PU ROL OverleMijtuiger Je Echo van het Zuiden" Je Echo van het Zuiden" grin Speculaas „De Concnrrent" Een Stikmeesler, Opruiming KACHELS Doeltreffende Reclame „De Echo van het Zuiden*' F a. A. v. d.Wee-Cools Ontvangen voor verkoudheid. Motaris Middelkoop Hotaris Middelkoop Notaris Middelkoop Profiteert nu I. C. MORTIER, Voor ook noodig. en twee dozijn botterhammen meege- Op een pleiziervaart naar Hagen nomen. passeerde gisterenavond een auto in Mac Donald heeft blijkbaar buiten-razende vaart, aan den rechterkant gewonen aanleg voor vlieger, want van' den weg rijdend, het plaatsje eenigs maanden geleden ondernam hij j Brüninghausen. Verscheidende voor- nog slecüts acht uur ervaring als j bijgangers werden door den wagen, na goio*-vlieger, in zijn eentje een vliegtocht naar Frankrijk, Italië, Egyp te, Arabië, Mesopotamië, Palestina en Syrië in zijn eigen lichte Moth vlieg tuig- waarvan de 21-jarige bestuurder de macht over het stuur verloren had, aangereden. Een 12-jarige jongen werd daarbij onmiddellijk gedood. Een brandweerman werd een been afgerukt Het toestel met een Gypsy-motor en twee verdere voorbijgangers wer- van 85 tot 100 P.K. dat hij nu gebruikt den lichter gewond, is hetzelfde waarmee kapitein Broad De auto vloog tenslotte tegen een een record locht van 24 uur duur boom en werd zwaar beschadigd. boven Engeland heeft gedaan. In vergelijking met het toestel van Lindbergh is zijn vliegtuig'n dwergje. Op de plaats waar een passagier kon zitten, had Mac. Donald 'n extra benzinetank aangebracht. Men ver wachtte dat hij 100 gallons (1 gallons is 4 24 L.) brandstof zou meenemen wat bij een gemiddelde snelheid van 100 mijl in het uur, voldoende is voor een vliegtocht van 3500 mijl. Hij kan er 35 uur lang mee in de lucht blijven. Gelijk men weet, is Mac Donald gisteren om ló.5l Greenwich- tijd uit St. John vertrokken. Totdusver is geen nader nieuws ontvangen omtrent den vliegtocht van Mac Donald, die in een klein Moth— toestel naar Europa onderweg is. In de provincie Sjansi is hon gersnood uitgebroken. Volgens de oificieele gegevens zijn hierbij 300.000 menschen betrokken, Deze hongersnood is zoowel een gevolg van den burger oorlog als van het mislukken van den oogst. De gouverneur-generaal der provincie Sjansi heeft een telegram gezonden aan de regeering te Nanking, waarin onverwijld om het treffen van de n >odige maatregelen verzocht wordt. Indien niet tijdig hulp verleend wordt, zal-volgens hem de bevolking tot alles In staat zijn en plunderingen zullen dan niet meer kunnen worden tegen- j gegaan. Onder de hongerlijdende be volking heerschen epidemiën en er zijn reeds meer dan 3000 lieden ge storven. Het Rockefeller-insliiuut te Peking heeft een speciale afdeeling ingericht voor de bestrijding der heer- schende ziekten. Twee stoomschepen van de China Merchant Steam Navigation zijn in aanvaring gekomen in volle zee in de buurt van Talwe. Tien leden van de bemanning en zestig passagiers zouden zijn omgekomen. Gisiermiddag is door onbekende oorzaak een stoomkraan staande op de machinefabriek en scheepswerf Feijenoord aan de Piekstraat te Rot terdam te water geraakt. De 42-jarige kraanmachinist C. A. v. G. uit de Oranje Boomstraat is ook in het water gevallen en verdronken. Hij is na 20 minuten opgehaald en dr. S. van Dantzig heeft den dood geconstateerd. Dezer dagen kwamen een paar speelkameraadjes van den 7 jarigen Michel Vercasson bij den vader van het jongetje