een aankomend Leerling Overleer-bijtuiger. Een netten inboede KLAVERBLAD 4 ZWIKKERS INBOEDEL. AVONDUREN HOLLANDIA MOEDERCÜRSUS Notaris JANSEN Eenigen inboedel Notaris Canters verkoopen Notaris Canters landbouwinventaris Notaris Canters gevraagd KINDERZEEP Gevraagd Spoed! Spoed! Verloren een bruin lederen Oamestasch. oerAo open publiek d contant verkoopen: Bestuur en leden van liet Gilde „St. Crispijn en St. Crispinianus" te voorin. Besoijen, 't welk Maandag 1.1. haar 90-jarig bestaan herdacht. In het midden zittend de Edelachtb. heer Moonen, beschermheer der Ver. F. Amsing te Leende, L. Bardoel te Deursen (Ravenstein), J. Bekkers te Boxtel, J. van den Berg te Son, P. Beuijssen te Horst, F. van den Dungen te Eindhoven, C. van Eijnd- hoven te Gemonde, H. van Engelen te Vlijmen, H. van Genugten te St. Oedenrode, H. van Haastert te Eind hoven, A. van Hal te Boxtel, A. van der Heijden te Gerwen, S. Hoevenaars te Valkenswaard, W. Klijn te Elshout, H. Klomp te Gemonde, J Middendorp te Uithuizen, B. Noordman te Sterksel, W. Pulskens te Tilburg, J. Quinten Czn. en J. Quinten Lzn. te Liempde, A. van Rijssel te Best, J. van Rijswijck te Tienray, M. Scheepens te Best, A. van Son te Valkenswaard en W. van de Spijker te Best. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 16 Oct. 1928. In 't bestuur van 't Nut zijn geko zen in de vacatures Mej. Kramer en Mr. Ruitinga (beiden niet herkiesbaar) de heeren Ds. A. van Gulik en P. Maassen, terwijl in plaats van den Heer Leenhouts, die de gemeente ver liet gekozen is Mej. Kramer. De Heer Chr. Sprengers te Oudheusden schonk een" medaille aan het verstkomend gezelschap bij gelegenheid van het a.s. Groot Zang en Muziekconcours. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 2,1 October 1928. Radio-uitzending Kaatsheuvel. De radio-avond Zaterdag door Kaats heuvel over de K.R.O. Huizen uitge zonden is èn voor de organiseerende vereeniging èn voor de medewerkende corpsen, solisten en sprekers een enorm succes geworden. Reeds met den eersten Maandag-post kwamen sympa thiebetuigingen van heinde en ver bin nen, vanaf Makkuin in Friesland tot uit het diepe Zuiden. Wat Kaatsheuvel voor de radio gepresteerd heeft is de radio-luisteraars een verrassing ge weest. Apollo begon met een welkomst groet aan de luisteraars: „Groet uit Kaatsheuvel" van den kranigen direc teur P. B. Bisselink. De Episode de Combat van Perineau kwam als twee de interessant nummer. Zeer bekoorlijk was de piston polka „A nous deux", door de heeren v. d. Heijden en de Brouwer, de tuba-solo „lm tiefen Kel- le", door den heer v. Wezenbeek en de schitterende fluitsolo van den heer K. Vrinten. Als eerste spreker trad de WelEdel Aehtb. lieer Burgemeester op, met een rede die algeineene bewondering heeft gewekt. Zijn EdelAchtb. sprak als volgt: De liedertafel „Bel Canto" hield op waardige wijze haar naam hoog. „Een liefste plek" en „Muttersegen" wérden zeer goed, „Domine Salvam fac", van J. P. .1. Wierts, schitterend vertolkt Veel succes had eveneens het dubbel quartet „Moederke alleen" van den jeugdigen componist Jos. v. Amcls- foort. De heer Woning had met een 4- tal solo's wederom zijn volle succes, terwijl de heer J. de Graaf zeer ver dienstelijk een liedje van B. Zweers voordroeg. Het Missiehuis was vertegenwoor digd door den Eerw. lieer Nic. de Graaf als declamator en den Eerw. Pa ter Glaudemans als spreker. Vooral Pater Glaudemans wist met zijn speech „Kan er uit Nazereth iets goed komen", den juisten toon te treffen. Zakelijk en geestig tegelijk van inhoud was de voordracht ervan bezielend en gloed vol. De Harmonie Euphonia heeft even eens een schitterenden indruknaar huiten gemaakt. Faithfull and Bold was het zangerige openingsnummer. „La Muette de Portici" het nummer dat volgens'de luisteraars als een der bes te overkwam. Met „Diaoolino" had de heer