Flink Woonhuis FvanwEEs r de Schoenindustrie 1 iihsche stoomdri Antoon ïielen. Marktberichten. IQ Waalwijk HET ADRES Kon. Ned. Sigarenfabrieken Eugène Qoulmy Baar. 11 12 uur. Concert op de Markt door het Kon. Muziekkorps der Kon. Ned. Sigarenfabrieken Eugène Goulmy Baar. 12 uur. Qroote Taptoe. DRUNEN. Heden staan wij aan den vooravond van de groote Gymnastiek- en Atletiekwedstrijden van S H. j alhier. Zondag 2 Sept. begint de dag met een H. Mis waaronder de leden ter H. Tafel naderen, om 1 Va uur een Turnmarsch door de gemeente, daarna word het lof bijgewoond. Om half 5 zullen de oefeningen plaats hebben op het terrein bij de Eerw. Broeders. Het program bevat o m., vrije oefe ningen. brug en groepen op brug en paard, rekoefeningen, loshoogspringen en tremplinsprong, losverspringen en Dultsche driesprong, kogelstooten enz., terwijl nog zakloopen en blaas- slaan voor de kleine afdeeling zal plaats hebben, waarvoor prijzen zijn beschikbaar gesteld. Laten wij hopen dat het weer moge meewerken opdat wij van een degelijken Atletiek wedstrijd zullen mogen genieten. A. s. Zondag aanvang 1 uur zal op de banen van de Handboogschut terij „Victoria" gevestigd bij den heer J. Klerks, het laatste Bondsconcours plaats hebben, georganiseerd door den „Oranjebond", hetgeen voor velen een spannende wedstrijd zal wezen. Wij vernemen dat „de Wet's Zonen" en „Constantla" beiden hieraan zullen deelnemen moge het weer gunstig zijn dan kan het niet anders of de belangstelling zal groot zijn. Prachtige prijzen zijn er aan verbonden. Evenals verleden jaar zullen de graven d' Oultremont eenigen tijd alhier op hun buiten,'t Kasteel, komen doorbrengen om zich wederom speciaal met de jacht en paardrijden bezig te houden. Mej. Vreeman en Marie Brok slaagden dezer dagen voor 't examen van een knipcursus. Beiden hebben haar opleiding genoten bij de Eerw. Zuster Marie alhier. HERPT. In de vergadering van stemgerechtigde ingelanden van het Waterschap Herpt en het Herptsche Veld werd gekozen tot lid van het Dag. Bestuur de heer A. Buijs lzn. üe voorzitter Chr. van Herpt, wijdde enkele woorden naar aanleiding van het aftreden van den heer Jan de Wilt, speciaal memoreerende hoe, in een verloop van 75 jaar vader en zoon (thans 86 jaren) steeds hun beste krachten hebben geofferd voor de belangen van het Waterschap. Niettegenstaande de meerderheid van het bestuur thans abuis is (er zetelen 3 leden A. Buijs) hoopte hij dat het nieuwe lid zijn beste krachten zal wijden aan de belangen van het Waterschap, waaraan hij niet twijfelde, daar de energie van den vader is overgeplant op den zoon, die zelf reeds bewezen heeft in leidende functies veel te presteeren. In welge kozen woorden bedankte het nieuwe lid en zeide steun toe. Nog werd besloten het wegvak van af de boterfabriek tot de boompjes aan den weg naar Heusden in onder houd over te doen aan de Prov. Sta- ten, voor een bedrag van f 3720 in eens en daarvoor een geldleening aan te gaan van f 3500 af te lossen in 14 jaren zulks ten bekwamen tijde. SPRANG-CAPELLE (Vjd. Sprang). A.s. Zondag des voormiddags half tien en des namiddags twee uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. van Toorn van Rotterdartï. De heer P. Bezemer, onderwijzer aan de Christ. School alhier, is met ingang van 1 Dec. a.s. in gelijke betrekking benoemd aan de Christ. School te Katwijk aan Zee. Mej. Hulst werd dezer dagen door een wielrijder aangereden, ten gevolge waarvan zij eenige inwendige kneuzingen bekwam en zich onder geneeskundige behandeling van