Parol bil Ruwe en Schrale Huid een ioopend justitieel onderzoek in een bepaalde zaak, na hiervoor toe stemming der betrokken autoriteittn verkregen te hebben. In de commissie werden benoemd dr. Verhagen, voorziiter der R.K fractie, Preln (R K). Wijsmuller (A K de Jong voorziitei der S.D.A.P. fracue) en v. d Berg (voorzitter van de fractie der Kath. Volkspartij). In bovenbedoeld schrijven wordt volgens de „Meierijsche Crt." een aantal gedetailleerde beschuldigingen geuit tegen ambtenaren der gemeente en raadsleden, welke van hun positie zouden misbruik hebben gemaakt door omtrent plannen mededeeling te doen aan derden, die V2n de verkregen wetenschap gebruik maakten. Ingezonden Mededeelingen. NIEUWS UIT HEUSDEN. Hcusaen, 11 UtC. '28. Op den Nutsavond van j.l. Vrijdag trad als spreker in Concordia op de voordrachtkur.stenaaren literator Oscar Tyigat, bekend onder den naam „Lode van Gent", uit België. Tot onderwerp had hij gekozen „Bretagne, het land uit het sprookje en het land der eeuwenoude gebrul ken." Over het verhandelde, veraui delijkt door pracht van lichtbeelden, was maar één roep. A'len waren dan ook volkomen voldaan en wenschen den spreker hier zeker nogmaals te zien optreden. Het water is in de Maas terug gekeer en heeft een normalen stand, zoodat loswal en steigers wederom in gebruik konden worden genomen. Den hengelaars, en er zijn er hier velen, gaat het tegenwoordig naar wensch, daar de vangst over 't alge. meen goed is. Vooral wordt er veel snoek gevangen en zelfs heel mooie exemplaren, zoodat menigeen er een aardig duitje aan verdienen kan. Zaterdag werd hier ten grave ge dragen de heer Bakker, directeur var» de tooneelfirma Bakker, tijdelijk hier woonachtig Een aardige attentie was het, dat vele onzer gezelschappen als de Heusdensche Fanfare, Ons Klein Tooneel etc zich in den stoet lieten vertegenwoordigen. Ten postkantore alhier is aan gesteld om te worden opgeleid tol kantoorbediende onze stadgenoote mej. J. Gomberls. Van de werf van de Firma de Haan Oerlemans te Heusden, werd heden met goed gevolg te water ge laten het stalen Dortmund-Emskanaal- schip, genaamd „joker", gebouwd voor rekening van den heer F Merz- Oegger te Kehl am Rhein. De hoofdafmetingen van het schip zijn 67 M. lang 8 20 M. breed bij 2 32 M. en het laadvermogen is circa 905 tons. Het sch p heeft acht laad ruimen, voorkajuit en salonroef, ter wijl voor het snel haffen der ankers, een anker—motor op. het voordek is opgesteld. Als bijzonderheid kan nog vermeld worden, dat dit het eerste particulier schip is dat onder Zwitsersche vlag zal varen met Basel als Heimathafen. Op de vrijgekomen helling werd tersiond de kiel gelegd voor een dito schip voor Duitsche rekening. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel 12 Dec. 1928. Uitvoering. Op Zaterdag 8 December trad in de concertzaal van den heer de Bondt alhier op het gunstig bekende duo Goffa uit Antwerpen. Er ging van dit duo een groote roep vooruit, dus waren de verwach tingen hoog gespannen. Zij hebben echter aan aller verwachtingen vol daan. Hun werk was hoogst beschaafd en oer-komisch. Het applaus, na elk nummer van het met zorg samengestelde program ma, was dan ook geweldig. Wij hopen het duo Goffa nog dik werf te zien optreden. De zaal van den heer de Bondt was tot de uiterste hoeken bezet. Het ArmGiwotocert. Armenconcert van Apollo mocht zich Zondag niet in een te groote be langstelling verheugen. In vergelijking met andere jaren moesten we zelfs de opkomst slecht, noemen. We zijn er sinds jaren aan gewoon, met de armen- coneerten onzer harmonieën een ge zellige drukte te treffen, die typisch zuiver de bekende milddadigheid van ons volk demonstreert. We zullen niet naar de oorzaken zoeken, maar hopen dat liet een verschijnsel is geweest van voorbijgaanden aard. 