2SS2L ■I ill i I Voorz. Daar hebben we in B. en W. ooK al meermalen over gesproken, maar vanwege de groote kosten heb ben we er niet toe kunnen komen. Er bestaat bij ons ook geen enkel vermoe den dat er iets schuilt. De kas van den gemeenteontvanger wordt door ons geregeld onderzocht. v. d. Heuvel. We kennen de narig heid in Dongen. Men kan beter voor komen dan genezen. Maar wanneer B. en W. het niet noodig achten, dan zou liet weggegooid geld zijn een accoun tant te nemen. Voorz. Wij achten het niet noodig. In Dongen was het iets anders. De Ontvanger mag geen geld uitgeven zonder een bevelschrift van B. en W. v. d. Heuvel. Ik hoorde dezer dagen vertellen dat de ontvanger van Don gen geheel te goeder trouw heeft ge handeld. Door den secretaris werd een bedrag opgenomen en gedeponeerd bij v. Gastel. Dat ging ook te goeder trouw want een kwitantie werd niet overge legd. Maar 1111 blijkt uit de boeken, dat het bedrag er ook werkelijk gestort is. Doch het is nogal een teer punt 0111 over te spreken. Roestenberg. Ik vind het keelemaal geen teere kwestie. Wij zijn er van overtuigd, dat de zaak hier safe is. Met er over te spreken kwetsen we tocli niemand. Wijdemans. En van buiten kan er dan] ook geen blaam op een ambtenaar worden geworpen. v. d. Horst. Toen ons de accoun tant prijsopgave had gedaan, meenden wij vanwege de liooge kosten daarop niet te mogen ingaan, temeer waar hier geen zweem van wantrouwen be staat. Wat zich in liet gasbedrijf heeft afgespeeld, staat eigenlijk buiten de werkzaamheid van den accountant. Want als een directeur steekpennin gen ontvangt bij leveranties, dan gaat dat onderhands en blijkt er niets van uit de boeken. Een dergelijke on regelmatigheid ligt buiten liet bereik van den accountant. Er blijft dus al leen de gemeenteontvanger over, waar voor men dan een accountant zou wil len hebben. De kas van den ontvanger wordt echter geregeld gecontroleerd, ook onverwachts. Het lid v. d. Heuvel beaamt, dat wetli. v. d. Horst in groote lijnen ge lijk heeft. Hierna wordt verder gegaan met de behandeling der begrooting. Opbrengst rioolbehisting. De Weijs. Deze post kan met (100 worden verlaagd. Voorz. .Ia, wij komen straks met 't voorstel de rioolbelasting met 20 te verlagen. Onderhoud wegen, enz. Naar aanleiding van het voorstel tot het leggen van een Klinkerpad in de Hoofdstraat, merkt liet lid Snoe- op, dat men eerst eens naar de ren slechte wegen moet omzien, alvorens tot straatverfraaiing over te gaan. Spr. wijst op eenige zeer slechte stra ten in L0011, zooals de Tuinstraat en de Hooge Steenweg. Voorz!. Het gaat niet over het aan leggen van nieuwe paden. De kwestie is, dat we voor de straat niet voldoen de keien hebben en uit bezuiniging klinkers leggen. v. d. Heuvel. t Is waar, de Tuinstr. is zeer slecht, maar ik geloof dat Snoeren niet goed begrijpt, wat men met dé Hoofdstraat wil. De opzichter heeft mij gezegd, dat men niet vol doende keien had en daarom wil men klinkers nemen, die zijn veel goedkoo- per. 't Is dus bezuiniging en geen ver fraaiing. Roestenberg. Ik kan de zienswijze van den lieer Snoeren toch wel dee- len. Het maakt naar buiten een eigen- aardigen indruk als we hier een klin kerpad gaan leggen en de Tuinstraat in desolaten toestand laten liggen. Ook de Hooge Steenweg eischt noodige verbetering. Voorz. Maar dat is Provinciale weg, daar kunnen en mogen we niets aan doen. Den Provincialen weg in eigen onderhoud over te nemen gaat toch ook niet. Roestenberg. Neen, maar B. en W. zouden wel eens bij de Provincie op verbetering kunnen aandringen. v. d. Heuvel. In de Tuinstraat moe ten de klinkers opgehaald worden. Ze zitten wel een halven meter diep in den grond. v. Lier: Dat zal nog niet