met de boodschap, dat Michel bij het spelen aan den waterkant in ae Rhone was gevallen en in het water verdwenen. De hulp van de politie werd inge roepen, waarop men eenige dagen later in de Rhone bij Vernaison het lijkje kon ophalen. Intusschen bereikte de getroffen ouders het bericht, dat de dood van hun zoontje geen toeval geweest zou zijn, doch dat hij door 2ijr. makkers na een vechtpartij in de rivier geworpen zou zijn. laderdaad vertoont het lijkje allerlei schrammen, terwijl op de plaats waar de jongen te water geraakt is een bloedspoor ontdekt Is. De politie heeft de zaak thans in handen om uit te maken of hier Inderdaad opzet in het sptl Is geweest. Een Japansche tweede officier van het ss. «Makassar Maru", dat te Tandjong Priok lag, kwam toen hij voor een bioscoopgebouw in Kampong Kodja snel voor een doeleman op zij sprong, in vrij onzachte botsing met een Timoreesch schepeling van het ss. „Cycloop". De Timorees was hier over gebelgd en eischte voldoening. Een woordentwist ontstond, die de tegenstanders tenslotte zoo opwond, dat de Timorees een mes trok en den officier een steek dwars door de hart streek toebracht. Het slachtoffer over leed kort daarop. De dader vluchtte, doch werd aan boord van zijn schip gearresteerd. Hij legde een volledige bekentenis af. Het mes, waarmede de misdaad werd bedreven, is in be- klaagdes kleeren terug gevonden. De kleedingsstukken waren gedeponeerd in een berucht huis, waar men getracht had de bloedsporen weg te wisschen, wat echter slechts ten deele gelukt was. Vanmorgen is In het gehucht Veulen bij Venray de boerderij van den heer Schreur afgebrand, waarbij de 25-jarige dochter in de vlammen is omgekomen. Een Wolff-telegram uit Dortmund meldt De autobestuurder, die slechts licht gewond werd, is gearresteerd. Een looper van 'n effectenfirma die per rijwiel geld had gehaald, bemerkte bij zijn terugkomst op kantoor dat hij de portefeuille miste Deze hield een bedrag van f 80 000 aan bankpapier in. De man die buiten zichzelf was van schrik, vermoedde dat hij de portefeuille verloren had. Hij sprong op zijn rijwiel en reed den weg terug, die hij zooeven had afgelegd. Plotseling zag hij 'n meisje dat de portefeuille in haar handen hield en met een politieagent van het bureau Warmoesstraat stond te praten Hij ging er heen en toen bleek, dat het meisje de portefeuille met f80,000 aan den agent ter hand wilde stellen. Het drietal begaf zich naar het bureau, toen de looper bewijzen kon. dat hei geld aan zijn hoede was toe vertrouwd geweest, kreeg hij het terug, Naar uit Moskou gemeld wordt is het Japansche schip „Noru" in een storm bij Kamsjatka omgeslagen De geneele bemanning, bestaande uit 42 koppen is verdronken. WEET GIJ??? dat de eerste papierfabriek in Enge land gebouwd werd in 1590 in Dart- lord en dat bij het jarenlange onderzoek, dat geleid heett tot de uitvinding en volmaking van de z.g. „sprekende film een leger van 3500 personen be trokken was? en dat, wanneer een „sprekende film" gefotografeerd wordt, de daarbij ge maakte muziek en geluiden tegelijker tijd „gefotografeerd worden? en dat de gefotografeerde geluiden aan den rand van den filmband verschij nen in den vorm van een aantal gol vende lijnen? en dat, wanneer de ontwikkelde film vertoond wordt, deze golvende lijnen de muziek tev/eeg brengen en dat Nederland thans door de lucht met 60 buitenlandsche plaatsen ver bonden is en dat een goedgebouwde schoorsteen, die 