Jos Zwaans goed succes. DcVaria. tie's op „Es kommt ein Vogel geflogen" blijven steeds om de diverse opvattin gen, bekoorlijke muziek. Met een marsch van den Directeur zelf werd de avond op waardige wijze gesloten. Van alle zijden was er slechts één roep over wat gegeven was, zoodat de radio-avond van Kaatsheuvel voor de bekendheid en de achting onzer plaats ongetwijfeld zeer veel heeft bijgedra gen. Vondel. Zondagavond was „Vondel" in Eu phonia. Reeds eenige jaren achtereen hebben wij deze bekende Tilb. Tooneel- vereeniging alhier zien optreden. Tel kens had de heer Bolsius met zijn troep een welverdiend immer stijgend succes. Wat „Vondel" echter Zondag presteerde stond nog stukken hooger. Na 't ongekende succes dat deze ver- eeniging in 't vorig seizoen op den grooten tooneelwedstrijd te Breda had, heeft de heer Bolsius bewezen, dat zijn club hierna niet op haar 'lauweren is gaan rusten. In „Verleden" van Ina Boudier Bakker, Jieeft de club een spel laten zien, waarin vele beroepsgezel schappen geen verbetering zouden brengen. Het werk is arm aan woor den, doch ontzettend rijk aan actie. Deze actie wist Vondel te vertolken op een wijze, die boeide vanaf 't begin tot het einde. Vooral de heer Jansen speel de als „Dolf" een onvergetelijk spel. De heer Bolsius gaf aanvulling en de clamatie, waarmede hij 't bewijs lever de naast prima regisseur en tooneelspe- ler ook groot en pakkend declamator te zijn. R K. Middenstanders. 't Verslag der vergadering van R. K. Middenstanders 1.1. Maandag in 't Patronaat alhier gehouden, wat ons voor heden te iaat bereikte, komt in 't volgend nummer. ADVERTENTIëN. GEBOREN: MARIA BERNADETTA, dochter van GERARDUS A. MAAS en ANNA TH. MAAS-Maas. Waalwijk, 23 October 1928 GETROUWD: W1LH. VAN GOOL en WILHa. VAN THIEL, die mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank betuigen voor de vele blijken van belang stelling bij hun huwelijk onder- vonden. 's-Bosch, 22 October 1928 en bij KLERKX-VAN HERPT 41389 Baardwijk. beschikbaar voor 't bijwer ken van boekhouding en corres pondentie. Ook gelegenheid voor beginnenden en gevorderden tot iea in Fransch, Duitsch en En- gelsch, met conversatie. Brieven onder No. der advert, a. h. Bureau v. d. Blad. 41398 Aan de Oasfabrlek te Waalwijk deze week TE KOOP Groofe steenen, Straat klinkers, Pannen, zwaar Ribhout, in alle maten, Op leggers en Latten. Ook een partij IJsselsteen. MOET WEG!! VRAAGT een bekwame Donderdagmiddag, tusschen Ha ven en Stationsstraat, 41396 Tegen flinke belooning terug te bezorgen Grootestraat 134 Het Bestuur van de ver- eeniging „HET WIT-GELE KRUIS" overweegt bij genoeg zame deelname op nader te bepalen data een MET LICHTBEELDEN te geven. Verdere inlichtingen verstrekt ZUSTER VAN BAAL. Groote straat 266 te WAALWIJK, waar men zich voor dezen cursus kan te Waalwijk, zal ten verzoeke van de Erven van den heer M Govaerts op Donderdag (Marktdag) 25 October 1928 v.m. halfeif in de achterzaal van het Café .De Twee Kolommen" te Waal wijk, om contant geld als: Pathéfoon, merk „His Masters Voice" met platen, piano, brand kast, keukenbuffet, gaskachels, pluche stoelen, ledikanten met beddegoed, spiegels, waschstel len, gordijnen, linnenkast, wollen en gestikte dekens, kantoorstoel, brandkist, vlag, keukengerief enz. Te zien op den dag der ver- kooping van 9 uur. 41358 Begin November Openbare Verkoop van Hotel, en Café inventaris. te Drunen, zal op Dinsdag 30 October 1928, namiddags vier uur precies bij ANT VUGTS BERKEL MANS te Haarsteeg-Vlijmen Voor de Gemeente Hedlkhuizen 6 koopen bandhout in de Zooi slagen. No. 1 naast den rijweg. De koopen worden vanwege de Gemeente gesneden. 