Dames- en Heerenhapper Magazijn „HET ANKER" Speciaal Koelen- en lluchtersiraai 65, - 's Bosch. Champ e a Heeren- en Kinderhleeding Magazijn Je Adelaar". Jeiskollm -• Reisbenoodigdbedeo, g Marktberichten. Het adres voor Ie klas Vakkundige bediening. Rondbreimachines. VOOR HANDEL EN INDUSTRIE. te 's-Hertogenbosch Ridderstraat 7, APARTE SALONS. Het goedkoopste adres. Zadelmakerij P. KOESEil Hinthamerstraat 61, 's-Bosch. Rugzakken, - Hangmatten, :z Veld- en Thermosflesschen, Rijzadels. Sporen, Zweepen, a Tennissport-artikelen, ca Roon, alhier; Wachtm. .van Cranen- burg, 2e pr.Wachtm. Bakker, 3e pr. Wachtm. van der Meer, 4e pr.; Wacht meester Scheeren, 5e pr.Wachtm. Bethray, 6e prijs. Nummer 10. SPRINGCONCOURS Klasse B. voor leden van Land. Rijver. Prijzen kunstvoorwerpen. ,T. de Jongh, Arkel, met Lidiena, le pr. Rijzadel, aangeboden door leden van het Eere- Comité; A. van Buuren, Meeuwen, met Kebina, 2e pr.J. de Jongh, Ar- I kei, met Jertiena 3e pr.H. Vogelaar, Andel, met Gorry, 4e pr.H. Vogelaar, i Andel, met Coos, 5e prijs, i Dit nummer stond alhier dit jaar I voor het eerst op het program. De belangstelling voor het concours neemt telken jare toe, maar geen won- I der ook, het program vermeldt ieder jaar iets nieuws. Moge de Rijvereeni- giug op deu ingeslagen weg voortgaan, dan zien wij het volgend jaar alhier een Internationaal concours-hippique. Ju liana gaat met moed haar tweede lus trum in. Een woord van dank aan allen, die tot het welslagen van het concours hebben medegewerkt, maai- in het bij zonder aan den Voorzitter, G. van der Werf, die met onvermoeide werkzaam heden steeds voor Juliana in de weer is en haren eminenten instructeur, die met taaie volhardig zijn jongens om hoog werkt. Moeite noch inspanning hebben ze gespaard om het concours tot zulk een hoogte op te voeren. Door Raamsdonks muziekkorps werd op verdienstelijke wijze voor het muzi kale gedeelte zorg gedragen, waarbij bleek, dat ons korps, als is bet. nog in haar begin stadium, reeds heel wat presteert. De muziek was hoegenaamd niet v.an de lucht. Op het terrein wer den door enkele dames nog bloempjes ter verkoop aangeboden. De opbrengst hiervan komt ten bate der harmonie. Verkrijgbaar bij H. VERHULST Heerenmodemagazijn, Markt 5. 's-BOSCH. Het Ideale Haarwaschmiddel -tegen roos en Haaruitval. Overal verkrijgbaar a 50 verkrijgbaar a per flesch. cent Weet U dat U met onze Rondbreimachines van 10 tot 12 gulden per week thuis kunt verdienen? Wij geven U een werkcontract op zegel van minstens drie jaar vast werk, terwijl de machine gegarandeerd is voor3jaar. Wij spiegelen U niets voor maar leeren U kosteloos breien ook bij U thuis. Vraagt prijsopgaaf en conditiën aan den vertegenwoordiger J. A. VOGEL, voorheen Herven 11, Orthen, thans Snellestraat 5 en 7, 's-Bosch. De Firma v/h A. M e i] r 1 n g te Tilburg, Willem Il-straat 59. - Telephoon 291, was en is nog steeds de zaak, bekend voor hare uitgebreide keuze Huishoudelijke en Luxe artikelen, Pendules, Lampen en Kronen, enz. enz. Zij blijft zich steeds gaarne aanbevelen FIRMA v/h A. MEIJRINQ. Het aangewezen voor Uw adres is Hooge Steenweg 14 - DEN BOSCH. - (Naast ijzerhandel Van Miert.) Voordeellger als elders. Zondags tot 12 uur geopend. Stal Doorwerth, Heelsum, met. Phe- nomène en Sportsmen Dream, le pr. ƒ50; J. Rijks, Nijmegen, met Nordelpli Leopard en King's Cross, 2e pr. 25. Nummer 11. Springconcours voor Onderofficieren op dienstpaarden. Prij zen kunstvoorwerpen. Wachtm. Wolda, le pr. zilveren arm bandhorloge, aangeboden door M. de MADE. Op Zondag 19 Augustus zal Ds. Steenhuizen v.m. 10 uur in de Herv. Kerk te Made de godsdienst oefening leiden, en hoopt Ds. Ver meulen des nam. 2!