.N lui iu au ;h8fe mi :N m. ert n 't w€dx>ei -ved&ceen ieur I. 5 sting gsbil VAR TWEEDE BLAD. 5, 176. ten, n etc. Igen. 73. Woensdag 12 Sept. '28. 51e Jrg.wel uit de cijfers. In 't eerste half jaar 1927 werden er in Duitschland inge voerd 1.566,960 paar schoenen met een waarde van 15.760 000 R M. In de correspondeerende zes maanden van 1928 waren die cijfers gestegen tot 3.053.160 paar schoenen met een waarde van 28 650 000 R M. Tegenover deze invoercijfers stond als uitvoer in 1927 1 094 580 paar met een waarde van 11.190 000 R M. en in 1928 1 077 460 paar met een waarde van 13.340 000 R M. Deze cijfers zijn echter slechts gedeeltelijk juist, want volgens den reeds genoem den dr. Wittenberg denkt geen Duit- scher aan de Tsjechische of Neder- landsche grenzen er aan Duitsch schoeisel te koopen Zij dekken hun behoeften allen in het nabuurland maar natuurlijk op zóódaige wijt€, Duitsche Schoenindustrie. Een slechte gang van zaken. )e Duitsche correspondent van de is U asbode schrijft uit Berlijn aan zijn en2 d ;ooals van men in de dagbladen heeft en lezen gaat de groote Waal- che Stoomschoenenfabriek Van ijndel een branche in Duitschland enen. In verband daarmede is het llicht nitt onbelangrijk even een op de Duitsche schoen industrie slaan, hetgeen gemakkelijk gedaan worden aan de hand van de jberaties van den bond der Duitsche ioen groothandelaren, die kortelings jaarvergadering in Frankfort ge ilden heeft. lièrbij zij voorop gesteld, dat de oelde nijverheid een crisistijd rmaakt en het er alles anders dan rozegeur en maneschijn in den ide van Pirmasens, welke streek oals bekend, in Duitschland onge- er dezelfde rol speelt als de Lang aat ten onzent. Deze slechte gang van zaken moet et toegeschreven worden aan achter cheid van de fabrikanten, want deze bben zich met tamelijk veel élan in ver-Amerikaniseering van hun drijf geworpen. Dit is te zeggen zij ril bben veel aandacht besteed aan de llctinlsche zijde van dat probleem. Ll||aar de kapitalistische en de com- erciecle zijde ervan voorloopig nog sterk verwaarloosd. Overigens uffreert de onderhavige nijverheid hetzelfde eu«/el als waaraan zoo- at elke industrieele branche in uitschland lijdt, te weten aan eene groote expansie. Er zijn in den Elatie-tijd meer schoenfabrieken ont- aan dan er noodig zijn met het volg. dat nagenoeg alle kwijnen en behoefte aan een saneering zich pend doet voelen. Een ander euvel, waar de industrie in lijdt is te groote drang naar zelf- andigheid van de afzonderlijke brikanten. Deze heeren zijn er zóó a'vgesteld op eigen beenen te staan it ze tenslotte wel omvallen moeten der tracht zich hermetisch van zijn uncurrenten af te sluiten, met het evoig dat er van samenwerking auwelijks sprake is. De geheimzin gheid gaat zelfs zóó ver, dat het roote moeite kost voldoende statis- sch materieel te verzamelen om tot it vaststellen eener betrouwbare agnose over te kunnen gaan. Toch springen enkele wondeplekken Dodanig in het oog. dat er zonder eer de vinger op gelegd kan worden De indusirie zou in haar noodtoe and kunnen voorzien door den roothandel uit te schakelen en zich irect met de winkels in verbinding zetten c q zelf allerwege winkels openen. Deze verkoopsmethode ordt bereids door sommige fabrieken i diverse vormen op ruime schaal jegepast. Een der euvels is de te groote oorraad aan nieuwe schoenen. Er is aar net schijnt, een zeer aanzienlijk ood kapitaal in schoeisel gestoken at in afwachting van