100 voet hoog is, bij hevigen wind van 8 tot 10 centimeter heen en weer zal zwiepen zonder te vallen en dat onlangs op een te Londen ge houden tentoonstelling een pracht exemplaar van een paradijsvogel verkocht is voor 18 000 gulden en dat de wortel van het geluk ligt in den mensch zelf? en dat wanneer een verstandig man eenmaal een domheid begaat het gewoonlijk een heel groote is? Blljartsport. Door de biljartverenigingen K.O.T. te Waspik, W.B.C. en Ons Genoegen ie Waalwijk is eene circulaire aan ver schillende verenigingen gezonden, waarin o m. gezegd wordt „Verleden jaar sloten de vereen. K.O.T. te Waspik, W.B.C. en Ons Genoegen te Waalwijk een soort bondgenootschap en organiseerden een competitiewedstrijd, die zich ken merkte door groote kamplust en bij zondere vriendschap. Dit trio bleek echter tamelijk klein, doch het kwam ons ter oor dat er thans nog enkele verenigingen waren, die zich voor de aansluiting bij voor noemd trio interesseerden Tot dit doel is nu eene vergadering bijeen geroepen waar alle verenigin gen van Drunen—Waspik, ook die mogelijk geen uitnoodiglng ontvingen, gaarne verwacht worden op Zondag 28 October a.s. des namiddags ten 5 uur in hotel Monstens te Waspik. Korfbalclub W.E.K. A.s. Zondag speelt W.E.K. een vriendschappelijke wedstrijd tegen O.N.A. uit Tilburg op het terrein nabij het Kerkpad. Aanvang 2'/s uur. t Heden overleed tot onze diepste droefheid, na een langdurig lijden, meermalen gesterkt door de H.H. Sa cramenten, ons innig geliefd en onvergetelijk eenig doch tertje en zusje ANNIE in den jeugdigen leeftijd van 12 jaar.- A. van Roessel H. van Roessel-Donkers Otto André, Waalwijk, 18 Oct. 1928. De uitvaart en begrafenis zul len plaats hebben op Maandag 22 October 1928, des voorm. 10 uur, in de parochiekerk van St. Jan Baptist te Waalwijk. 41380 is LAATSTE BERICHTEN. Kiesvereeniging. In de gisteravond gehouden be stuursvergadering van de R.K. Kies vereeniging werd den datum van de eerste te houden propaganda-vergade- ring vastgesteld, en wel op Maandag 19 Nov., waarop Dr. Möller als spre ker op zal treden, ter behandeling van het program der R.K. Staatspartij. Om den avond aantrekkelijk te maken zal eenige aankleeding plaats hebben. Besloten werd na het verstrijken van deze vergadering met de contri butie-inning 1928 te beginnen en ook met het aanwerven van nieuwe leden, wat van groot belang met het oog op het verkiezingsjaar voor de Tweede Kamer in 1929. Biljart—tournooi. Uitslag biljartwedstrijd voor he tournooi, tusschen de Biljartclub K.O.T. gevestigd bij den Heer Montens Gijsmans te Waspik en de Biljartclub „Ons Amusement" gevestigd bij den Heer Nic. van Loon. Onze agent voor Kaatsheuvel c.a. SCHOOLSTRAAT. Geef haar uwe DRUKWERK ORDERS op en U is verzekerd van goed en billijk werk op ELK gebied. WAALW1JKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANT00N TlELEN. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 4—5"/a uur. Gymnastiek voor de aspiranten B.G.V. Van 5'/a— uur voor de leden B.G.V, Zaterdag 8 uur, Flora Bioscoop, De Kat en de Kanarie*. Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, Twee Menschen". Zondag 12 uur. Repetitie le en 2e tenoren Liedertafel „Oefening en Ver maak", Musis Sacrum. Na 12 uur algemeene repetitie. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/atmr- Witte Bioscoop, Twee Menschen". Zondag 6 en 8'/2 uur. Flora Bioscoop, De Kat en de Kanarie". Maandag 8 uur. Bal Liedertafel Oefening en Vermaak, Musis Sacrum. Woensdag 7'/a uur. Athletiekcursus voor de leden van „Kunst en Kracht" op het oefenterrein. Dinsdag 8 uur solistenrepetitie Tavenu. .,Li.