UIITTE BIOSCOOP - WAALWIJK. KOMT!!! I Pijn in rug en lendenen Kloosterbalsem te uwer kennis gebracht, terwijl wij met onze tegemoetkomingen op de door u geuite verlangens, reeds be langrijk verder zijn gegaan dan door een groot deel onzer leden wensche- lijk wordt geacht. Wij wachten thans slechts uw ant woord op de vraag, oi u zich met den leiddraad zooais hij luidt na de daarin, in overleg met u, aangebrachte wijzigingen en aanvullingen kunt ver. eenigen. Wordl deze vraag door u bevesti gend beantwoord, dan is daarmede de basis gegeven voor het treffen van loonregelingen in de diverse centra der scnoenindustrie en bij de indivi- dueele faorikanten. In hoeverre men dan de loonrege ling in den vorm eener collectieve arbeidsovereenkomst zal vervatten, moet door ons worden overgelaten aan het resultaat van het door u met de plaatselijke vereenigingen en indi- vidueele schoenfabrikanten te plegen overleg. Zooals reeds bij herhaling u is mede gedeeld, laten onze statuten immers niet toe, dat onze Federatie zelf col lectieve arbeidsovereenkomsten sluit. De Federatie treedt slechts advisee- rend op." Gouden Bruiloft. Onder algemeene belangstelling der ingezetenen is gisteren op het Hoog- einde de Qouden Bruiloft van het echtpaar Piet van Cromvoirt en Janeke Klerkx herdacht. De buurtbewoners en vooral het ijverige buurtcomité dat met de voor bereiding van deze feestviering belast was hebben werkelijk eer van hun werk gehad. Zij hebben dit Gouden feest weten te maken tot een onver- getelijken dag vooral voor de algemeen geachte oudjes en familieleden, maar niet minder ook voor vele ingezetenen. Het geheele Hoogeinde heeft spon taan met dit feest medegeleefd. Groot en klein heeft zich beijverd om dezen dag in alle opzichten tot een welge- slaagden feestdag te maken. Vooral de laatste dagen waren vele handen haast dag en nacht ijverig in de weer om de woning van het Gouden Bruidspaar en de omgeving in een gepast feestkleed te steken, Een prachtige eereboog, smaakvol met dennen-groen en natuurlijke bloemen versierd was vóór de woning opge steld, terwijl over de geheele buurt schap een lange rij versierde dennen boompjes was geplant zoodat het ge heele Hoogeinde een feestelijk aanzien bood. Tegen 9 uur vormde zich vóór de woning een keurige stoet van ver sierde auto's, bruidjes en dames- en heeren-comité leden die het Gouden paar en familie plechtig naar de St. Clemenskerk geleidde waar een H. Mis van dankzegging werd opgedragen. Aan het einde der H. Mis werden de Gouden Jubilarissen het eerst geluk- gewenscht door den Z Eerw. Heer Pastoor van Erp die vanaf het altaar een hartelijke toespraak tot hen hield. Na de H. Mis trok dezeltde stoet weer naar de feestelijk versierde woning. Aldaar aangekomen werd door een der bruidjes, CorryKochen. een keurig-gedichtje opgezegd en een bouquet aangeboden, waarna de bruid jes gezamenlijk het feestlied zongen De geheele groep van bruidspaar, bruidjes en comité leden werd hierna gekiekt, welke foto men hierbij vind afgedrukt. Gedurende den voormiddag kwamen zeer velen het Gouden paar geluk- wenschen. Ook in den vorm van bloemstukken, telegrammen en brieven kwamen legio blijken van belangstelling in. Te 12 uur kwamen de dames- en heeren-comité leden hunne opwachting maken waarbij de voorzitter van het buurtcomité, de heer Adr. Verheijden het bruidspaar namens de buurt toe sprak en het cadeau zijnde een zestal stoelen waaronder twee leunstoelen aanbood. Mej. Cato Burmanje hield als Voorzitster van het dames comité een keurige toespraak, die diepen in druk op allen