opbouw van Drente en voor de cultu- reele en economische verheffing der bevolking. In verband inet dit speciale doel van deze reis is, zulks volgens den wenscb van H. M. de Koningin, alle uiterlijk feestvertoon achterwege gelaten en'zul len ook geen huldigingen of feestelijk heden plaats hebben. STOPZETTING AUTOBUSDIENST P. LIEFBROER te BERGEN OP ZOOM. Gisteren in den namiddag wferd dooi den verkcerscontroleur in Noordbra- bant, bijgestaan door de Koninklijke Marechaussee onder Woensdrecht an dermaal aan eene autobus en volgbus van P. Liefbroer te Bergen op Zoom, op weg naar Putte hel doorrijden be let. De rechtsgeleerde raadsman van Liefbroer, Mr. Hartog te Bergen op Zoom, sommeerde de chauffeurs onder hel doen van heftige verwijlen aan hel adres van den verkeerscontroleur, zich niet te storen aan den ontvangen last lol stopzetting van den dienst, waarop de marechaussées tegen Mr. Hartog, wegens opruiing proces-verbaal op maakten, hem arresteerden en naar Bergen op Zoom hebben gevoerd. BOUWEN AAN DE VERKEERS WEGEN. Naar wij vernemen is dezer dagen door de staatscommissie Patijn aan den minister van Waterstaat ingezon den haar advies omtrent liet stellen van regels voor hel bouwen aan de ver keerswegen. ONDERWIJZERS NAAR INDIE. Binnenkort, na afloop der hoofdacte- examens zullen vanwege het Deparle- inent van Onderwijs 150 mannelijke leerkrachten naar Indië vertrekken. Onder die onderwijzers bevinden zich, behalve zij, die de studie voor de hoofdacte voor rekening van het Rijk deden, ook verschillende oudgedien den van Onderwijs, die reeds pensioen hebben. DRUNEN, Naar wij vernemen is bij den Raad dezer gemeente eeri ver zoek ingekomen van deschoenfbrikan- ten om de kermis in het vervolg niet meer te doen aanvangen vóór Pink steren. DRUNEN. Op Zaterdap 15 Sept. a.s. hoopt de Eerw. zuster Casta (in de wereld Adriana Pennings) den dag te herdenken, aai zij voor 50 jaren in het klooster trad in de orde van O. L. V. Moeder van Barmhartigheid te Tilburg, alwaar zij negen jaren lang vertoefde. Daarna werd zij overge plaatst naar het H. Amoniusgesticht te 's Bosch: alwaar zij gedurende de laatste 41 jaren, onafgebroken haar werkzaamheden met liefde heeft ver- vuid en waar ze thans in stille rust haar jaren zal doorbrengen. De kin deren (weesjes) hadden In de Eerw. Zuster een troostende en liefdevolle Moeder gevonden, welke door allen bemind werd en dezen zuilen dan i n- ook op dien dag wel van haar belang- stoutste verwachtingen nog verre zijn stelling doen blijken, want dit zeld- overtroffen- Men mae dan ook nemen kunnen zich bij het besiuur der vereeniging aanmelden HAARSTEEG. A.s. Zondag aanvang 1 uur, zal op de banen van het Kruis boogschuttersgezelschap „Onderlinge Vriendschap", gevestigd in het café van den heer P. v. d. Loo alhier, het laatste Bondsconcours pJaals hebben van den Langstraatschen Kruisboog- bond „D. E. S. V," Dit is wel het spannendste concours van heel het seizoen daar hier beslist wordt welk gezelschap den kampioens titel over 1928 zal behalen. Benevens worden op dit concours de rozenprij- zen en kampioen 2e zestallen ook definitief gewonnen. Naast de prachtige prijzen welke den Bond voor zijne concoursen be- schikbaar stelt heeft de heer P. v. d. Loo hieraan nog een prachtig Konings- kruis toegevoegd. Zij nog vermeld dat de Harmonie dit concours met muziek zal opluis teren, zoo belooft dit nog te meer een groote en gezellige drukte ie wor den op de banen van .Onderlinge Vriendschap en in het café van den heer v. d. Loo. CAPELLE. Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" alhier gaf j.l Don derdag aan de Nieuwevaart bij het café van Mej. de weduwe A. v. d. Haart onder leiding van den heer A Christ zijn aangekondigd concert.dat door een groot aantal belangstellenden werd bijgewoond. Het programma werd met zorg afgewerkt en de uit voering der verschillende nummers werd met. veel animo gevolgd Vorige week Vrijdag heeft de Z. S. M. te Breda haar autobuslijn Oosterhout—Waalwijk via 'sGraven moer, Waspik, Capelle. Vrijhoeve— Capelle en Sprang geopend, waardoor vanuit onze gemeente vier maal daags, twee maal voor er, twee maal na den middag, op gemakkelijke wijze Waal wijk en Breda, alsmede de tusschen- gelegen plaatsen te bereiken zijn. Een dezer dagen had onze dorps genoot W. M. bij zijn werkzaamheden te Tilburg het ongeluk zijn pols te breken, zoodat hij zich onder genees- hundige behandeling moest stellen. Op Zaterdag 15 Sept. e. k. zal onze gemengde zangvereeniging, 't Rozenknopje, daartoe uitgenoodi£d, onder leiding van haar direct^w. den heer N. Snijers in de zaal var. Euphonia te Kaatsheuvel een concert geven. Landdag te Capelle. J 1. Zaterdag werd te Capelle op een weiland tegenover „Kasteel Zuiddwijn" aan de Hoogevaart de Tweede Land dag gehouden, georganiseerd door den Ring 's-Grevelduin-Capelle en Om. streken van den Bond van Ned. Herv. longelingsvereenigingen op Gerefor meerden Grondslag. Werd een vorig jaar de eerste Land dag reeds druk bezocht, zoodat met meer vrijmoedigheid op een druk be zoek gerekend werd, zonder overdrij ving mag gezegd worden dat de kozen: „Voorhoofdspanselen". De Weleerw. Zeer Gel. HeerDr.J. Severeir, van Dordrecht sprak vervol gens over: „De steen der verbrijzeling", waarna door de Chr. Gemengde Zang ver. „Hallelujah" van Capelle, onder leiding van haar directeur, den heer N. Snijers van Raamsdonksveer, werden ten gehoore gebracht: „Ontwaakt" van O. Koop en „Lofzang" van Fr. Moo- lenaar. Als derde spreker betreedt dan het podium den Weleerw. Heer Ds. W. Bieshaar van 's-Gravenhage, met het onderwerp: „Bij het gereedschap-, waarna eenige oogenblikken werd ge pauzeerd. Met het zingen van „Heer, waar Gij zijt, woont de vrede" van W. F. Kools en „Woudzang", gecomponeerd door haar directeur, den heer Alb. Christ van Capelle. werd de samenkomst heropend door de Chr. Gem. Zangvereeniging „Exselsior" te Sprang. Ondertusschen was het aantal be zoekers nog steeds aangegroeid, zoodat het flinke terrein schier geheel bezet was met een dicht aaneengesloten menschen-massa. Hierna sprak de WelEerw. Heer Ds. A. van Willigen over: „Het Dui- zendjarig Rijk" en den WelEerw. Heer Ds A. Meijers van Hoogeveen, vroeger predikant bij de Ned, Herv. Kerk te Capelle, over: „Ir, rep en roer". Ter afwisseling werden door de Chr Gem. Zangver. „Exelsior" te 's Gravenmoer, onder leiding van dir. Alb. Christ, ten gehoore gebracht „Zondagmorgen" van Jac. Bornet en „Lente aankomst" van Atb. Christ. Aan het slot sprak Ds. van Willigen een woord van opwekking tot de be zoekers, in hel bijzonder tot de jon gelingen en richtte een woord van dank tot allen die hadden medegewerkt aan de organisatie van deze bijeen komst, waarna met begeleiding van de muziek gezamenlijk werd gezongen Ps. 1501„Looft God, looft Zijn Naam alom", enz. viel. Op het terrein werden bloempjes te koop aangeboden, waarvan