I CHQ VM HET ZUIDEN eer ■frt Gen te Utrecht gehouden verga dering van het hoofdbestuur der De mocratische Partij werd de heer A. van Qent, alhier, herbenoemd tot lid van 't Oagelijksch Bestuur. eg! Woensdag 7 Nov. '28. 51e Jrg. TWEEDE BLAD. 0 VINCI AAL NIEUWS. Waalwijk, 6 Nov. 1928. cctorandus G. J. de Vries. ons vorig nummer konden wij jnemen het bericht, dat de Heer de Vries, Directeur onzer Handelsschool op 2 dezer Rijks-Un.versiteit te Utrecht jnstig gevolg aflegde het docto Kamen Sociale Aardrijkskunde jarbij verwierf het praedicaat laude een enkel woord wezen wij er at dit succes niet alleen een voldoening zal zijn voor den gde zelf, maar ook van belang r den naam der Handelsschool oon de naam dezer, voor Waal- en de industrieele Langstraat nuttige instelling reeds een klank heeft verworven, kan fmin met recht worden gezegd, 1 succes dien naam ten goede jmen. doctoraal examen Sociale Aard unde is ingesteld bij het Acade statuut van 1925. Het fs dus betrekkelijk nieuw en de daarbij elde examens zijn nog slechts een enkelen candldaat afgelegd candidaatsexamen omvat: 1 e aardrijkskunde, 2 volkenkunde, chledenis. 4 natuurkundige aard- unde het doctoraal examen 1 aardrijkskunde, 2 vergelijkende nkunde, 3 staathuishoudkunde, tuurkundige aardrijkskunde, 5 eschrijving en 6 een vak ter uit een vijftal metnamegenoemde én of een vak ter keuze van den daat onder goedkeuring van de nigde faculteiten doctoraal diploma geeft bevoegd- voor het onderwijs aan scholen middelbaaar en hooger onderwijs rdrijkskunde en geschiedenis, n welke waarde de Heer de Vries de Handelsschool is wordt ten II vloede nog bevestigd door het I van verschillende diploma's Wede gewone akte als onderwijzer Enlyn het lager onderwijs is hij in het llltlu It van de Hoofdakte. Fransch en Isch L.O en een diploma Gods- ileer, ingesteld door den Bisschop Haarlem, de akte Middelbaar lsch A. en Middelbaar Aardrijks e Zoowel het candidaats als het Draal examen werd afgelegd „cum e". anneer men bedenkt, dat de Heer Vries voor deze beide eximens ootste ren en n prijs IJS. moeten studeeren, terwijl hij zijn directoraat der Hoogere ielsschool nog was verbonden de Handels Hoogeschool te urg en aanj de R K. Leergangen ir.'dan dwingt de daarbij betoonde ;ie en liefde voor de studie be dering af. n de grootste beteekenis der school iet dan ook. dat de veelzijdige lis van den Directeur door jaren- e studie volkomen is gerijpt, et recht dus een eeresaluut voor algemeen geachten en sympa- ren Directeur onzer Handelsschool. Drs. de Vries gehuldigd. leerlingen der Hoogere Handels- jol waren vermoedelijk al voor- id op het succes van hun cteur. Toen dhr. de Vries Vrijdag- nd nauwelijks thuis was, werd hij een drietal leerlingen uit de gste klasse verrast. Namens de e leerlingen spraken zij woorden gelukwenschen en boden den ecteur toen een fraaie electrische eaulamp aan. De Directeur beant ordde deze vriendelijke attentie een hartelijk dankwoord, aterdagmorgen werd dhr. de Vries maals gefeliciteerd door een leer uit elke klasse der school Met dankwoord van den Directeur rden toen alle leerlingen op een :tatie onthaald, terwijl zij morgen vrije dag zullen hebben. Examen. De Heer W. Heijs te Kaatsheuvel, d leerling der R K Hoogere Handels- looi alhier, is Maandag j 1 geslaagd Dr de akte Aardrijkskunde M O. opleiding daarvoor had hij ge- ten aan de R.K. Leergangen te Ihurg. Direcle Belastingen enz. Met ingang van 1 December 1928 verplaatst de kommies 1ste klasse H. Jansen van. Woudrichem naar aalwijk Democratische Partij. Muzikale voordrachtavond Jan Verhoeven. Wij vernemen, ions, Iers, offen, de en 32 50 16 40 35.