De beste weg tot verfraaiing uwer Tafel gaat door I Mag. ST. JOZEF tabletten H. DE BONT-VAN BULTEN WAALWIJK. ïüf nnbLdS" h"Lw«Cp'^I bij Verkoudheden'en Koorts TAFEL-; THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN in glas en Kristal. - TAFELSCHEP WERK In Zilver en Alpacca. - MESSEN in roestvrij staal. Dit alles in een rijke variatie, zoowel modellen als prf|zen vergemakkelijkt uw keuze. grootste gedeelte van het gebouw in. Later kon nog wat gered worden, maar stoelen, tafels, schilderijen,radio enz. waren geheel vernield, 't Was een droevige toestand, een trieste chaos midden in den nacht, met den ^geheelen dag het idee weer verder j te moeten vluchten met het geredde, als het water nog hooger zou komen, vooral tegen den avond van Maandag. Gehikkig is dit niet gebeurd. Ook aan den weg van Raamsdonks- veer naar Oosterhout was de toestand meer dan erg, daar vloog 't water op tal van plaatsen soms langer dan 100 Meter den weg over, den weg vernie lende en aan de andere zijde de huisjes binnenstroomer.de. Er is veel inboedel vernield, schuurtjes onver- geworpen, verschillende huisjes had den gescheurde of geheel vernielde muren, in 't kort een chaotische toe stand, zooals men nog zelden beleefd zal hebben. Ook de weg tegenover de doorbraak van den spoordijk stond geheel onder tot flinke diepte, zoodat alle verkeer door 't water moest gaan. Deze streek heeft wel heel erg ge leden. Over den dijkbreuk schrijft onze correspondent te Qeertruidenberg 't volgende i L. DERKS, HINTHAMERSTRAAT 70 DEN BOSCH, TELEFOON 485. 41638 'T8 deze T Zalerdag en Zondag een (weetal loo te d00(I™ e" werden „eeluiivoeringen gegeven,die opnieuw De door het water ondermijnde Spoorbaan bij Geertruidenberg. GEERTRUIDENBERG. Tijdens 'u lievige storm sloeg in den nacht van Zondag op Maandag omstreeks om 4 uur een gat. in den dijk van de spoor - haven alhier. Hierdoor kwam het. wa ter tegen den spoordijk te staan. Kort daarop bezweek deze laatste op twee plaatsen, waardoor het water met volle kracht over den straatweg in den G'bergsche polder stroomde. Onder lei ding van den Edelachtbaren Heer Bianchi, burgemeester alhier, is men met. vereende krachten aan het werk getogen om het gat in den dijk van de spoorliaven te stoppen, terwijl men vanuit 's Bosch onder leiding van een Ingenieur der S.S. begonnen is de ga len in den spoordijk met grint te dich ten. Omstreeks 11 uur was het water weer zoover weggeloopen, dat de weg van G'berg tot den overweg bij wacht post 12 weer begaanbaar was. Toen echter om 5 uur 's middags het water weer gestegen was bezweek den dijk der spoorliaven opnieuw, waardoor 't water weer met volle kracht door de gaten in den spoordijk en over den straatweg de polder instroomde. Om 6 uur n.ni. arriveerde een afdeeling militairen onder commando van een le Luitenant der VekVArtillerie uit Breda, die met kracht en grooten ijver aanvingen de dijkopening te stoppen. Hierin slaagde men aanvan kelijk, doch vannacht om ongeveer 3 uur bezweek deze dam opnieuw onder den grooten druk van het opkomend water. Inmiddels heeft men de gaten --HMleö-iipoordijk te-steppen, zoo dat verwacht wordt dat de verbinding Lage-Zwaluwe's -Bosch vandaag we der tot stand komt. GEERTRUIDENBERG. Sedert Dins- dagmorgen is de geregelde treinen loop naar Lage Zwaluwe weer hersteld. Voorlooplg zijn alhier gedetacheerd een honderdtal militairen uit Breda, w.o. 50 man der veld-artillerie, onder commando van Luitenant Motké en '40 militairen met 6 onderolficieren van het 4e eskadron