HET VISI0ENAIRE FILMWERK I wel des voorm. als des nam. in de Brabantschen Korfbal-bond" tegen Ned. Herv. kerk alhier voor te gaan Quick te Tilburg. Behoorde deze in de bediening des woords. vereeniging in het begin der compe- wa^PIK Rli hesluit van GedeDu titie tot een der zwakste clubs, allengs tee^e ^Uten is thans goedkeuringwerd haar spe) be,., en sterke clubs verleend aan de begrooting van in als .B L. E_ I. Oeertr 8 komsten en uitgaven voor het dienst jaar 1928. Bij gelegenheid der kermis zal a s. Maandag in de zaal van den Heer H. van lersel een matinée wor den gegeven door het gezelschap Maessen. In het hotel van den Heer Chr. Montens wordt a.s. Dinsdag een matinée gegeven door het Duo Jean- Lucie van Gent. terwijl aldaar Zondag, Maandag. Dinsdag, en Woensdag avond des avonds om 9 uur een soirée wordt gegeven door den Heer Piet Groenendaal. RAAMSDONK. Zondagavond reed een auto, komende van uit de Konings straat op het Veer in de richting Breda, ten gevolge van het uitwijken voor een motor in den sloot. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor, De auto werd slechts licht beschadigd. Eenige uren verliepen voor men haar op het droge had gebracht. in het gezin van V. O. op het Veer werd nekkramp geconstateerd. De patient, een kindje van 8 jaar, is aan deze ziekte overleden. Tegen enkele bewoners werd proces-verbaal opgemaakt wegens het ontduiken der hondenbelasting. MADE. Vrijdag j.l. ontstond brand in 't café van den heer W. Rullens, Nieuwstraat alhier. Daar de brand spuit, spoedig ter plaatse was, was men den brand spoedig meester. Niet tegenstaande is de zolder geheel ver- brand alsmede verschillende kleederen. De dochter van v. Kammeren, alhier wonende als dienstbode bij den landbouwer R. te Wagenberg had het ongeluk met haar vingers tusschen de kamraden van een karnmachinete geraken waardoor haar vinger geheel werd verpletterd. Dr. Houpst ver leende geneeskundige hulp. Met ingang van 16 Septemberis B. v. d. Zanden, brievenbesteller bij de P. en T. alhier, benoemd tot Sta tionhouder bij de post en telegrafie te den Hout. Mej. B., had dezer dagen het ongeluk een kan kokende koffie, welke op de tafel stond om te trek ken enden inhoud over haar been te krijgen, waardoor zij ernstige brand wonden opliep; geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Bij onderhandsche aanbesteding is het maken van 13®/2 M. hekwerk voor rekening van den heer B. van Dongen te Gilse—Rijen opgedra gen aan den heer A. van Elshout, Mr. Smid te Made. P. S. V." Eindhoven, moesten dat aan den lijve ondervinden: de eerste verloor met 2—1, terwijl de laatste slechts op 't kantjtf af, met 5-4 won. Ook NEO kreeg Zaterdag de punt- tjes niet cadeau, doch moest Quick toch met 4—1 de meerderheid van NEO erkennen. Beide twaalftallen hebben enkele invallers. De uitworp is voor Quick, en direct wordt onze verdediging op de proef gesteld. De aanvallen van Quick zijn niet slecht, doch leveren geen moeilijkheden op voor onze ver dediging. Anders is dit met de aan vallen van NEO en verscheiden ma len komt de korf van Quick in gevaar. Met goed samenspel van het aanval- vak wordt het eerste doelpunt voor NEO gescoord 1—0; niet lang daarna wordt nummer twee hieraan toege voegd 2—0. Na de vakverwisseling is NEO een tijd lang sterk in het offensief en met een mooi