/g uur in de Herv. Kerk te Dongen een vacaturebeurt te vervullen. Woensdag 15 Aug., was het een promotiedag. 29 leden der St.Anna- vereeniglng werden lid van den Meisjes bond, terwijl 29 leden van den Meisjes bond overgingen naar de Mariaver- eeniging. De ZeerEerw. Heer Pastoor van den Hout hield een toespraak waarin hij de drankbestrijding als een offer besprak. De WelEerw. Heer Smits, kapelaan deelde de lidmaat- schapbewijzen uit. 's Avonds werd het drama „De H. Philomena" zeer ver dienstelijk opgevoerd. Het schilderwerk van de te bouwen burgerwoningen in de Markt straat voor rekening van den heer A. v. d. Zanden alhier is opgedragen aan den heer H. janzanik, Mr. Schilder alhier. Gisternamiddag viel te Drlmmelen in de Putten, de 7-jarige Aart Kieboom in het water en verdween in de diepte. Het gelukte den 10 jarigen knaap Adr. Kommers die daar aan het visschen was den drenkeling te reddeR. DUSSEN. Donderdagmiddag ruim 12 uur brandde de boerderij en café met naaststaande schuur van Wed. van Heeswijk te Hank tot den grond af. Twee nieuwe maaimachines van Smits- v. d. Water, welke niet verzekerd waren zijn mede verbrand. Huis en inboedel zijn verzekerd. Oorzaak on bekend. De reeds lang zieke en be jaarde moeder werd in een stoel naar buiten gedragen. GEERTRUIDENBERG. Voor de Evangelisatie der Ned. Herv. Gem. alhier hoopt Zondagavond half 6 op te treden Ds. van Beem uit Breda. Onze stadgenoot de heer J. Joosen is benoemd tot onderwijzer aan de Bijzondere School te Kaats heuvel. Op 23, 24 en 25 Aug. e.k. zal de generale staf te Geertruidenberg worden ingekwartierd in verband met oefeningen die gehouden zullen wor den onder de gemeente Heusden. De 66e jaarvergadering ven den Schippersbond Schuttevaer zal in 1929 te Geertruidenberg gehouden worden. HAARSTEEG. Verschenen is de feestgids van het muziekfeest der har monie „St. Ceacilia" alhier, te geven bij gelegenheid van baar 85-jarig be staan op Zondag 19 Aug. a.s. Des nam. 2 uur zal de harmonie worden gehuldigd door alle Haarsteegsche vereenigingen. Daarna zal een op tocht gehouden worden en om onge- voor 4 uur het concert beginnen waaraan een tiental vereenigingen deelneemt, zoowel op instrumentaal- als op vocaal-gebied. Onder de muziek- en zangvereni gingen die aan den optocht deelnemen, zullen drie prijzen bij loting beschik, baar worden gesteld le prijs f 15, 2e pr. f 10 en 3e pr. f 5. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 18 Aug. '28 22 Aug. maakt de Chr. jongelings- vereeniging haar jaailijksch uitstapje: deze keer zal het zijn naar Amster dam. De 15-jarige joh. F. had bij het smeren der scnaafmachine, die in werking was, het ongeluk er zoo mee in aanraking te komen, dat hij er twee vingers bij verloor en een siukje van een derden. Na verbonden te zijn, werd hij per auto naar 's Bosch gebracht ter verdere behandeling. De Fanfare der H. Familie bracht op het festival te Helvoirl een tweetal nummers ten gehoore en welzoo,dat zij een speciaal bedankje kreeg van't Eere-comité. Bovendien was zij zoo gelukkig, bij de verloting den len prijs 1 25 te winnen. A s. Maandag vergad^l de Heus- densche Hengelsportveieeniging in 't Koifiehuis van den heer Van Dijk met het doel een hengelconcouis .uit te schrijven. De mandenmaker T. sneed zich bij zijn werk den top van een duim, waarvoor medische hulp moestworden ingeroepen. Van 19-21 Aug. vergadert te 's Bosch de R K. bono van personeel oij de Posterijen etc. Tot afgevaardig den van de afd.