Een E i. Dagmeisje Marktberichten. gevraagd •IJ. J. VAN IBM'S Sclioen. en Lederlabrieken, Tilbpg. RIJWIELEN. Nieuwkoops' Rijwielhandel Gevraagd: i ffl Bijzondere onderzoekingen 1. Ondeugdelijk bevonden .in het labo ratorium 51. Aantal partijen ter plaatse afge keurd 36. Aantal partijen na onderzoek in het laboratorium afgekeurd en in beslag genomen 1. Aantal waarschuwingen en mede- deelingen 61. Aantal processenverbaal 6 Nieuwe Naamlooze Vennootschappen. N. V. Electrische Schoenfabriek „Zeelandia" te 's Gravenmoer Op richters: A. Roelse, grossier in schoe nen en leder te Vlissingen, G. Hoef nagel, schoenfabrikant te 's Graven moer, M. Hoefnagel, schoenfabrikant te 's Gravenmoer en A. J. Schreuders winkelier te Aalst gem. Poederoijen Doel: het fabriceeren en verkoo pen van schoenen, laarzen en aanver wante artikelen en het drijven van handel in al deze zaken en in de tot voorschreven bewerkingen benoodigde grondstoffen, alles in den meest uit- gebreiden zin des woords. Duur: tot I Januari 1958 Kapitaal: f. 20 000, verdeeld in 40 aandeelen op naam van f. 500, waarvan 21 aandeelen bij de oprichters geplaatst en volgesrort zijn. De volstorting der bij den oprichter sub 2 geplaatste aandeelen is geschied door inbreng in de vennootschap van het fabrieks gebouw met erf te 's Gravenmoer. Bestuur: een directie bestaande uit ten hoogste 2 directeuren, al dan niet onder toezicht van één of meer. doch ten hoogste 3 commissarissen. Voor de eerste maal benoemd tot directeur de heer M. Hoefnagel, en tot commis sarissen de heeren A. Roelfse en G Hoefnagel. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren Dympliina J. A. d.v. C. v. d. Wiel en J. M. Olivier. Antonia J. d.v. A. J. Leijtens en A. M. v. Gor- cum. Johanna H. Th. d.v. A. A. Hurkmans en M. A. Adriaanse. Huwel.-aangiften Dirk Kuijsten 32 jaar en Jacoba Faro 31 jaar. Jan Th. Trommels 31 jaar en Geertruda M. Hurkmans 32 jaar. Gehuwd: M. N. Brekelmans 27 jaar en J. C. Krol 25 jaar. -T. H. J. Jung- geburt 22 jaar en A. E. v. Kuik 26 j. A. H. A. Wilke 24 jaar en W. Trom melen 31 jaar. H. C. de Vries 24 jaar en E. A. v. Gelder 27 jaar. J. P. van Zeist 27 jaar en C. Treffers 25 jaar. J. IJpelaar 27 jaar en J. M. Snap haan 20 jaar. A. van Zeist 25 jaar en D. Gouda 24 jaar. Ingekomen personenH. de Koning van Hedel. W. M. Rovers van Eind hoven. W. J. Opliorst van Eindho ven. r— M. A. Slaats van Tilburg. B. Pol van Eindhoven. C. L. van Heijst van 's Bosch. J. A. C. Char les van Venlo. P. C. Korthout van Lichtenvoorde. Vertrokken personenJ. Muller naar Amsterdam. C. Kuijs n. 's Bosch. Er bleek 'n zware brand te woeden in de Magneet—rijwielenfabriek van de heeren Velleman Verdoner aan den Asterweg. Toen de eerste brand weerwagen aankwam stond reeds een groot gedeelte der gebouwen in lichte laaie. Aangewakkerd door een feilen wind en gevoed door benzine en een grooten voorraad rubber breidde het vuur zich snel uit in de opslagplaat sen. Slang na slang werd uitgerold en weldra stonden twee motorspuiten met negen straien water te geven aan den Asterweg, terwijl aan de achter zijde van dit ongeveer honderd meter diepe gebouw—complex de drijvende stoomspui! „Jason" met tien stralen en het waterkanon het blussingswerk was begonnen. De brandweer had onder leiding van den waarnemenden commandant hoofdbrandmeester Förch een zware faak. Een lange loods, waarin de lakkerij was gevestigd en dus gevuld met zeer brandbaar materiaal, gren zende aan een opslagplaats van banden en rijwielen, die in lichte laaie stond kon zij gelukkig behouden maar een oogenblik dreigde het vuur zich ook hiervan meester te maken. De opslagplaatsen die van dit punt uit gezien in den