Meer Licht Meer Vreugde 1 Waar feest is, ook veel licht. daar Philips Argenta Lampen branden Laat daarom meer Helder als de zon Zacht als de maan" RECHTZAKEN. Licht wekt een blijde stem ming, vooral indien U op meerdere plaatsen in Uw kamer door smaakvol gekleurde lampekappen het heldere „Argenta" licht laat schijnen. Niet iedere dag kan een feestdag zijn, doch een blijde stemming kan altijd heerschen. uiidig" rapport over de electrici- tarieven door den heer Lulofs ge- erd. et moet inderdaad gezegd, dat r zelden in een Nederlandscli dag bij de .beoordeeling van feiten en oiien een dergelijk gemis aan ob- jfiteit en waarheidszin valt te con- teren, als thans door „De Tele- i[ wordt aan den dag eglegd. is een soort journalistiek die blijft beneden het peil, waarop een ut-blad, dat zich zelf respecteert, jort te staan. jor deze boven-Moerdijksche be itelling, zoo verdacht veel lijkend ten poging om in troebel water te dien, voor deze klakkelooze napra- van eenige anonieme individuen, door de eigen provinciale pers geen dacht worden waardig gekeurd, zij bij dezen gewaarschuwd, rienden als „De Telegraaf*' houde liuliek Brabant om deze en tal van ere redenen, bij voorkeur buiten, de X. V. landbouwer te Loonopzand d terecht wegens mishandeling A. Verhagen te Kaatsheuvel, artijen hadden twist gekregen, om- verdachte voor 't vervolg den ang met paard en kar over zijn niet meer wenschte. e getroffene was gaan vragen rom V. dien maatregel toepaste, hij nam er een knuppel bij mee 1 erdachte duldde die bedektelijke aging niet, nam den knuppel van ander, zijn achterneef, af en gaf er geducht mee van langs, egens deze mishandeling luidde eisch f 20, de uitspraak f 10 boete. Aanzetten tot misdrijf. hooger beroep stond terecht O. Regels 48 jaar, logementhouder te dhoven, gedetineerd, door de recht- veroordeeld tot 3 jaar gevange- Iraf wegens aanzetten of uitlok- lot diefstal en wegens heJing. erdachte ontkende en kwam van vonnis in hooger beroep, waarbij getuigen werden gehoord' erdachte had twee Limburgsche geileden, die in zijn logement kwa- overnachten aangezet tot inbra- erdachte maakte situatle-teekenin- van straten en peroeelen met toren waar brandkasten stonden zorgde ook voor de inbrekers- ktuigen. p aanwijzing en aangezet door achte werden inbraken en dlef- en gepleegd te Eindhoven, Veld en. Oirschot, Vessem, Vlijmen en er gemeenten in Noord-Brabant, al op 20 plaatsen, e Adv. Oen. eischte vijf jaar ge- genisstraf. Is verdediger trad op Mr. E'. van nicq-Bergmann, Den Bosch, itspraak 8 Oct. a.s. Beleediging. I. K. te Vlijmen, huisvrouw J. K. uit haar vel gesprongen. en had 12 Juli vrouw Biezemans de hurd gescholden. Was een storm in een 'glas water gekift over spelende kinderen, r werden twee getuigen gehoord, lie liegen allebei, verzekerde ver- :hte nijdig. Wegens beleediging luidrie de eisfih boete. Jitspraak conform, liet te duurl Mishandeling met een mes. van K. 20 jaar, landbouwer te men, was op 25 Aug. bij gelegen- I van de Vlijmensche kermis aan zwier en maakte met anderen in caié heel wat lawaai. .n daar volgde bij drankmisbruik ie op. jetuige B. van Engelen was uit met v. d. Pol, die in de heiberg ruzie eg met verdachte die er op sloeg, en van Engelp.n den twist wilde iweren door d.e twee jongens van aar te verwijderen, greep verdachte mes en sneed er van de Pol mee tr de hand. er voldoening van de doktersre- ning ten br.drage van f 8 en wegens rkverzuim tengevolge der mishan ing vraagt de getroffene f 27.60 adevergoeding. /erdacht.e ontkent en wil een ge- J décharge aanvoeren,, die dan k nade.r nog zal gehoord worden. De