I flinke Jongens flinke Jongens Ruime Zaal EEN GEZIN Marktberichten. Notaris A. SCHAAP gevraagd gevraagd, Te Huur: Maandag 22 Oct. 1928, Het sloopen der oude Gasfabrieks gebouwen. publhk verkoopen Met dezen stand komt het einde van dezen zeer spannenden wedstrijd. Ook het tweede elftal toonde dezen middag niet voor zijn oudere makkers onder behoeven te doen en klopte Si Joseph» 3 met 1-0. PSVa speelde Jok een zeer goeden wedstrijd boven aller verwachting, vooral de achter hoede speelde 'n schitterende partij. HEUSDEN. Zondag gaat Juliana l voor de competitie naar Juliana II te Baardwijk Bestuursverkiezing Nederlandsche Voetbalband. De uitslag van de verkiezing voor twee bestuursleden van den NVB is als volgt: J. Moorman 1420 stemmen, dr. D. van Prooye 1353 stemmen dr. J. Hollweg 820 stemmen, J. God schalk 243 stemmen, A. A |oha 174 stemmen, zoodat herkozen is dr. van prooye en gekozen de heer Moorman. (INGEZONDEN). Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoeken wij onderstaande op te nemen in uw veelgelezen blad (onder sportnieuws Volgens reglement van den NVB zoü de ontbonden vereeniging .Quick" eerst dan door den NVB olficieel ont bonden kunnen worden verklaard, in dien de door haar nog te spelen return wedstrijden, respectievelijk te gen Helmond en HEC worden ge speeld. Dit laatste is voor Quick onmoge lijk omreden de vereeniging niet meer bestaat en over geen spelers meer te beschikken heeft. Aan bovengemelde vereenigingeri is door Quick een schrijven gericht met verzoek om nog te spelen wedstrijden als vervallen te laten beschouwen, waarop tot op heden nog geen ant woord ontvangen werd Wel zou de vereeniging HEC er bij den NVB op aangedrongen hebben om nog geen toestemming tot over schrijving van Quickspelers voor andere vereenigingen toe te staan, zoolang Quick de return-wedstrijd tegen haar nog niet gespeeld heeft, zelfs zou verzocht zijn aan den NVB desnoods Quick met een 2e of 3e elftal te laten spelen. Wat HEC hiermede voor heeft, is ons totaal onduidelijk Eerstens trekt zoo'n wedstrijd absoluut geen belang sidling meer zoodat van een ftnantieel voordeel vcrre vatl sprake kan zijn, terwijl nog oovendien de beide, even tueel verkregen winstpunten wederom komen te vervallen. Ot zouden wij moeten aannemen dat er bij HEC sprake moet zijn van jaloersciiheid nu verschillende Quick spelers zich wei bij andere vereeni gingen in onze plaats aansluiten en eventueel willen beletten dat deze vereenigingen versterking ontvangen Mocht het soms gaan om de enkele onkosten welke HEC gehad heeft bij het spelen van den wedstrijd Waal wijk—HEC, zooals: scheidsrechter, enz., dan durven wij wel aannemen dat Quick deze kleine kosten wel zal restitueeren. In ieder geval lijkt de handelwijze van HEC ons geenszins sympathiek Quick is nu eenmaal van de baan, waarom nu nog moeilijkheden inden weg gelegd voor een zaak, waarbij men zélf geen enkel belang heeft. Daarom zouden wij HEC in haar eigen belang adviseeren om deze kwestie zonder meer joviaal af te werken en „geen - sta - in - den - weg" te blijven. Met beleefden dank voor de plaat sing. Enkele neutrale voetbal supporters. Weber en gezin, naar Den Bosch. W. Schulz en gezin, naar Cuijck c.a. Ingekomen: M. F. van Beurden, van Gorinchem. H. W. van der Velden, van Vlijmen. C. H. van der Velden, van Den Bosch. W. J. de Vaan, van Hedikhuizen. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren: Carolina d.v. J. P. de Werd en L. P. Staal. Josephus L. z.v. J. P. de Werd en L. P. Staal. Maria Louisa d.v. H. W. M. N. van Wijk en M. E. Neetens. Nicolaas J. O. z.v. A. G. Kroot en C. J. Klerkx. Cornelis z.v. J. Pb. Schoondermark en A. van Houwelingen. Hendrika B. d.v. H. van Mier en G. F. Remie. Johannes A. z.v. H. van Corstanje en C. van Dongen. Jacobus A z.v. D. W. Mandemakers en C. Soeters. Maria H. L. d.v. P. A. Adriaanse en C. A. Luijbregts. Antonius C z.v. A. W. van Oudheusden en C. M. v. Gor- cum. Overleden: Adrianus C. van de Leur, oud 3 maanden. Huwelijks-aangiften: Johannes H. van den Houdt, oud 23 j. en Petronel- la Pullens, 23 j. Adrianus A. Reij naars, oud 38 j. en Petronella A. Leij- tens, oud 32 j. Petrus F. Klerkx, oud 28 j. en Francijna Beerens, oud 24 jaren. Vertrokken: H. P. Dumoulin, naar Tilburg. M. van Giersbergen, wed. G. van Esch, en gezin, naar Drunen. P. J. Metzelaar naar Beverwijk. B. van Dalen, naar L.-o.-Z. C. J. J. Mahieu, naar Rotterdam. F. J. GEMENGD NIEUWS. Te Praag stort een gebouw in. Het aantal dooden wordt op 62 geschat. Dinsdagmiddag om 3 uur is op den hoek van de Portestrasse en de Bi- schofgasse een groot in aanbouw zijnd pand van 5 verdiepingen van de firma Gaschek, met de stellingen, dii er omheen stonden, ingestort. Het gebouw was reeds onder de kap. Er waren 80 arbeiders in aan het werk waarvan het grootste deel bedolven is. Voor zoover men tot nog toe heeft kunnen vaststellen, worden ongeveer 40 arbeiders nog vermist, terwijl on geveer 20 ernstig en licht gewonden uit de puinhoopen zijn te voorschijn gehaald. Men weet ook niet, of het neerstortend puin misschien niet een aantal voorbijgangers in de Poric- strasse heeft getroffen, want in deze straat is het grootste gedeelte van het puin terecht gekomen. Van de op en in het gebouw wer kende 84 arbeiders hadden zich om 6 uur nog maar 16 aangemeld. Over de andere slachtoffers waren nog geen berichten aanwezig. Men vreest dat ook tal van voetgangers bedolven zijn, want op't tijdstip van het ongeluk was er in de nabijheid een levendig verkeer. De instorting van hei groot In aan bouw zijnd pand, die in de heele stad ontroering heeft gewekt, is de grootste van de vele, waarvan men hier in de laatste maanden getuige is ge weesten wel evenals de vorige een direct ge volg van de bouwkoorts, waarin de bouwbeweglng onder invloed van de noodlottige bouwwet die voor de be lastingvrijhcid van nieuwe huizen een tekorten termijn stelt,is ontaard. Openlijk wordt thans ook officieel toegegeven, dat de beweging de ste delijke bouwpolitie over het hoofd is gegroeid, zoodat men op de handhaving der veiligheidsvoorschriften geen be hoorlijk toezicht meer kon houden. Het gebouw van zeven verdiepingen, n.l vijf boven en twee onde'r den grond, dat instortte, is gelegen aan één van de hoofdverkeersaderen der stad op den hoek van een breede straat, waar een aantal tramlijnen door loopen. Onder daverend geweld viel de stal muur van de parterre en de eerste verdieping uiteen, waarop het kolos sale gebouw in elkaar stortte. Er ver spreidde zich tegelijkertijd in de om geving een zoo dichte stofwolk, dat men aanvankelijk niet kon onderschei den welk huis ingestort was. Toen die was opgetrokken, bleken een kar met twee paarden en een jonge vrouw met een kinderwagen en eenlge voor bijgangers van het troittoir verdwenen en onder de puinmassa bedolven. Slechts aan de tegenwoordigheid van geest van een politieagent was het te danken, dat een voorbijrijdende tram niet verpletterd werd door de enorme betonplaat, die de bovenste verdieping dekte en het laatste met donderend geraas omlaag stortte. Van de kracht van den val der steenen en balken- massa getuigt het feit dat ook de zol deringen der ondergrondsche verdie pingen geheel zijn doorgebroken. Op het oogenblik der catastrophe bevon den zich in het gebouw ongeveer 55 arbeiders en het personeel van