huzaren uit Breda onder bevel van le luitenant Cuopius. Hedenmorgen om 3 uur waren reeds ruim 7000 zakken zand, waarbij verschillende van meer dan 100 kilo in de opening van den dijk geworpen, doch deze dam dreigde nog elk oogenblik te zullen bezwijken. Nadat onder leiding van de opzich ters van den Rijkswaterstaat Goossens en Gerritsen uit Breda opnieuw een menigte gevulde zakken in de dijk opening gebracht waren slaagde men er ten slotte in den opgeworpen dam te houden, waardoor voorloopig geen gevaar meer valt te duchten. Het water in Binnen— en Buiten polder achter onze geheele gemeente van CapelleDrunen blijft zeer hoog. Er is nog zeer weinig val, hoewel deze spoedig verwacht wordt. Stormramp en Telegraaf—fantasie. De Westerstormen hebben ook door 't hoofd van. den Waalwljkschen „Telegraaf"—correspondent gespookt en hier en daar wanorde aangericht. Zoo lezen we o.a. Met bed en al uit huis gedragen. De dljkwacht, die o.a. ook te Waspik is ingesteld, heeft heden morgen een lastig kwarweitje gehad. Er lagen in de straat twee dames In haar huis te bed en om ze voor verdrinken te behoeden heeft men 7.e met bed en a\ u\t bet huis moe ten dragen om haar in veiligheid te steiien. Een koddig gezicht: fwee dames die in de straat in haar huis te bed liggen. En wat naïf dat men ze „met bed en al" uit het huis heeft moeten dragen „om ze voor verdrinken te behoeden". Alle dingen schijnen nu abnormaal te worden. Nu komt de correspondent in Geer truidenberg. De overstrooming heeft een gedeelte van de spoorlijn losge- spoeld, zooals uit de foto in dit num mer duidelijk is te zien. Hoe de vertegenwoordiger van de „Telegraaf" het ziet? Zoo: „De spoorlijn hangt als een zweefbrug In de lucht over een lengte van 30 tot 40 Meter". DRUNEN. Naar wij vernemen is ook de persoon gearresteerd die mede de inbraak pleegde bij de Comm. Venn, van Riel en Co. alhier. 't Is een zekere K., oud 21 jaren, arbeider te Venlo. Hij is reeusinhet huis van bewaring opgesloten, JSPRANG-OAPELLE. (V.m. ISprangj. J.l. Zaïeiuagavund kwam de Steen kolen- inkoop- Vereeniging verbonden aan de aid. Sprang van het Ned. Werkl, Verbond „Patrimonium", in de zaal van den Cnr. Volksbond, onder leiding van haar voorziucr, de heer J. C. de Koon, in vergadering bijeen. Na opening en lezing der notulen, werd door de Commissie, tot het na zien van de boeken van den Pen ningmeester, bestaande uitdeheeren W. M. Dalmaijer en P. Piuissers, bij monde van eerstgenoemde verslag uitgebracht, welke met een kleine bemerking oneer dankzegging voor den verrichten arbeid in orde werden bevonden. De penningmeester, dhr. A. Chabot verzocht opheldering van den blaam die men op hem trachtte te leggen. De bespreking leidde tot een uit. noodiging ter vergadering van het gewezen bestuurslid en bode L. van uer Hammen. Deze kwam terstond ter vergadering, Üe door hem naar voren geonchie beweringen waren niet van dien aard, dat üe vereeniging naar vertrouwen aan den Penning meester moest ontzeggen en weid door verschillende sprekers de hou ding van L. van der Hammen afge keurd. De heer A. van der Schans meende een woora van venAaan in iiet mid den te moeten brengen, wat door den voorzitter onder dank werd overge nomen. De Voorzitter deelde vervolgens mede, dat na net rondzenden van de agenda voor deze vergadering nog een vacature in het Bestuur was ontstaan, door het schriftelijk bedanken ais be stuurslid van den heer Jac. v. d. acnans Jzn. in de vacature L. v. d. Hammen en Jac. v. d. Scnans, werden hierna tot