-, 17.40, - enz. atiné, ummi we en vanaf i 6.60. en iarde >en!I 8 en uur tiber r en nar iid en Beer Kamer van Koophandel. Dinsdagmiddag werd een vergade- rir.g gehouden van 't Bureau der Kamer van Koophandel en werd de agenda vastgesteld voor de algemeene vergadering, die gehouden wordt op Donderdag 15 November a.s. des namiddags 3 uur. Jubileum. Het was te voorzien dat het Cato Nieuwenhuizen bij haar 40-jarig diensijubileum bij de tamilie C. O. Verwiel, j 1. Zondag niet aan belang stelling zou ontbreken. Men heeft deze oude getrouwe eens recht lijn in de bloemetjes gezet. Van tal van zijden ontving Caio felicitaties en uit de vele bewijzen van sympathie sprak overduidelijk hoezeer men haar ver- diensten op prijs stelt. Niet t minst neett de tam. Verwiel van haar groote waardeering laten blijken. Ook de Z.Eerw heer pastoor Buijs Kwam de getrouwe Cato persoonlijk gelukwenschen. Columba De damestooneelvereeniging van het Meisjespatronaat uit de parochie van O. L. Vrouw heeft sedeit eenigentijd in studie het tooneelwcrk „Columba", dat als ondertitel draagt: „Het blinde Druidje van 't H. Sacrament". Wy vernemen dat men met Kerstmis dit stuk zal opvoeren. Hotel de Twee Kolommen. Dezer dagen is opgericht de N.V. Hotel de Twee Kolommen. Naar wij vernemen heeft de nieuwe N.V. besloten over te gaan tot ver betering en verfraaiing van dit bedrijf om het daardoor voor het publiek zoo aantiekkelijk mogelijk te maken. We noemen o m. inwendige verbouwing van diverse lokaliteiten, modernisee ring der kegelbanen, het inrichten van een gezellige foyer of koffiekamer bij Musis Sacrum, enz. Waalwijksche Kegelclub. De Waalwijksche Kegelclub nam Zaterdagavond deel aan 't concours ie Tnouig, uilgeschreven door den Tilburgschen Kegelbond, f 't Eerste vijftal gooide 308 en t tweede vijttal 278 punten. Men zal daardoor vermoedelijk in aanmerking komen voor den derden ot vierden prijs. Uitvoering Patronaats- Tooneeivereeniging - uKuns na Arbeid" Wederom zal de Patronaats tooneel- vereeniging „Kunst na Arbeid op Zondag 11 en Maandag 12 November het tooneelseizoen gaan openen met de opvoering van het schuierende tooneelspel in drie bedrijven „Zijn jongen", door jan Qrosfeld. Deze jeugdige vereeniging, die onder d± bekwame regie staat van den heer C. Mol, die verleden jaar zoo'n enorm succes heeft geoogst en zoo'n goede naam heeft verworven met zijn prachtig en pakkend tooneel spel in 4 bediijven „Wat niet sterven kon. door Gerard Nielen, die nog onlangs is opgenomen als lid van oen Nederlandschen R. K. Tooneelbond, gevestigd te Haarlem, deze tooneel- vereeniging, die alzoo geen onbekende meer mag geacht worden, heeft het thans weer aangedurfd, in studie te nemen 't moeilijke tooneelspel: „Zijn Jongen" van Grosfeld, en zal daarmee op Zondag 11 November voor het voetlicht verschijnen in de zaal van het Patronaat, Minister Loeffstraat. Wedstrijduitvoering aOns Onderling Genoegen In aansluiting op ons bericht aan gaande de uitvoeringen van „'t Hoog ste Goed" door de R K. Tooneel vereeniging. Ons Onderling Genoegen' op Zaterdag 10 en Zondag 11 Nov. a s. kunnen wij nog het volgende mededeelen. Als juiyleden voor de wedstrijd uitvoering voor de competitie voor den Ned R K. Tooneelbond zijn door het bondsbestuur benoemd de Heeren J. A M. Everwijn, journalist en tooneelpracticus te Rotterdam en Theo de Witte, Voordrachtkunstenaar te Breda. Wij meenen „O O.G." gerust te kunnen gelukwenschen met deze be noeming. Immers hier zullen ter be oordeeling aanwezig zijn twee uitge lezen menschen, alleszins bekwaam voor hun moeilijke taak. De heer Everwijn heeft de jonge Waalwijksche