schot wordt de voorsprong vergroot, 3—0. Dit is Quick te kras en zij probeeren alles om een tegen- punt te maken, doch onze verdediging s .safe". NEO blijft in het offensief ot de rust aanbreekt. Na rust wordt het spel weer meer verdeeld en bij een goeden aanval van Quick smaakt een der dames het genoegen een mooi tegenpunt te ma- een, 3—1. Na de vakverwisseling komt NEO weer in de meerderheid en tot het einde blijven zij voor den Quick kor! domineeren, doch door pech wordt nog slechts eenmaal gescoord, zoodat iet einde met 4—1 in het voordeel van NEO wordt aangekondigd. Het geheel was een zeer vriend schappelijk gespeeldewedstrijd, waarin vooral de dames van beide partijen uitblonken. NEO eindigt thans definitief op de ranglijst op de tweede plaats, met twee punten verschil onder PSV te Eindhoven. Waarlijk een mooi resultaat voor onze club. Proficiat trus z.v. A. Broeders en J. E. Damen. en was o. ra. secretaris van de Ver- Overleden eeniging van onafhankelijke Drukkers- Maria van den Hout, wed. van Adr. patroons. Ook was hij lid van de van Belkom, oud 61! jaren. Kamer van Koophandel voor het Gehuwd Gooi. Marinus Johannes van Wanrooy, j De oorzaak van dit drama schijnt oud 20 j., won. alhier en Antonia van een liefdesverhouding te zijn geweest. Gulik, oud 19 j., won. alhier. Arnol- Te Delft zijn in den nacht van dus Zwart, oud 116 j., won. alhier en Zaterdag op Zondag omstreeks 2 uur Johanna Maria Laros, wed. van O. de rangeerders G. de Niet, oud 34 Pakkoo, oud 29 j., won. alhier. jaar, gehuwd, en L. van Okkenburg. oud 38 jaar, gehuwd en vader van drie kinderen, nabij den overweg Binnenwatersloot, tijdens de werkzaam NIEUWS UIT HEUSDEN Heusden, 21 Aug. '28 Als een bijzonderheid kan wor den medegedeeld, dat de Heusdensche processie naar Kevelaer, waaraan van hier 50 pelgrims deelnamen, voorden 25sten keer ter bedevaart trok onder directeurschap van den HoogEerw. heer Deken N. Wouters. Bovendien ging de president, de WelEd. heer Hub. Verhoeven, juist voor den 25sten keer mede op naar het genadeoord. Beide personen werden passend ge huldigd en als blijvend aandenken werd de processie verrijkt met een tweetal vaandels, voorstellende den H. Norbertus en den H. Hubertus. Na terugkomst alhier maakte de R K. Fanfare een omgang door de stad en bracht beiden jubilarissen een sere nade. De uitslag van de loting voor de Nat. Militie (lichting 1929) is als volgt 1 J. de Gouw, 2 M. P. Burghouts. 3 A. Th. Smits, 4 J. H. Baaijens, 5 J. H. Brouwers, 6 C van Kuijk, 7 M T. Vos, 8 A. J. Toethuis, 9 G P. van Overbeek, 9 D. Kolff en 10 J. A. van Helden. SPORT. JULIANA. Zondag hadden de eindwedstrijden plaats van de door Juliana uitgeschre ven Bekerwedstrijden met de volgende uitslagen RWB 3 Wapen van Heusden 2 2—1 HEC 3 Wilhelmina comb Wijk 0—2 Wilhelmina comb Wijk RWB 3 2—0 De prijzen werden als volgt be haald Wilhelmina Wijk le pr. beker. RWB 3 2e pr. lauwerkrans. HEC 3 3e pr. lauwertak. Wapen v. Heusden 2 4e pr. medaille Zondag a.s. worden de Bekerwed strijden voortgezet voor Je Elftallen Korfbalsport Sprang. Zaterdag 18 Aug. j.l. speelde onze Korfbalvereniging .NEO" begunstigc door mooi zomerweer haar laatsten comp-wedstrijd voor den .Noord- DUIVENSPORT. CAPELLE. J.l. Zondag hield de Postduivenver. De Luchtvaart" gevestigd in het café van mej de weduwe