Cie. en voorzien van een groot aantal afbeeldingen. De schrijver, die al heel wat gepubliceerd heeft over de plaatselijke ook industrieele geschiedenis van Tilburg heeft zich op knappe wijze van zijn taak gekwe ten. De school, thans Hoogere Textiel school geworden, krflgi een nieuw, harer waardig gebouw. En als de heer van Delft ons op boeiende wijze heeft ingelicht omtrent de stichting der weefschool, het school bestuur, allerlei merkwaardige feiten en voorvallen en de geleidelijke groei met de tot dusver bereikte resultaten, deelt hij omtrent de a.s. nieuwe schoo tal van bijzonderheden mede. Raden van beroep dir. belastingen. Plaatsen van vestiging. Bij Kon. besluit van den l5den Sep tember 1928, houdende instelling van raden van beroep voor de directe be lastingen en vaststelling van bepalin gen nopens die Colleges is o m. het volgende bepaald Er zal een raad van beroep voor de directe belastingen zijn gevestigd o.a. in elke der volgende provinciën en gedeelten eener provincie met de daarbij vermelde standplaats: 1. het gedeelte der prov. Noord Brabant, behoorende tot de Inspectiën der dir. bel. te Eindhoven, le aid Gennep, Helmond, 's Hertogenbosch, le en 2e afd.; standplaats 's Herto- genbosch 2. het gedeelte der prov. Noord brabant, behoorende tot de inspectiën der dir. bel. te Bergen-op Zoom. Breda, le en 2e afd., Roosendaal en Zeven bergen standplaats Breda 3. het gedeelte der prov, Noord- Brabant, benoorende tot de inspectiën der dir. bel. te Eindhoven. 2e afd. Tilburg, le en 2e afd. en Waalwijk; standplaats Tilburg. Kunst en Reclame. Wij ontvingen van de N.V. Draisma van Valkenburg's Levertraanhandel te Leeuwarden een door haar uitgegeven reclameboekje met 'n keur van teeke- ningen van den bekenden schilder Piet van der Hem. Met genoegen hebben wij gezien, hoe hier van een gelukkig samengaan van kunst en reclame kan worden gesproken. De reclamekunst gaat wèl vooruitdit reclameboekje is 'n kunstreclame. Het boekje zal op aanvraag door de N. V. Draisma van Valkenburg te Leeuwarden gaarne zonder kosten worden toegezonden en ook bij de verkoopers worden verkrijgbaar gesteld Prijs van f 15.000. In agentschap van den heer Jos Hamburg alhier van de Mij. Arbo in Den Haag, die op de Staatsloterij trekt, viel een prijs van f 15.000. DRUNEN. Terwijl de heer F. van Drunen, oud—gemeente—ontvanger, zich naar een vergadering begaf, werd hij plotseling onwel en stierf na eenige oogenblikken aan een hart verlamming. De heer v. Drunen was reeds enkele jaren gepensioneerd als gemeenteambtenaar. Voorheen was hij tevens secretaris van het Burg. Armbestuur en kassier van de Boeren leenbank. De overledene was een zeer geziene figuur in het maatschappelijk leven, een hoogstaand man, die bekend stond om zijn nauwe piichtsbetrach ting. Hij ruste in vrede. In de maand December wordt in onze parochie een tridium gehouden door de Eerw. Paters Capucijnen. Bij de werkzaamheden aan de spoorbrug in den Overlaat, is een der werklieden naar beneden gevallen, waardoor hij vrij ernstig aan 't hoofd werd verwond. Na voorlooplg te zijn verbonden, kon hij zich naar Utrecht begeven ter verdere behandeling. De dochter van landbouwer van H. verwondde zich aan het gezicht, waardoor bloedvergiftiging ontstond. Dokter van Seter3 werd onmiddellijk ontboden, doch aanvankelijk was er zeer weinig hoop haar leven te be houden. Naar wij vernemen is haar toestand iets beterend, hoewel de kans op behoud nog slechts gering is. N1EUWKU1K. Met het leggen van 4 brand putten voor rekening dezer gemeente is thans een begin gemaakt Daar men volgens schatting elk der putten op