maakten en bood daarna een prachtige bloemenmand aan. De heer J. van Cromvoirt dankte namens zijn ouders voor het fraaie cadeau, de bloemenhulde en de harte lijke gelukwenschen, terwijl hij tevens onder couvert een bedrag aan het comité ter hand stelde. Des avonds toen de electrische ver. lichting in de versiering ontstoken was, waardoor deze nog meer tot zijn recht kwam, kwamen honderden belangstel lenden deze prachtig geïllumineerde eerepoort bewonderen. Te half zeven had de kinderhulde plaats waarbij geen enkel kind van 't Hoogeind ontbrak. Ook het jonge volkje heeft op zijn manier dit feest meegevierd, en vooral de tractatie lieten ze zich goed smaken. Te acht uur kwam de Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" hare op wachting maken, waarbij de Voorzitter de heer W. van Heesch het gouden paar in hartelijke woorden huldigde. Circa half negen klonken de opge wekte tonen der Harmonie „St. Jan" weer voor de woning der gouden Jubilarissen, die zelf onder de eere poort gezeten deze hulde in ontvangst namen, namens de harmonie werden zij door den vice-voorzitter, den heer Jac. v. Mierio in welgekozen woorden gelukgewenscht met dit zeldzame feest. Nadat de heer J. v. Cromvoirt de beide gezelschappen had dank ge bracht voor deze schitterende hulde aan zijn ouders gebracht, stelde hij haar onder couvert in de gelegenheid den avond verder gezellig door te brengen. De heelen avond bleef er op 't Hoogeind een enorme drukte heer- schen en zag men vele hossende feestvierenden door de straten trekken terwijl het „Leve, leve Piet en jaan" niet van de lucht was. En zoo is deze gouden bruiloft weernaar oud gebruik tot een echt volksfeest uitgegroeid en algemeen in de allerprettigste verhou ding medegevierd. Het comité, dat zich zooveel moeite aan de voorbereiding heeft gegeven, kan over het welslagen voldaan zijn, terwijl zulk een algemeene belang stelling ook het gouden paar en familie een groote voldoening zal hebben geschonken. Ook wij sluiten ons.van harte aan bij de vele gelukwenschen den gouden jubilarissen gebracht. in een zijner BESTE creaties! Liedertafel. Wij vernemen nog dat op het door ons aangekondigde eerste Winter-concert der Liedertafel „Oefening en Vermaak" in November a.s. alsnog zal mede werken de gevierde Bossche bariton Rob Gevers. Toestand E. Maas. De toestand van den heer E. Maas, die verleden week onder zwaar val lend gesteente kwam, is naar omstan digheden vrij goed. Vanwege de ver wondingen heeft de geneesheer het gebroken scheenbeen echter nog niet kunnen zetten. Biljart-Tournooi. Onder groote belangstelling speelde Zaterdag 6 October de Biljartvereni ging W. B. C. gevestigd bij den heer A. van Berkel tegen de Biljartvereni ging „Amusement" gevestigd bij den Heer Nic. van Loon. De uitslag was als volgt: Eerste afdeeling. Amusement" „W. B.C." de Reus 93 Klein 100 v d. Linden 53 Schoelitz 100 Trots 100 F. Slaats 56 nHengellust.u Door de Vischclub „Hengellust", gevestigd bij den heer Ant. van de Pluijm aan de Haven, werdZaterdag- mtddag een hengelwedstrijd gehou den, waaraan mooie prijzen verbonden waren. Van 4—57a uur werd er ijverig gehengeld nabij de Heusdensche brug en niet zonder succes. Na afloop werden des avonds in 't café van Ant. v. d. Pluijm, de prij zen uitgereikt, welke als volgt ten deel vielen 1 A. van Esch, 2 J. van Leent, 3 Ant. v. d. Pluijm, 4 J. Smolders, 5 M. Eekels, 6 J. Nouwens, 7 J. v. d. Houdt, 8 H Brouwer, 9 B. Brok, 10 Jos Zeegers, 11 Ant v. d. Houdt, 12 K. Manders, 13 J. Brok, 14 J. Verhof, bij loting 15 P. Mooi, 16 P. v. Gooi. Een extra