de op brengst bestemd was voor de uitbrei ding van het Orgaan van den Bond van Ned. Herv. j V. op G G. „De Vaandrager". Bij acclamatie werden de Heeren W. v. Kuijk en B. van Gorp in het bestuur herkozen, die hunne benoe ming aanvaardden. De Weleerwaarde heer Kapelaan Damen, adviseur der vereeniging, spoorde de leden ernstig aan de vergaderingen trouw te bezoeken en zooveel mogelijk propaganda temaken voor de ziekenkas. Van de rondvraag werd een zeer druk gebruik gemaakt, waarna de vergadering door den Voorzitter met den christelijken groet werd gesloten. Op Donderdag 30 Augustus a.s. zal het 25 jaren zijn geleden, dat de Eerw. Zuster Franciny hare intrede deed in het St. Franciscus Xaverius gesticht alhier. Het zal de Eerwaarde Zuster die eerst belast was met het geven van bewaarschoolonderwijs en vervolgens vele dames met succes heeft opgeleid voor het diploma costumière, op dien dag niet aan blijken van belangstelling ontbreken. De kermis mag over het geheel druk genoemd worden, vooral Zondag v/as er .veel volk. Evenals elders, bestaat het hier tegenwoordig in hoofd zaak in dansen; de rest trekt niet meer als vroeger. Zaterdagmiddag hebben maréchaus seé en politie nog ai eens moeten optreden en eenigen achier slot en grendel moeten zetten. RAAMSDONKSVEER. Mej. A. Broe ders slaagde te 'sOravenhage voor 't Diploma Coupeuse. Ds. Ewoldt ontving een toezeg ging van beroep naar de Ned. Herv. Gem. van den Han. MADE. Door den gemeente werker Rovers alhier is een verzoek aan den gemeenteraad dezer gemeente ge richt om zijn tegenwoordig salaris van f 15 per week met f 2 te verhoogen. Van Vrijdag op Zaterdagnacht circa 1 uur brak boven onze gemeente vergezeld van hagelbuien en zware stortregens een geweldig onweer los. waardoor in een ommezien alle stra ten onder water stonden, de bliksem sloeg in een stroomijt bij de landbou wer R in de Wageribergsche straat welke geheel afbrandde Handboogsport. De jaariijksche wedstrijd Neder land—België is door Nederland met 77 punten gewonnen. Voor de zesde maal in successie is Nederland België op dit gebied de baas gebleven. GEMENGD NIEUWS. zaam feest zal met groofen luister worden gevierd in het klooster en op 17 Sept. voor geheel de familie. Maandag 27 Aug. hield het Hand. boogschuttersgezelschap „De Wet's Zonen", gevestigd bij den heer H Pulles-de Wit (Drunensche heide) haren jaarlijkschen onderllngen schiet wedstrijd. Om 10 uur waren allen bijeen en werd eerst een vergadering gehouden waarin verschillende mededeelingen werden gedaan omtrent het schieten enz. Om 11 uur nam de strijd een aanvang, er werd kranig geschoten. Ofschoon het op geluksdoel ging, was het lang niet makkelijk veel punten te behalen, doch den heer Lambrechls wist den eersten prijs te behalen met meer dan 200 punten en wist ook den rozenprljs te bemachtigen. De uitslag der verschieting was als volgt: le oriis A Lambrechts. Th. van den Bosch. L. de Gouw. A. v. öladel J. de Kruif. J. van den Brand Wzn. J. van Drunen. H. van Bladel H. Pulles. J. Loon. J. de Gouw. Am. van der Aa. J. van den Brand. H. de Wit. L. van Bladel. J. van den Bosch. Jos Willlgers. F. Heijmans. H. van den Bosch. L. van der Lee. J. van den Bosch Jzn. genoegzame deelnamen zal door de leden van den Jongen Boe renstand een cursus worden gegeven in Landbouw en Veekennis. Zij die hieraan wenschen deel te 2e 3e 4e 5e 6e 7e 8e 9e 10e lie 12e 13e 14e 15e 16e 17e 18e 19e 20e 21e - Bij