minstens 25 M. diepte rekent, zal het werk nogal tijd vergen. Het werk wordt uitgevoerd door de Fa. Baarsma uit Utrecht alhier, vertegenwoordigd door W. Verhoeven en Zn. De imkers hebben thans hun korven met bijen van de heide gehaald Het honinggewin alhier Is dit jaar eeri tegenvaller. De korven zijn zeer licht gebleven. Naar men vertelt was het gewin slechts van 20—25 pond. Wel een tegenvaller. VLIJMEN. In verband met een 1.1. Zondag alhier plaats gehad hebbenden brand heeft de Officier van Justitie te Den Bosch ter plaatse een onderzoek ingesteld, omdat hier aan brandstich ting was gedacht. (Prov. Crt.) SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). A.s. Zondag des voormiddags half tien hoopt In de Ned. Herv. Kerk alhier in de bediening des Woords en der H. Sacramenten voor te gaan Ds. Ewoldt van Raamsdonk. In de Geref. Kerk hoopt a s. Zondag des voormiddags half tien en des namiddags half zes op te treden Can- didaat Lindeboom van Amsterdam. De heer D. C. Renooy, oud- leerling van de Hoogere Handelsschool te Waalwijk, is geslaagd voor het candidaats—examen in de handels wetenschappen. CAPELLE. |.I, Donderdagavond trad op uitnoodiging van het Bestuur der Chr. School alhier in de Ned- Herv. Kerk op de WelEerw. Heer Ds. Bartlama van Zeist, om een herden kingsrede te houden naar aanleiding van het feit dat vóór 50 jaren den Koning het petitionnement werd aan geboden in het belang van het chris telijk onderwijs. De Eerw. spreker koos tot teksi Lukas 9:23, naar aanleiding waarvan hij zijn gehoor in een drietal punten wees op den strijd welke de voorstan ders van bijzonder onderwijs in 1878 voerden ter-verkrijging van hun recht op onderwijsgebied en hoe zij hunne nooden in de eerste plaats voor den troon der genade neerlegden en zich in een smeekschrift tot den Koning wendden, met het verzoende toen aan genomen Onderwijswet van Minister Kappeine niet te onderteekenen, omdat deze wet practlsch het oprichten en instandhouden van bijzondere scholen ten zeerste bemoeilijkte Vervolgens stond de Eerw. spreker stil bij de oprichting van de Unie in Januari 1879, nadat de wet reeds was bekrachtigd en wekte aan het slot krachtig op de school met den bijbel te steunen door gebed en offer, welke zij, al is na bijna 50 jaren ten deele recht gedaan, nog zoozeer noodig heeft. Voor de Unie werd een collecte gehouden. Algemeene ledenvergadering van de Landbouwvereeniging „Capelle, Vrijh.-Capelle en Sprang" op Donder dag 18 October 1928, des avonds 6 uur ten kolfiehuize van J. Treffers te Vrijhoeve-Capelle. Aan de orde: 1. Aanschaffen veevoeder, hulp meststoffen, kolen, pulp, zaairogge enz. 2. Vaststelling statuten en huis houdelijk reglement van de nieuw op te richten vereeniglng. Opkomst dringend gewenscht. CAPELLE. Op den door den Zuid Nederlar.dschen Bond van Pluimvee houders uitgeschreven legwedstrijd, welke van 1 Nov. 1927 tot 10 Oct. 1928 te Beek bij Breda gehouden is, staat de heer L Dijkstra alhier no. 1 met zijn Witte Leghorns met het hoog ste aantal gelegde eieren van al de kippen der door een 40—tal fokkers ingezonden dieren. Tevens behaalde hij op dezen legwedstrijd den len prijs voor het hoogste aantal gelegde wintereieren gedurende December, Januari en Februari met 20 eieren in de maand. Een mooi succes voorden eigenaar van het hoenderpark aan den Nieuwen Maasmond en een bewijs dat de kippen van den heer L. Dijkstra goede legsters zijn. Met het opdoen van de winter provisie komt er in den aardappel- handel meer leven. De prijzen variee- ren tusschen f3 en f4,«naar gelang soorten kwaliteit Eigenheimers gelden f3.