ECHO HI IET ZUIDEN 2fo. 65. Dinsdag 14 Aug. 1928. 51e Jrg. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 14 Aug. 1928. Concert Euphonia Wij brengen nog even in herinne ring, dat het Kon. Muziekgezelschap Euphonia" uit Kaatsheuvel, morgen avond op de Markt alhier een concert ral geven, op uitnoodlging van Waal wijks Belang, waarvoor we bij gunstig weer groote belangstelling verwachten, pe prestasties van dit „koninklijk ezelschap, zijn tot in wijden omtrek lekend, zoodat een aansporing om iaar dit concert te gaan luisteren, wel overbodig zal zijn. „Euphonia" komt met het volgende program Faithful and Bold, A. Rust Marsch. l'Aurore, Ouverture A. Clement Fantaisie sur l'Opera „Macbeth" Q. Verdi. 4,01ympia (Mazurka pour 2 pistons) P. Pütz. (de heeren Ant. en M. Zwaans.) PAUZE. 5. Uncle Sammy Marsch Holzmann. i. Gloria Victus Ouverture L. Langlois. Kanstier Leben, WalzerJ. Strauss. Fantaisie sur i'Opera Les Dragons de Villars Maillard. Finale. Waalwijks Belang W. W. W. Koninginne dag. Het voorloopig programma van de viering van der. Koninginne dag is als volgt Vrijdagavond 31 Augustus ten 8 uur: Concert der harmonie St. Crispijn op de Markt. Saterdag 1 September ten 3 uur Kinderoptocht. De route is Bur gemeester van der Klokkenlaan, Stationsstraat, Qroote Straat, Mr. van Coothstraat. (Aangiften hier voor bij den secretaris van „Waal wijk Belang" bureau „De Écho") 6 uur: Concert der Liedertafel „Oefe ning en Vermaak" op de kiosk op de Markt Uitvoering met koper van „Hollands Glorie." van Richard Hol. 7 uur: Défilé der WaalwijkscheGym- nastiek-vereenlging, begeleid door de harmonie St. Jan, door een deel der gemeente. 7'/a uur: Demonstratie der W.G.V. op hef plancher op de Markt, opgeluisterd door de harmonie St. Jan 9 uur: Groot Concert door de harmo nie „Concordia" van Loonopzand. Kinder optocht. Aangifte voor deelname aan den Kinder optocht op Zaterdag 1 Sept., des namiddags 3 uur. Deelname alleen voor kinderen be neden 14 jaar. Deelname met versierde fietsen, sportwagens, bolderwagens, vliegende Hollanders, auto's, rijtuigen, enz. Men kan ook met groepen deel nemen. - De rouht is: aanvang Burg v. d. Klokkenlied, Stationsstraat, Mr. van Coothstraat, ontbinden bij 't station. Een flink aantal geldp rijzen wordt beschikbaar gesteld voor afzonderlijke deelnemers en groepen. Aangiften bij den secretaris van W. B. den heer Jan Tieien, bureau van „De Echo van het Zuiden". Waalwijks Belang. De algemeene vergadering van Waalwijks Belang wordt gehouden op Maandag 20 Augustus a s des avonds ten 8'/a uur in de zaal Hotel de Twee Kolommen. Aan de orde s 1. Opening en Notulen. 2. Rekening en verantwoording door den penningmeester. 3. Verkiezing van een bestuurslid wegens vertrek van den heer D. J.H. van Tussenbroek 4. Mededeelingen omtrent besluiten in vorige vergadering genomen. 5. Koninginnedag. 6. Rondvraag en sluiting. Rectificatie. In het bericht „Veiligheid van het verkeer", voorkomende in ons vorig nummer, komt eene onjuistheid voor. Er staat dat veroordeeling volgde vol gens art. 15 der Rijwiel-en Motorwet. Dit is niet zoo, de veroordeeling ge schiedde wegens overtreding der politie-verordening. Processie Heusden-Kevelaar Aan de processie Heusden-Keve- laar, die morgen vroeg vertrekt, zullen uit deze gemeente 'n 70 bedevaart gangers deelnemen. Zwemwedstrijden te Tilburg. De heer Jos Slaats Jr. uit de St. Antoniusstraat heeft Zondag met veel succes