1921 tot regeling van den steun aan noodlijdende gemeenten, wordt, be houdens wijziging van één der artike len, in dit wetsontwerp overgenomen. Het ontwerp zal in werking treden op 1 Mei 1931 een gedeelte der be palingen op 1 Januari 1931. De Koningin naar de Academiefeesten H. M. de Koningin is voornemens een bezoek te brengen aan Breda ter gelegenheid van de herdenking van het -100 jarig bestaan der Koninklijke Militaire Academie. De postvluchten naar Indlë. BENDER ABBAS, 1 Oct. Het derde Indië—vliegtuig is hier gistermiddag aangekomen en vanochtend met mail aan boord vertrokken. Naar het Persbureau Vaz Dias ver neemt is 't 3e postvliegtuig H.N.A.F.C. te 6 uur van Bagdad vertrokken en te 10.35 uur te Bushir aangekomen. Ver volgens vertrok het vliegtuig te 11.55 uur van Bushir en arriveerde te 15.50 uur te Bender—Albas. BATAVIA, 1 Oct. Het tweede post vliegtuig is te Batavia aangekomen. DEN HAAG, 1 Oct. Het tweede postvliegtuig naar Indië de H.N.A F.B., is om 12.15 uur (pl. tijd) te Bandoeng aangekomen. De HNAFC licht beschadigd. Het derde Nederlandsche post. vliegtuig, met bestemming Batavia, is gisteren tegen zonsondergang te Cawn- pore gedaald De bemanning kon geen goed landingsterrein vinden en landde daarom op de renbaan, waardoor het vliegtuig licht beschadigd werd. De reparaties zullen, naar men gelooft, eenige dagen in beslag nemen. Zoo als bekend, was de machine vanmor gen uit Karachi vertrokken naar Alla habad. De tocht verliep echter niet vlot in verband met den moesson. De directie van de K. L. M. de It mede, dat volgens een door baaront vangen telegram, de H NAFC te Cawn pore geland was, omdat Allahabad niet meer bereikt kon worden, Cawn- pore ligt ongeveer 200 kilometer ten Noord—Westen van Allahabad. Bij zonderheden omtrent het ongeval waren overigens nog niet bekend. Voor de bemanning bestaande uit den piloot E. A. J. Prillwitz. den luit.-vlieger J M. Wegner en den mecanicien F Lischer, is deze onge lukkige landing een geduchte tegen, slag. Muidens tol gaat verdwijnen. Naar wij vernemen staat het thans wel vast dat de Muider tol binnen enkele dagen zal zijn afgeschaft Gis termiddag heeft n.l. een laaiste bijeen komst plaats gevonden tusschen den minister van Waterstaat, den heer v. d. Vegfe, en het bestuur van het hoogheemraadschap van den zeedijk beoosten Muiden In die bijeenkomt zijn beide partijen tot definitieve over eenstemming gekomen. Waar echter deze zaak een finantieele aangelegen heid betreft, behoeft zij de goedkeu ring van den minister van Financiën Het wachten is dus slechts op het laatste woord van den heer De Geer, dat elk oogenblik kan worden tege moet gezien. EINDE ZOMERTIJD. Wij herinneren er aan, dat de zo mertijd a.s. Zondagochtend 3 uur ein digt, zoodat in den nacht van Zater dag op Zondag de klokken een uur moeten worden achteruitgezet. T)r. J. G. Milo. De bekende orthopaedist, Dr. Milo is in Den Haag overleden. Hij schreef verschillende werken over orthopaedie en orthopaedisch schoeisel (voetkundi- ge werken). De Zeppelin. De „Graf Zeppelin" is gisteravond weer opgestegen met de bedoeling naar Zweden te vliegen. Het plan is echter veranderd en men vloog over Frank furt, Keulen naar ous land, waar de Zeppelin bij Nijmegen de grens over ging en vervolgens de Betuwe volgend naar Rotterdam en Den Haag vloog en voorts naar Engeland. Hij is in ons land op verschillende plaatsen gezien, vooral zeer mooi in Rotterdam, Ook in het land van Heus- den en Altena, en verschillende perso nen beweerden ons, omstreeks half 7 het gevaarte ook hier in den Buiten polder te hebben waargenomen. goede degelnke zeeo ÖI? °°ede dege,yke kleedi"« eo van Sunlight ZeeooebnHkHr u da" °°k elke Frtesche Visvrouw Zeep gebruikt. Goed waschgoed verdient het beste waschmiddel. Hierby een getui genis van een paar Friesche vrouwen over Sunlight Zeep RECHTZAKEN. Diefstallen met inbraak. Deze week (Donderdag 4 Oct.) worden voor de Bossche Rechtbank de strafzaken behandeld tegen A. A. v. d. St., kellner, gedetineerd in het Huis van Bewaringte's-Hertogenbosch, verdacht van diefstal op 2 Maart van een ijzeren kistje, inhoudende een bedrag van f 120.