club als bondsvoorzitter de eer willen aandoen, mede de juiy te vormen. Hij is een kenner bij uitnemendheid en maakt meestal slechts deel uit van de jury in de hoogste kampioenswedstrijden. Het zij genoeg te weten dat „O O G." Zaterdagavond met een gerust hart aan 't wetk kan gaan, met de overtuiging dat zij de beoordeeling van hare prestaties in de meest bevoegde handen weet Verder willen wij nog even met nadruk mededeelen dat ook de winnaars der personeele prijzen door de jury direct na afloop worden be kend gemaakt. Aan hen die speciaal de wedstrijduitvoering van Zaterdag willen bijwonen willen wij den raad geven zich beslist op de uren van plaatsbespreking Zaterdagmiddag van een plaats te verzekeren, daar er voor dezen avond ontzettend veel belang stelling is, ook van clubs van andere plaatsen. Reeds nu komen van alle kanten aanvragen om plaatskaarten bij de vereeniging binnen en daar er slechts een beperkt aantal plaatsen beschikbaar is, alleen zitplaatsen, met het oog op een rustige stemming in de zaal tijdens het spel, zal men goed doen om teleurstelling te voorkomen zich tijdig van een plaats te ver zekeren. t Wij vertrouwen dat alle toeschou wers van deze uitvoering voor de ury zich door rustig en met aandacht het spel te volgen, zullen doen kennen als vrienden der tooneelkunst en zoodoende zullen medewerken om deze wedstrijduitvoering voor „O O G.' zoo succesvol mogelijk te maken Precies om acht uur wordt begonnen Als het spel aanvangt wordt de zaal gesloten. Dus allen op tijd" Dammen. De eerste ontmoeting van onze jonge damclub met de zustervereniging „V, D." uit Heusden, j 1. Zaterdag in Hotel Verwiel, is voor de eerste een succes geworden. Er werd van 't begin tot het eind enthousiast gespeeld. De uitslag is als volgt: Heusden de Graag Bax Steenhoven Vos Deurlo de Bie Prinse S pagemakers Fitters Waalwijksche Damclub" Festen 2-0 v. Haren 0-2 Dekkers 0-2 Greeven 0-2 Lommers 0—2 Simons 2-0 Hens 0-2 Sikkers 1-1 v. Heesbeen 2-0 7-11 I bovengenoemd werk, dat zware eiselien stelt, zoowel aan stem als voordracht, hunne talenten ten volle kunnen ten j toon spreiden. Een volgende gelegenheid zullen wij alsnog een korte beschrijving trachten te geven van dit koorwerk, teneinde de verschillende koren, soli en duo's bij de uitvoering beter te kunnen vol- 2(91. DRÜNEN. Dinsdag 30 Oct. overleed in het ziekenhuis „St Johannes de Deo" te 's Bosch de heer Gerardus ohannes Weihuis. De overledene was vanaf de oprichting als machinist ver bonden aan de Trammaatschappij De Hollandsche Buurtspoorwegen" en werd door zijn superieuren, even als door het mede-personeel alge meen geacht en gerespecteerd om zijn nauwe plichtsbetrachting en zijn aan- genamen omgang. De begrafenis had Vrijdag 1.1. plaats welke door directie en personeel, voor zoover den dienst zulks toeliet, werd bijgewoond. Bij het laden van bieten sloeg de wagen om waardoor een land bouwer uit Haarsteeg de lading op zijn lichaam kreeg. Toen toegesnelde hulp den man bevrijdde bleek dit hoog tijd. daar hij bijna was gestikt. Op Zondag 11 Nov. geeft de harmonie „de Volharding" haar eerste winterconcert, waaraan zal medewer- Kén het bekende duo Jean-Lucie, transformatie-zangers uit Gent (België) Het programma bevat een 15 tal nummers, aiwisselend muziek en hu mor, derhalve voor elk wat wils, een hoogst gezellige avond die eenieder zal willen bijwonen. Wij verwachten een drukken avond, een concert dat den goeden smaak van het bestuur van „de Volharding" zal bevestigen. DRUNEN. Zooals wij reeds meldden worden alhier plannen beraamd om te Icomen tot wederoprichting der Lieder tafel in het