het bouwbureau. Van de arbeiders konden zich slechts zes onmiddellijk redden. De anderen worden hopeloos ver loren geacht. Een andere lezing spreekt van 90 personen, die zich in het gebouw zouden hebben bevonden, en van 62 slachtoffers. De berging geeft buitengewone moeilijkheden. Het werk wordt uitge voerd door brandweer, genie en in fanterie. Het vordert echter uiterst langzaam, zoodat men Iaat in den avond groote sleepauto's van Skoda liet aanrukken, die met kettingen de zware steenen en cementslukken in beweging trachtten te brengen De bouwchef ligt onder de puinhoopen. Men zegt, dat hij zelfmoord heeft gepleegd. Architecten wijten de ramp daaraan, dat de fundamenten en de betonnen stutpeilers te zwak zijn ge weest. De president der reguleerings commissie, die juist langs de plaats van het ongeluk kwam om een ma nuscript over de gevaren van de bouwwljziging in Praag naar een courant te brengen, verklaarde, dat de bouwonderneming zich niet aan de voorschriften had gehouden. de trottoirs voor het ingestorte huis voor het grootste deel vrijgemaakt. Onder de puinen in het naburige huis werd een opening ontdekt waar door een arbeider, aie bij den bouw werkzaam was en die zich bij den catastrofe had kunnen redden, poogde binnen te dringen. Uit den kelder werd daarop met klompen geantwoord. Het is dus aan te nemen, dat zich op deze plaats nog eenige vermisten bevinden, die in leven zijn. Men poogt nu van het naburig huis uit een nieuwen toegang te graven. Daar bij de ruimingswerkzaamheden Woensdagavond een arbeider duidelijk klopsetnen gehoord had, zoo wordt nader vernomen, werd het werk tegen 9 uur 's avonds volkomen stopgezet en een arbeider aan een touw in de opening, die men overdag naar de drie verdiepingen dieper liggende keldergewelven gemaakt heeft, neerge laten. Deze arbeider hoorde nu diep onder hem zacht roepen„Is daar iemand" en 12 klopsetnen Er kon echter niets naders worden vastgesteld, daar er veel puin vóór de plaatslag, waar de stem vandaan kwam. De arbeider riep met luide stem stem den bedolvenen opmonterende woorden toe. Daarop begonnen de machines weer te ratelen en met nog grooteren ijver begon men om ten minste 'n klein gat te maken om den misschien nog levenden, voedsel te kunnen toevoeren. Een gerechtelijke commissie heeft op de plaats des onheils het eerste onderzoek ingesteld. Tot nog toe is nog geen bevel tot arrestatie gegeven. Groote beteekenis zal het rapport der deskundigen hebben, die hun oordeel moeten uitbrengen over de vraag, hoe de toestand van den bouwgrond was, hoe er gebouwd werd en welke maatregelen genomen zijn om de bouwvoorschriften na te komen. Daar bovendien vele getuigen zullen moe ten gehooid worden, neemt men aan, dat het bijeenbrengen van hetgeheele onderzoekingsmateriaal verscheidene weker, zal duren. door 't R K. Kerkbestuur was inge schreven alsvoigt: W. H. Hens en Zn. f 589 P Dekkers f 500. G Hens f 441. P. v. d. Pas f 386 W. v. d. Heijden f 292 v. d Aa f 279 Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund Gouden feest der Bakkersvereeniging. Donderdagavond heeft de Bakkers vereeniging „Eendracht maakt macht" een algemeene ledenvergadering ge houden in Hotel De Twee Kolommen, welke in hoofdzaak gewijd was aan de bespreking van de viering van het aanstaande gouden bestaansfeest der vereeniging. Het bleek dat van tal van leveran ciers aan brood- en banketbakkerijen milde bijdragen waren ingekomen, waardoor de vereeniging in staat is op waardige wijze dit zeldzame feest te vieren. De feestdag werd bepaald op a.s. Donderdag 18 October en een voorloopig programma voor dien dag opgemaakt, dat een zeer genoeglijken dag voor