevecht tusschen twee artisten de architect en de kunstschilder. Maar hoe fel de tweede geestesbroeder ook kampt, hij kan door zijn onvolgroeidheid niet be letten, dat het architectonische ele ment overheerschend blijft. De schil der toont zich eerst geheel oppermach tig in het fijne „SPROOKJE", D'AX- NUNZIO-DAL", „MARKTPLEIN TE VERONA", e.a. Hoe bescheiden zijn hier de bindingsmiddelen en hoe bui tengewoon verrassend is het effect. Naast het triomfantelijke, waar voor Armani als Italiaan begrijpelij kerwijze oog heeft, geeft hij toch ook subtiele stemmingswerkjes die van 'n gave schoonheid zijn. Z'n kunst, blank en trillend, is liet best waar hij het in nige weet te benaderen en te bereiken, met een kleine mijmering in een goed geplaatste schaduwstreek, een stil straatje met atmosfeer e. «1. Armani is een knap virtuoos, die frisch en vrij staat temidden der jon geren, waarbij 't nog al eens aan tech nische vaardigheid en artistieken zin wil mangelen. GEMENGD NIEUWS. EEN SILO DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Drie slachtoffers. Te Weert, Limb., is vannacht een silo der meelfabriek van de gebroeders Van de Venne door den bliksem ge troffen. Een hooge muur stortte in, en kwam met een groot deel van de 200.000 K.G. graan, geborgen in de silo, terecht op de kantoren en het woonhuis van den 34-jarigen chef Mulde Gelmeyer. Deze vond met zijn vrouw en hun kind van vijf maanden den verstikkings dood. Gisteren had te Baarn op den hoek Prins Hendriklaan-Vondellaan een bot sing plaats tusschen een vrachtauto uit Apeldoorn en een fietsrijder, den post bode Kamphorst, komende van de Lage Vuursche. Hevig bloedend werd K., die in be- wusteloozen toestand verkeerde, per politie-brancard naar het ziekenhuis vervoerd. De auto werd beschadigd, ter wijl de fiets geheel vernield werd. Gistermiddag te ruim 6 uur is op den Oude Scheveningscheweg te 's Gra- venhage, nabij 't Frankenslag een heer van middelbaren leeftijd aangereden door een tram. Hij kreeg een hersen schudding en een ernstige hoofdwonde. I)e Geneesk. Dienst heeft hem naar het ziekenhuis aan den Zuidwal overge bracht. Bij den bouw van de nieuwe Enka- fabriek, te Arnhem, is de timmerman Hendriks van een steiger op de tweede verdieping gevallen. Hij kwam met hel hoofd op de rails van een smalspoor terecht. Met een ernstige schedel frac tuur is de man naar het ziekenhuis ge bracht, waar hij spoedig overleed. De man was gehuwd en vader van twee kinderen. Mishandeling. Te Helmond wierp de opperman L D. gisteren bij een huiselijken twist zijn echtgenoote met een groot mes naar 't hoofd, dat in haar oog terecht kwam met hel gevolg, dat zij niet alleen het licht uit dal oog zal moeten missen doch ook nog levensgevaarlijk werd ge wond. De getroffene is naar de kliniek te Utrecht vervoerd. De dader is over gebracht naar het huis van bewaring te Roermond. —Tot een der meest buitengewone automobiel—tentoonstellingen behoort ongetwijfeld de show van General Motors producten op de pier te Atlantic City, de meest populaire bad plaats in de Vereenigde Staten. Deze pier, voorheen alleen voor amusements doeleinden gebruikt, strekt zich over een afstand van 800 M. in den Atlantischen Oceaan uit. Bedoelde show is vooral belangrijk, doordat zij in afwijking van andere tentoonstel lingen van gelijken aard, permanent is Alle producten van General Motors van af de Chevrolet tot de majes tueuze Cadillac vragen hier in eigen tehuis de aandacht van een