veel hel pen, eerst moeten we daar rioleering hebben. Voorz. Over de rioleering is het laatste woord nog niet gesproken. Door den grootereu afvoer van de Le- derfabrieken moeten we in de toe komst misschien een geheel nieuwe rioleering leggen. Dat is een zaak die nader bekeken en besproken moet wor den. de, Weijs. Maar de Kruisstraat komt toch het volgend jaar aan de beurt? De Voorz. antwoordt bevestigend. Snoeren. De bewoners van de Kruis straat sturen een adres en de straat wordt in orde gemaakt, en de Tuinstr. die al 10 jaar slecht, is en waar gere geld op gewezen wordt, blijft maar liggen. Dan moeten de inwoners van Loon ook maar eens een adres zenden, misschien helpt dat dan wel. Ik vind het meer dan erg, zooals die straat er bq ligt. Toen men er de waterleiding had gelegd, heeft men den boel weer is er alles blijven liggen. v. Amelsfoort. Maar men was toch gehouden aan de conditie, dat na op graving. de straat weer behoorlijk in orde moest worden gebracht. Snoeren. Er is niet naar omgezien. Voorz. We zullen den opzichter op dracht geven den toestand in die Tuin straat eens op te nemen. Weth. v. d. Horst merkt op, dat de verbetering van de Kruisstraat en het leggen van voetpaden in de Gasthuis straat geen meerdere uitgaven vordert omdat in 1930 de subsidie vrij komt welke de gemeente geeft voor den weg naar bet. station Kaatsheuvel-Capelle. Spr. vindt de opmerking van 't lid Snoeren toch ook gegrond. De water leiding heeft de Tuinstraat in '11 nog slechteren toestand gebracht en het is noodig dat die straat eens onder het oog wordt gezien. Wijdemans. De Wegencommissie is tot een ander oordeel gekomen. Mis schien wil mijnheer van Lier wel eens even de meening van de Commissie toelichten. v. Lier. De Wegencommissie is van oordeel, dat men tekort schiet in liet onderhoud der buitenwegen. De Com missie is het er niet mee eens 0111 de gelden die in 1930 vrijkomen, aan te wenden voor den aanleg van klinker paden en trottoirs. Temeer niet, daar vroeger voor trottoirs straatbelasting moest worden betaald. De Raad moet eens meer aandacht schenken aan de buitenwegen. Die worden totaal kapot gereden en hoe langer met de verbe tering wordt gewacht, des te grooter wordt de schade. De buitenwegen zijn geheel ten achter gehouden en moeten daarom eerst in orde gemaakt worden. Roestenberg. Het is wel fijn als men in het hart van de gemeente een goed fetspad heeft, maar dat maakt thans een onbillijken indruk naar buiten. v. d. norst. Bij den heer Roesten berg is een klein misverstand, 't Is de bedoeling 0111 eerst de Kruisstraat in orde te laten maken en daarna de Gasthuisstraat. E11 wat liet klinker pad betreft, dat doen we volgens het voorstel van den opzichter. Hij kan de vrijgekomen keien weer elders gebrui ken. v. Amelsfoort. De Wegencommissie acht toch beter, dat, als er trottoirs gelegd worden, daarvoor per pand be lasting te laten betalen. Snaphaan. Hoe komt men op 't idee 0111 in de Gasthuisstraat twee voetpa den te willen aanleggen? De Verlengde Hoofdstraat ziet er toch niet zoo mooi uit, dat er niets meer aan behoeft te worden gedaan, 't Verkeer door die straat wordt steeds drukker en de voetganger weet niet waar hij moet uitwijken. Laat men langs iedere straat één pad leggen. Het lid de Weijs sluit zich daarbi aan. liet lid Snoeren laat andermaal zijn stem hooren over de Tuinstraat. v. d. Heuvel. We spreken hier over voetpaden, maar laat ons eerst eens de Tuinstraat gaan zien. Die lijkt wel een kanaal. Wat het zwaarste is moet ook in aanmerking komen. Als we delibreeren over paden en bermen, laat ons dan eerst een deso late straat in orde brengen. Uit de be schouwingen treedt duidelijk naar vo ren, dat de Tuinstraat en de