GEMEENTERAAD. de zwemiiefneóDers de leden van de Waalwijksche vereeniging geleld wor den als ernstige candidate»!, terwijl eveneens met lof gesproken wordt over het zeldzaam mooie plekje, waar alhier de zwemsport kan worden uit geoefend. Ernstig ongeluk. Maandagavond omstreeks 9 uur had te Nieuwkuik een ernstig ongeluk plaats. Een zekere C., veerman te Herpt, geraakte met zijn fiets onder de auto bus der bestuurd door chauf feur van Engelen. Vermoedelijk heeft deze den man die naast de bus reed niet bemerkt, daar van tegenovergestelde richting een particuliere auto met groote lichten aankwam. Een andere lezing is dat de man plotseling terzijde ging om den binnenweg naar Herpt in te slaan. De man zat met been en arm onder de bus met de fiets op z'n hoofd en direct toegeschoten hulp trachtte den wagen te lichten, wat niet mogelijk bleek. Hij moest worden opgevijzeld, wat zoo spoedig mogelijk qpk ge schiedde. Het gebeurde vlak bij 't huis van den Burgemeester, die direct ter plaatse was en alle hulp verleende, zoowel als pastoor en kapelaan, de zusters- ziekenverpleegsters, de marechaussee's uit Waalwijk, de gemeentepolitie enz. Dr. Wijers kwam spoedig en con stateerde, dat een been was gebroken en versplinterd en een arm gebroken. De man werd op een brancard ge legd en per autobus naar 't Groot Ziekenhuis in den Bosch vervoerd, De ongelukkige, een man van pl.ra. 60 jaar, verloor geen oogenblik het bewustzijn en gaf ongelootelijke bewij zen van een krachiige natuur, door den chauffeur gerusi te stellen, die hij onschuldig verklaarde, te spreken met burgemeester en pasioor, hoewel hij ontzettende pijnen moet geleden hebben. Wij vernemen nader dat den man Dinsdag het been boven den knie is moeten worden geamputeerd, waar het onderbeen geheel verbrijzeld was. De rechter-beneden-arm is gebroken fier Wagenaar en toen .,o„ ^ver lijden van onzen eminenten magistraat den Commissaris der Koningin, baron van Voorst lot Voorst. Werd diens overlijden door heel de provincie niet leedwezen vernomen, bij ons lieeft zijn plotseling heengaan speciaal diepen in druk gemaakt, daar hij den dag tevo ren nog in onze gemeente is geweest en een bezoek heeft.gebracht bij de fam. Verheyen te Loon-op-Zand. Ofschoon sedert dien eenige weken verloopen zijn, kan ik toch niet nalaten vanaf deze plaats dank en hulde te brengen aan de nagedachtenis van hem, die met groote wijsheid en doortastendheid onze provincie bestuurd heeft. Beter dan ik U met woorden kan weergeven, hebt gij in de bladen kun nen lezen, hoe hij dag en nacht ge zwoegd heeft voor onze provincie en ook meeleefde met de gemeenten die door een stormramp geteisterd wer den. Ik behoor mede tot een der eerste burgemeesters die onder zijn bestuur werden benoemd. In die 34 jaar dat ik burgemeester ben en met hem in aan raking kwam, heb ik hem leeren ken nen als een diep-godsdienstig man-van onkreukbare trouw en eerlijkheid. Hij was streng en sober voor zich zelf. Moge hij in dankbare herinnering blijven voortleven en voor zijn gods dienstig en maatschappelijk leven hier uamaals reeds zijn loon hebben ontvan gen. AGENDA. 1. Voorstel vaststelling Bouwver ordening. De vaststelling is slechts een admi nistratieve maatregel en geschiedt con form voorstel. 2. Voorstel vaststelling verorde ning om slachtingen behoudens die welke in goedgekeurde inrichtingen plaats hebben en van huisslachtingen in het slachthuis verplichtend te stellen. 