NET MEISIE WITTE BIOSCOOP .TTT 2 schitterende Hoofdnummers DE BENDE DER WOLVEN „TURF IN JE RANSEL" „ALLEEN OP DE WERELD." Wordt gevraagd: ging tot Stichting eener school voor bijzonder onderwijs" te Stuivezand. De zaal was goed bezet. Voorzitter de Lange opende de ver gadering om precies half vier en werden de notulen voorgelezen. De Voorzitter zegt dat het juist een half jaar geleden is dat 't laatst ver gaderd is en toch is er in dien tijd volgens spreker, door het bestuur niet directeur J. Teurlings, die met den zelfden onverzettelijken wil om iets te bereiken „Bel Canto" oprichtte, stelt zich op voor zijn jongens. Zijn oog en gebaar bezielden zijn koor en met een begeestering als nog niet gehoord zette het de mooie com positie „Domine Salvam Fac" van J. P. Wierts in. Subtiel fijn waren de gevoelige pp's, prachtig wasdenuan- gerust en is door deze steeds actie i ceering, schitterend de samenzang, gevoerd om de school te verkrijgen. Met volle attentie werd geluisterd Door den Voorzitter worden de in gekomen stukken en afschriften van verzonden requesten voorgelezen. Bestek en teekening is door ons aan het ministerie van onderwijs verzonden zegt spreker, en bij een latere door ons gehouden conferentie in Den Haag is de toezegging en volle medewerking verkregen van Dr. Verhoeven, Voorz van het R. K. bijzonder onderwijs in Nederland. Verder zegt spr. dat het terrein van Mr. Allard uit Oeertruldenberg, gele gen, aan den vasten weg van Made naar Wagenberg te Stuivezand, gratis door dezen ter beschikkingderstichting is gesteld en indien dit te klein blijkt de heer de Let uit Breda nog een grooter terrein alhier gelegen ter be schikking heeft tegen behoorlijke con ditiën. Eenige vragen door de leden ge steld werden door den Voorzitter naar genoegen beantwoord. Hierna zegt de Voorzitter niets meer te behandelen te hebben en wederom eene vergadering te zullen uitschrijven zoodra dit door het bestuur noodig geoordeeld wordt. Daarna sluiting. Dezer dagen reed nabij't Heultje onder Drimmeien de chauffeur R. met zijn auto in den sloot. Het lukte een menigte volks de auto die nogal ge havend was op het droge te brengen. Een schippersknecht viel heden in de haven uit den top van de mast en kwam op het dek van een naastbij- liggend schip terecht. Hij liep zware verwondingen op aan hoofd en armen en moest zich onder geneeskundige behandeling van dr. Houpst stellen. Zaterdagmorgen brandde hethuis bewoond door A L bij den Leemkuil tot den grond toe af. Oorzaak on bekend. Zaterdag namiddag is A. L. gearres teerd op vermoeden van brandslicht'rg NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 13 Aug. '28 Te Breda slaagde voor de akte Hoofdonderwijzer onze stadgenoot de heer C P. de Reus, onderwijzer aan de O. L. School. Zondag had de opdracht plaals der nieuwe leden van de Meisjes congregatie. Tevens werd aan mej Chr. de Mol uitgereikt de gouden eere—medaille voor 50 jarig lidmaat schap en aan de dames M. van Laar hoven, M. Schmiehusen en G. Duijs ters de zilveren medaille voor 25 jarig lidmaatschap. Bij de najaarsverpachtingen van toemaat werden flinke prijzen besteed. De middelprijs per schaar bedroeg f25 a f26. Op 't concours te Helvoirt be haalde Zondag onze zangvereeniging „Heusdensch Mannenkoor" in de le Afd. een len prijs. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 14 Aug. '28. Bel Canto's ongeëvenaard succes op Zevenbergers Zangconcours le prijs met bijzondere felicitatie der jury I 404 van de 420 punten. De jeugdige zangvereeniging „Bel Canto" heeft den naam die muzikaal Kaatsheuvel heeft, Zondag j 1. op schitterende wijze hooggehouden. Nog slechts zes maanden dateeren sinds haar oprichting Naast een kern van zangers bestaat het koor uit jon gens, die nog geheel van muzikale kennis ontbloot zijn, die noch aan stemvorming, noch aan beoefening van zang en muziek voorheen iets deden. Alleen een wil was aanwezig om iets te bereiken en die ernstige wil werd gedreven door een leiding voor niets vervaard. Schokschoude rend heeft men gelachen toen „Bel Canto vóór 5 weken het besluit nam naar 't concours te gaan, medelijdend heeft men geglimlacht met wat men overmoed en zelfoverschatting noem de. Na eenige weken studie trad het koor voor het eerst buiten op De lachers verstomden, want „Bel Canto" gaf meer dan men verwachtte. Toch viel er veel te schaven Met taaien ijver ging de studie verder en toen Zaterdagavond de onder groote be langstelling gehouden generale repe titie geëindigd was, nam ieder den indruk mee, dat „Bel Canto" hoog gelauwerd zou huiswaarts keeren. Met twee groote luxe bussen werd de tocht naar Zevenbergen onderno men. De schrik sloeg den zangersom het hart, toen zij de ongunstige om standlgheden zagen, waaronder ge zongen moest worden. Een van alle zijden open kiosk, op een groot open terrein met een forschen wind, die in geen enkel opzicht voor gemakkelljken samenzang bevorderlijk scheen. De toen de heer Wooning met sonoor bariton geluid de solo „Domini Exaudi Oratlonem Meam" over het veld deed klinken. Toen de laatste accoorden in een morende waren weggestorven, gaf een hartelijk alzijdig applaus de zan gers de overtutging dat zij iets goeds geleverd hadden. Ook .De liefste plek" van H. Losser werd voortreffe lijk gezongen, Er zat gevoel en over tuiging in den zang, die in het jube lend slotkoor oplaaide tot een geest drift die imponeerde. Donderend was het handgeklap van het duizendkop pige publiek. Nauwelijks waren direcleur en zan ger van de kiosk verdwenen of de kranige directeur de heer J Tuerlings werd bij de jury ontboden. De voor zitter der jury, den heer J. P. J. Wierts sprak de heer Tuerlings ongeveer als volgt toe Mijnheer Tuerlings. Het is mij een aangename taak als voorzitter der jury U en Uw koor te mogen feliclteeren voor de schitte rende vertolking der beide concours nummers. U hebt met Uw koor iets gegeven dat bewondering wekt. Spe ciaal wat mijne compositie betreft, breng ik U mijn compliment. Ik zelf had het onmogelijk mooier kunnen laten zingen. De jury wenschtU nog maals geluk en hoopt U op den in geslagen weg te zien voortgaan. De heer Tuerlings dankte met een kort woord de jury voor de compii mentatie, waarna werd bekend ge maakt, dat de Liedertafel Bel Canto te Kaatsheuvel met 404 punten den eersten prijs met bijzondere felicitatie der jury verworven had. Dat de geest drift waarmede gezongen was op nieuw oplaaide, behoeft geen verkla ring. Slecht 16 punten van de 420 waren verloren, de rapporten laten bijna uitsluitend 10 zien Om zes uur werd de terugtocht aanvaard. Natuurlijk was het onthaal te Kaatsheuvel hartelijk. Bij het Mis siehuis stond hei bestuur der veree niging „Kaatsheuvels Belang", dat der harmonie „Euphonia' en „Apollo" met de harmonie „Apollo" opgesteld. Na de eerste felicitaties ging het in stoet naar de mooie concertzaal van den heer jan van Dun, die als voor eenige weken bij de opening, opnieuw in volle bloemenweelde prijkte. De jongenheer Frans Tuerlings omhing den directeur met een prachtigen lauwerkrans waarna een spontaan „hij leve tang" door de zaal galmde. De voorzitter der vereeniging Kaatsheu veis Belang sprak een hartelijk woord van felicitatie aan het koor, het be stuur en den directeur speciaal erop wijzende, dat wat de heer Tuerlings aanpakt, steeds slaagt. Hij vertrouwt dat het koor op den ingeslagen weg tot eigen roem en tot eer van de plaats zal voortgaan De harmonie Apollo speelde conbrio nog een drie tal nummers waarna er de stemming in bleef tot 't middernachtelijk uur daar was Onder de aangeboden bloemstukken ontmoetten we er van Apollo, Eupho- nia, het parochiaal