Kruis straat het meest urgent zijn. Snaphaan. Als ik hoor wat er in orde wordt gebracht, dan zal de Ver lengde Hoofdstraat wel weer met een kluitje in het riet worden gezonden. Weth. v. d. Horst merkt op, dat liet lid Snaphaan 11011 nog nergens anders dan over de Verlengde Hoofdstraat heeft gesproken. Snaphaan. Ik zal er dadelijk mijn mond over sluiten als liet voor de Verlengde Hoofdstraat wilt opnemen. Maar zoolang als U hier zit, hebt U er nog nooit iets over gezegd. v. Amelsfoort. Men staat dan weer voor een moeilijke kwestie. Aan wel ken kant van de straat moet dan het voetpad worden aangelegd? Tk zou zeggen, daar waar een raadslid woont. Roestenberg. De verbetering van de Tuinstraat is urgent. We behoeven daar geen nieuwe klinkers voor te koopen. De oude kunnen worden op gehaald. Met: wat arbeidsloon zijn we hier dus klaar. Na eenigo herhaalde discussiën merkt de Voorz. op, dat men tot een voorstel moet komen. Het lid de Weijs stelt voor 0111 aan één zijde van de Gasthuisstraat en één zijde van de Verlengde Hoofdstraat een klinkerpad te leggen. Wederom vervalt men in de her haalde debatten. Tenslotte wordt besloten de Tuin- en de Kruisstr. in orde te doen brengen. Schoolgeld. Snoeren. Ik vind het niet goed, dat aan de kinderen het schoolgeld wordt meegegeven. Onderweg spelen ze met het geld en ze laten elkaar de briefjes zien, kijk ik moet zooveel betalen. Dat vind ik niet goed. In andere gemeen ten heeft men een bode, die elke maand bij de menschen het schoolgeld gaat innen. Dat lijkt me een veel betere re geling. Voorz. We zullen dat eens nader be spreken in B. en W. ff wisnumm crip g. Wijdemans. We moeten ook eens onze aandacht schenken aan de huis geen nummer meer hebben. Voorz. Daarmee zullen we wachten tot in 1930. Dan krijgen we de tien- jaarlijksche volkstelling en worden de huizen weer genummerd. Subsidies. Allereerst komt aan de orde: Nader verzoek van het Bestuur van het Wit-Gele Kruis te Loon-op-Zand 0111 toekenning van de gevraagde sub sidie. Uit de voorgelezen toelichting blijkt dat het salaris voor de verpleegster 1000.bedraagt en de verdere uit gaven ƒ385.totaal dus ƒ1385.- De ontvangsten bedragen slecliis ƒ1275.waarbij is begrepen een be drag van 1050.aan contributie. Men begint alzoo met een tekort van ƒ110.Verder wordt in de toelich ting met eenige verbazing gewag ge maakt van een raadslid, dat aan de voorbereidingswerkzaamheden van 't WitGele Kruis deel heeft gehad, en geacht, wordt met den toestand op de hoogte te zijn en 1111, voor het bestuur onverklaarbaar, tegen subsidie stemde. De Weijs. We kunnen de zaak nu in een beteren geest bekijken dan de vo rige maal. Maar liet blijft toch een moeilijke kwestie. Als de vereeniging tekort komt, ben ik er wel voor 0111 subsidie te verjeenen. Wijdemans. ïk zou zeggen, laat de vereeniging eerst eens een jaar wer ken. Men heeft hier in Kaatsheuvel 'n reservefonds kunnen stichten, waarom zou, dat in L0011 niet mogelijk zijn? Snoeren. We kunnen L0011 niet niet Kaatsheuvel vergelijken. Wij hebben niet zooveel inwoners en moeten al een veel hoogere contributie opbrengen dan hier. De menschen kunnen, niet meer betalen. Als we dachten dat er eenige kans was 0111 met de financiën uit te komen, dan zouden wij niet 0111 subsi die vragen. Roestenberg. Ik heb in de vorige ver gadering mijn meening al gezegd. Men kent dus mijn standpunt. Ik ben voor subsidie. v. d. Horst Ik kan mij er wel mee vereenigen om ƒ100.bij te dragen in de oprichtingskosten en dan het ver loop af te wachten. Als we subsidie ge ven, dan leggen we 011s vast en zitten dan elk jaar voor zoo'11 uitgave. Het lid v. d. Heuvel merkt op, dat er misbruik is gemaakt van de mede deel ingen die in geheime