3. Voorstel vaststelling verorde ning op het gebruik van het slachthuis 4. Voorstel vaststelling verorde ning tot regeling der slachthuisrech ten. Door den Voorzitter worden de ge noemde verordeningen voorgelezen. De slachthuisrechten zullen ten kan tore van de gasfabriek moeten worden - voldaan, met de inning waarvan de en de linker-beneden-arm ernstig ge- hwr van der Wee lal word(m belast tegen een vergoeding van 10% der 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. kneusd als ook zijn hoofd. De toestand van den getroffene, die in 't geheel niet buiten bewustzijn is geweest, is naar omstandigheden goed te noemen. DRUNEN. Vergadering van den Gemeenteraad op Donderdag 30 Aug 19z8, des namiddags om half acht. Onderwerpen ter behandeling: 1. ingekomen stukken. Vaststelling rekening G. E. B. dienst 1927. Voorloopige vaststelling gemeen terekening dienst 1927. Goedkeuring rekening van he Burgerlijk Armbestuur over '21. Aanbieding Gemeentebegrooting dienst 1929. Aanbieding begrooting van het G.E.B. voor 1929. Aanbieding begrooting van het Burgerlijk Armbestuur over '29. Verzoek van de schoenfabrikan ten om de kermis niet meer te doen aanvangen vóór Pinksteren. SPRANG-CAPELLE (v.m. Sprang) Zooals wij reeds medegedeeld hebben zal de verjaardag van H.M. de Konin gin alhier met de kinderen van de Chr. School feestelijk worden herdacht. Des morgens zal een optocht door de gemeente worden gehouden, waar aan door vele kinderen zal worden deelgenomen met versierde fietsen, wagens, enz. Vanaf de school zal de optocht trekken naar het Oosteinde en vervolgens naar het Westeinde onzer gemeente. Ondertusschen zullen Va- derlandsche liederen worden gezongen. Na afloop van den optocht worden op het plein van de Chr. School kin derspelen gehouden, in verschillende groepen naar leeftijd en klassen Hiervoor zijn verschillende prijzen beschikbaar. Hier zullen de kinderen ook worden getracteerd op verschil lende versnaperingen. Het belooft vooj de kinderen een ware feestdag te worden. Wij verwachten ook dat zeer vele inwoners door het uitsteken der vlag- gen het feestelijk aanzien zullen ver- hoogen. Het 4 jarig dochtertje van W. de Roolj aan het Oosteinde alhier kreeg gisteren een slag van een paard, waar- door het een vrij ernstige, diepe wonde aan het hoofd bekwam. Geneeskundige hulp van Dr. Waerdenburgh werd in geroepen LOON-OP-ZAND. Benoeming van de heeren C. J. van Beers en J. Beezems, als onderwijzers aan de O.L. School te Kaatsheuvel. Decentralisatie van Bouwver- eenigingeu. De toestand van het Burger lijk Armbestuur. Zal Kaatsheuvel een zieken huis krijgen? Onder presidium van den Edelaclit- baren Heer Burgemeester van Besouw, vergaderde de Raad dezer gemeente gisteravond ten Raadhuize. Bij de opening der vergadering is 't lid van den Heuvel afwezig. rechten. De slachthuisrechten bedragen a. 6.voor een paard of rund b. ƒ4.75 voor een kalf. c. 3.50 voor een varken of veulen d. 0.50 voor een schaap of geit. Nog licht de voorz. toe, dat de ex ploitatie-begrooting een klein over schot aanwijst en verwacht dat be langhebbenden uit Sprang-Capelle ook van het slachthuis gebruik zullen ma ken. Snoeren. Moeten de menschen voor een huisslachting van Loon-op-Zand naar Kaatsheuvel komen? Voorz. Neen, voor een zuivere huis slachting niet, wel als ze een koe of varken willen uitponden. Ik kan ook nog mededeeleu, dat we een conferen tie hebben gehad met Sprang-Capelle en dat we zooveel mogelijk op liet slachthuis zullen afschrijven. Hierna gaat de Raad met de vast stelling der verordeningen accoord. 