DE ECHO III HEI ZUIOEH 's Morgens en 's Avonds No. 87. Woensdag 31 Oct. '28. 51e Jrg. middag le houden, voor welk doel tus- schen de pauze een collecte werd ge- TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 30 Oct. 1928. Examen. Bij Resolutie van den Minister van Financiën zijn geslaagd voor't examen voor assistent bij het dienstvak der directe belastingen enz. de kommiezen le klasse: O. de Vries te Geeriruiden- berg A. van den Maagdenberg te Waalwijk, J. Bnistra te Gennep en G. J. van Zanten te Oisterwijk. Zeldzaam jubileum. houden, die aardig wat opbracht. Wit-Gele Kruis. Liefdadigheids-uitvoering. De liefdadigheids-uitvoering van D. V.S.V. ten bate van het Wit-Gele Kruis is een succes geworden, als wij niet hadden durven verwachten. De groote zaal van den Gildenhond was Maan dagavond geheel bezet, wat voor D.Y. S.V. en niet minder 't Wit-Gele Kruis een groote voldoening moet zijn ge weest. Door de ijverige tooncelisten werd dezen avond* goed gespeeld, over 't ge heel in wat vlotter tempo dan Zondag tevoren. Een bespreking kan wel ach- Benoemd. térwege blijven, echter niet een woord De Brigadier der Rijksveldwacht, van oprechten dank (waaraan 't be de heer I. de Ridder, is per 1 Nov. stuur van 't Wit-Gele Kruis zeker met a s. als zoodanig benoemd te Tiel. gedacht heeft) aan D.V.S.V., die door Teekenschool. 1 deze succesvolle uitvoering de liefda- digheidskas gespekt heeft. Uit ons raadsverslag komt niet dui delijk naar voren, dat besloten is gel- j den op de bcgrooting te brengen voor het aanstellen van een vakleeraar in schoenteekenen en een voor machine- teekenen, voorloopig voor drie avon- j den per week, aan onze gemeentelijke teekenschool. 't Eerste is geschied op voorstel van den heer B. Timmermans. Verschure, 't tweede op advies van den directeur, waarmede B. en W. zich konden vereenigen. „De Waterduivel". Nadat des morgens alle leden der R.K. Werkliedenvereeniging de H. Mis hadden bijgewoond, die door den Eerw. Adviseur, Kapelaan Beekmans, werd opgedragen, kwam men 's-avonds in de groote zaal van den Gildenbond bijeen. De zaal was geheel gevuld, zoowel bo- ven als beneden. De Voorzitter, de hr. Passier, opende de bijeenkomst met een welkomstwoord en maakte dank- baar melding van de medewerking van de Witte Bioscoop, die bereid gevon- den werd, om de pauzes met de „Or- 1 chestra" te vullen. De hoofdschotel van dezen feesta vond werd verzorgd door de Tooneel- vereeniging D.V.S.V., die met 't 3-be- drijvig tooneelstuk „De Waterduivel" voor 't voetlicht kwam. Aangezien we reeds in ons vorig nummer een korte inhoudsopgave van 't stuk gaven, be hoeven we dit niet te herhalen De opvoering van dit gezonde speel stuk is voor D.V.S.V. en den regisseur A. Verhoeven een dankbaar succes ge worden. In meer dan één opzicht is de. ze jonge vereeniging op den goeden weg. Allereerst viel ons dit jaar op, dat het declamatorische zoo goed als ge heel vervallen is, in de hoofdrollen al thans zeker. M. Berkelmans gaf een goede vertolking van Nol v. Hedel, de stoere, stugge, ongenaak- en ongeniet bare boer. Met waardeering voor 't goede, dat hij bood, vonden we 't type Arie v. Lith (H. Brokken) minder ge lukkig geslaagd. Hij leek ons veel te jong. De grimeur had hier meer aan dacht moeten hebben. Dit schonk hij wel aan den ouden trouwen knecht Lee, welke rol door Jac. M. Didden met warmte en uitstekende uitbeelding werd gespeeld. Zeer goed vonden we 't optreden van den regisseur in de rol van pastoor Mandos. Dat was goed in geleefd spel in houding en gebaar. Met van Hedel gaf hij iii 't eerste bedrijf vooral (o.i. 