—, eigendom van L. J. van der Staak en diefstal van geld uit een lade in de R K. Kerk te Heusden. De laatste diefstal werd gepleegd op 5 Mei 1.1. Verdediger is Mr. van Besouw. Den Bosch. Oplichting. W. v. P. betonuitvoerder te Vrijh.- Capelle stond terechtwegensoplichting. In een café onder Zevenbergschen Hoek vervoegde verdachte zich met een zeer fantastisch verhaal, waardoor hij de lichtgeloovige kasteleines Mej. Hermens bij den neus nam en haar wist te bewegen tot afgifte van een bedrag van f 10Nader bleek de vrouw te zijn opgelicht. Verdachte, die gedetineerd is, werd veroordeeld tot 4 maanden gevangenis straf. Verdachte is alreeds viermaal ver- oordeeid tot flinke straffen wegens diefstal en oplichting. De drank speelt hem parten, maar in de gevangenis heeft hij weer eens spijt gekregen van zijn misdadig leven en hoopt op voor waardelijke veroordeeling. De adv.-gen, eischte na getuigen verhoor bevestiging van het vonnis. De verdediger pleitte voorwaarde lijke veroordeeling. De president las de lijst van veroor deelingen voor welke verdachte reeds op zijn strafregister heeft. Uitspraak 8 Oct. a.s. Mishandeling. J, H. C., koopman te Genderen, werd door den Politie-rechter veroor deeld tot f20.— boete subs. 20 dagen hechtenis ter zake van mishandeling op den landbouwer Baijens aldaar, dien hij met steenen had gegooid. Oplichting. In hooger beroep stond terecht H. J. K, technlekcr te Oisterwijk, door de rechtbank veroordeeld ter zake dat hij te Oisterwijk op 2 Juni 1928 A, W. Mathijsen heeft bewogen tot afgifte van f200.— en op 5 Mei 1928 aan M v. d. Aa valschelijk listig heeft wijsgemaakt dat hij meubels had ge kocht en deze waren afgezonden en hij geld wachtende was van zijn huis wat verkocht was, doch hij de over making van het geld niet kon forceeren, waarvoor van der Aa werd bewogen tot afgifte van ff 200 Verdachte ontkende oplichting te hebben gepleegd. Hij had wel onder valsche voorspiegelingen het geld dat hij noodig had trachten los te krijgen en dat was hem ook gelukt, doch hij heeft geen bedriegelijke bedoeling gehad. Immers hij zou uit België wer kelijk een bedrag van f2500.— ont vangen en van dat geld moesten bovengemelde bedragen worden terug betaald. Doch voor dien tijd verstreken was werd verdachtegevangen genomen. Uit het verhoor van den getuige ter zake kwam de opzet tot oplichting naar voren. De adv.-gen. eischte dan ook beves tiging van het vonnis/ V rrdachle slaat niet gunstig bekend. De verdediger. Mr. Schipperijn, Den Bosch, achtte door verdachte geen oplichting gepleegd Pi. voerde de gronden aan voor zijn verzoek om voorwaardelijke straf. Het verleden van den verdachte vond pl. niet zoo ongunstig Hij is als activist in België werkzaam geweest en de misdrijven welke hij beging vielen op dat politiek terrein voor. Pl. verzocht vrijspraak. De uitspraak volgt op 8 Oct. a.s. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Waalwijk, 2 October 1928 Mhr de Redacteur! Het volgend ingezonden stuk werd door mij aan de Redactie van .Het Huisgezin" ter plaatsing aangeboden Wilt U het s.v.p. ook in Uw geacht blad opnemen Bij voorbaat dank. Onbetrou w baarheid en nog iels. Reeds meermalen heeft Uw Waal* wijksche correspondent, dhr. Cor. Wouters, (in andere bladen o. m. bekend als de „Langstraatsche mede werker") sprekende bewijzen afgelegd van zijn onbekwaamheid als corres pondent, of op z'n minst genomen van een verderfelijke opvatting van zijn journalistieke taak. En die bewijzen werden geleverd ten koste van den goeden naam eener plaats en/of van personen. Betrouwbaarheid en objectiviteit zijn in de berichtgevingen van Uwen cor respondent ernstig zoek. Een overduidelijk bewijs hiervan werd door hem weer eens gegeven met het verslag van de vergadering der R.K. Kiesvereeniging alhier, voor komende in het blad van j.l. Zaterdag. Zooals ook uit het verslag in „De Echo van het Zuiden" blijkt, heeft Uw correspondent in bedoelde ver gadering met den Voorzitter en eenige bestuursleden een langdurig debat gevoerd. Uw „Roomsche" correspondent heeft daarbij een lange lofrede gehouden op het sociaal-democratisch raadslid van Waalwijk, dhr. van der Waerden, die zfch noemt, lid der Vereen fgde Demo craten. Ja Mhr. de Redacteur. Uw berichtgever is zoover gegaan, dat hij Mijnheer de Redacteur! Iemands brutaliteit kan toch ver gaan In de R.K. Kiesvereeniging van Waalwijk wordt door een lid der ver- eeniging openlijk propaganda gemaakt voor de S. D. A. P. en haren verte genwoordiger in den raad, den heer Ir. van der Waerden. Kan het dwazer en brutaler? En deze propagandist verzorgt nog wel het Waalwijksche Nieuws in de katholieke bladen „Huisgezin", .Dag- blad van Noord-Brabant", „De Tijd". Alleen van zijn slechte escapade van Vrijdagavond vermeldde hij niets In zijn verslag in t „Huisgezin" van Zaterdagavond, evenmin van de wijze waarop hem openlijk een lesje werd gegeven I Hij schrijft liever over die gemeente- leverantie, waardoor gemeente en persoon in opspraak worden gebracht. Hij schrijft, hoewel hij weten kon na een kleii e informatie, dat hij 't verkeerd voor had en nog heeft. Maar toch onjuiste berichten de wereld in! Sensatie, opspraak 1 Commentaar verder overbodig! X. het oppositie-lid van der Waerden ten voorbeeld stelde van R.K afgevaardig den. Hij durfde o.m. te verklaren, dat de inzichten van het S.D.A.P.-lid niet in strijd zijn met de beginselen onzer R.K. Partij enz. enz. Om U een duidelijk beeld te geven van de droeve houding van den heer Wouters, ben ik zoo vrij U hierbij ter lezing aan te bieden een verslag van meergenoemde vergadering, voor komende in „De Echo van het Zuiden" d.d. 29 Sept. j.l. Openlijk heeft Uw correspondent van den Voorz. der R K. Kiesvereeniging 'n les en een boodschap meegekregen, maar van dit alles meldt hij in zijn verslag niets, absoiuut niets. Is dat de betrouwbaarheid van Uw correspondent Van iemand die onbekwaam in alle zaken z'n neus wil steken omdat hij toch o zoo bang schijnt, dat er iets aan de publieke aandacht zal ontgaan. Die er prat op gaat steeds de waar heid voor te staan. Een recent staaltje van gevoel voor „waarheidszin" gaf hij nog onlangs inzake de kwestie van een levering aan de gemeente Waalwijk. Te begin nen in „De Morgen" en andere R.K. Dagbladen zette hij tenslotte zijn politiek in Uw geacht blad voort en schroomde daarbij niet het Raadslid (tevens Penningmeester der R.K. Kies vereeniging) dhr. M van Loon en de N.V. Waveem te bekladden en dat alles tegen beter weten in. Mhr. de Redacteur, U zult het toch wel met mij eens zijn, dat de plaats, de lezers en een Roomsch blad met zoo'n berichtgever allerminst gediend zijn. Ik acht het voor Uw blad onver antwoordelijk de medewerking te hebben en te blijven bestendigen van een correspondent die, als zich de gelegenheid voordoet, niet alleen in woord