i Mies- en Heerenhapper Heeren- en Kinderhleeding magazijn „De Adelaar - Hoed of Pet Bernard Vaes Een Meisje Motor- en Mo-lianMooo, is. -^JJ^ENLAND Voor Huls en Hof. Dankbetuiging. „Het Anker Pat is JE ADRES. R.K. Dienstbode, Het adres voor Ie klas Vakkundige bediening. RECHTZAKEN. VOOR HANDEL EN INDUSTRIE. te 's-Hertogenbosch Ridderstraat 7, APARTE SALONS. Het aangewezen adres voor Uw is Hooge Steenweg 14 - DENBOSCH. - (Naast ijzerhandel Van Miert.) Voordeellger als elders. Zondags tot 12 uur geopend. naar Vughterstr. 65, DEN BOSCH. De Firma v/h A. M e ij r i n g te Tilburg, Willem li-straat 59. - Telephoon 291, was en is.nog steeds de zaak, bekend voor hare uitgebreide keuze Huishoudellfke en Luxe artikelen, Pendules, Lampen en Kronen, enz. enz Zij blijft zich steeds gaarne aanbevelen FIRMA v/h A. ME1JRING. Zadelmakerij P. HOESEH Hinthamerstraat 61, 's-Boscii. Verkrijgbaar bij: H. VERHULST Heerenmodemagazijn, Markt 5. - J's-BOSCH. geteekende), 64 drukwerken, 6 mons ters, 46 postwissels, totaal 21.629 stuks. Het ontvangen luchtrecht van de vijfde vlucht bedraagt f 16.653.20 en het totaal voor de vijf vluchten t 68.456.65. Het tuchtschip „Graf Zeppelin" is van Duitschland Friedrichshafen naar Amerika vertrokken om 8 uur des morgens. Het vloog over Frankrijk en koerste met het oog op den wind niet naar het Westen maar over Frankrijk en Spanje naar de noordkust van Afrika, om zoo over Madeira naar Amerika te stevenen. Een Amerikaansch Journalist Ho-. ran„die het ontwerp vloot—compromis Engeland—Frankrijk publiceerde, is uit Frankrijk gezet. Raamsdonk, wonende te Sprang- Capelle, ter zake dat hij op 26 juli 1928 aldaar, W. Sulsters, schoenmaker te Sprang-Capelle, met een mes heeft gestoken. L)e mannen zijn huurlieden. Er bestond geen gespannen verhouding tusschen oeiüen. Aanleiding tot zoo'n ernstigen aanval was ernlet.Ze kwamen elkaar tegen op een voetpad. Verdachte trok zijn knipmes en stak er Sulsters mee in het gezicht. De snede ging door den neus zoodanig dat de getroffene als hij den neus dichtkneep door de wonden adem kon halen. Getuige Teuntje Sulsters, huisvrouw van Tichelen, had de mishandeling gezien. Ze hoorde voor haar huis hei gedreun van een val en liep toen naar builen. Met het mes in de hand lag verdachte boven op haar broer, zij greep hem en terwijl zij verdachte wegtiok deed hij zijn knipmes dicht. Verdachte ontkende de vrouw kon niets gezien hebben. De president merkte op dat broer en zuster Sulsters onder eede stonden en er niet de minste aanleid.ng was om hen niet te gelooven. Verdachte echter, die geen eed behoeft te doen, kan zeggen en ontkennen wat hij wil. Toch bleef verdachte ontkennen. Sulsters was volgens hem door het prikkeldraad gevallen. De president wees er op dat der gelijke wonde niet kon veroorzaakt worden door een prikkeldraad. Uit het verhoor bleek dat er tusschen deze huurlieden wel meermalen onaan genaamheden waren voorgevallen. Wegens vernieling van een emmer van een kind van verdachte was deze eens door den kantonrechter te Waalwijk veroordeeld. Voorts nog had de moeder van Sulsters wel eens aanmerkingen gemaakt op de kinderen van verdachte. Het O. M. wees op den ernst van het feit en eischte 3 maanden gevan genisstraf. In een uitvoerig pleidooi betoogde de verdediger, Mr. Gerrits, dat het ten laste gelegde niet wettelijk bewezen is en verzocht vrijspraak subs, een kleine geldboete. Pi. wees er op dat verdachte oppassend is en het voor een vader van 8 kinderen wel ernstig is nog in de gevangenis te komen. PI. deponeerde bij de rechtbank een schrijven van den burgemeester en van den predikant houdende verkla ringen over het goed gedrag van den verdachte. Het O. M. repliceerde. Getuige Teuntje Sulsters nog nader gehoord, verklaarde dat verdachte toen zij hem van haar broer aftrok nog heeft gezegd: „Jullie zouden wel alle maal de pooten over mij afvegen!" Ze kon niet verklaren in welk verband verdachte dat gezegd heeft. De uitspraak werd bepaald op 25 October a.s. Ernstige mishandeling. Het gerechtshof bevestigde in hooger beroep het vonnis tegen L. S., schoen maker, wonende te Loon-op-Zand. Verdachte