i lames- en iMiapDer Heeren- en Kinderhleedin] magazijn „De Adelaar". Hoed of Pet Bernard Vaes HetWiegekimd PUROL „Het Anker" Het adres voor Ie klas Vakkundige bediening. Dat is JE ADRES. St. Nicolaas-Etaiage, St. Nicolaas-Cadeaux VOOR HANDEL EN INDUSTRIE. to 's-Hertogenbosch Ridderstraat 7, APARTE SALONS. Het aangewezen adres voor Uw is Hooge Steenweg 14 - DEN BOSCH. - (Naast ijzerhandel Van Miert.) Voordeeliger als elders. Zondags tot 12 uur geopend. Voor naar Vnghterstr. 65, DEN BOSCH. De Firma v/h A. Me li ring te Tilburg, Willem Il-straat 59 bericht met deze de gereed komende met dit jaar nog grootere sorteering Huishoudelijke en Luxe artikelen, geschikte cadeaux voor St. Nicolaas en Kerstmis. Beleefd aanbevelend, FIRMA v/h A. ME1JRINO. Zadelmakerij P. KOESED Hinthamerstraat 61, 's-Bosch. onzer gemeente gewend om een betere subsidie regeling te verkrijgen, geba seerd op een aantal te geven volkscon certen per jaar. Dvcttcnioedstrijd. Naar we vernemen bestaat er voor den eersten duetten-avond van den grooten nationalen duetten wedstrijd in Euphonia, voor Zondag a.s. veel be langstelling. Zondag 18 Nov. treden op: 1. het duo de Winkel-Damme, Rot terdam; 2. het duo Rijen uit Ooster hout; 3. het duo Klijn uit Tilburg en 4. het duo v. d. Griend-Brokken uit Waalwijk. De regeling berust bij den heer C. de Bondt uit Dongen, iemand die op dit gebied zijn sporen verdiend heeft, Liefhebbers van komisch werk zullen Zondagavond te profiteeren krijgen, daar we gerust mogen verwachten, dat de meedingende tweetallen allen iets goeds, zullen geven. St. Nicolaas. Een der meest sympathieke, meest populaire werken der vereen. Kaats heuvels Belang" is ongetwijfeld de or ganisatie van het St. Nicolaasfeest voor de minder bedeelde kinderen. December nadert en met dien dag ook de hoop en verwachting der kleinen, ook die der arme kleinen. We weten het: Kaatsheuvel behoeft, geen aanspo ring weldadig te zijn. Die deugd zit de bevolking in merg en been. Doch wel durven we de vrijheid nemen een opwekking te doen voor de milddadig heid voor eigen plaats. Er wordt zoo vaak en gemakkelijk gegeven voor alle goede doeleinden van elders. Laat ook uw eigen armen ondervinden dat uwe weldadigheid zich niet bepalen wil naar buiten, doch ook eigen nood wil helpen lenigen. Zondag a.s. 18 Nov begint om 12 uur de eerste St. Nico laas-collecte. Voorafgegaan door de Harmonie „Euphonia" zal St. Nico laas aan het einde der Sprangsche-str. verwelkomd worden, om daarna de ronde door het Oostelijk gedeelte on zer plaats te maken. Apollo zal Zon dag 25 November de wandeling door het Westelijk gedeelte op zich nemen. Naast uw geldelijk offer, zullen de collectanten met graagte uwe giften in natura in ontvangst nemen, die door u dezer dagen daarvoor reeds kunnen worden gereserveerd. Laat het succes van 1928, evenals dat van de Missie-tentoonstelling, ook dat van voorgaande jaren overtreffen. Ontvangen een keur van Dame stassch e n GEMENGD NIEUWS. De moord op Obregon. Een nieuw drama. De neef van den vermoorden gene raal Obregon, kapitein Jesus Obregon, verlangde, naar de „B Z.amMittag" uit New York meldt, als bezoeker toe- bleek ongedeerd te zijn. Volgens de laatste om 5 uur binnengekomen berichten bedraagt het j aantal geredde slachioffeis van den schipbreuk van de Vesms 222, terwijl er nog 117 vermist worden. Van de geredden bevinden zich 128 aan booid van de American Shipper, 63 op de Moedert nemen voorde roode. gesmette of ontstoken huid van de kleine, uitsluitend het allerbeste, en dat Is gang tot de stedelijke gevangenis te Myrlam, 23 op de Berlin, 8 op de Mexico Ctiy. in welke zich de moor Wyoming. Door het slechte weer op denaar van Obregon, Torral bevindt. 