I R- K. Dienstbode tabletten bij Hoofdpijn en Kiespijn ürfiaür tsz Dankbetuiging. Notaris Middelkoop f 2200.- Bosch 9 F. van de Reijt, Hoeven 10 L. van Qrlnsven, Den Bosch; 11 A. Horvers, Utrecht; 12 R. Rijkers, Tilburg; 13 A. Polak, Willemstad; 14 Jesse, Rotterdam; 15 M de Jonge, Amsterdam, Gemiddelde snelheid, waarmede is gereden, was 32 K.M Tempera cal/. Ten aanzien van dit in eenvorignum- mer besproken leder meldt de firma A. van Helvolrt de Nijs te Waalwijk ons nog, dat de fabrikanten van Tempera calf echtheidslabeltjes bij het leder leveren ten einde zoowel zich als den schoenfabrikant en het schoendragend publiek tegen namaak te beschermen. De schoenfabrikant kan namelijk zulk een label bevestigen aan elk paar schoenen, dat uit Tempera calf ge sneden Is, Aan de eene zijde vermeldt de ronde label de deugdelijke eigen schappen, aan de andere zijde de onderhoudswijze van Tempera calf. Tehuis voor alleenstaande blinden te Wolf hezen. Naar wij vernemen zai de jaarlijk- sche collecte, ten bate van de Natio nale Stichting: „Tehuis voor alleen staande blinden" te Wolfhezen eerst daags plaats hebben. In dit Tehuis, waarin onvermogenden geheel koste loos opgenomen zijn, is plaats voor blinden uit bet geheele land en van eiken godsdienst en overtuiging. Reeds vanaf de oprichting bleek, uit het groot aantal aanvragen om opname, hoezeer naar deze instelling werd verlangd en nog steeds komen aan vragen om opname in. Om de stich ting in stand te houden, de talrijke verpleegden het noodige te verschaf fen, is er zeer veel geld noodig, zoo dat de uitgaven nauwelijks door de inkomsten worden gedekt. Blind II Wilt ge*U even verdiepen in de beteekenis van dit woord Slechts één oogenblik nadenken over de mogelijkheid, dat gij-zelf blind waart? Zijn de blinden niet bijkans de ongelukkigste stervelingen in onze veeleischende samenleving en mogen wij hen zonder meer laten dolen in dien nacht waarop geen dageraad volgt? Moeten wij niet juichen, dat er een mogelijkheid bestaat om het bittere lot van die stakkers iets te verzachten De Stichting te Wolfhezen moet zoo goed als geheel van Nationale liefdadigheid bestaan Laat toch ieder helpen naar vermogen 1 Houdt allen Uw gift gereed z.v. Ant. H. Brok-v. Oers. Hendrikus J. z.v. Th. Yei'hoeven-v. d. Wiel. Adrianus P. z.v. Mart. d. Munnik-Jo- zen. Johanna M. d.v. Joh. A. Tim mermans-Pulles. Martinus J. z.v. Cornelius Jansen-v. Wezel. Martina M. d.v. Mart. Klerx-Smits. Henrica C. M. d.v. Carolus Spee-Aerts. Hen- riëtte E. d.v. Jac. H. Velthuijzen-Ver- hoeven. Adriana J. d.v. Petrus Smits-Vhsters. Gerdina d.v. Jac. v. Giersbergejnv. Gerwen. Arn old a M. d.v. Petrus van Oers-Musters. Overleden Jacobus Snijders 68 jaar echtg. van Antonetta Mjerkx. Marius W. E. Mimpen (5 maanden. Huwelijken Johannes A. v. d. Krabben 25 jaar en Hendrika M. v. d. Lee 29 jaar. Cornelis Jos. v. d. Hoven 29 jaar en Petronella de Munnik 25 jaar. Adri anus A. Hereijgers 29 jaar en Petro nella J. de Wit 25 jaar. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 45'/a "ur. Gymnastiek voor de aspiranten B G.V. Van 51/,— 7uur voor de leden B.G.V. Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „Alleen op de wereld". Zaterdag 8 uur, Flora Bioscoop, „Gentleman tegen Apache". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Mannenkoor. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/2uur. Witte 8ioscoop, „Alleen op de wereld" Zondag 6 en 8'/2 uur. Flora Bioscoop, „Gentleman tegen Apache". Maandag 7 uur. Verplichte schiet oefening voor de leden van 't gilde „St. Crispijn en Crlspinianus". Woensdag 7'/2 uur. Athletiekcursus voor de leden van „Kunst en Kracht' op het oefenterrein. DUSSEN. Over de maand Juli 1928. Geboren: Justina Antonia Mariadv C A Leemans en J M Stevens Maria Wilhelmina dv W A Heijmans en F J van Dortmond Petrus Jo hannes zv M Vetjens en GM de Wit; Catharina Gijsberdina dv A Meijers en M de Gast Wilhelmina Corne lia dv H van Drunen en A Ippel Diederik zv A de Graaf en J M Qui- rijns Gerdina Elisabeth Cornelia dv L Timmermans en P A Schalken, Elisabeth Cornelia dv J Schouten en A J Dekker Marinus Hubertus zv M Schalken en J C van Moergestel Gerdina Cornelia dv C Kievits en M I van der Pluijm. Gehuwd A van Daalen 28 j en J de Graaf 19 j G A van Olst 24 j en C P van Deursen 22 j. OverledenH van Rooij 8 mnd J van Daalen 71 j echtg van C. Has pels. GEMENGD NIEUWS. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK Geboren Andreas G. z.v. G. A. v. d. Wiel en A. E. van Gelder. Henriëtte A. B. M. d.v. Th. H. J. C. Kaming en C. J. M. Verschure. Wilhelmina M. d.v. A. G. C. Klerks en M. C. Smetz. Jo hanna M. d.v. J. J. Sprangers en J. M. van Kasteren. Franciscus A. z. v. A. van Delft en C. van Kiel. Petrus J. A. z.v. A. van Oorschot en M. J. J. Boot. Overleden Wilhelmus P. van de Wouw oud 2 maanden. Huw.-aangiftenGerardus H. Krie- laars 26 jaar en Gerlruda Lamers 22 jaar. Johannes v. d. Schoot 24 jaar en Bernardina A. Geerards 28 jaar. Melis G. van Zeist 26 jaar en Johanna .T. Blok 23 jaar. Ingekomen personen: A. G. v. Enden van Lonneker. A. den Hartog en gezin van Raams- donk. A., van Tuijl van Raamsdonk. J. Zeebregts van Loon-op-Zand. H. J. van Bavel en gezin van Sprang- Oapelle. B. L. Roksnoer van Was pik. L. A. v. Loon van Nijmegen. Vertrokken personen: B. W. v. Drongeleu naar Sprang Capelle. H. B. van Huiten alsvoren. M. J. J. van Beijnen naar Oirschot. M. A. van Cromvoirt naar Woens- drecht. M. H. rijnenburg naar Loon-op-Zand. A. Doremans naar Nieuwkuijk. J. Brouwers en gezin naar SprangCapelle. C. L. K. van Gorkum naar Eindhoven. C. A. J. van Loon naar Arnhem. DRUNEN. Over de maand Juli 1928. Geboren Maria J. d.v. Ant. J. van Son-Vrij- hoeven. Nicolaas M. z.v. Martinus v. d. Wiel-Boumans. Adrianus M. Utt Grenoble wordt gemeld, dat de bliksem daar in een electrische geleiding is geslagen, waardoor zes huizen in brand geraakten. Vijf men schel: hebben het leven verloren. De Engelsche onderzeeboot L. 55, die op 4 Juni 19J9 in de Kapors- ky baai door twee Russische kruisers onklaar geschoten en tot zinken ge bracht werd, is thans gevonden en met de lijken van veertig leden der bemanning gelicht. Het schip is in middels naar Kroonstad gesleept. De Russische marine-autoriteiten hebben de boot geopend, waarbij zij een aantal skeletten, allen onherken baar, vonden. Het onderzoek wordt voortgezet. Vanmorgen isopdeAvus.de groote auto-renbaan bij Berlijn, een ernstig ongelijk gebeurd. De auto van den technischen directeur van de Siemens-Schuckert Werke te Maagden burg, dr. Baldamus is op de baan over den kop geslagen. Dr*Baldamus werd gedood, de andere drie inzitten den zijn zwaar gewond. Te Gorsel zijn gisteravond twee jongens, de twaalfjarige P. en de dertienjarige L. bij het zwemmen in den IJsel verdronken. Hun