zitting wer den gedaan. Een geheime rapporteur heeft de uiteenzetting der zaken naar buiten averechts voorgesteld. Die on bekende grootheid, aldus spr., heeft ook gezegd, dat ik geen mond heb opengedaan over de drainage. E11 u weet toch, dat ik de eerste was, die over vermindering van riool belasting gesproken hel? Toen ik vroeg, wie is die edele ridder, die uit de geheime zitting klapt en er dan op los liegt, bleef men 't antwoord schuldig. Mijn heer de Voorzitter, die geheime rap porteur zit in ons midden. Wie 't is, ik weet 't niet, maar als hij naar voren durft treden, zal ik hem een lauwer krans omhangen. Wat betreft de sub sidie voor 't Wit-Gele Kruis, blijf ik op 't standpunt: gelijke monniken, ge lijke kappen. Wanneer we aan 't Wit- Gele Kruis geven, moeten we ook voor t Groene Kruis de consequentie aan vaarden. Ik heb niet betoogd dat ik tegen 't Wit-Gele Kruis ben, maar ge vraagd eens af te wachten hoe 't erna een jaar uitziet. Als dan duidelijk blijkt dat subsidie noodig is voor het voortbestaan der vereeniging, dan zal ik er 11 iel tegen zijn. Als er vrouwen in den Raad zaten, zou 't verklaarbaar zijn wanneer er eens uit een geheime vergadering werd geklapt (hilariteit). Maar mannen! Laat men 't op een eerlijke manier doen. En als hij meent L.O.Z. Belang tegen mij te moeten uitspelen, laat hij dan ook zoo eerlijk zijn 0111 't gewone hoor en wederhoor toe te passen. Snaphaan. En wat doen we nu met 't Groene Kruis? Dat verzoek is toen zonder meer afgewezen. v. Amelsfoort. We moeten ze over één kam scheren, v. d. Heuvel. Ik kan mijn zienswijze niet wijzigen. Wel zou ik er voor kun nen zijn om voor eenmaal 100.in de oprichtingskosten bij te dragen. Roestenberg. Dat is niet konsekwent. Het gaat niet om het spel, maar om de knikkers. v. d. Heuvel. Dan zal ik tegen stem men. Roestenberg. Dat is tenminste kon sekwent. In stemming gebracht wordt met 3I stemmen aangenomen het voor stel om ƒ100.te verleenen voor de oprichtingskosten. Tegen stemden de leden Wijdemans, Swagemakers, v. d. Heuvel en v. Amelsfoort. Hierna komen de volgende subsidie aanvragen aan de orde. a. De Nederlandsche R.K. Volks zangver. te Utrecht, om subsidie. b. Het bestuur der Politieschool van den Algemeenen Nederlandsclien Politiebond, om subsidie. Beide adressen worden afgewezen. c. Het bestuur van den Nedeland- schén R.K. Politiebond St. Michaël,, 0111 subsidie. d. 't Bestuur der Diocesane Fede ratie van het WitGele Kruis in het. Bisdom 's-Bosch, om subsidie. e. Het Bestuur van de Prov. Noord- Brabantsche Vereen. „Het Groene Aan de onder c, d en e genoemde, werden resp. toegekend 10.15. en 15. f. Het bestuur der stichting „Moe- derheil", te Breda, om subsidie. g. Het bestuur der R.K. Handels- hoogeschool te Tilburg, 0111 subsidie. h. net bestuur der R.K. Leergan gen te Tilburg, 0111 subsidie. De onder f, g en li genoemde adres sen werden afgewezen. Alleen de heer Roestenberg was voor een subsidie voor de Handelshoogeschool en de Leergangen. i. Dq besturen der muziek- en zang vereenigingen in deze gemeente (met uitzondering van Berkdijk), 0111 ver- hooging van subsidie. De besturen beklagen zich ernstig over de geringe subsidies van de ge meente. Gevraagd wordt 200.per muziekkorps en ƒ50.voor elke zang vereeniging. B. en W. stellen voor aan de korp sen van Loon-op-Zand en Kaatsheuvel ieder ƒ150 te geven, aan Berkdijk ƒ50 en aan de zangvereenigingen ieder 50.