Opening Winterseizoen 15 Sept. Besoijenscbe Woningbouwvereeniging Gei. Waalwijk. aanbesteden Het Verfwerk van 13 woningen, Programma voor Zaterdag en Zondag Kwartier vóór acht. Acht uur: Aanvang van het Bioscbop-programma- HET VISI0ENAIRE FILMWERK met de beroemde film R. het ongeluk, terwijl hij van zijn werk zich per fiets naar huis begaf te Vrijhoeven zoodanig te vallen dat hij zijn hoofd dermate verwondde dat ge neeskundige hulp moest worden in geroepen. Bij de j 1. gehouden inschrijving door het gemeentebestuur alhier voor de levering van basaltsteenslag (450 ton) werd deze levering opgedragen aan de Basaltmaatschappij te Rotter dam. J.l. Zaterdag werden te Vrijhoeve. Capelle de Oranjefeesten gevierd Van verschillende woningen wapperde de driekleur. Het onderwijzend personeel had, bijgestaan door de commissie bestaande uit de heeren C. de Rooij, C. L. de Rooij, Q. J -Heijmans en j. Haverhals prachtige kinderspelen ge organiseerd. Daartoe was een flink feestterrein afgehuurd tegenover het raadhuis. Ook was uitstekend gezorgd voor de noodige verversching.'s Mid dags 2 uur namen de kinderspelen een aanvang en werden opgeluisterd door de muziek van „Sirena" terwijl des morgens 9 uur reeds een prach tige optocht de ronde had gedaan Des avonds werd concert gegeven door genoemd muziekgezelschap en de zangvereenigingen Hallelujah en de Heidebloem. De verschillende nummers werden op keurige wijze ten gehoore gebracht en er was zeer veel belangstelling. Op het feestterrein waren ruim 1100 bezoekers aanwezig. Het feest is schitterend geslaagd en de Vrljhoevenaars hebben weer eens getoond dat zij uitstekend de kunst verstaan om eens recht gezellig te feesten. Aan allen komt dan ook een woord van lof toe, die er het hunne toe hebben bijgedragen, om dezen dag tot een overgetelijken te maken, speciaal aan het actieve comité. In afwijking van de gewone re geling wordt de keuring van spring, stieren voor deze gemeente niet ge houden oo 17 Sept. e.k doch op 20 Sept. 1928 om elf uur Een en ander houdt verband met de interlokale keu ring van rundvee te Roosendaal. Aan J. L. Scholt, dienstplichiige der lichting 1924 dezer gemeente is bij beschikking van den minister van Defensie voorgoed vrijstelling van den dienst verleend. Blijkens mededee'ing bij Pr. bijbl. d.d.28 Aug 1928 zal het contingent door deze gemeente voor de lichting 1929 te leveren 18 bedragen Het hoogste lotingsnummer voor die lich. ting is alhier 25. WASPIK. Aan den heer A. Rekkers, gemeentebode alhier is overeenkomstig diens verzoek, door Burgemeester en Wethouders met ingang van 1 Jan 1929 eervol ontslag verleend. Door de Harmonie Volksvlijt en Volksvermaak" alhier zal op a s Zondag worden deelgenomen aan de muziekfeesten te Oosterhout. Van Zaterdagmiddag 15 Sept. tot Maandag 17 Sept. zal in het patronaatsgebouw eene Missietentoon stelling worden gehouden. Door Burg. en Weth. is aan den heer S. Smits vergunning ver leend tot het plaatsen van een electro motor. - Ten huize van Mej. de Wed. d. R. is een geval van besmettelijke ziekte „Febris Typhoidea" geconsta teerd Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrijdag den 14en September 1928 des namiddags ten zes ure. Aan de orde is: 1. Mededeelingen. 2. Aanbieding rekening over het dienstjaar 1927 en begrooting voor 't dienstjaar 1929. 3. Benoeming commissie van onder zoek van rekening en begrooting. 4. Aangehouden voorstel tot toela ting van kramers op alle markten. 