koopeis zijn agen in ledigheid en in zeer dure lagazijnen slijt. Hier hapert het aan verkoops organisatie, en de met itschakeling bedreigde groothandel er natuurlijk zeer vlug bij geweest m te bekiemtoonen, dat dit euvel og beduidend aan zal groeien wan eer elke schoenfabrikant afzonderlijk an het verkoopen in detail gaat. rouwens die groothandel heeft nog ndere troeven in de hand als b v strijd voor beschermende rechten afweer van den import uit het luitenland. EEN1GE CIJFERS Dat er niet ten onrechte van een risis in de Duitsche schoennijverheid ;esproken wordt kan men met cijfers antoonen. Dr. Wittenberg voert b. v de „Handelszeitung" van het B. T an, dat in Juni j.l. 73.8 pCt. van de Juitsche schoenarbeiders onvoldoende ^an werk voorzien waren. In Juli irbeidden er in de stad Pirrnasens 178 choenfabrieken en lagen er 105 stil; honderd arbeiders hadden daar stede hun handen vol arbeid 9142 verkten slechts een paar uur per dag 4934 hadden heelemaal niets te oen en stonden broodeloos op straat. De oorzaak hiervan kan gedeeltelijk n de omstandigheden gevonden wor- en, dat let buitenland waar vroeger el scnoenen heen gingen, óf zijn renzon hermetisch afsluit of een n sch »en industrie opbouwt Lan- a's Zwoden en Italië b.v bouwen Ik een industrie op het begrip van éénheidsschoen op. Spanje maakt h onafhankelijk door een betere ;anisaiie van wat 't in zakenhandel fahrikatie van schoenen reeds ezit. En op deze en dergelijke wijze is reeds menige vroegere oude klant verloren gegaan. Hier tegenover staat een snel stij gende import van buitenlandsch schoeisel. De leiding hiervan ligt wel in handen van den fameuzen Tsjechi schen schoenen Napoleon, die in de onderhavige branche een rol speelt niet ongelijk aan die van Ford in de auto-industrie en over wiens doen en laten met den dag meer schrijfmachi nes in beweging raken. Vervolgens komen als groote importeurs Engeland en O istenrijk die alle drie licht en goedkoop schoenwerk invoeren. Hoe snel die imoort sMjort bliikt dat de douane beambten en de statis tici daar niets van merken. Wat tenslotte den schoenhandel tusschen Nederland en Duitschland betreft, kan op de volgende cijfers gewezen worden. Nederland exporteert hoofdzakelijk duurdere schoenen en wel gedurende de eerste zes maanden van 1927 in totaal 186 363 paar met een waarde van f 933.000 ln 1928 waren deze cijfers gestegen tot 357 389 paar met een waarde van f. 2 031.000 Hiervan kocht Duitschland in 1927 24 631 paar met een waarde van f178 000 en in 1928 127 515 paar met een waarde van f 802 000. Voor de Duitschers is hei bijzonder onplezierig, dat tegenover dezen import 'n dalende export naar Holland staat Want zoo er in 1927 nog voor f. 475 000 aan schoenen naar Neder land werden gedirigeerd, dan was dit cijfer in 1928 (telkens voor het eerste half jaar) al tot f 360.000 gezakt. Tenslotte wijst de heer Wittenberg er nog op. dat behalve China, Algiers en Indië. Insulinde 't aangewezen land voor den export van Duische schoe nen is. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 11 Sept. 1928. Kamer van Koophandel. Vergadering der Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Lang straat, te houden op Donderdag 13 September 1928 des namiddags halt drie ten raadhuize te Waaiwijk. Aan de orde I. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. II. M-jdedeeling van de uitvoering die aan de besluiten, genomen in de vorige vergadering, is gegeven. III. Ingekomen stukken. 