A. v. d. Haart alhier, in combinatie met een tweetal Kaatsheuvelsche verenigingen een wedvlucht vanuit Noyon met den volgenden uitslagJ. Pijnenburg 1, P. Snaphaan 2 en 4. W. v. Beek 3, P. v. d. Velden 5, H. Dekkers 6 en 14, J. Corstanje 7, A. Versteeg 8 17 en 18. G. Treffers 9, W. v. d. Velden 10, Chr. v. Heeswijk 11, H. Netten 12 en 13, Th. Lichtvoet 15, M. Don ders 16 en 19 en M, Verdujn 20. MADE. Op Zondag 19 Aug. hield de Made- sche Combinatie van postduiven een wedvlucht van uit Pont St. Macsense losgelaten aldaar om 7.5. afstand 350 K M. De eerste duif bereikte haar hok om 12 5.10 de laatste prijswinner om 12.35.2, de prijzen werden behaald als volgt J. Hoevenaars 1 4 19. A. van Geel 2 11 28, JacVos 3, P. Goe- verneur 5. W. van Gèls 6, de Reijer 9 16. P. van Bragt 10 22, P. v. d. Korput 13, A. de Wijde 14, C. Rul lens 15, J. Weiten 18, B. v. Dongen 20, A. van Alpen 21. J. Krops 23 25 26 27 W. Rullens 7 29 KAATSHEUVEL. Uitslag wedvlucht Noyon door „De Combinatie", gevestigd bij den lieer J. van Dun. 1, 16, 24 A. Schalken; 2, 11 P. van Heesch; 3, 17 N. Mosselveld; 4, 22, 25 J. van Riel5, 28 G. v. d. Ven6, 27 B. Kern meren7 H. Damen8, 18, 30 P. Remmeren9 M. Dameu10, 32 M. Zacht; 12, 13 P. Es; 14 J. Opper man; 15 Th. Dameu; 19 G. Woning; 20 A. Vrinten; 21 J. Couwenberg; 23 .T. Stokkerman; 26, 29, 31 H. de Leeuw. BURGERLIJKE STAND. LOON-OP-ZAND. 1—15 Augustus 1928. Geboren Catharina Petronella d.v. A. van Oversteeg en P. G. Duckateau. Ja cobus z.v. M. Koenen en C. van Ooster- hout. Hermanus Cornelis z.v. J. L. Snaphaan en P. A. Pijnenburg. Pe trus Mjarinus Wilhelmus z.v. Ch. P. v. d. Velden en F. M. Molenschot. Ma ria Martina d.v. P. C. Beerens en J. Mj. Hugen. Petronella d.v. J, W. Dingemans en G. Otten. MarinuS" Johannes z.v. J. J. van Wanrooy en A. J. Pruijmboom. Anna Maria Johan na d.v. A. P. Schoenmakers en E. M. Beunis. Fran&scus Cornelis Mai'ti- nus z.v. C. C. Kooien en J. Musters. Wilhelmina Norberta Joanna d.v. J. v. d. Ven en M J. v. d. Abeelen. Pe- MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 21 Augustus. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 231 paarden, 29 veulens, 1047 magere runderen, 594 vette runderen, 183 vet te kalveren, 261 nuchtere kalveren, 440 graskalveren, 273 schapen of lamme ren, 98 biggen, 14 bokken of geiten, 20 overloopers. Prijzen per pond koeien 3437 et., 4649 ct., 5255 ct.ossen 41 ct., 45 47£ ct., 5052 ct.stieren 37 ct., 42^ ct., 4647£ ct.kalveren 57^60 ct., 70—72$ ct., 80—82 ct. Prjjzen per stuk van mager vee melkkoeien 205130kalfkoeien ƒ210415; stieren ƒ120500; pin ken 100160graskalveren 40 75vaarzen 175220paarden 200 300slaehtpaarden 100175hitten ƒ120175; veulens 75120; biggen 1218biggen per week 1.752 overloopers 23 -35; fok nuchtere kal veren ƒ1827; slacht nuchtere kal veren 1220. De aanvoer van koeien en ossen op de vette markt was wederom ruim. De handel was gewoon en de prijzen in le en 2e kwaliteit iets beter. Een beste spoelingkoe ging nog tot 4 cent boven noteering. De aanvoer van stieren was niet zoo groot als vorige week, iets be teren handel en stijvere prijzen. Vette kalveren met gewonen aanvoer, redelij ken handel en iets hoogere prijzen in alle kwaliteiten. Een enkel puikbest kalf ging nog tot 7\ cent boven notee ring. De aanvoer op de magere markt was flink met vlotten