fjisch wegens mishandeling dde één maand gevangenisstraf. Jitspraak 8 Oct. a.s. werking met de leden van het Zang koor wederom een Kerst-Cantate in studie genomen. Voor 't deze week gehouden examen op de Mode-Vakschool te Utrecht, slaagden de üamesA. Sikkers, Anna Luiben, Cor. Pijnenborg. M. Elshout. Ze genoten hare opleiding bij de Dames Emmers uit Kaatsheuvel en Pessers uit Tilburg, gedipl.Jeera- ressen E. N. Said. Begin October a.s. zal de R.K. Werkiiedenvereeniging haar 127,-jarig bestaan vieren. Door het bestuur wor den reeds maatregelen getroffen om dezen dag niet ongemerkt te laten voorbijgaan. Er zal o.a. ookeenfeest- vergaaering worden gehouden. Wij vernemen dat alhier van wege het Wit—Gele Kruis een Moeder- cursus wordt gegeven door Mej. Smits, waaraan door 19 dames wordt deel genomen. De collectie voor de nieuw te stichten parochie te bouwen te 's Bosch, alwaar Pastoor Banen mede belast is, heeft alhier opgebracht ruim f 325.—. ELSHOUT. Voor eenigen tijd werd alhier ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van den Bijz. Vrijw. Landstorm een Loterij georganiseerd ten bate van een nieuw Vaandei, hetwelk giste ren plechtig werd ingewijd. Na de lijk de schade. Tot leden der jury voor 't door de Tooneelvereeniging „Entre Nous" te houden concours zijn aangewezen de heerenJoh. Spoorenberg te Oosterhout, Voorzitter, J W. van Delft te Breda, Secretaris, Joh. de Jong te Oosterhout, lid en P. van Dongen alhier. RAAMSDONK. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Zaterdag den 29 September 1928, des namid dags te zes ure. Aan de orde Is: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorlooplge vaststelling der reke ning van het gemeentelijk electrici teitsbediijf, het vleeschkeuringsbedrijf en de Gemeente, over den dienst 1927. 3. Goedkeuring rekening, dienst 1927 en begrooting dienst 1929 van het Burgerlijk Armbestuur. 4 Diverse verzoekschriften om sub sidie uit de gemeentekas. 5. Vaststelling begrooting van het gemeentelijk electriciteisbedrijf, het vleeschkeuringsbedrijf en der Ge meente, voor het diensljaar 1929. 6. Ontwerp-besluit, waarbij Burge meester en Weihouders worden ge machtigd, het opnemen der boeken en kas van den gemeente-ontvanger op te dragen aan het Centraal Bureau voor verificatie en fïnancieele advie Hoogmis verzamelden zich op het voor- zen der Vereeniging van Nederland DRUNEN. Toen Zondagavond de Qn van landbouwer v. d. Hvan de omvoirtsche kermis huiswaa rts keer- werd hij zonder eenige aa nleiding 'gevallen en met een mes bewerkt- "lij ontving een steek in den rug een snede over 't gezicht, terwijl bovendien werd geschopt en ge- gen. Dokter van Seters verleeade leeskundige hulp. De hoofddader men op 't spoor. - Op de binnenplaats van de Jon- 'scongregatie Is men begonn»en met bouw eener kiosk. Wij zulir.n dus '1 komende seizoen kunnen genie van heerlijke muziek in de b uiten- :ht. - Naar wij vernemen wordt door meisjes-zangvereeniging in sa men- plein bij de Eerw. Broeders, de leden van den Landstorm met hun comman dant, evenzoo de Harmonie der Jon gens-Congregatie. De Burgemeester had bericht van verhindering gezonden wegens ziekte. De ZeerEerw. heer Pastoor Willems hield bij de inwijding een treffende toespraak. Onze vroegere Dorpsgenoot A. v. d. Wiel slaagde voor 't examen Wachtmeester der Kon. Marechausée in verband waarmede hij zal worden overgeplaatst naar Sas van Gent. In de algemeene vergadering der R.K. Werkiiedenvereeniging „St. Jo seph" werd besloten zoo spoedig mogelijk een kleinvee-verzekering op te richten. Voorts worden plannen overwogen nog dezen winter