1. Correspondentie met de Direc tie van „A.T.O." te Utrecht in zake den autobusdienst WaalwijkKaats heuvel—Dongen. 2. Adres der Kamer van Koophan del te Breda aan den Minister van Waterstaat in zake de verbetering van de rivierovergangen. *3. Vertrouwelijk schrijven van den Minister van Arbeid, Handel en Nij verheid betreffende belasting ln Enge land op de winst, door buitenlandsche leveranciers gemaakt. 4 Schrijven van de. N.V. „Papier fabriek Maasmond" te Raamsdonks veer betreffende de heffing van een Zakelijke Bedrijfsbelasting te Dussen 5. Rapport van het Centraal Bureau voor Verificatie en Finantieele Advie zen der Vereenlging van Nederlandsche Gemeenten betreffende de Controle der administratie over 1927 6. Schrijven van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid betref fende de regeling van het kiesrecht voor de Kamers van Koophandel. 7. Schrijven van het Gemeentebe stuur van Sprang—Capelle in zake de concessie aanvraag van de Auto busonderneming Cito voor een dienst 's Hertogenbosch Waalwijk Til burg. 8 Schrijven van de Vereeniging „Waspiks Belang" te Waspik zake het Capelsche Veer en den toestand der Langstraalsche Havens Over dit ontwerp luidt het advies van het bureau als volgt: De Vereeniging wijst op de wen schelijkheid van het verbeteren van de opritten naar het Capelsche veer over den nieuwen Maasmond, die steil zijn en vooral bij laag water voor auto's en vrachtwagens veel bezwaar opleveren. Eveneens wordt er over geklaagd, dat des winters aan den hoofdweg in Capelle een aanduiding wordt gemist dat de veerpad over stroomd is. zoodat vaak een ver— geefsche tocht naar het veer wordt gemaakt. Ten slotte wordt de aandacht ge vestigd op het ernstige euvel van het aanslibben van de Langstraatsche havens, welk euvel te voorkomen zou zijn door het maken van een schuts sluis in het gekanaliseerde Oude Maasje. Wij adviseeren u, omtrent de twee eerste punten de aandacht van den Minister van Waterstaat te vragen Wat de schutsluis kwestie betreft stellen wij ons voor, hieromtrent een nader onderzoek in te stellen. Zooals u wellicht bekend is, werd tegelijk met andere werken, verband houdende met het graven van den nieuwen Maasmond, een schutsluis gebouwd in het Oude Maasje bij Keizersveer, met het doel, de Langstraatsche pol ders te vrijwaren voor benedenwater. Met het oog op bevloeiïngsmogelijk- heden werd deze schutsluis nooit in gebruik genomen. Intusschen hebben zich de inzichten omtrent de voor- deelen van de bevloeiïng van de polders door het Oude Maasje gewij zigd en is wellicht de tijd gekomen om te onderzoeken of het vroegere werk nog dienstig kan worden ge maakt voor de verbetering van de tegenwoordige toestanden in de Lang straatsche havens, die indeidaao niet zeer gunstig is. Juist nu opgericht is het Waterschap „Het Zuider Afwate ringskanaal" en waarmee belangrijke wijziging van den Waterstaatkundigen toestand van de Langstraat vanaf Waalwijk tot Keizersveer in uitzicht is, is het tijdstip gekomen, aandacht te schenken aan de kwestie van het afslutten van het Oude Maasje, g. Verzoeken om subsidie van: 1. Den R.K Bond van Kruide- niersmeen. voor een op 19 en 20 September a.s te Amsterdam te houden Congres. 2. De vereeniging „Nederland in den vreemde". 3. De Nederlandsche Vereeniging voor Tentoonstellingsbetangen. 4. 'De Nederlandsche Kamer van Koophandel voor België. 5 De vereeniging „Nederlandsch FaOnkaaf 6. De Nederlandsch Amerikaan- sche Kamer van Koophandel. 