Dr. Waerdenburgh moest stellen CAPELLE. In verband met den ver jaardag van H. M. de Koningin Wil- helmina zullen in deze gemeente op Zaterdag 1 September e.k. kinderspe len worden gehouden op een weiland aan de Nieuwevaart. Tot bestuurslid der landbouw- vereeniging voor de gemeente Sprang- Capelle is in de vacature van wijlen den heer A. M. Rijken benoemd de heer A. Millenaar. A. s. Zondag des nam. half drie uur zal in de Ned. Herv. kerk alhier optreden Ds. Mühlnikkel uit Waalwijk. De heer P. Michael aan den Loonschendljk heeft zijne benoeming tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim voorden Loonschendijk c a. aangenomen. A. s. Zondag des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. kerk a.d. Loon schendljk optreden Ds. Jonkers uit Waspik. RAAMSDONKSVEER. Voor de be roeping naar Oude Tonge heeft Ds. Ewoldt bedankt. Zondag zal de Eerw. heer de Groot uit Heemstede des morgens om haif tien optreden op 't Dorp en des namiddags om halt drie op 't Veer. In de Geref. Kerk om 9'/a en om 5 uur treedt Ds. de Vries op. Woensdag nam het bestuur der Christ. Scnool van mej. v. Dommelen en den heer v. d. Berg wegens vertrek resp. naar Vlissingen en üroenekan, aischeid. Bij monde van den voorzitter dhr. A. Redert werden zij hartelijk toegesproken, eveneens door 't hootd dhr. Moddeiaar en een der ieden van het personeel. L)e kinderen zongen hen toe de zegenbede uit Psalm 134. Moge het hen bijzonder goed gaan in de nieuwe plaats. in de vacatures werd bereids voor zien door-de benoeming van mej. E. v. Dongen en dhr. v. d. Stelt. MADE. Op Zondag 2 Sept. zal Ds. Steenhuizen v.m. 10 uur in de Herv. kerk alhier de godsdienstoefening leiden, en n.m. z'/3 uur in de Herv. kerk te Oosterhout, de bediening doen van de H. Doop. Op Zondag 2 Sept. zal Ds. Prins van Wijngaarden in de Herv. kerk te Urimmeien om 10 uur de gods dienstoetening leiden. MADE. Op Zondag 2 Sept. hoopt ds. Steenhuizen uit Made n.m. 2'/a uur in de N. K. te Oosterhout de H. Doop toe te dienen en ds. Prins van Wijngaarden in de H. K. v.m. 10 uur te Drimmeien, voorgaan. Zondagavond kwam het in de Nieuwstr. tusschen eenige opgeschoten jongens tot een vechipanij waarbij L. V. eenige flinke klappen kreeg. Door de politie werd het troepje uiteen gejaagd. Heden v.m. kwam uit de rich ting Oosterhout een troep zigeuners 40 a 50 in getal onze gemeente bin nen. Zij werden door de politie in de richting Wagenberg gebracht. Op initiatief van professor Eren- ken uit Breda word alhier voor onze fabrieksmeisjes een „tehuis" geopend. Naast een echt godsdienstige opvoe ding zal daar voortgezet onderwijs worden gegeven en verder onderricht in de huishoudkunde. LOON—OPZAND. Het radio concert door de „Sophia's-vereeniging" met medewerking van „Echo der Dui- nen" op 21 dezer gegeven is welbij zonder in den smaak gevallen. Van vele zijden toch ontving de heer van den Heuvel betuigingen van dank en hulde voor het genot dien avond aan muziekliefhebbers ver schaft o.a. van Kaatsheuvel, den Bosch, Zevenbergen, Geldrop, Den Helder, Roermond, Eindhoven, enz. Uit Roer mond zelfs namens het belasting- personeel. Zij spreken met velen de hoop uit, dat die vereenigingen het niet bij dezen éénen avond zuilen laten, maar nog meer zulk muzikaal genot zullen verschaffen. Moge de radio op den duur wel eens ver velen, bij zulke uitvoeringen niet. Het stemt aangenaam en aanmoedi gend zulke waardeeringen, ook van deskundigen te mogen vernemen. LOON-OP-ZAND. „Loon-op-Zands Belang" heeft uit haar leden een commissie gevormd, om