1 de plaats van het ongeluk geeft men Voor de getraliede deur van de cel 1 de boop op, dat er nog meer over- van Torral trok de neef van Obregon levenden te vinden zullen zijn. een revolver om op den moordenaar 0ver de verschrikkelijke ondervin van zijn oom te schieten. De bewakers djngen van de schipbreukelingen, die Konden hem evenwel hierin beletten I een dag en een nacht in de booten Zij overmanden hem Nadat hij zijn m0csten ronddobberen, of zich aan wapen had afgegeven, kon hij ver- 8luklien hout vastklampend in de ruwe irekken. I zee ronddreven, zijn slechts schaarsche Eenige uren later heeft hij echter oerichten aanwezig,daar de draadlooz» zelfmoord gepleegd door zich door het installaiies der schepen slechts voor het reddingswerk gebruikt woiden. hoofd te schieten. Een rare vrijer. Een zekere van den Br., wonende Hoefstraat te Tilburg, had sinds eeni- gen tijd verkeering met een meisje, zekere mej. Jwonende Schotelplein Reisnécessaires Manicures Schrijfmappen Sehooltasschen Motorhandschoenen Acten- en Muziektasschen Portemonnaies Portefeuilles Sigarenkokers. Autoplaids Missietentoonstell^ng. Kaatsheuvel heeft zich andermaal van zijn beste zijde laten kennen. Za gen sommigen, ook onder de dames v. d. Missienaaikring, dit jaar met een pes simistisch oog tegen het grooic werk van een missietentoonstelling op, in de gedachte, dat het resultaat niet in vergèlijking zou kunnen treden met dat van voorgaande jaren, de uitslag heeft bewezen, dat hun voorgevoel on juist was. Want met ruim ƒ70.— werd de opbrengst van beide voorgaande jaren overschreden. Bijna 1770. was het resultaat van haar drukke da gen. Want drukke dagen waren het voor de onvermoeide, opgewekte da- messchaar, die er vanaf Zondag half 12 tot Maandagavond zoo gepast-en vriendelijk de attractie wist in te hou den. Vooral de avonduren gaven een overweldigende drukte, zoodat de poli tie verkeersregelend moest optreden. De groote verloting op Maandagavond bracht met de sluiting tevens het grootste bezoek. De ruime zaal bevatte toen meer dan 1000 bezoekers. Wat de dames en de Missiestanden der Eerw. Paters van Lavigerie en 't St. Antonius Missiehuis te bewonderen aanboden, zou een beschrijving onmo gelijk maken, doch de indruk werd an dermaal ten volle gevestigd, dat een offertje aan een dergelijke instelling gebracht, goed geplaatst is. Ongeval. Toen Woensdagmiddag om 12 uur zich een arbeidster der firma Schalken v. Vugt huiswaarts begaf, liep zij in de Peperstraat tegen den slagers knecht der firma P. V. aan, die met een partij slachtafval over de straat ging met een groot geopend slagersmes in de hand. Ongelukkig kwam het meisje genaamd v. D., juist met het mes in botsing, waardoor een groote snede in den arm ontstond, die direct medische hulp noodig maakte en het meisje zal noodzaken minstens 14 da gen haren arbeid te staken. Subsidie Harmonieën. De Harmoniën en Zangvereen. uit onze gemeente hebben zich tot den raad NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 16 Nov. 1928. De echtelieden J Poddewijn en A. Struik hopen op 22 Nov. den dag te herdenken, waarop zij