prijs voor de zwaarste visch werd toegekend aan Ant. v. d. Pluijm, Gouden Jubileum der Bakkerspatroons- ver eeniging Eendracht maakt Macht te Waalwijk. Zooals wij hebben medegedeeld herdenkt de Bakkersvereeniging alhier in deze maand haar 50-jarig bestaan. In de maand October van het jaar 1878, kwam in Waalwijk tot stand eene Bakkerspatroonsvereeniging, onder voorzitterschap van den Heer Ant. van Tilburg, met als- secretaris: de heer J. B, Verwiel, en als commis sarissen de H.H. J. de jong, C. A. Verwiel, G. v. Beijnen. De vereeniging was gevestigd ten huize van den heer A. Verwiel, café „de Looiersbeurs" te Waalwijk. In verband met dit jubileum en ge zien het succes dat deze vereeniging heeft gehad tijdens haar 50 jarig be staan, hoopt het tegenwoordige be stuur, dit gouden feest op waardige en feestelijke wijze te herdenken, en zal alles in het werk worden gesteld, om dezen dag tot ieders genoegen en tevredenheid te doen verloopen. 246 Tweede afdeeling. 256 v. d. Ven 52 J. Slaats 100 v. Heljst 88 v. Berkel 100 Verhagen 100 v. d. Hoven 87 240 287 De verdere stand is als volgt: Seriespel 51 F. Slaats. Amerikaansch spel 22 W. Zijlmans. Barakspel 145 A. Elshout. In de eerste afdeeling werd zeer sterk gespeeld door de twee vereeni gingen. Hoogste serie werd behaald oor Schoelitz en Trots, beiden met 32 punten. Schoelitz speelde met een gemid delde van 10 terwijl Trots zijne partij met een gemiddelde van 12 eindigde. R.K. Fabrieksarbeidersbond. Groote Propaganda-vergadering op Woensdag 10 October desavondsten 8 uur in de Zaal van de R.K. Werk- liedenvereeniging. Toegankelijk voor alle arbeiders, werkzaam in het leer- looiersbedrijf. Spreker: De Heer H. Mulder. Diefstal van lood. De politie heeft dezer dagen proces- -verbaal opgemaakt tegen den dader van diefstal van lood ten nadeele van de aannemersfirma A., alhier. Louis Bouwmeester Revue te 's Bosch. Na haar enorm succes in Amster- dam, Rotterdam, Den Haag en andere steden in Nederland alsmede na haar triomfen gevierd in Antwerpen is Louis Bouwmeester's groote revue genaamd: nDat is het Toppunt" alvo rens zij naar Duitschland vertrekt, haar jaarlijksche tournée begonnen. Ook te 's Hertogenbosch zal zij wor den opgevoerd en wel op Maandag 15 en Dinsdag 16 October a s. De geheele Hollandsche en Belgische pers (o.a, Le Matin, La Metropole) roemen haar ale een weelde-revue die met recht „Het Toppunt" heeft bereikt, terwijl de kerkelijke bladen met een gerust hart ieder aanbevelen kunnen deze revue te gaan zien, daar alles wat slechts eenigszins aanstoot zou kunnen geven, angstvallig vermeden is. Naast een rijkdom van costumes, die de praal van het vorige jaar weer verre overtreft, treffen wij wederom de bekende revuesterren Siem Nieu- wenhuizen, Henriëtte Davids, Mimi Boesnach, Magda van Donk, Willy Luers, Nol Narbarro, Aug. Kiehl enz. aan, die ons een avond van onbe daarlijk lachen verzekeren, en die met Louis Bouwmeester's Dancinggirls en een twintigtal revuegirls er het hunne toe bijdragen om deze revue tot haar hoogtepunt op te voeren, Oogenver. blindende finales zooals „Een goud- weelde in Britsch—Indië". „De mooiste kant ter wereld", „Fantastische vogels en visschen", „Waaiers van alle lan den" en meerdere toonen ons een on gekende weelde van costumes die het summum bereiken in de „Fantaisie Parisienne", een costuum waaraan meer dan 200.000 straszbrlijanten zijn verwerkt. Z. K. H. Prins Hendrik die met zijn gevolg deze revue op 1 Juni j.l. in het Scala-Theater te 'sGravenhage met zijn hoog bezoek vereerde, ver klaarde dan ook ronduit nog