stond voor de Rechtbank te Breda terecht ter zake dat hij op 18 Mei 1928 te Tilburg opzettelijk O. Leiner met een mes heeft verwond en pijnlijk heeft getroffen. Verdachte werd te dier zake ver oordeeld tot 6 mnd. gevangenisstraf Moord of doodslag Op Donderdag 18 October a.s. wordt voor de rechtbank de strafzaak be handeld tegen J. V., landbouwer te Andel, ter zake: dat hij op 12 juni 1928 te Giessen voornemens zijnde J. v. Tilborg van het leven te berooven opzettelijk en gewelddadig deze met een mes heeft gestoken tengevolge waarvan deze een zwaar lichamelijk letsel uitmakende verwonding bekwam en kort daarop is overleden. Vanwege het O. M. zijn 3 getuigen gedagvaard Verdediger Mr. E. v. Zinnicq Berg- eenige verbetering in verband met het afnemen der voorraden. Tabakswaar den hadden een zeer kalm verloop. Het slot was flauw. Suikeraandeelen ets beter, al heerschte er al evenmin een opgewekte tendenz. Petroleum- waarden genoten een goede belang stelling. Wij zien in dit fonds nog steeds hei speculatieve beleggings materiaal par excellence. Scheepvaart- aandeelen als gewoon verwaarloosd en nauwelijks prijshoudend. Marg. Jnie flauw gestemd. Philips en Kunst zijde akalm en nauwelijks prijshou dend. Van Gelder's papier zonder veel animo. Van de buitenlandsche waarden waren de Zweedsche lucifers weer aan den vasten kant, doch bij uiterst geringe omzetten. Amerikaansche a waren over het algemeen lusteloos. Wij maken van de gelegenheid gebruik om erop te wijzen, dat de stuipachtige bewegingen, die men in motorshares poogt gaande te houden, ons aller minst vertrouwen inboezemen. After all is old Henry Ford nu toch maar weer op volle kracht aan het produ- ceeren, en als deze heer er weer toe comt 2 millioen karretjes per jaar op de markt te plaatsen, kunnen conflicten met de collega's niet uitblijven, daar zelfs auto's aan een zekere grens gebonden zijn. Dit moge nog wat langer duren dan men vermoedt, o.i. s aan het bezit van motorshares op het oogenblik meer dan gewoon risico verbonden. Prol. 4'/2 pCt. schotel met wat kiezelsteenen vult en daartusschen narcisseboilen en crocus- knolleijes zet. Men behandelt ze op de zelfde manier als de hyacinthen. Voor de narcis gebruikt men meestal de trosnarcis Toius Aibus. Het is een inderdaad vroolijk gezicht in 't vroege voorjaar zoo'n schotel met bloeiende bloemen in de kamer te zien staan. Ook sneeuwklokjes en Scilla's laten zich op deze wijze goed vervroegen Voor wie liefhebberij heeit in het bloemen kweeken is het nu net nog tijd, voor dit werkje te zorgen. Veel genoegen en succes er mede 1 INGEZONDEN STUKKEN. Waalwijk, 11 October 1928. M. de Redacteur, Met verbazing las ik in Uw blad van Woensdag 10 dezer twee stukjes van anonyme schrijvers over het op treden en het ingezonden stuk van den Heer Wouters. Wie doet nu zoo iets gemeens? Wie durft oordeelen en veroordeelen zonder zelf zijn naam te noemen? Dat kan geen eerlijk mensch doen. Dat doet zeker geen goed Katholiek.. De Heer Wouters is alleen daarom reeds beter mensch en beter Roomsch, omdat hij ruiterlijk onderteekent. Voor de beide schrijvers, die zich noemen „X" en „een lezer van het Huisgezin", is maar één naam: laffe gluipers. Met dank voor de plaatsing Hoogachtend VAN GENT. was nauwelijks tot stilstand gekomen of zij mishandelden den bestuurder, zij sloegen hem zoodanig op 't hoofd dat hij Bewusteloos bleet liggen. Het drietal sloeg op de vlucht. Nadat de chauffeur weer bijgekomen was ging hij naar de politie te Half weg, die een onderzoek instelde, in samenwerking met de Haartemsche politie. Het onderzoek leverde geen resultaat op. De chauffeur is naar het St. Elisa- beths-gasthuis te Haarlem gegaan, waar hij verbonden is. Vanmorgen is hij per auto van zijn firma naar Rot terdam vertrokken. De chauffeur heeft op de plaats, waar hij aangevallen is, patronen gevonden schoten heeft hij evenwel niet gehoord. Toen de reizigers wegliepen, wees de taximeter aan, dat f 41.50 betaald moest worden. De daders zijn gearresteerd. Gisteren is een 64-jarige heer D. de L. genaamd, op de Stadhouders kade gestruikeld en met het hoofd tegen een lantaarnpaal terecht