wind lagen zijn echter voor een zeer groot deel een prooi der vlammen geworden. De brand ontstond door onbekende oorzaak in een klein plaatijzeren loodsje, dat grenst aan de stoomwas scherij „De Lelie." De terreinsoppervlakte van de fabriek bedraagt in totaal niet minder dan 8000 vierk. meter waarvan 7000 vierk. meter is bebouwd. Toen de brand uitbrak was het werkvolk, circa 100 man, al naar huis Het kantoor- de hJn Walkenned-Braunlage wilden personeel was nog aanwezig. Dit kon oversteken, waar het uitzicht zeer de boeken nog tijdig in veiligheid i slecht is> zagen de inzittenden lot hun brengen ontzetting plotseling een trein aanko- reeds meer 4an 200 personen overle- den, waaronder in New York alleen 48 Door een auto overreden en gedood. Maandagmorgen half acht is op den Aalsterweg de 18-jarige A. van Zuijlen doordat hij plotseling van het rijwiel pad op den weg ging rijden, door een vrachtauto," bestuurd door P. J. van Rooij uit Zesgehuchten, overreden. Hij werd ernstig gewond en overleed kort daarop. Hedenmorgen was de 48-jarige Adriana v. Riekevoort te Oss een kar hooi aan het laden op de Huizenbeemd, toen het paard opeens schichtig aan trok. Zij wilde de teugels grijpen, maar had het ongeluk te vallen en kreeg de kar over het hoofd. Zij was onmiddel lijk dood. Toen de bouwarbeider Taeschner te Dresden van zijn werk terugkeerde, vertoonde zich voor zijn oogen een ver- sclirikkel ij k schouwspel In de keuken lagen zijn 37-jarige vrouw en zijn 16-jarige dochter dood op den grond. Zijn 12-jarige zoon lag bewusteloos op een bank en verkeerde in stervenden toestand. De vrouw, die in den laatsten tijd verschijnselen van verstandsverbijste ring had vertoond, bleek de gaskraan te hebben opengezet om zichzelf en haar kinderen door gasvergiftiging van het leven te berooven. Hedenmiddag heeft in het Zuide lijk deel van den Harz een ernstig au tobus-ongeluk plaats gehad. Schoolkin deren uit Wolfenbüttel maakten in ge zelschap van hun ouders in twee auto bussen een uitstapje. Toen de beide wagens een onbewaakten overweg van Waalwijk, 13 Juli 1928. Varkens f 11 13. Eieren 6'/27Va cen*« KERKNIEUWS, Pastoor H. Koeken, f Te Hedikhuizen is Zaterdagavond omstreeks 9 uur, na een langdurige ongesteldheid, overleden de Z.Eerw. heer H. Koeken, pastoor der parochie van den H. Lambertus aldaar Pastoor Koeken, priester uit de Abdij van Berne te Heeswijk, werd in 1852 geborenin 1878 mocht hij de H. Priesterwijding ontvangen en in 1891 werd hij tot pastoor benoemd. GEMENGD NIEUWS. Hittegolf in de Vereenigde Staten. Talrijke slachtoffers. Een hittegolf, die in het geheele gebied der Ver. Staten, woed, heeft talrijke slachtoffers geëischt. Vooral Chicago heeft hiervan te lijden, waar naar gemeld wordt vijftien personen zijn gestorven," tien onmiddellijk ten gevolge van de hitte; de anderen ver dronken, terwijl ze trachtten in rivie ren en meren verkoeling te vinden. Te Boston zijn zes personen door verdrinking om het leven gekomen, terwijl aan de Pacific-Kust 7 menschen zijn gestorven. Een hevig onweer heeft te New York eenige verlichting ge bracht; hier zijn vier dooden te be treuren. Denver heeft drie slachtoffers Detroit één en Kansas City ook één. (United Press) Zware fabrieksbrand te Amsterdam De Magneet-rijwielenfabriek uitgebrand. Reusachtige rookwolken zoo zwart als inkt snel voortgedreven door den wind, trokken gistermiddag ongeveer 5 uur over Amsterdam benoorden het II- De burgemeester de heer W de Vlugf, de wethouder voor 't brand— wezen, de heer Vort Fry tag Drabbe, de hoofdcommissaris van politie de heer Marcusse en de havenmeester, de heer Van de Pol, waren op het terrein van den brand