T. Marktberichten. RECHTZAKEN. omstandigheden van door mij aan hem vertelde gebeurtenissen, eigendunkelijk uit, doch had beslist niet de bedoe Lng, de verrichtingen van den heer Sjef van Dongen in een verkeerd daglicht te stellen: integendeel, h heett me verklaard, spijt te hebben van het door hem veroorzaakte mis verstand en me opgedragen U dit mede te deelen. Wat de heer Van Dongen aangaat mijn meening, die ik meermalen heb uitgesproken en die ook duidelijk uit mijn officieele rapport zal blijken, is dat hij zich heel dapper gedragen heeft, en de herinnering, die ik van hem bewaar, is die van een moedig man en een buitengewoon kameraad Ik maak van de gelegenheid gebruik om aan mijn tochtgenoot Van Dongen mijn wensch te kennen te geven, da' ik hem graag zoo spoedig mogelijk als een hoogst welkome gast zou willen ontvangen. (w.gOENNARO SORA. Sjef van Dongen had gelijk toen hi verklaarde, niet te gelooven, dat Son de gemaakte beschuldigingen had neergeschreven. Uit Sora's brief blijkt duidelijk hoe we hier te doen hebben met 't werk van een onverantwoordelijk journalist die zich geen rekenschap gaf van de gevolgen, welke zijn dwaas gefantaseer zou kannen hebben. Sjef van Dongen kan van Sora's officieele verklaring met voldoening nota nemen. MILITAIRE ZAKEN. Naar het Bureau voor Militaire Za ken ons mededeelt, zullen de dienst plichtigen uit deze gemeente, die op Oct. j.l. naar de aanvullingsreserve zijn overgegaan, de in hun bezit zijnde mi /ilaire goederen moeten inleveren op 8 December a.s., 9 uur voorin, te Was pik, in 't gebouw der voorm. openbare lagere school, B 45 a. Inlijving. Onderstaande dienstplichtigen der lichting 1929 uit deze gemeente zullen in dal jaar worden ingelijfd in het tijdvak en korps, achter de namen ver meld K. H. Bakkeren, 110 Nov. Ie Reg. Onh. Art., Gorinchem; C. A. Chr. van Berkel, 110 Nov. alsvoren; A. F. J. M. Brekelmans, 110 Oct., Genietr. Utrecht; C. Th. Brekelmans, 110 Aug. 3e Reg. Inf. Breda; J. M. den Dunnen 1625 Juni, reg. wielr. 's Bosch; L. v. Eethen, 1625 Mrt., 17e Reg. Inf. Ven- lo; J. P. M. G. Eijkenbroek 1625 Mrt. reg. wielr. 's Bosch; E. F. v. d. Geld 1625 Juni 17e Reg. Inf. Venlo; J. C. Henkelman 1625 Juni, alsvoren; P. H. J. v. d. Heuvel, 1625 Juni, alsvo ren; W. J. M. van Hilst 110 Aug. 3e reg. Inf. Breda; P. A. A. van Hoof, 16 25 Juli, 17e reg. Inf. Venlo; J. J. Kampman, 110 -Jan. Luchtdoel Art. Utrecht; B. H. Ivolsteren 110 April 17e Reg. Inf. Venlo; J. G. Kuijsten 1 10 Nov. le Reg. Onber. Art. Gorin chem; L. A. W. Mombers 110 Apr. 17e Reg. Inf. Venlo; C. H. van Oers, 1 10 Oct. alsvoren; B. Pol, 110 Apr., 2e Half lie reg. Huz. Breda; H. Qui- rijns 110 Nov. le reg. Onber. Art., Gorinchem; J. P. A. de Ruijter, 110 Oct. 17e Reg. Inf. Venlo. A. J. F. P. Smelt 110 Oct. alsv.; A. Smulders 1 10 Apr. 2e Half lie reg. HUz. Breda; F. J. J. Trimbach, 1—10 Dec. '28 17e Reg. Inf. Venlo; J. A. van Tuyl 110 Nov. le Reg. onber. art. Gorinchem; M. W. Verdonk, alsvoren; H. G. Verhoe ven, alsvoren; H. Versteeg 110 Oct. 17e Reg. Inf. Venlo; J. de Vet 1—10 Febr. alsvoren; W. C. v. Weert, 110 Nov. le Reg. onber. art. Gorinchem; H. G. J. M. Witlox, 1625 Juni, Reg. Wielr. 