„Langstraat" zijn aangewezen de Heeren Smits uit Heus den en Ketelaars uit Waalwijk; tot hun plaatsvervanger de heer H. Daa- men uit Kaatsheuvel. De Fanfare der H. Familie zal a.s. Zondag deelnemen aan het festival, uilgeschreven dooide Harmonie: „St. Cecilia" te Haarsteeg. Onze stadgenoot, de bekende dammer A.de Oraag, was overwinnaar in den te Zaltbommel gehouden vier- kamp tegen de heeren H. Grootkerk (Culemborg) W. Bremer (Tiel) en C. van Flier (ZaltbommelDe uitslag was in bovengenoemde, volgorde 5—4—3—0. De uitgeloofde zilveren medaille viel dus hem ten deel. De processie ter eere van St. Bemardus naar Ulecoten wordt dit jaar van hieruit ondernomen op Zondag 26 Augustus. A.s. Zondag zal in de Ned. Herv. Kerk alhier een predikbeurt vervuld worden door den Eerw. Heer Ds. Ruijsch van Dugteren. predikant te Axel en voor dien in deze gemeente. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 17 Aug. '28. Patronaats uitstapje. Het Patronaat maakte ^ondag een uitstapje naar Oisterwqk ter bijwoning van het openluchtspel „De pastoor van Neuviliet". Een gedeelte per fiets vertrok om half 2 en de rest in een autobus om half drie. Er werd genoten van 't keurige spel dat daar tusschen de hooge dennenbosschen gegeven werd. In opgewekte stemming arri veerden onze jongens om pi. half negen weer te Kaatsheuvel. Allen waren hoogst voldaan. Jooneel. Zondag ging voor den eersten keer in 't Patronaat het groote tooneelwerk „Gerald de Kruisridder". De Augustusmaand is nu niet bij uitstek de geschikte maand voor too- neel. Met een zeker pessimisme zagen wij de affiches en reclames hangen. We waren bang dat de gewenschte belangstelling zou onibreken. Doch goddank, we hebben het mis gehad Reeds vóór de tijd was de groote zaal uitverkocht en niemand die er zijn tijd en geld voor gegeven heeft is teleur gesteld huiswaarts gegaan. Onder de aanwezigen zagen we velen heeren Geestelijke uit de omgeving. Er ging één roep over 't spel der jongens. De jeugdige gehaastheid, die zoo vaak het spel der jongeren ontsiert was verdwenen en had plaats gemaakt voor een waardige kalmte in spel en gebaar. De dictie, de struikelblok van zoo vele oudere clubs was uitstekend verzorgd. Een speciaal woord van hulde mogen we hier brengen aan de heeren W. en P. v. Nieuwstadt als Godfried van Bouillon en Gerald. Aan A. v. d Velden als de kluizenaar van Goswijn en Tancredo in de heeren Jac. Vloe mans en G. v. d. Hoven. Niet te ver geten het prachtig spel der heeren W, Brands, J Cornelissen en J. Priems als Hugo, Ali en Ibrahim. We zouden kunnen doorgaan met nog meerderen een speciaal woord van hulde te brengen, doch willen volstaan met de getuigenis dat de patronaats- tooneelclub Zondag haar beste werk heeft laten zien. De grootste eere hiervan komt toe aan den heer P. Kemmeren, die tijd noch moeite gespaard heeft om iets goeds te kunnen presteeren. Steeds mogen we onder zijn leiding een crescendo constateeren. die detooneel- club „St. Cristophorus" doch niet min. der hem zelf tot eere strekt. Zoowel regie als décor beide op kunstzinnige wijze verzorgd, zijn bij hem in uit stekende handen. Onder leiding van kapelaan Goyaarts zongen het jongenskoor eenige liederen die van goede leiding en ernst ge studie getuigenis geven. De piano werd goed verzorgd door den jonge heer A. Nouwens Zondag a.s. gaat het tooneelspel andermaal en we zijn er van overtuigd met eenzelfde succes. Bel Canto. Het succes Zondag door Bel Canto te Zevenbergan behaald is op den tweeden concoursdag niet overtroffen, met 404 van de 4z0 punten blijft het koor hoog aan de spits staan van de 45 deelnemende vereenigingen' Wei een succes voor den leider en zijn jongens daar het corps tevens het jongste van alle vereenigingen is. De heer T. mocht Woensdag op 't concours andermaal