aanwezig. Tegen half zeven v/as het gevaar voor uitbreiding van den brand geweken. De brandweer bleef echter nog in voile actie om het vuur dat in de resten der gebouwen, nog vlamde te dooveiK Een brandwacht die 'n straal water in zijn rechteroog had gekregen moest door den gemeentedienst wor den behandeld. Behalve eenige honderden rijwie len werden twee auto's vernield. De firma Velleman en Verdoner is verzekerd bij een Engelsche firma. In de kringen der dranksmokke laars in de Amerikaansche groote steden is het allerminst pais en vree. Vijandige groepen die elkaar op het gebied van den ongeoorloofden drank handel het licht in de oogen niet gunnen, geven aan haar wrok her haaldelijk uiting door moord en moord aanslagen. Kort geleden waste New York (stad) het lid van een verdachte bende „Frankie" Yale uit Chicago vermoord. Thans is daarop in Brooklyn een moord gevolgd op James Hickey Senter. De politie neemt aan dat er verband is tusschen die twee moorden en dat Senter gevallen is als slachtoffer van een wraak-uiting over den dood van Yale. De polite heeft Senter's beroep beschreven als dat van „voor malig dranksmokkelaat en daarna weddenschappenbemiddelaar bij paar denrer.nen". In een danswedstrijd te Chicago greep de politie niet in: niet minder dan 137 paren namen aan den wedstrijd deel, die werd gehouden in de Coliseum. Paar no 70 hield het het langst uit, n.l. 259 uren en 44 minuten. Er was nog maar een paar overgebleven dat aan no. 70 den prijs van 35,000 dollar betwistte. Maar de dame van die tweede com binatie viel al dansende op den vloer in slaap en was niet meer wakker te krijgen. De winnaars waren Robert John, 'n marinier en Serena Bergandi. In den nacht van Maandag op Dinsdag is in het dorp Allach bij Erfurt een vreeselijke gewelddaad ge pleegd Een 20 jarige boerenknecht sneed zijn verloofde met'n scheermes de keel af, en trachtte daarna door een snede in den hals zelfmoord te plegen. Tot het afleggen van een verklaring was hij niet in staat, daar hij zich bij zijn poging tot zelfmoord de stembanden had doorgesneden Op de heide van Illing in het Saargebied is gisteravond een ernstig ntzetting plotseling men. De eerste autobus, waarin uitslui tend schoolkinderen gezeten waren, slaagde er nog in, voor de locomotief langs te komen, doch de tweede met de ouders li wam met de machine in botsing, die door den schok uit de rails liep en langs den berm omlaag stortte. De autobus werd geheel vernield. Acht inzittenden werden op slag gedood en 25 zwaar gewond. De machinist van den trein bleef ongedeerd. De chauf feur van de autobus kwam om het le ven. Van de personen, die tijdens een Rijntocht ziek zijn geworden en vergif tigingsverschijnselen vertoonden, zijn er te Munchen tot dusver drie overle den, o.w. de Zweedsche Afrikareiziger Sven Alinder. In de ziekenhuizen te Munchen liggen nog 23 zieken. Velen hunner bevinden zich nog in levensge vaar. De oorzaak der vergiftigingsver schijnselen is nog niet bekend, daar 't onderzoek van Mainz uit plaats heeft. Twee inwoners wt Nuenen gedood. Dinsdagmorgen is bij het gemeente bestuur van Nuenen het droevig tele gram ingekomen, dat de heeren W. P. van Wijk, kousenfabrikant en P. de Groot, houtfabrikant, beiden wonende te Nuenen, bij een auto-ongeluk te Zon hoven (België) zijn gedood. Beide per sonen zijn Maandagmiddag, omstreeks drie uur per auto vertrokken. Vermoe delijk heeft liet ongeluk Maandagavond plaats gehad. Aangezien de plaats Zon hoven niet telefonisch te bereiken is, viel 't moeilijk onmiddellijk nadere bij zonderheden te vernemen. Maar uit 't telegram, dat aan de families werd ge zonden, valt op te maken, dat men hier te doen heeft