voor 40 aren huwden. Donderdag 29 Nov. biedt de rieusdensche Fanfare haar donateurs een concert aar. in Concordia. Tevens worden opgevoerd twee tooneelstuk es „Jocrisse de Vondeling" en .Jonas de Recruut". Zaterdag d.o.v. wordt het irogramma herhaald voor niet-leden. Woensdagavond gaf het Heus densche Mannenkoor in samenwer king met .Ons kiein Tooneel" een uitvoering in 't Wapen van Amster dam. De vereeniging deed een zeven tal nummers hooren, die getuigden van kunnen en die voor 't zeer talrijke publiek werkelijk een lust waren. De 2de vereeniging, die grootendeels be stond uit leden van het voormalige Crescendo" wist niet minder door naar blijspel .De duistere God" haar auditorium te bekoren haar spel deed denken aan dat van beroepsartisten Het woord van lof voor beide gezel schappen aan 't eind van 't program door den heer Burgemeester gespro ken, was dan ook dubbel en dwars verdiend. Ook de pianist (dhr Ver hoeven, Drunen) en de solist (dhr v Eeten, Nieuwkuijk) kweten zich ver dlenstelljk van hun taak. De bijeen komst werd als naar gewoonte door een bal besloten. een tot het aangaan der leening van 10.000 ter bestrijding der onkosten voor de gem. bestrating. Verder een Kon. Besluit, dat dat van Ged. Staten vernietigt inzake Forensenbelasting van A. C. van Dijk te 's Bosch, zoodat deze alsnog moet betalen. Brief van den heer v. Riet, waarin deze zijn be noeming tot lid van het College van Regenten der Godshuizen aanvaardt, en een mededeeling, dat de door iepen ziekte aangetaste boomen bjj inschrij- Verschciden geredden van de I ving zijn verkocht voor ƒ570.96. Vestris heeft men naar een ziekenhuis I 3. Rekeningen over 1927 en begroo- moeten Drengen. Onder hen bevond I tingen voor 1929 der Godshuizen, zich de correspondent te New—York I Onder goedkeuring van den Raad van het blad la Nacton te Buenos Al I benoemt de Voorz. tot leden der Com* dldaar Zondag jT'zou hij zich bij de I res. Deze vertelde, dat in de boot I miasie van Onderzoek de heeren De familie zijner dulcinea gaan voorstel- waarin hij zich bevond geen officier Mol, Ruitinga en Schmiehusen, die len Dat gebeurde dan ook. aanwezig was. Men had veel moeitt zulks aannemen. Maar toen hij eenmaal daar binnen om van het zinkende schip vrij te 4. Nota van Ged. Staten betreffen- was, had hij blijkbaar meer oog voor geraken. Later bleek, dat de reddings- <je de Gem.-begrooting voor 1929. de schatten" van de zuster van zijn boot geen benzine en geen riemen I Een post van ƒ400 moet worden meisje, dan voor de schoonheid van aan boord had, zoodal men volkomen I overgebracht op de begrooting van '28, zijn aangebedene. I hulpeloos ronddreef. I wat de Voorzitter toelichtte, als iets Dies lichtte hij zijn a.s. schoonzus I De Secretaris van Wijk c.a. on-eervol I zijnde van formeelen aard en waarvan ter in eerste instantie voor een tientje ontslag verleend. de betaling gevonden wordt bij de on- op, dat hij uit een spaarpot in een In de jongste vergadering der gem. voorziene uitgaven. De wijziging werd laadje der kast haalde. Wijk c.a. is er lang en breed gesproken I met algemeene stemmen goedgekeurd. Later op den dag kwam hij terug over de frauduleuze handelingen van 5. Benoeming van 5 leden der Com- en nam er nog een dikke zeventig den heer Sluijmers, ex-secretaris der I missie tot Wering van Schoolverzuim, gulden bij, waarmede hij zich uit de gemeente. I wegens periodieke aftreding. Bij