deelgenomen aan de groote zwemwedstrijden te Tilburg. In de 50 M. borstzwemmen behaalde hij onder zware concurrentie den eersten prijs. Hij wist ook" in de 50 M. rug- zwemmen een mooie succes te behalen door met '/s sec. verschil als tweede aan te komen. De gemaakte tijden waren respec tievelijk 434/s sec. en 51 a/5 sec. Voorwaar een flinke prestatie van dezen jeugdigen zwemmer, lid onzer Waalwijksche Zwemvereeniging. Hondententoonstelling In de gisteravond gehouden verga dering van 'i Tentoonstellingscomilé met het bestuur der Kynologenveree niging, werden de klassen, eere-, spe ciale en klasseprijzen vastgesteld, zoo dat de vraagprogramma's ten spoedig ste kunnen worden vervaardigd en verzonden. Met genoegen kan worden gecon stateerd dat de vereeniging ook dit maal mag bogen op den steun van zeer velen uit en buiten onze gemeente in den vorm van financieelen steun, medailles en advertenties in vraagpro gramma en catalogus, voor deze ten toonstelling. die schitterend belooft te worden, waar aller wege groote belang stelling wordt getoond De opzet zal, wat indeeling, prijzen, keurmeesters enz. betreft, weer veel grootscher zijn. Wij moedigen gaarne iedereen aan deze onderneming, die voor onze plaats weer een zeer drukke dag zal geven en 't vreemdelingenverkeer zeer zal bevorderen, te steunen in den vorm van 't schenken van medailles of het plaatsen eener advertentie. Vooral dit laatste lijkt ons een goeden vorm van steun voor winkeliers en middenstan ders, die naast reclame voor hun zaak een tentoonstelling bevorderen, die toch meer in hoofdzaak den midden, stand ten goede komt. Betrapt. Door den rijksveldwachter v. d. Griendt werd dezer dagen zekere B op heeterdaad betrapt, toen deze op de heide onder Drunen een haas schoot. •f Cees Pasmans. Na een langdurig lijden is gisteren te 's Bosch overleden de heer C. H. Pasmans, oud leeraar aan de ge meentelijke Teekenschool alhier. Cees Pasmans werd te 's Bosch geboren 23 November 1899^ Hij begon zijne studies aan de Kon. School voor Kunst. Techniek en Ambacht, aldaar. In 1918 behaalde hij de acte teekenen LO, in 1920 M. O. mb en het daaropvolgende jaar acte M. O. ma. Kort na zijn tijdelijke benoeming aan de R.K. Lycea te 's Bosch volgde 1 October 1920 zijn aanstelling tot leeraar aan de Avondteekenschool alhier, waar hij les gaf in ornament ontwerpen, handteekenen en projectie- les. Onze school verliest in hem een harer beste leerkrachten. In Maart 1924 viel hem de Konink- lijke subsidie ten deel en begaf hij zich eenigen tijd naar Parijs om zich verder op de schilderkunst toe te leggen. In 1925 werd hem ten tweede male deze onderscheiding toegekend. Nu volgde zijn benoeming als leeraar aan de Rijkskweekschool te 's Hertogen bosch en voorts die tot leeraar aan het Stedelijk Gymnasium. Nadat zijn werk, bestaande uit een portret en 3 naaktsiudies door de jury was waardig gekeurd, werd hem ten derde male de Kon. subsidie toe gekend. Ijverig voortwerkend begaf hij zich met twee kunstbroeders op studiereis naar Brugge in den zomer 1927. Vervuld met schildersidealen, be zield met werklust, keerde hij terug met enthousiasme zich werpend op zijn vak, waarin hij zoo veel beloofde voor de toekomst Konden wij niet genieten op tentoonstellingen in Waag gebouw, Kon. School.Centraal Noord- Brabantsch Museum en Kunstzaal Triborgh te Tilburg met zijn kunst Eenvoudig, maar waar is zijn werk, en daarin bereikte hij veel. Met