geko men, tengevolge waarvan hij bewuste loos ineenzonk. Hij is naar het Ned. lsr. Ziekenhuis vervoerd en daar zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, overleden. Mishandeling met zwaar lichamelijk letsel. Stond terecht P. V., geboren te man, 's Bosch. Stem uit de andere kamer„Pietje, praat je met den loodgieter?" Piet. „Neen, ma, met een heer die in een stoel 'zit en de krant leest." Beursnieuws. De beurs was in het begin van deze week zeer kalm door het afwezig zijn van die factoren, welke een opgewekte stemming kunnen doen ontstaan. De Europeesche beurzen leggen nog steeds weinig geanimeerdheid aan den dag. Ook Wallstreet toont een zeer onstand vastige stemming. De suikerpositie laat nog steeds veel te wenschen over. Voor de rubbermarkt verwacht men Het trekken van bolgewassen. Dit doet men om al vroeg in het jaar, oi in den winter bloemen in huis te hebben. Een blikje met bloeiende tulpen met Kerstmis maakt de heele kamer vroolijk, niet waar? Alleen maarhoe kan men dan ai bloelende tulpen of hyacinten hebben? Dat een bloemist het zoo ver brengt, is niet moeilijk, maar die beschikt dan ook over een warme kas. Toch is met n beetje goeden wil en indien men er maar bijtijds mee begint, ook wel voor den amateur de vreugde van met Kerstmis eigen gekweekte bloemen in de kamer te hebben, weggelegd. Het trekken kan plaats hebben in potten en boven water. Het allereerste wat we te doen hebben, is reeds in Augustus, maar zeker in September bij een soliden handelaar bollen te bestellen. Kwaliteit doet hier nog meer dan de grootte van den bol. En voor het uekken heeft men prima waar noodig. Hyacinten zet men 1 in een pot van 10 c.M. doorsnede of 3 in een van wat meer omvang. Tulpen komen 3, 5 of 7 of meer in een pot al naar de giootte der bollen en van den pot. Wil men wat meer tulpen kwee- gen, dan is 't ook heel goed te doen in Kistjes, waarbij de bollen tegen elkaar gezet worden. De bollen komen in September (half tot eind September) in potten, die metzandigen tuingrond zijn gevuld. Daarbij zet men de bollen zoo, dat nog een klein stukje boven den grond komt. De pot blijft tot even beneden den rand gevuld. Dan gaan de potten in de donkeren hoek van den kelder, of een donkere kast van een onverwarmd vertrek. Hoe eer men oppot, hoe beter het is. Met de allervroegste tulpen en hyacinten kan men het al in Augustus doen. In het donker ontwikkelen de bollen 'n flink stel wortels. Daarna'komt de neus te voorschijn. Men wake er voor de bakjes en potten te vlug uit 't donker te halen. Het best is te wachten, tot men de bloem boven den bol kan voelen. Heeft men 'n kamer met veel licht, dan kan men al vroeger de potten te voorschijn halen en ze vlak bij 't raam zetten. Doet men dat niet dan krijgt men heel lange bladeren en weinig bloem. Het blijft dus altijd goed de potten, indien ze eenmaal uit het donker komen in het zonnetje voor de raam te plaatsen. Een serre is daarvoor al 'n heel geschikte plaats Dat men niet vergeten heeft van tijd tot tijd den grond vochtig te houden behoeft zeker nog niet eens extra gezegd. Het beste soort hyacinten, die in December tot bloei komen zijn de Romeinsche hyacinthen (Hyacinthen Romanus) die met kleine trossen witte bloemen bloeien. Voor tulpen neemt men de Due van Tholl, het mooi£ roode tulpje op korten steel. Ook het trekken op glas gaat uitstekend. Dit doet men voornamelijk met hyacinten. Van half September tot half October zet men de bollen zoo, dat de krans van den bol in het water staat. Daarop gaan de glazen in het donker. Is het water tot 1 cM. beneden den bol gedaald, dan zorgt men er voor, dat het niet lager komt door telkens, wat water bij te gieten. Na een week of 8 9 kunnen de glazen in het licht komen. Ook nu weer dicht bij het raam. Heel aardige resultaten heeft men ais men 'n wijde GEMENGD NIEUWS. Drama te Sluis. Een meisje doodgeschoten, haar broer zwaar gewond. Dinsdagavond omstreeks kwart over 9 uur, heeft zich in de Kapellestraat te Sluis een vreeselijk drama afge speeld. Op dit tijdstip weerklonken uit den winkel, bewoond door mej. Pijpers, revolverschoten en hulpgeroep. OnmiddeliijK