5. Schrijven van B. Verhoeven, me- dedeelend dat hij zijn benoeming tot lid der commissie tot wering v. school verzuim, niet aanneemt. 6. Benoeming van een lid dier com missie te Kaatsheuvel, in de vacature ontstaan door liet overlijden van den heer A. H. Rijken. De Voorzitter zegt, dat naast den lieer Verhoeven de heer Michaël op de voordracht staat, die bereid is een eventueele benoeming aan te nemen. Bij acclamatie wordt daarop de heer Mjicliaël gekozen. 7. Verzoek van den heer J. A. Jehoel om eervol ontslag als onderwij zer aan de Openbare Lagere School te Kaatsheuvel. Besloten wordt aan den heer J. A. Jehoel eervol ontslag te verleenen. Benoeming van een onderwijzer ter voorziening in deze vacature en be noeming van 'n lOen onderwijzer aan de Openbare Lagere School te Kaats heuvel, wegens invoering van het ver plichte 7e leerjaar. Op de alphabetische voordracht (be staande uit wachtgelders) ziju ge plaatst 1ste voordracht C. J. van Beers te Breda. J. Beezems te Hooge-Zwaluwe. G. Claeren te Steenbergen. A. C. V. v. d. Velden te St. Oeden- ode. A. van den Wildenberg te Dongen. 2e voordracht J. Beezeins te Hooge-Zwaluwe. G. Claeren te Steenbergen. A. C. V. van der Velden te St. Oeden- rode. A. van den Wildenberg te Dongen. Na een korte toelichting door wet houder van der Horst werd tot stem ming overgegaan. Gekozen werden de heeren C. J. van Beers te Breda en J. Beezens te Hooge-Zwaluwe, ieder met 11 stemmen. De heer van Beers zal 4 Sept. in functie treden en dhr. Beezems me dio October. 9. Verzoek van .T. Hop te Kaats heuvel (Achterste Hoeven) om vergoe ding voor zijn te Sprang schoolgaand j kind, zijnde deze school op meer dan 4 K.M. van zijn woning gelegen. De Voorz. zegt» dat de wet een der- want de woning ligt intusachen al bijna tegen den grond. 11. Verzoek A. N. Hooymayer Kaatsheuvel om vergoeding in schade welke li ij door liet rooien zijner boomen heeft. Adressant vraagt een vergoeding van ƒ300.—. Overeenkomstig voorstel van B. en W. wordt het adres voor kennisgeving aangenomen. 12. Adres van de bewoners der 24 in de Gasthuisstraat te Loon-op-Zand staande woningen van de Bouwvereen. Loon-op-Zand Vooruit", houdende verzoek niet tot de verhooging der huur met 0.25 per week over te gaan. In het adres wordt uog naar voren gebracht, dat de 24 gezinnen tezamen 90 kinderen hebben, waarvan 70 bene den 14 jaar, dat de loonen in de schoen industrie zeer laag zijn, dat de bewo ners een gemiddeld weekinkomen heb ben van ƒ18. Voorz. Het besluit tot huurverhoo- ging is genomen ingevolge ministerieel besluit. Zij (de aanvragers) hebben zich ook met een adres tot den Minister ge wend- die het weer naar ons heeft ge zonden om advies. Wij hebben daarop gunstig geadviseerd en gezegd, dat liuurverhooging voor de bewoners zeer bezwaarlijk is. Voorloopig kunnen wij in deze zaak dus niets doen. We mo gen echter niet vergeten, dat de Ver- j eeniging al met duizenden guldeus schuld zit. Snoeren. Zijn de Bouwvereenigingen al gedecentraliseerd? Voorz. De verordening is op weg. Snoeren. Maar als de decentralisatie er is, dan zal men er toch wel mee kun nen komen. Voorz. XJ zoudt daaromtrent eens de stukken kunnen zien die wij van het Ministerie hebben otvangen. De ge meente zou tenslotte voor al de schul den moeten opkomen en die loopen in de duizenden. Snoeren. Alleen voor Loon? Voorz. Neen, ook voor Berkdijk, maar Loon heeft toch wel het grootste