's Bosch. Meisjesschool Crispijnstraat. Zooals elders gemeld wordt de nieu we meisjesschool in de St. Antonius- parochie a.s. Woensdag geopend. Bij deze plechtigheid zijn ook de ouders der kinderen uitgenoodigd, ter. wijl ten 9 uur eene plechtige H. Mis gezongen wordt om Gods zegen over 't onderwijs af te smeeken. Musis Sacrum. Was er eerst nog sprake van dat de Witte Bioscoop gedurende een 3-tal maanden ook bioscoop-uitvoeringen in Musis Sacrum zou geven, thans is be slist dat dit plan niet doorgaat. De directie der Witte Bioscoop over weegt daarentegen om voorloopig ook Zaterdags twee uitvoeringen te geven. Tooneel-uitvoering. De opvoering van „Vadertje Lang been", door de vereeniging V. I). S. te Vucht is bepaald na bekomen vergun ning op 9 December a.s. Radio distributie. Wij vestigen gaarne de aandacht op de in dit nummer voorkomende adver tentie omtrent „Radio-distributie". Welk een vlucht heeft de radio, die wonderbaarlijke uitvinding, den laat- sten tijd niet genomen. Wie het maar eenigszins kan bekostigen, wil in staat zijn de schoone klanken, waarvan bet luchtruim wemelt, in zijn kamer te too. veren. Vooral nu de gure dagen en lange winteravonden ons veel binnens huis houden, is de radio een dubbel ge not. En mochten de liooge aanschaf- fingskosten van een eigen toestel voor velen een beletsel zijn, voor zulken geeft de radio-distributie uitkomst. Om de aansluitingen zooveel mogelijk te bevorderen heeft de exploiteerende fa. blijkens hare advertentie premies be- die Vrouwe Fortuna aan hun zijde hier, zal Zondagavond half 6 optreden hehben, geheel gratis een aansluiting Ds. Jonker uit Waspik. en luidspreker bekomen. Werktijden met het oog op de a.s. feestdagen. De Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, liceft onder bepaalde voor waarden aan hoofden en bestuurders van ondernemingen in alle gemeenten des Rijks, in wier fabrieken of werk plaatsen of onderdeelen daarvan op 24 en/of 31 December 1928 geen arbeid wordt verricht, in afwijking van het bepaalde bij art. 24 der Arbeidswet 1919 vergund het aantal daardoor verzuim de uren, tot een maximum van 81/», resp. 17 uren, te doen inhalen op de eerste vijf werkdagen der weken, val lende in het tijdvak van 26 November lot en met 29 December 1928, met dien verstande, dat, indien het inhalen één dag verzuim betreft, de werktijd per dag ten hoogste 9 uren, en indien twee dagen verzuim wordt ingehaald, de werktijd, ten hoogste 9Va uur per dag bedraagt. DRUNEN. Zooals gemeld is, werd een paar weken geleden ingebroken in de boterfabriek alhier. Dezer dagen zijn eenige kleeding stukken, afkomstig van dezen diefstal, gevonden bij een jachtpartij in de heide, ten zuiden van het kanaal. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. gem. alhier hoopt a.s. Zondag des voormiddags half tien en des avonds 6 uur op te treden Ds. A. Willigen. De heer G. v. d. Schans heeft zijn benoeming tot ouderling der Ned. Herv. gem. alhier aangenomen. Het bouwen van een tweetal druivenkassen voor rekening van den heer Adr. Dekkers alhier op zijn tuinderij aan den Vaarlkant is opge dragen aan de heeren J. H. Zegveld te Rijswijk Z. H. en J. Quirijns te dezer plaatse. A.s. Zaterdagavond speelt de