5. Wijziging begrooting voor het dienstjaar 1928. MADE. Begunstigd door heerlijk weer, werd Zaterdag alhier de ver jaardag der Koningin door de jeugd met veel opgewektheid gevierd. Het Oranje Comité had met behulp van het onderwijzend personeel een aardig program samengesteld. Om half twee werd een mooie kinderoptocht ge houden. Van alle kanten zag men de jeugd met versierde sport- en kinder wagens, vliegende Hollanders en Vlieg machine en fietsen opdagen, zelfs een versierde bokkenwagen ontbrak niet. Toen de kleurige en fleurige stoet gevormd was. trok men door de harmonie begeleid naar de Hondenhei, waar kinderspelen, voor meisjes en een vliegerwedstrijd voor jongens, werden gehouden. Vliegers van aller lei vorm en grootte stonden we'dra in de lucht, waaronder vooral een reuzenvliegmachine. met draaiende schroef de aandacht trok. Na afloop werden de prijzen in het patronaat uitgereikt, terwijl alle deelnemenden nog een ijsje kregen. 's Avonds gaven Made's Mannen koor en harmonie „St. Cecilia" op de versierde kiosk een mooi concert, waarmede de feestelijkheden een einde namen Een en ander bracht heel wat volk op de been. -— De molenaar M. Wagemakers had gisteren het ongeluk met zijn fiets, onder een melkwagen te geraken, de fiets was geheel vernield, doch de man kwam er met eenige ontvellingen aan been en arm goed af. Met 6 jarig dochtertje van Van Steen alhier had het ongeluk met haar voet onder het wiel van een kar te geraken, waardoor twee teenen wer den verpletterd. Dr. Houpst verieende geneeskundige hulp. Zondagmorgen ongeveer negen uur werd ter hoogte van de Zandvaart, alhier het 7 jarig dochtertje van A. den Exter aangerand, door een tot nog toe onbekend gebleven persoon. Moge het de politie spoedig gelukken de laffen dader te arresteeren. Op 10 October a.s. hoopt den heer A. Rooijmans den dag te her- denken, dat hij voor 40 jaar bij de firma B. Klaassen mr. smid te Stuive- zand alhier in dienst trad. DUSSEN. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Donderdag 13 September 1928, des namiddags ten 3 uur. Agenda 1. Ingekomen stukken en mede deelingen. 2. Benoeming lid der Commissie tot wering van schoolverzuim. 3. Aanbieding gemeente rekening dienstjaar 1927. 4 Aanbieding gemeente-begrooting dienstjaar 1929. 5. Reclame schoolgeld. St. JOACHIMSMOER. In 't orgaan van Instituut Pont, waarvan de heer Boer permanent-voorzitter der examens voor stenografie Pont, redacteur is lezen wij o.m. .De verschillende pogingen om een loffelijk getuigschrift te behalen, faal den ditmaal. Slechts Mej. W. A. C. Hoogveld, leerlinge der H.A.S. te Til burg (leeraar E. E. Q. Verhelst, hoofd der. school te St. Joachimsmoer) wist haar stenogram van 10 minuten 130 lettergrepen met een snelheid van 250 lettergrepen terug te lezen, waardoor zij een plaats op onze eerelijst ver wierf". Voor bekenden met de snelschrijl kunst is dit een prachtige prestatie èn voor leeraar èa voor leerlinge. heel ernstig aan toe zijn. Aan den -wedstrijd namen 22 auto mobilisten deel. Deze werd, ondanks het afschuwelijke ongeluk voortgezet. De Italiaan, men we^t het al uit den Romeinschen keizerstijd, is van nature niet sentimenteel en menschenlevens en menschenbloed hebben in het fas cistische Italië dezelfde waarde en be- teekenis van oorlog- en circustuig. De wedstrijd, die voor de zesde maal gereden werd, is een wedstrijd over 600 K.M. Ciron op Bugatti was eerste in 3 uur 24 min. 5 sec., Varzi op Alfa Romeo tweede in 3 uur 24 min. 7 sec. Men ziet daaruit, dat een snelheid van 200 K.M. op deze baan niet zoo heel ver boven het normale ligt, en tevens dat de verschillen tusschen de voor naamste deelnemers klein genoeg zijn om aanrijdingen, met alle nood lottige gevolgen van dien, tot te voor ziene mogelijkheden te maken, al