met een treinongeluk, zoodat men vermoedt, dat beide perso nen op een onbewaakten overweg zijn gedood. De heer Van Wijk was 35 jaar oud en laat een vrouw met drie kinderen na. De overledene was wethouder van de gemeente Nuenen. Hij was directeur van een welvarende kousenfabriek. De heer De Groot, 43 jaar oud, laat een vrouw met negen kinderen na. Hij stond aan het hoofd van een groote kruiwagenfabriek en houtzagerij. Be grijpelijkerwijs heeft dit vreeselijk on geluk te Nuenen algemeene verslagen heid gewekt. Het plaatsje Zonhoven ligt even voor Hasselt. Nog vernemen wij, dat de auto zou zijn vernield door een goederentrein, terwijl de beide in- zittenden op slag zouden zijn gedood. j In het telegram, dat aan de families is j gezonden, wordt verzocht de lijken van beide verongelukte personen aan bet station te Zonhoven te doen afhalen. Dinsdagmorgen, direct na bet ontvan gen van deze tijding, is de familie per auto naar Zonhoven vertrokken. Een telegram uit Hasselt later be vestigde, dat de auto bij den spoorweg overgang van Zonhoven door een goe derentrein door midden is gereden. De in de St. Catharinakerk, waar zij uit de sacristie ongeveer 20 ontvreemd den en de sleutels van bet tabernakel. Men weet niet of ook uit het taberna kel iets is ontvreemd, daar het niet te openen was. Op de dieven zijn de sleu tels gevonden, alsmede kilo's centen, Den laatsten tijd werd in meerdere kerken ingebroken. Omtrent deze inbraak meldt het „Huisgezin" nog Daar do kerk op Maandag geschrobd wordt, was deze op dat uur toevallig opengelaten. De koster bevondt zich thuis aan ta fel. Vanuit de kerk moeten de daders zich naar de sacristie hebben begeven. Daar grendelden zij de deur vau de bij-sacristie en de deur die toegang geeft tot de woning van den koster. Deze laatste wordt nooit gesloten. Toen moeten zij de zich in de sacris tie bevindende kluis hebben geopend, Cibories, monstransen en andere voor werpen hebben zij onaangetast gela ten. Alleen hebben zij een in een hoek van deze kluis staand busje met geld geledigd en hebben hei; busje daarna weer op dezelfde plaats teruggezet. Toen de koster van uit zijn huis de sacristie in wilde gaan, vond hij de deur gesloten. Hij is toen langs de straat de kerk ingekomen, maar heeft niets bemerkt. Het tabernakel kan niet geopend worden. Men bedient zich thans van een hulptabernakel. Of er iets uir het tabernakel ontvreemd is, kan men nog niet zeggen. Men zal het openbranden en moeten afwachten. Men vermoedt dat het den dieven al leen om geld te doen in geweest. BINNENLAND. Het Klompenwetje. De Eerste Kamer heeft na discussie aangenomen met 21 tegen 16 stemmen het z.g. Klompenwetje. Voor stemde de rechterzijde en links met den heer Croles stemde tegen. LAATSTE BERICHTEN. Mooi werk van de Krassin Nog eenige mannen op het ijs ontdekt. Leden van Sora's slede expeditie of Amundsen en zijn metgezellen? De Russische ijsbreker op weg om hen te redden. MOSKOU. 12 Juli. Hedenavond om circa negen uur heeft dc ijsbreker „Krassin" de Viglieri—groep gered en aan boord genomen. Toen het schip de plek passeerde, waar de ramp met de „Italia" plaats had, zagen de opvarenden mannen, die uit alle macht signalen gaven. De „Krassin" antwoordde, dat zij hen op den terugtocht aan boord zou nemen. Men gelooft, dat het Itaiiaansche alpen jagers waren, die uitgezonden waren om Nubile te redden. Ook Sora c.s. gered. De Nederlander Sjef van Dongen dus eveneens aan boord van de „Krassin". Opsporing der Ballon-groep. Gemeld wordt, dat de Ifaliaansche kapitein Sora, die met den Neder landschen hondenslede-menner Sjef van Dongen en den Deen Varming erop was uitgetrokken om de Mariano groep te