Dienstbode een aankomend Bediende De Anarchist of Het Kruis overwint IMMen oi Trouwbrieven. rii 11 „DE ROODE LETTER" Transpireerende Men JE ROODE liEïIES" is een film m Mldiptlt! schoonheid, m ra ti Flora-Bioscoop - Waalwijk. Het beste adres m m m a $1 GEVRAAGD A.s. Zaterdag, Zondag, Maandag en Dinsdag brengen wil U de wereld beroemde Religieuse Kunstfilm: Gaston Jaquet, li W LILLIAN GISH "W voldaan keerden de kinderen huis waarts. We vermoeden dat ouders der kin deren en personeel der school weder- keerig elkaar dankbaar zijn voor werk zaamheden dit feest betreffende. De ouders voor den opzet en het perso neel voor de belangstelling, die de ouders aaii hun plan gaven. Van de gemeente—toren en van de huizen van vele ingezetenen wapperde ter gelegenheid van den verjaardag van H. M de Koningin de driekleur. Des avonds maakte de fanfare „Sirena" een muzikale wandeling door de ge meente, wat natuurlijk veel belang stelling trok. CAPELLE. Door de Ijverige be moeiingen van het gezamelijk per soneel der drie in deze gemeente bestaande scholen, daarbij geholpen door een comité gevormd door de heeren H. Kerst, J. Michaël, G A. S. de Bas, A. v. d. Hoek en D. Schuller, werden j 1. Zaterdagmiddag op een weiland aan de Nieuwevaart, daartoe welwillend afgestaan door den heer W. B Rijken, de in verband met den verjaardag van HM de Koningin Wilhelmiria georganiseerde volksspe len voor de leerlingen der drie scho len gehouden. Van 2 u. 'smiddags tot 8 uur werden onder leiding van het personeel en de comiteleden klasse- gewijte verschillende wedstrijden ge houden, waaraan mooie prijzen waren verbonden, terwijl aan de kinderen, die geen-prijs konden winnen, aardige troostprijzen werden uitgereikt. Het muziekgezelschap „Kunét na Arbeid* luisterde deze kinderfeesten, welke door honderden belangstellenden wer den bijgewoond en die uitstekend geslaagd zijn, op, Een woord van dank aan allen, die op een of andere wijze tot het welslagen hiervan heb ben medegewerkt en in het bijzonder aan hen die het initiatief en de leiding er van op zich genomen hebben, is hier zeker niet misplaatst. A.s. Woensdag 5 dezer hopen de echtelieden A, Hoefnagel en M. v. Meel, wonende aan den Winterdijk alhier, hun 50-jarig huwelijksfeest te vieren. Ongetwijfeld zal het hun dien dag niet aan belangstelling ontbreken. Gedurende de maand Augustus werd in de Rijkspostspaarbank op het hulppostkantoor alhier ingelegd t 4838 79 en terugbetaald f 4252,51 Het aantal inlagen bedroeg 59, dat der terugbetalingen 33. Het muziekgezelschap .Kunstna Arbeid" zal a s. Donderdagavond onder leiding van den heer A. Christ een concert geven in de Kom dezer gemeente op het plein voor het voor malig raadhuis. A.s. Zaterdag zal te Vrijhoeve- Capelle de verjaardag van H M. de Koningin Wilhelmina feestelijk w rden herdacht door het houden van een kinderfeest, terwijl des avonds een concert zal worden gegeven. Mej. T. de Rooij. wonende aan de Nieuwstraat alhier, won dezer dagen een nieuw daniesrijwiel als prijs op de letterkoffie van de firma Ravenswaaij. Gedurende de maand Augustus werden ter gemeente-secretarie voor den Vleeschkeuringsdier.St aangegeven 27 runderen, 65 varkens, 1 kalf en 3 geiten. WASPIK. Bij de N.V. Scheepsbouw- werven vh. P. en A. Ruijienberg werd met goed gevolg te water geiaten het Rijn—Hernekanaalschip „San—José laadvermogen 1400 ton, In aanbouw voor den heer D. H Poppqlier alhier De kiel zal worden gelegd voor een dergelijk schip voor rekening van den heer A. Bruijninckx, eveneens alhier De belasting op tooneelvertoo ningen en andere vermakelijkheden bracht bij gelegenheid der kermis alhier f306.60 op. Zaterdagmiddag werden op het terrein der voetbalvereen. Brabantia kinderspelen gehouden in verband met den verjaardag van H. M. de Koningin De diverse wedstrijden werden opgeluisterd door de harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak" alhier RAAMSDONKSVEER. Gedurende de maand Augustus passeerden 249 vaartuigen met een totaal inhoud van 305.577 ton de Rolbrug. Gedurende de maand Augustus werd aan het postkantoor alhier in geleed f35.489.35 en terugbetaald f25.598.74. Tot teekenmeester aan de wer der N.V. Scheepsbouwwerven vh P en A. Ruijtenberg werd benoemd de heer van Beek uit Rotterdam. MADE Zondagmiddag om 3 uur is alhier begonnen de hondendressuur demonstratie, gegeven door de hon dendressuurclub „Helpt Elkander" u t Glnneken in