overtroffen. Men mag dan ook met recht zeggen dat deze tweede landdag alleszins uitstekend geslaagd is. Het geheel had een schitterend en ordelijk verioop, waartoe het mooie zomerweer natuurlijk niei weinig bijdroeg. Het doel van dezen landdag was: het Woord Gods, de blijde boodschap te brengen, opdat er nog velen ge wonnen mogen worden voor den Koning der kerke, Jezus Christus en dat er ook onder de jongelingschap en onder de jeugd in 't algemeen nog lust gevonden moge worden om Gods I Woord te onderzoeken en alzoo mede te arbeiden aan de uitbreiding van Gods Koninkrijk. Het met zorg samengestelde pro gramma voor deie openlucht-samen komst bevatte in de eerste plaats een vijftal onderwerpen door bekende sprekers, terwijl ter afwisseling en op luistering door een drietal gemengde zangverenigingen en een muziekge zelschap de zeer gewaardeerde mede werking werd verleend. De bijeenkomst stond onder leiding van den Weleerw. Heer Ds. A. van Willigen van Woudrichem. Om cfrca half drie waren reeds ruim 2000 bezoekers aanwezig, toen het Muziekgezelschap „Kunst na Atbeid te Capelle, Directeur de heer Alb. Christ, opende met het spelen van een ouverture. Onder begeleiding van de muziek werd hierna gezamenlijk ge zongen Ps 68: 10, waarna Ds. van Willigen voorging in gebed. In zijn openingswoord heette de Eerw. Spreker vervolgens de grooie schare toehoorders welkom en wees op het doel dezer samenkomst, daarbij de hoop uitsprekende dat er nog een rijken zegen van deze bijeenkomst mocht uitgaan tot eer van God en tot heil der Jongelingschap. Als eerste spreker verkreeg (tan het woord de Weleerw. Heer Ds. H. A. de Geus van Huizen, Secretaris van den Bond van Ned. Herv. J. V. op G. G., welke als onderwerp had ge- WASPIK De ziekenkas van de R K. Werkliedenvereen „Si. Joseph hield hare jaarvergadering in hei patronaaisgebouw. De Voorzitter opende de vergadering met den Chr. groet en gaf vervolgens eene duide lijke uiteenzetting van de werking der vereeniging over het afgelooper. jaar. De Secretaris—Penningmeester bracht verslag uit, waaruit bleek, dat er een batig slot was van f344 18. Namens het Burgerlijk Armbestuur dezer gemeente was aanwezig de heer A. J. Brokx Jacobs, die betreffen de de ziekenkas de volgende be schouwing hield Het doet mij werkelijk genoegen te kunnen mededeeJen, dat de boeken en bescheiden door ons zijn gezien en in orde bevonden. De resultaten over het afgeloopen jaar zijn goed te noemen en een woord van waardeering voor de goede leiding aan Uw bestuur en voor de correcte boekhouding aan den Heer B. Mateijsen is hier onge] twijfeld niet misplaatst. - Merkten wij reeds op, dat de resultaten over het afgeloopen jaar goed waren, toch spijt het ons met het oog op de toekomst niet geheel voldaan te kunnen zijn. Het totaal bedrag der contributie is ihans lager dan verleden jaar. en al ligt de oorzaak daarvan in verhuizing en overlijden van leden, het zegt toch dat de aanwas van nieuwe leden te gering is. 