7, Afdeeling „Dongenstroom" van de Schippersvereniging „Schuitevatr" voor een in 1929 te Geertruidenberg te houden Algemeene Jaarvergadering. 10. Schrijven van de Veekoekenta- briek Firma Gebroeders Teurlings te Waalwijk inzake den toestand van de Waalwijksche Haven. 11. Adres onzer Kamer gericht tot den Minister van Waterstaai te 's Gra- venhag ter ondersteuning van de op nieuw door de „Cito" gevraagde con cessie voor een autobusdienst 'sHer- togenbosch— WaalwijkKaatsheuvel —Tilburg. 12. Schrijven van den Inspecteur van de Posterijen te 's Hertogenbosch in zake de vervroeging van de eersie bestelling in Waalwijk. 13. Schrijven van den Heer Mortier in zake het omwerp van Wet op de Winkelsluiting. 14 Schrijven van den Heer Mortier in zake vereenvoudiging van de ver- zameigiro's van de Posigirodlenst 15 Antwoord van den Minister van Waterstaat op ons verzoek om ver laging van het tarief voor telegram adressen. 16. Antwoord van den Inspecteur der posterijen te Dordrecht op ons verzoek in zake uitbreiding der ge legenheid tot ïeiegrateeren ten post- kantore te Geertruidenberg. IV. Mededeeling van verdere inge komen stukken en van verzonden brieven. V. Vaststelling der begrooting voor 1929. Zuider Stoomtramweg Mij. Wij vestigen de aandacht op de in ons eerste oiad voorkomende adver tentie der ZuiderStoomtramweg Maatschappij betreffende de verlaging der tarieven van de auto busdienst Waalwijk—Oosterhout v.v. en de ver binding met Breda. Wij nebben in dit verband een vo rig maal reeds gewezen op de goede opvatting der directie dezer maat schappij, dat zij blijkbaar zooveel doenlijk wenscht rekening te houden met rechtmatige verlangens 'van 't reizend publiek, zij zal daardoor ook zeker hare belangen 't best dienen. Dat lltt haar ernst is, met dit stre ven mogen blijken uit een paar voor beelden Waalwijk—Breda kostte enkele reis t 1 30, nu f 1.10; retour f 1.95 nu f 1.65. Waalwijk—Oosteihout enkele reis f 1. nu f 0.80 retour f 1.50 nu 11.20, Waalwijk-Waspik enkele reis f0 75. nu 0 60; retour f 1.15 nu f 0.90. Waalwijk- Capelle enkele reis f 0 60 nu f 0.40retour 0 90 nu f 0.60. Men ziet er is een aanmerkelijke verbetering gekomen, die hei publiek, maar o. i. ook de Mij. ten goede zal komen. Koninginnejeest v.m, Besoijen. Het Koninginnefeest dat door de vereeniging „Koninginnedag" telken jare wordt gegeven, en waarvan wij het progtamma uitvoerig hebben at gedrukt, heeft geheel volgens den op zet 1.1. Zaterdag plaats gehad en een prettig verloop gehad in vroolijkeop gewekte stemming. De harmonie „St Ciispijn" werd ten half drie aan de Haven afgehaald door de onlangs opgerichte „B. G. V. en de schoolkinderen en zoo trok men onder vroolijke marschen, vergezeld van velen en geblakerd door een warm zonnetje naar het terrein van R.W.B. alwaar de Kinderspelen gehouden zou den worden. Vooreerst gaf de jeugdige Christ- B Q.V. eenige oefeningen en standen die zeer in den smaak vielen. J)e kinderspelen hadden een prettig ver loop, dank zij de goede regeling en de hulp van hoofden en onderwijzend personeel der scholen, en dank zij den steun der winkeliers kon aan elk der deelnemende kinderen een prijsje worden uitgereikt St. Crispijn hield er met haar vroolijke tonen de stem ming in. Begrijpelijk was de jeugd hoogst voldaan en in vroolijke stem ming trok men na afloop huiswaarts. Op de kiosk werd door de Gemengde Zangvereenigingen „Vooruitgang zij ons Doel" en „Hallelujah" het door ons aangekondigde programma uit gevoerd. Deze uitvoeringen trokken veel belangstelling, wat ze ook over waard waren, waar de beide vereeni- gingen beslist een uitstekende vertol king der goed gekozen nummers gaven. We noemen van de eerste speciaal „Hymne aan den nacht", van Halle lujah „Domine Salvam fac" en „Woud- zang". Ten half negen kwam de onver moeide harmonie „St. Crispijn" weer ten tooneele voor een groot avond concert, dat een zeer groot aantal menschen tot zich trok. die genoten brak en naar 't Ziekenhuis op 't Plein van de goede muziek van het corps j te 's Bosch werd overgebracht, is thans in pr. van den heer Duy velaar Het was met dit schitterend weer een dubbel genot. De stemming was er wel in, overal zag men kleinen en grooten in drom men door de straten zingen en hossen en ook van buiten was aardig wat belangstelling. De vroolijkheid steeg ten top toen de Harmonie een taptoe maakte door dit deel der gemeente. De feestvreugde bleef noglangaan houden, mede een bewijs dat men zeer tevreden was over den feestdag en over 't geen de vereeniging „Konin ginnedag" heeft geboden. Bezoek aan Waalwijk. Een gezelschap dames en heeren uit Rotterdam dat te paard een uit stapje door Noord- Brabant maakt zal a.s. Zaterdag ook onze gemeente en omgeving bezoeken en 's nachts in Hotel Verwiel logeeren. Concours van den Bond van Handboogschutterijen. Bovengenoemde bond hield zijn groot concours 1.1. Zondag op de doelen van „Eendracht maakt Macht" gevestigd in 't Vosje alhier. Er waren ruim 100 deelnemers en ondanks de groote hitte werd er met veel ambitie en in de beste stemming ge schoten. De voorzitter van den bond de heer W. van Heesch 9prak een harte lijk welkomstwoord en met een passend woord werden de prijzen door hem uitgereikt, die behaald werden als volgt: le Zestal. Kampioensprijs „Ons Genoegen Herpt. Eereprljs „Claudius Civilus" Haarsteeg. „Constantia" Drunen. .Ons Genoegen" Herpt. „Eendracht maakt Macht Waalwijk. „De Wetszonen" Drunen. „Buiten Verwachting" Vlijmen „Victoria" Elshout. „De Burgerzonen" K'heuvel. „Ons Gezellig Thuis Waalwijk. „Oefening en Volharding Ammerzoden Eerekruis P. van Balkum van „Eendracht maakt Macht". 2e Zestal Kampioensprijs „Ons Genoegen' Herpt. Eereprijs „Eendracht maakt Macht Waalwijk. „Bullen Verwachting" Vlijmen „De* Wetszonen" Drunen. „Ons Qenoegen" Herpt. „De Burgerzonen" K'heuvel. „Claudius Civilus" Haarsteeg. „Oefening en Volharding Ammerzoden „Constantia" Drunen. Ons Gezellig Thuis" Waalwijk. „Victoria" Elshout. Eerekruis M. v. d. Heuvel ;Eendracht rnaakt Macht". Bestuursprijs Jos. van Delft „Constantia" Drunen. Hoogere Handelsschool. Door nieuwe aangiften is het aantal leerlingen der R.K. Hoogere Handels school alhier- gestegen tot 66. als volgt over de verschillende gemeen ten verdeeld Waalwijk Kaatsheuvel Geertruidenberg Sprang-Capelie le 2e 3e 4e 5e 6e 7e 8e 9e le 2e 3e 4e 5e 6e 7e 8e 9e pr. van van 36 10 4 4 Heusden Drunen 's Gravemoer Elshout Dussen Babyloniënbroek Hooge-Zwaluwe Raamsdonk 3 2 2 1 1 1 1 1 W. S. C." Bal van De bals door bovenstaande vereeni- ffclng gegeven, schijnen wel bijzonder in den smaak te vallen. Telkens ko men er bij het Bestuur van WSC verzoeken binnen, om meer dan één- maal in het jaar een bal te doen houdenHet bestuur heeft dan ook gemeend hieraan gevolg te moeten geven en zullen de danslustigen a.s. Zaterdagavond (15 September) hiertoe wederom in de gelegenheid gesteld worden. Een