oesiuursleoen gekozen de heeren J. Molengraaf en Jan Opnorst, welke de oenoeming aannamen. Een oproeping werd nog gedaan voor een bode, waarna de vergade ring door den voorzitter werd ge sloten. Naar wij vernemen heeft de Kerkvoogdij der Ned. Herv. kerk al hier, aan de verplichtingen voor den Raad van Beheer voldaan, en worden thans plannen gevormd om te komen tot het beroepen van een predikant. De storm van de laatste dagen heeft alhier aan verschillende wonin gen schade aangericht. Vooral de met net gedekte daken moesten het ont gelden, terwijl ook veie pannen wer den afgerukt. Bij dht. A. S. sloeg Zondagavond een venster door de ruiten. Zaterdag 24 November j.l. speel de onze voor kort opgeiichtte Dam club „D. V. O." een vriendschappe lijke wedstrijd legen de Heusdensche Damclub te Heusden. Alhoewel onze vereeniging slechts enkele weken bestaat, kwam zij toch met een flinke overwinning naar huis. Slechts 2 partijen van de 8 werden verloren, doch was dit niet te ver wonderen en hebben ook deze twee spelers zich nog kranig gehouden. De uitslag is als volgt: D. V. O. Heusden. A. v. d. Bijl A. de Graag 0—2 Zondagavond door genoemde heer niet minder dan 350 spreeuwen geschoten. De koopman Z. had een abces op zijn hand, waarin zich bij het afbreken van een huis vuile stoffen drongen en waardoor zware bloedvergiftiging ont stond. Geneeskundige hulp moest onmid dellijk worden ingeroepen, DUSSEN. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente, op Donderdag, 29 Nov. 1928 des nam. ten 3 uur. Agenda 1. ingekomen stukken en mededee lingen. 2. Benoeming lid der Commissie van schooltoezicht. 3. Benoeming lid Algemeen Burger lijk Armbestuur. 4. Vaststelling kohier Zakelijke A. de Jong B. Spierings H. Brouwers M. Brouwers J. Brouwers D. Vos C. Bax Jansen Deurloo De Bie A. Vos 0-2 2—0 2-0 2-0 2-0 Swagemakers 2- 0 CAPELLE. Van de 5 benoemingen, welke mej. H. C. Brenkman onlving heeft ze die als onderwijzeres te Giessendam aangenomen, alwaar zij 1 Dec. e.k. in functie zal treden. Tengevolge van het ruwe weer is het water in de Capelsche- en Labbegatsche haven alsmede in het Oude Maasje dusdanig opgestuwd, dat het bij vloed over de kade den polder instroomt. Zoodoende is de buitenpolder tusschen de beide havens alsmede de polder ten O. van de Vrijhoevensche haven geheel over stroomd. In verband hiermede is ook de Veerweg naar het Capelsche veer, waarvan hieruit een druk verkeer is met 't land van Altena en omgekeerd overstroomd, zoodat degenen die bedrijfsbelasting. Sf™ dezen weg gebruik 5. Wijziging verordening Zakelijke maken thans noodgedwongen den bedrijfsbeiasilng. omweg over Kelzersveer of Heusden 6. tsegrooiing 1929 moeten maken. I 8 s - J. I. Donderdag hield de Ned- EEJHEN- Openbare vergadering Herv. Knapenvereenigmg Samuel in de opn MvemLrÏSS.' voormiddag halt tien. consistoriekamer der Ncd. Herv. kerk aimer onder leiding van Ds. A. v. Willigen naar derde jaarvergadering welke door tal van ouders en andere belangstellenden werd bijgewoond. Benalve de gewone huisnoudelijke zaken werden door verschillende leden voordracnien of inleidingen geiiouden welke door de aanwezigen met de meeste belangstelling gevolgd werden Door Ds. H. v. Eist ie Rceuwijk d is voor 't op hem uitgebracht beroep ^'c.ucig. naar de Ned Herv. gemeente a/a St> JOACH1MSMOER. Bij den land- Loonschendyk bedankt. bouwer v. B. is mond en klauwzeer Tot onderwijzer aan den te §eCüriStateerd Waspik gegeven wordende tuinbouw- He* Zangkoor vierde Donderdag cursus is benoemd de heer A. van Patronessefeest. 