a S?0JV 449ste Staatsloterij. BIJ HET SPEL WASPIK. Vrijdagavond geraakte de vrachtauto van den Heer L. uit Raamsdonksveer op het Vaartje alhier in brand. Bij pogingen om den brand te blusschen geraakte een zoon van den heer d. G. alhier zelf in brand. Door fluks in een sloot te springen werd erger voorkomen. De auto werd zwaar beschadigd. Zondag 1.1. werd in de zaal van den Heer H. van Iersel de derde uitvoering gegeven van het concours der Tooneelvereeniging „Entre-Nous". Opgevoerd werd door de R.K. Too neelvereeniging „Joost van den Von del" uit Nijmegen „De Hemelnar" Symbolisch spel in drie bedrijven en een voorspel. Door burgemeester en wet houders is aan den heer H. Samuel te Breda vergunning ingevolge de hin derwet verleend voor het opnieuw in werking brengen der Nederlandsche Chroomlederfabriek „Waspik". Bij den Heer J d. B. alhier werd een geval van besmettelijke Vee ziekte geconstateerd. MADE. Hedenmiddag had op het Kruispunt te Wagenberg—Madensche weg een aanrijding met een auto plaats tusschen den heer Blijlevens uit Made met een motorrijder uit de Langstraat. Het ongeluk liep be trekkelijk goed af alleen de duorijder werd van de zitting geslingerd en bekwam een ernstige wonde. De motor was gedeeltelijk vernield. Van een en ander werd door de politie proces verbaal opgemaakt. Gisterennamiddag is alhier in de rivier de Amer nabij den polder Koekoek het zeilschip van den schipper Baggerman uit Werkendam, beladen met 50 last suikerbieten door een rukwind overzij gegaan en gezonken. De opvarenden wisten zich met een roeiboot te redden. Heden werd het schip gelicht en is de lading zoe goed als behouden. Bij aanbesteding van het glas- en verfwerk van de pastorie te Zeven bergen was de laagste inschrijver de heer J. Smits, aannemer van schilder- werden alhier voor f 1138. De postduiven wedvluchten be- hooren alhier voor dit seizoen weder tot het verleden. De Madesche Post duiven-Combinatie verzond in het afgeloopen jaar 4885 duiven naar het buitenland. Voorwaar een mooi resul taat. DRONGELEN. De afdeeling „Land van Heusden en Altena" der Ned. Pom. Vereeniging te Meeuwen, zal op Dinsdagavond 27 November a.s. in het café Nieuwkoop alhier, een algemeene leden—vergadering houden, waarbij na afloop door den Heer R. Lijsten, Secretaris der Afd. Ned, Pom. Vereeniging van de Ned. Heide-Maatschappij te Arnhem, eene lezing zal worden gehouden over: „Ziektebestrijding bij Ooftboomen en zwarte bessen. NIEUWS UIT HEUSDEN. nog meer succes te behalen zou zijn, als iedere huismoeder haar linnenkast, haar kleerkast en speelgoedkast van hare de kinderschoenen ontwassen jeugd, eens ernstig inspecteerde. Beter op tijd geruimd, dan het de mot of muizen ten prooi gelaten. Het bestuur van K.B. weet wel ijverige handen te vinden, die de zaak zoo noodig wat weten op te knappen. K.B. rekent er op dat Zondag de bestelauto van pak jes en pakken overbeladen wordt. Bioscoop. Het was er Zondagavond gezellig druk in de Bioscoopzaal „Jan van Dun". Wat gegeven werd gaf er volle aanleiding toe. Een mooi journaal, 'n kluchtige teekenfilm van Mut en Jef op de Kegelbanen, 'n koddige twee- acter, die een huwelijk met hindernis sen te aanschouwen gaf en tot slot het Italiaansche filmwerk: „Maciste Im perator", een werk van het begin tot het einde even grootsch van opzet, schitterend in de ensceneering, de foto, de regie, onovertroffen het spel van Italië's beste acteurs, zonder weerga, dat van Maciste zelf. De bioscoop „Jan van Dun" is op den goeden weg, om door goed werk zich van een geregeld publiek te verzekeren. Heusden, 21 Nov. 1928. In 't Wapen van Amsterdam werd een vriendschappelijke wedstrijd ge speeld tusschen een tiental spelers van de damvereeniglng „Waalwijk" en van V.D. alhier. De eerste waren in de meerderheid. Van de 10 ge speelde partijen werden er door hen gewonnen 6, terwijl een partij remise gespeeld werd en een moest worden opgegeven wegens het late uur. Hoewel het hier Vrijdagavond stormde, om er bang van te worden, is er slechts onbeduidende schade toegebracht. Slechts hier en daar moesten dakvensters en pannen het ontgelden, terwijl er ook een paar schoorsteenen werden afgerukt. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 20 Nov. 1028. St. NicoUuis. Zooals te begrijpen was, ontbrak het St. Nicolaas Zondag op zijn rondrit door het Oostelijk gedeelte onzer plaats niet aan belangstelling. Zoo wel]1 groot als klein gaf blijk van waar deering met de aankomst van den H. Man. Het weer hield zich goed, zoodat honderden den toch om Den Horst meemaakten. De opwekkende tonen van de Harmonie Euphonia maakten de wandeling licht. De Ver. Kaatsheuvels Belang mag met het resultaat der collecte content zijn. De verandering om twee Zonda gen inplaats van een Zaterdag en een Zondag te nemen, is absoluut in het voordeel van do arme kleinen, wie deze collecte ten goede komt. 122.50 werd reeds Zondag gecollecteerd, terwijl verwacht wordt dat de uitkomst van a.s. Zondag nog beduidend hooger zal zijn. Ook giften in natura werden reeds ontvangen. De heer Jan Muscus stelde zjjn bakkerij-bestelauto daarvoor dis ponibel. Toch gelooven we, dat hierin EEN GESCHENK VOOR HET LEVEN! Onverslijtbaar, door en door wit, met fraaien zilverglans, die bij normaal onderhoud blijvend is. Ver pakt in elegante cassettes voor 6 of 12 personen, fl. 17.25 tot fl. 73.25 het tweede nummer waren het weder om de duo's Klijn en De Winkel-Dam- me die uitblonken en het succes van den avond vormden. Het publiek was het in dezen, eens met de jury toen aan het duo De Winkel-Damme den len prijs met 206 punten, aan duo Klijn den 2en prijs met 200 punten werd toegekend. Duo v. d. Griendt-OBrokken werd winnaar van den 3en prijs met 189 punteu terwijl het duo v. Rijen den 4en prijs met 175 punten verkreeg. De heer C. de Bondt sprak een woord van dank aan de jury voor den ernst waarmede zij zich van him taak kweteu, aan, den pianist voor zijn uit stekend werk en aan de executanten voor het goede werk door hun gegeven. Gedurende den tijd dat de jury zich terugtrok om te beraadslagen, traden de deelnemers nogmaals op en verkort ten den wachttijd op, aangename wijze. De heer Winkel bracht voor zijn slot nummer een woordje van dank voor de goede regeling en prima begeleiding, die zoo vaak elders veel te wenschen overlaat. fj 1ste klasse 1ste lijst. Trekking van 19 November. (Naar de voorlooplge Iflst.) Prijs van f 50005325 f 10006846 11456 f 400: 11836 16143 f 200: 2822 11966 14236 15729 20644 f 100: 3721 8502 10968 15715 lste klasse 2de lijst Trekking 20 November (Naar de voorlooplge lijst.) Prijs van f. 1500525 1000: 7847 „400: 8843 100: 5860 9189 11826 17433 19740 GEMENGD NIEUWS. Zaterdagavond laveerde een ze kere D. v. d. B. het café binnen van Van 1. aan de Koningstraat, te Tilburg blijkbaar had hij de bedoeling hier nog zijn laatste penningen aan Bac chus te offeren alvorens naar huis te gaan. Toen hem echter drank werd geweigerd op grond dat hij al elders wat diep in het glaasje had gekeken riep hij de waardin toe, terwijl hij een geladen revolver uit zijn zak haalde en dit moordtuig op de vrouw richtte „Dat zul je binnen drie minuten niet meer zegen". Men kan zich de ontsteltenis voor stellen van de vrouw, wie deze be dreiging gold. Haar besluit was echter spoedig genomen en met een forschen slag sloeg ze den beschonkene 't wapen uit de hand en transporteerde hem naar buiten. Toen hij goed en wel met de straatkeien kennis had gemaakt en besefte wat er gebeurd was, zon hij op wraak. In zijn dronkemans wijsheid stelde hij toen de spiegel ruiten op de proef, maar deze bleken tegen dien menschelijken aanval niet bestand en rinkelden weldra als scherven op het trottoir- Daarna trachtte de waggelende dronkeman de deur te forceeren en juist toen hij ztjn pogingen met succes bekroond zag, grepen hem twee stevige han den beet. „Laat me los"! schreeuwde hij toornig, aan welke uitnoodiging de politioneele grijparmen natuurlijk geen gevolg gaven. Integendeeldeze namen hem mee en bezorgden hem een nacht gratis logies. De revolver bleek na onderzoek nog verschillende scherpe patronen te bevatten, zoodat mag worden aangenomen dat v. d. B. inderdaad geen al te goede bedoelin gen moet hebben gehad. Hij zal naar Breda worden getrans porteerd, waar hij aan de justitie maar eens moet verklaren wie eigenlijk aan zijn dronkemans-aanval Is ontsnapt. Nabij Olst is in den ljssel het lijk gevonden van de 20 jarige Dina Mooy uit