aandeel. Daarom moeten wij decentra- li see ren. v. Amelsfoort. In Berkdijk betalen ze ƒ3.90 per week. Roestenberg. Wij zijn er allen wel van overtuigd dat de huren te hoog zijn. Wanneer er nu binnenkort nog de waterleiding komt, dan worden de lasten voor die menschen veel te zwaar. De eenige mogelijkheid om uit dezen toestand te geraken is samenwerking. v. Amelsfoort. Zal dat nog lang du ren? Voorz. Het kan ieder oogenblik in orde komen. v. d. norst. Er is over dit punt al veel gesproken. De Ministers hebben al herhaaldelijk aangedrongen om de huren op dit peil te brengen, waarop het gemeentebestuur heeft geantwoord, dat de huren al te hoog staan. We moe ten wel eens de tekorten van de Bouw vereenigingen onder het oog zien, want de Minister wil hebben dat ze door de gemeente worden aangezuiverd, Wijdemans. Waardoor zijn al die te korten eigenlijk ontstaan? Voorz. Door vele oorzaken. B.v. het leegstaan van woningen, groote repa raties» enz. Wijdemans. Hier in Kaatsheuvel aat het goed met de Bouwvereeni gingen, maar er is een vreeselijke ach terstand in de huren. Daar mag men wel eens achterheen zitten. Voorz. Dat zal ook, wel gebeuren. Roestenberg. Maar eerst moeten wij ons oog richten op de decentralisatie en, dan de hand zakelijk aan den ploeg slaan. De knoop moet van boven af doorgehakt worden. Er schijnen dingen te zijn, die men graag anders zou wen- schen, maar daarvoor dienen we eerst de betrokken bestuursleden te hooren. Snaphaan. Er is ook over Berkdijk ge sproken en doelde IT daarbij op die ƒ20.000.—? Voorz. Neen, dat heeft de gemeente in orde gemaakt. 13. Aanbieding over het jaar 1927. De rekening sluit, voor wat den ge wonen dienst betreft, met een batig saldo van 59G9.095 en voor wat den apitaaldienst aangaat, met een batig slot van ƒ3664.24. 14. Benoeming van een Commissie van onderzoek, tevens belast met het onderzoek van de begrooting voor het dienstjaar 1929. gemeenterekening Commissie werden de Wijs, v. d. Ho- Tot leden dezer gekozen de leden en en Vrinten. 15. Vaststelling kohier rioolbclas- ting. Het kohier wordt vastgesteld tot, een bedrag van ƒ1755.50. Snoeren. Vanaf de Nieuwstraat tot ongeveer Maeliielse is niet gedoleerd en dit is 100 Meter. Kan daar reke ning mee worden gehouden? Voorz. We zullen er bij de begrooting aan denken. Vrinten. Is er ook een adres van de bewoners uit de Heulstraat? Voorz. Ja, dat is Vrijdagavond pas ingekomen en nog bij B. en W. in be handeling. We zullen er den opzichter over raadplegen, want we dienen toch eerst de kosten te weten. v. d. Horst, Daar komt nog bij dat wij moeten overwegen of het niet be ter is om de rioleering verder door te v. d. Horst. Als zoo'n dringende verbetering vraagt, zou de te j Raad dan B. en W. kunnen machtigen de om na) het onderzoek het werk daar te doen uitvoeren? Snaphaan. Dan mag ook wel eens de aandacht gevestigd worden op de Mo lenstraat. v. d. Horst. Zeker, de toestand vraagt, daar verbetering, maar is lang zoo slecht niet als in de Heulstraat. de Wijs. Jn de Heulstraat heeft men de uitmonding van hel riool en dat is onhoudbaar. Voorz. Kan de Raad dan B. en AV. machtigen om de rioleering in de Heul straat te verbeteren? De Raad geeft hieraan zijn goed keuring. Snoeren. Tk geloof dat de wegeucom- missie er wel eens op uit mag trekken. Als we hier over straten beginnen te spreken, kunnen we wel aan den gang blijven. Winten. De Commissie is toch één maal op stap geweest. v. Amelsfoort. Ja, dat was vlak voor de verkiezing, (hilariteit.) 