's Morgens werd Oversteeg hootd der O. L. school a/d een zingendeMis opdragenen 'savonds Loonschendijk. had een feestelijke bijeenkomst plaats Bij de j.l. Zondag gehoudenvan de leden van he' koor' Aan de orde 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming hoofd der school te Eethen. 3. Benoeming leden Burgerlijk Arm bestuur. 4. Wijziging der begrooting voor 1928. 5. Ruiling met de Provincie van kerkeraaüsverkiezing in de gerei, kerk alhier werden tot ouderlingen gekozen üe heeren K. Alblas en H. Kerst en Woensdagmiddag bezocht St. Nicolaas wederom onze school en deelde versnaperingen uii aan de tot diakenen de heeren J. v. Wijlen jeugd. en B. v. Pelt. I in de maanden December, Januari WASPIK. De opbrengst van den en Ee,bruar'zal door P^80""1 bloempjesdag ten baie van.Herwon sch°°' herhaiingsonderwijs gegeven nen Levenskracht- brachi alhier "ordan in MR.ekene,n' Taal Natuur- f 41 5Ü op kennis en Nuttige handwerken voor - I meisjes. Een mooie geleeenheid voor I de schoolvrije jeugd haar kermis weer frisscben en uit le breiden. zaal van den Heer Chr. Montens alhier de eerste winteruitvoenng gegeven, met medewerking van het Duo Guffa uit Antwerpen. Het luid applaus het welk na afloop van elke voordracht in de zaai neerschte, bewees wel dai het duo in den smaak van het publiek viel. Pianist was de Heer P. Kuijten alhier. Vrijdagavond ontstond een begin Ingezonden Mededeelingen. MIJNHARDT'S NIEUWS UIT HEUSDEN. Met Heusden, 27 Nov. 1928. goedkeuring van B. en W. wordt door de Scherpschuttersveree- het Dijkje. Door de heeren B. R. en J. d. R. werd de brand spoedig ge- bluscht en werd grooter onheil voor komen. RAAMSDONKSVEER. Groot is de verwoesting door wind en water in den nacht van Zondag op Maandag alhier aangericht. Was reeds Zaterdag De Dombosch I niging „St. Blasius" een verloting vol geloopenin eerstgenoemden nacht gehouden, waarvoor als hoofdprijs liep ook de Boterpolder vol en de beschikbaar worden gesteld 4 stoelen hulzen langs Centralestraat kwamen met 2 fauteuils, allen in 't water te staankelders Woensdagavond a.s. zal in Con- liepen vol; het water spoelde door de cordia een biljartwedstrijd plaats heb- kamerskippen verdronken en de ben tusschen een zestal amateurs uit bewoners moesten hun woningen Drunen en een zestal uit Heusden. verlaten. Met een bootje werden ze jn de bestaande vacatures bij de a .1 j. damvereeniging V. D. zijn gekozen j .rrein van dhr. Verschuren I t°t voorzitter de heer J Jonker, tot spoelde he[zand onder de woning I commissaris dhr. A. Fitters en tot weg, zoodat deze instorttenaar wij I ajg adjunct dhr. F. de Bie. vernamen, hadden de bewoners door anderen gewekt, pas de woning ver laten, toen zij bezweek. Te begrijpen, dat voor verschillenden de schade groot zal zijn. Heel den Maandag was er geweldig veel volk op de been om dat alles te zien. 15 Nov. was het 75 jaren gele den, dat het gemeente uurwerk in onderhoud was bij de fam. Wassen, welke bovendien ook iederen dag belast was met het opwinden daarvan. Donderdag herdachten onder talrijke bewijzen van belangstelling de Donderdag moet in de Consis- echtelieden Poddewijn Struik, den toriekamer op 't Dorp de verkiezing dag, waarop zij voor 40 jaren inden plaats hebben voor drie leden van 't Kiescollege. Ten behoeve van de Generale Kas werd in de Herv. Kerk slechts f 15.23 gecollecteerd. MADE. Van <le autobus der Z.S.T. H, brak Maandagavond kwart over 0 in de Marktstraat de stuurinrichting, waardoor de bus het trottoir opreed