de feestvierende bakkers voorspelt. Er zullen wedstrijden in kaarten en biljarten alsmede een ver loting worden georganiseerd, terwijl een welverzorgde feestmaaltijd 't slot van deze jubileumviering zal vormen. Hebben wij in ons vorig nummer reeds de namen der oprichters-be stuursleden vermeld, thans willen wij hier nog even de thans fungeerende bestuursleden noemen. Voorzitter is de heer Th. Festen, die wel de ziel der vereeniging mag worden genoemd om zijn ijver voor de belangen der bakkers, zijn prettige leiding en het laatst zijn succesvolle bemoeiingen om een waardige feestviering daar te stellen. Verder bestaat het bestuur uit de heeren J. Verwiel, vice-voorzitter Leo Both, secretaris; E. van Beijnen, penningmeester; en J. Pulles Aarts, commissaris. DRUNEN. Hedenmorgen ontdekte men door het openstaan van deuren of 2 dagen. J. A. v. R. te Drunen overtr. visscherijwet 3 of 2 dagen. A. G. A. R. te alsvoor overtr. mot. en rijw. regit, 2 of 2 dagen. P. A. V. te alsvoor overtr. alsvoor ƒ1 of 1 dag. J. A. M. te Kaatsheuvel en A. L. J. te Waspik overtr. veldpol. ieder 5 of .3 dagen. G. V. te Veen en A. v. d. W. te Drunen overtr. alsvoor ieder 2 of 2 dagen. J. H. V. te Waalwijk overtr. arbeidswet 8 x 1 of 8 x 1 dag. C. J. J. O. en G. R. te Waspik overtr. alsvoor, ieder 3 of 2 dagen. W. F. v. O. te Waspik overtr. arbeidswet le herh. 10 of 5 dagen. L. A. d. B. te Waalwijk overtr. leerplichtwet 2.50 of 3 da gen. A. A. M. V. te Tilburg overtr. max. snelheid 5 of 3 dagen. A. P. R. te Doeveren overtr. Springstie- ren regit, 3 of 2 dagen. T. M. en J. C. B. te Kaatsheuvel misdrijf open bare orde, ieder 5 of 3 dagen. ADYERTENTlëN. ONDERTROUWD: PIET KLERKX en FRANCIEN BEERENS. Huwelijksvoltrekking 5 Nov. S Waalwijk, 13 Oct. 1928 Het Bestuur van het ALGE MEEN GROENE KRUIS vraagt 41337 ZONDER KINDEREN, om het Wijkgebouw te bewonen, tegen nader overeen te komen voorwaarden, onverschillig van welken godsdienst. Sollicitatiën bij den Voorzitter den Heer A. VAN GENT, Grootestraat 193, Waalwijk. Varkens 113f 1 7 Fieren 10 11 cent. AGENDAS WAALWIJK. Zaterdag 4—5'/a Gymnastiek voor de aspiranten B G.V. Van 5 7"/j uur voor de leden B G.V. Zaterdag 8 uur, Flora Bioscoop, „De misdaad van Donald Westhof". Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „De toren der leugens". Zaterdag 9 uur repetitie voor de le en 2e tenoren Liedertafel „Oefening en Vermaak" bij J. Sars. Zondag 12 uur. Verplichte schiet- oetening voor de leden van het Gilde „St. Cnspijn en Crispinianus". Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag i2V4 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Musis Sacrum. Zondag 6 en 8,/2uur. Witte Bioscoop, De toren der leugens". Zondag 6 en 8'/2 uur Flora Bioscoop, De misdaad van Donald Westhof". Maandag 7 uur. Opening Muziek school Maandag 8 uur. Algem. vergadering R.K. Fabrieksarbeidersbond in den Gildenbond. men door nei openstaan van ucuicu :aar en ramen dat in den afgeloopen nacht c.J was ingebroken in de Congregatiezaal alhier. Me» toog op onderzoek uit, doch spoedig bleek dat niets van eenige beteekenis werd vermist. In de boterfabriek kwam men even nadien tot dezelfde ontdekking doch ook daar miste men niets dan een paar kieedingstukken van de arbeiders. Vermoed wordt dat men te doen heeft met een baldadige kwajongens streek. Intusschen heeft de politie de zaak in onderzoek. De Zeppelin. De Zeppelin heeft een voorspoedige vaart en is gisteravond ten 7 uur de Azoren gepasseerd. Een Fransche duikboot gezonken. Firma JOH. VAN HAREN, WAALWIJK. 