samenwerking met de Hondenclub „Concordia" gevestigd in café „Hof van Holland" alhier. De demonstratie had plaats op 't terrein van den heer F. van Dongen in de Kalverstraat. Jammer was het dat de harmonie St. Cecilia die het feest zou opluisteren geen muziek maakte tijdens hare wandeling naar het terrein, anders zou het er stellig drukker geweest zijn. Hoewei de verwachting bij dit gunstig weder hooger was gespannen, was er toch tamelijk veel publiek aanwezig. Het program dat 8 puiten Uevatie werd onder zeer veei enthousiasme bij 't publiek afgespeeld onderbroken door muziek. Sierke staaltjes op gebied van hondendressuur kreeg men te zien. Vooral hei punt „De dronke kerels" was moot en oogstte veel bijval toen een van de belhamels in 'n boom was geklommen en door den politiehond eruit gehaald werd, welke laatsie als een rat tegen den boom opklom. Ook verdient nog extra geprezen te worden „De auto bandieten" waarbij een dief er met een auto van door ging, achtervolgd en ingehaald door een politiehond die hem uit den wagen sleui de. Geen wonder aan ook dat reeds eenige van deze 7 jonge honden 't diploma voor politehond behaalde. Wij kregen den indruk dat deze de monstratie goed geslaagd mag heeten en dat de leiding in goede handen berustte. Na afloop maakie de harmonie een muzikale wandeling ooor Made's straten vergezeld van een menigle volks. Het schildeiweik van het te bouwen burgerwoonhuis annex kan toor voor rekening van de heer B. v. d. Zanden te „Den Hout" is bij onderhandsche aanbesteding opgedra gen aan den heer Janosik, mr. schilder alhier, voor de som van f 211. DUSSEN. De heer A. B. van Gooi, hoofdonderwijzer heeft als zoodanig ontslag genomen met ingang van l Sept, na 20 jaar als zoodanig alhier werkzaam te zijn geweest, waarvan 19 jaar als hoofd der openbare school wijk B welke nu echter voor onge veer een jaar terug is overgegaan naar het R. K bijzonder onderwijs. De heer van Gooi was een zeer geacht onder wijzer en velen zullen hemnoodevan 't onderwijs zien vertrekken, temeer daar hij deze gemeente gaat verlaten. Van harte gunnen wij genoemden heer v. Gooi dat hij. met zijn gezin nog vele jaren van zijn pensioen zal mo gen genieten. In de plaats van den heer van Gooi is tot hooid der Bijz. R.K. Jon gensschool Wijk B benoemd onze dorpsgenoot de heer H. Simonis, die tot heden onderwijzer was aan ge noemde school. We weten dus, dat hij zich met kracht zal wijden aan de opvoeding der Dussensche jeugd. Tevens wenschen wij genoemden heer van harte proficiat met deze promotie. LOON--OP-ZAND. Als eene bi]- zondeiheid voor kippenhouders en belangstellenden in de kippenwereld zij vermeld dat bij een onzer ingeze tenen door eene gewone kip 't zij Barnevelder of Zwart Minorca of Wit Leghorn, hij weet 't niet, wijl ze onder elkaar loopen een ei is gelegd met een omvang van 20 c.M en een ge wicht van ruim l'/j ons, dus zoo iets als een flink kalkoen-ei. ADVERTENTIëN. De Heer en Mevrouw 41118 G SIMONS-Gerris geven met genoegen kennis van de geboorte hunner dochter Jeannette Marle. Utrecht. 31 Augustus 1928. Ledig Erf 4. tegen 1 November zelfstandig kunnende werken. Koken geen vereischte. Brieven 3ureau v. NIEUWS UIT HEUSDEN Heusden, 5 Sept. '28. Begunstigd door prachtig weer had den hier Zaterdag de Koninginne feesten voor kinderen plaats, die voor de meisjes bestonden uitstoelendans diabolowedstrijd, baldragen en prijs knippen en voor de jongens uitvlie geren, zakloopen, baltrappen, hoepelen en turfdragen. Natuurlijk dat tal van kinderen hieraan deelnamen, terwij er van den kant der ingezetenen vee belangstelling was. Daarna had een zeer belangwekkende rij-demonstratie plaats, terwijl de beide fanfare-gezel schappen de feesten opvroolijkten Bovendien gaven zij 's avonds nog een concert, gevolgd door een kleinen omgang door de stad. De processie ter eere van St Cornelis naar Bokhoven vertrekt als naar gewoonte van hierop Donderdag 20 September. Onze stadsgenoot, de heer A. de Graag, speelde Zondag in den voor wedstrijd om het meesterschap (dam men) tegen den heer Zegeling, een bekend dammer te Eindhoven, remise Doordat een hoekijzer op zijn arm viel, had J. v. W., werkzaam op de scheepswerf, het ongeluk den arm te breken. Ook den timmerman v. E overkwam een ongeval; door een zaag werd nl. een gedeelte van zijn pin afgesneden. Ingezonden Mededeelingen. onder No. d. blad. der adv. 41121 Op een Kantoor te Waalwijk wordt gevraagd Vereischten goede hand schrij vende en goede referentiën. Salaris nader overeen te komen. Brieven met opgave van leeftijd onder No. der advertentie aan het Bureau van dit blad. 41120 (Strijd tegen het ongeloof en de Kerk.) Deze film is uit de nieuwe productie der beroemde U. F. A.