16. Verzoek Burgerlijk of Algemeen Armbestuur om verhooging van sub sidie over 1928 en volgende jaren. 17. Verzoek Burgerlijk of Algemeen Armbestuur om verhooging der tege moetkoming aan de Armmeesters. 't Burgerl. Armbest. acht 'n perio dieke subsidie van ƒ5000 onvoldoende en wijst er op dat geen gelijken tred is gehouden niet den vooruitgang van de bevolking. Ook de 1700 die men nog de laatste paar jaren ontvangen heeft, vullen niet het tekort aan waarvoor 't Bestuur komt te staan. Gevraagd wordt om de subsidie te brengen op 10.000. In het tweede adres achten de leden een honoreering van ƒ500 per arm- meester onvoldoende. Gevraagd wordt 750. Bij niet inwilliging verklaart hel Bestuur de functie's te zullen neerleg gen. v. d. Horst. Toen dit in B. en AV. kwam, schrokken we van de hooge be dragen. AA7e hebben daarop aan de le den van 't Armbestuur gevraagd om eens met ons te confereeren. Men gaf ons toen het duidelijke'bewijs, dal ver hooging van de subsidie absoluut noo- dig is. \\re hebben ook gevraagd om een begrooting in te dienen. Dat heeft men gedaan en nu blijkt dat men zoo* ongeveer aan 12000 komt. Zij verze kerden ons dat er nog op alles beknib beld werd en dat men zich schaamde om aan behoeftigen 1 per week aan steun uit te keeren. De grootste kosten heeft het armbe stuur voor de ziekenhuizen. In de ste den zien we allemaal mooie groote zie kenhuizen, maar je inoel niet vragen waar ze vandaan komen. De armbestu ren dragen er ontzettend veel toe bij. De armmeesters hebben inderdaad een zware taak en ook een ondankbare. A'anaf Jan. lot Aug/van dit jaar heeft men al ruim 6600 uitgegeven, terwijl de uitgaven van Aug. tot December op bijna 7000 worden geraamd. Roestenberg. Ik heb gehoord dat er ,3000 aan verplegingskosten wordt uitgegeven. Nu geeft mij dit aanleiding te vragen of het geen lijd wordt dat ei- plaatselijk eens iets meer gedaan wordt op hel gebied der ziekenverpleging. Zien we eens naar Waalwijk en Raams- donk, daar is men al een eind in de goede richting. We moeten daarvoor samenwerken en onderzoeken de mo gelijkheid of men in Kaatsheuvel een ziekenhuis in stand zal kunnen hou den. Op dit terrein zou er voor 't Bur gerlijk Armbestuur dan wel verlich ting zijn te brengen. Blijven we zoo voortgaan, dan wordt de achterstand steeds grooter en dan zijn we zakelijk niet op den goeden weg. In vergelijk met andere gemeenten, valt er voor on- ,ze gemeente op het gebied van zieken verpleging een achterstand aan te wij zen. En nu de kwestie van vergoeding. Ik erken, dat de armmeesters zeer moeilijk werk hebben, maar 'tis geen gewone arbeid, 't AA7erk van een arm bestuur moet toch allereerst gedragen worden door de gedachte van naas tenliefde. Men bekijkt de kwestie van vergoeding m.i. veel te zakelijk door te zeggen „als we geen 750 krijgen, dan staken we onzen arbeid." Wil men de zaak zuiver als arbeid beschouwen, niet als charitas, dan is een vergoeding van 750 nog te gering. Wijdemans. 't Is 'n heel ondankbaar baantje. Er is hier al meer over ge sproken, maar 't is geen kwestie van liefdadigheid, 't Is een gewone zaak. Roestenberg. Ik beschouw 't zuiver als een zaak van liefdadigheid. Wijdemans. Dal is een verkeerde voorstelling. In andere plaatsen wor den groote salarissen gegeven aan de armmeesters. v.d. Heuvel. Ik zou den post zieken verpleging wel eens graag gespecifi ceerd zien, in verband met hetgeen door den heer Roestenberg naar voren is gebracht. Wanneer ons blijkt dat 't grootste deel wordt opgeëischt voor operaties, dan kunnen we hier geen ziekenhuis stichten. AVorzitter. De uitgaven voor opera ties zijn zoo hoog niet. 