Jongenspatronaat. Zondagavond waren enkele jongens uitgenoodigd ter bespreking met den Etrw. Heer Kapelaan tegenwoordig Verschillende nieuwe zangers waren bereid het voorstel te steunen om de vereeniging in het leven te roepen De R.K. Werkliedenvereniging zal op Zondag 11 Nov. om 11 '/a uur een algemeene vergadering houden waar alsdan verschillende ingekomen stukken en enkele zeer gewichtige punten ter bespreking zullen zijn. Alle leden worden dringend verzocht deze vergadering hij te wonen. ELSHOUT. De collecte in de kerk ten bate van het Dr. Schaepmanfonds heeft alhier opgebracht f55.—.terwijl voor de R K. Universiteit de som van f83 89 werd bijeengebracht. SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). Aan het Hulppostkantoor alhier werd in afgeloopen maand October voor de Rijkspostspaarbank. Ingelegd f 1765.54. Terugbetaald f 4553. Een koe van den landbouwer H. v. Z. alhier, die in de weide liep, brak j.l. Zondag een poot. Het beest moest dientengevolge worden ge- slacht. Verzekering dekt de schade. dat dhr. Mr B. Timmermans bereid is gevonden voor de muzikale demonstratie van oude en moderne componisten, a.s. Maan dagavond in hotel Verwiel, een alge meene inleiding te houden over Cho pin en zijn werk. Mevr. Verwiel—Stierhout. Wegens vertrek naar elders heeft Mevr. Verwiel Stierhout ontslag gevraagd als bestuurslid van de Ver eeniging tot bescherming van Meisjes, district 's Bosch. Aan Mevr. Verwiel - Stierhout is dit ontslag op de meest e«rvolle wijze verleend onder dankzegging voor al hei goede dat zij in 't belang der vereenigir*g heeft gedaan. Het zij mij vergund een korte inleiding tot het stuk te geven: Dat de liefde blind maakt, onder vinden alle menschen wel eens op hun tocht door 't leven. Echter komt ook voor allen 't oogenblik, dat hun de oogen opent Wat zich aan de Lommer vertoonde, toen de aanstor mende feiten de schillen van zijn oogen rukten, was wel zoo verschrik kelijk als één vader het zich kan indenken. En dès te zwaarder kwam de slag aan, ais hij sterker stond in zijn overtuiging, dat de jongen, die zijn oogappel was, even onkreukbaar degelijk door 't leven ging als hijzelf. Uit deze enkele regelen blijkt dat de schrijver met deze hervatting van 'n oud, doch steeds brandend actueel thema, bedoelt aan te toonen, dat ouders en voogden verplicht zijn onophoudelijk, en méér dan ooit, te waken over de gangen en gedragingen hunner kinderen en pupillen, op straffe van de ergste gevolgen voor her. zeiven als voor de hun toevertrouwden Huub de Lommer was niet slecht, niet bedorven. Toch viel hij in een hinderlaag der wereld. Wat mogelijk niet gebeurd zou zijn, hadde de Liefde die hem thuis omkoesterde, vleugelen bezeten, om hem geruischloos en onmerkbaar te volgen en gade te slaan overal waar hij zich bewoog in het verwarrend en verslappend gewoel van het hedendaagsche groote stads leven. In de stemmige rust van den huiselijken kring zouden dan de woorden gesproken zijn. die uit het hart geweld, In een onbedorven hart een goede plaats zouden hebben gevonden Nu wees niemand Huub den afgrond bijtijds Het .Liedje van alle tijden" was hem niet bekend Meer mag ik er niet van verraden. Komt zelf zien, het stuk zal u boeien van het begin tot 't allerlaatste einde. Het parochiaal zangkoor is zoo welwillend geweest toezegging te doen de altijd min of meer vervelende pauze's met enkele zangnummers op te luisteren, zoodat alles te samen genomen het een prettige avond belooft te worden, waarvan naar ik hooo en verwacht zeer velen zullen profiteered. GEERTRU1DENBERG. Huldiging Piet Werelds. Het was Zondagmiddag te zien, dat er iets bijzonders aan de