stern- voeten maakte. In verband daarmede werd door B. ming werden de aftredende leden J. De politie werd met het geval In en; W. aan den Raad voorgesteld, niet- H. Verhoeven, F. Helwig, G. G. Car kennis gesteld en dezen gelukte hei eervol ontslag te verleenen aan E. Sluy. I pay, A. Verschuren en J. H. Roza met den jongeman gisteren aan het station uiers, als secretaris-ontvanger der ge-1 algemeene stemmen herkozen, te Tilburg aan te houden. Hij had een meente, benevens als le ambtenaar I 6. Benoeming van 2 leden der Com- kaartje naar Rotterdam gekocht en van den Burgerlijken Stand en admi-1 missie van Toezicht op het Lager On verklaarde, dat het zijn bedoeling was nistrateur van de afd. Aalburg. derwijs. Periodiek moest aftreden mej. de Maasstad met een bezoek te ver- I B. en W. omschreven de reden van I Kramer, terwijl de heer F. Schreuder, eeren. De politie vond die reis abso- hun voorstel in een uitvoerig ontwerp-1 als hebbende een schoolgaand kind, luut overbodig en rekende den vrijer besluit. niet meer behoorde tot de categorie in hij had nog een bedrag van onge- De heer v. d. Pol houdt daarop een 1 waarvoor hij was gekozen, ophield lid veer 60 gulden in zijn bezit. I langdurig pleidooi voor den Sec-1 te zijn. Nu is hij vanmorgen toch in de rich jretaris en spreekt van „hetze" en I Uit de aanbeveling Mej. Kramer en ting Rotterdam vervoerd, maar, jammer een „Sacco en Vanzettie-geval" tegen I D. J. Hub werd de eerste met algemee- voor hem, werd hij genoodzaakt in I iemand die liever 25.weggeeft dan I ne stemmen herkozen, terwijl voor de ireda al uit te stappen, waar zijn ge ƒ1.uit de gemeentekas te nemen. I 2de vacature gekozen werd de heer Er kwam nog al spanning in den I P. Engelen, uit de voordracht P. Enge. Raad. Ook het publiek op de tribune len en Chr. Merkx, evenzoo met alge- leefde mee. Doelende op den secretaris I meene stemmen. werd er zelfs, volgens het verslag in I 7. Voorstel van B. en W. tot wij- j - ,Het Nieuwsblad van Heusden, door ziging der gem.-begrooting 1928. een misdaad gepleegd, waar bij drie I n tribune-menacb geroepen: „Die Volgens den Voorzitter moesten daar. personen het leven lieten. De eigenaa. mun moet naar deü Bosdl gebracht op gebracht worden de volgende posten; van een pianozaak werd na kantoor- worden ie. 16.66 kosten voor het Hooger tijd door twee onbekende lieden be- 1 verschillende vragen om een toe-1 Handelsonderwijs te Waalwijk; 2e. zocht, die hem verzochten eenige P1- hjchtme te geven weigerde de heer v. 34.26 subsidie Nutsteekenschool; 3e. ano's te mogen bezichtigen. De elge d pol6iu t(f ƒ6.50 voor vuur en licht in het lokaal naar ging met hen in het reeds door 'De heer Y d Velden wijst op de te- voor voorber. mil. onderwijs en ƒ360.— het personeel verlaten magazijn, waar trijdi beriChten van Ged. Staten, als kosten van de nieuwe voetbrug, bij hij plotseling door de belde man- die eergt de opmerking maken dat 'n welke bedragen kunnen worden bestre nen werd overvallen en gedood Zijn bed yan 1983.75 niet in de ge- den uit. de onvoorziene uitgaven, vrouw, die op zijn hulpgeroep toe- meenteka8 gevloeiden enkele dagen Het voorstel werd aangenomen, snelde, werd eveneens vermoord^. Hei I nadien zonder meer met de mededee* 8. Verzoekschrift van het bestuur dienstmeisje van den a r an w komen, dat het bedrag op de juis-1 (}ei. pr0v. Noordbrabantsche ver. Het dood aan den buitenkant vandc sta