handel en iets stijvere prijzen. Jongvee was ruimer ter markt, met stroeven handel en weinig verandering in de prijzen. Graskalveren met gewo nen aanvoer, stroeven handel en de oude prijzen. Een best graskalf ging nog tot ƒ10 boven noteering. Nuchte re fok- en slaclitkalveren met kleineren aanvoer, stuggen handel en voor de nuchteren hoogere prijzen. De aanvoer van werk- en slachtpaar- 1 den, hitten en veulen,s was flink, met vlotten handel, terwijl de prijzen vrij wel stationnair bleven. Biggen iets minder ter markt, kal- men handel en iets betere prijzen. Overloopers beperkt aangevoerd, han del gewoon en ongeveer dezelfde prij zen. MaandagVeemarkt der gem. Breda. Marktbericht van 20 Augustus 1928. Op de markt van heden waren aange voerd in totaal 270 stuks vee, t.w. 43 stuks hoornvee, 99 varkens en 128 biggen. Prijzen Kalfvaarzen f 225.— tot f 300.— Biggen f 14.tot f 18. Per pond geslacht 1ste kw. 2de kw. 3de kw. Vette vaarzen 48—50 45—47 40—42 Vette koeien 43—46 39—42 Per K.G. levend gewicht. Vette varkens 80—80 76—79 Vette zeugen 65—68 Vette kalveren 65—70 HandelVet en drachtig vee, goede han del. Vette varkens worden zeer vlug ver kocht met sterk oploopende prijzen. Biggen goede handel. werden getroffen en een van hen zoo ernstig, dat, men' voor zijn leven vreest. Een groote partij koffie en tabak werd in beslag genomen. Door een stier aangevallen. Gisteravond viel een, uit het land van den landbouwer H. te Hoek van Holland losgebroken stier, de beide; ar beiders v. D. vader en zoon, aan. De zoon kreeg een wond aan het been. De vader werd in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis te Rotterdam ver voerd. heden, gegrepen door een van Den Haag komenden goederentrein. De Niet kreeg een ernstige schedelfractuur, terwijl Okkenburg een been boven den knie werd afgereden. Nadat beide mannen door dr Was zink en inspecteur Roelofsen van den technischen dienst der politie voor- loopig waren verbonden, werden zij naar het gasthuis vervoerd, waar zij kort daarop zijn overleden. Zaterdagavond heeft een man, naar schatting 65 jaar oud, een 47- jarige vrouw in het water van de Ranonkelkade te Amsterdam gegooid. De vrouw, K. de staat in de buurt, aan den overkant van het Y, bekend ais een spiritusdrinkster. die zich in den regel op straat niet behoorlijk gedraagt. Van den ouden man, die haar Zaterdagavond aansprak, klaar blijkelijk met minder edele bedoelingen, was de spiritusdrinkster dezen keer echter niet gediend. De man greep de vrouw beet en wierp haar in het water. Een bloe- menkoopman uit de buurt wist echter de vrouw te redden. Per autobrancard van den Geneeskundigen Dienst is zij naar een gasthuis gebracht. Intus KERKNIEUWS. Naar Dokkam. De historie stempelt Dokkum tot een martelplaats, tot een genadeoord, tot een H. Stede, waar de grond gedrenkt is met het bloed van zeer vele Martelaren, van 'n H. Bonifacius en 52 Gezellen, De traditie verhaalt van een bron die op Bonifacius' gebed zou zijn ontsprongen, die altijd, ook in tijden van de grootste droogte, zoet zuiver drinkwater blijft geven en waaraan ook een genezende en vruchtbare kracht wordt toegeschreven. Di Heilige Bonifacius doopte op die plek, met het water uit de Bron, de heidenen, die zich door zijne predikatie bekeerden. Den 5 Juni 755 ondergingen met den H. Bonifacius den marteldood, de H. Eubanus, medebisschop, drie Priesters, 3 diakens, 4 kloosterlingen en meerdere dienaren. Het. was op zij laatsten tocht ter prediking en toediening van het H. Vormsel in het Noorden, dat de H. Bonifacius en Gezellen te Dokkum werden overvallen en vermoord. Geen wonder, dat tot laat in de schen had de dader zich uit de voeten j middeleeuwen telken jare stroomen gemaakt. 