zeer goed idéé is het van WSC geweest om juist bij den aanvang van het nieuwe speelseizoen een dergelijke dansavond te organiseeren. De getrouwe aanhangers treffen elkan der wederom, na een langdurige rust periode en een en ander kan niet anders dan van krachtigen invloed zijn op moreelen steun der vereeni ging Het WSC bestuur rekent er dan stellig op, dat Zaterdagavond allen wederom van de partij zallen zijn en dat de bezoekers in het vervolg ook bij de voetbalwedstrijden regelmatig van hunne belangstelling blijk zullen geven. Naast het dansen zelve is er voor diyerse amusementen gezorgdeen en ander berust weer wel ln goede handen. Wij adviseeren hen, die géén lid of donateur zijn en toch gaarne Zaterdagavond van de partij willen zijn, tenzeerste zich hiervoor spoedig bij één der Bestuursleden te vervoe gen, omreden slechts een bepaald aantal introductie-kaarten disponibel gesteld kunnen worden. Vanwege den Zondag 15 Sept. te spelen competitiewedstrijd isde datum van het bal van Zaterdag 15 Sept. tot Maandag 17 Sept. verschoven. Overleden. Mej. Wed. de V.-Kl. alhier, die de vorige week bij een val haar schouder aldaar in den ouderdom van 66 jaar overleden. Militaire Zaken. Naar het Bureau voor Militaire Za ken ons meldt, is het door onze ge meente te leveren contingent voor de lichting 1929 gesteld op 30. Aangezien de definitieve lijst van de vrijstellingen spoedig bij het bureau zal inkomen, zullen wij binnenkort kunnen melden tot en met welk lo tingsnummer men dienstplichtig is. Aan den dienstplichtige der lich ting 1927 uit deze gemeente, Petrus Hensen, is met ingang van 1 November 1928 wederom voor één jaar vrijstel ling van dienstplicht verleend. Dienstregeling A.T.O Door de N.V. Alg. Transport On derneming (A.T.O.) zullen met ingang van 7 October a.s. nieuwe dienst regelingen op hare trajecten worden ingevoerd. Waar vooral op de tra jecten in onze streek alsWaalwijk Gilze— Rijzen v.v., Gorinchem—Waal wijk v.v. en Dongen—Geertruidenberg v.v. ingrijpende veranderingen in de diensten zullen komen doen belang hebbende goed zich tijdig en nauw keurig op de hoogte te stellen. f Leo Groenen, f ln den Haag, waar hij de laatste jaren woonde, overleed in den leeftijd van 54 jaren na langdurige ziekte, de heer Leo Groenen. De heer Groenen was in de schoe nenwereld een goede bekende, even als ln onze gemeente waar hij ver bonden was aan de schoenfabriek der fa. |os. Groenen. Hij was hier algemeen zeer geacht, bekleedde functies in verschillende vereenigingen en was verscheidene jaren secretaris van den Ned. Bond van Schoenfabrikanten Hij ruste in vrede. Nieuwe uitgifte. Wij vestigen de aandacht op voren staande advertentie betreffende de uitgiften der 7 pCt. Eerste Hypothe caire Obligatie—leening van 1400.000 in coupures van f 1000, f 500 en f 100, ten behoeve der orde der Barmhartige Zusters van de H Vincentius a Paulo, moederhuis te Freiburg Het doel is de voltooiing van het groote R K. Ziekenhuis te Mannheim en de leening is goedgekeurd door den H. Stoel en den Aartsbisschop van Freiburg. Deze Zusters hebben 209 inrichtingen, waaronder 51 zieken huizen. De waarde harer bezittingen is 6 miiltoen mark of f 3 600 000. Tot meerdere zekerheid is eerste hypothecaire inschrijving op goede basis verleend op gebouwen en stichtingen ter waarde van f 1.882 500. Koers van uitgifte is 98 pCt. Commissaris der Koningin in Noord Brabant. Mr. A. van Rijckevorsel benoemd. Naar wij vernemen, is