Cees Pasmans is een veelbe lovend kunstenaar heengegaan, wiens idealen helaas niet tot volle werkelijk heid zijn geworden. Hij ruste in vrede. Accordeon Gezelschap. Het Accordeon Gezelschap alhier is gedurende de as. kermis te Nieuw kuijk geëngageerd door 't café Siegers aldaar tot het geven van dansmuziek. opvoering van „de Pastoor van Neu- villette'. Wanneer Oisterwijk's Open luchttheater zich ooit in een druk bezoek heeft mogen verheugen, is het zeker wel in dit speelseizoen. Geen wonder, want het gekozen stuk is populair. Voor de uitvoeringen op 15, 19 en 26 Aug. lieten zich reeds verschillende gezelschappen inschrij ven. A.s Woensdag zal de voorstel ling beginnen om half 5; op de twee andere speeldagen om 4 uur precies. fVaardeering voor Sjef van Dongen. De Directie der NederlandscheSpits- bergen Compagnie oordeelde zeer terecht, dat Sjef van Dongen een blijvende hulde toekwam voor hetgeen hij gedaan heeft. Men vroeg en ver kreeg de medewerking van eenige vooraanstaande Rotterdammers, die toezegden ieder jaar een bedrag te storten, waaruit Sjef van Dongen kan studeeren. De medewerkenden hebben de verplichting op zich ge nomen gedurende 3 achtereenvolgende jaren dit bedrag te storten. Op deze wijze krijgt Sjef een fonds tot zijn beschikking, groot genoeg om 3 jaar lang zijn studie te bekostigen en tevens zijn ouders steun teverleenen. Zooals wij reeds vroeger mededeelden was Sjef te Spitsbergen de kostwinner zijner ouders te Arnhem. De directie der Spitsbergen Com pagnie kon Sjef een mooie positie aanbieden, mits hij beter onderlegd was. Hij heeft getoond allen aanleg te hebben voor het moeilijke werk daar in het Noorden, doch het ont breekt hem nog aan de noodige kennis, welke hem, daar hij vlug van begrip is, gemakkelijk in drie jaar kan worden bijgebracht. Op die wijze ontvangt Sjef voor zijn werk een belooning. die hem heel zijn verder leven van nut is. Het symphatieke plan vond hier on middellijk veel bijval. In minder dan geen tijd was het Siudiefonds dan ook volteekend. Bijz. Vrijw. Landstorm. Naar men ons van bevoegde zijde mededeelt zal in den loop van veertien dagen Res. Luit. J. W. Offermans uit Vught een bespreking houden over den Bijz Vrijw, Landstorm in verband met den Nationalen Landdag op 27 Sept. in Den Haag De datum van de bespreking zal nader in dit blad worden bekend gemaakt. Bekendmaking. De Directeur van het Post— en Telegraafkantoor te Waalwijk maakt bekend, dat op 15 Aug. a s (feestdag van Maria ten Hemelopneming) de kantoren Waalwijk en Waspik na 14 uur voor den postdienst gesloten zullen zijn. Voorts worden in beide plaatsen de laatste kombestelling en de laatste lichting der bijbussen nie uitgevoerd. voor de busrechthouders bestaat gelegenheid tot het afhalen hunner correspondentie tot het gewone slui tingsuur. Openluchttheater te Oisterwijk. Met honderden kwamen ze aan uit alle richtingen per trein, bus, auto en fiets bij gelegenheid van de tweede Commissaris der Koningin Provincie Noordbrabant. De Tel. noemt als opvolger van wijlen Mr. A. E. j. baron van Voorts tot Voorts, commissaris der Koningin in Noordbrabant, diens zoon Mr. E. baron van Voorst tot Voorst, thans burgemeester van Ubbergen. Heden meldt men uit Den Haag de namen van eenige andere bekende persoonlijkheden, die genoemd wor den als toekomstig commissaris der Koningin, nl. de heeren: Mr. baron van Hövell tot Wesier- flier, commissaris der Koningin in Limburg Mr. Dr. D. A. P. N. Kooien, lid van den Raad van State, Den Haag: Mr. W. van Lanschot, lid der Eerste Kamer, Den Bosch Mr. Or A. van Rljckevorsel, lid der Tweede Kamer. Den Haag; Mr. Dr. W. G A van Sonsbeeck. burgemeester v?r> Rreda. D.v.N. Uitslag gehouden loting Nat. Militie, gemeente Waalwijk. 