voorbereiden de maatregelen te netnen om te komen tot het stichten van een afdeeling van het Wit-Gele Kruis, met bij zonderen steun en aanmoediging van den ZeerEerw. heer pastoor en dokter ter plaatse. Eerstdaags wordt eene collecte gehouden om de kosten van een magazijn voor de benoodigde artikelen te kunnen bestrijden. Is Loon-opZand altijd nog ver- stooten geweest van eene gasleiding, thans is deze tot stand gekomen en de ingezetenen kunnen zich bij den Directeur der Lichtbedrijven aan melden om aangesloten te worden, waartoe dan zoo spoedig mogelijk zal worden overgegaan. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 31 Aug. '28. Programma der eestelijkheden ter gelegenheid van Koninginnedag 1928. Zaterdag 1 September 2 u 30 min. Volksliederen te zingen voor het Gemeentehuis doorde school gaande kinderen met begeleiding der Muziek van de Kon. Erk. Harmonie „Apollo". 3 uur. Onthaal der kinderen op chocolade en gebak. 3 u. 15 min. Kinderspelen op het terrein van den heer Jan Muscus, achter het Gemeentehuis, opgeluisterd met muziek doorde Harmonie „Apollo". I. Estafette loopen voor de jongens van klasse la en lb. II. Loopen met hindernissen voor de jongens van klasse 2 en 3. Hl. Touwtrekken voor de jongens van klasse 4. IV. Zakloopen voor de jongens van klasse 5. V. Kruiwagen-wedren voor de jon- gens van de 7e klasse. VII. Wedren met hindernissen voor de jongens van de 8e klasse. 5 uur. Volksspelen voor de jongens boven de 16 jaar onder leiding der R.K. Gymnastiekvereniging K. G. V. 1. Polsstokhoogspringen. 2. Los-hoogspringen. 3. 100 Meter hardloopen. 4. 800 Meter hardloopen. 5. Touwtrekken. 6 uur. Motorbehendigheidswedstrijd met 10 hindernissen en als extra nummer de ballonjacht. 7 u. 30 min. Concert op de kiosk door het Kon. Muziekgezelschap „Euphonia" en de Liedertafel „Bel Canto". Programma 1. Neerlands Vreugd 2. L'Aurore, Ouvert. 3. Fantaisie sur 'Opera Zigeunerin Balfe. 4. Künstler Leben, Walzer 5. Faithful and Bold 6. Wilhelmus. Pauze. 1. Hollands Vlag, 4 stemm. Mannenkoor J. P. J. Wierts. 2. De Liefste Plek, 4 stemm. Mannenkoor Joh Loser. 3. De Werkers, 4-stemm. Mannenkoor A. Egmond. 4 Hymne aan den nacht 4 stemm. Mannenkoor L. Beethoven. 5. Domine Salvam fac, 4 stemm. Mannenkoor met bariton solo van G. Woning J. P. J. Wierts. Postkantoor Op Zaterdag 1 Sept. zal bij gele Er werd op gewezen dal 't altijd Bucg Annbesinur *an Capelle over zoo geweest is, dat t overal zoo is 1927 en dat de kooplui niet op den dijk 5 Voorstel van Bn 0(.mpfc|pr Pn willen monsteren, daar dat op 't hard Wethouders vet goedkeuring van de moet geschieden, maar 't helpt niets, j ocgrooüng van hu Burgerlijk Armb.- Op de Markt werd niet gemonsterd, Siuur ie CaptLc voor 1929 op den Dijk of in een dam, maarniet op de Markt. Mijnheer de Redacteur, als 't zoo gaat, gaan de kooplui ons voorbij tot schade van landbouw en veeteelt. Is daar nu niets aan te doen om dat verbod op te heffen en den ouden toestand te herstellen. Men kan toch niet ieder keer permissie gaan vragen, dat kunnen de kooplui toch ook niet en de boeren evenmin. EEN LANDBOUWER. WAALWIJK. Eieren 7—8 cent. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, De Oplumholen van Hawaii". Zaterdag 9 uur. Groot Oranje—Bal, Musis Sacrum. Zondag 6 en 8'/2 uur. Witte Bioscoop, „De Opiumholen van Hawaii". Maandag 7'/2 uur. Vergadering v d. Ned. R.K. Fabrieksarbeidersbond St. Willibrordus, Aid. Baardwijk. Woensdag 7'/2 uur. Athletiekcursus voor de leden van „Kunst en Kracht- op het oefenterrein. Kessels. Clement. Strauss. A. Rush. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren A^tonia J. d.v. E. Smienk en J. J. v. d. Aa. Wilhelmus L. z.v.W. J. v. Ertrijk en E. M. Hombergen. Jo hanna W. Tb. d.v. O. L. de Rouw en S. C. Vos. Johanna d.v. L. Blom en M. v. d. Hammen. Petronella A. d.v. H. C. M/uskens en A. Amerdorffer. Cornel is A. z.v. P. C. Trimback en H. M. Hamers. Overleden Jan H. F. Stikkers, 57 j., ecktg. van M. van Herwijnen. Huwelijks-aangiften Maurits C. Mandemakers, 28 j. en Elisabeth Dalmaijer, 28 jaar. Gehuwd Johannes A. Timmermans, 22 j. en Antonia, van Gelder» 21 j. Johannes I'. Bergmans, 28 j. en Gerdina v. Lang, 29 j. Adrianus Kerkhof, 28 jaar en Walthera P. Scliellekens, 26 j. Melis G. van Zeist, 26 j. en Johanna J. Blok, 23 jaar. Vertrokken personen P. H. C. Mombers» naar Eindhoven. E. H. J. Schlappie, naar Losser. C. P. de Jong, naar Losser. W. M. Boll, naar Overasselt. P. C. Bolk, naai* Noot-Dorp. E. G. H. Scholte, naar Tilburg. H. J. de Folter, naar genheid van Koninginnedag-vierirrg de burgUlg J' A' Il°lter' uaar Tl1' en- pakketdienst komen te iugekomen personen NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 30 Aug. '28. Te Breda slaagde o.m. voor het examen Assistent bij de Dir. belastin gen onze stadgenoot, de heer J. H. Meijer, kommies dienstgeleider. Zaterdag 1 Sept. des n.m. hebben hier de feestelijkheden plaals der Oranje-vereeniging, waaraan nog een rij demonstratie verbonden wordt, op- gevroolijkt door de muziek onzer fanfares, die ook des avonds een concert geven op de tent. De R.K Dameszangvereeniging» waartoe ruim 60 personen als lid toe traden, heeft den naam aangenomen van „Sursum Corda". 2e Post vervallen. Overigens geldt de gewone Zaierdagdienst ten kantore. Ilsbaan. Er is thans een begin gemaakt met de aanleg der terreinen, die in den winter als ijsbaan zullen kunnen die nen deze terreinen zijn gelegen midden in de gemeente in de Verlengde Hoofdstraat op de eigendommen van den heer Kleijn. De bedoeling is twee banen te leggen die samen 50x300M2 groot zijn. Voor de liefhebbers van schaatsen een mooi vooruitzicht niet meer verplicht te zijn tot het maken van een 5 of meer KM. lange wande ling om van 't ijs te kunnen profitee red Benoemd. Tot onderwijzer van de R.K jongens, school te Berkdijk is in vaste betrek king benoemd de heer P.Joosen tijde lijk onderwijzer aan genoemde school' M]. C. Foesier, van Maas-Hees. H. Schut, van Zaandam. G. H. Bak ker en Zoon, van Hoorn. Th. H. M. Kloppers, van 's Bosch. H. C. van Broekhoven, van Loon-op-Zand. H. J. C. Lipman, van Tilburg. A. J. v. Engelen, van 's Bosch. G. Lde Leijer, van Tilburg. INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwpordeltJkheid der Redactie). 1 September 1928. Mijnheer de Redacteur. Nu is er weer wat nieuws in onze gemeente. U weet wel dat er telkens in het Boerenbondsblad en ook in Uw blad van die paardenmonsteringen worden aangekondigd. Die worden gehouden door een Belgisch of Duitsch koop man met een commissionnair. Ze gaan dan per auto 20, 30 plaatsen op een dag af en laten de boeren met hun paarden komen bij de Kerk. Raadhuis bij een Café enz. Hier kwam men steeds op de Markt en daar werden de paarden gemonsterd. Sedert eenigen tijd is dat nu ver boden. Komen wij er nu met ons 2, LAATSTE BERICHTEN. Benoeming. Tot ontvanger der registratie te Waalwijk is benoemd de heer P. N. Roggeveen, thans ontvanger te Druten. De commies 2e klas C. Besse- ling te Waalwijk is bij resolutie van den minister benoemd tot coiromies le klas. Or