nooit een zoo schitterende revue in Holland te hebben gezien. Het feit dat deze revue de eenige is die onze grenzen passeerde, is dan ook een genoeg zame borg dat zij geenszins behoeft onder te doen voor buitenlandsche revues. Integendeel ditmaal heett het buitenland een Hollandsche revue te gast gehad en het succes was van dien aard, dat van alle kanten men aanvrage gedaan heeft om deze revue te engageeren. Wij kunnen dan ook, gezien het succes en de roep die van deze revue uitgaat (wij herinneren aan de radiouitzending op 31 Mei j.l.) een ieder met klem aanraden dit schoons, dat nog nooit in 's Herto genbosch ten toon gespreid is, te gaan zien. Laat ieder dus bovenstaande datums goed in het geheugen prenten en zich tijdig van plaatsen voorzien. Posterijen en Telegrafie. Benoemd aan 't postkantoor alhier B. E. Remigius (v.d.) Goudenfeest Tilb. Textielschool. De Tilburgsche Textielschool heeft Zondag onder zeer groote belang stelling haar gouden jubileum gevierd. De Bond van Tilb. Wollenstoffenfa- brikanten was in plenum present, namens welken de heer Frans Mut- saers Jr. sprak: hij wees op 'tgroote succes met thans ongeveer 300 leer lingen en op de nabije toekomst eene hoogere textielschool. De voorzitter de heer H.Enneking. wees op den moreelen en financieelen steun der fabrikanten. De heer Fr. v. Spaendonk sprak namens de Kamer van Koophandel, de burgemeester namens de gemeente, waarbij hij mede deelde, dat de heer Enneking was benoemd tot ridder der orde van Oranje-Nassau en vooral deed uit komen de uitstekende verhouding tus- schen school en industrie, die steeds voeling met elkaar houden. De heer J.J. de Vlam bracht namens den Commissaris der Koningin de hulde van 't Provinciaal bestuur, voorts de inspecteur van 't Nijverheids- onderwijzers en nog vele anderen. Als woordvoerder van de oud leerlingen van dag- en avondschool, trad op, de heer Fred. Mutsaers. Spr. huldigde allereerst den initiatiefnemer, den heer B. F. E. Straier en de over leden directeuren, de heeren Pesch en MIessen en verder oud-bestuurderen en oud-leeraren, die medehielpen tot het leggen van zooveler maatschap pelijke positie. Thans is het glorietijdperk van de school aangebroken getuige de stich ting, eerlang, eener hoogere Textiel school en dat alles is te danken aan de energie en de stuwkracht van vroegere en tegenwoordige leiders. Spr. gaf ten slotte uiting aan de dank baarheid der oud-leerlingen en toonde zich ook erkentelijk jegens den hui- digen directeur lr. A j. Handels. Vervolgens bood spr. een gedenksteen aan, te plaatsen in den gevel der r.ieuwe school en bovendien de beel tenissen in brons van de heeren Strater en H. Enneking. Deze drie plaquetten zijn opgedra gen aan onzen Waalwijksohen kuns tenaar Theo van Delft. Voorwaar een beteekenisvolle en onderscheidende opdracht. Ingezonden Mededeelingen. VaVAeVien DRUNEN. Vergadering van den raad der gemeente op Donderdag 11 Oct. 1928 des namiddags om half acht. i ,,Geen goud J zoo goed" Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Behandeling aangehouden ver zoek van de bewoners van de Heus- denscheweg om uitbreiding van het U.E.B. 3. Verzoekschrift van A. Maas en N. de Wit om aansluiting aan het ü.E.B. 4. Verzoekschrift van de bewoners van de Torenstraat om enkele licht punten in die straat aan te brengen. 5. Goedkeuring begrooting van hel Burg. Armbestuur dienst 1929. 6. Vaststelling begrooting G.E.B. dienst 1929. 7. Vaststelling gemeentebegrooting dienst 1929. 