HE ECHO VAN HET ZUfOEH li Een kraakheldere wasch, waarvan ieder stuk er weer geheel als nieuw uitziet. Dit is Uwe belooning indien U de wasch regelmatig doet met >'a Huisapotheek voor 60 centen Kloosterbalsem >*o. !)2. Zaterdag 17 Nov. '28. 51e Jrg. j TWEEDE BLAD. BINNENLAND. Verlaging van den accijns op het gedistilleerd. Bij de Tweede Kamer is een wets ontwerp ingediend om den accijns op het gedistilleerd met 40 percent te verminderen, m.a.w. te brengen van f300 op 1180 per hectoliter. In 1921 was de accijns verdubbeld en van f 150 op 1300 per H.L. ge bracht (onverminderd de 10 opcenten welke tot en met 1933 geheven wor den en geheven blijven). De verdubbeling der belasting heelt een sterke toeneming der smokkelaars ten gevolge gehad, zoodat de grens van het nuttig effect is overschreden. Bij ongewijzigde handhaving van den ouden accijns zou, zegt de minister, de opbrengst thans zeker niet lager zijn dan zij nu is, waarschijnlijk hooger. De minister neemt aan, dat bij een verlaging van den accijns met 40 percent de winstmarge zoodanig zal verminderen, dat een redelijke kans bestaat, dat de risico van het smok kelen in verhouding tot de te betalen winst te groot zal worden, zoodat na een korten overgangstijd de smtfkke- larij in zijn huidigen toestand zal z^n verdwenen. Nieuwe bezoldigingen P.— T.— T.—personeel. Vanaf 1 Nov. gelden de volgende salarisregelingencommies—titulair 12600—13600, 5 tweejaarlijksche ver hoogingen van 1200; opzichter 11800 —f3200, 7 tweejaarlijksche verhoo gingen van f200; adjunct—commies 11800 -f2900, 5 tweejaarlijksche ver hoogingen van 1200 en 1 tweejaailijk- schu van f lOOchef—instrumentmaker f1600—12800, 6 tweejaarlijksche ver hoogingen van f200; chef—monteur idem; kantoorhouder resp le. 2e en 3e kl. f 1800—f 2500, f 1500—f 2200 en 1 1200—f1900, (bij reorganisatie te wijzigen); conducteur 11500 f 2200assistent idem, (bij reorganisatie te wijzigen); hoofdbesteller 1600 f 2400. 8 tweejaarlijksche verhoogingen van f 100 kantoorbediende 2e kl., telegrafist 2e kl. en telefoniste 2e kl. f1200—f 2200, 4 jaarlijksche verhoo- jngen van f 100, 2 tweejaarlijksche verhoogingen van -f200. 2 tweejaar lijksche verhoogingen van flOO; schrijver f1050—f1900, 6 jaarlijksche verhoogingen van f 100, 1 tweejaar lijksche verhooging van f100,1 twee jaarlijksche verhooging van f50; telefoniste 2e kl. locale dienst f 1050 f 1700, 2 jaarlijksche verhoogingen van f 100, 4 tweejaarlijksche verhoo gingen van f100, 1 tweejaarlijksche van f 50 Voor alle instrum ntmakers en mon teurs, vakwerklieden le kl chef- stoker. chef—vakwerkman, stokers le kl. en bestellers is het maximumloon met f 1.92 per week of f 100 per jaar verhoogd; alle overige maand— en weekloonen met f 1.44 per week of f75 per jaar. Het salaris der telegrafisten le kl., kantoorbedienden le kl., telefonisten le kl., assistenten le kl en conduc teurs le kl. heeft geen wijziging ondergaan. Het intermezzo—kabinet gaat heen. Minister de Qeer heeft meegedeeld dat dit intermezzo—ministerie in dezen vorm na de verkiezingen in 1929 niet meer zal terugkeeren. WEGEN-BELASTING. Weging van motorrijtuigen. De Directeur der Directe Belastin gen, Invoerrechten en Accijnzen te 's Hertogenbosch, deelt ons mede dat ingevolge resolutie van den Minister van Financiën dd. 5 November 1927 No. 42, betreffende de uitvoering der wegenbelastingwet, de weeginrichtin gen op onderstaande adressen zijn aangewezen voor vrijwillige weging van motorrijtuigen t.w. 1. Boerenbond, v. Tuldenstraat no. 12 's Hertogenbosch. 2. Boerenbond, Dijk A 123, Kas teellaan Boxtel. 3. Politiepost, Heuvel Tilburg. 4 Stadswaag, Paradijslaan Eind hoven. 5. W. Aarts, Spoorstraat 13 Val- kenswaard. 6. j. A. van Bussel, Binnenparallel weg 26 Helmond. 