't Programma op zichzelf was een drukker bezoek over waard. Werken als Marsch Druidique van Baudnek, „Ballet des Parfums" van F. Popy, Czardas de l'Opera „Der Geist der Woiwoden", van L. Gros- mann en „Tesoro Mio" van Becucu, treft men niet op ieder liarinoniepro- gramma aan. De lieer Bisselink weet ze bovendien te vertolken op een wijze, die den toets der critiek scliitterend kan doorstaan. Het duo Cornelissen en Boeren uit 's Bosch zorgde op uit stekende wijze voor de verzorging van het humoristische gedeelte. Aanrijding. Een motorrijder uit Dongen, de da gelijks alhier passeert, zag Maandag avond niet tijdig, dat de auto van Dr. Vercauteren de Stationsstraat in wil de rijden, zoodat hij dwars op den Chevroletwagen reed, met een salto mortale vloog de motorrijder over de carburateur heen. De motor was veel beschadigd. De motorrijder hoege naamd niet gewond. Uit b 'ei dings p Tau. De Raad onzer gemeente heeft een uitbreidingsplan van Kaatsheuvel in studie genomen, ontworpen door den gem.-opzichter Tirion. Sa la riscommis sie. Er is een salariscommissie benoemd om een regeling te treffen voor de sa larissen der ambtenaren ter secretarie, bestaande uit de heeren C. Roesten- berg, A. Snaphaan en .T. v. d. Heuvel. Concert Bed Canto. Zoo we allerwegen kunnen verne men, trekt liet concert der Liedertafel Bel Canto op Zondag 10 Dec.a.s., alom groote belangstelliig. De namen der solistenMevr. v. Heusden-Aldag en Kees Heerkens, met "het programma dat gegeven zal wolfden, spreken er borg voor, dat een avond van kunstge not te wachten staat. Om zoo eenigs- zins een overzicht van de drukte te krijgen en de zaken goed te kunnen regelen, heeft het bestuur gemeend goed te doen, den verkoop van kaar ten aan huis te doen voorafgaan. Do nateurs hebben vrijen toegang, doch om hen. een plaats te kunnen garan deeren, worden zij verzocht vooraf plaats te bespreken, wat tevens aan huis zal kunnen geschieden. Laten we hopen, dat de verwachte drukte beantwoordt aan de kosten en moeite die „Bel Canto" zich getroost om iets goeds aan te bieden. Juliana-reserves. In de eerste helft wogen de partijen tegen elkaa1' .op. Met 11 kwam de rust. Ka de rust werd door Juliana de stand gebracht op 41, waarmede het einde kwam. DRUNEN. Zondag j.l. speelde het 2e elftal van „Sporters" tegen „H.V.V." uit Haar steeg. „Sporters" verloor met 52. HEUSDEN. De uitslag van de twee wedstrijden, Zondag vriendschappelijk hier ge speeld, is als volgt: Juliana 1Willielmina, Wijk, ein digde met 00. Juliana 2Blauw-Wit, Woudrichem, eindigde met 11. MADE. De heden gehouden voetbalwedstrijd tusschen Made en Wapen van Ooster- hout, heeft voor het W. v. Oosterhout een gunstig verloop gehad. Wel Avas Made steeds in den aanval, maar het fortuin was aan Oosterhouts zijde. De eindstand 42 was voo1' het Wapen van Oosterhout dan ook 'n onverdien de overwinning. Zondag a.s. gaat de v. v. Made naar T.S.C. te Oosterhout. Denk er om M.V.V.-mannen, de lieden geleden ne derlaag daar goed te maken. De voetbalvereniging „Het Wa llen van Made" is heden ontbonden. AGENDA'S. WAALWIJK. Woensdag 7'/2 uur. Vergadering R.K. Vrouwenbond In den Gildenbond Donderdag repetitie Tavenu. Allen zonder ééne uitzondering present. Donderdag 7'/2 uur. Lezing Vede nova, Hotel Verwiel. Donderdag 8—10 uur. Gymnastiek voor de leden B Q.V. Donderdag 8'/2 uur. Repetitie W.Q.V Gymnastieklokaal. Zaterdag 3'/a uur. Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub W.EK. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Musis Sacrum BREDA. Concordia De treinduivel. N.V. Vereen. Rotterdamsch Hofstad Tooneel Woensdag 12 Dec 8 15 uur. SPORT. VOETBAL. WAALWIJK. W. S. C. Onze aanmoeui^iijg van j.l. Zater dag voor de WdC speleia vóór üe ontmoeting WbC PiLUb is niet te vcigeetscn gewccsi. bcücrl neikarnpi- ociidjaar ncoDcu wij ue zwaiihtmucn uiei meer zoo etiinousiast zien spelen en wal ons daarotj nel meest nog opviel, Was het goeae, spel, heiweiK aour de tnuisciuo verdund werd. Wij zien tot ons genoegen wcüeiom vooruitgang in het spel en de spelers schijnen eiKander goed te verslaan. Met heelt WSC anders in deze onimoeting zeer tegengezeitn. Vooral net laaiste kwarner was voor de thuisciuo een tegenslag, toen eene 4 2 voorsprong veranderd wtid ln eene 5 4 nederlaag. Spanning was er tot de laaiste nnnuui, heigttn wel op te maken is un de diverse doel punten. Lr werd gedurende oen ge- neeicn wedstrijd uuoi beide partijen zeer vlug gespeeld. Vooral de prachtig comblntcrendc Picus voorhoede bitel schier ieder moment een gevaar. WSC liep al direct hard van stapel en opende al dadelijk de score. Ficus makkie spoedig daarop gelijk om vervolgens de leiding over te nemtn. Uit een vtijen schop, buiten het strat- ochopgebied maakte de WSCrecnis- Duiten gelijk, waatmede de rust aanbrak, ln de tweede helft werd den feilen suijd op den zeilden voet voorigezet. Het eerste kwartier ging gelijk op. WSC kwam daarna scherp opzeilen mei ai3 resuliaat dat in een minimum van tijd twee doelpunten gemaakt werden (4—2). Lvenzoo vlug werd dezen voorsprong door Picus geneutraliseerd, toen de Lindhovenaren handig gebruik wisttn te maken van eene kleine inzinking in de WSC-achterhotde. WSC her stelde zich evenwel; een serie hoek schoppen op hel Eindhovenscht doei bleven zonder resuliaat en juist in deze periode van absoluute meerder heid omstond een doelpunt voor Picus, wanneer bij een voorzet aan voerder van Eeten door de haroheid van het terrein den bal niet volledig kan raken en deze van zijn schoen in eigen doel ziet verdwijnen. Van ophalen ln de nog resteerende enkele minuten is geen sprake meer en is Picus de gelukkige, alhoewel WSC de overwinning niet onverdiend toegekomen zou zijn. De belangstelling voor deze ont moeting was wederom zeer groot de toeschouwers zullen wel geen spijl van hun bezoek gehad hebben. Wan neer WSC dit spel kan handhaven, zal de vereeniging over belangstelling niet te klagen hebben. De returnwedstrijd tusschen WSC 2 en HEC 2 eindigde wederom in eene overwinning voor de WSC- reserves. Het resuliaat was thans 7—0, hetwelk voldoende de meerder heid van WSC 2 aangeeft. JULIANA. l>e Zondag j.l. gespeelde competitie wedstrijd Juliana 2R.W.B. 2 eindig de in een mooie overwinning voor de VOETBAL UITSLAGEN VAN ZONDAG. HET ZUIDEN. Ie Klasse. Willem IILonga 33 NACEindhoven 51 RoermondNOAD 42 PSV-BVV 4—2 WillielminaM,VV 02 2e Klasse A. ZeelandiaAlliance 72 DONGEN—Gn dok 1—3 RBC—Breda 3—1 DoskoBredania 10 2e Klasse B VVV—HEC 3—2 TegelenBoxtel 51 Sittard—VOS 3—2 2e Klasse C. MVV 2—MZM 0—3 AACKerkrade 30 BleijerlieideSt.m. Emma 22 OhèvremontPalemig 20 Heerl, Sp. St.m. Hendrik 31 HoensbroekJuliana 21 3e Klasse B. De MuggenHKI 33 Boei meerZIGO 21 TSC—Hero 21 3e Klasse C WSC—Picus 4—5 Sportv. '20Sportv. '07 10 Reserve le klasse. NOAD 2Eindhoven 2 52 Helmond 2—PSV 2 4—2 Reserve 2e klasse A. Longa 2NAC 3 12 Alliance 2Bredania 2 00 RVV 2—NAC 2 3—3 Reserve 2e klasse B. PSV 3Tegelen 2 31 Helmond 3Eindhoven 3 01 RVV .3—VVV 2 4—3 Duivensport. Dat evenals andere jaren het „Hok de Luchtbode", te Waalwijk wederom schitterend succes heeft op de ten toonstellingen vooral ook „boven den Moerdijk" moge blijken uit eenige onderstaande gegevens. 