1 van pelgrims naar Dokkum gingen GEMENGD NIEUWS. Gisterochtend ongeveer 12 uur heeft zich te Hilversum een drama afgespeeld, dat twee slachtoffers ten gevolge heeft gehad. Toen de 45-jarige F. W. S boekhandelaar, wonende in de Havenstraat te Hilversum en zijn 22-jarige kantoorbediende mej. J. W. K., wonende Kerkbrink, gisterochtend de kerk uitkwamen namen zij een taxi, die hen naar de Hollandsche Rading zou brengen. Op den Eikbos- scherweg, ter hoogte van het Hoogt van het Kruis klonk plotseling een revolverschot. De chauffeur stopte onmiddellijk en vond hetmeisje badende in haar bloed, door een kogel in de hartstreek doodelijk getroffen De heer S. richte daarop de revolver op zich zelf. Eén kogel miste en kwam in de chassis van den auto terecht, een tweede kogel trof hem in de hart streek. Enkele minuten later gaf hij den geest. De ijlings ontboden geneesheeren dr. Berg en Wessel konden slechts den dood van beide slachtoffers con- stateeren. De lijken zijn naart' lijkenhuisje op de algemeene begraafplaats overge bracht. De heer S. was gehuwd en laat vrouw en een kind achter. Hij was ook buiten Hilversum geen onbekende, Een 3-jarig kind van M., wonende aan het Lijntje te Eindhoven was naar „de Tijd" meldt met eenige andere kinderen in het veld aan het spelen en at daarbij van bessen, die aan struiken langs den weg groeiden. Daags daarna werd de kleine, die ver moedelijk giftige bessen had gegeten, onwel en stierf spoedig. Te Arnhem is de 78-jarige heer M. uit Deventer, op de terugreis uit Rotterdam, waar hij zijn zoon uit Amerika van de boot had gehaald, in een restaurant, doordat hij zich in de deur vergiste, in den kelder ge vallen. Hij werd zoodanig gewond, dat hij na enkele oogenblikken is overleden. Te Linne werd uit het kanaal opgehaald het lijk van den 27 jarigen arbeider H, Vaessen, die daar sedert Woensdagavond 1.1. werd vermist, V. is dien avond, blijkbaar door de dui sternis misleid, te water geraakt en verdronken. Zondagmiddag is de 22 jarige jongeman E L. uit de Trompstraat te Ijmuiden (O) bij het baden nabij de Zuidpier te Ijmuiden, vermoedelijk door den stroom medegesleurd en verdronken. Het lijk is nog niet op gehaald. Gistermorgen is in het zieken huis te Heerlen aan zijn verwondin gen overleden de heer L. Custers. Hij is een der slachtoffers van het vlieg ongeval, dat vorigen Zondag te Heer len plaatsgevonden heeft Het aantal slachtoffers van dit ongeluk is dus tot 5 gestegen. Volgens een bericht uit Rio de Janeiro is het stoomschip „Miraflores", dat ruim 100 passagiers aan boord had. aan de Chileensche kust vergaan. Aanvankelijk werd gemeld, dat de meeste passagiers omgekomen waren doch volgens de laatste berichten zijn er slechts vier personen verdron- 0. a. een vrouw en een kind. Drie personen worden vermist. In zee verdronken. Gistermiddag waren eenige jongens te Bergen aan Zee aan liet baden. Een van de jongens, de 16-jarige P. Sougee