't mooiste) een mooi, ge spannen samenspel. Door een mogelij ke stemaandoening was J. v. d. Griendt in de rol van Henk minder gelukkig. Zijn optreden was vrij goed, maar had meer glans en bewustheid mogen heb ben. 't Spel leek ons nu nog te lijden aan bloedarmoede. Ofschoon van een geheel andere constructie naar geest en lichaam, voldeed Henk's broer, Piet, (J. Verhoeven) beter. Daar was geen zweempje van gedwongenheid. De opmerking die we maakten aan den grimeur voor v. Lith, geldt ook voor Grootschalk, Burgemeester, (H. van Loon). Hier had een flinkere mensch geschilderd moeten worden. Groot- schalk is immers al 45 jaar. Een fout vonden we 't ook, dat men den Burge meester door een geweldigen regen- en stormnacht liet gaan met een sierlijke slappe rotting. Dat stak vreemd af bij de mannen in olie jassen en waterlaar zen. Om de reeds genoemde bewegen zich nog kleinere rollen, als. die van smid Klerks (H. Maas) en zijn knecht (Jac. de Brouwer), Dokter van Dijk (H. de Werd) ,een veldwachter (A. Snijders) en gemeentebode (G. de Graaff). In aanmerking genomen dat we hier te doen hebben met jeugdige dilettan ten, kan 'b geheel zeer geslaagd heeten. 't Tooneel was zeer goed verzorgd en, met uitzondering van de enkele op merkingen ook de grime (van G. Cor- nelissen, Oisterwijk). D.V.S.V .gaat een goede toekomst te gemoet, Vooral als men ijverig doorgaat technische en algemeene tooneelvraag. Stukken te lezen. „De Tooneelgids" is In deze een goede leidsman. Vermelden we nog, dat in de pauze door den Eerw. Kapelaan Beekmans, enkele mededeelingen werden gedaan. Zoo deelde hij ook mede, dat, door de afwezigheid van een patronaat, pogin gen worden aangewend om te komen tot de oprichting van een vereeniging „De Jonge Werkman". Hiervoor zal op Donderdag 8 November een vergade ring worden gehouden. Z.Eerw. vroeg dringend de medewerking der ouders. Een zeldzaam jubileum herdenkt mej. Cato Nieuwenhuizen a s. Zondag. Dien dag bereikt zij den leeftijd van 70 jaar en dan zal het tevens 40 jaar geleden zijn dat zij in dienst trad bij de familie C. G Verwiel te Besoijen. Veertig jaren als dienstbode een familie onafgebroken dienen is voor zeker een unicum en wel't vermelden waard, vooral in onzen tijd. Het zal Cato Nieuwenhuizen, die steeds met nauwe plichtsbetrachting tot volle tevredenheid, de familie Verwiel heeft gediend, op dien dag zeker niet aan warme belangstelling ontbreken. Alois Stiitz. Dezer dagen herdacht de heer Alois Stiitz, directeur der Vakschool voor Schoenmakers te Pirmasens en vroeger hoofdleeraar aan de Rijksvakschool voor Schoenmakers alhier, het feit dat hij voor 25 jaren zijn intrede deed in de rij der vakleeraren. De „Schünwelt", de „Shiihpost",de „Schüntabrikanten—Zeiiung, de „Pir- masenser—Zeitung" wijden uitvoerige beschouwingen aan dit jubileum. Ook de heer Kart Kopp, voorzitter van den rijksbond van Schoenfabrikanten en een Oud Holland-leerling, de heer Hans Dietrich, wijden warmgestelde artikelen aan dit bijzonder feu. Wij wenschen den heer Stüiz gaarne onze gelukwenschen aan te bieden, ook namens de zeer velen die waar- deeren wat de heer Siüiz gedurende de groote reeks van jaren heeft gedaan voor onze school en daardoor voor de Ned. schoenindustrie, overtuigd als wij zijn dat de bloei der schoen afdeellng voor een groot stuk aan zijn arbeid is te danken geweest. De „Schuhwelt" schrijft verder o.m. De heer Stiitz kwam in 1893 bij zijn vader, een maatwerker, speciaal orthopaedist, in bedrijf. Hij ging echter spoedig in 't machinale bedrijf over. Hij trok rond naar Keulen, Frankfort, Hanau, Dusseldorf, Stuttgart, Ulm, Berlijn, bezocht later de vakschool te Wermelskirchen. Daarna kwam hij als werkmeester in 't modelleeren, snijden en stikken in tal van plaatsen in binnenen buitenland