10 November werden op de groote tentoonstelling te Rotterdam ingezon den negentien vogels, waarvan werden bekroond zestien stuks o m. met 4 eerste, 6 eere, 4 tweede, 2 derde prijzen en 6 Z E.V. 8 December werden geexposeerd te Maassluis elf vogels, te Boxmeer dertien vogels. Op denzelfden dag werden behaald Te Maassluis. Eerebeker voor besie collectie vllegduiven. Alle elf ex^m plaren werden bekroond met 2 eerste, 4 eere, 5 tweede, 2 vierde prijzen en 2 Z E.V. Te Boxmeer. Eerebeker voor beste collectie vliegduiven, Van de 13 vogels werden 10 bekroond.als volgt: 4 eerste. 7 eere, 5 tweede prijzen en een Z.E.V. Vermelding verdient, dat de vogels uitsluitend in de vliegklassen deprij zen behaalden. Voorwaar een mooi succes. MARKTBERICHTEN. GEMEENTERAAD. N1LU WKU1JK. Maandag 10 December j.l. kwam de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Afwezig M. v. d. Ven. De heer Wilgers merkt op, dat in de vorige vergadering besloten was de perceelijes land, waarvan sprake is in de notulen, voor acht jaar te ver huren. De Voorzitter zegt dat het hier een paar perceelen betreft die zijn vrij gekomen wegens vertrek der huurders naar elders. Dit land werd door een persoon gehuurd, doch door 3 of 4 personen geteeld en onderling verdeeld. De heer de Gouw vraagt of in zoo'r» geval ieder zijn pacht bij den Notaris moet betalen of bij den pachter. Voorzitier. Dit wordt gewoonlijk onderling afgewerkt en goedgevonden. De heer Wilgers zou het daarheen willen leiden dat in 't vervolg de per ceelen land publiek worden verpacht. De Voorziiter zegt dat men telkens voor zulke kleine perceeltjes geen Notaris kan laten komen. De heer Wilgers zegt dat er ook verschillende menschen naar gevraagd hebben. Hij zou daarom dit land dan ook in 't vervolg publiek verpachten. Na eenige discussie besluit men het vrijgekomen perceel publiek te verpachten voor 2 jaar. Ingekomen schrij ven gem. Haarsteeg naar aanleiding brandput Hoeven. De Voorzitter zegt nu een ander plan te hebben en hiermede na be spréking met B. en W. in de volgende vergadering te komen. De heer van Son dringt er nog maals op aan in de Hoeve toch zeker een put te leggen. Wordt besloten tot aanhouding volgende vergadering. De heer de Gouw zegt dat in de Kerksteeg de lamp stuk is en behoort te worden gemaakt. De Voorzitter'zegt dit toe. De heer Wilgers vindt de belasting aftrek voor noodzakelijk levens onderhoud zeer laag. De Voorzitter vindt een aftrek van f 400 niet laag, gezien den toestand der gemeente. De heer de Gouw zegt dat de groote gezinnen hier zwaar getroffen worden, Neem b.v. een huishouden van 5 of meer kinderen met een in komen van f 800. Wanneer hier be lasting af moet kan zoo'n gezin toch niet rondkomen. De Voorzitter zegt dat binnen een paar jaar de nieuwe belasting—wet in werking komt en hiermede een andere regeling. Hierna sluiting met den Chr. groet. RECHTZAKEN. KRIjGSRAAD. Een kwade avond! De soldaat J. v. D. uit Waalwijk, peddelde zonder licht op zijn rijwiel langs 's Heeren wegen te's-Hertogeu- bosch en kwam dus ln overtreding van de Motor- en Rijwielwel. Door een sergeant in den kijker genomen en gecommandeerd van zijn fiets te stappen reed de soldaat maar vooit en dacht aldus van een en ander vrij te komen. Doch hij werd in beide gevallen gestraft. Het zonder licht rijden kost hem 5 pop, het niet voldoen aan het bevel van den sergeant moet hij met een tientje boeten. GEMENGD NIEUWS. Het drama van „De Nieuwe Zorg." Men schrijft aan de