internationaal publiek, verwend door bezoeken aan de shows te Londen. Parijs en Berlijn. Volgens schatting zou hel jaarlijksch bezoek aan Atlan tic City niet minder dan 12 000.000 personen bedragen. De expositie die in juli 1926 ge opend werd en sindsdien iedere maand opnieuw wordt gearrangeerd staat onder directie van A. JSchame- horn, die wij met enthousiasme van zijn werk hooren vertellen niet alleen omdat zooveel millioenen menschen hier kennis maken met de organisatie en producten van General Motors, rnaar eveneens overtuigd als hij is van de opvoedende waarde, die van een dergelijke tentoonstelling uitgaat „Ieder jaar", verklaarde Mr. Scha- mehorn.de materieeie zijde belichtend .komen meer dan twaalf millioen bezoekers naar Atlantic Cily, om korteren of langeren tijd uit te rusten van hun dagehjksche beslommeringen Wij zijn er dus reeds bij voorbaat van verzekerd, dat het contact met General motors onder de meest ideale voorwaarden geschiedt, d.w.z. onder de gunstige omstandigheden voor den verkoop onzer wagens, hoewel wij echter niet direct aan het publiek leveren. Vijf en dertig employés staan ten allen tijde gereed om eventueele vragen omtrent de organisatie van General motors, haar productie - me thoden, verkoop, dealers, service, etc etc zoo volledig mogelijk te beant- woorden en den geringsten twijfel, die bij den bezoeker op eenig punt mocht bestaan weg te nemen. Volgens mijn bescheiden meening culmineeren in de tentoonstelling te Atlantic Cily alle factoren, die aan wezig moeten zijn om eens rustig zijn keuze te kunnen vestigen op een bepaald model. Van elk merk, door General Motors vervaardigd, is een keurcollectie aanwezig en wat de show des te aantrekkelijker maakt, is de practische wijze, waarop de wagens zijn opgesteld, die 't mogelijk maaki om de fraaie lijnen en kleuren har monie der Cadillac, La Salie, Buick, Oldsmobile, Oakland, Pontiac er Chevrolet van alle kanten te bewon deren. „In den regel ontvangen bezoekers aan 'n groote tentoonstelling duizen- deriei verschillende en dikwijls vage ndrukken, die hooge eischen aan hun physiek en geest stellen. Wij, te Atlantic Cily, maken zelfs geen ver gelijking tusschen onze verschillende merken, doch bepalen ons uitsluitend tot het geven van volledige inlichtin gen over dien wagen, waarvan de )elangstellende bezoeker klaarblijkelijk meer wil weten. Wij verbieden onzen Buick-verkoopers dus zoowel om den prospects, die zich bij hen vervoegen, een Cadillac of La Salie aan te prijzen, ais een lofrede te houden op ons product ten opzichte van een concur- reerend merk, iets dat zonder twijfel door reflectanten gewaardeerd wordt. .Zooals reeds gezegd, houden wij ons op de show niet met den verkoop bezig, wel noteeren wij naam en adres van interessante prospects, welke wij doorgeven aan den dealer in het be trokken district. Evenals dit het geval s met onverschillig welken vorm van reclame, is het directe resultaat van onze show moeilijk vast te stellen. Wel durven wij met zekerheid zeggen, dat wij er ingeslaagd zijn de belang stelling voor General Motors en haar producten te doen toenemen of leven dig te houden en dat deze tentoon stelling de' onmiddellijke aanleiding geweest is tot een grooter aantal orders, dan waarvan General Motors de herkomst ooit zal kunnen nagaan Weet Gij dat de Mohamedanen het jaar 1928 noemen: 1346. De Israëlieten 5688 de Japanners 2586, terwijl de Byzan tynsche jaartelling 7436 aanwijst en dat de