— tot f3.25, Roode Star f3.50 tot 14.— per mud. Dagelijks komen aan het station alhier meerdere wagonladingen pulp aan voor de landbouwers uit deze omgeving. Hierdoor heerscht er op het stations—emplacement een meer dan gewone drukte. Dit jaar komt heel weinig pulp per scheepsgelegen heid aan. Voor de Ned. Herv. Gem alhier hoopt as Zondag des v.m half tien en des avonds 6 uur op te treden Ds A. v. Willigen. A.s Zondag des nam. 2 uur zal in de Ned Herv. kerk a. d. Loonschen- dijk optreden Ds. A. v. Willigen. In de O. L. School aan de Nieuwstraat alhier wordt onder leiding van den heer J. Benjaminse een land bouwcursus gegeven, welke door een 12—tal leerlingen wordt bezocht. Het bouwen van een woonhuis bij de slagerij van den heer A. H. Kerst op de Nieuwevaart alhier is bij onderhandsche aanbesteding opgedra gen aan de heeren Kleinloog Van Oversteeg te dezer plaatse. Vanwege het gemeentebestuur zijn in de nabijheid der verschillende scholen in deze gemeente waarschu wingsborden geplaatst, teneinde het woeste rijden met de daaraan verbon den ongelukken zooveel mogelijk te voorkomen. WASPIK. Door de politie werd dezer dagen tegen eenige personen proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der Visscherijwet (visschen met een aalschaar). Door Burgemeester en Wethou ders is aan den heer M. van Dongen vergunning verleend tot het verplaatsen van zijne maalderij In het perceel wp C Nr. la. Oe Nederlandsche Chroomleder- fabriek „Waspik", voorheen Drijf- riemenfabriek der Firma T. H Haagen zal in het begin der maand November in werking worden gebracht. Aan vankelijk zullen ruim 20 arbeiders aldaar te werk worden gesteld. RAAMSDONKSVEER. Voor de Herv. Gem. treedt Ds. Ewoldt Zondag om half drie op in de Dorpsche Kerk, om half tien leesdlenst in de Veersche Kerk. Tot voorziiter van het Zieken fonds op de N.V. Scheepsbouwwerven werd gekozen de heerC Groenewout Naar wij vernemen zal de afd. Griendbewerkers van de R.K. W. V. Zaterdag een algemeene vergadering houden. GEERTRUIDENBERG, De raad dezer gemeente vergaderde Vrijdag namiddag, 12 Oct. j.l. ten Raadhuize onder voorzitterschap van den Edel- achtbaren heer Burgemeester Bianchi. Aan de orde 1. Mededeeling proces-verbaal van kasopname 3e kwartaal 1928. 2. Vaststelling rekening Stedelijke Godshuizen, dienst 1927. 3. Aanbieding begrooting Stedelijke Godshuizen dienst 1929. 4. Behandeling subsidie-aanvragen 1929. 5. Vaststelling Gemeentebegrooting 1929 en de daarbij behoorende be- drijfsbegrootingen. 6. Aanvrage bouwgrond door A. J. van der Sluis. 7. Ingekomen stukken. 8. Reclames. Verslag in ons volgend nummer. Zondag v.m. 10 uur hoopt voor de Evangelisatie der Ned. Herv. Gem. alhier in gebouw Emanuel op te treden Ds. van Beem uit Breda. MADE. De kermis in Made heeft haar verloop gehad, welke schitterend genoemd mag worden. Wij bezochten o.a. café „Centrum" van den heer L. Ligthart en zijn getuigen geweest van de schitterende attracties. Het orkest jaszband—muziek „De Sevilla Band" bracht zonder eenige weerga een repertoir naar voren van uitmuntende muziek, waarin blijk werd gegeven van een schitterende prestatie met medewerking van den artist John Hall die door zijn excentrieke dansen en zingen met den luidspreker het publiek wist te amuseeren en hetwelk voor café „Centrum" een succes was Wij brengen een woord van hulde aan den heer Ligthart voor zijn correcte bediening, welke ten zeerste gewaar deerd moet worden. Zondag 14" Oct. hoopt Ds. Stfen- huizen v.m. 10 uur in de Herv. Kerk alhier voor te gaan. Ds. Prins van Wijngaarden hoopt a.s. Zondag v.m 10 uur een predikatie te houden in de