4 koopen bandhout in den Snoekenkamp. Voor den Heer Joh. Petrus de Wilt te Herpt 11 koopen eenjarig bandhout in de Sompen nabij den Water molen te Haarsteeg, zooals op het terrein is aangegeven. De koopen 8-9-10 en 11 worden ook in massa gepresenteerd, ter inschrijving, waartoe de inschrij vingsbiljetten moeten worden ingediend ten kantore van Notaris CANTERS te Drunen. voor of uiterlijk op Maandag 29 October 1928 nam. 5 uur. Kantooruren 9 12 voorm. en 2 5 nam. Voor den Heer A. W. A. van Seters te Drunen 1 koop eenjarig bandhout in de Hooibroeken, oostzijde van het perceel. 1 koop eenjarig bandhout in de Hooibroeken, westzijde van het perceel. 1 koop tweejarig bandhout in de Hooibroeken, onder het ge boomte. 1 koop bandhout in de Rukens 4 dammen zuidzijde. 1 koop bandhout in de Rukens 4 dammen midden. 1 koop bandhout in de Rukens 4 dammen noordzijde. Inlichtingen geeft MARINUS CORN zn SMITS, knecht bij den Heer van Seters. Voor den Heer Adr. Lamb.zn. van Faller te Haarsteeg 1 koop tweejarig bandhout in de Sompen bij de Eendenkooi te Haarsteeg. te Drunen, zal ten verzoeke en ten huize van Mej. de Wed. Hub van BREUGEL- Mostermans te Elshnui G«m. Ouahtusden op Donderdag 25 October 1928 vourm. half tien precies waartoe ondermeer behoort Een kamerameublemeni bestaan de uit 2 fauteuils, 6 stoelen, buffet en tafel, tafels, stoelen, kasten, ledikanten, kookkachel en andere kachels, pendule met candelabres, klokken, lampen, spiegels en schilderijen, beelden, naaimachine, heerenrijwiel, kin derwagen, wieg, gangkapsiok, waschtafels.zitbank. weegschalen, cocoskleed, ganglooper, tafel - kleeden, vloerkleeden, matten, 3 paar raamgordijnen, keukengerief, potten, pannen, glas- en aarde werk enz. Verder een goed onderhouden ondermeer bestaande uit 3 melkgevende koeien, een vaars, 5 hokkelingen, 5 kalveren, een veulen, 3 varkens, kippen en hanen, hond en hondenhok, paar. dentuig, hoogkar, laagkar, melk wagen, kruiwagen, ploegen, egge, beerkist, gierpomp, maalmachine, mangelwortelmachine, schoppen, rieken en ander landbouwgereed schap, melkbussen, kuipen, ton nen manden, snijbak. ongeveer 10000 Kg hooi, 5000 Kg. haver- en roggestroo, 2000 Kg. aardap pels. 700 Kg gedorschte haver, 1100 Kg. gedorschte rogge, 3 hont knolraap, wortels,knolgroen, partij mest, droge mutserd en ander brandhout en wat verder ten verkoop zal worden aange boden. Kijkdag op Woensdag 24 October 1928, nam. van 1 tot 4 uur. 41357 te Drunen, bericht, dat de door hem op 12 Oct. j.l. ten verzoeke van de Erven MART DE WILT van Engelen te Nieuwkuljk geveilde vaste goederen zijn ingezet als volgt Koop 1 f6000 koop 2 f 1220 koop 3 f 1300 koop 4 f 600.—, koop 5 f 710 koop 6 f3000 koop 7 f3700.—, koop 8 f 1750.—, koop 9 f 1660 koop 10 f 500 koop 11 f 2400.-, koop 12 f2700 koop 13 f3300 koop 14 f 11100 koop 15 f5900.— De toeslag blijft bepaald op Vrijdag 26 October 1928, nam 3 uur ter herberge van OODEFR. DE BONT te Nieuw- kuijk. 41395 Onbekende koopers moe ten bewijs van gegoedheid over leggen. la elk quantum aan zeer hooge prijzen. 41168 Aanbiedingen Bureau dezer Courant onder No. der advert. DE HOOP DES VADERLANDS W at heb jij uitgevoerd? Zoodra de kleuters ouder worden, is het waakzaam oog van moeder dubbel noodig. Even was zij verdiept in het feuilleton en.... ziehier het resultaat l Ontoonbaar is de kleine, die in den tuin het regende van ochtend, dat het gootl de geraniums naar een ander bloemperk heeft verplaatst. Dat was een schrik 1 Maar spoedig volgde het remedieeen spons, een kommetje lauw water en een tablet Dames cn Heeren Luisteraars. Kaatsheuvel, eertijds klein en onbeduidend, al leen, en dan nog slechts bij weinigen bekend om z'n eenvoudige handschoenmakerijen, is, ik inag dit zonder de minste overdrijving zeggen, ge worden een van de machtigste, een van de bloei- endstc plaatsen op het gebied van de machinule schoenindustrie in de Langstraat. Zie ze zitten, 20 jaar geleden, de menschen, zwoegende aan hun wcrkstoel, bijna nacht en dag, in kleine, slecht verlichte huizen, vervaardigende