echt werden verbonden. Des avonds bracht de Heusdensche Fanfare een serenade. Bij het uitwijken voor de vracht auto van v. W. uit Vlijmen, beladen met manden, kwam die van K. uit Heusden tegen een boom terecht. Van de eerste rolden heel wat manden over den grond, terwijl de tweede en voor den winkel van A. Diependaal waï materieële schade opliep, bleef staani Persoonlijke ongelukken Door den storm van Vrijdag kwamen niet voor. stond een groot gedeelte van de waard Op den loswal bij het Wilhelmi- blank, zoodat het zich daarop bevin- nakanaal alhier, kregen de landbou- dende vee het te kwaad kreeg en naar were D. en K. ruzie tegen den daar I huis moest worden gehaald, wonenden herbergier L. de Kroon. I Zaterdag speelde in 't Wapen Mjet rieken gingen zij elkander te lijf van Amsterdam een achttal dammers en de Kroon werd zoodanig verwond, I uit Sprang tegen een gelijk aantal dat hij zich onder behandeling van van V. D. alhier. Het resultaat was, den dokter moest stellen. De zaak is in onderzoek. De spreeuw is vaak een reuzen- plaag voor den rietpachter. Indien dat het eerste van de 16 te behalen punten er 12 verwierf en dus flink won. Zondagnacht liep nabij de vasie dagmiddag circa vier uur, toen er vloed was, is het weer vlot geraakt en kon het in het vaarwater worden teruggebracht. dan ook een pachter bezoek krijgt in brug een zeilschip op de Uiterwaard zijn veld van een kooi dezer vogels, waar hel aa„ den grond raaktg Maan^ is hij nog niet gelukkig. Zij zet zich -•-*-»-j gewoonlijk neder op den top van een rietstengel, daarnaast plaatst zich een andere en nog een andere, zoolang de top breekt, dan springt de vogel, ge vólgd door zijn gezellin, fluks op een andere stengel met precies hetzelfde gevolg. Zoo wordt vaak aan den riet baas voor duizenden guldens schade gedaan door deze ongewenschte bezoe kers. Vandaar, dat de heer C. Schuilei- bewijs hebben geleverd, dat niet alleen de oefening de spieren, doch ook de ontwikkeling van den geest hen inter resseert. Onder regie van den heer M. de Vries werd opgevoerd het drama in 4 bedrijven: „Door 't noodlot ver volgd". De hoofdfiguren werden goed verzorgd. Vooral Heuvelmans werd door den leider goed getypeerd. Geerts vond in Brands een goeden vertol ker. Kees van Wanrooy speelde als Frankeman een goed spel evenals zijn zonen Cornelissen en Brekelmans Ook de kleine rollen zaten er best in sn werden met veel toewijding gespeeld. De grime was wederom in handen van den heer F. de Waal. dus goed verzorgd. Het tooneel decor liet niets te wenschen over. Jammer dat de enkele Vlaamsche woorden en uitdrukkingen niet door goede Nederlandscfle ver vangen waren, 't had het geheel ten goede gekomen. Ook iets vlugger had het spel mogen zijn. Om de noodige dictie vooral bij jeugdige, tooneel spelers le krijgen is bij 't instudeeren absoluut noodig,dai/dit in kalm tempo geschiedt, de opvoering echier moet niet in alle rollen itts theatraals hebben, doch zooveel mogelijk in woord en gebaar het natuurlijke leven nabootsen, 't Zijn slechts bemerkingen die niet willen beduiden, dat het talrijk publiek niet volop genoten heeft van het spel der gymnasten, Wel jammer vinden wij het, dat die^ goede krachten wederom aan zoo'n draak versmeten zijn. Er zijn massa's tooneelwerken van moderne schiijvers die degelijk en natuurlijk van inhoud zqn en waar niet telkens de onmogelijkste onmogeiijkhedtn elkander op 't juiste moment behoe ven te ontmoeten, om succes te berei ken. De klucht, „Jopie als standbeeld" mager in dit genre