7. Boerenbond. B 237 Vechel. 8. Losplaats Spoorwegen, Gennep. 9. Vereenlging Gemeentebelang, Heerenplein 9 Raamsdonksveer. Kosten van weging zijn voor reke ning van de houdets van te wegen motorrijtuigen, terwijl bovendien de kosten van ambtelijk toezicht moeten worden betaald. Laatstgenoemde kosten zijn evenwel niet verschuldigd wanneer de weging plaats vindt op de weeginrichting: sub. 1 Woensdag van 10- 12 uur. sub. 2 Zaterdag van 10—12 uur. sub. 3 Dinsdag van 9 11 uur en 2—4 uur. sub. 4 Dinsdag van 9 12 uur en Vrijdag van 2-6 uur. sub 5 Maandag van 11 1 uur. sub. 6 Zaterdag van 9—12 uur. sub. 7 Vrijdag van 10 12 uur. sub. 8 Dinsdag van 9—10 uur. sub 9 Zaterdag van 9 11 uur. Indien één der aangegeven dagen samenvalt met een erkenden Christe- ZEEPPOEDER 1' SOORT lijken Feestdag of met een der R.K, Feestdagen 15 Augustus of 1 Novem ber dan kan de weging zonder kosten van ambtelijk toezicht op den daarop volgenden werkdag op dezelfde uren geschieden. Houders van motorrijtuigen, die hunne voertuigen op bovenbedoelden voet willen doen wegen, kunnen den inspecteur der belastingen, in wiens dienstkring de weeginrichting is ge legen, verzoeken, op een in overleg met dien Inspecteur te bepalen tijd stip, de weging te doen plaatshebben, Bij dit onderzoek, dat voor weging zender betaling van kosten voor amb- Zondcr schriftelijke toestemmlng is eenige overname uit deze rubriek verboden. Brieven en bijdragen voor deze rubriek te zenden aan OOM W1M, De Echo van het Zuiden, WAALWIJK. ik Lieve Nichtjes en Neefjes. Voor eenige weken geleden sprak in verschillende correspondenties over het a 3 St. Nicolaasfeest, en ons plan om dan wederom een raadsel wedstrijd te houden voor al onze jonge lezers en lezeressen. Dat wordt natuurlijk weer een aardige en tevens ook een leerzame verpoozlng. Nu hebben me al verschillende neefjes en nichtjes gevraagd of leder een mocht meedoen, of ik de raadsels weer ga splitsen, of er mooie prijzen zijn, enz. enz. Ik vind zoo veel be langstelling natuurlijk heel aardig, maar jullie begrijpt dat ik zoo maar niet alle vragen kan beantwoorden. Om jullie toch niet heelemaal teleur te stellen, zal ik in het algemeen een paar opmerkingen maken, die vooral gelezen moeten worden door de nieuwe nichtjes en neefjes. Allereerst dan mag iedereen aan onze raadselwedstrijden mee doen waar thuis „De Echo" gelezen wordt. Dat is toch een billijke voorwaarde, vind ik. Om de kansen zoo goed mogelijk over al mijn jonge lezers te verdeelen. zullen we ook ditmaal weer de raadsels in twee klassen verdeelen. Want het is te begrijpen dat iemand van 9 jaar oud niet zoo gemakkelijk een raadsel kan oplossen als iemand van 15 jaar. Ik zal dus met de ver schillende leeftijden rekening houden. En de prijzen Daarover mag ik nog niets verklap pen, dat moet een verrassing blijven Maar dat kan ik jullie wel zeggen, dat het mooie prijzen zijn. Ik zelf loof nog een extra prijs uit voor het mooiste opstel. Doch nu mag ik niet meer over de prijzen vertellen; dus afwachten, hé! Nu nog een enkel woordje over ons hoekje. De lange winteravonden zijn weer gekomen en dat is 'n mooie tijd om voor ons hoekje te gaan wer ken. Want dèt moeten we toch hé, samenwerken. Ik kan me begrijpen, dat je ln den zomer liever naar bulten gaat spelen en genieten, dan in een boek te gaan kijken. Nu, dat gun ik jullie. Maar als je nu van school thuis komt en je hebt je huiswerk eerst afgemaakt, dan Is het al donker en blijft je thuis bij de kachel. En als flinke jongens en meisjes ga je dan natuurlijk niet zitten gapen. Neen. dan zoek je een of andere ontspanning; je gaat teekenen. schrijven, lezen of een kamerspelletje doen Nu komt ons hoekje daarbij te hulp En 't aardige is, dat je niet alles door een