Ned. Herv. Kerk te Drimmelen. Naar men ons mededeelt kunnen vanaf heden de reizigers van hieruit naar Wagenberg v.v. en van Made naar Geertruidenberg v v. niet meer met de A.T.O.bussen reizen en zou voor dezen de Z.S.T.M.autobus zijn aangewezen. Bij onderhandsche aanbesteding voor het metselwerk van een te bou wen café met boerderij voor rekening van den heer W. v. d Zanden te Wagenberg is dit opgedragen aan den heer J. van Dongen alhier voor de som van f3420. De heer C. van Meggelen alhier heeft bij het dansen zijn been gebroken NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 13 Oct. '28 Leesbibliotheek. De R.K Leesbibliotheek gevestigd in het R.K. Patronaat alhier zal a.s. Zondag wederom geopend worden. Nu de langere avonden komen voor velen een mooi en nuttig middel om den tijd goed door te komen Vlaggetjesdag De opbrengst van den vlaggetjesdag ten bate van ons R.K. Jongenspatro naat bracht Zondag j.l. op ruim f 100. een som die andermaal blijk geeft van den pdelmoedigen weldadigheids zin onzer burgers. Schoenfabriek De Stoomschoenfabriek van den heer Joh. Snoeren zal opnieuw een groote uitbreiding ondergaan. De vergrooting zal niet minder dan 400 M2 grond- oppervlakte bedragen. Biscoop. Zondag a.s. zal de biscoopzaal van den heer Jan v. Dun een filmwerk vertoonen, dat voor vele biscoop- gangers een groote attractie zal zijn, „Lobo de Wolfshond" een film, waar in de beroemde Rin-tin-tin, een hondacteur die staaltjes van ongekende durf en moed, scherpzinnigheid en talent ten toon spreidt, zal als hoofd nummer loopen. Het zeer interes sant bijprogramma zal de bezoekers zeer interresseeren. Voor de eerste maal zal de heer v. Dun twee voor stellingen op Zondag geven n 1. om 6 uur en om 81/2 uur. De Zaterdag voorstelling zal niet gegeven worden. Spijs koker ij, Dezen winter zullen de kinderen die daarvoor in aanmerking komen op den middag tusschen de schooltijden in een warmen maaltijd kunnen gebrui ken in de oude Zusterschool. De ver- eeniging van de H. Vincentius a Paulo met haren voortvarenden voor zitter den heer M. v. d. Wee heeft deze instelling voorbereid en in 't leven geroepen. Verschillende vereenigingen hebben dit goed werk met een ruime bijdrage in geld gesteund. Ook van particuliere zijde wordt ruime sym pathie betuigd voor dit goed werk. Vele boeren schonken een beduidend quantum aardappelen en andere veldvruchten, doch als men bedenkt dat minstens een kleine honderd kin deren voor den maaltijd in aanmer king komen, zal het duidelijk zijn, dat er heel wat noodig is om zooveel grage kindermagen gedurende den geheelen winter geregeld te vullen. De Eerw. Zusters zullen voor de berei ding, verdeeling etc. zorgen en dragen daardoor natuurlijk het grootste deel van den last aan het werk verbonden op haar schouders. Waar 't echter een liefdewerk geldt voor den arme, weten we dat de Zusterkens niets te veel is. Inmiddels gebruiken we deze gelegen heid om 't mooie werk in iedere milddadige belangstelling met warmte aan te bevelen. NTETTWS IHT HEUSDEN Amarilsteen, wat hem twee vingers kostte. De heeren P. en C. de Graag nemen in de le afdeeling deel aan 't concours uitgeschreven door Woensels Muziekkorps, resp met een No. voor Saxophoon en Alt. Mevr. de Wed. V, had bij ge legenheid van Kerkbezoek het ongeluk te vallen en daarbij een arm te breken. Naar we vernemen, zal de Edel- achtbare Heer Burgemeester van Eggelen morgenmiddag om half drie in het .Wapen van Amst rdam" de Pluimvee tentoonstelling openen, die, naar het aantal inzendingen te oor- deelen, er mag zijn. Behalve het verdere gedeelte van den dag is de