't Grootste deel is noodig voor verpleging van zieken en ouden van dagen, v. d. Horst. Ik zou 't Armbestuur eens in een raadsvergadering willen uitnoo- digen om aan den leden een gedetail- den die het voor 500 gaarne willen doen. Roestenberg. Ik ben er niet voor om de heeren in een raadsvergadering te i laten komen. We weten allemaal wel j dat er veel arbeid aan vastzit. Maar ik zeg nogmaals, gaat men de taak van armmeester alleen zakelijk beschou wen, dan is er een onaangename kant aan 'I adres en zou men over een paar jaar weer om verhooging kunnen ko men. v. d. Heuvel. Ik kan me wel vereeni gen met het voorstel van den heer v. d. Horst, om de heeren van 't Armbe stuur eens uit te noodigen. AVe kunnen dan een goed overzicht krijgen. v. d. Horst. Om tot uitvoering van de plannen van den heer Roestenberg te kunnen komen, dienen we eerst te on derzoeken of hier de exploitatiekosten van een ziekenhuis minder zijn dan el ders. Voorzitter. De Raad heeft dan toch wel dc overtuiging dat een subsidie van 10900 per jaar voor 't Armbe stuur noodig is. Snaphaan. Zeker, maar ik kan me ook goed vereenigen met het voorstel om de heeren eens in een Raadsverga dering te laten komen. Voorzitter. Dus de Raad kan zich vereenigen dat we inplaats van 5000 10000 subsidie verleenen? Z. h. s. gaat de Raad met dit voorstel accoord. Rondvraag. Snaphaan. Ik heb gezien dat er in de Telefoonstraat zeer groote keislag is gebracht. De groote stukken liggen er boven op. Wilt U daarmede in de toe komst rekening houden? Van Lier. We hebben een grovere soort keislag gekozen om de straat goed te verharden. Snaphaan. Maar de weg is nu slecht. Van Lier. 't Is nog een proef. Snaphaan. Dan is die proef zeer slecht uitgevallen. Van Lier. Dat is nou nog niet te be- oordeelen. AVijdemans. Ik zou eens in overwe ging willen geven iels aan 't kermis terrein te doen. AA7e hebben dit jaar weer gezien, 't eene staat zus en 'l an dere zoo. Ik geloof dat het goed zou zijn om 'l kermisterrein uit te breiden en ook in de Marktstraat te brengen. Men zit daar wel met de electrische lei ding, doch die zou onder den grond zijn te brengen. Dat kost natuurlijk geld, maar men heeft dan ook de ge legenheid om liet amusement, uit te breiden. Roestenberg. AVaar de kermissen steeds meer op den achtergrond gera ken kan het niet op onzen weg liggen op dil terrein nog iets te doen. De Worzitter is eenzelfde oordeel toegedaan. Roestenberg. Wat kunnen de reden zijn dat des avonds de klok niet meer verlicht wordt. Voorzitter. Ik dacht dal de verlich ting altijd aan was. Roestenberg. Al geruimen tijd niet meer. A'oorzitler. Dan zal ik er met den Directeur over spreken. Dan deelt de voorzitter mede, dat de zen morgen nog is ingekomen 'n adres van exploitanten van vermakelijkhe den, om de belasting op vermakelijk heden van 20 pCt. terug te brengen op 10 pCt. Het lid Roestenberg verklaart, zich niet met de motieven van adressanten te kunnen vereenigen. Wijdemans. A\re moeten trachten de menschen hier te houden en niet door een hooge vermakelijkheidsbelasting in de hand werken dat men naar buiten gaat. Roestenberg. Die 12000 die voor 'l Armwezen noodig zijn, geven toch ook te denken. Ik ben er niet voor om de belasting op vermakelijkheden met 10 pCt. te verlagen. Menschen