gerust zijn. Danig werd er met het keurige spel van Jopie de heer Gooi van den schilder de heer M. de Vries en van den graaf de heer Brands genoten en '1 is heel verklaarbaar, dat er nu en dan in deze klucht een enkel woordje door 't onbedaarlijk gelach verloren ging. Dat we dit ook in 't drama in de Zondagnamiddag- uitvoering moesten ondervinden is minder gezellig voor meer ernstige toehoorders. De heer van Nieuwstadt gaf in de entre-acte keurige pianomuziek. Vondel. Was vermoedelijk door 't slechte weer, de opkomst in Euphonia Zondag- avond iets minder druk dan anders, Vondel speelde voor een dankbaar goed bezette zaal. „De pastoor van Neuvillette" is een dier werken die boeien en het publiek 'n avond lang interesseeren. Moge een enkeling de stol te zwaar, het werk te melancholiek noemen, de massa geniet van een spel dat spreekt tot het hart, dat liefde en opoffering ademt en waarin christelijke zelfverloochening wedijvert met kin derlijke toewijding. De pastoor werd als karakterrol schitterend door den leider van Vondel zelf vertolkt. De heer Jansen typeerde zeer goed de Maire, Mejuffr. Jansen was een goede Marianne en Mtjuffr. Smulders een zorgzame liefdevolle Valerie. We zouden allen de revue kunnen laten passeeren, doch dit heeft geen zin; 't spel van allen was hedenavond goed. Er lag toewijding en ijver aan ten grondslag en we weten wat dat beduidt waar een Bolsius de leiding heeft, 'n leiding, waarvan de waar deering in 't spel der actrices en acteurs sprak. Jammer dat de storm zoo nu en dan 't moeilijk maakte om achter in de zaal het spel geregeld te volgen. Jammer ook dat de tooneel- verwisseling tusschen le en 2e Bedrijf zoo lang tegenhield. Anders niets dan lof; Vondel hand haaft schitterend zijn oude roem. Bioscoop. De Bioscoop „Jan v. Dun" trok Zondag als steeds een voile zaal. Het Wild-West-programma met „de Bruut" als hoofdnummer voldeed uitstekend Koddig bijwerk gaf overvloedig stof tot lachen. jaarlijks St. Ceciliafeest' Na een stevig, koffietafel werd een rondwandelt gemaakt naar de diverse Café's in(j kom, die plotseling veranderde in eer rondrit, doordat lange Bertus onver wacht met den dubbelen hitS van de- koorsecretaris kwam voorgereden, <jt zangers noodigend om in te stappa en 't zich op 't gespreide stroo gei makkelijk te maken. Na deze zware route hield men reünie in 't patronaat De tafel was er uitstekend verzorgt dank de zorgen van Mevr. J. v Wee. Het koor gaf een tweetal nu®, mers, de Bel Canto zangers gaven ie!, van hun repertoire, lange Bertus nier z'n mannen speelden scènes. Tuerling, gaf 'n koorschets in hekelrijm en zoc ging de avond in goede stemmin voorbij. AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag 8—10 uur. Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag8'/2 uur. Repetitie W.G, Gymnastieklokaal. Zaterdag 3'/2 uur. Verplichte oefj. ning voor de leden der korfbalclub W.E.K. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafe Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafe „Oefening en Vermaak", Musis Sacrum! GEMENGD NIEUWS. Bij een juwelier in de Kaiver straat te Amsterdam is dezer dagen ten onbekende, die goed gekleed wa* een zilveren theeservies kennen un zoeken ter waarde van ongeveer f 150 Hij gat het adres op waaraan tier bezorgd moest worden, en wisseidü tevens kleiner bankpapier voor een biljet van f 100 en eert van i 300 Denzeliden avond belde de klant den uwelier op en deelde hem mede, dat het theeservies dat bestemd zou zijn als feestgeschenk aan een