'oor de Campereurtabriek. VAN GENT Co. 41341 WAALWIJK. met aparten ingang in de Mr. van Coothstraat te Waalwijk, Uit Frankrijk wordt bericht dat de voorzien van Garde-robe. water- tn electrischegeleiding en W.C. Te bevragen bij A. GERR1S, Mr. v. Coothstraat, Waalwijk. duikboot „Ondine" na aanvaring met een Grieksch stoomschip is gezonken en 3 officieren en 40 manschappen zijn omgekomen. UITSPRAKEN KANTQNGERECHT WAALWIJK, van 11 Oct. 1928. C. N. te Kaatsheuvel, overtr. mot. en rijw. wet, 5 of 1 week tuchtsch. L. M. v. E. te Drunen, overtr. vis scherijwet ƒ2 of 1 week tuchtschool. A. W. M. v. H. te Tilburg, te veel personen in autobus, 8 of 4 dagen. F. C. P. en F. A. L. te Tilburg, A. Maandag 8'/4 uur. Tooneeluitvoering Kl M. v.B. en H B te Vlijmen, over. „Prulletje", Musis Sacrum. 1 J «f o h Dinsdag 8 uur repetitie solisten Tavenu. Over de instorting te Praag wordt nog meegedeeld Woensdagavond om 9 uur waren Woensdag 71/a uur. Aihletiekcursus voor de leden van „Kunst en Kracht" op het oefenterrein. Donderdag 7 uur repetitie Ballet Tavenu. Donderdag 8 uur repetitie koor Tavenu Vrijdag 8 uur koorrepetitie Tavenu. LAATSTE BERICHTEN. Zilveren jubileum. Gisteren herdacht de heer Jos. Kuyten den dag, waarop hij voor 25 jaren in dienst trad bij de firma Van lersel Witlox en Co. Na een hartelijke felicitatie door zijn patroons, werd hem als blijk van waardeering een gouden horloge met inscriptie aangeboden, terwijl nog op andere wijze dit jubi leum werd herdacht. Van zijn mede arbeiders ontving de jubilaris een geschenk, een bewijs dat hij bij zijn collega's, zoowel als bij zijn patroon de algemeene achting geniet. Ook wij bieden hem onze felicita ties. Aanbesteding. Bij de gisteren gehouden aanbe steding van het glas-, behang- en verfwerk aan een dubbel heerenhuis Burgemeester en Wethou ders van WAALWIJK zullen op des middags om 12 uur ten Gemeentehuize in het open baar treding pol. verord. ieder 3 of 2 d. p. J. J. B. te Tilburg overtr. alsv. ttCllIU Dezelfde, overtr. als- 1 en boete alsv. voor en boete alsvoor. J. H. D. te 's Bosch overtr. mot. en rijw. wet 15 of 10 dagen. J. B., P. v. d. P. en A. V. te Sprang-Capelle, J. S., M. d. G., P. J. B. en C. J. S te Waalwijk, J. v. H. te Vlijmen, T. K. en P. v. B. te Kaatsheuvel, W. J. Y. te Drunen, overtr. alsv. ieder 5 of 3 dagen. L. F. H. te Tilburg, J. J. K. te Breda, C. v. d. S: te Wijk, C. A. v. d. P. te Dussen, P. M. te Aalburg, F. O. te Waalwijk, A. v. D. te Drunen, overtr. alsvoor ieder 3 of 2 dagen. G. C. L. te Waalwijk overtr. alsvoor 50 cent of 1 dag. J. H. v. D. te Am- merzoden, overtr. alsvoor 2 x 3 of 2x2 dagen. P. J. v. E. te Vlijmen overtr. keuringsverord. 15 of 10 da gen.a. v. B. te Kaatsheuvel, jacht- delict 50 of 25 dagen en verbeurd- verkl. geweer. J. J. v. B. te Nieuw- kuijk, openb. dronkenschap, vrij. T. R. en J. d. R. te Sprang-Capelle. J. W. G. en G. P. te Waalwijk en H. C. v. d. M. te Tilburg, overtr. alsv. ieder ƒ10 of 5 dagen. A. F. v. R. te Waalwijk, C. P. C. v. A. te Vlijmen, openb. dronkenschap le herh. 15 of 10 dagen. L. C. v. E. te Vlijmen over. treding alsv. 3 d. hechtenis. M. H. N. D. te 's Bosch, overtr. algem. vei ligheidswet 25 of 15 dagen. A. M. te Kaatsheuvel overtr. alsvoor 3 Voorwaarden en alle inlichtin gen zijn te bekomen bij den Directeur der Gasfabriek. 41347 te Waalwijk, zal op Olnsdag 16 Oct 1928, des nam. l'/a uur, ten sterfhuize van Mej. Wed. A L DE VRIES tegenover de Kon Schoenfabr. A H. van Schijndel te Waalwijk, waaronder: eikenh. kast, tafels, s'oeien, schilderijen, spiegels, Ddikanten, bedden, gordijnen, kachel, fornuis, vloerkleeden, 1 mpers enz. 41346 Te bezichtigen voorm 11-12 uur op den dag der verkooping. Parol bij Huiduitslag en Hnidverwonding

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 11