Amerikaansche arbeider meer goud in zijn tanden heeft, dan de arbeider in het meerendeel der Europeesche landen op de spaarbank heeft en dat er 100.000,000 mijl telefoon draad over de heele wereld gebruikt wordt en dat de Chineezen lelies in melk koken en eten en dat zij jasmijn in suiker contijten en dat er bij het spreken 44 ver schillende 3pieren in beweging komen en dat de eerste draadlooze signa len werden uitgezonden vanaf den Eiffeltoren in Parijs in het jaar 1909 en dat er wekelijks in Engeland 75,000 000 kranten verkocht worden en dat dit cijfer in 1828 ongeveer 170,000 beiiep en dat stalen rails, die in de rich ting Noord—Zuid gelegd zijn, langer duren, dan die, welke in de richting Oost—West liggen en dat dit komt doordat in het eerste geval het magnetisme, opgewekt door de wrijving van den trein on gestoord blijft, terwijl het in het laatste geval weerstand ondervindt, hetgeen de slijtage van de rails beïnvloedt en dat geld bezitten slechts een voorrecht is voor hen, die het goed weten te besteden en dat de menschheid de diensten van al haar kinderen van noode heeft en dat het schepsel, dat niets verricht een uitwas is van het sociale leven. BURGER UTKE STAND WAALWIJK. Geboren Antonius Fr. z.v. A. F. Hoeben en W. Sterk. Theodorus z.v. W. Lamers en J. v. d. Heuvel. Overleden: Adrianus van Wezenbeek 44 jaar echlg. van J. C. van Heesch. Gehuwd B. J. Bannink 37 jaar en H. de Fol ter 29 jaar. Ingekomen: A. M. van Grinsven van St. Michiels Gestel. T. Andringa en gezin van Leeuwarden. G. van Lang van H. L. Zwaluwe. J. G. M. v. d. Meer van Dordrecht. Vertrokken: C. R. Oettingen naar Stuttgart. A. Maijers naar Den Haag. KAATSHEUVEL. Van 10 tot en met 30 Juni 1928. Geboren: Cornelis Walth. z.v. W. van Wan- rooij en W. van der Linden. Maria Cath. d.v. Johannes Damen en W. van der Linden. Theodora Aldegonda d.v. J. Dingemans en H. J. Laros. Maria Henrica J. d.v. H J Beekmans en M. L. Vromans. Joseph Johannes z.v. J. Heesheen en G. Leemans. Adrianus z.v. H. Netten en Henrica Zee- bregts. Adrianus Roeland z.v. H. J. van Achterberg en H. Middelkoop. Johannes Jacobus z.v. W. de Man cn Wilh. van de Pas. Cornelia Joanna Jacoba d.v. J. H. Biemans en A. M. Ligtenberg. Petrus Paulus W. z. v. W. G. Netten en A. M. Pulles. Johan na d.v. W. van Best en M. C. Lugters. Andre Gerardus z.v. J. Wagemakers en A. Grootswagers. Johannes Her- manus z.v. L. W. van Ree en H. van Boxtel. Overleden: Cornelis Klijn echtg. van J. van Rijs wijk 27 jaren. Wilhelm van Eger- schot 50 jaren. Cornelis van Wan- rooij z.v. C. J. van Wanrooij en A. van Dongen 10 weken. Maria Cath. Beu nis wed. van A. van Rooij 84 jaar. Adriana J. van der Ven oud 83 jaar. Geertruida P. Wijnands oud 33 jaren. Antonius L. H. van Boxtel z.v. H. v. Boxtel en W. Damen oud 3 jaar. Berta v. d. Hout wed. van A. van der Ven oud 63 jaar. Maria Verhoeven wed. van Th. van Esch oud 70 jaren. Huwelijken: Cornelius W. M. Cornelissen 28 jaren en Anna R. Rijer 26 jaren. Christianus Voogd 31 jaren en Maria G. Damen 27 jaren. WASPIK. Over de maand Juni 1928. Geboren Martinus P. z.v. Adrianus Boons en Maria D. J. Heijkanl. Huibertus z.v. Albert Sulsters en Antonia M. van den Besselaar. Maria J. Th. d.v. Bartholo. ineus J. Zijlmans en Cornelia P. van Onzenoort. Veronica J. d.v. Hendri- kus Verhulst en Petronella de Vreng. Anna M. d.v. Johannes C. Gommers en Pieternella Mes. Gehuwd Johannes N. van Geeene 33 jaar en Hendrika M. van der Heijden 28 jaar. Cornelis van