bij Kon. Besluit met ingang van 20 September 1928 benoemd tot Commissaris der Koningin in de provincie Noord- Brabant mr. A. B. G. M. van Rijcke vorsel, lid van de Tweede Kamer der Staten—Generaal. De heer mr. dr. Augustinus Bernar dus Uijsbertus Maria van Rijckevorsel werd geboren te 's Hertogenbosch den iOden Februari 1882. Na het gymna sium aldaar te hebben bezocht, volgde hij de hoogere studtën aan de Rijks universiteit te Utrecht, waar hij op 7 Februari 1905 bevorderd werd tot meester in de rechten, op 3 Juli 1906 tot doctor in de staatswetenschap, beide malen op stellingen. In 1906 vestigde de heer Van Rijcke vorsel zich als advocaat—procureur te Nijmegen. Daar bekleedde hij ver schillende functtën van algemeen maatschappelijken aard, o.a. alssecre taris van de Nederlandsch—Belgische commissie, waarbij hij het secretariaat waarnam der eerste en zesde sub— commissiën, die onderscheidenlijk met het onderzoek der verkeerstarieven en der landbouwvraagstukken waren be last. Bij de staatscommissie voor het spoorwegbeleid trad hij op als adjunct secretaris. Een Koninklijk besluit van 7 April 1909 droeg den heer Van Rijckevorsel op, een onderzoek ter plaatse in te stellen naar de werking en de uitkomsten der Belgische Ouder- domsverzekering. Aan deze opdracht voldoende, heeft de heer Van Rijcke vorsel een omvangrijk, beredeneerd rapport uitgebracht, dat in 1910 te 's Gravenhage in druk verscheen. Den 15den Juli 1910 werd de heer Van Rijckevorsel benoemd tot voor zitter van den Raad van Beroep voor de Ongevallenverzekering te 'sBosch. Ook hier gaf hij herhaaldelijk zijne medewerking aan maatschappelijke vereenigingen op Katholieken grond slag. Dan volgde op 28 September 1916 de benoeming als lid van de Tweede Kamer, in het district Oosterhout, ter voorziening in de vacature Jhr. 1. B. D. van den Berch van Heemstede. De heer van Rijckevorsel is onder voorzitter van de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede, lid van het hoofdbestuur van den Katholieken Vredesbond en lid van de Rijkscom missie voor de monumentenzorg. Hij is ridder in de orde van den Nederl. Leeuw. DRUNEN. Op Donderdagavond 13 September e.k, aanva: g 7 uui zal in het Patronaatsgebouw te Drunen een openbare voordracht gehouden worden over Volksvoeding met be trekking tot de Maggi's Producten waaraan verbonden woiden kookde monstraties en een filmvertoor.irg die de bezoekers (-sters) het geheele Maggi-bedrijf zal toonen zoowel landbouw als fabrieksbedrijf, en een kijkje geeft van het Zwitsersche landschap. In zeer veel plaatsen hier te lande zijn dergelijke filmdemonstraties reeds gehouden en mochten zij zich verheu gen in een druk bezoek. De belang, stellenden waren zeer tevreden over hetgeen hun geboden werdwij twij felen er dan ook niet aan of de dames van Drunen zullen van deze gelegen heid gebruik maken. Zie verdere aankondiging in dit blad. VLIJMEN Vergadering van den Raad der Qemeente, op Donderdag 13 Sept. 1928, des namiddags te 7 ure, ten Raadhuize dezer Gemeente. Te behandelen onderwerpen: 1. Ingekomen stukken. 2. Goedkeuring Rekening Burgerlijk Armbestuur 1927. 3 Ontheffing van schoolgeld over 1927. 4. Oninvorderbaar te verklaren ont vangsten 1927. 5. Vaststelling der rekening van de Qemeente en van het Gemeentelijk- Eiectriciteits-Bedrijf over 1927. 6. Subsidie Burgerlijk Armbestuur 1929. 7 Goedkeuring der begrooting van het Burgerlijk Armbestuur over 1929. 