biljartclub „Het Kalme spel", geves tigd in het café van mej. de weduwe A. v. d. Haart aan de Nieuwevaart alhier, in haar clublokaal een vriend schappelijken wedstrijd tegen de Vrij- hoevensche biljartclub V.B.C. A.s. Zondag des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. kerk a/d. Loon- schendijk optreden Ds. Slemper uit Besoijen. J.l. Woensdagavond, 14 dezer werd alhier een nieuwe landbouw- vereeniging opgericht voor de gemeente Sprang Capelle e.o. Er traden on middellijk 62 leden toe. Het voor loopig bestuur werd samengesteld uit de volgende heeren H. Boer, voor zitter C. Wagemakers, secretaris A. A. Michael, J. Zwart, A. voor de Poorte, C. L. de Rooij en A. P. Snij ders Az., leden. Donderdagavond j.l. hield de Coöp. aankoopvereeniging Capelle, Vrijhoeve Cappel en Sprang haar eerste vergadering. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren Jan van Beek, voorzitter en P. Huisman te Sprang, J. van der Schans te Vrij hoeve—Cappel, A. van der Hoeven, A- Millenaar, C. Vos van Gent en Jan Konings te Capelle. Tot secretaris penningmeester werd gekozen de heer B. van der Hoeven Jzn. te Capelle. Tot leden van de commissie van toe zicht werden benoemd de heeren G. J. Heijmans te Vrijh.—Cappel, J. Haverhals Jaczn te Sprang en J. C. Bddink te Capelle. Voor hen, die als nog lid wenschen te worden ligt de ledenlijst ter teekening ten kantore van den secretaris-penningmeester. De aankoopvereeniging blijft aangesloten Oij de Noord BrabantscheMaatschappij van Landbouw. Tot lid van het Hoofd- Zondag en Maandag a.s. zal het circus Kinsberger hier eenige voor stellingen geven in paarden- en post- duivendressuur. Waar er in deze om geving veel liefhebbers der paarden- en duivensport wonen, twijfelen wij niet of dit zal wel de noodige belangstelling hebben. I nivei'ftitair muter wijs in Orthopaedic. Het Hoofdbestuur van de Ned. Mij. tot bevordering der geneeskunde heeft in een adres aan den Minister van Onderwijs en aan het gemeentebestuur van Amsterdam gewezen op de wen- schelijkheid, een afzonderlijk professo raat, althans aan een der hoogescholen in te stellen voor orthopaedische chi rurgie, geneeskundige gymnastiek en massage. SPORT. WAALWIJK. W. S. C. contra H. E. C. Op het W.S.C.-terrein. Alhoewel er voor morgen in onze plaats géén enkele NVBcompetitie- wedstrijd staat vastgesteld en er anders totaal niets te doen zou zijn, zoo zal het de voetballiefhebbers zeer zeker 'n groot genoegen doen langs dezen weg te kunnen vernemen, dat hierin even wel tegemoetgekomen is, doordat de beide plaatselijke vereenigingen HEC en WSC zich direct bereid verklaarden om morgen op het WSC terrein met hun resp. eerste elftallen 'n wedstrijd te spelen. Een aantrekkelijker wedstrijd kan toch niet verlangd worden en velen zullen dit bericht met genoegdoening vernemen. Zou het nog noodig zijn om nog veel te moeten aanhalen omtrent deze plaatselijke ontmoeting, waar velen reeds lang naar verlangd hebben en die thans, geheel onverwachts nog, op het programma staat? Wij kunnen hiermede kort zijn. Sedert beide vereenigingen in andere afdeelingen geplaatst zijn geworden, bleven wij ongeveer twéé jaar verstoken van wedstrijden tusschen deze