lijken zijn nog niet gevonden. Gistermiddag om drie uur zijn nabij De Zaai te Sliedrecht, in het Merwedekanaal, tijdens het zwemmen verdronken de 10 jarige T. de Raad en de 11-jarige A. Gort. De lijken zijn nog niet gevonden. Het 5 jarig zoontje van de familie B. te Oostwoud geraakte bij het spelen te water en verdronk. Pogingen met kunstmatige ademhalingen door het gebruik van een zuurstofapparaat mochien niet baten. De 2-jarige A. v. A. van den Groenen Hilledijk te Rotterdam die, op dien dijk onder een stoomtram is geraakt, is aan de gevolgen overleden. Vanochtend is nabij den vuur toren op Scheveningen aangespoeld het lijk van den 17-jarigen van S.,uit de Gabriël Metzustraat in Den Haag, die Zondag bij het baden verdrenken is. Het vijfjarig 2oontje van den heer T. Dekker te Enkhuizen is in de Spoorhaven verdronken. In de nabijheid van kaap San Lazaro (Californië) is de mailboot „Ecuador" met 205 personen aan boord aan den grond geloopen. Ver schillende schepen zijn onderweg om hulp te bieden. Te Noordwijk aan Zee is een 24-jarlge dame uit deze plaats in zee verdronken. Het gevaarlijke baden. Het ongeluk in Egmond. Naar aanleiding van het droevige ongeluk, dat te Egmond aan Ze&heeft plaats gehad bij het baden van de kinderen van 't Koloniehuis „Zeehuls" waarbij helaas 2 jongens verdronken heeft een correspondent van 't Hbld. 'n onderhoud gehad met de directrice van „Zeehuis". Deze deelde hem mede, dat zij en de geleidster Mieke Zaterdag met zeven jongens en zes meisjes 'n bad namen op de plaats waar altijd gebaad werd onder toezicht van den badman Arie. De directrice die in de onmiddellijke nabijheid der jongens was, voelde plotseling dat zij in diep water ver zeild was geraakt daar zij geen grond meer onder de voeten voelde. Zij riep de jongens die zich vóórhaar bevon den, toe naar het strand terug te keeren, waaraan door allen kon worden voldaan op drie na, op wier angstige gezichtjes zij kon bespeuren dat ook zij zich op diep water be vonden en niet in staat waren terug te keeren. Inmiddels hoorde zij her haaldelijk getoeter en begreep dat er gevaar dreigde. Zij riep de geleidster Mieke toe te trachten de drie jongens naar het strand terug te brengen, waaraan Mieke die goed zwemmen kon direct voldeed. Zij zwom dan ook naar de jongens toe, doch ook zij werd plotseling door verraderlijke stroomingen gegrepen en dreef met 2 jongens verder zee in. De derde jongen werd gelukkig door een golf slag weer naar 't strand teruggeslagen Mieke begreep dal er voor haar en de twee jongens levensgevaar dreigde en trachtte de beide knapen al zwem mende naar 't strand terug te duwen hetgeen haar echter niet gelukte. Toen ging zij daar haar krachten bezweken, op den rug leggen. Hetgeen zich op dat moment af speelde, werd gezien door zekeren Pias, die op het strand op een fiets reed. Hij sprong af, begaf zich oogen— blikkelijk te water en had het geluk Mieke behouden op het strand te brengen. Inmiddels was ook de bad man Arie met reddingboei en lijn gewapend in zee gesneld om redding te bieden, doch daar hij niet zwem men kon, vermocht hij niet veel uit te richten. Spoedig werd nu door een paar mannen een reddingsbootje in zee gebracht en stelden deze mannen pogingen in het werk om de twee jongens te redden. Het gelukte een hunner aan boord te krijgen, doch de tweede schoot onder de boot en verdween in de golven. Later spoelde zijn