jubilaris, oodanig geen dienst meer kon doen omdat de jubilaris reeds 'n theeservies cadeau had gekregen. Daarom verzochl de klant een zilveren voorwerp van ongeveer dezelfde waarde aan hel opgegeven adres te sturen tevens verzocht hij den bediende voldoende wisselgeld mede te geven, daar hij geen kleiner geld had dan een bank biljet van f 1000 Aan het opgegeven adres vond de bediende, die kwam met een zilveren ruitschaal. den klant vóór de deui wachtende. Hij vertelde dat hij hem niet boven kon laten, omdat de jubilaris daar was, voot wien het een verrassing moest zijn. De bediende gaf hem toen de fruitschaal, die betaald werd met een bankbiljet van f 1000, hetwelk later valsch bleek, en waarop f 850 teruggegeven is. Bij onderzoek door de politie bleek aan het bewuste adres van eenig jubileum niets bekend dus evenmin van 'n aangeboden zilveren fruitschaal welke nog zoek is, geiijk de kooper, Markt. Onze najaarsmarkt heden Dinsdag gehouden, was niet zoo druk bezet als andere jaren. Geen wonder echter als we't weer in aanmerking nemen. Met de parapluie markten is en blijft een ongezelligheid, daarbij moesten de artikelen den grootsten tijd voor stort regens met zeil aan het oog onttrokken worden. St. Cecilia. Het zangkoor vierde Maandag het Toen gisteravond trein no. 15 Amsterdam—Parijs het station fcDti- drechtbinnenliep.zag de hoofdcon due- teureen man tusschen de wagens op een der buffers zitten. De man was zoo van streek, dat hij geen woord kon zeggen. In Rotterdam scheen men hem ook reeds opgemerkt te hebben, want men had in dezen geest inmid dels ook reeds van daar getelefoneerd Nadat men de man een weinig had laten bekomen, verklaarde hij de reis van Amsterdam tot Rotterdam boven op het dak van een wagon en van Rotterdam tot Dordrecht op de buffers te hebben meegemaakt, om verder naar Antwerpen te reizen. Dat deze reis geen pretje was, beseft iedereen als men weet hoe het gistermiddag stormde terwijl de man in zeer moeilijke positie heeft moeten liggen, om niet met de elechlaSffi draden op het baanvak Amsterdam- Rotterdam in aanraking te komer De man is te Rotterdam aan de politf overgegeven. Adverteert in en abonneert V „DE ECHO VAN HET ZUIDEN NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 28 Nov. 1928. R. K. Gymnastiekver. K. G. V. Onze R.K. Gymnastiekclub heeft - TAILLEUR - ONTVANGEN VOOR ST. NICOLAAS: Een uitgebreide sorteering KOUSEN EN SOKKEN. DAMES- EN HEEREN-HANDSCHOENEN In alle soorten DAMES- EN KINÜERSPATTEES. Groote sorleering POCHETTES EN ZAKDOEKJES. HEEREN OVERHEMDEN EN BRETELLES. Verder zeer groot assortiment WOL in alle kleuren en kwaliteiien. Joh. Hulst O. Jonker 2 O 12-4 Let vooral op den naam Sanaplrln daar deze tabletten wettig beschermd zijn tegen namaak en vcrvalscblng Prijs 25. 40 en 75 c«. nloolc hohhan irnnr H.io la/4on -ton 'tl..,. r. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 27 November. Ter veemarkt v> en lieden aangevoerd: 222 paarden, (i vculeni 1473 magere runderen, 998 vette runderen, ijj vette kalveren, 516 nuchtere kalveren, 117 gras- kalveren, 245 schapen of lammeren, 215 hlgg™ ct., 80—90 ct. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 200 tot 115, stieren 120170, graskalveren I \i —100, paarden 200—300, slachtpaarden 100—150 hitten 120—175, veulens 70—100, lok nuchtere' kalveren 2028, slacht nuchtere kalveren V- 16, kalfkoeien 215—100. pinken 100—160, vaar- zen 100—220, biggen 10—10, per weck l.tiiu .80, overloopers 2030.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6