in betrek king. In 1903 werd hij benoemd tot leeraar Modelleeren aan de vakschool te Wermelskirchen. In 1914 werd hij aan de vakschool te Waalwijk aange steld, waar de school als een model- instituut werd ingericht. Zijn arbeid aldaar was zeer vruchtdragend onder de jongelui van 15 nationaliteiten, die bij hem steeds een prettig tehuis vonden. Iedereen had verwacht dat hij op 52-jarigen leeftijd deze belangrijke betrekking in Waalwijk als zijn levens doel zou blijven beschouwen, toen hij werd opgeroepen voor 't directeur schap der nieuwe vakschool te Pir masens. en als goed Duitscher gaf hij daaraan gevolg, daar deze school met veel moeilijkheden had te kampen. Een jaar heeft hij nu gewerkt, met bezwaren die veel grooter waren dan in Holland. De onzekerheid is van korten duur geweest, de ontwikkeling en uitbreiding der school heeft bewe zen dat de stuurman de rechte koers 190 werkmeesters, 25 van het leger, 50 van de politie en 50 handelaren in schoenen. De laatste groepen natuur lijk in speciaal—cursussen. Concert Liedertafel. Mej. Héléne Cals, die, gelijk wij bereids in ons blad meldden, op Maandag 19 Nov. a.s. haar gevierde medewerking op het groot concert onzer Liedertafel verleent, zal behalve de soli in Albrecht Belling, o m a. nog zingen: de Gavotte uit „Manon" van Massenet, „les Cloches" van Saint Saens en de groote aria uit de Tra viata van Verdi. Onnoodig te zeggen, dat de reeds beroemde, cantatrice, die overal bij baar optreden den uit- bundigsten bijval verwerft, ook hier zeer veel te genieten zal geven. Hondensport. Op de Zondag 28 Oct. te Tilburg gehouden clubmatch der Nederland- sche Speciaalclub voor Belgische Herders, behaalde de heer Jac. Eijkens alhier met zijn ruwharige teef den len prijs met uitmuntend en verzilverden beker voor op een na de beste hond van de clubmatch. Circus Hagenbeek. De direcue van hei bekende circus Hagenbeek heelt van de gemeente een terrein gepacht aan de Mr. van Coothstraat om in het voorjaar eenigc voorstellingen te geven. R.K. Fabrieks- en Transport-arb. bond St. Willibrordus". Af deeling Baardwijk. Bovengenoemde afdeeling hield gis terenavond in het Patronaatsgebouw een propaganda-avond, waartoe alle R.K. Fabrieksarbeiders, ook de niet- georganiseerden, waren uilgenoodigd. De opkomst was niet groot. Als sjire- ker trad op dlir. F. v. Brussel, die in een goed gedocumenteerde rede, zoo als we dat van dezen spr. gewoon zijn, den huidigen toestand schetste in de arbeiderswereld. Spr. outwikkelde den toestand van uit het verleden, bepaal de zich vervolgens niet enkel tot het heden, maar wierp ook een blik in de toekomst. Uit geheel de economische politiek maakt spr. op, dat zich alles gaat richten op centralisatie der be drijven. Als voorbeelden wees spr. op de bierbrouwerijen, papier- en meel fabrieken en andere takken van in dustrie. Ook de Schoenindustrie gaat zich in die richting ontwikkelen. In dit verband verliest de arbeid als zoo danig ook steeds meer van zijn eigen lijke waarde en daar heeft een krach tige organisatie sterk tegen post te vatten. Dat de organisatie werkelijk iets vermag, haalt sp"r. met enkele voor beelden aan. In Nijmegen, Helmond, Veldhoven, Hilvarenheek e. a. plaat sen heeft men al goede contracten voor de arbeiders kunnen afsluiten. Waarom in Waalwijk ook niet? Dat is mogelijk, als alle arbeiders zich or- ganiseeren, waartoe spr. krachtig aan spoort. Van de gelegenheid om vra gen te stellen, werd door niemand ge bruik gemaakt. Met een dankwoord sloot de voor zitter hierna de vergadering met den Christel, groet. Ned. R.K. Fabrieksarbeidersbond. Bedrijfsgroep Leerbewerkers. De Bedrijfsgroep Leerbewerkers van den Ned. R.K. Fabneksarbeidersbond