Zangkoor, Amoe- nitas, Houdt de Plank, de Combinatie en verschillende andere clubs en par ticulieren als een nieuw bewijs, dat Bel Canto" de sympathie van Kaats heuvel heeft verworven, De recensent schrijt! Bel Canto" uil Kaatsheuvel, 3e afd. mannenkoren deed zijn naam eer aan. Met prachtig klankgehalte, muzikale van 't „D. v. N.' mate zou ten deel vallen. Want de eerste stap op de moeilijk te bestijgen muzikale ladder is voor uwe vereeni ging tot een buitengewoon succes geworden. Immers, geen enkele ver eeniging zal na een zoo kort bestaan kunnen bogen op zulke resultaten, het behalen van een le prijs met lof der juiy en het hoogste aantal punten. Voorzeker is dit groote succes voor het grootste deel te danken aan uw talentvollen directeur den heer Teur lings, doch heeft ook de stalen ener gie en ambitie en het doorzettings vermogen van de werkende leden hiertoe het zijne bijgedragen. Namens geheel het Kon. Muziekgezelschap Euphonia brengen wij u hiervoor dan ook onze oprechte betuigingen van bewondering en huide. Op niet te weerleggen wijze is gisteren gedemonstreerd door Uwe vereeniging, wat door kundige leiding gepaard aan ambitie der leden in kor ten tijd kan worden tot stand ge bracht. Daarom dan werkende leden van Bel Canto houdt Uwen leider hoog. Hij heeft gisteren getoond de rechte man op de rechte plaats te zijn. Houd hem in eere. Volg z'n lessen en in structie. Besef dat ge in hem een leider hebt, die andere grootere ver- eenigingen U zouden benijden en waarnaar andere soms jarenlangmoeten zoeken. Hij is de man, die Kaatsheuve weer na vele jaren een zangvereeniging heeft geschonken. Hij is de man, die gisteren heeft bewezen dat in onze plaats een zangvereeniging met eere kan bestaan. Hij is de man die de eigenschappen bezit om Bel Canto nog tot groote successen te voeren. Dames en Heeren, ik moge U dan verzoeken U van Uwe zetels te verheffen en met mij een „Hoch" in te stemmen „Lang leve de directeur Tuerlings, lang leve Bel Canto" (fanfare's en lang zal hij leve door de harmonie.) Ik meen niet volledig te zijn wanneer ik ook bij deze gelegenheid de zoo talrijk aanwezige dames der leden niet in deze hulde zou betrekken De dames der leden spelen in het beslaan van eene vereeniging ook een rol, zij het dar. ook een passieve of tewel lijdzame Wanneer de man of jongeling lid is eener vereeniging, dan is de vrouw of jonge maagd gewoonlijk het lijdend voorwerp. Vooral is dit in nog meer dere mate het geval wanneer het tegen een concours gaat. Dan immers is de man of jongeling iederen avond bezet en is z'n vrouw of z'n aangebedene veroordeeld haar uren in eenzaamheid te slijten. Voor de man is het uitspan, ning, voor de vrouw is dit een offer Voor de talrijke offers hier door de damesleden van Bel Canto op het altaar der muze gebracht, dan een woord van eerbiedige hulde. Nog een bijzonder woord van hulde zij hier gebracht aan de eehtgenoote van den heer Tuerlings tevens directeur die bij de groote opofferingen die de heer Tuerlings zich voor zijne ver eeniging heeft opgelegd, ook voorzeker de hare in niet geringe male zal hebben bijgedragen. Dames en Heeien ik sluit met de beste wenschen voor den verderen bloei van Uwe vereeniging. Een daverend applaus loonde dezen hartelljken speech. Waar niemand der overige bestuursleden voldoende woorden meende te kunnen vinden om den heer van Nieuwstadt te ant woorden, bracht de heer Tuerlings zelf hem dank voor 't gesprokene. Speciaal deed hij dit waar spreker zoo uiterst gevoelig ook dank had gebracht aan de opoffering, die de dames der leden zich voor een derge lijke gelegenheid moeten brengen. Hij sluit zich aan bij dezen dank, die ten volle verdiend is, doch spreekt er den wensch bij uit, dat ze zoo noodig met dezelfde opoffering „Bel Canto" willen blijven steunen, over tuigd, dat