'n Woord van waarschuwing wil ik van deze plaats richten tot de Waspiksche werklieden die nog geen lid der ziekenkas zijn. Zorgt voor U zelf nu ge nog gezond zijt, de ziekenkas is de eenige instel ling die U inkomsten garandeert bij ztekte en die U onderhoudt buiten de publieke liefdadigheid. Weet wel, dat de leden der ziekenkas in tijden van nood op meer steun van het Burgerlijk Armbestuur kunnen rekenen dan niet leden. Weest ook nooit bezorgd, dat de ziekenkas hare verplichtingen niet zal kunnen nakomen, neen, de grondsla gen der kas zijn zoo, dat iedereen ook bij een algemeene besmettelijke ziekte b.v., toch zal krijgen waarop hij recht heeft. Ik wil dan eindigen met de beste wenschen voor de toekomst en ver trouwen, dat het ledenaantal mag toe nemen in het belang der leden en hunne gezinnen." Hierna dankte de voorzitter den Heer Brokx voor zijne leerzame rede waarna hem een luid applaus ten deel SPORT. JULIANA De Zondag gespeelde Bekerwed strijden .hadden niet dat verloop wat wij er van verwachten daar op Zon dagmorgen hei onsportieve bericht uit Gorlnchem kwam dat ü.O.S B. niet op kwam en alzoo een wijziging in het program moest worden aangebracht. Het publiek heeft nog van een span nenden wedstrijd kunnen genieten tus schen de plaatselijke vereen. H.E.C.- R.W. B. Voor rust wist R. W. B. door haar harde werken een 2—Ovoorsprong te behalen terwijl na rust H.E. C. meer in den aanval was, endeH.E.C. voorhoede beter van de geboden kansen gebruik wist te maken. Met een 5—2 overwinning voor H. E. C. kwam het einde en kwam deze in het bezit van den len Prijs Beker, terwijl R. W. B. welke, ook een goeden wed strijd speelde een Lauwertak ontving. HEUSDEN. Juliana, dat Zondag te Haarsteeg speelde tegen H.V.V. voor het voetbal- tournooi, verloor aldaar met 5—1. Korfbaivereeniging N.E.O. Sprang. Zaterdag 25 Aug speelde onze korfbalver. NEO haar eersten wedstrijd voor 't tournooi tegen de vereeniging „BLEI" uit Geertruidenberg. Vrijdag moest met kunst en vliegwerk nog 'n twaalftal bijeen worden gezocht en daar verschillende leden, mede in verband met den gehouden Landdag te Capelle verhinderd waren moest „NEO" met een viertal invallers tegen 't volledige BLEI den strijd aanbinden. Voor de rust wordt er door beide vereeniglngen een goed spel geleverd en ondanks de verschillende invallers is „NEO" goed op dreef. Hei duurt dan ook niet lang of „NEO" maakt het eerste doelpunt (1—0), doch even hierna is de stand gelijk (1 1) daar BLEI" uit gedekte positie scoort. NEO" neemt bij een aanval, door 'n punt dat ook niet geheet fair is, de eiding (2—1) „BLEI" maakt wederom uit gedekte positie gelijk (2—2) waarmee de rust ingaat. Na de rust daalt het spelpeil aan merkelijk voorai bij „NEO„. En als „BLEI" nog twee unfaire doelpunten maakt (2—4) laten verschillende „NEO" spelers het er bij zitten.'Toch maakt „NEO" nog (3-4) „BLEI" voegt nog 2 goede doelpunten aan de score toe en wint alzoo met (6—3) Stand voor het tournooi (30—20) voor „BLEI" 't eerste doelpunt door „NEO" gemaakt geldt voor 10 punten de volgende voor 5. 'n Gelijk spel (2—2) was'n juistere uitslag geweest „NEO" een volgende maal vollediger opkomen en 't resul taat zal anders zijn. Op den Rijksstraatweg tusschen bteenwijk en Willemsoord zijn de gebroeders H. en B. de Leeuw uit Wolvega, resp. 26 en 24 jaar oud, met hun motorfiets tegen de achter- zijde van een melkwagen aangeieden. Beiden werden eraf geslingerd en bekwamen een ernstige hersenschud ding. Zij werden binnengedragen in een nabijzijnde woning, waar de oudste spoedig overleed. De andere werd naar het ziekenhuis te Heerenveen overgebracht, waar hij eveneens is overleden. Den bestuurder van den melkwagen treft geen schuld, volgens ooggetuigen reed de motor met geen grooter snelheid dan 30 K.M., zoodat de oorzaak van het ongeval onbekend is. De motor werd hoegenaamd niet beschadigd. Te Buinen is zekere G. K. in