beide Waalwijksche tegenstanders, wedstrij den, die zich kenmerkten vanwege de spanning van het begin tot het einde Ook thans kunnen wij hiervan verze kerd zijn. En hoe 't resultaat zal zijn zal menigeen zich afvragen? Op papier geven wij HEC de besie kansen en is deze vereeniging als tweede klasser wel verplicht zich de meerdere te toonen. Op papier gelukt evenwel alles, of het in werkelijkheid zoo zal zijn, blijft een open vraag. In ieder geval zal HEC er rekening mede moeten houden, dat WSC zich geducht weren zal. Wie ten slotte winnen zaï blijft ons om 't even. Het voornaamste waar het ons allen om te doen is, is dat de beide ploegen ons morgen op een aangenamen, mooien en spannen- den wedstrijd zullen vergasten, opdat 't publiek met voldoening huiswaarts gaan kan. De wedstrijd zal beginnen om twee uur. Vooraf speelt nog om twaalf uur WSC 3 tegen Brabantia 2 uit Waspik. Vorige week wisten de WSC juniores in Waspik eene mooie overwinning te behalen en zou het ons al danig moeten tegenvallen, indien thans op eigen terrein niet gewonnen zou worden. Tenslotte eene mededeeling aan houders van Donateurs- en Leden- kaarten van WSC. Deze gelieven er in het vervolg wel rekening mede te houden, dat zonder veitoon dezer toch gezegd dat er niet slecht gespeeld wordt, doch hel geluk als gewoonlijk niet met RWB is. A.s. Zondag gaat een groot aantal supporters mede naar Helmond, wat naar wij hopen van gunstigen invloed zal zijn. De reis wordt gemaakt in 2 auto bussen, vertrek om J0 uur aan de Besoijensche straat. RWB heeft ingeschreven voor de bekercompetitie van den NVB. RWB II en III zijn vrij, JULIANA. Zondag a. s. komt Brabantia uit Waspik eer» Competitie-wedstrijd spe len tegen Juliana II. Het is de eerste ontmoeting tusschen beide vereeni gingen en belooft dit nog wel een spannende wedstrijd te wordeu welke om 2 uur aanvangt. Het lê en 3e Elftal zijn vrij van Competitiewedstrijd. HEUSDEN. A.s. Zondag gaat Juliana een com petitiewedstrijd spelen tegen H. E C. (Waalwijk) DRUNEN. A.s. Zondag speelt onze voetbal vereniging „Sportes" op eigen terrein tegen „Brabantia" uit Vucht. Aanvang van dezen wedstrijd 2 uur. Het 2e elftal gaat op bezoek bij „Longa" te 's Bosch. Concours hippipue te New York. New York, 15 November. (R. B. D.) Ritmeester Labouchére heeft een sue- ces geboekt met Endurance, Hij won n.l. den eersten prijs in het nummer: paarden onder den man, type volbloed, geschikt om gemakkelijk te berijden. Hij kreeg ook een extra prijs van honderd dollars. De tweede prijs en ook de vierde - werden gewonnen door Amerikanen. Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/2 uur, Witte Bioscoop, „Ontketende elementen". Maandag 7 uur. Uitvoering harmonie St. Jan, Patronaat v.m. Baardwijk. Maandag 8 uur Groot Vocaal Con- cert Liedertafel Oefening en Vermaak, Musis Sacrum. Na afloop bal. 's-BOSCH. 18 Nov. Concertgebouw. Oratorium PEnfance du Christ en Oratorium de Noël door Bosch Gemengd Koor met medewerking van 't Stedelijk Orkest. 19 Nov. 8 uur. „Heeft Constance gelijk?" door het Vereenigd Tooneel. (Verkade en Verbeek). 20 Nov. Concertgebouw Italiaansche Opera met Lucia Lammermoor. 