van de juiyleden de onduDbelzinnigste verklaringen van hunne hooge bewordering voor Bel Canto's prestatie's zoowel voor de lei ding, de solist als de zangets in ont- vangstnemen.,Niet alleen üt bassen waar over reeds eerder een roep ging doch ook de beide tenor partijen werden prachtig in overeenstemming genoemd met het basmateriaal. St. Elisabet's— Vereeniging. Zooals gebruikelijk werd ook thans weer het jaarverslag der St. Elisabeths- Vereeniging uitgebracht. Er wordt daarin gewezen op de veel ruimere mate van bedeeling, dank zij het voor- deelig saldo van vorig jaar, dat voor namelijk voortspruit uit buitengewone giften. Aan alle aanvragen kon toch nog niet worden voldaan. Dank wordt betuigd voor den grooten steunende vereeniging in eike mildadigheid aan bevolen. De ontvangsten '27—'28 bedroegen 2131.26 de uitgaven 2120 99, zoodat de balans sloot met een voordeelig saldo van f 10.27 Er werden verschillende liefdegiften ontvangen van f 10.-, f 25 en f50. terwijl uit een nalatingschap nogmaals een buitengewone liefdegift van 11500 werd ontvangen. Uit het liefdadig heidsconcert der Kon. Harm. Euphonia kwam een prachtig resultaat van f137. WAALWIJK. Varkens f 9 13. Eieren 7—8 cent. 's Hertogenbosch, 14 Aug. 1928. Op de markt van heden waren aangevoerd 1186 stuks. 513 stuks hoornvee. 555 biggen. 35 zeugen. 14 schapen—lammeren. 69 Kalveren. De prijzen waren als volgt: Kalfkoeien van f 200—f 360 p. st. Kalfvaarzen van f 190—f325 p. st. Magere ossen en koeien van f 115—f 190. Vette ossen en koeien van f 0.53 p p lekw Vette ossen en koeien van f 0.48 p p 2ekw Pinken van f 105—f 165 per stuk. Zeugen van f 70—f 115 per stuk. Biggen van f 1.80—f2 00 per week. Schapen van f 18—f 30 per stuk. Lammeren van f 14.— tot f20.— p.stuk. Handel lui echter prijshoudend. Maandag— Veemarkt der gem. Breda. Marktbericht van 13 Augustus 1928. Op de markt van heden waren aange voerd in totaal 304 stuks vee, t.w. 80 stuks hoornvee, 104 varkens en 120 biggen. Prijzen Kalfkoeien f 250.— tot f 325.— Kalfvaarzen f 225.— tot f 300.— Pinken f 70 tot f 110. Biggen f 12.— tot f 16.— Per pond geslaeht 1ste kw. 2de kw. 3de kw. Vette vaarzen 48—50 45—47 40- 42 Vette koeien 43-46 39-42 32-36 Per K.Q. levend gewicht. Vette varkens 73—76 69-72 Vette zeugen 62—65 Vette kalveren 65—70 HandelVet en drachtig vee, goede han del. Vette varkens worden zeer vlug ver kocht met sterk oploopende prijzen, de aan voer was te kort. Biggen goede handel. SPORT. JULIANA. Zondag a s. worden de eindwed- strijden gespeeld van de doorjuliana uitgeschreven Bekerwedstrijden de volgende winnaars komen tegen elkaar in den strijd. I uur R.W.B. 3— Waalwijk, Wa pen van Heusden2 Heusden; 2 uur HEC.3 Waalwijk Wilhelmina Comb. Wijk; 3ll2u\ir verliszerswedstrijd om 3en en 4en prijs4'/2 uur winnaars om len en 2en prijs. Daar deze vereenigingen alle van gelijke sterkte zijn, beloven het span nende wedstrijden te worden en zal het niet aan belangstelling ontbreken. W.S.C. Na een zeer lange rustperiode is het bestuur van WSC erin geslaagd voor de nog resteerende Zondagen alvorens de competitie een aanvang neemt, de noodige wedstrijden voor de diverse elftallen vast te leggen. Was oorspronkelijk vastgesteld da' a s. Zondag de vereen. Good—Luck op bezoek zou komen, deze wed strijd is echter door bijzondere om- standigheden uitgesteld moeten wor den. Echter speelt het le elftal a.s. Zondag in Tilburg een vrlendschap- pelijken wedstrijd tegen het sterke Noad II. Voor de volgende Zondagen zullen thuiswedstrijden gespeeld worden eR kunnen dan de donateurs en voetbal liefhebbers wederom in eigen plaats van mooie spannende wedstrijden overtuigd