8. Aanbieding der begrooting van de Gemeente en van het Gemeentelijk- Electriciteits-Bedrljf over 1929, met diverse subsidie aanvragen. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot conversie van de geld- eening van 6 December 1923. VRIJHOEVE—CAPELLE De villa „Welgelegen" aan de Hooge Vaart alhier is nader onderhands gekocht door den heer Jan Rijken, thans te 's Bosch. UIT KAATSHEUVÉL. Kaatsheuvel, 11 September '28. Opening Nationaal Kegelconcours van den Tilb. Kegelbond op de banen van Hotel Snoeren v. Heesch te Kaatsheu vel, ter gelegenheid van het 65-jarig bestaan der vereeniging „Amoenitas". Onder veel belangstelling werd Za terdagmiddag om 5 uur het Nat. Kegel concours van den Tilb. Kegelbond op de banen van „Amoenitas" geopend', ter viering van het 65-jarig jubileum der club. Tegenwoordig waren de heer Spaan, Maastricht, als afgevaardigde van den Ned. Kegelbond, het bestuur van den Tilb. Kegelbond, van den Bred. Kegel bond, van den 's Hertogenbossclien Ke gelbond, van de Kegelclub „Houdt de Plank," Kaatsheuvel, „Vriendenkring" Loon op Zand en Waalwijksche Kegel club, Waalwijk, verder de WelEd. Achtb. heer Burgemeester, bescherm heer van het concours en vele leden van 't eere-comité en genoodigden. De heer Woestenberg, voorzitter van den Tilb. Kegelbond, noemde bet een eer het eerst bet woord te voeren, waar het hier geldt het jubileum te vieren van een der aangesloten clubs, die haar 65-jarig bestaan herdenkt. Hij gaat er trotscli op zulk 'n club in den bond te hebben. Hij feliciteert „Amoe nitas" met haar zeldzaam jubilé en met den moed en durf om dit niet een nationaal concours te willen vieren. Velen der oprichters zijn ongetwijfeld al heengegaan, doch zij die momenteel in Amoenitas zegevieren, geven bewijs dat de vereeniging ook thans nog in onverzwakte kracht leeft. Hij is er van overtuigd dat het concours zal slagen, want hij kent de animo en de opoffe rende liefde en sportgeesl van Amoe nitas. De kameraadschappelijke geest zal 'n kenteeken zijn van dit concours, zooals het dat steeds is van alle con coursen van den T.K.B. Hij is over tuigd, dat allen die er aan deelnemen huiswaarts zullen keeren onder 't zin gen van: Er is nog nooit een kegelaar gestorven van verdriet of van chagrin. De lieer Jan de Bondt, Voorzitter van „Amoenitas", spreekt een woord van welkom tot de aanwezigen, speciaal tot den lieer Spaan, als afgevaardigde van den Ned. Kegelbond, tot 't bestuur van den Tilb. Kegelb., van den Bred. Kegelb., van den Bosschen Kegelbond. Hij brengt den T. K. B. dank voor het géven van 't concours op „Amoenitas" banen en voor alles wat de bond voor 't concours gedaan heeft. Hij dankt de regelingscommissie voor hare werk zaamheden en hoopt dat 't concours naar aller tevredenheid moge verloo- pen. Hij geeft hierna het woord aan den WelEd. Aclitb. heer Burgemeester J. L. van Besouw, om 't concours te ope nen. Met genoegen, aldus de Burgemees ter, voldoet hij aan 't verlangen van den Voorzitter van Amoenitas. Spreker noemt liet een mooie daad van de T.K. Provinciale Staten. De Commissaris der Koningin in de provincie Noord—Brabant heeft de Staten opgeroepen tot bijwoning der gewone najaarszitting, welke zal geopend worden op Dinsdag 2 Oct. 1928 des voormiddags te 10.30 uur. wordt gezond en sterk het krijgt mooier glans het wordt vrij van roos het blijft beter zitten indien gij het des morgens inwrijft met een weinig Purol ra L

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 5