ze in het succes der ver e niging ten volle zijn gecompenseerd voor de opofferingen, die den vooraf voordracht, voortreffelijke nuanceering gaanden tijd van haar yergt. Hij bracht en een magnifieke baritonsolist (die echter buiten beoordeeling bleef) zong het „Domine Salvam fac Reginam nostram" van Wierts zoo voortreffelijk, dat de componist verrukt was en ver klaarde het zelf niet beter te kunnen laten zingen. Ook Loser's .Liefste plekje" was uitstekend van klank en afwerking. Voor een 3e afdeeling een buitengewone prestatie, die met 404 punten en lof van de jury een lsten prijs verwierf. Bravo De Maandagavond van „Bel Canto" was van zelfsprekend een feestavond. Ook de dames der leden waren ge- noodigd en begrijpelijk kreeg de bijeenkomst daardoor een nog meer intiem karakter. De harmonie Euphonia, die Zondagavond niet „grand complet" kon aanwezig zijn, bracht thans een serenade, waardoor de gezelligheid niet weinig verhoogd werd. De president de heer v. Nieuwstadt sprak daarbij 't volgende: Toen wij hier voor eenige weken de pas bestaande zangvereeniging .Bel Canto" hebben geïnstalleerd In deze nieuwe zaal en de beste wen schen hebben geuit voor haren ver deren groei en ontwikkeling, zal wel niemand onzer hebben durven ver wachten dat dit schitterend succes haar zoo spoedig en in zoo ruime n woord van dank aan het bestuur en aan de leden, die hem in de partijen—repetitie's zoo welwillend hadden bijgestaan. Een woord van dank aan de werkende leden voor den ijver en de toewijding, waarmede de repetities gevolgd zijn. Het succes is groot geweest, doch dit groot succes legt op ons de verplichting met zoo mogelijk nog meer ijver te gaan oefenen. Op een onovertreffelijke wijze heeft „Bel Canto" naam gemaakt. Aan dien saam zijn wij verplicht in den vervolge zooveel te presteeren, dat den grooten dunk, die de buitenwereld van ons gekregen heeft niet geschaad wordt. Wij zijn dat verplicht aan onzen naam en aan onze plaats, die we op waardige wijze hebben hoog gehouden. In een hartelijk handgeklap bracht de bijeenkomst den heer T. dank voor 't gesprokene. De harmonie gaf nog èenige muzieknummers en „Bel Canto" zong op verzoek, speciaal voor de dames de beide concours- nummers In vroolijke stemming bleven nadien de leden met hunne dames bijeen. Menig nummertje werd daarbij nog gegeven, waaruit bleek dat „B. C behalve goede koorleden ook prima solozangers bezit. Door den dag mocht de Directeur nog tal van telegrammen en persoon lijke felicitaties voor zich en zijn koor ontvangen, terwijl tevens nog meerdere bloemenmanden werden aangeboden. Een mooie attentie I De heer J. P. J Wierts, Voorzitter der Jury te Zevenbergen en tevens componist van het .Domine salvam fac", door Bel Canto gezongen, bracht dezen morgen aan den Directeur van B. C. de volgende attentie per kaart- schrijven WelEd. heer. Nogmaals mijn bijzonder compliment voor U en Uwe zangers van Bel Canto met de prachtprestatie op 't concours te Zevenbergen. 404 punten is het hoogste aantal pueten dat gisteren be haald werd. Proficiat 1 Hoogachtend, Met zangersgroet, w. g. J. P. J. WIERTS. Den Haag. 13-8 '28. Posterijen. Woensdag 15 Aug. (Maria Hemel vaart) zullen het postkantoor te Kaats heuvel en het hulp-postkantoor te Loon op Zand voor postdienst geslo ten zijn vanaf 12'/2 uur. De tweede en derde briefpost be stelling en de tweede pakketpostbestel ling zullen alsdan vervallen. Kegelconcours. Hetbestuur van de Kegelclub „Amoe- nitas" verzoekt om opname van het volgende Van 8 tot en met 20 September aanstaande zal alhier op de banen van de kegelclub „Amoenitas" in hotel Snoeren worden gehouden een groot Nationaal Kegelconcours te geven door den Tilburgschen Kegelbond ter gelegenheid van het 65 jarig bestaan van de kegelclub .Amoenitas". Door de keurige inrichting der ge heel