uit Alkmaar, waagde zicli te ver in zee en werd door den stroom meege sleurd. Een van zijn kameraden tracht te hem nog te hulp te komen, doch toen deze voelde, dat de stroom te sterk werd en ook hem dreigde mee te voe ren, moest hij zijn vriend loslaten. Hij zag hem verder drijven in de richting van Kamperduin. Het lijk is npg niet aangespoeld. Smokkelaars aange schot en. Eergisternacht ontdekten de Duit- sche kommiezen in de buurtschap Hem den bij Aalten een troep smokkelaars, die met groote partijen koffie en tabak over de grens wilde trekken. Op hun sommatie om stil te blijven staan ga ven zij geen gehoor, zoodat de kommie zen op hen schoten. Twee smokkelaars om den H. Bonifacius te vereeren. De beroemde Olivier, die daar den kruistocht predikte, verhaalt in een brief, dat in 1214 op het feest van den H. Bonifacius naar schatting meer dan 10000 menschen te Dokkum vergaderd waren en er 'n groot kruis aan den hemel verscheen. Door den druk der tijden en de reformatie werd de huldiging en vereering van den H. Bonifacius onderbroken, ofschoon fn stilte nog door zeer velen het bedevaarten naar Dokkum werd voort gezet. In 'n verhandeling der Bollandisten in 1695 over den H Bonifacius lezen we dit: „Een priester onzer Sociëteit die te Dokkum de geestelijke zorg voor de Katholieken waarneemt, be waart een vrij groot gedeelte van Bonifacius' schedel, n.l. de kruin, die besloten is in 'n zilveren hoofd, met het kazuifel en ke kap, die van zeer ouden vorm zijn. Het kazuifel is rond om gesloten en wit van kleur; de kap heeft verschillende kleuren, maar is grootendeels blauw en heeft een spitstoeloopend kapje, dat er boven aan zit; dit alles wordt door de geloovigen godsvruchtig vereerd" Deze relekwleën zijn thans nog in het bezit van Dokkum's kerk. Onder hooge bescherming der Bisschoppen beginnen de bedevaarten naar Dokkum weer grootere uitbrei ding aan te nemen en wij Brabanders willen niet achterblijven. We gaan er heen. Donderdag en Vrijdag, 13 en 14 September a.s. met een vollen extra trein. We gaan er heen om de aloude martelaarsvereering van Boni facius en Gezellen nieuwen luister bij te zetten, om te bidden voor de bekeering van Nederland, om particu liere zaken voor de voorspraak van den Heilige bijzonder aan God aan te bevelen. Het is echter slechts kort dag, geeft U op aan den Correspondent in Uwe parochie of aan den heer H. Huijbrechts te Rijsbergen, secretaris van 't comité. De eerste Brabantsche bedevaart kan en moet slagen, maar zal niet slagen als allen niet medewerken door propaganda, of door zelve als pelgrim mede te reizen. Op de aanplakbllletten zijn de prijzen der spoorkaarten afgedrukt, voor logies te Leeuwarden kan men zelf zorgen of dit aan het Comité toevertrouwen. We vertrekken circa 9 uur v/m uit Roosendaal en hebben In Leeuwarden plechtig Lof met predica te en 's avonds bijeenkomst, in den vroegen morgen gaan we naar Dokkum ter H. Communie, om 10 uur Hoogmis in de openlucht in het park, daarna gelegenheid om iets te gebruiken, van 12 tot l'/a bezoek aan de relieken en om 2 uur plechtige processie in het park waarna de terugreis aanvangt, om weer op een behoorlijk uur thuis te zijn. CHR. VERBUNT, Pastoor, Rijsbergen. VAN DEN GROOTSTEN REGISSEUR FRITZ LANC KOMT. METROPOLIS

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 3