tentoonstelling ook geopend tot Zondagavond 8 uur. SPORT. Heusden, 11 Oct. 1928. Op de Scheepswerf kwam zekere V. bij 't slijpen in aanraking met een VOETBAL. H. E. C. Morgen speelt HEC een thuiswed strijd tegen VOS uit Venlo. Het zal weer 'n zware strijd worden zoodat de HECers zich tot 't uiterste zullen moeten geven om eenig succes te bereiken. Toch hopen wij dat het hun dezen keer zal gelukken want het wordt tijd dat er weer eens gewonnen wordt. Den vorigen Zondag hebben zij In Boxtel gespeeld en moesten toen het loodje leggen met 2—0. Het was 'n al te forsche wedstrijd waartegen de scheidsrechter niet voldoende optrad. We vertrouwen dat de HECers morgen de Waalwijksche voetbaleer zullen weten hoog te houden en dat zij ons zullen vergasten op 'n fraaien spannenden wedstrijd. Aan belangstel ling zal het nfet ontbreken vooral daar de Vossen hier geen onbekenden zijn. Aanvang half drie. W.S.C. WSC zal morgen met alle elftallen voor de competitie te spelen hebben. De beide lagere elftallen spelen thuis en wel het derde elftal om twa If uur tegen Baardwijk 3 terwijl om 2 uur staat vastgesteld WSC 2-Kaatsheuvel 2 Het eerste elftal gaat naar den Bosch en speelt tegen Sportvereeniging Quick (in Hintham). WSC zal nog raet haar oude samenstelling moeten spelen evenwel laat dit voor de spelers een reden te meer zijn om zich morgen extra te geven. H»t zal ons benieuwen, hoe morgen het resultaat zijn zal Nog nimmer mocht WSC dezen tegenstander ontmoeten. Wel is 't ons bekend dat de Bossche naren over een goede ploeg moeten beschikken, die vooral op eigen terrein lastige tegenstanders zijn. P. S. V. Zondag 1.1 speelde PSV haar eersten competitie wedstrijd tegen het sterke „St. Joseph", uit Tilburg, en wist na een zeer goed gespeelden wedstrijd de puntjes voor zich te behouden door „St. Joseph" met eeri 4—6 nederlaag huiswaarts te zenden. Over den wedstrijd het volgende: Als scheidsrechter Vrijhoeve beginnen blaast, stellen beide elftallen zich volledig op. „St. Joseph" trapt af en gaat ten aanval, welke echter gestuit wordt door den PSVmidhalf welke direct naar van Mitrlo centert, deze geeft direct door op rechts die den bal opbrengen tot vlak bij de goal waarna de rechtsbuiten een schot lost wat doel treft in den rechterbovenhoek. PSV leidt met 1—0. Nu ontstaat er een spannende kamp, waarbij beide ver dedigingen herhaaldelijk moeten in grijpen. Dan na plm 15 minuten spelen wordt „St Joseph" penalty toegewe zen. De centervoor plaatst zich achter den bal, een knal, een sprong in de goede richting tegelijkertijd en den bal zit in de veilige armen van den PSV-keeper. Even later krijgt PSV een penalty toegekend welke echter beter benut wordt en door Schoenmakers in een doelpunt word! omgezet 2—0. „Si. Joseph" speelt verwoed verder en zit herhaaldelijk voor het PSV doel doch de achterhoede toonde zich in dezen wedstrijd van zijn beste zijde zoodat doelpunten uitbleven. Daarna is PSV weer in den aanval; goed gesteurd door de middenlinie zitten zij herhaaldelijk voor doel, totdat de midhalf van Beijnen met 'n schitterend schot de score vergroot tot 3-0; met dezen stand gaat de rust in Na de rust hetzelfde op en neer gaande spel, waarbij PSV nog 2 maal doelpunt door Schoenmakers en van Mierlo 5-0 Daarna vindt PSV het welletjes en beschouwt den strijd als gewonnen. „St Joseph" daarentegen geeft zich geheel om de eer te red den, wat hen gelukt 5-1. Hierdoor aangemoedigd blijven zij herhaaldelijk aanvallen en weten den stand op 5—4 te brengen. Dan eerst zien de PSVers dat zij alle zeilen bij moeten zetten om onheil te voorkomen en weten nog eenmaal te