lijkje op het strand aan. De ge redde jongen leefde nog bij aankomst op het strand, doch alhoewel ver schillende doctoren langen lijd pogin gen deden om de levensgeesten weer op te wekken, mocht dit helaas niet gelukken. De verslagenheid in het dorp was groot en ook onder de badgasten verwekte dit droevige gebeuren groote consternatie. In „Zeehuis" waren allen diep onder den indruk van dit ont zettend ongeluk. De ouders van de 2 jongens te Delft en Winterswijk woonachtig werden door de directrice spoedig van het voorgevallene op de hoogte gebracht. Zondag kwamen ze naar Egmond en dezer dagen zijn de lijkjes naar hun woonplaatsen vervoerd om te worden ter aarde besteld. Een kindje vaii den heer S. P. Diepenstraat te Tilburg dat Zaterdag een stukje olienoot in haar keeltje had gekregen en dat op advies van den geneesheer zou moeten worden geo pereerd is evenwel gisteren doch zonder operatie, aan de gevolgen overleden. Bij het zwemmen in den Ysel onder Westervoort is de 14-jarige van R. wonende te Arnhem verdronken. Zijn lijk is nog niet gevonden. Gistermiddag zijn onder Gorssel ter hoogte van 't Dappersgat 2 zoons tusschen 10 en 13 jaar van zekeren P. L., bij het zwemmen door den stroom medegesleurd en verdronken Ondanks langdurig dreggen zijn de lijkjes nog niet opgehaald. Te Blankenberge is de speelzaal van de Cercle des Etrangers in het Casino op bevel van het parket van Brugge gesloten. De boekhouding en andere voorwerpen van het secretariaat zijn medegenomen. Later heeft het parket, daar er een nieuw secretariaat was georganiseerd en de speelclub in een andere zaal opnieuw was geopend de speeltafels doen demontêeren en het heele materieel naar Brugge doen overbrengen. Deze feiten hebben onder de badgasten heel wat opschudding teweeggebracht. Te Hammond, een plaats in den staat Indiana (V. St.) heeft een ont ploffing plaatsgehad, waarbij 12 per- sonen het leven verloren. Daar tevens brand uitbrak bleek het voorloopig onmogelijk de lijken te bergen. De Nenijto. Gisteren is de tentoonstelling be zocht door niet minder dan 38.643 personen, waardoor het totale aantal bezoekers is gestegen tot 933.708. Het N.O.C. deelt mede, dat het totaal der ontvangen entrée's van de eerste en tweede periode der Olym pische Spelen globaal f 1.425 000 bedraagt. Dit bedrag moet worden verminderd met 237,500 gulden voor Stedelijke Belasting. Het aantal beta lende bezoekers, benevens verdeeling van het totaal-bedrag over de ver- schillende sporten en wedstrijden, zal 'ater worden bekend gemaakt. Gisteravond had op den Groen- loschen weg te Ruurlo een ernstig auto-ongeluk plaats, Een grooie luxe auto, waarin gezeten was de familie Oberink uit Utrecht, bestaande uit 1 personen reed, op genoemden weg toen plotseling een der banden sprong waardoor de heer O. die zelf aan het stuur zat, dit kwijt raakte en tegen 'n )oom reed. De botsing was zoo hevig dat de auto totaal vernield werd. De heer O. werd ernstig gewond de woning van den plaatselijken dokter binnengedragen. Zijn toestand is thans redelijk wel. De overige inzittenden liepen geen noemenswaar dige verwondingen op. Gisterochtend is bij het schieten met zware mitrailleurs op vliegtuigen met rookspoormunitie.in de legerplaats bij Harskamp, de bodem uit een huls geslagen en de patroontrekker van het wapen vernield. Door de groote gas- spanning vloog deze uit de machine en trof den