-. de Weijs. Berkdijk, had men ook wel in het adres mogen opnemen. Waarom heeft men dat niet gedaan? Dat is niet de goede weg. Intusschen is de houding van B. en W. sympathiek 0111 ongevraagd 50.te geven. De Commissie kan zich overigens met de voorgestelde subsidies vereeni gen. v. d. Heuvel. Als eisch wordt dan toch gesteld, dat elke Harmonie vier concerten moet geven. De rondgang door de gemeente zou ik maar niet meer houden. Wanneer een concert wordt gegeven, lijkt het me gewenseht dat B. en W. tevoren een programma wordt gezonden. Roestenberg. Dit voorstel van B. en W. doet 111e werkelijk genoegen. Als het moet kunnen we toch wel een ruim standpunt innemen. Vorig jaar heb ik trouwens al voor verhooging van sub sidies gepleit. Nu we het tocli over de harmonie hebben, kan. ik niet nalaten te zeggen, dat ik liet zeer jammer vind. dat liet bestuur van Euphonia haar belang meent te dienen op een wijze, die naar mijn meening de vereeniging op den duur zal ondermijnen. Ik heb hierbij liet oog op de dansgelegenheid. Dat vind ik jammer. Een korps kan op deze wijze niet hoog gehouden wor den. Het lid Snaphaan sluit zich hierbij aan. Wijdemans. Roestenberg begrijpt de zaak niet. Het is enkel een exploitatie can het bedrijf. Roestenberg. Zoo is het niet weg te praten. Het bestpur van Euphonia laat het toch in eigen huis toe. j. Het bestuur der R.K. Land- «11 Tuinbouwschool te Breda om subsi-die. Wordt afgewezen. k. Den Directeur der R.K. Mili taire Vereeniging te Venlo om subsi die. Wordt besloten, evenals vorig jaar 25.te geven. Ie. het voorstel tot verlaging der koalfufrü rioolbelasting met 20 pCt. der respec tievelijke grondslagen. 2e. het voorstel om den gasprijs, naast dien voor het lichtverbruik en voor kookgas, ook voor de afname van motorengas terug te brengen en wel tot 10 cent per M3. v. d. Heuvel, 't Is tocli zeker de be doeling om de verlaging van de riool belasting alleen toe te passen op de lederfabrikanten? De Voorzitter antwoordt bevesti gend. De voorstellen worden overeenkom stig aangenomen. Snaphaan. Indertijd is er aan Kaats heuvels Belang een renteloos voorschot gegeven van ƒ600.—, maar van'del aflossing zie ik niets op de begrooting. Voorz. Het zal worden aangeteekend. Snoeren. Als er aan de Gasfabriek een nieuwe monteur bij komt, dan hoop ik, dat hij in Loon wordt ge plaatst. Roestenberg. Dat kunnen we ver wijzen naar de Gascommissie. De Voorz. beaamt zulks, v. d. Horst. B. en W. zijn het er mee eens dat er iemand in L0011 wordt ge- sla tionneerd. Een pas ingekomen verzoek van de Eerw. Zusters te L0011opZand om gelden voor uitbreiding der school, wordt gerenvoyeerd naar B. en W. Hierna sloot de Voorzitter de open bare vergadering en ging de Raad in geheime zitting. BUITENLAND. De verkiezing te Antwerpen. In de avonduren zijn de officieele cijfers der in het arrondissement Antwerpen gehouden tusschentijdsche verkiezing bekend gemaakt. De over winning, door de Vlaamsche nationale jst behaald, is nog grooter dan Zondagavond en Maandag verwacht werd. Uitgebracht zijn: 191,218stem- men, waarvan 133 166 geldige. Er De geldige stemmen zijn als volgt verdeeld communistische lijst Hennau 3083; communistische lijst Van Exter- gem 2615; Borms (Vlaamsch nationa list) 83.058; Baelde (lib.) 44,410. Dr. Borms, die nog steeds in de gevangenis te Leuven vertoeft en die dus niet in de Kamer kan komen, is met overweldigende meerderheid ge kozen. Dit is een geweldige demon- stratie voor amnestie. De franskijionsche bladen zijn zeer heftig en de regeering is zeer teleur- gesteld door dezen uitslag. De ziekte van den Koning van Engeland. Het bulletin van vanavond wordt verontrustend geacht en minder be moedigend dan dat van vanochtend. Men acht den toestand van den zieke zorgwekkend, daar de algemeene in- fectie weer in zekere mate is opge treden. De vorige week konden de genees- heeren verklaren dat de infectie was eelocaliseerd en dat de toestand des Konings was verbeterd, maar thans is de toestand weer verergerd