hand was, voor het gemeentehuis waten vele inwoners bijeengekomen en toen om 12 uur de deuren geopend werden, toen was in een ommezien de publieke ruimte van de raadzaal en de groote hal in het gemeentehuis geheel met belangstellenden gevuld ln de raadzaal hadden zich opgesteld dc Edelachtbaren Heer Bianchi, Burge meester. de Gemeente Secretaris de heer Meijers. en de gemeenteraads leden van deze plaats. Toen even later de heer P. Werelds met zijn echtgenoote door den gemeentebode waren binnengeleid, werden zij daar ontvangen door den Heer Burgemeester die daarna den jubilaris huldigde. Hij sprak woorden van dank en waardeering voor alles wat Piet ge durende 25 jaar gepresteerd heeft. Namens den Raad bood hij hem een gouden horloge met inscriptie aan. Namens het Gemeente personeel bood de Secretaris den jubilaris een gouden ketting aan. 1 Daarna werd de jubilaris nog toe gesproken door Majoor A. Elshout, Commandant der Rijksveldwacht Bri gade die meende de welgekozen woorden van den Heer Burgemeester niet behoeven aan te vullen. Hij her innerde er aan dat hij gedurende 15 jaar in vrede en liefde met Piet als politieman had mogen samenwerken. Van de gelegenheid om Piet daarna te feliciteeren werd door vele ingeze tenen gebruik gemaakt. Piet dankte getroffen voor de groote belangstelling inzonderheid den Heer Burgemeester, de Heeren Raadsleden en de Gemeente ambtenaren voor de groote eer die men hem had bewezen en hoopte dat hij nog langen tijd in dienst van de gemeente mag werkzaam zijn. In de woning van Piet vertolkten de vele bloemen en schriftelijke geluk wenschen, dat de inwoners van Geer- truidenberg de vele prestaties van den jubilaris weten te waardeeren. 's Middags bracht de Harmonie Apollo" Piet een serenade, als ge woonlijk bracht dit weer een groote menigte menschen op de been. MADE. Zaterdag werd in het café Wed. v. d. Made alhier een algemeene ledenvergadering gehouden van de Coöperatieve Stoomzuivelfabriek en Maalderij „St. Bernardus" alhier. Aanwezig waren bijna alle leden, het bestuur der Coöperatie en de directie der fabriek, alsmede de alge meene inspecteur van den Noord— Brabantschen Zuivelbond. Verschillende punten werden ter tafel gebracht, waarover zeer heftig werd gedebateerd. De vergadering duurde ongeveer 3 uur. Bij onderhandsche aanbesteding is het bouwen van een burger woonhuis voor rekening van den heer C. Kooijman alhier opgedragen aan den heer A. Segeren, mr. timmerman. Zondagmiddag kwam het in de Nieuwstraat tusschen den 17—jarigen van G. en den 18 jarigen van M. tot een vechtpartij, waarvan het meisje natuur lijk de oorzaak was. Beiden liepen geduchte klappen op en de politie kwam er aan te pas. NIEUWS UIT HEUSDEN. is verloren, 2 gewonnen, 1 is remise zoodat dus de Waalwijksche Damclub met een meerderheid van 4 punten heeft gewonnen. Het Bestuur verzoekt ons nog het volgende onder de aandacht van onze lezers te brengen: Nieuwe leden, ook personen die niet uitsluitend het damspel willen beoefe nen, maar toch idee hebben zich bij een club of sociëteit aan te sluiter., kunnen zich opgeven bij den Secretaiis den heer H. Greeven, Mr. v. Cooth- straat 26. in het reglement staat namerlijk o.m.: De leden zijn niet verplicht zich gedurende den clubavond met het damspel bezig te houden. Zij zijn volkomen vrij den avond door te brengen opeen wijze waarop zij zich het beste denken te kunnen amuseeren. W.G.V. Op Zaterdag en Zondag 10 en 11 November a.s., zal onze R.K. Gymnas tiekvereen. W.G.V. deelnemen aan de groote Nationale Gymnastiek wedstrij den, uitgeschreven door de Vereeniging UDI (Uitspanning door inspanning) te