milicien-soldaat W. van Butselaar van het 22ste reg. inf., afkomstig uit het dorp Harskamp, in de rechterborst. Het heete stukje staal drong door de kleeding diep in de borst. De soldaat bloedde hevig. Een dokter bleek niet te bereiken te zijn. Onmiddellijk werdjnaar de legerplaats getelefoneerd, vanwaar binnen enkele minuten de ziekenauto aankwam. Nadat men een voorloopig verband had gelegd, werd de gewonde onmid dellijk naar het hospitaal te Arnhem vervoerd. Volgens een bericht uit Belgrado is op het traject Nisj Uskub gisteren middag een personentrein ontspoord ten gevolge van een breuk in de rails. De trein viel van den spoordijk naar beneden, waarbij J3 wagons vernield werden. Volgens de eerste berichten zouden er ruim 100 personen gedood of zwaar gewond onder de puinhoopen liggen. De laatste berichten melden, dat reeds 20 dooden en 30 zwaar gewonden geborgen zijn. Nader wordt nog gemeld, dat in de laatste 24 uur in Joego-Slavië nog twee andere ernstige spoorwegongelukken hebben plaats gehad. Van de loco motief van een sneltrein is tusschen Belgrado en Nisj een ketel ontploft, toen men een nieuw soort kolen pro beerde. De machinist en een hoogere spoorwegambtenaar werden gedood, twee andere ambtenaren levensge vaarlijk gewond. Bij Uskub ontspoorde voorts Don- derdag een draisine, waarbij vier spoorwegambtenaren ernstig gewond zijn. Ernstige boschbranden zijn uit gebroken in het Gerona-woud, waar een gebied van acht bij vijf mijlen door het vuur is aangetast. Vele dor pen en een groot aantal boerderijen zijn door de vlammen geisoleerd of verwoest. De inwoners vluchtten in paniek. Alle pogingen om het vuur te stuiten waren tot nu toe tevergeefsch. Geweldige boschbranden, welke een omvang hebben genomen van bijna 100 vierkante K.M. woeden nabij de vesting Gerona aan den voet der Pyreneeën. Het vuur dat verscheidene buurtschappen bereikt heeft,verwoestte reeds tien gebouwen en een kerk. Er zijn troepen door de autoriteiten uit gezonden om de vlammen te bedwin gen, doch zij kunnen zich slechts beperken tot het voorkomen van uit breiding. Men schat de tot dusverre aange richte schade op ongeveer 2'/2 mil- lioen gulden. Te Aalsmeer is de 14-jarige zoon van den landarbeider Meyer, wonen de in Haarlemmermeer in aanraking gekomen met een draaienden tractor waardoor hem een der beenen werd afgerukt. In zorgwekkenden toestand is de jongen naar het ziekenhuis te Leiden vervoerd. I Voor persoonlijke deelname: f10, f7.50, f5, f4, f3, f2, fl. Voor groepen: f10, f7.50, f5. W. B. Het bestuur van Waalwijks Belang besloot voor de a.s. Hondententoon stelling alhier, twee zilveren medailles beschikbaar te stellen. W. B,— W. W. W. De Winkelweek zal geopend wor den a.s. Zaterdag met een muzikale wandeling door de gemeente en daarna een concert op de Markt, beide door de harmonie St. Crispijn. Voorts zal Dinsdagavond een concert gegeven worden door de bekende harmonie Apollo uit Kaatsheuvel. Vrijdagavond concert door de har monie „St. Crispijn" en Zaterdag de groote feestelijkheden van Koninginne dagviering. Het Comité zal allerwaarschijnlijkst slagen in haar opzet van een mooie straatversiering. Men ziet het ontbreekt niet aan afwisseling en attractie het woord is nu aan de winkeliers Aanbesteding. Uitslag der door het Architecten bureau van Ree Bossaerts, te Waal wijk gehouden publieke aanbesteding voor het bouwen van een dubbel woonhuis voor den Heer J. P. van der Heijden, te Waalwijk: Zw. Treffers Zn., Waalwijk f 13690, M. Wijnants,; Waalwijk f 12825.