wjjze j8 geboekt. Ook Mr. van Ürk, Groene Kruis om een subsidie van 10 gevonden. I^t doel van de beide man-1 de r^dsma* vaü deD secretaris, heeft U 50 per jaar. nen schijnt geweest te zijn zich mees )jbeeje boom" opgezet, maar kan I De Voorzitter las het voor en alhoe- de verantwoording van dit bedrag niet I wej 't nut der Vereeniging ten volle duidelijk maken. Had iemand anders I erkende, stelde hij voor afwijzend te dit feit gedaan, hij zou, naar sprekers I beschikken, omdat men hier reeds een oordeel, geboeid naar 's Bosch zijn ge-1 plaatselijke door de gemeente gesub- bracht. Ten slotte maakte spr. nog I sidieerde afdeeling heeft en bovendien de volgende opmerking: I lokalen gratis met vuur en licht heeft Ik hoop dat de nieuwe Commissaris I ter beschikking gesteld, 0. a. tot het een frissche wind over de provincie I geven van een opleidingscursus tot ba- zal laten waaien, om daardoor een I ker. gezonden correspondent, doet in dn leind te maken aan het smeulen, ja 'tl 9 Rondvraag. blad. Hij zegt, dat in Fransch Equato- 8tinken dat het op sommige plaatsen gchmiehusen wees op den riaal Afiika in een tijdsverloop var doet, ik vertrouw dat hij dat zal doen, toegtand van de Wiel- 5 jaren.... zeventien duizend negers ik heb geen enkele reden daaraan tel* wanneer de nieuwe brug in gebruik werd gesteld. leiders hem gevankelijk naar het Huis van Bewaring overbrachten. Poging tot kasberooving. Drievoudige moord. Te Lodz is ter te maken van de kas, die onge» veer zestigduizend zloiy bevatte. Op het laatste moment werden zij daarin verhinderd, waarop zij de vlucht na men. De nasporingen der politie ble ven tot nu toe vergeefsch. 't ls een niet weinig sensationeele onthulling die Albeit Londres. eer voor de „Petit Parisien" naar Afrika UITSPRAKEN KANTONGERECHT werkzaam bij den aanleg eener spoor I twijfelen. lijn, tengevolge van ziekte en ontbe- yau dei. p0i. Er is wel eens gezegd, ring om het leven zijn gekomen. Hel dat bet B. en W. hun schuld is dat de betreft de nog niet voltooide spoot-1 secretaris niet is ingerekend, lijn door het tropische woud van Brazzaville naar Pointe Nolre, aan de kust. De weg, waarlangs de lijn wordt aangelegd, loopt van de kust naat Stanley Pool en werd eertijds door Marchand op zijn groote expeditie door Afrika gevolgd. De neger-arbetders zijn gestorven aan beri beri. slaapziekte of menin gitis De hygiënische toestanden zljt allertreurigst en de arbeidsvoorwaar. den zeer slecht. De Franschman wijst er op dat in het naburig Belgisch Kongo eveneens een belangrijke spoorlijn wordt aan gelegd, doch dat dit werk Indrtejaai tijds veel minder slachtoffers eischt al bedroeg hun aantal toch nog altljo drieduizend. Gisteravond Is de 7 jarige A L uit de Laurierstraat van het achter bankje van een Heen-en-Weerboo'j» gevallen, even voordat dit bootje zou aanleggen aan het Prinsenhoofd U Amsterdam. De bootsman van het opleidingsschip De Nederlander, A F. Bekker, die he' jongetje In het water zag vallen, is hem terstond geheel gekleed nage. sprongen Ondanks den sterken stroom is het hem gelukt, den knaap te grijper en naar den wal te brengen. De jongen Van der Velden. Wie zegt U, dat als B. en W. hi het begin hadden in gegrepen, of dat niet zou gebeurd zijn. Weth. Roza is van oordeel dat Sluijmers een onbetrouwbaar persoon is. Het voorstel van B. en W. wordt daarop aangenomen met 52 stem men. Tegen stemden v, d# Pol en Bou- man. Hierna volgt een voorstel van B. en W. tot het instellen van een burger lijke rechtsvordering, strekkende tot terugbetaling of vergoeding aan de ge meente van het bedrag van 1983.75. Dit voorstel wordt met dezelfde stemmenverhouding aangenomen. GEMEENTERAAD. Raadsvergadering. Goed 8 uur opende de Voorzitter met een voltalligen Raad de vergadering. 