22 Nov. Concertgebouw. Concert violist Jan Kubelik en Prof. Otto Hasu. KAATSHEUVEL. Zondag 7 uur Jan van Dun. Waalwijk. 16 Nov. 1928, Varkens f 9—f 12. Fieren 13—15 cent. .Maciste Imperator", kaarten géén vrijen toegang tot het errein bij wedstrijden verleend zal jestuur dier Maatschappij werd door worden. Men wordt derhalve verzocht deze vereeniging gekozen haar voor- sleec^s 'n het vervolg de kaarten mede zitter de heer Jan van Beek te Sprang. CAPELLE. Herschatting van de paarden der vereeniging van paarden- touders „Ons Belang", gevestigd te Capelle op Donderhag 22 November 928. Te Sprang: van 8 30 tot 9,30 uur Oostzijde Molenbosch. Van 9 30 tot 10.30 uur Westzijde Molenbosch. Aan de Loonschendijksche kerk van 1 tot 2 30 uur. Aan den Molenweg Capelle—Nieu wevaart: van 3 tot 4 uur. RAAMSDONKSVEER. Voor de sa menwerkende Zendings vereenigingen werd de afgeloopen week ongeveer f 180 bijeengebracht Daardoor steeg het verzameld bedrag gedurende dit jaar boven de f 400 Eer het jaar om is zal er meer dan f 450 voor Oegst- geest zijn bijeengebracht. Tot bestuursleden van de Onderl. Veeverzekering „de Eendracht" wer den gekozen de heeren B. v. Achter berg en Fr. v. d. Pluijm en tot secr. penningmeester dhr. J. B. Zijlmans. De heer A. v. Suijlekom werd gekozen tot voorzitter van de Gem. Zangvereeniging. Door den heer v. d. Werf, dieren arts alhier, wordt te 's Gravenmoer een cursus gegeven in veeverloskunde. Aantal cursisten 29. Voor de Herv. Gem treedt Zon dag om half tien in de Veersche en om 2 uur in de Dorpsche kerk op ds. Ewoldt. In de Ger. kerk om half tien en om 3 uur ds. de Vries. GEERTRUIDENBERG. Voor de Evangelisatie der Ned. Herv. Gem. al- te nemen. Eveneens zal in 't vervolg tijdens de wedstrijden regelmatig controle gehouden worden van politie zijde, dit in verband met de stedelijke belasting. H E.C. De voor Zondag a.s. vastgestelde wedstrijd HEC—Waalwijk is, daar laatstgenoemde vereeniging ontbonden is, komen te vervallen. Voor het eerste elftal is echter een vriendschappelijke wedstrijd vastge steld en wel tegen WSC alhier, op het terrein van WSC. Dit kan een belangrijke strijd wor den daar WSC natuurlijk zal trachten om van de tweedeklassers te winnen Wij raden de HEC'ers dan ook aan dezen wedstrijd niet te onderschatten, daar de uitslag anders wel eens tegen zou kunnen vallen. Als er echter zoo gespeeld wordt als tegen Helmond, geven wij de gast- heeren niet veel kans. Ook het tweede elftal staat een be langrijke wedstrijd te wachten. Zij moeten n.l. voor de competitie tegen de reserves van WSC spelen en ge zien het resultaat van WSC mogen onze reserves wel oppassen, daar anders de bezoekers de puntjes mede- nemen. Deze wedstrijd wordt op het HEC- terrein gespeeld en zal om twaalf uur aanvangen. R.W.B. RWB staat op Zondag een lastige uitwedstrijd te wachten. Helmondia blijkt dit jaar sterker dan het vorige jaar; het zal onze nationaal gestreep- ten dus niet mee vallen. Hoewel tot heden nog niet veel bereikt is, mag Een ladelichter. Stond terecht P. J. F. een rond zwervende hopelooze dronkaard, ge detineerd. Deze was naar Brabant gekomen van boven den Moerdijk en ging café A. Klerks te Drunen binnen waar hij diefstal pleegde van cigaret- ten en