8. Vaststelling van de dagen waarop de kermis het volgende jaar zal worden gehouden. Burg. en Weth. stellen voor de voorkermis te doen houden op den len, 2en en 3en Pinksterdag en de nakermis op Zondag daarop volgende. 9. Voorstel tot wijziging der be grooting 1928. 10. Voorstel tot het aangaan eener rekening—courant-overeenkomst met de Bank van Nederlandsche Gemeen ten voor het diensijaar 1929. 11. Voorstel tot het aangaan eener nieuwe overeenkomst met de P.N.E.M. tot stroomlevering aan het G.E.B. 12. Reclames schoolgeld. Op Dinsdag 16 October zal burgemeester Lóeff in de zaal der Jongenscongregatie spreken over het Dr. Schaepmanfonds. Wij vertrouwen dat het alsdan niet aan de noodige belangstelling zal ontbreken. De verbouwing der fabriek van de firma G. van Drunen Zn. Co. is dezer dagen gereed gekomen. Maandag kreeg het personeel vrijaf en werd er door de firmanten getracteerd om deze gebeurtenis een eenigszins feestelijk aanzien te geven. Des middags werd nog een foto gemaakt van het bedrijf in zijn geheelen omvang. Daar op 16 October a.s. de R.K. W. V. haar 1272-jarig beslaan viert, meende het bestuur dezen dag niet onopgemerkt te moeten laten voorbijgaan en heeft besloten om op dien dag een groote propaganda- vergadering te houden voor alle arbei ders uit Drunen, te beginnen om 7.30 uur in de zaal der Jongenscongregatie, alwaar als spreker zal optreden de edelachtb. heer Krijgsman uit 's Bosch met als onderwerp: „ln gesloten ge lederen voorwaarts*. Het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer A. Maas is opgedragen aan G. Merks alhier. Zondag 1.1. had op de doelen van de Handboogschutterij „De Wet's Zonen" in den tuin van den heer H. Pulles—de Wit het koningschieten plaats. Om V/2 uur werd door den secretaris de heer H. v. Bladel het reglement van orde voorgelezen en nam den strijd in aanvang. De leiding was in handen bij den heer A. v. d. Aa. Na zwaren strijd werd den heer N. v. Bladel koning. De voorzitter de heer J. Wilgers sprak daarna eenige hartelijke woorden tot den koning en de leden. NIEU WKUIK. Het programma der Missietentoonstelling in het Bonds gebouw luidt als volgt Op Zaterdag 13 October a.s. zullen door de zelatricen Missievlaggetjes ten verkoop worden aangeboden. Het ver toon van zoo'n vlaggetje geeft recht tot toegang der tentoonstelling. De openstelling der zalen is bepaald op 2 uur. Zondag 14 October. Des morgens le H. Mis met alg. H. Communie. Ten 7 uur stille H. Mis. Om 10 uur gezongen Hoogmis. Beide missen met predikatie over de Missie en collecte. ll3/4—272 uur opening der tentoon stelling. Daarna wederom van 372 872 uur. (Gratis koffie!). Sf2 uur be kendmaking uitslag loterij. Maandag 15 October. Om 7 uur des avond lichtbeelden over de Missie der Paters Capucljnen op Sumatra en Borneo, door een oud—Missionaris. Alleen voor heeren. Zondag 21 October. Om 5 uur nam. tooneeluitvoering door de bekende R.K. Damesclub uit Vlijmen. Alleen voor dames. We twijfelen niet of de komende Missiedagen zullen zich in een buiten gewone belangstelling van Nieuw- kuijks' inwoners mogen verheugen. De duivenclub „G.V.V." besloot op 3 en 4 Nov. a s in het café van dhr. Th. v. d. Geld. alhier een groote nationale tentoonstelling te houden van duiven. Als keurmeester zijn twee bekende deskundige personen aan- Gouden Echtpaar Vat Cromvoort-Klerx, met familie. bruidjes en comité, voor hun prachtig versierde woning. LON CHANEY DE OROOTE KARAKTER-SPELER Blijf daarmee toch niet loopen. Akkers Kloosterbalsem zal Uw pijn onmiddellijk tot bedaren brengen, U snel behaaglijke ver lichting, kalmte en rust bezorgen.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6