pluche en stof fen pantoffels. En nuWat een verandering in die kleine spanne tijds. Zie de 60 bloeiende, eco nomisch ingerichte bedrijven, des avonds schit terend verlicht door helder elcctrisch licht, voor zien van waterleiding ten gerieve van de arbei ders, alle machinale fabrieken, met de meest mo derne machines, werk verschaffende aan duizen den mannelijke en vrouwelijke arbeiders, die door hun arbeid meerderen welstand genieten. Wat een tegenstelling, eertijds kleine ongezonde werkwinkels, thans ruime aan alle hygiënische voorschriften voldoende fabrieken. De eenvoudi ge pantoffel omgetooverd in uitsluitend dames-, heeren-, jongens- en meisjesschoeisel, van de eenvoudigste tot de meest luxueuse soorten. Daar door kan Kaatsheuvel voorzien in de behoeften van lederen rang en stand. Heeft het geen strijd, geen moeite gekost om tot dien hoogen sport op de maatschappelijke lad der te klimmen? Weet dan, dat er een tijd is geweest, dat het Kaatsheuvelsclie product niet in alle declen vermocht te voldoen. Maar moedig heeft n fabrikant èn werikman den strijd gestreden, volgehouden tot het uiterste, het artikel van dag tot dag verbeterend. En zie! Met graagte worden thans onze schoenen gekocht, om hun soliditeit, goeden pasvorm en omdat hij zich geheel aanpast aan de mode. Wilt gij het bewijs, geachte toehoorders? Welnu, in onze plaats worden wekelijks ruim 30.000 paren schoenen gefabriceerd. Wilt ge het bewijs dat Kaatsheuvel mede aan de spits staat van de schoenindustrie? De uitspraak der jury van de tentoonstelling voor de Schoen- en Leder industrie voor ecnige jaren te Waalwijk gehouden, geeft U hier antwoord op. Onderscheiden fabri kanten kregen toen de hoogste onderscheidingen voor hun prachtige, practische en luxueuse inzen dingen. Als gevolg van den machtigen omvang der industrie zijn hier zeer uitgebreide zaken voor alle soorten overleder van de fijnste tot de ge wone soorten, van voeringleder en van zooileder. Als burgemeester van Kaatsheuvel kan ik ge tuigen dat er geen week voorbij gaat of in ons Dagelijkscli Bestuur behoort overeenkomstig de bouwverordening goedkeuring te worden gehecht aan plannen tot het bouwen van nieuwe fabrie ken, belangrijke uitbreidingen en tot het bouwen van woningen. Daaronder behooren vele huizen van werklieden, die eeu goeden welstand genieten de, er prijs op stellen een eigen woning te bezit ten. Toen ik 2.» jaar geleden de eerste schrede zette op Kaatsheuvels grondgebied, zag ik een onaan zienlijke plaats zonder leven, met weinig hulzen. En nu! In bevolking toegenomen met niet min der dan 75 pCt., is de plaats letterlijk volgebouwd, zijn er nieuwe straten aangelegd en kan men met het bouwen niet aan de aanvragen voldoen. Ge- lieelc wijken worden verder ingenomen door de ruime, hygiënisch ingerichte huizen der ver schillende bouwvercenigingen, voorzien van gas en waterleiding. Zoodoende is de gemeenteraad genoodzaakt, voorgelicht door Burgemeester en Wethouders een geheel nieuw uitbreidingsplan in studie te nemen. Onze plaats is gemakkelijk te he reiken met spoor en goed ingerichte autobussen der A.T.O. en Holl. Buurtspoorwegen. Dat het van zeer groot belnng is, blijkt ook vooral hiei'- uit dat de A.T.O. naast de verbinding op Dongen en het station Gilze Rijen, het noodzakelijk heeft geacht voor onze plaats een specialcn (Henst in het leven te roepen op alle treinen in Waalwijk, n.l. 14 busritten per dag heen en terug, alleen van die maatschappij. Daarbij komt liet verkeer der bussen van «ie Hollandsche Buurtspoorwegen naar 's Bosch en Tilburg, dat echter geen gelijken tred heeft kunnen houden niet het steeds druk ker wordende verkeer. Dit punt blijft dan ook onze aandacht vragen en wij zullen, neen mogen niet rusten alvorens aan de behoefte van handel en industrie is tegemoet gekomen. Ik zou onvol ledig zijn, indien