biedt de baan theoretisch ook alle ruimte om elkaar te passeeren. Inder daad is dan ook de renbaan, door een diepe gracht of sloot van de toeschou wersruimte afgesloten. De auto van Materassi vloog echter over dien sloot heen, tusschen het publiek. Gelukkig slingerde de wagen toen weer om en kwam in den sloot terecht, anders zou het ongeluk nog veel grooter afmetin gen hebben aangenomen. Giumta, de onderstaatssecretaris van den minister-president, bevond zich onder de toeschouwers, die het ongeluk gade sloegen- Omtrent de toedracht van het onge luk meldt de Times: Het schijnt, dat Materassi, die vijfde was, Foresti trachtte te passeeren. Materassi's auto schoot als een ka nonskogel uit de baan, de gracht over, door een hek van ijzerdraad heen en door het publiek. Na zich een voor door de dichte toeschouwersmenigte te hebben gebaand, sloeg de wagen over den kop en schoot Materassi er uit als uit 'n katapult. Het tooneel van het ongeluk wordt beschreven als ge lijkende op een hoek van een slagveld, waar een granaatkartets is ingeslagen. Sommige slachtoffers waren onthoofd, van anderen waren armen en beenen afgeslagen. Van menschen, die zich vlak bij de plaats van het ongeluk be vonden, werden de kleeren van het lijf gerukt door de zuiging, die de voorbij schietende auto veroorzaakte. Daar de baan ter plaatse van het on geluk zeer ruim is, verwachtte men daar geen ongelukken, zoodat men het ook niet noodig had gevonden er een eerste hulppost te plaatsen. Het duur de dan ook eenigen tijd eer er draag baren en ambulances ter plaatse wa ren. Intusschen haalde men de deuren van de ruimten onder de tribunes uit hun engsels en gebruikte die om de dooden en gewonden weg te dragen. Toen het eerste oogenblik van pa niek voorbij was, bood het publiek flinke hulp. Het Persbureau Vaz-Dias meldt ver- der nog: Ondanks het feit, dat het ongeval een verpletterenden indruk op de toe schouwers maakte vele dames vie len flauw en een groot aantal personen vluchtte van de tribunes werden de wedstrijden ondanks het geroep deze te staken, voortgezet. Korten tijd later hadden twee nieu we ongevallen plaats. De Fransche ren ner Blaqusbelair reed in volle vaart te gen een paal, waarbij zijn wagen groo- tendeels vernield werd. Als door een wonder bleef hij ongedeerd. Daarna kreeg de renner Borsachini een ongeval, dat bijna een even tra gisch verloop had gehad als dat van Materassi. Van zijn wagen sprong een band. De wagen slipte en reed recht op de tribune af. Hij kon echter juist op tijd tot stilstand worden gebracht. Uit het publiek werd toen opnieuw geëischt de wedstrijden te staken. Zij werden evenwel voortgezet. ONDERTROUWD: Jota. van der Horst en Lies Vulstman. Besoijen, Grootestraat 95. Assen, Groningerstraatweg 60. Huwelijksvoltrekking 1 Oct. in de parochiekerk te Assen. ADVERTENTIëN. Heden overleed tot onze diepe droefheid, in het Si. Carolus Ziekenhuis ie 's Bosch, na een kortston dige ziekte, voorzien van de laatste H.H.Sacramenten, onze geliefde Zuster, Be huwdzuster en Tante, Mejuffrouw HELENA KLERKX. Weduwe van den Heer ANTOON DE VRIES, in den ouderdom van 66 jaar. Uit aller naam, ALPHONS DE VRIES. Waalwijk, 11 Sept. '28 ftndergeteekende betuigt ook namens zijn vrouw en kin deren besten dank voor de zeer vele en hartelijke blijken van belangstelling, in den vorm van schriftelijke en persoonlijke feli citaties, cadeaux enz. onder vonden bij zijn 25 jarig jubileum als beambte bij de posterijen, speciaal aan den Directeur, Ambtenaren en Collega's van het Post- en Telegraafkantoor Waalwijk. J. BLOM. Waalwijk, September 1928. Het Bestuur van voornoemde vereenlging zal op Maandag 17 September aanstaande, des voorm. 