zoeken- en omtrent welke expeditie ongerustheid heerschte, met zijn mannen bereikt is door den ijs- breker „Krassiri" en aan boord is genomen. De Russische ijsbreker zal met de geredde mannen naar Kingsbay terug- keeren en zal dan naar de Advent- baai gaan, om steenkool in te nemen. De mogelijkheid schijnt thans ook te bestaan, dat eveneens de groep Alessandri, die indertijd met den bal Ion was weggedreven, nog van het ijs zal worden gehaald. Volgens de jongste berichien zou deze groep zich bevinden op 80 gr. 45 m. N.B. en 30 gr. 31 m O L Waarop deze plaats aanduiding berust, is nog niet bekend, maar het staat vast, dat de leider der Russische expeditie aan boord van de „Krassin", prof. Samojlowitsj, gene raal Nobile heeft medegedeeld, dat hij thans ook de ballongroep wil gaan zoeken. De Russische reddingscommissie acht het niet uitgesloten dat, zooals ook Nansen veronderstelt. Amundsen en zijn kameraden, die zich immers tot taak hadden gesteld de ballon- groep te vinden, zich bij deze groep op het ijs bevinden. Vermoedelijk 10 dooden. Vele gewonden en zeven vermisten. Explosie in de „Hendrik". Droevige tooneelen. Het reddingswerk in vollen gang. HEERLEN, 13 (uil. Een mijnramp heeft heden plaats gevonden in de kolenmijn „Hendrik" onder Rumpen— Brunssum. Daar ontstond vanmiddag te twaalf uur een explosie ten ge volge van mijngaswerking. De gevol gen zijn van zeer ernstigen aard. Hoewel de autoriteiten nog sober zijn met mededeelingen over de bij zonderheden van het gebeurde, ver- nemen wij, dat vele dooden naar bo ven zijn gebracht. De lijken zijn ver- voerd naar het hospitaal te Heerlen. Uit het gebeurde blijkt, dat alle voor zorgsmaatregelen, "bestaande uit z.g. stofbarrières, niet geholpen hebben. Hedenavond te halltien werd ons ge meld, dat er nog zeven personen in de mijn waren en dat hun redding hoogst moeilijk zou wezen. ABONNEERT U op dit Blad, dat U het nieuws uit de Lang straat en Omgeving het UIT GEBREIDST geeft. ADVERTENTIëN. ONDERTROUWD: JOSEF DE BONT en ANNY DUMOULIN Waalwijk, 14 Juli 1928. Huwelijksvoltrekking 2 Aug a s. in de parochiekerk van St. Jan Baptist. Adres: W. VAN BOEKEL, St. Antoniusstr. 34, WAALWIJK. auto-ongeluk gebeurd 'n Auto verloor Inzi' temlemvaren op slag dood. terwijl plotseling een wiel en botste daardoor in volle vaart tegen een boom Alle personen die zich in den auto bevon den werden levensgevaarlijk gewond In het ziekenhuis van Illing zijn reeds drie hunner overleden. In de Ver. Staten zijn tot dus verre tengevolge van den hittegolf hun lichamen gruwelijk verminkt wer den. Inbraak in de St. Catharinakerk te 8-Hertogenbosch. De inbrekers aangehouden. Dc Bossche recherche heeft Dinsdag te Eindhoven aangehouden twee per sonen, die Maandag hadden ingebroken WIJ hebben voor Waalwijk en Omgeving de vertegenwoordiging op ons genomen der H BURGERS E. N. R. Rijwielfabrieken te Deventer en Roermond, j EIJSINK Motor- en Rijwielfabrieken te Amersfoort en de j ASTRA-Rijwielfabrieken te Nijmegen en Gouda, van welke fabrikaten door ons een volledige serie Rijwielen, Transportrijwielen en Transport-driewielers worden in j voorraad gehouden. Tevens houden wij van bovengenoemde Rijwielen, BI doch ook van vele andere fabrikaten H RUIMEN VOORRAAD ORIGINEELE ONDERDEELEN, j zoodat ieder merk Rijwiel op een afdoende wijze kan S worden hersteld. Door een prompte bediening, ruime sorteering en een I concurreerende prijsberekening, hopen wij het vertrouwen SS van Waalwijks Burgerij te verwerven en bevelen ons dien st aangaande beleefd in Uwe gunst aan. WAALWIJK, Grootestraat 149. DRONGELEN, - Veerweg 24. Stiksters

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 10