die buiten Kaatsheuvel willen uitgaan, doen dat toch en zullen door een verlaging van deze belasting niet hier blijven. Voorzitter. Kan de raad er zich dan mede vereenigen dat we de belasting op 20 pCt. houden? Hiermede gaat de Raad accoord. Hierna sluit de voorzitter de open bare vergadering en gaal de raad in geheime zitting. gramma keurig af. klein doch fijn muzieklijsfje, da! en vlot werd afgewerk'. Gegund. Het verbouwen van het winkelj der Gez. AVagenmakers in de Ho straat alhier is gegund aan de he Cornelissen en den Teuling alhier. Koninginnedag. Het programma voor de viering Koninginne-vérjaardag is als volg mengesteld: Om 2,30 uur Zangdemonstratie i de schoolkinderen voor het raadt met hegeleiding van muziek dooi Harmonie Apollo. Gezongen wori Wien Neêrlands Bloed, Wilhelmu Vlaggelied. Om 3 uur kinderspelen voor de gens der openbare school op het rein van den lieer Jan Muscus, ac 't gemeentehuis, opgeluisterd dool ziek van Apollo. Het terrein is vrij gankelijk voor iedereen. Om 5 uur Volksspelen voor joii{ boven de 16 jaar, onder leiding va R.K. Gymnastiekvereeniging K.G.A7 't zelfde terrein. Om 6 uur Motorbehendigheids'' strijd op 't zelfde terrein. Om 7,30 uur Concerten op de k op de Markt, door het Kon. Muzie zeischap „Euphonia" en de lieder Bel Canto. De kinderen worden verzocht dien dag en zeker tijdens de zang voering met oranje of de driekleu tooien. Repetitie. A'oor schoolkinderen is het Vrij morgen om 10 uur wederom zan voor de uit te voeren Volksliederei Koninginnedag. Postkantoor. Op den verjaardag van H. M. de ningin, 31 Aug., worden hel postl toor te Kaatsheuvel en 't hulpltanl te Loon op Zand voor den postdii gesloten te 12,30 uur. Op dien dag deze kantoren voor de behandeling postwissels (met uitzondering van I grafische), postbewijzen en quitan gesloten. Behalve voor spoedbehandeling de kantoren dien dag eveneens ge ten voor den postcheque en girodie AGENDA'a. WAALWIJK. Woensdag 8'/a uur repetitie Lieo tafel „Oefening en Vermaak". Donderdag GEEN repetitie Taven Donderdag 8 10 uur Gymnasl voor de leden B G.V. Donderdag8'/2uur. Repetitie W.G Gymnastieklokaal. Zaterdag 3'/2 uur. Verplichte o| i'irg v.j-)r de Ie jen der korfbale V E K - trekken. Zooals nu gevraagd wordt- is leerd overzicht te geven, 't \7erzoek om - i het niet afdoende te verbeteren. verhooging van 't salaris vind ik niet Wijdemans. De toestand is daar ab- gelukkig gekozen. Men had niet moe- soluut onhoudbaar. Dat gaat niet lan- ten beginnen met den stok achter de Herdenking baf on v. Voorst tot Vooist. Na de opening der vergadering houdt gelijke vergoeding niet toestaat de Voorzitter een herdenkingsrede en (Het lid v. d. Heuvel komt tér ver spreekt ongeveer als volgt gadering.). „Zooals bekend- heeft het bestuur 10. Voorstel onbewoonbaarverkla- onzer provincie in korten tijd een paar ping van de woning staande in de Po- zware slagen gekregen. Eerst door het perstraat B. Nr. 288. sterven van den verdienstelijken grif- Voorz. Dit punt kan wel* vervallen, ger. i deur te zetten. Ik vind 't werkelijk jam- Roestenberg. Ik ben er ook gaan kij- mer dat men in dit adres met dreige- ken, maar het is daar voor de bewo- i inenten komt. Daardoor wordt het ge- .