vergaderde j.l. Zaterdagmiddag in hei gebouw van de R.K. Werklieden vereeniging te 's Bosch. De vergadering, die niet voor de pers toegankelijk was, stond onder leiding van den voorzit er der Bedrijfs groep, den heer Roestenberg uit Kaais heuvel. Na opening der vergadering en goedkeuring der notulen, werd over gegaan tot verkiezing van 5 leden voor den Bedrijfsraad. Hierin werden gekozenv. Gorcum te Waalwijk, Broes te Nijmegen, Smets te Veld hoven, v. Bokhoven te 's Bosch en 1 jpelaar te Tilburg. Hierna stelde de voorzitter aan de orde het kardinale punt voor deze bijeenkomst, nl. behandeling van den stand der bespreking over de z.g. loonregeling, aangeboden door de Federatie van Schoenfabrikanten, naar aanleiding van het door bovengenoem- den bond aangeboden contract. Na een korte toelichting door den voorzitter, ontspon zich een langdurige gedachten wisseling Unaniem besloot men de loonregeling te aanvaarden als in de regeling wordt vastgelegd, dat bestaande hoogere loonen en betere arbeidsvoorwaarden worden gehandhaafd. Voorts zal men bij de Feduratie de wenschelijkbeid betoogen nog eenige kleine wijzigingen van ondergeschikten aard in de regeling aan te brengen. Aan het einde der vergadering sprak de heer Kleijs, bondsvoorzitter, nog een aanmoedigend woord. Miltvuur. Thans is wederom van den landbou wer J. v. H. in de Putstraat een paard aan miltvuur gestorven. Het cadaver is onder politietoezicht verbrand. Het eeuwfeest van het Casino in Den Bosch. De feesten, ter gelegenheid van hei honderdjaiig bestaan der Sociëteit „Casino" 's-Bosch zijn met veel luister gevierd. Bij de otficieele receptie hebben talrijke personen en corporaties geluk wenschen en bloemstukken aangebo den. Onder hen, die de vereeniging kwamen complimenteeren. behoorden o.a. de burgemeester mr F. J. van Lanschot, de wethouder v. Meerwijk, jnr. mr. P. J. J. S. M. v. d. Does de Willebois, oud burgemeester, alsmede het Tweede Kamerlid jhr. mr. A. F O. van Sasse van Ysselt. in de stampvolle zaal van .Casino, had Vrijdagavond de opvoering plaats van het tooneelstuk „De treinduivel". Na het openingswoord door den voorzitter der feestcommissie, den heer Albert Stokvis, aanvaardde deze onder dankzegging een door de leden aangeboden bronzen gedenkplaat. Nadat de heer Stokvis den voor zitter der sociëteit „Casino", den heer E. A. v. d Moricl en diens ecbtgenooie geschenken had aangeboden, huid ourgemcester vai. Lan>choi een speech, waarbij hij het oesiuur en de Icdei. aanmoedigde, een nieuwe, grootere schouwburgzaal te stichten, die meer aan de eischen des tijds beantwoordt. Spr. beloofdedaartoe zijne mede werking. Zaterdag was er een geanimeerd bal en Zondag kinderfeest. DRUNEN. Algemeene vergadering van de Eerste Langstraatsche Stoom zuivelfabriek, in de zaal der Jongens Concregatie op Dinsdag 30 Oct. Aan wezig waren ruim 440 leden. Om half acht opende de Voorzitter de vergadering met den gebruikelljken groet, heette de talrijke aanwezige welkom, en vooral den heer C J.Jan sen, secretaris van den Zuivelbond uit Breda, welke als spreker optrad. De Voorzitter deelde mede. dat de Zuivelfabriek is aangesloten bij den Brabantschen Zuivelbond, en volgens de Wet op de Coöperatieve vereeni- gingen de statuten moesten gewijzigu woroen of zoogenaamd nieuwe statu ten. Om een besluit in deze te kunnen nemen moet de meerderheid der leden *egge 2 3 aanwezig zijn, hij deelde mede dat er bijna alle leden waren, zoodat de vergadering kon doorgaan. Daarna werd net woord gegeven aan den heer Jansen, secicians van avond staat te wachten. Alhier worden plannen beraamd om te komen tot wederoprichting der Liedertafel, welke voorheen hestond in