2. K. H. Bakkeren. 66. A. H. Bakkers. 32. C. A. Chr. v. Berkel. 13. J Biekens. 25. H. J. Blok. 62.. L. Blom. 52. S. Blom. 48. A. F. J. M. Brekelmans. 16. C. Th. Brekelmans. 56. G. A. W. Coppens. 63. A. O. C. Donkers. 38. J. M. den Dunnen. 24. Th. A. .1. A. Duquesnoy. 46. L. van Eeten. 10. C. J. Eekels. 20. J. P. M. G. Eikenbroek. 4. r. A. Fijneman. 54. P. v. Geenen. 23. E. F. van de Geer. 40. H. P. v. d. Geld. 67. J. van. Gelder. 51. C. A. de Graaff. 47. J. G. P. ten Haaff. 59. O. van Helvoirt. 45. P. v. Helvoirt. 60. Chr B. Hendriks. 36. H. J. M. Hendriks. 18. -T. C. Henkelman. 27. P. H. .1. van den Heuvel. 64. A. C. van der Hevden. 5. W. J. M. van Hilst. 43. P. A. A. van Hoof. 65. A. A. C. v. Huiten. 28. Fr. Janson. 44. J. J. Kampman. 53. H. J. L. Kolster. 3. B. H. Kolsteren. 15. J. G. Kuijsten. 1. -T. Kuijsten. 61. D. Lackamp. 35. -T. Leijtens. 7. Th. G. Maas. 29. L. A. W. Mombers. 58. H. A. G. Moonen. 34. C. H. van Oers. 33. B. Pol. 57. L. A. Pullens. 31. H. Quirijns. 68. J. A. de Roov. 69. A. G. P. Roxs. 17. -T. P. A. de Ruijter. 12. A. J. F. P. Smelt. 42. A. Smulders. 37. D. Treffers. 22. F. J. J. Trirabacb. 39. A. Trommelen. 50. J. A. van Tuijl. 26. M, W. Verdonk. 14. H. G. Verhoeven. 30. J. P. Verlioofstad. 41. H. Versteeg. 6. J. W. J. Verwiel. 21. J. de Vet. 55. A. A. H. v. Vugt. 8. A. v. d. Waals. 11. A. G. W. Wage makers. 49. W. C. v. Weert 10. H. A. v. Wees. 9. H. G. M. Witlox. De Athletiek-wedstrijden van nKunst en Kracht". Morgen zullen wij dan weer eens kunnen genieten van een mooien spannenden kamp zooals wij hier helaas zoo zelden te zien krijgen. Dan zullen we tientallen athleten, waar- onder verschillenden die reeds meer malen op groote wedstrijden van zich deden spreken, elkaar de eer der overwinning zien bekampen. De strijd zal hevig zijn. Allerwege is men ge ducht in training en men hoort reeds van prestaties spreken die we nog zoo maar niet willen gelooven. De wedstrijden zijn van den meest uiteenlooperiden aard en het pro gramma is zoodanig opgesteld dat het publiek steeds iets afwisselends wordt geboden en de spanning steeds hooger stijgt. De harmonie «St. Jan" zal verder met haar vroolijke toonen wel voor een prettige stemming zorgen. Vanaf het Patronaat maakt ze te voren een korte muzikale wandeling naar het terrein waar om half drie wordt begonnen. Het programma van den wedstrijd is reeds verschenen. Hierin staat de volgorde dar wedstrijden en het aantal deelnemers als volgt aangegeven 1. 80 Meter Hlndernisbaan (asp) 15 deelnemers. 2. Hoogspringen met aanloop 19 deelnemers. 3. 100 Meter Hardloopen 20 deelnemers. 4. Driesprong 16 deelnemers. 5 100 Meter bal dribbelen 21 deelnemers. 6 Kogelstooten 13 deelnemers. 7. 4x 100 Meter Estafette (7 ploegen) 28 deelnemers. 8. Polsstok hoogspringen 10 deelnemers 9. J500 Meter hardloopen 22 deelnemers. 