*l.iki.èkLkÜLtkLikLtkLtkLikL f\ndergeteekende betuigt hier- ^mede zijn hartelijken dank aan allen, vooral aan Directie en personeel der firma Van Iersel, Witlox Co. voor de vele blijken van belangstelling bij de herdenking var. zijn 25- jarige dienstvervulling ontvangen, JOS KU1JTEN. Waalwijk, October 1928 Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onzen innig ge liefden Vader ANT0NIUS JOHANNES C0RNELIS GLOUDEMANS. betuigen wij onzen oprechten dank, speciaal aan directeur, kantoor- en fabriekspersoneel der Gem. Licht- en Waterleiding bedrijven. KINDEREN GLOUDEMANS Waalwijk, Oct. 1928 „Ons Amusement' 89 100 72 Trots de Reus v. d. Linde „K.O.T." Nieuwenhnize 10( de Moor '59 Zijlmans 100 Verhagen v. d. Ven v. Heijst 261 96 59 100 Roezer Gijsman Montens 259 10 100 69 Voor direct gevraagd EEN EENIGSZINS BEKWAAM Adres H. Bergmans Waalwijk. Zn. 41373 S*;* Aan ruim 84 pCt. van alle woningen in Groot Waalwijk wordt bezorgd. (De samenlezers nog niet meegeteld.) Wat zegt U dat? Dat eene advertentie in dus bijna alle ingezetenen onzer ge meente bereikt. En voor de omgeving is 't al vrij wel 't zelfde, ook daar wordt de kring elke week steeds dichter toegehaald latjesdrop, Zoutendrop, Mentholdrop, Hoesttabletten, Hoestbonbons. Haverstroorollen, Borstsiroop, Thijmsiroop PRIJZEN LAAG. - KWALITEIT HOOG. Ook weer ontvangen van 8*10-12-15 ct. p. ons. Besoljensche straat 77. ADVERTENTIëN. 255 269 Zondag 21 October krijgen wij V. B. C., gevestigd bij den heer Treffers te Vrijhoeve-Capelle en Maan dag 22 Oct. sluiting van het Tournooi en uitreiking der prijzen. ONDERTROUWD: WILH. VAN GOOL en WILHa. VAN THIEL Bosch, Oct. '28. Huwelijksvoltrekking 22 Oct. a s. Adres 22 October: Oranje Hotel, Ververstraat, 's-Bosch. BIEDT ZICH AAN tevens goed bekend met de ma chines der stikkerij Brieven onder no. der adv. aan het bur. v. d. blad. 41375 te Capelle, bericht, dat .de GOEDEREN onder Waspik in veiling voor den heer PETRUS KAMP-Van Boxel aldaar, in bod staan als volgt KOOP 1 aan f 2000,- KOOP 2 aan f 350,- KOOP 3 aan f 1050 - De toeslag zal plaats hebben op Woensdag 24 October 1928. des avonds 6 uur, ten herberge van Mej. A. M. DE BONT te Waspik. te Capelle, bericht dat de goederen In veiling voor de Kinderen Mar. Geenen- Pruijssers te Sprang in bod staan als volgt Koop I op f 3410.— Koop 2 op f 1625.— De toeslag zal plaats hebben op Donderdag 25 October 1928, 's avonds 6 uur ten her- berge van G. VAN CAEM ie Sprang. te Capelle, bericht dat de goederen onder Waspik, in veiling voor den heer WILHELMUS ZljLMANS THzn. aldaar In bod staan als volgt: Koop 1 aan f 750.— Koop 2 aan f 1050.— Koop 3 aan f 2525.— De toeslag zal plaats hebben op Maandag den 22 Oct. 1928, 's avonds 6 uur in het koffiehuis Het Middenhuis van Th. van Schijndel te Waspik van alle voorradige tegen zeer lage prl|zen. Calorlfères Lutksche kachels Salamanders Belgische kachels Irlsche kachels Haarden, Fornuizen enz. ALLES MOET WEG! Ijzerhandel WAALWIJK 41379 BELtnzuri K.E.IVI.I VAM DE HEUBELFABR1EK-5T0FFEERDÊR.U WAALWIJK Als xakenman met een soaden kijk op het moderne zaken doen moogt U dus nimmer met Uw reclame-campagnes passeeren. la doozco van 30-60 cn 90 ct. Tube oO ct. BH Apoth. cn Drogisten

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 11