het Jongenspatronaat. Dinsdagavond had een vergadering plaats ter nadere bespreking. ELSHOUT. Door den WelEd. Heer Willems, H. d. S., zal dezen winter een cursus worden gegeven in veevoeder, waarvoor een twintigtal deelnemers zich reeds heeft aangemeld. NIEUWKUIJK. Bij den landbouwer A. Schuurmans C 35, alhier, heerscht onder het vee het mond- en klauwzeer. Maatregelen tot voorkoming van uit breiding zijn genomen. Op 10 December a.s. hoopt liet echtpaar A. van Schijndel zijn gouden huwelijksfeest te vieren. Het zal den nog zeer krassen oudjes ongetwijfeld op dien dag niet aan belangstelling ont breken. Bereids is men bezig dezen dag tot een onvergetelijke te maken. Bij A. Heijmans en A. van Spijk werd den bij hun woning gelegen drinkwaterput door inwerping van petroleum verontreinigd. De politie doet naar deze laffe daad onderzoek. Als bijzonderheid kan gemeld worden dat de heer Th. van Son, On senoort, deze week nog ruim 2 pond aardbeien plukte. HER PT. Bij de verkiezing voor een kassier der leenbank verkregen bij eerste stemming Gijsb. de Wilt, Luttel- herpt, 30 stemmen, Antoon de Wilt Jac.zn. 34, J. M. Buys, 29, Chr. van Herpt, 20 en P. de Man 6; bij tweede stemming Gijsb. de Wilt 40, Ant. de Wilt 39, J. Buys 29, Chr. van Herpt 15 en P. de Man 1. Bij de herstemming behaalde Gijsb. de Wilt 09 stemmen en Antoon de Wilt 58 stemmen, zoodat de heer Gijsb. de Wilt van Luttellierpt is gekozen tot kassier en op 12 Novem ber in functie zal treden. HAARSTEEG. Lezing over I)r. Schaepman. Vrijdagavond had alhier in de school der Eerw. zusters een le zing plaats over dr. Schaepman, door Mr. H. J. M. Loeff, burgemeester van Druilen. Op schitterende wijze zette spreker uiteen wie Dr. Schaepman was, wat de staatskundige positie der ka tholieken vóór en na Dr. Schaepman was en het wezen en doel van het Dr. Sehaepmanfonds. Na afloop mocht de eminente spreker een luid applaus in ontvangst nemen. Onze Zeereerw. heer pastoor v. Th iel dankte hem recht hartelijk en spoorde allen aan om flink te geven als er ge collecteerd zal worden voor het Dr. Sehaepmanfonds, opdat ook Haarsteeg een goed figuur zal slaan op de lijst van ingekomen giften. Hsgz. SPRANG-CAPELLE. (Vm. Sprang). J.l. Zaterdagavond kwam dc Kolen- de Zuivelooiid, WcUe vooilictiting gat inkoopvereeniging, (onderafdeeling over de Statuten. Met graagte voldeed spreker hier aan, otscnoon dit geen prettig weik is. Waarom is dit noo dig. waarom deze nieuwe wijzingen in de siatuten, een Coöperatieve rnei een onderling vertrouwen is niet ge noeg, hetwelk deze met voorbeelden liet zien. Er moet een overeenkomst oestaan tusschen leden en bestuur, ook de reenten en plichten moeien nierin worden vermeld, welke staiuten nu in orde zijn. hij haalde voorbeel den aan van voor 40 jaren, toen wa ren de siatuten niet in orde en kon alles niet volgens den goeden gang van zaken voortgang maken en werden deze gelijdcltjk verbeterd. Toen latei door de acni zuivelbonden welke in Nederland bestaan de nieuwe statuten werden samengesteld en welke werden nagegaan of er plaatselijk nog ietsin veranderd moest worden. Ge ziet dus zegt spreker dal er wel degeljjk reden is, deze statuten aan te nemen. Vervolgens besprak spr. nog enkele artikelen welke van het grootste be lang zijn, over lid worden en uittre den. welke deze duidelijk uiteenzette. Na deze duidelijke uiteenzetting kwam aan de orde de statuien-wijzi ging, deze werd artikelsgewijs behandeld en werd na enkele vragen en kleine wijzigingen aangenomen. De Voorzitter vraagt vervolgens aan de leden machtiging om deze bij Notariëele acte te constateeren, welke machtiging door de algemeene ver gadering en alle leden werd verleend. De heer