een dokterstonds te stichten. CAPELLE. Onder leiding van den heer C. v. Zalinge uit Zevenbergen hield de eerste Nederlandsche Maat schappij voor Ziekenhuisverpleging, waarvan de arbitragecommissie voor de gemeente Sprang-Capelle gevormd wordt door de heeren Dr. Ph. J. Kohier, arts, R. Middelkoop', notaris en Dr S. Waardenburg, arts j.l. Woens dagavond in de zaal van den heer L. F. v. Dongen alhier een openbare vergadering, waarvoor de belangstel ling niet groot was. Ongeveer 8 uur werd deze bijeenkomst door den heer Zalinge geopend, waarna hij een uit eenzetiing gat van het doel der E. N. M. V. Z., waaruit bleek dat deze orga nisatie ingeval van zlekenhuisverple ging hulp verleent. Door lid te wor den der vereeniging verkrijgt men het recht gedurende 8 weken kosteloos in een ziekenhuis verpleegd te worden, waarvoor men verplicht is een zeer laag gestelde contributie te betalen. Na een opwekking om zich als lid dezer instelling te laten inschrijven en na er op gewezen te hebben dat de heer M. v. Dongen als agent voor deze gemeenle is aangewezen, sloot de heer Zalinge op de gebruikelijke wflze de vergadering. Het aantal vacante Ned. Her. gem. inden ring, 's Grevelduin Capelle is, nu de Ned. Herv. gem. te dezer plaatse weder een predikant heeft, met een verminderd. In den ring zijn .momenteel vacant de Ned. Herv. gem. t.s Sprang, Loonschendijk en 's Gra vOffloer. Na des morgens door Ds. Ewoldt, NeiL Herv. predikant te Raamsdonk, in zijn ambt van herder en leeraar der Ned. Herv. gem. te dezer plaatse bevestigd te zijn, hield Ds. A. v. Willigen, overgekomen uit Woudri- chem j.l. Zondagmiddag zijn intree rede naar aanleiding van Ezechiel 40: 4. Na het toeeindigen zijner rede hield Z. E, de gebruikelijke toespraken tot zijn bevestiger, colleges van ouder lingen en diaken, kerkvoogden en notabelen en meer anderen, waarna onze nieuwe predikant nog werd toegesproken door Ds. Ewoldt en door Ds. Jonkers uit Waspik, terwijl op verzoek van Ds. Ewoldt den nieuwen herder en leeraar werd toe gezongen Ps. 106 26 Zoowel in den voor- als in den namiddagdienst was liet ruime kerkgebouw stampvol. On der de aanwezigen merkten we talrij ken uit omliggende gemeenten op, zelfs uit de standplaats waar Ds. A. van Willigen tot heden gearbeid heeft waren nog eenigen opgekomen. Naar men ons mededeelt is tot voorzitter van den Ring 's Greveltiuin- .Capelle e.o. van den Bond van Ned. Herv. Jongelingsvereenigingen benoemd Ds. A. v. Willigen alhier. De heer Lekkerkerker, Cand. tol den H. D. te Ouderkerk zal a.s. Woens dagavond 7 uur in de Ned. Herv. kerk a. d. Loonschendijk optreden. WASPIK. Vrijdagavond brak brand uit in een schuurtje toebehoorende aan den Heer A. de Wit. 't Gebouw brandde tot den grond toe af. Oorzaak onbekend. Verzekering dekt gedeelte- sche gemeenten, gevestigd te 's Gra- venhage. 7. Ontwerp besluit tot wijziging van de gemeente begrooting, dienst 1928. In de Julianalaan reed een luxe auto op een hond, tengevolge waar van de voor as brak en het wiel van den wagen vloog. De auto slingerde hierop tegen den galanteriewagen van v. G„ die met zoo'n kracht tegen een lantaarnpaal werd gedrukt, dat deze afknapte. Auto en wagen werden veel beschadigd, doch alles liep gelukkig zonder persoonlijke ongelukken af, Mej. K. viel van een stoel en brak daarbij haar arm. Tot assistente aan de R.K. Meisjesschool op het Dorp is benoemd mej. P. C Goossens uit Hoogeloon. MADE. Tot onderwijzer aan de Chr. school te Drimmelen is benoemd de neer D. van der Pij utt Nieuwendijk. - Door den kantonrechter te Ooster- lout werden een 20-tal landbouwers veroordeeld