een moddergat gevallen en levenloos daaruit opgehaald. Te Blauwkapel is gisterenmor gen een wagen van een goederentrein door onbekende oorzaak uit de rails geloopen, tengevolge waarvan de lijn Utrecht (Maliebaan)—Hilversum werd versperd Het verkeer werd te-Utrecht over het Centraal Station geleid. Te Smilde (Dr.) zijn zoo meldt het „Hbld.", twee meisjes van 13 en 7 jaren, dochtertjes van de familie Benning, terwijl zij bij afwezigheid der ouders bij de steenfabriek aan het spelen waren, in een kleiput geraakt en verdronken. Gisterenavond te kwart voor zes is de 63-jarige J. M., wonende te Haarlem een paar honderd meter voorbij den overweg KleverJaan te Bioemendaal door een sneltrein gegre pen. en onmiddellijk gedood. In den nacht van Zaterdag op Zondag is op den weg achter de buitenhaven te Viissingen, de auto van den heer Sleider van het bun- kerslation van de Rotterdamsche steen- kolen-handelsvereeniging, vermoedelijk door een defect aan den motor, in brand geraakt. De heer S. wist nog tijdig den auto te verlaten. Alvorens op clezen afgelegen weg hulp aan wezig was, was de auto geheel öoor het vuur vernield. Zondagmiddag is de 8 jarige j. H. van der Kemp uit Aimelo—Nora horn verdronken. In den afgeloopen nacht is in het Haagsche Bosch een lafhartige aanslag gepleegd op een vrouw. Even na middernacht zag een man, die zich per fiets in de richting van Wassenaar begaf, op den Beriooiden- houtsclunweg te 's-Gravenhage bij de Laan van Nieuw Oost-Indië. een vrouw op de straat liggen in een grooten pias bloed. Hij stapte van zijn fiets en vroeg aan de vrouw wat er met haar gebeurd was. Zij vertelde hem, dat zij door een man aangevallen was en met een voorwerp op haar hoofd was geslagen. Inderdaad vertoonde het hoofd der vrouw aan de linkerzijde een diepe wonde, waaruit zij hevig bloedde. De fietsrijder, die een eventueele ontmoeting met dien man tot eiken prijs wilde vermijden, liet de vrouw aan haar lot over en reed zoo snel mogelijk weg. De vrouw sleepte zich toen eenige passen voort maar zeeg bewusteloos ineen bij een lantaarnpaal. Zoo werd zij later gevonden door een moiorrijder en een automobilist, die uil Noordwijk kwam. Deze heeren waarschuwden de po litie en den Geneeskundigen Dienst die het slachtoffer naar het Ziekenhuis vervoerde. Hoewel de toestand van de vrouw niet toeliet haar een om standig verhoor te doen ondergaan, was zij toch wel in staat enkele mede deelingen aan de politie te verstrekken. Gisteravond werd de 34 jarige vrouw op het Bezuidenhout aangesproken door een heer, die haar verzocht een ritje in zijn auto te maken. Zij ging met hem mee en beiden namen plaats in een grooten auto, bestuurd dooreen chauffeur. Na het bosch doorgereden te zijn, wilde zij op den Benoorden- houtschenweg uitstappen. De auto stopte en zij verliet den wagen. Op een gegeven oogenblik liep de man plotseling op haar toe en gaf haar met een hard voorwerp vermoedelijk een Engelsche sleutel een klap op het hoofd. De man rukte haar een taschje uit de handen. Hij sprong toen in de auto en riep tegen den chauffeur Rijden Jan, zoo hard als je kunt. De auto was toen met groote snelheid verdwenen. Half bewusteloos door den slag en door het bloedverlies had zij zich niet staande kunnen houden en was ineengezakt. Zij kon van de auto slechts een vaag signalement opgeven n m n ff m n ff n ff n n ff t# WW ff ff ff ff ff

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 2