10 Zak-loopen (aspiranten) 16 deelnemers Totaalaantal inschrijvingen: 180. (Intusschen is dit aanial reeds tot bijna 200 aangegroeid). Verder vermeldt het programma om de namen van schenkers van medailles, waaruit blijkt dat demeesi vooraanstaande personen reeds van hun belangstelling hebben blijk ge geven Laat r.u ook het publiek door een drukke opkomst zijn belangstelling toonen in deze mooie zomersport bij uitnemendheid Men zal er een ge noeglijken middag op het sportterrein doorbrengen. DRUNEN. Op Zondag 2 September a s. zal door de Gymnastiek en-Athle- tiekvereeniging S. H. J. een demon stratie worden gegeven op het prachlig gelegen terrein nabij het |ongens— patronaat. Het volgende program ia heden verschenen. De dag zal beginnen om 6'/2 uur met een H Mis en om 1 uur 30 min. Turnmarsch door het dorp. daarna plechtig Lof. terwijl om half 5 de oefeningen op het terrein beginnen als volgt Massaal optreden. Brug- Rek- en Vrije oefeningen. Hoogspringen. (Tremplin) voor Aspiranten. Vierkamp Athletiek. Duitsche driesprong. Los verspringen. Los hoogspringen. Speer werpen. Zakloopen, Blaasslaan voor de kleine afdeeling, tot slot nog een prachtige Pyramide. Moge het weer gunstig zijn dan kan het niet anders of de belangstelling zal groot zijn. Gisteren behaalde de Harmonie der Jongens Congregatie alhier, op het nationaal festival te Helvoirt, uit- geschreven door de Harmonie „Kunst Adelt" den eersten prijs in de Eere afdeeling, met 58 punten. Wij wenschen d?n Directeur met zijn uitgelezen Corps van harte pro ficiat met dit succes. DRUNEN -ELSHOUT. A.s. Woens dag 15 Augustus des avonds om half acht, wettelijke tijd, zal in de nieuwe Congregatiezaal te Drunen een spreek avond gehouden worden over Militaire Vooroefeningen. Op dezen avond worden uitgenoodigd alle jongelingen die nu 18 jaar oud zijn of dit jaar nog 18 jaar worden en eveneens de vaders (of voogden). Aangezien getracht zal worden om een nieuwe klasse op te richten, welke cursus 1 October a s. aanvangt is aller opkomst zeer ge wenscht. NlEUWKUljK. In café Siegers alhier zal met de a.s. Kermisdagen het be kende Accordeon gezelschap uit Waal. wijk optreden en dansmuziek geven. A.s Donderdag 16 Augustus des avonds om hal! acht, wettelijken tijd, zal in het Patronaat alhier een spreek- avond worden gehouden over Militaire Vooroefeningen. Op dezen avond worden uitgenoodigd alle jongelingen die nu 18 jaar oud zijn of dit jaar nog 18 jaar worden en eveneens de vaders (of voogden) Aangezien ge tracht zal worden om een nieuwe klasse op te richten, welke cursus 1 October a.s. aanvangt, is aller opkomst zeer gewenscht. HAARSTEEG. A.s. Zaterdag 18 Aug. des avonds om 6 uur, wettelijken tijd, zal bij de Eerw. Zusters alhier een spreekavond worden gehouden over Militaire Vooroefeningen. Op dezen avond worden uitgenoodigd alle jonge lingen die nu 18 jaar oud zijn of dit jaar nog 18 jaar zullen worden en eveneens de vaders (of voogden). Aangezien getracht zal worden om een nieuwe klasse op te richten, welke ursus 1 October a.s. aanvangt, is aller opkomst zeer gewenscht. WASPIK. Zondag 1.1. nam de har- monie „Volksvlijt en Volksvermaak" alhier deel aan het groot nationaal concours voor muziekgezelschappen en zangvereenigingen te Zevenbergen en behaalde in de afdeeling uitmun tendheid den eersten prijs. Toen de harmonie des avonds on- geveer half acht in de inmiddels met bloemen en guirlandes versierde zaal van den heer H. van lersel arriveerde, heerschte er reeds eene groote drukte. Allereerst werd het woord gevoerd door den heer C. P. Gijsman als voor zitter van de vereeniging „Waspika Belang", die de vereeniging geluk- wenschte met het groote succes cn vervolgens een prachtige bloemenmand