zijn. Hoewel de animo voor de voetbal sport in Waalwijk een beetje aan het tanen is, willen wij toch trachten die wederom op te werken, waartoe de spelers voor het as. seizoen ook veel kunnen bijdragen. Het WSC—elftal heeft wederom enkele wijzigingen ondergaan, en het bestuur hoopt dat het een goede verbetering zal zijn. Mogen de spelers ervan overtuigd zijn dat alleen met hard werken van het begin tot het einde die resultaten te bereiken zijn die noodig zijn voor den groei en bloei eener vereeniging. QUICK. Om den Miss Blanche beker. Morgen zal de tweede ontmoeting plaais hebben op hei Quickterrein om den Miss Blanche beker. De tegen partij wordt thans gevormd door een andere plaatselijke vereeniging, nl. RWB. Het is reeds geruimen tijd ge leden dat deze aloude tegenstanders elkander hebben ontmoet. In de her innering leven nog steeds de span nende wedstrijden welke vroeger dik* wijls tusschen de blauw—witten en de nationaal gekleurden zijn gestreden, en we kunnen er gerust op zijn dat het ook morgen wederom een span nende wedstrijd zal worden, welke wel weer de belangstelling van het publiek zal hebben. De wedstrijd vangt aan om half drie en staat onder leiding van scheidsrechter v. Eggelen uit 's Bosch. P.S.V. Zondag a.s. zal door de R K. voet- balvereeniging SPV een seriewedstrijd gehouden worden, waaraan de vol gende elftallen zullen deelnemen 1 uur WSC II—Quick 11. 2l/a uur Uno Animo—PSV. .3uur Heusden—Dussen, De winnaars van deze wedstrijden komen Zondag 26 Aug. tegen elkaar in den strijd om den len, 2en en 3en prijs, bestaande resp. uit zilveren beker, zilveren lauwerkrans en zilveren lauwertak. Gezien de schitterende prijzen zijn wij ervan overtuigd dat iedere ver eeniging haar sterkste elftal zendt, zoodat het publiek van spannende wedstrijden zal kunnen genieten, NIEUWKUIK. Onze voetbalvereeniging speelde Zondag j 1. tegen Waalwijk en won met 3—0. HEUSDEN. A s. Zondag speelt Juliana 11 in de finale der seriewedstrijden te Waal wijk en komt uit tegen RWB 111. Korfbalsport Sprang. Onze Korfbalvereeniging „N E O." gaat a.s. Zaterdagmiddag naar Tilburg om aldaar tegen de Korfbalvereeniging Quickhaar laatsten Competitiewedstrijd in dit seizoen te spelen voor den Brab. Kortbalbond. Onze club staat no. 2 op de rang lijst en hoewel deze wedstrijd hierin geen verandering meer kan brengen, vertrouwen wij toch dat onze club alles in 't werk zal stellen om dezen laatsten wedstrijd te winnen. DUIVENSPORT. CAPELLE. J.l. Zondag hield de postduiven- vereen. „De Luchtvaart", gevestigd bij mej. Wed. A. v. d. Haart alhier, gecombineerd met een tweetal Kaats- heuvelsche vereenigingen een wed vlucht vanuit Quiévrain met den vol genden uitslag: Chr. van Heeswijk 1, 6, 7, 9. M. Donders 2. P Snaphaan 3, 10 H. Netten 4. 14, 17. Th. Lichtvoet 5. 12, 16, 23. P. v. d. Velden 8, 22. W. v. Best 11. H. Dekkers 13. A. Snap haan 15, 25. G. Treffers 18, 21. A. Versteeg 19, 20. W. v. d. Velden 24. Nederlanders naar het Concours Hippique ie Aken. Aan het groote Concours Hippique dat van 18 tot 26 Augustus a.s te Aken wordt gehouden zullen niet minder dan 1800 paarden deelnemen een aantal dat nog nimmer bij een dergelijken wedstrijd werd bereikt. Het aantal buitenlandsche deelnemers die van de Olympische Spelen komen Is buitengewoon groot. Men heeft reeds toezeggingen ontvangen uit Zweden, Nederland, Zwitserland. Oos tenrijk, Bulgarije, Italië, Hongarije Denemarken en Joege Slavië. Tot de Nederlandsche deelnemers behooren Ritmeester Colerbrarder, Ritmeester de Kruiff. Kapitein de de Kruyff, Ritmeeeter Labouchére en Luitenant Viielander.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 7