ik niet met een enkel woord sprak over den vooruitgang van onzen midden stand, zeer ten gerieve onzer inwoners. Moesten wij nog eenlgcn tijd geleden elders onze inkoo- pen doen, nu is dat geenszins meer noodig. Schit terende, doch tevens concurreerende zaken zijn verrezen. Geen meubels, manufacturen, dames en heeren-confectie, glns en aardewerk, artikelen van goud en zilver ipeer van buiten, hier is alles in de meest moderne soorten te verkrijgen. Maar, hoor ik U vragen, denkt de bewoner van Kaatsheuvel alleen aan werken. Weet ge dan niet dat Kaatsheuvel een vooraan staande plaats is op het gebied van muziek? Weet ge dan niet dat onze alom zoo gunstig he kend staande harmonieën, zich gaandeweg der mate hebben opgewerkt, dat zij in de hoogste Ecre-afdeeling uitkomen en dat nog onlangs, slechts enkele maanden geleden, de harmonie Apollo, nieuwe lauweren aan haar vaandel wist te hechten door den eersten prijs in de Eere-af- deeling op het concours te Tilburg. En de lieder tafel „Bel Canto" 1 Nog slechts in den dop, mocht zij hij het eerste concours, waarin zij uitkwam, niet alleen den lof der jury inoogstcn, doch de heer Wierts, lid der jury, getuigde «lat hij z'n compositie „Domine Salvam Fac", zelf niet mooier kon laten zingen. Daarnaast moge ik er op wijzen dat onze plaats, wellcc op het gehie«l der schoenindustrie zich zoo krachtig ontwikkelt en opkomt, niet minder lijk is aan natuurschoon, waarvan de honderden Hec taren bossclien en beplantingen, duinen en ber gen, waaronder ook «1e zoo gerenommeerde R<xfstel- berg behoort, «te meest guiistige getuigenis geven. Voor een groot «leel tocbelioorendo aan de Maat schappij tot behouil van Natuurmonumenten te Amsterdam en aan de Levensverzekering Maat schappij Noord-Brabant, wordt met deze beplan tingen nog geregeld voortgegaan en laat het zich aanzien, dat onze omgeving, nu reeds bijzonder mooi, nog fraaier cn meer bekoorlijke plekjes zal gaan geven. Voor den rustigen wandelaar is «leze omgeving en belooft zij nog meer te wor den een gelegenhehl tot aangename verpoozing, waarbij te midden van bossclien, duinen en be plantingen in een heuvelachtig heideland, .naar hartelust van Moeder Natuur te genieten is. Dit nu is Kaatsheuvel, waarover ik het genoe gen heb gehad te mogen spreken. Daar leeft een volk dat rustig, gemoetlelijk en arbeidzaam is. En met het overige deel van Bra bant houdt het fier zijn beginsel hoog, dat het katholiek is in merg en heen. Daarnaast wil de schoenmaker gaarne getuigen van zijn jovialiteit en zijn ingeboren neiging voor «le muziek. Die jovialiteit wenscht hij hedenavond «loor de aetergolven heen, in «1e binnenkamers van alle luisteraars te brengen, om U, naar ik hoop, van de muziek en den zang welke U geboden zullen worden, te laten profiteeren. In ruil «laarvoor vraagt hij niet anders dan een tikje waardeering, een tikje belangstelling voor zijnen arbeid, voor het werk dat Kaatsheuvel in zijn industrie U geeft. En met meer forscli zal hij U allen dan den muzlkalen groet willen brengen waarmede deze avond begonnen is, n.l. den groet uit Kaats heuvel. Kon. Erk. Schietvereen. St. Jan. Uitslag van «len schietwedstrijd van «Ie Kou. Erk. Schietvereen. St. Jan, op Zondag 21 October bij Mej. de Wed. J. van licrkel. le prijs W. Molenschot, 2e A. Elshout, Je II. Jacobs, le 1). Kops, 5c S. I'cpping, 6e H. Molen schot, 7e 11. van Woensel, 8e 1'. van Dun, 'Je P. Stokkermans, 10e L. v. Berkcl, lie D. Boons, 12e II. Dirks, IJo Brekelnians. Het Koningschap werd behaald door W. Mo lenschot. De staande prijzen werden behaald voor de schoten over het afgcloopcn jaar. le prijs A. Elshout met 96 punten, 2e 11. Ja cobs met 93 punten, 3e W. Molenschot met 90 punten, Ie D. Kops met 81 punten, 5e S. Pepping niet 79 punten. Lederaluallen HOLLAGEN

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 3