vreemde man wordt voorgezet. We kennen elkaar en bovendien kun je aan de samenstelling van ons hoekje zelf dapper mee helpen door b v. een opstel te maken, raadsels op te lossen, e.d. Dat zullen we nu eens goed onthouden. Oom Wim krijgt nu van verschillende kanten medewerking, zoowel voor de kleineren als voor de grooteren. Zoo kreeg ik een brief van Paul, van Piet. Corry, Alexander en vele anderen, die me beloofden geregeld iets voor ons hoekje te zullen zenden. Dat is fijn, hé 1 Het spreekt van zelf, dat ik gaarne nog meerdere mede werkers aanneem. En nu, beste jongens en meisjes, is het voor deze week genoeg. Wie iets te schrijven heeft, weet m'n adres 't staat aan 't hoofd van deze rubriek. Tot ziens. jullie aller OOM WIM. Alleen één kleine vogel, Opklimmend langs den bast Van een der dikste boomen Zei„Ik verlies het vast." En met zijn loerende oogjes Keek hij naar d'arend heen, Die rustig zat te wachten Nog op den grooten steen. Die zal het zeker winnen, Dacht 't ontevreden ding Terwijl het, onder 't klimmen Een kleinen kever ving. Ik wou, ik wist een middel, Om hem. dien grooten reus Een flinke poets te spelen, Als 't kon, ik deed het heusch Wat onze kleine deugniet Al klimmend toen verzon, 't Was hoe. op list'ge wijze. Den strijd hij winnen kon. Wordt vervolgd. telijk toezicht tenminste 24 uren voor de weging bij den Inspecteur moet zijn ingekomen, worden de kenmerken van het te wegen voertuig zoo nauw keurig mogelijk omschreven. Verdere inlichtingen worden door bovenbedoelde inspecteur verstrekt. Het Persbureau Vaz Dias meldt: Bij de K. L. M. is bericht ingeko men van de bemanning van het post vliegtuig op zijn retourvlucht naar Nederland, meldende, dat men Donder dagmorgen om 6.10 uur uit Constan- tinopel is vertrokken en om 1 30 uur CORRESPONDENTIE. Piet. Vertaalwerk accepteer ik ook, maar als er „copyright" op staat, moet je eerst toestemming vragen bij den uit gever. Maar er ls nog ander werk genoeg dat je vrij moogt vertalen. Je „Overwinning" moet nog een week blijven liggen. „Herfstsprookje" van Paul gaat voor. Daar klinkt de toon van v. d. Hallen sterk in. Zeg me je oordeel eens over dit sprookje. Je weet, Paul kan er tegen. Brief volgt. DE KLEINE KONING. X. De meeste vogels waren Verlangend naar den strijd. En ieder maakte spoedig Tot vliegen zich bereid. Wel dachten enk'le vogels Die kans is bitter klein. Dat ik den strijd zal winnen. Dat koning ik zal zijn. Maar toch, elk wou 't probeeren, Men kon nooit weten toch, 't Zou er heel eerlijk toegaan, Qeen dacht er aan bedrog. t,Geen goud zoo goed' (alles plaatselijke tijd) in Boedapest is aangekomen. Heden om 3 uur wordt het vliegtuig Schiphol te Am sterdam verwacht. Het zal luisterrijk ontvangen worden. De heer S. v. d. BerRh Jr. pre sident van de N V. v. d. Berghs' fabrieken te Rotterdam, is benoemd tot commandeur in de orde van Oranje Nassau, welke onderscheiding hem door den Minister van Handel en Nijverheid zeif werd overhandigd. Jhr. Mr. Ruys de Beerenbrouck die in den Haag verpleegd wordt, zou zich bij de a.s. verkiezingen niet meer beschikbaar stellen. Philps Gloeilampenfabriek te Eindhoven heeft onder de gemeente Rheden een terrein gekocht van 7 H.A. voor den bouw eener nieuwe fabriek. Luitenant-generaal de Block, geboren te Eindhoven en die tijdens de mobilisatie als luitenant hoewel eenigen tijd in onze gemeente ver toefde, is in den Haag overleden. Rivieroverbrugging bij Zali—Bommel. De Kamers van Koophandel en Fabrieken voor Utrecht, de Neder— Betuwe te Tiel, 's Hertogenbosch e o., en Oostelijk Noordbrabant te Eind hoven hebben zich op aanstichting der Kamer van Koophandel voor Den Bosch e.o. met een gezamenlijk adres tot den Minister van Waterstaat ge wend ten einde te bevorderen, dat de in het Rijkswegenplan opgenomen brug bij Zalt—Bommel, schakel in 't door gaande verkeer tusschen het Noorden en Zuiden des lands, onder de eerste zal behooren. welke in de naaste toekomst in uitvoering zullen worden genomen. Een commissie, samengesteld uit de voorzitters dier Kamers en den secre te» Jo u.r u-.».