geld. Verdachte was in een café binnen gekomen waar niet zoo direct zijn bezoek werd opgemerkt. Van de oogenblikken, dat hij daar alleen ver toefde maakte hij gebruik om de lade te lichten. Hij was naar Brabant komen afzakken om werk te zoeken. Aan den burgemeester had hij zijn misdrijf bekend en zelfs gevraagd in arrest te kunnen blijven. Hij verze kerde een zwakkeling te zijn en het daarem maar beter te vinden, dat hem de kans op misdrijf in de maatschappij ontnomen werd en hij achter slot en grendel werd gebracht. Eerst had hij de sigaretten van de toonbank gegre pen, ging ongehinderd heen en kwam nog eens terug om de Iade te lichten. De eisch luidde 5 maanden gevan genisstraf met aftrek van voorarrest en bevel tot teruggave aan de bena deelde caléhoudster van de in beslag genomen aJtikelen en geld. De verdediger Mr. J. van Dijk uit Eindhoven schilderde verdachte die door zwakheid tot misdrijf en ver volgens in de gevangenis kwam Verdachte drinkt en zijn vrouw heeft echtscheiding gevraagd en verkregen. Nu staat hij zonder onderdak op straat. Pleiter vraagt clementie. Uitspraak 29 Nov. BURGERLIJKE STAND. MADE. Geboren: A. zv H. Rubbens 'en C de HeijdeP. dv J. Segers en A Fessem; C dv B. Akkermans en J. Joore; A. zv A- Rullens Fikke A. zv A. van de Biggelaar de Wijs; J. zv Ch. Segeren-Prinsse H. dv F. Braat-van der Straeten P. zv J. Weiten Norbart. Overleden: J. Lammers 64 jaar; J. Bol 69 jaar; P. Gunther 75 jaar; J den Exter 4 maanden. Gehuwd M. van der Meulen 26 jaar en A. Hertel 26 jaarA. Stoop 25 jaar en W. Razenberg 24 jaar; Ch. Zijlmans 29 jaar en C. Verkaaijen 23 jaar. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 4—5'/2 uur- Gymnastiek voor de aspiranten B G.V. Van 5'/a— 7V2 uur voor de leden BG.V. Zaterdag 7'/2 uur. Tooneeluitvoering O.O.G. bij P. v. Daelen. Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „Ontketende elementen". Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". GEMENGD NIEUWS. Aan het bureau van politie te Delft meldde zich dezer dagen een j Engelsch sprekende man, die opgaf S. genaamd te zijn en om nachtverblijf vroeg. Hij deed het volgende romantische verhaal: Hij was afkomstig uit Flori* da. Ongeveer vier weken geleden had hij daar in een café den kapitein van een schip ontmoet, bij wien hij toen geklaagd had over slechte verdiensten. De kapitein stelde hem toen voor als kok mede te gaan naar Scandinavië. S. ging hierop in. Het bleek dan, dat het schip een kleine schoener was, die ongeveer 10 mijl uit de kust lag. De bemanning bestond uit slechts 5 per sonen, terwijl het schip geen naam of kenteeken voerde. De lading bestond uit leege kisten, die S. zooveel moge lijk klein moest hakken en op moest stoken. Hij begreep al spoedig dat hij aan boord van een schip was, waar mede drank werd gesmokkeld. In den nacht van Donderdag op Vrijdag j.l. naderde het schip de Hollandsche kust. De kapitein, die blijkbaar ge noeg van S. had, liet een sloep uitzet ten en S. aan de kust brengen. Bij het uitzetten van de sloep was juist een koffer van S., waarin zijn papieren za ten. overhoord gevallen, 's Nachts on geveer drie uur stond hij mét natte kleeren aan de Hollandsche kust. De kapitein had hem 10 dollars meegege ven. S. ging aan den wandel en kwam ten slotte in Haarlem. Hij kocht daar in een tweedehandszaak nieuwe klee ren. Van zijn 10 dollar had hij ƒ4.