als bewijs van hulde aan de harmonie aanbood De heer G. Kamp, voorzitter der tooneelvereeniging „Entre Nous" bood, na eveneens een woord van ge- lukwensch te hebben gesproken, ook een prachtige bloemenmand aan. De Voorzitter der Harmonie, de beer B. van Schijndel, bracht een woord van dank aan de werkende leden voor den ijver, waarmede zij den laatsten tijd de repetities hebben gevolgd aan den heer P. Kuljten, directeur en den heer N. Sneljers, instructeur, voor de gioote moeite, die zij zich hebben getroost en ten slotte aan allen, die door hunne milde bijdragen de harmonie in de gelegenheid hebben gesteld aan het concours te kunnen deelnemen. De heer A. P Brokx. vice voorzitter der harmonie, dankte den voorzitter voor de vele werkzaamheden, welke hij steeds aan de harmonie heeft bewezen. De heer J. P. van Velthoven sprak een woord van gelukwensch als voorzitter van het R K. Parochiaal Zangkoor en hoopte dat de harmonie op den inge slagen weg mag voortgaan Het werd een gezellige avond, die haar hoogtepunt bereikte, toer. de zangvereeniging „Bel Canto" uit Kaats heuvel, die in de 3e afdeeling den eersten prijs met lof der jury had ver worven, de harmonie kwam compll- menteeren en vervolgens nog eenige zangnummers ten beste gaf. De heer van Schijndel, Voorzitter der harmonie, dankte de vereeniging „BelCanto* voor hare attentie, wensch- te de vereeniging geluk met de groote onderscheiding, welke haar ten deel was gevallen en sprak de hoop uit dat „Bel Canto" nog dikwijls eerste prijzen mag behalen. De recensent van 't „D. v. N." schrijft .Volksvlijt en Volksvermaak", Was pik kwam in de afd. uitmuntendheid harmonie uit met een paar zeer zware nummers, vooral het tweede. De totaal klank was minder homogeen, maar individueel waren er uitstekende krach ten bij dit korps. Opvatting was zeer muzikaal en de voordracht goed uit gewerkt en beschaafd. 315 punten, le prijs. Aan de processie naar Kevelaar op a.s. Woensdag en Donderdag ne men 22 personen uit deze gemeente deel. Vrijdagmiddag had eene botsing plaats tusschen een hooiwagen van den heer L. uit Raamsdonk en een bakkerskar van den heer Boezer al hier. De kar sloeg over den kop en werd ernstig beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. RAAMSDONK. De. christelijke zang- vereeniging behaalde op het concours te Nleuwendijk den eerslen prijs. Bij winkelier de R. op Keizers- dijk ontstond gisteren brand. De brandweer was spoedig ter plaatseen slaagde er na korten tijd in het vuur te blusschen. Het pand bleef behouden, doch bekwam zeer veel waterschade. Mej. A. Oosterling is benoemd tot onderwijzeres aan de. Chr. school op het Veer. Aan de processie naarKevelaar, welke as. Woensdag vertrekt, nemen van hier 20 personen deel. Tegen verschillende bewoners is in de afgeloopen week door de ge- meente-politie proces verbaal opge maakt wegens ontduiking van de hondenbelasting. De keuringen van tot dekking bestemde hengsten, die in de boeken der stamboekvereenigingen zijn inge schreven, type, trekpaard, zullen voor deze gemeente worden gehouden te Zevenbergen op Donderdag 18 Oct. e k. v.m. 9'/a uur. Bij het correspondentschap der plaatselijke arbeidsbemiddeling staan thans ingeschreven 5 losse werklie den. MADE. Zondagnamiddag werd alhier in het café van de Wed. D. van der Made te Stuivezand eene vergadering gehouden voor de leden der „Vereeni-

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 5