scoren 6—4. DE NIEUWE GOUVERNEUR VAN NOORD-BRABANT. Dinsdag had in de Statenzaal in liet gebouw van het prov. bestuur van Noord-Brabant, de bij eenkomst plaats van burgemeesters uit Noord- Brabant, welke vergadering was belegd ter ken nismaking met Mr. Dr. A. B. G. M. van Rijcke- vorsei, nieuwbenoemd Commissaris der Koningin in Noord-Brabant. Er waren 132 burgemeesters aanwezig, w.o. de burgemeester van Waalwijk, Almkerk, Andel, Dussen, Dongen, Eetlien, Engelen, Herpt, Gecr- truidenberg, Hedikliuizen, Hcusden, Hoogc- en Lage Zwaluwe, Loon-op-Zand, Made, Nicuwkuik, Oud-Heusden, Haamsdonk, Waspik, De Werken en Werkendam, Woudrichem e.a. Vergezeld van het bestuur der afdeeling Noord- Brabant der Ver. van Ned. Gemeenten, werd de gouverneur de Statenzaal binnengeleid. Mr. F. J. van Lanscliot, burgemeester van 's Hertogenbosch, de hoofdstad van Noord-Brabant, en voorzitter van voormelde afdeeling, hield de begroetingsrede. Namens de aanwezige burgemeesters bood Spr. den Commissaris gelukwenschen aan met diens benoeming. Eerstens zijt gij een waardig opvolger van Uwen onvcrgctclijken voorganger, Mr. Baron van Voorst tot Voorst, die zijn leven gewijd had aan den bloei van dit gewest en bij ons allen in hoog aanzien stond. Ten tweede zijn Uwe antece denten een waarborg dat het bestuur der pro vincie bij U in goede handen is gesteld. Ten der de, gij zijt Brabander en ook daarom vooral ver heugt ons Uwe benoeming. Het is al lang geleden dat een Brabander, Mr. A. J. Borch, door Z. M.'s Rcgcering tot hoofd de zer provincie werd aangesteld. Het doet mijn hart goed, dat ook Gij uit Brabant komt. (Applaus). Gij kent de provincie, gij voelt den polsslag van Brabant, gij kent het karakter van ons volk, gij ziet er de esthetische schoonheid van in de kunst, ons door de Bourgondiërs gebracht en die wij moeten bewaren. Wij hopen op Uwe sympathie in het vervullen der taak ons als burgemeesters van Noord-Bra bant voor het welzijn onzer gemeenten opgelegd. 'Wij vertrouwen dnt Gij voor de belangen van dit gewest op de bres zult staan en wij U als wakkeren strijder voor het heil van Brabant steeds aan den spits zullen zien. In zijn antwoord op de rede van burgemeester van Lanscliot, verzekerde de Commissaris uiterst gevoelig te zijn voor de hartelijke woorden door den voorzitter der afdeeling Noord-Brabant van de Vcrecniging van Ncd. Gemeenten en burge meester der hoofdstad dezer provincie tot hem gericht. Het verheugt mij, aldus Spr., dat gij mij in de gelegenheid stelt met Uw allen kennis te maken. Ik ben voornemens met ieder Uwer har telijk samen te werken voor het welzijn van N.- Brabant. Ik weet dat het er niet alleen op aan komt de autonomie der provincie te handhaven en haar zelfbestuur te bewaren, maar dezen tijd vraaagt nog zooveel van onzen arbeid. Het zal mij steeds eene eer zijn voor ons ge liefd gewest bij alle elschen welke den tijd stelt met u te kunnen samenwerken. (Applaus). Daarna werden de burgemeesters door Mr. F. J. van Lanscliot aan den gouverneur voorgesteld, die zich met uilen cenigen tijd onderhield. Wegens zijne benoeming tot Commissaris der Koningin in Noord-Brabant heeft Z. Exc. Mr. Dr. A. B. G. M. van Rijckevorsel ontslag genomen uit de functie van voorzitter van den Bond van R. K. Statcnkieskringorganisatie's in den Rijkskics- kring 's Hertogenbosch, omvattende de kieskrin gen Den Bosch, Eindhoven, Helmond, Grave en Waalwijk. In de Bondsvergadering van Dinsdag 23 Oct. a.s. te Den Bosch, zal door Mr, Dr. van Rijcke vorsel afscheid genomen worden van de afge vaardigden.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 10