daarop kwam de 15 jarige zoon Marcel Pijpers naar bulten nollen, luid „moord" gillend. Uit den winkel werd luid gekerm gehoord. De toesnellende voorbijgangers durfden den winkel niet binnengaan uit vrees, dat zij met revolverschoten zouden worden ontvangen. Daarna vluchtte ook mej. Pijpers uit den winkel. Zij en haar zoon gingen naar de maré- chaussées, die spoedig daarop met de gemeentepolitie ter plaatse waren. In den winkel lag op den vloer een groote plas bloed en achter papier veiborgen vond men het lijk van de dochter des huizes, mej. Judith Pijpers, die door revolverschoten was gedood De vrouw zelf bleek slechts een schampschot aan den schouder te hebben gekregen. De zoon was er erger aan toe. De kogel was hem door den hals gegaan en hij leed veel bloedverlies, terwijl een andere kogel hem in den schouder had getroffen. Een inmiddels ontboden geneesheer trachtte nog bij de dochter de levens geesten op te wekken, doch dit mis lukte. Het bleek, dat een kogel haar in een halswervel had getroffen. Uit het voorloopig onderzoek is komen vast te slaan, dat de moord is ge pleegd door den Belgischen koopman van de Winckel, met wien de vrouw sinds geruimen tijd samenleefde. Reeds eerder had de man gedreigd aan alles voor goed een einde te zullen maken en herhaalde malen hadden reeds twisten plaats gehad. Wat Dinsdagavond de directe, aanlei ding tot het drama is geweest is niet bekend. Na het plegen van de misdaad is de man gevlucht en totnutoe onvind baar, ondanks het uitgebreid onderzoek dat de wachtmeester I. van Wijk, gisteravond nog heeft doen instellen. Het signalement van den koopman is aan alie politie-agenten in de om- geving en in België onmiddellijk doorgegeven. De man stond ongunstig bekend. Ook gistermorgen was men er nog niet In geslaagd hem aan te houden. Te Twisk is gisteren een paard gespannen voor een disselwagen op hol geslagen. De arbeider K. Rietvink sprong van den wagen en kwam daaronder. De wielen gingen hem over de borst, waardoor hij spoedig overleed. Gistermiddag is in de fabriek van de Dorietmaatschappij te Zaandam de arbeider de B. uit Amsterdam met zijn arm bekneld geraakt tusschen 'n brekerijmachine. Nadat hij ongeveer drie kwartier had vastgezeten, slaagde men er in den man uit te vijzelen. In zeer zorgwekkenden toestand is hij naar Amsterdam overgebracht. Drie Duitschers, die gisteren per auto van de A.R.O. te Rotterdam een tocht maakten naar Amsterdam ver- zochten den chauffeur op den terug weg te Halfweg te stoppen. De auto Minnaar: „EhIk ben hier gekomen om je hand ten huwelijk te vragen. Zij„Het spijt mij, maar ik ga in massa en niet bij perceeien." ADVERTENTIëN. Ondergeteekende betuigt hier mede haar hartelijken dank aan de N.V. v/h M. RAVENSWAAY ZONEN te Gorinchem voor het fraaie Damesrijwiel dat als het 444ste EXTRA CADEAU op Ravenswaay's LETTERS— ARTIKELEN aan haar is uitge reikt. 41336 De LETTERS—ARTIKELEN, waarop dit cadeau is uitgereikt, zijn gekocht bij den Heer H.W. KERST—Snijders, Nieuwevaart, Capelle. DINA KONINGS. Kaatsheuvel, 3 October 1928. (Rechtvaart D 216) GEVRAAGD voor dag en nacht. Mr. v. COOTHSTRAAT 34. Mevrouw DE GREEFF-Ebben vraagt tegen half Januari of 1 Februari een flinke goed kunnende koken en zelf standig werken. BURGEMEESTER en WET HOUDERS van WAALWIJK. maken bekend, dat in hunne vergadering van 2 October 1928, eene openbare u i 11 o t i n g van schuld brieven heeft plaats gehad te weten van de leening van 1889 de nos. 74. 187, 164, 110 en 138 van de leening van 1894 de nos. 14 en 51. van de leening van 1909 de nos. 4 en 10 van de leening van 1910 Serie A no. 6. van de leening van 1911 Serie A no. 6. De leening is thans geheel afgelost. De uitgelote schuldbrieven van eerstgenoemde leening zijn vanaf 31 December a.s. betaal baar ten kantore der firma GEBRs. SP1ER1NGS te 's Her togenbosch en die der overige leeningen ten kantore der GEL- DERSCHE CREDIETVEREENI- G1NG te Waalwijk en van den GEMEENTEONTVANGER te Waalwijk. Burgemeester en Wethouders 41342 voornoemd. *99 w (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.)

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 7