Dongen 25 jaar en Adriana P. Pagie 21 jaar. - Overleden Johannes Kanters wedn. van Johan na van der Water 80 jaar. Thomas Hendrikus Lips, weduwnaar van Hen drika Catharina Floris 69 jaar. RAAMSDONK. Van 1631 Juni. Geboren Joannes A. z.v. Martinus A. de Wijs en Petronella A. Netten. Wouterina F. d.v. Johannes Snijders en Ida M. Bakx. Gerardus C. z.v. Augustinus A. van der Sluijs en Maria C. de Wijs. Francisca A. d.v. Jacobus Joore en Adriana C. Buijks. Hcndrica M. d.v. Adrianus M. Heesters en Jacoba J. Maas. Johannes z.v. Willem Prut sers en Christina P. Nieuwenhuizen. Petronella J. M. d.v. Dingeman Stoop en Jacoba Hessels. Quirinus z.v. Quirinus de Veer en Maria K. Witlox. Arnoldus D. z.v. Petrus IJpelaar en Maria Zijlmans. Overleden: Petronella de Ruijter, 17 jaar. Arie van Ommeren 6 jaar. Josephus A. Zijlmans 22 jaar. Helena van Dru ilen, wed. van Johannes Loonen, 73 jaar. Cornelia Zijlmans echtg. van Antonie Nelis 82 jaar. Getrouwd Pieter Pruijssers 27 jaar en Adriana Snijders 24 jaar. Cornelis A. van Beek 24 jaar en Jannigje Maaskant 25 jaar. Pieter de Bruijn 33 jaar en Adriana A. Dubbelman 25 jaar. Ingekomen: Maria A. Waas van Rotterdam. Adriana Molewijk van Breda. Anto nia C. van Dun van Teteringen. Jo hanna F. Damen van Tilburg. Adria na E. Renne van Waspik. Johanna A. Verhuist van Goirle. Vertrokken Gilia Paans naar Sprang-Capelle. Maria E. Dirkse naar Den Haag. Jo hanna M. Heijne naar den Haag. Jannigje Maaskant naar Rotterdam. Engelina E. de Bont naar Breda. Adriana M. de Wit naar Dussen. Adriana W. de Poorter naar Sprang- Capelle. Marinus van der Straate van Zundert en gezin naar Princenha- ge. Johannes Kamsteeg naar Amster dam. Antonius E. J. Stokkermans naar Tilburg. Petrus H. Verduyn- van den Beemt cn gezin naar Rotter dam. MADE. Geboren G. d.v. P. Broeken Diependaal. W. d.v. A. Rovers-Bluekens. Overleden J. Stoop oud 69 jaar echtg. van P. de Wijs. Gehuwd: J. A. de Wit 24 jaar en E Verwater 23 jaar. Ondertrouwd Ch. van der Kruijs 28 jaar en F. van Fessem 26 jaar. P. Mijvis 26 jaar en M. Marijnissen 26 jaar. SPRANG-CAPELLE. Over de maand Juni 1928. Geboorten Johannes Cornelis z.v. D. N. v. d. Waals en W. de Bie. Anna d.v. A. Verhagen en A. v. d. Schans. Jenne- ke d.v. H. v. Zeist en P. Daansen. Nuy z.v. H. v. d. Kolk en N. v. d. Beek. Engel z.v. J. W. Nieuwenhuizen en C. E. Barbier. Huwelijken: J. W. Genuït, oud 27 jaar en H. M. Both, oud 24 jaar. L. P. Bos, oud 31 jaar en G. v. Tilborgh, oud 26 jaar. Chr. A. Pompcr, oud 34 jaar en L. Ven- nink, oud 23 jaar. Overlijden: J. P„ v. Drongelen oud 35 jaar echt genoote van M. van Peer. Johan Dal- mayer, oud 6 mnd., z.v. D. H. Dalma- yer. H. A. Quirijns oud 55 jaar echt genoote van W. M. Kuysten. G. de Rooij oud 65 jaar echtgenoote van W. de Rooij. F. A. v. d. Schans oud 70 jaar echtgenoote van J. van Tilborgh. MIJN HARDT'5 Zenuw^et^— NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 5 Juli '28. Toen een autobus de Nieuw- straat kwam inrijden, kwam van den anderen kant juist een auto aan, terwijl zekere L. V. daar ongeveer naast was per fiets. Door het uithalen van de eerste kwam deze in botsing met den fietser, zoodat diens voor wiel totaal werd verbrijzeld, waarmee het incident gelukkig afliep. Abusievelijk is vermeld, dat de 11e prijs bij loting (aan het slot van iet festival) ten deel viel aan de R K. fanfare. Dit moet zijn aan de „Heus- densche fanfare". a I <u kj IA

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6