nieuw gerestaureerde banen, door de prachtige collectie prijzen, kortom door de geheele organisatie van het concours is eene groole belangstelling van de zijde der kegelaars verzekerd. AGENDAS WAALWIJK. Woensdag 12 uur repetitie Lieder tafel „Oefening en Vermaak". Woensdag 6 en 8'/a uur, Witte Bioscoop, „De bende der wolven", Turf in je ransel". Woensdag 8 uur. Concert op de «iosk op de Markt door de harmonie Euphonia" uit Kaatsheuvel. Donderdag 8 uur repetitie Tavenu. Donderdag 8—10 uur Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag8'/a uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Zaterdag 3'/2 uur. Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub W.E.K. Loting Nationale Militie LOON-OP-ZAND. 30. W. A. van den Bosch. 24. H. van Boxtel. 25. A. L. M. Brands. 51. T. J. M. Brands. 39. W, A. J. Brands. 19. W. A. van Broekhoven. 54. W. P. Broeks. 48. Fr. R. J. Brok. 16. J. C. J. Cornelissen. 4. S. A. Dekkers. 34. E. H. H. Esch. 17-. J. Geenen. 8. P. J. Gommers. 1. Th. van Gooi. 42. M. Govers. 14. A. J. J. Gubbens. 6. P. C. de Haan. 45. J. Hamers. 46. G. J. Hendriks. 57. 37. 55. 43. 18. 3. 26. 49. 53. 27. 60. 47. 21. 13. 11. 20. 9. 38. 41. 28. 62. 29. 44. 59. 35. 7. 2. 32. 5. 59. 56. 33. 40. 15. 36. 58. 23. 22. 52. H. G. N. van der Heijden. J. C. Hoevenaar. J. A. Hooijmaijers. M .M. van den Hout. J. C. Jansen. C. M. de Jong. J. Kerst. A. de Kinderen. A. Klootwijk. M. J. Ivlijn. H. G. Klijndijk. J. Konings. J. A. Kops. A. J. de Kort. A. H. A. de Kort. J. A. de Kort. C. J. Kroot. J. L. K u ij ster s. J. W. van Laarhoven. J. A. van Laarhoven. A. Laros. A. C. van Lier. Th. J. M. van der Linden. C. J. M. van Loon. Th. P. van de Louw. M. W. J. Maas. A. J. A. Muscus. Ant. Netten. W. P. J. van Nieuwstad. J. C. Oerlemans. A. Pooters. C. A. J. Roestenberg. J. M. van Rooij. A. J. Schilders. J. C. van der Velden. D. Verhagen. M. J. A. Vesters. A. J. van Wanrooy. A. J. M. van Wanrooy. A. W. van Wanrooy. G. J. J. IJpelaar. D. J. van Zomeren. C. M. Zijlmans. SPRANG—CAPELLE. Cornelis van Baardwijk. Adriaan van Beek. Gerrit van Beek. Willem van Beek. Antonie van Beek Jan Blok. Jacobus Boeser. 8 Marijnus Jacobus van Campen. 7 Abraham Johannes Groothuis. 5 Adriaan Hommel. Marijnus Hulst. Marius Dingemau Konings. Evert Mouthaan. Adrianus Cornelis Oerlemans. Willem Oostdijck. Cornelis Ophorst. Adriaan Pruijssers. 20 Johannes Marijnus de Rooij. Johannes Peter de Rooij. Piet er de Rooij. Pieter Ros. Jacobus le Sage. Hendrik Spierings. Marinus Antonie Spierings. 32 Johannes Sprangers. 12 Johannes Spuijbroek. Machiel Willem Verhagen. Pieter Verhagen. Johan Marcel is Versteeg. Marcelis Versteeg. Adriaan .Marinus Vos. Maurits Vos. 23 Jacobus van Vuuren. 18 Marinus Wagemakers. 28 Leendert Westbroek. 31 Albertus van Zeist. 6 10 15 19 26 33 1 24 13 5 21 29 34 35 14 30 9 4 16 17 36 22 11 ADVERTENTIe voor dag en nacht. Hoog loon. Brieven onder No. der advert. Bureau van dit Blad. 40990 WAALWIJK. WOLN5DAG 15 AUGUSTUS (Hemelvaartsdag) om 6 cm 8'/2 uur Voorstellingen met een prachtige cow boy film in 6 acten waarin de hoofdrol vervuld wordt door een nieuwe cowboy ster, die U laat zien zijne ongelooflijke behendigheid in het paard rijden, en zijne geweldige kracht vertoond in de vele knockpartijen welke deze film te zien geeft Humoristische geschiedenis uit de Kazerne in 6acten Deze film is op een lijn te stellen met de pas met zooveel succes in ons theater vertoonde film „VIJF DAGEN NAAR PARIJS", zoodat wij gerust een paar aangename uren onze bezoekers kunnen verzekeren. Explicatie: de Heer H. VAN ENGELEN. A.s. ZATERDAG EN ZONDAG de grootsche, boeiende en geheel NIEUWE film Voorverkoop van kaarten en plaatsbespreking alOct. bij Fa. WED. TH. C PULLES, Sigarenmagazijn. 31. 12. 10. 61. O i

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6