Amsterdam. Zij zal uitkomen met eigen gekozen nummers, verplichte vrije oefeningen en verplichte werktuigoefeningen. Wij wenschen onze actieve turners met. hun voortvarend bestuur alle succes en twij felen niet of hun gestadige oefening van den laatsten tijd onder de bezie lende leiding van den heer Princen, zal met bet gewenscltte resultaat be loond worden. Uedcrtafel „Oefening en Vermaak Wij herinneren het kunstminnend publiek van Waalwijk en omgeving nogmaals aan het 19 dezer te geven le winterconcert. Voor de opening van het seizoen heeft de Liedertafel ditmaal haar bes te beentje vooruit gezet, door inplaats van zooals gewoonlijk één, thans twee solisten te engageeren, die, en ieder afzonderlijk, en gezamenlijk - in het groote toonwerk „Albrecht Beiling" zullen optreden. Mejuffrouw Helene Cals, de alom gevierde sopraanzangeres en de wel bekende bariton Rob. Gevers, zullen in CAPELLE. Naar men ons mededeelt zal de te dezer plaatse bestaande, da- meskrans, welke werkzaam is ten bate van de Afd. Sprang- Capelle van het Groene Kruis, op het einde dezer maand weder een bazar houden op t üormalig Raadhuis in de Kom alhier. Behalve diverse stands van kleedjes, kussens en meer andere artikelen, zul len verschillende attracties, waar men zijn geluk kan beproeven, op dezen ba zar een plaatsje innemen. We hopen, zoowel voor de plaatselijke afdeeling van het Groene Kruis, als voor de da mes van den krans, dat ook thans we der iedereen naar zijn vermogen zal medewerken om ook dezen bazar even goed te doen slagen als de beide laatste. J.l. Zaterdagavond werd een bij het. café van den heer J. B. alhier staande fiets, toebehoorende aan P. R. ontvreemd. De zaak is in handen der politie. Tot op heden nog geen spoor van de(n) dader(s). Tot, Directeur der Chr. zangver. „Hallelujah" te Almkerk is benoemd onze dorpsgenoot de heer A. Christ. Op 1G Nov. e.k. zal het najaars- onderzoek voor de dienstplichtigen der lichtingen 1914 en 1916 dezer ge meente plaats hebben te Waalwijk in de O. L .School. J. v. d. Schans alhier, had deze week liet geluk uit cLe letterskoffie der fa. v. Mol Pauwels een fiets te trekken. WASPIK. De collecte door dei. ZeerEerw. heer Barten, gehouden voor den bouw zijner nieuwe kerk aan den Graafschen weg te 's Herto genbosch, bracht alhier ongeveer f 150 op. Op Woensdag 21 November a.s hopen de echtelieden Huijbert J. Wer ther en Geertruida A. G. Melsen hun 50 jarige echtvereeniging te vieren. Het zal den krassen oudjes dien dag niet aan blijken van belangstelling ontbreken. RAAMSDONKSVEER Gedurende Oct. werd aan het Postkantoor alhier ingelegd f 44679.40 en terugbetaald f 27669.21 s Door de Rolbrug passeerden de afgeloopen maand 3162 vaartuigen met een totaal inhoud van 292027 ton. Heusden, 6 Nov. 1928. Zondagmorgen had een onderling concours plaats voor de leden der Heusdensche Hengelsportvereeniging, waarbij het uitsluitend ging om snoek te vangen. Van de 24 deelnemers hadden er slechts zes gelukzij kwa men in deze volgorde in aanmerking voor een prijs: A. Bax, G. Kolff Sr., H. Besselaar, G. Kolff |r., J. Veiheij en H. van Diem De overige beschik bare prijzen werden onder de verdere deelnemers verloot. A.s. Zondag geeft de R.K. Too- neelvereeniging „Kunst en Vermaak haar eerste winteruitvoering. Op het orogramma staan het tooneelspel in 5 bedrijven „De rechte weg", waarmee onlangs deelgenomen werd aan het concours te Waspik, en het blijspel „Het inhalen van den nieuwen burge meester van Pimmelsdorp". Voor de op handen zijnde ver loting ten bate der Heusdensche Fanfare zijn 40 prijzen beschikbaar gesteld. De hoofdprijs is geëtaleerd in de vitrine bij den heer C. Schreu der; de andere zijn te bezichtigen bij den heer J. Kamminga. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. INGEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Redacteur. In antwoord op het nieuwsberichte aangaande den radioavond te Kaats heuvel voorkomende In het nummer van Uw blad op Woen9dag 17 Oct. 1.1. deelt ondergeteekende mede; dat ln tegenwoordigheid van den heer T. Secretaris van Kaatsheuvels Belang en door hem toen persoonlijk beves tigd de uitzending van den radioavond uit het Patronaat was vastgesteld en als zoodanig direct ten onzent werd geboekt dat eerst de laatste dagen (ongeveer één week voor de uitzending) na goedkeuring van den H. Eerw. Heer Pastoor, de K.R.O. instructie heeft gegeven om de uitzending elders te doen geschieden. U dankend voor de plaatsing, Hoogachtend, P. A. M. Speet, Secretaris KR.O i '/3 „V. D.", Vercauteren verleende eerste hulp. Euphoma. Maandag hield het Kou. Muziekgezelschap „Euphonia" jaarvergadering. De President de heer M. v. Nieuwstadt liet in z.yn ope ningswoord de voornaamste gebeurtenissen van het afgeloopen jaar de revue passeo- ren, speciaal memoreerende de verbouwing der zaal, het festival te Ginneken en den Radio-avond. De kas sluit met een batig slot van 29.04. De aftredende bestuursle den, de heeren M. Swagemakers.en P. van Gastel, werden met nagenoeg algemeene stemmen herkozen. Van de obllgatieleenlng werden uitgeloot de nummers 110, 125, 15)8 en 210. Geslaagd. De heer W. Ileijs slaagde Maandag te Utrecht voor het examen Aardrijkskunde M.O. Nn zijn voorbereidende studiën geno ten te hebben aan de Middelbare Handels school te Waalwijk, genoot geslaagde zjju opleiding aan de R.K. Leergangen te Til burg. St-. Nicolaas-collecte. Door de vereen. Kaatsheuvels Belang is besloten in afwijking met. voorgaande jaren dit jaar de collecte voor het St. Nicolaas- feest te houden op Zondag 18 en Zondag 25 November a.s. wy twijfelen er niet. aan, of het resultaat hiervan zal nog gunstiger zyn dan voorgaande jaren. Misftic-naaikring. Ons Patronaat is momenteel een en al be drijvigheid. Tientallen rappe da meshanden zyn van den vroegen morgen tot den laten avond bezig om de groote zaal om te too- veren in een showruimte, die de honderden bezoekers een tweetal dagen zal iuteressee- ren. ITet succes van hun yverig werken kan niet uitblijven. Com binatie B outo vereeniging en Tot loden der Combinatie van Bonwver. zyn door de Bouwver. Volksbelang aange wezen de lieeren W. Ij. M. de Both, L. J. van der Horst, M. .7. van Nieuwstadt, M. A. van der Wee en 7. Tuerlings. Door de Bouwver. „Loon—op—Zand Vooruit" zijn l>onoenid de heeren Brands en Bnsters. De Molen van Sanssonci. Als Zondagavond j.l. een muis toegang had gezocht in de concertzaal Apollo, dan had die te vergeefs een plaatsje gezocht. 7.66 vol was het er. De roep die de Rededykorskamev „Geest beschaving" uit Oosterhout is voorafgegaan, had alle beschikbare ritimte in de zaal doen volloopen. En, laten we maar met de deur in huis vallenHet overtalryke publiek heeft volop genoten. Wat by Geestbeschaving altyd zoo by- zonder af is, dat is het soepele samenspel. De club voelt en is één. Regisseur Sporenberg weet dat. zoo fyn uit te buiten. Hy laat z'n spelers ongedwon gen l>ewegen en kent de waarde van een juiste, fraaie groepeering. De beschikbare ruimte op het Apollo-too— neeltje was daarbq een handicap. Mon voel de wel eens dat een ruimer tooneel de wensch der spelers was. Doch dat deed ove rigens aan het spel niets af. Door de geringe ruimte kon ook geen Ko- nlnkiyk Muziekcorps de achterschermschc muziek leveren en moest