au je—bal. Wij vestigen er de aandacht op, dat in verband met't Koninginnefeest vandaag van 812 uur een Oranje bal wordt gegeven In „Musis Sacrum", terwijl in hotel „de Twee Kolommen" nog een strijkje voor amusement zorgt. Ons Feuilleton. Onze mooie feuilleton loopt ten einde. Wij kondigen een nieuw pracht werk aan HET HUIS DER STILLE SMARTEN. Wie zich tegen 1 October abon neert, ontvangt het blad tot dien datum GRATIS. SPRANG—CAPELLE. Vergadering van den raad der gemeente Sprang'— Capelle, te houden op Maandag den 3 Sept. 1928, des nam. ten 7 uur. Agenda 1. Vaststelling van tde notulen dar TdId„a'.d0°r vergadering van 27 juni 192s! 6. Voorsiel van B. en W. tot inwil liging eener aanvrage als bedoeld bij artikel 72 der L. O. wet 1920 van het bestuur der bijzondere lagere school te Sprang, 7. Voorstel van B. en W. tot aan vulling van de algemeene politiever ordening voor de gemeente Sprang- Capelle. 8. Voorstel van B. en W. tot vast stelling eener verordening houdende aanwijzing vaneen „slachthuis" (slach- plaats voor uithalingen). 9. Aanbieding gemeenterekening 1927. 10. Aanbieding gemeentebegroo- ting 1929. 11. Vaststelling staat van oninbare en nog te verhalen posten dienst 1927. 12. Mededeelingen. WASPIK. De kermis, gehouden van Zondag 26 tot en met Woensdag 29 Augustus heeft een gunstig verloop gehad. Vooral Zondag heerschte er dank zij het goede weder een groote drukte. Maandagmorgen gaf de Har monie „Volksvlijt en Volksvermaak" in de zaal van den heer H. van Iersel een matiné, met medewerking van het bekende gezelschap van der Maessen. De zaal was tot in de uiterste hoeken" bezet. Dinsdagmorgen werd in het hotel van den Heer Chr. Montens een uitvoering gegeven door het duo Jean-Lucie van Gent. Woens dagmorgen gaf het gezelschap van der Maessen in de zaal van den Heer van Iersel een opera-morgen. Van de gelegenheid tot dansen werd een druk gebruik gemaakt. Door de politie werd in deze gemeente een persoon gearresteerd, die eenige rijwieldiefstallen op zijn geweten had. Hij werd op transport naar Raamsdonksveer geleld. De ki 'iderspclen, die in verband met den ve jaardag van H.M de Ko- nirgin op Zaterdag 1 September zul len worc'en gehouden, vangen aan des namiddags iwee uur. Bijeenkomst des namiddags 1 uur op het Stationsplein vanwaar in optocht naar het terrein wordt getrokken. Speciaal zal de aandacht worden geschonkfn aan verfictde fietsen, vliegende hollanders melkwagens, enz De spelen zullen worden opgeluisterd door de Harmo nie „Volksvlijt en Volksvermaak, alhier. ADVERTENTIëN. de politie verboden. Er mag op de Markt niet meer met die paar paarden gemonsterd worden. Daarover zijn tusschen boeren en commissionnairs met de politie reeds harde woorden gevallen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van Burg. enWeth. tof goedkeuring van de reikening v an het Burg. Armbestuur te Sp rang over 1927. 4. Voorstel van Bur g en We th. tot goedkeuring van de reikening v an het Te Waalwijk te hoor gevraagd per 1 October met tuin(lje) op goeden stand, door klein gezin zonder kinderen. Brieven aan P. N. ROGGEVEEN, DRUTEN. MACHINEFABRIEK Tel. 69. voor HOUTENHAKKENSCHR00I- EN SCHUURMACHINES. ELECTR, VERWARMDE G0UDSTEMPELMACH1NES HAKKENFR0NT SCHUURMACHINES voor lederen hakken. GEC0M ZOLEN- EN B0VEN- LEDER RUWMAAKMACHINES. HAKKEN0PNAGELMACH1NES, Alles volgens de nieuwste eischen. 40092 Verder alle kleine benoodigdheden. VRAAGT OFFERTE. Vraagt bij ons prijs aan var bedrukt of blanco

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 10