Jansen wei.schte de leden geluk met deze wijzigingen en het genomen besluit waai mede gij een nieuw tijdperk bent ingetreden. Het deed spreker goed, dat hier zoo veel vertrouwen onderling bestaat, en hij is er van verzekerd dat de vereeni ging den leden ook al reeds veel gel delijk voordeel heeft gebracht, en spreekt den wenscb uit dat onder G ids zegen de volgende periode met de zelfde voordeelen moge voortgaan, en dat deze groeie en bloeie. Een daverend applaus volgde. De Voorzitter dankte daarna den spreker voor zijn duidelijke uiteen- zetting, de leden voor hun groote op komst, de Eerw. adviseur voor zijn tegenwoordigheid en sloot de verga dering met den christelijken groet. DRUNEN. De Harmonie ;,De Vol harding" gevestigd bij den heer Th. El shout, is voornemens op 11 Novem- INGEZONDBjN mededeelingen. zijn de meest geschikte momen ten om Purol eersle wintèruitvoering te ge toete passen; daarom behoort op iedere slaap- »er naai eerste winieiunvuci t, s kamer een doos of tube Purol aanwezig te zijn. ven voor hare leden en begunstig s. I Het zeer gunstig bekend staande hu- moristenpaar JeanLucy uit Gent (België) zal zijn medewerking verlee- nen. Een pracht-program is daargesteld, Waalwijksche Gem. Zangver seniging. Op de gisterenavond gehouden ver- gadering van de Waalwijksche Gem. van de Afd. Sprang van het Ned. Werkl. Verbond „Patrimonium"), in de zaai van den Chr. VolksbomJ in 2e Jaarvergadering bijeen. De Voorzitter, de heer J. Vos-Spuij- broek, opende op gebruikelijke wijze en heette de talrijk aanwezige leden welkom en sprak den wensch uit dat allen eensgezind mogen samenwerken in het belang der vereeniging. Nadat de notulen der vorige vergade. ring waren voorgelezen, bracht de Penningmeester, de heer A. Chabot, zijn jaarverslag uit, waaruit bleek dat in 'l afgeloopen jaar 310 ton steenko len werden omgezet. Het ledental der vereeniging breidt zich steeds uit. De aftredende bestuursleden de hee- ren Jac. van der Schans Jac.zn. en A. Chabot werden herkozen; in de plaats van den heer J. Vos werd tot Voorzit ter gekozen de heer J. C. de Roon. Verschillende huishoudelijke aange legenheden werden nog afgehandeld; de heer J. J. Dalmeijer sprak tenslotte nog een hartelijk woord van dank tot den aftredenden Voorzitter voor het vele dat hij in het belang der vereeni ging heeft gedaan. Op Woensdag 14 November a.s. hoopt op uitnoodiging der Geref. Jon- gelingsvereeniging „Timotheus" alhier, in het Geref. Kerkgebouw op te treden Ds. Delleman van Giessen Oud- en Nieuwkerk, met het onderwerp: „Het hoek Job." VRIJH.-CAPELLE. Op uitnoodiging der Geref. Zendings-Vereeniging „U. K. K." alhier, hoopt op Vrijdag 16 No. vember a.s. in de Geref. Kerk op te treden Ds. A. Merkelijn, zendeling predikant voor de Geref. Kerken van Brabant en Zeeland op Magalang N.O.I. CAPELLE. Door de vereeniging voor reizende bibliotheken le Broek in Waterland is tot bibliothecaris van liet te dezer plaatse gevestigde bibliotheekje aan gesteld de heer E. Colet, hoofd der O. L. school in de Kom alhier. De gemengde zangvereeniging 't Rozeknopje zal a.s. Vrijdag 9 Nov. des avonds in haar repetitielokaal haar jaarvergadering houden, waarin o. m. aan de orde komt de verkiezing van een bestuurslid ter aanvulling der va cature, ontstaan door 't bedanken van den heer A. L. Sneep. Als gevolg van achteruitgang van het leerlingenaantal zal een der leer krachten der O. L. School in de Nieuw. straal alhier op wachtgeld komen. WASPIK. Door het bestuur der ver eeniging „Het Wit-Gele Kruis" is be sloten met ingang van een nader te bepalen datum een moedercursus te ge ven. hnpfl urAfan ia treffan

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 5