1. Notulen der vorige vergadering. Na voorlezing had hierop niemand aanmerkingen. 2. Mededeeling der ingekomen stuk ken. le. Besluit van Ged. Staten, beitel* zende goedkeuring van de vaststelling der gem.-rekening en die van het Vleeschkeuringsbedrijf voor 1927id. De Voorz. antwoordde dat de aan nemer, de heer P. de Bruijn, binnen twee weken de brug moet opleveren, doch dat hij om ongelukken te' voorko men, de oude brug zal laten nazien. Het lid Ruitinga vroeg op wien de onderhoudsplicht rust van de steenen trap bij het veer naar Nederhemert, daar deze herstelling noodig heeft. Hierop deelde de Voorzitter mee, dat die behoort bij de eigenaresse van het veer, freule Van Wassenaar. Daar hij had vernomen, dat deze de veerdien sten wilde doen ophouden, wegens voortdurend bijleggen van geld, had hjj een onderhoud gehad met den Burge meester van genoemde gemeente en 'n gemachtigde van voornoemde freule, teneinde het veer alsnog in stand te houden. Definitief was echter nog tot niets besloten. Het lid Stap vraagt of het niet mo gelijk was, evenals vroeger, hier weke lijks drie keer een markt te hebben voor groenten. De Voorzitter vond dat juist een zaakje voor de jonge vereen. „Heusden Vooruit", ofschoon hij meende, dat de burgers gemakkelijker, zooals thans van de leurders langs de huizen kon den koopen, doch hjj wilde nog wel eens overwegen. Daar verder niemand het woord verlangde, sloot de Voorzitter de ver gadering. Doo» 30 «a 60 eL Tube 00 et Bij A pothen Drofllslta u/orlfiaam hh den aanlep eener snoof I twKfoion I. WAALWIJK. Uitsproken van 8 November 1928. P. v. d. H. te Waalwijk overtr. algem. veilig keidswet 5 of 1 week tuchtschool. J. M. v L. cn L. G. v. R. te Kaatsheuvel overtr. mot. en rijw. regit, ieder 2 of 1 week tuchtschool. A. v. B. te Vlijmen, overtr. tramwegreglt. 5 of 3 dagen. G. v. W. te Heusden, J. F. te Kaats heuvel, C. M. W. te Loon op Zand, L. v. B. te Nieuwkuijk, overtr. mot. en rijw. wet ieder 5 of 3 dagen. A, J. N. te Waalwijk overtr. als- voor 2.— of 2 dagen. P. J. v. R. te Nuland, overtr. alsvoor 10 of 5 dogen. H. A. B. te Goirle, H. B. te Vlijmen, C. S. te Waalwijk overtr. alsvoor leder 3 of 2 dagen. A. L. K. te Kaatsheuvel, overtr. algem. veiligheidswet 5 of 3 dagen. R. P. te Waalwijk overtr. mot. en rijw. regit, 1 of 1 dag. A. V. te Sprang-Ca- pelle, overtr. alsvoor 2 of 2 dagen. J. R. te Kaatsheuvel, W. A. d. W. te Drunen, B. W. S. te 's Bosch, C. N. en M. J. V. te Sprang-Capelle, overtr. alsvoor ieder 5 of 3 dagen. S. v. d. G. en P. R. te Sprang-Capelle overtr. alsvoor leder 3 of 2 dagen. H. B. te Vlijmen overtr. drankwet 2 of 2 dagen. B. d. G. zwervende, overtr. pol. vcrord. 3 of 2 dagen. Dezelfde overtr. alsvoor hoete alsvoor. Dezelfde opgave vnlsche naam 20 of 10 dagen. A. d. G. te Waalwijk overtr. pol. verord. 1 of 1 dag. A. H. te Loon op Zand overtr. veldpol. 5 of 3 da gen. p. p. te Nieuwkuijk overtr. leerplichtwet 4 of 2 dagen. J. d. G-te Drunen overtr. trek- hondenwet 3 of 2 dagen. HEUSDEN.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 7