- - "*~nhanriel vpóf 's Hertogenbosch, heeft zich belast met de leiding van de te voeren actie voor de spoedige totstandkoming van deze brug; Maandag j 1. heeft deze commissie gelegenheid gehad, bij den Minister van Waterstaat de in de Kamers, welke haar afvaardigden, ter Een herfstsprook|e, (Opgedragen aan Corry Dodenbier ter eere harer verjaardag) Om de menschen was Schoonheid gekomen. Die hielden niet op haar te smeeken „O zie toch, hoor, Schoon heid 1 Wij kunnen niet leven zonder U. Als een koude steenklomp ligt de aarde. Somberheid is ln onze kamers en 'n donkere droefheid wandelt door 't woud. Er schreit verlatenheid uit de kale, triest-druipende boomtoppen en er is geen levensblijheid In ons hart. In 'n groot weemoedsverlangen gaan onze zuchten op tot U. Als gij in uw ruischend gewaad over de aarde gaat, zal schreiende verlatenheid her schapen worden in 'n lachend paradijs. O kom dan, kom. Breng vrucht baarheid op onze velden en zonne- klaarte in ons hart Toen had Schoonheid meêllj met de menschen. Vanuit 't rijke land der wuivende palmen en wandelende bloe mengeuren is ze hierheen gekomen. In haar lang sleepend gewaad, ge- zeten in een open koets van louter goud, temidden van een jubelend vogelenkoor, reed ze over 't land en uit haar konlnginnehandjes vlögen wijd en zijd de rozen om haar heen. Diep in een groot woud is ze toen gaan wonen ineen paleis van zilveren berken. Wat was er een blijdschap dien dag, omdat Schoonheid gekomen was. Het was één geiuksdavering onder den blauwen hemel. Menschen wensch- ten elkaar geluk en de vogels zongen een loflied op Schoonheid. En de visschen in de vijvers sprongen ondersteboven van plezier. Uit de gouden koffers nam Schoon heid nu de feestelijke gewaden, die ze uit 't verre land had meegebracht en spreidde die uit over hetland.dat in duizendvoudige kleurenpracht her- schapen werd. Maar toen kwamen de menschen bij Schoonheid en zeiden „Veel hebt ge ons gegeven, zoete Schoonheid, wij danken U daarvoor, maar ach De teere sprietjes smachten naar meer zon en de zwakke bolletjes huiveren voor de kille nachten. Het zaad blijft in de donkere aarde en de tengere heesters houden bang hun hoofdje gebogen. O Schoonheid, geef ons meer zon". „Wat ge me vraagt, zal ik U gever.", sprak ze toen. En nog 'ns, en nog 'ns, en altijd kwamen de menschen tot Schoonheid en altijd luisterde ze naar hen en deelde uit haar gouden koffers met volle hand hare geschenken uit. Totdat ze nog maar uit één koffer te geven had. Het was de mooiste van allen. In diamante letters stond er op te lezen: „Zomer". Alles, alles had ze nu uitgedeeld. Ze had de bloemekens als juweelijes in de tuinen gestrooidze had de groeikracht gegeven aan de granen op 't veld en voor de bedroefde zieken had ze de levenskracht ln de zonnige luchten getooverd ze had de vogeltjes de schoonste liedjes geleerd en ze had de donkere helde in haar mooiste kleed gestoken. Eén lange lach en zang was haar komst onder de menschen. Maar ach... Toen nu de menschen voldaan waren, kwamen ze niet meer naar Schoonheid. Een eenzame wan- «i-3t JJ+t :£f I goed voor brand-, snij- en stootwonden, verouderde wonden, zonnebrand, aam beien, spierpijnen, spit, rheumatische pijnen, wintervoeten, springende handen en nog veel meer, koopt ge met een pot Akker's Kioosterbaisem, de snel werkende merkwaardige veelzijdige zalf.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 5