-„4. „ix x„ i x jieej jetwat minderwaardig. ners niet om uit te houden. Daar komt nog bij, dat men door de waterloozing een groote rattenplaag heeft. Het is wenschelijk dat de rioleering lieele- maal wordt doorgetrokken, misschien tot de Brandsche Steeg. Snoeren. AATe zijn 'ter allen wel over eens, dat er zeer groote werkzaamhe den aan 't Burgerlijk Armbestuur zijn verbonden, maar ik vind dit adres niet juist. Er zijn m.i. wol menschen te vin- NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 29 Aug. '28. Matinée's. Zondagmiddag gaven onze beide harmoniën een matinée. Euphonia musieerde in hare zaal, Apollo op de K. B, kiosk op de markt. Wat al vaak gebleken Is, demonstreerde zich op nieuw; matinée's gaan er bij onze burgerij niet in. De drukte die zich geregeld concentreert rond de avond concerten is In de miödaguiivoTingen ver te zoeken. Muziek schijnt een speciale avondverpoozing te zijn De zaal van Euphonia bood nog pleniy zitplaatsen, de Markt nog over vloed van ruimte aan honderden toe hoorders. Voor de pauze was de be langsiellirg op de Markt nog redelijk na de pauze waren reeds velen spoe dig huiswaarts. Voor een deel kan de oorzaak gelegen hebben in de weinige publiciteit die aan het mati née gegeven was. Tijdig de program ma's ter plaatsing en ter publicatie aanbieden, wekt de belangstelling in niet geringe mate op Zoo we echter deze niet ontvangen kunnen wij voor publicatie onmogelijk zorgen. Sommi gen moge dit een memorandum zijn met te lichtvaardig zich te uiten, als zou hier onwil In 't spel zijn Intusschen jammer voor de muziek die gegeven werd. Euphonia was in goede stemming en werkte haar pro- l V/7 in vereen, ,,De La ngstraat D runen. Roode bessen 2032 et. Aardbi 54 ct. Witte Pniimen 2031 ct. B we pruimen 1229 ct. Appelen 4- ct. Dirkappelen 6—19 ct. Zomer D appelen 822 et. Grenadiers 317 Graven steiner 182S ct. Kersnich 16 et. Peren 220 ct. Clapps 16- ct. Clapps II 10—15 ct. N. Holl. f kerperen 81-! ct. N. Holl. Suilcei ren II 48 ct. Dirkjesperen 69 Dirkjesperen I I 1—5 ct. Boterpere 9 cl. Zwaanhalsön 612 cl. 8 boonen 2830 ct. Snijboonen II 16 ct. Snijboonen stek 48 ct. Duits boonen 112021 et. Perfect 24- ct. Dubbele 1517 cl. Wagenaars 10 ct. Stokprincessen 2420 ct. St snijboonen 1018 ct. Boterboonei 15 cf. Juin'47 ct. Zilverjuintjes 30 ct. Spinazie 414 ct. Tomate —17 ct. Alles per K.G. Roode kool 4—12 ct. AVil te kool 9 ct. Bloemkool 118 ct Savoiekoo —6 ct. Spitskool 13 ct. Sla li—3 Andijvie J34 ct. Meloenen 20—50 Alles per, stuk. Augurken per 100 stuks 2010 Kroten per hos 13 ct. Selderij hos 1 ct. Kipeieren per K.G. 1.22. Eendeneieren per K.G. 0.92. SPORT. vol ge /an j ide if oor VOETBAL. N. V. B. Competitie hideeling van het 's GRAA'ENHAGE, 27 Aug. de officieele mededeelingen N.A7.B., luidt de competitie-indei voor het aanstaand seizoen voor' Zuiden als volgt. Eerste klasse: B. V. A\, EindI Longa, M.V.V., N.A.C., NOAD., PJ?>„ Roermond, Wilhelmina, Willem II. Tweede Klasse A: Bredania, Don gen, Middelburg, Breda, Gudok, A7lis1 singen, Alliance, Zeelandia, Dosko en R.B.C. Tweede Klasse B: Helmond, Tegelen. V.V.V., De \7alk, V.O.S., Sittard, T.A.C.. Boxtel, Waalwijk en II.E.C. Derde Klasse A: Walcheren, Vlissin- gen II, Zeelandia II, Terneuzen, Hulst, Middelburg II, Goes, Zierikzee, Sinoto- Derde Klasse B: T.S.C., M.E.V.O., Muggen, Hero, Boeimeer, H.K.I., Wa pen van Breda, Good LLuck, Orauje- AVit. Derde Klasse C: W.S.C., Zaltbonum'l Baardwijk, Sportvereeniging 1907, Z' go (bij toelating), Sportvereenigin' 1920 (bij toelating), Rood-A\rit-Blauw Picus (bij toelating) en Helmond. ABONNEERT U OP PTT PT. AD I Gezoem ai Zaterdag de Koainginnefeesten te Uaalwil AOl

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6