— A. van Huiten, f 12496. W. van Heesch, f 12486,— C Michaëi, Vrijh.-Capelle f 12074,— J. W. Nieuwenhuizen, Sprang f 11597. J- v. d. Meijs, Waalwijk f 10789.— A. Kramer, Genderen f 10694,— Gegund aan den laagsten inschrijver. Vacature Commissaris der Koningin. Naar verluidt bestaat er veel kans voor de benoeming van Mr. F. J. van Lanschot, burgemeester van 's-Herto- genbosch, tot Commissaris der Konin gin in Noord Brabant. („D. v. N. Br.") Griffier Prov. Staten. Onder dit hoofd kan men elders in dit blad lezen, dat Mr. v. d. Marck zich heeft teruggetrokken als candidaat voor het ambt als griffier der Staten. Naar verluidt was Mr. v. d. Marck onaangenaam verrast door het feit, dat hij, als nummer 2 op de voor dracht werd geplaatst, terwijl hij, eenigszins daartoe geprest, gesollici teerd had, onder voorwaarde als nummer 1 door Ged. Staten op de voordracht te worden geplaatst. GEZONDHEIDSRAAD. Men is verplicht in geval van ziekte alles te doen om te genezen en zoo spoedig mogelijk zijn arbeidsgeschikt heid te herkrijgen. Daartoe behoort het tijdig inroepen van geneeskundige hulp. In plaats daarvan zich door ondeskundige hulp te laten behande len, is ten zeerste af te keuren, want daardoor wordt niet alleen het leven van den behandelde in gevaar gebracht maar kunnen ook besmettelijke ziekten die niet tijdig worden herkend ver spreid worden. ADVERTENTIëN. LAATSTE BERICHTEN. Benoeming. Z. D. Hoogw. de Bisschop van 's-Hertogenbosch heeft Denoemd tot lid van het Consilium Administrationes den Zeereerw. Heer J. P J. van Loon, secretaris van het Bisdom. Gemeenteraad. Openbare Vergadering van den Raad der gemeente Waalwijk, te houden op Vrijdag 24 Augustus 1928, des naraid dags 7 uur op het raadhuis. Aan de orde 1. Ingekomen stukken Verzoek van de Kynologen-Vereen. „Waalwijk en Omstreken" om- een bijdrage in de kosten van de door haar te houden Hondententoonstelling. 2. Voorstel tot het aangaan van een rekening courantovereenkomst met de Geldersche Credietvereeniging. 3. Voorstel tot wijziging van de Algemeene Plaatselijke Politie-veror- dening. 4. Voorstel tot het verleerien van een crediet voor de rioJeering van een gedeelte der Loint. 5. Voorstel tot voorloopige vast stelling van de Gemeente- en Bedrijfs- rekeningen over het dienstjaar 1927. 6. Voorstel tot goedkeuring der rekening van enkele instellingen van weldadigheid. Kinder-optocht. Voor den Kinder-optocht, waaraan alle kinderen beneden 14 jaar uit geheel Groot—Waalwijk kunnen deel nemen, worden de volgende geld prijzen uitgeloofd A. M. SCHOEP en J. A. SCHOEP-SLIMMENS geven kennis van de geboorte hunner Dochter JENNY ALIDA MARIA. Waalwijk, 17 Aug. 1928. 4l0l 1 Hiermede betuig ikmijnharte- lijken dank voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij mijn 50-jarig jubileum als kosteres aan de Ned. Herv Kerk te Drunen. Wed. NELIS-de Pachter Drunen, 17 Aug. '28. 41013 GEVRAAGD een nette voor dag, of dag en nacht. Adres: 41014 A. C. P. SPEEKENBRINK, Stationsstraat 9 Waalwijk. te Capelle. bericht, dat het huis met tuin te Waspik, geveild voor de Fam. BROKX-v. DAAL in bod staat aan Toeslag Maandag 20 Aug, a.s. 's avonds 6 uur, ten her - berge van H. v. IERSEL te Waspik. P"is 25. 10 en 75 ctj

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 10