Deventer, die sedert 30 October j.l. werd vermist. Een tot nu toe onbekende arbei der is gisteravand op den Elftweg bij Grave tuschen twee auto's bekneld geraakt en gedood. De politie stelt een onderzoek in. Ontploffing te Vincennes. Munitie fabriek verwoest'. In de Parijsche voorstad Vincennes die behoort tot de vestinggordel rondom de Fransche hoofdstad, heeft gistermiddag een hevige ontploifing plaats gehad, die niet alleen in Vincennes zelf maar ook in Parijs groote ontsteltenis veroorzaakte Al spoedig werd in de hoofdstad bekend dat om 3.45 een explosie had plaats gehad in de munitie-fabriek te Vincennes, die gelegen is In het Bois de Vincennes achter het kasteel en in de onmiddellijke nabijheid waarvan zich een vesting bevindt, waarin geregeld verscheidene duizen den soldaten verblijf houden. De ontploffing had plaats in de fabrleks- afdeeling. waar de patronen worden vervaardigd en op het oogenblik, dat men bezig was met het vervoeren van kisten fulminaat-slaghoedjes. Volgens de eerste berichten waren onder de puinhoopen van de bijna geheel verwoeste fabriek 12 dooden en talrijke gewonden gevonden, doch latere berichten maken melding van een geringer aantal slachtoffers. De meeste werklieden hadden op het oogenblik van de ramp de fabriek reeds verlaten. Tot de slachtoffers behoorenzoowel burgers als militairen. Duo Cornelissen en de Boer. Het Bossche bekende duo Cornelis sen en de Boer, dat reeds meermalen vroeger in Kaatsheuvel optrad, kwam Zondag j.l. in de zaal van L. de Bondt in de Marktstraat voor het voetlicht. De naam die het duo hier sinds jaren heeft, van echten humoristen kost toe te dienen, hebben ze Zondag wederom gehandhaafd. Het publiek, dat in groo- ten getale was opgekomen, heeft zich een drietal uren kostelijk vermaakt. De storm. De storm, die Vrijdagavond en nacht het geheele land door en ook in een groot gedeelte van het Buitenland woedde, heeft -ook hier danig huisge houden. Honderden huizen waren be roofd van pannen, loodbekleedingen en voorsten. Vooral sommige blokken van de bouwvereeniging hadden danig dak- schade geleden. Ook de schilders en loodgieters kregen werk op diverse plaatsen. Op meerdere plaatsen wer den de daken| van de kippenhokken ge licht en soms meters ver weggeslin gerd. Op den Stationsweg was 'n boom omgewaaid, zonder echter aan het huis waarop hij was neergekomen, schade aan te richten. Duett en<wed$trijd. Het Kon. Muziekgezelschap „Eupho nia" organiseerde een duettenwedstrijd voor dezen winter, waarmede het, zoo als het zich laat aanzien, succes zal hebben. Zondag 18 Nov. was het de le dag van het concours. Vier tweetallen bevochten dien dag elkaar de zege. De 'jury bestond uit de heeren: Bolsius, Tilburg; Snijers, Raamsdonksveer en C. de Groot, alhier. De regeling lag in handen van den alhier bekenden hu morist Kees de Bondt uit Dongen. Voor de piano zat de heer Sluis, die een uitnemend accompagnement lever de. Zondag1, traden op als no. 1 het duo v. d. Griendt-Brokken uit Waalwijk; als no. 2 het duo Rijen uit Oosterhout no. 3 het duo Klijn uit Tilburg en als no. 4 het duo De Winkel-Damme, Rot terdam. Ieder der duo's trad met twee num mers op, die niet achtereen mochten gegeven worden. Het duo v. d. Griendt- Brokken gaf reeds aardig werk te zien doch werden overtroffen door het duo Klijn uit Tilburg, dat een enorm suc ces oogstte. Beviel het duo Rijen min der, het duo De Winkel-Damme gaf in zijn optreden te zien dat plankenvrees of tooneelonrust hun vreemd was. In en dit is de tuin en daar staat een reuzenhooge muur omheen, en op het dak staat een toren, zoo hoog als AI zijn aandacht is geconcentreerd op zijn bouwwerk, zijn gezichtje gloeit van opwinding, zijn kleine handen stapelen de blokken met uiterste omzichtigheid a< r. En dan komt een van zijn huisgenooten In de schemerig verlichte kamer en stoot met den voet tegen het bouwsels waaraan met zooveel zorg is gewerkt Zorgt in Uw huis vooT een goede ver- lichting, het spaart de oogen ^an Uw kind en voorkomt vaak een bitter kinderverdriet Coed Jicht it een der goedkooptle Verbruikt' Produelen Verkrijgbaar in de goede zakeo. Vraag» geïllustreerde prijscourant. *lpacJ* if.'ir f Z.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 3