tot een geldboete van f 10 sub 10 dagen hechtenis omdat ze na herhaalde waarschuwing hun woning niet hadden voorzien van een aan sluiting op de drinkwaterleiding. De handelscursus in boekhouden en handelsrekenen zal ook deze winter wederom gegeven worden in een der lokalen der openbare school en neemt een aanvang op Donderdag 11 Oct. a.s. Hij zal staan onder leiding van den heer A. G. Laarakker hooid der O. L. School alhier. Op den tweeden Maandag in October zal alhier de landbouwcursus ie de openbare school onder leiding van den heer Kenniphaas uit Drim melen een aanvang nemen. Gisterenavond zeven uur werd onder zeer veel belangetelling van het publiek geopend het nieuw gebouwde en geheel modern ingericht Caté .Rustoord14 door den heer M. B. Vink, Nieuwstraat alhier. Het was voor het publiek van Made wederom een avond vol pleizier, een gezellig ziije in de rijk met bloemen versierde zaal, een smakelijk biertje uit de brouwerij van H. Brouwers te Gllze en een orkest van handharmonlka's met slagwerk, zoodat het natuurlijk aar. goede stem ming niet ontbrak. HERPT. Bij Koninklijk besluit is herbenoemd tot burgemeester dezer gemeente, de Edelachtb. heer H. J. van Eggelen. Wij feliciteeren den herbenoemde en de gemeente. NIEUWKU1JK, Door Mej. Emmers en Mej. Pessers gediplom. Leeraressen E. N.S. A.l. D. zal gedurende dezen winter en naaicursus worden gegeven in café Blankers. Aan den cursus is ook verbonden eene opleiding voor coupeuse. Zondagavond brandde bij van Beinen (Hoeve) een dicht bij het huis staande hooimijt eri schuurtje af. Door het spoedig optreden der brandweer uit Haarsteeg kon erger worden voor komen, Uit den tuin van G. v. d. Oord toonde men ons deze week 'n schaaltje versch geplukte aardbeien. De vruchten waren flink van stuk en zagen er gaaf uit. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 26 Sept. '28. Donderdagavond 8 uur vergadert de gemeenteraad. Aan de orde komen: Notulen, mededeeling van Ingezonden stukken, vaststelling der gemeente- begrooting en der begrooting van het vleeschkeuringsbedrijt over 1929, voor stel van B. en W. tot het aangaan eener geidleening van f 10,000 voor keibestrating, voorstel tot verkoop van eenige door lepenziekte aangttaste boomen, verzoekschrift van de R.K. Militairen-Vereeniging te Venlo om subsidie, verzoekschrift van de stich ting „Moederheil44 te Breda om sub sidie, benoemirg van een regent der Godshuizen (vacature F. Verhoeven), yoorstel tot wijziging der gem. be grooting 1928. Alhier is opgericht een vereeni ging ter bevordering van het algemeen belang. Het bestuur bestaat uit de Heeren: J. H. Roza, voorz.P. Ver- schure, vice-voorz.; A. Metselaar, le secr.P. Vergouw, 2e secr. en H. Meenhorst, penningmeester. De dames A. Merkx, A. Bouman en H. de Groot slaagden voor het diploma handwerken: E N.S A l.D. 28 Sept. a.s. om 8 uur v.m. wordt in höiel„'t Wapen van Amster dam" een vergadering gehouden voor liefhebbers van dammen ter bespre king van het plan van denheerA.de Graag, om een damcursus te geven en tevens om le komen tot de oprich ting van een districtsbond als onder- afdeelirig van den Ned. Dambond. Onze stadgenoot A. Bouman slaagde te 's Bosch bij het gehouden examen voor part. klerk bij de belas tingen. Zaterdagavond circa acht uur werd door de R K. Fanfare geconcer teerd op de muziektent. Ondanks het frissche weer werden alle nos. zonder uitzondering prachtig geblazen, zoodat het gezelschap wederom den velen luisteraars een paar aangename uren heeft bezorgd. irr-rfrtiT- PHILIPS ARGENTA HIPS ARGENTA

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 3