en heeft de gifstof uit de long zich over andere gedeelten van het lichaam verspreid en met name het hart ernstig aan getast. De toestand van den Koning wordt, naar men van gezaghebbende zijde verneemt, uiterst verontrustend geacht. Het opmerkelijke van den toe stand is het krachtige verzet van het gestel van den patiënt tegen de alge meene infectie, die door de aandoening van de long wordt veroorzaakt. De prins van Wales is om achttien minuten over tienen te Londen aange komen, waar de hertog van York hem in het station begroette. Een groote menigte, die den prins met sympathie begroette, was getuige van zijn vertrek naar het paleis. De prins van Wales is na zijn aan komst ten paleize naar de Koningin ge. gaan, maar op verzoek van de doctoren heeft hij den Koning gisteravond niei meer bezocht. Gisteravond 0111 zeven uur tien is de prins van Wales met het stoomschip Biarritz uit Boulogne naar Folkestone overgestoken, vanwaar een extra-trein hem naar Londen heeft gebracht. Mi- nister Baldwin was den prins tot Fol kestone tegemoet gereisd. i De prins heeft de reis van Brindisi naar Londen in record-tijd afgelegd, ze ker in zestien uur minder dan den ge wonen tijd. De Italiaansche en de Fransche spoorwegen hebben alles ge daan om 's prinsen reis te bespoedigen. Zoo is de prins niet over Parijs gegaan, maar heeft den weg over Chalons, Reims, Laön, Amiens naar Boulogne genomen. In negen-en-een-halven dag heeft de prins zijn overhaasten terug keer uit Oost-Afrika volbracht, daar hij Zondagochtend den 2en December om tien uur te Dar-es-Salam is scheep gegaan. Op gewone wijze reizend zou de prins zeker veertien dagen hebhen noodig gehad. Om kwart voor negen kwam de Biar. ritz te Folkestone aan en zes minuten later vertrok de extra-trein naar Lon den, waar de prins tegen half elf is aangekomen. BoliviaParaguay. Er komen ernstige berichten omtrent een grensconflict tusschen Bolivia en Paraguay, twee Zuid-Amerikaansche Staten. Men schreeuwt al om oorlog. Amerika heeft z'n bemiddeling aan geboden, maar deze is afgewezen. De Volkenbondsraad die in Lugano vergadert, maar tot dusver weinig re sultaat heeft, heeft zich ook met-deze kwestie bemoeid. Intusschen heeft Amerika weer be sloten tot belangrijke uitbreiding zij ner vloot. Mussolini over het Vredesgepraat. Mussolini hield Zaterdag een rede waarin hij kortelijk de successen van iet facisme op het gebied der öinnenlandsche politiek schelste en daarna over de buitenlandsche politiek sprak. Steeds weer zoo zeide hij werd allerwegen over den vrede gesproken. Men had zelfs een vredes verdrag, 't z.g. Kellog-pect, geteekend dat zoo verheven was, dat het naar het scheen, voor bovenaardsch kon doorgaan. Italië zou natuurlijk aan alle vredesverdragen deelnemen en ze alle onderteekenen. Zekere lieden beweerden dat deze wonderbaarlijke vrede slechts door het wonderbaarlijke "taliaansche imperialisme verstoord werd. Terwijl echter thans de heele wereld slechts over vrede sprak, bewapenden zich alle naties tot het uiterste. Wanneer men een krant opsloeg, las men slechts van duik- booten, van nieuwe kruisers en andere bewapeningen. Wanneer deze bewapeningen bij de andere landen voortgang mochten vinden, zou Mus solini zich verplicht zien, in't belang van Italië, eveneens met nieuwe bewapeningen voor den dag te komen "enslotte verklaarde Mussolini, dat talië zich, wanneer het eenmaal een verdrag van vriendschap sloot, daar van niet zou later, afhouden, maar tot het uiterste zou gaan. Aan het einde zijner rede sprak Mussolini de hoop uit, dat de Hemel hem de genade mocht verleenen, zoo ang te moi I I f I i l'llWWPn rl i (>li f n-.io.w»; 1 A.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 2