— over. Hij informeerde naar den Ameri- kaanschen consul en werd naar Den Haag verwezen, waar hij tevergeefs zocht naar het consulaat. Hij hoorde dat dit in Rotterdam gevestigd was. Met het doel naar Rotterdam te gaan kwam hij in Delft. Het werd al donker dus stapte hij naar het politiebureau om nachtverblijf, wijl hij nog slechts. 0.80 in zijn bezit had. Opvallend was dat de man bijzonder zuiver Engelsch sprak, zooals een Ame rikaan doet. Geprobeerd werd hem met trucjes te overrompelen, omdat ver moed werd dat hij de rol van Ameri kaan speelde, maar niets hielp. Zelfs kleine details van zijn reis wist hij te vertellen. Hij bleef in bewaring en werd den volgenden dag naar den Amerikaanschen consul te Rotterdam gebracht. Deze ondervroeg hem nauw keurig. De consul deelde hem toen mede, dat hij hem niet als Amerikaan kon helpen, zoodat hij in politiebewaring moest blijven totdat zijn identiteit was vastgesteld. Toen kon hij zich niet langer goed houden. Blijkbaar opgelucht vertelde hij. in onvervalscht Hollandsch, dat liij Hollander was. Het grootste deel van zijn leven had liij. in het buitenland ge woond. Het laatste van 1921'tot dit voorjaar. Zijn vrouw en drie kinderen woonden nog in Amerika. Zijn vrouw wilde niets meer van hem weten, maar hij wilde toch graag naar zijn kinde ren. Zonder werk en zonder geld, zon hij op middelen om naar Amerika te kunnen gaan, totdat hij tenslotte dit plan smeedde. Hij woonde in Leiden, maar de poli- tie daar kende hem wel, ook in Den Haag was dit het geval, dus ging hij naar Delft. S. vertelde dat hij nooit vermoed had dat het zoo .moeilijk was, konse- quent te liegen. Hij is heengezonden, zinnende op andere middelen om den Oceaan over te kunnen steken. In de Haringvlletstraat achterde Noorder Amstellaan te Amsterdam zijn gisteravond door het losraken van de koppeling tusschen de wagens van een zandtrein vijftien van deze zoo genaamde kipkarren van een helling teruggeloopen en tegen een Iocomo- tief van een zandtrein met beladen wagens gebotst. De locomotief kan telde De machinist wist er nog bijtijds af te springen, doch de stoker kwam onder de locomotief terecht en werd WAALWIJK. Geboren Gerardus Fr. z.v. J. Simons en H. J. Willems Maria P. T. d.v. .1. .1. Moonen en M. C. de Iluij- ter. - Francisca T. A. d.v. M. Tli. II. van Hilst en A. M. van Vugt. Bernnrdus J. Fr. z.v. A. C. remmers en J. P. Verhagen. Overleden Cornells van Haften 54 jaar.. Gehuwd Mnrinus W. Witlox 32 jaar en Wilhelmina van den Broek 25 jaar. Ingekomen: II. Oversbcrg van Eindhoven. E. v d Velden van Loon op Zand. 1). J. Lijst van den Haag. - L. Herman en echtg. van Heusden. C. Woo- ning van Tilburg. F. J. Alebeek van den Dun- gen. E, J. J. J. Vuistman van Assen. J. J. v. d. Pennen van Lichtenvoorde. Vertrokken J. Bezemer naar Avenliorn. II. A. M. Surig naar 's Bosch. H. Zcckendorf naar Bergen op Zoom. II. J. N. Lentz naar Gouda. P. A. Leijtons naar Oussen. P. Fr. A. v. Dommelen naar Drunen.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 10