maar ook met geschrift in andere bladen overduidelijk de partij kiest van iemand die de socialistische ideeën voorstaat. Het wil mij voorkomen, dat het tijd is, terwille van de R.K. belangen en de goede reputatie van Uw blad, dat meergenoemde correspondent door Uwe Redactie ter ernstige verantwoor ding wordt geroepen. U bij voorbaat dankend, Hoogachtend, EEN LEZER. DRUNEN. Zondag a.s. hield de handbuogschutterij „Constantia" een onderlinge prijsverschieting op geiuks- papier. Ais steeds bestond ook thans weer een groote belangstelling voor dezen wedstrijd, om de gezellige sieer die dan zweeft in en om de doelen. „Constantia" is welhaast de eenige vereeniging in onze gemeente die uitsluitend lachende gezichten binnen haren kring duldt en zoo was dan de vorige Zondag weer eens een dag van uitgelaten vroolijkheid. De prijzen werden behaald als volgtM. v. Os Ie prijs 465 punten, J. v. d. Putten 2e 465, M. Eishout 3e 457, C. Bruurmijn 4e 445, Jac v. Gor- cum 5e 442, M. Schapendonk 6e 416, I Jac v. d. Putten 7e 409, v. d. Lee 8e 396, A. v. Delft 9e 369, Joh. de Munnick 10e 352, J. Vissers lie 342, Joh. Timmermans 12e 339, H.Elsnout 13e 309, J. Klomp 14e 303, A. Hooy- mayer 15e 191. Maandagavond werd in de meis jescongregatie een poppenspel vertoond; de toegang voor de kinderen met hun ouders was vrij. Vertoond werd het bekende sprookje van Asschepoester en de kinderen genoten volop van de dolle kluchien die werden uitgehaald. Een woord van dank aan den Zeerter w. Heer Pastoor en zijn kapelaans, die de jeugd deze gezellige uren hebben bereid. Naar wij vernemen i& door graal d'Oulirenioni, Heer van Druaeri, thans verblijvend op zijn kasteel te Nieuw- Kuijk, het beschermheerschap aan vaard van de harmonie „De Volhar ding". Gedurende eenige jarer» was „De Volharding" zonder beschermheer, zoodat zij zich mag verheugen onder deze veranderde omstandigheden. Door denjWelEdel. Heer J. P. v. Rooij, Hoofd der School en Lanabouw- onderwijzer, wordt een Tuinbouw- curcus gegeven voor de leden van den jongenboerenstand, waarvoor zich reeds 14 personen hebben aangemeld. ELSHOUT. Voor 't examen „Bijen teelt-onderwijzer" slaagde onze dorps genoot dhr. A. Willems alhier. HERPT. Th. de H. had het ongeluk, mët door een koe in de weide te willen doen over een greppel te stappen, te vallen waarna de koe op zijn been trapte zoo dat dit brak. Hij werd opgenomen in het ziekengast- huis te Heusden SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). Vergadering der afdeeling Sprang van het Ned. Werkl. Verbond .Patri monium" op a.s. Zaterdag des avonds 8 uur in ae zaal v. d. Chr. Volksbond Agenda Opening. Notulen. Ingekomen stukken. Verslag Bondsvergadering. Sluiting. Aan het Postkantoor alhier werd in de maand September 1928 voor de Rijkspostspaarbank Ingelegd f7610,46 Terugbeaald f 3919,42. WASPIK. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Vrijdag 5 October 1928 des namiddags ten 7 ure. Aan de orde is 1. Vaststelling der rekening over 't dienstjaar 1927. 2. Vaststelling der begrooting voor het dienstjaar 1929. 3. Vaststelling percentage plaatse lijke inkomstenbelasting voor het belastingjaar 1929/1930 4. Benoeming armmeester wegens periodieke aftreding van den Heer J. Smits (B. 63). 5. Besluit tot het aangaan eener tijdelijke kasgeldieening van ten hoog ste. f 17000.— De concerten op 1.1. Zondag door de Blinden van 't St. Henricus- gesticht te Grave, in de zaal van den heer H. van Iersel alhier gegeven zijn uitstekend geslaagd. Zoowel de mid dag- als de avonduitvoering waren druk bezet, zoodat velen zich met een Mtardeem S 413-40

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 2