-Mij en vervaardigd onder denzelfder? Regisseur als „Credo" en de hoofdrol wordt gespeeld door den grooten filmacteur bekend uit „de Gebochelde". gewone. Oud-Hollandsche enz,, zeer ruim gesorteerd, zoowel in <waliteiten, modellen, als prijzen. Deze film is door de H.H. Geestelijken aanbevolen, als zijnde de beste en mooiste katholieke film ooit vertoond en speelt zich af op de origlneele plaatsen waarover In het H. Evangelie gesproken wordt, iets wat tot op heden nog nooit in een filmwerk is voorgekomen, alleen de U. F. A. kreeg van Z. H. de Paus toestemming deze H. plaatsen te mogen verfilmen. Geen woorden genoeg zijn er te vinden om de grootheid van deze film te beschrijven. Zijne Eminentie Kardinaal Dubois, Aartsbisschop van Parijs, voor wien deze film werd vertoond, zeide: „Deze film heeft den diepsten indruk gemaakt van alles wat ik in mijn leven aanschouwd heb" en Z. Em. voegde er eenvoudig aan toe Ga en zie zelf. Deze prachifilm zal begeleid worden door een prima Strijkje, terwijl ook de Vereeniging „Onderling Kunstgenot" hare medewerking verleend. Tevens hebben wij geëngageerd een der beste explicateurs van Nederland, die speciaal met deze film mede reist. DE DIRECTIE. P. S. Wij raden ieder aan bijtijds plaatste bespreken, daar alle stoelen genummerd zijn en ieder zijn vaste plaats krijgt en niet meer kaarten verkocht zullen worden als er plaat sen aanwezig zijn. Plaatsbespreken vanaf heden d 10 ets. De groote, tragische Kunstfilm der Hetro-Goldwyn-productie en transpireerende handen enokselsmoet men behandelen met Purol-Strooipoeoer zijnde de meest afdoende poeder daarvoor. In bussen van 60 ct. en 1 gld. Bij Apoth. en Drogisten naar den wareldoeroemden Amerikaanschen Roman „THE SCARLET LETTER" van Nathaniel Hawthorne brengen wij reeds deze week in ons theater. In de hoofdrol de bekende filmster bijgestaan door filmartisten ais LARS HANSOM HSNRY B. WALT HALL On KARL DANE, bekend uit „De Groote Parade." Deze film had in Amerika een geweldig succes en wij nemen daarom eenige persstemmen uit de grootste bladen over: De Times. Lillian Gish toont zich in „De Roode Letter*' in hooge mate geïn spireerd. Deze film is een der kunstzinnigste producten, welke ooit voor het witte doek werden vervaardigd. De fotografie is volmaakt...... Deze bulten^meen artistieke rolprent is bij uitstek er op berekend om het hart van de menigte te treffan De News. Alleen een grootmeester onder de regisseurs was in staat de film „De Roode Letter" te scheppen, een film, die alles overtreft wat wij in den laatsten tijd hebben aanschouwd. Het spel van allen, zonder eenige uitzondering, was volmaakt De Plain-Dealer Seastrom heeft nooit beter, werk geleverd. De film „De Roode Letter" is even levendig en even sympathiek als de roman van dien naam, alleen is zij veel en veel diamatischer. Het is de arbeid van een genfalen regisseur en Lillian Gish heeft er haar hoogtepunt in bereikt. Het is een rolprent, die men niet genoeg kan aanbevelen De Free-Press Lillian Gish heeft in „De Roode Letter" een rol gevonden die haar bij uitstek ligt. Indien het mogelijk is, zal zij thans nóg nieuwe bewonderaars verwerven, zóózeer behoort zij door haar kulsche schoonheid en de jeugdige lieftalligheid, welke haar eigen zijn. Motion Picture New. Een opeenvolging van scènes van onovertrefbare charme wordt ons geopenbaard in „De Roode Letter," Deze film munt evenzeer door schoonheid als door historische juistheid uit en bereikt een graad van volmaaktheid, welke de Klnematografie slechts heel zelden weet te bereiken. Zij werd opgenomen op een wijze, welke niet nalaat de toeschouwers, zelfs de meest eischende, recht streeks In het hart te treffen Men kan nauwelijks termen vinden om Victor Seastrom voldoende te prijzen voor de waarlijk magistrale manier, waarop hij zich hier van zijn zware taak heeft gekweten. 41116 Bespreekt vooral Uw plaatsen bij Fa, WED. TH. C. PULLES, Sigaren magazijn, waar ook kaarten In voorverkoop verkrijgbaar zijn vanaf DONDERDAG. i Wille Bioscoop - Waalwijk. i i

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 3