11 uur, ten herberge van J. v. D. MEIJS te voorm. Besoijen, in het openbaar staande en gelegen In de Besoijensche straat. De voorwaarden van aanbeste ding zijn te verkrijgen bij den Secretaris der vereeniging H, BOTH, Grootestraat 10. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 12 Sept. 1928. In de jongste vergadering van de Pluimveevereeniging werd besloten 13 en 14 Oct. as. een tentoonstelling te houden, waarvoor reeds een 40 tal fokkers zich aanmeldden, terwijl aaar- toe tot 15 Sept. nog gelegenheid is. Als keurmeester thedt opdeheerjos. Boshouwers uii Lent. - De vracht van een auto, beladen met manden, kantelde op den hoek der Putterslraat bij het nemen der bocht, waardoor de loegang tot de Zustersteeg tijdelijk weid versperd. Onze stadgenoole Jac. Brugman slaagde o.a. voor het diploma cou peuse (leerares). Er wordt aan herinnerd, dat men zich als leerling der teekenschool kan laten inschrijven op 15 en 22 Sept. Te late aanmelding kan oorzaak zijn van niet-toelating. Ten stadhuize heeft zich een paartje aangemeld om te trouwen, waarvan hij 67 en zij 72 jaren lelt. Zaterdag viel een 4 jarig kind van den heer G in de haven, dat. daar het een poosje drijvende bleef, r.og juist bijtijds door een schipper, die' in een bootje kwam toesnellen, gered kon worden. Het gerucht als zou het zijn overleden, is totaal ongegrond, daar zelfs een paar geneesheeren, die spoedig aanwezig waren, niet behoef den in te grijpen. Doordat Mej. de Wed. R. over een vloerkleed struikelde, kwam zij zoo te vallen, dat zij haar schouder ontwrichtte, terwijl zij op meerdere plaatsen kneuzingen opliep. GEMENGD NIEUWS. Ernstig ongeluk op de autorenbaan. Een afschuwelijk auto-ongeldk is gis teren gebeurd op de renbaan te Monza in Noord-Italië. Bij den wedstrijd om den grooten prijs van Europa, kwam de auto van den renner Materassi, die een achterstand, tengevolge van ban. denpech, wilde inhalen, met een snel heid van 200 K.M., in aanraking met den wagen van Foresti. De auto van Materassi slipte en werd tusschen de menigte geslingerd. De auto sloeg over den kop en de renner kwam een eind verder neer. Hij leefde nog toen men hem opnam, doch bezweek onderweg naar het ziekenhuis. Verder werden van hel publiek 18 menschen op slag gedood en 26 gewond, van wie er vier Naast een keur van films die wij hebben vastgelegd voor het komende seizoen, hebben wij gezorgd voor onovertroffen muzikale begeleiding. Wij zijn daartoe in staat gesteld door aanschaffing van de allernieuwste vlndlrg op gebied van Bioscoopmuziek en hebben dan ook de vaste over tuiging. dat wij onze bezoekers, behalve een prima programma een paar uren van muzikaal genot kunnen bieden. Wij behoeven thans niet te vol staan met viool en piano-muziek, doch kunnen U alles brengen, Ouvertures, Opera's, Orgelmuziek enz. en alles op VOMC OrkGSt StGTktGa Het ligt in den aard der zaak, dat onder deze omstandigheden explicatie onmogelijk is, zoodat wij ons de gewaardeerde medewerking van den heer van Engelen In het vervolg zullen moeten ontzeggen. Het is ons een genoegen In de gelegenheid te zijn onze bezoekers iets te kunnen bieden, wat in de geheele omgeving niet gevonden wordt en wij geven de stellige verzekering, dat de meest veel-eischende bezoeker meer dan voldaan zal zijn. 1. MARSCH. 2. SEMIRAMIDE (Symphonie-orkest.) Deze muzieknummers Zondag gegeven kwartier vóór zes en kwartier n& acht. DE DIRECTIE. VAN DEN GROOTSTEN REGISSEUR FRITZ LANC KOMT WITTE BIOSCOOP ..CARMEN" METROPOLIS!

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 3