men zich niet een ietwat onwillige graniafoon behelpen. Met de betrekkeiyk geringe middelen waarover men beschikte, werden toch aar dige tooneeltjes verkegen, niet het minst dank zy den overvloed van licht die was aangebracht. De costiiuins! Wat doet het goed, weer eens een fyn gecostumeerd biyspel te zien. De kleeding der spelers was uitstekend ver zorgd, evenals de grime. En bet stuk zelf? In dezen tyd van tooneelstukken met ge waagde intriges, doet liet heeriyk aan weer eens een echt, gezond, historisch hiyspel by te wonen. De woorden van Sanssouei, met zyn te genstelling van den stoeren ouwen Frits en net lieftallige blonde meisje, van den molenaar en de tante met een hart, groot genoeg om ruimte te bieden nan een heel regiment gardesoldaten, is een biyspel vol gezonden humor en met gevoelige momen ten, (lat by het uiterst beschaafde spel der Geestbesclinvers uitstekend tot zyn reolit komt. De lieer de .Tongli als ouwe Flits, gaf in prachtniimiek en gelaatsuitdrukking den karaktervollen koning onberispeiyk weer. Iiy is een speler die zich volkomen in zyn rol inleeft en zich dan zonder reserve weet te geven. Ook de tante met het groote hart, Mevr. van der Pas, geeft spel zonder weerga. De uitbeelding van liaar rol, die vooral het ko mische gedeelte schraagt, was prachtig. Dnnrby sloot het spel van Mevr. Simons als het nichtje, feilloos aan. Ook een artiste die zieli in haar rol indenkt en zich geheel weet te geven. Ook de styfkoppigc molenaar en daarnaast de Fransch-lnchtige liofmnar schalk en de verliefde gardist speelden best. Wat een goed stel spelers heeft Geestbe schaving. Als wy nu verder vermelden dat de byrollen in goede handen waren, dan zyn wy weer aan het beginde troep van Geest beschaving is uniek van samenspel. Er is voor de spelers, geen uitgezonderd, niets dan lof. Als het tempo in het tweede bedi-yf ietwat versneld wordt, dan is er geen aanmerking meer te maken over. Met zoo'n stel artisten kan Geestl>eschaving alles geven en zal overal welkom zyn. Tot slot inogen wy nog een woord van lof richten tot de heeren van Oosterhouts klein orkest, die, flink gesteund door den pianist, den heer C. de Groot, gezellige, fyne entreactemuziek gaven. Alles te samen een genotvolle, kunstvolle, gezellige avond. De meubileering werd gratis beschikbaar gesteld door het meubelmagozyn „De Zon", Gebr. Frederiks alhier. Kaatsheuvel, 6 Nov. 1928. Salarisregeling gemeente-ambtenaren. De gemeente?ambtenaren, werkzaam ter secretarie, heblïen zich. tot den raad der ge- nn-eiiif gewend, waarin zy aandringen op salaris-herziening en het vaststellen eener instructie. (Huisgezin). Bioscoop. De Bioscoopuitvoering Zondag in de con certzaal .Tan van Dun gegeven, was er een van de bovenste plank. Het filmwerk „Ilan- nele's Hemelvaart" maakte op de bezoekers diepen indruk. De technische verzorging van het apparaat, dat by een vorige uitvoe ring niet allen bevredigen kon, voldeed aan de hoogste eischen. R.P.8. Aan liet postkantoor Kaatsheuvel en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd geduurende de maand October 1928 ingelegd 12901.95, terugbetaald 19406.84. Been gebroken. Toen Zaterdagavond de heer M. Reus by KI. aan den Horst buiten kwam om zich met de II.B.-bus naar huis te begeven, zwikte zyn voet op zoodanige wyze om, dat hy ge- deelteiyk ontzet en versplinterd werd. Ongeluk. In den voetbalwedstryd Oranje-Blauw VVV uit Riel, kwam de heer Sch. uit Riel in botsing met den heer W. uit Kaatsheu vel. waarby Sch. zijn rechterl)een brak. Dr. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie).

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 5