Nieuwe Rott. Grt. In den nacht van 23 November, tijdens den zeer hevigen storm, is, gelijk men weet. in het Volkenrak, voor de monding van Roosendaalsche en Steenbergsche Vliet, vergaan het schip „De Nieuwe Zorg", beladen met suikerbieten voor de coöperatieve suikerfabriek Roosendaal, met aan boord schipper J. Meyer, zijn vrouw en drie kinderen, die allen een graf in de golven vonden. Een andere schipper, Mijerheeten- de, die in denzelfden nacht op eenige honderden meters van „de Nieuwe Zorg" lag, verklaart dat de sleepers in de haven hebben geweigerd hem en zijn collega binnen te halen, in de hoop dat zij later de noodvlag wel zouden hijschen, hetwelk den kapiteins der sleepbooten de mogelijkheid opent, een hoog, zelfs vijfdubbel sleepgeld, dikwerf 150 gulden, te vorderen, Aan gezien de schippers dit sleepgeld niet konden betalen, zijn zij in het Volkenrak voor anker gegaan, in de hoop, den nacht wel door te tob ben. Bijna den geheelen nacht bleef schipper Meijer aan dek, beschut door een pak zeildoek. Van elf tot half twee bleef hij in de kajuit. Tot elf uur had hij nog steeds de lichten van „de Nieuwe Zorg" gezien, daarna niet meer. Hij vermoedde, dat het schip een andere ligplaats had ge zocht. Bij het aanbreken van den dag zag hij evenwel tot zijn ontzetting het topje van de mast boven het water uitstaken. Schipper Mijer verklaart, dat, wan neer de sleepbooten gedaan hadden, wat van hen gevraagd was, deze doo- den niet zouden zijn te betreuren. Dagen zijn intusschen verloopen en nog steeds lag het schip op de plaats, waar het verging, met vijf lijken aan boord. De assurantie maat schappij weigerde het te bergen. Daarop heeft de Waterstaat zich het geval aangetrokken en is met de firma Hoogenboezem en van der Tak te Rotterdam overeengekomen, het schip te lichten. Eerst zou dit werk Zaterdag ge schieden, daarna weer Maandag. Door verschillende omstandigheden werd het telkens uitgesteld. Zaterdag bezocht de rijkspolitie, die dit drama met aandacht volgt, de plaats waar het schip is vergaan. Gisteren had de lichting plaats. Om 8 uur verzamelden zich de kapitein der marechaussees, jhr. Laman Trip, de loco-burgemeester van Steenbergen, de heer Swagemakers, de ambtenaar Rellinckhof van rijkswaterstaat, de marechaussees en gemeente-politie van Steenbergen en eenige persvertegen woordigers aan het Benedenras van den Roosendaalschen en Steenberg- schen Vliet en zij vertrokken van daar met de motorboot Adriana van Dordt (met kapitein Bosch), naar de plaats waar de mast van de Nieuwe Zorg, boven het water uitstak. De bok Kolossus II van W. v. d. Tak's Bergingsmij. ging er eveneens naar toe. Duikers hadden reeds kettingen onder de boot gelegd, die nu aan stonds werd opgetakeld..j Daarop ging men aan boord. In de roef vond men de lijken van de echtgenoote van den schipper en de drie kinderen van 5, 3 en l'/2 jaar. Je klnderijes waren ln nachthempje. De vrouw lag op den bodem met het kleinste kind onder zich. Zij zelf was geheel gekleed. Het lijk van den schipper werd niet gevonden. Dit wettigt het vermoeden dat schipper M<yer nog gepoogd heeft per roeiboot hulp te halen, want ook de roeiboot onibreekt. Aan boord zijn de lijken op kosten van de gemeente Steenbergen gekist en daarna zijn zij naar Steenbergen gebracht waar zij Woensdag ter aarde worden besteld. De boot De Nieuwe Zorg, 124 ton van schipper Mtyer Kamperland, is naar het Benedensas gesleept en ligt daar nu onder bewaking van de marechaussee, die een onderzoek instelt naar de hierboven genoemde beschuldigingen. Het sc*ip zal door de gemeente Steenbergen voor rekening van Water staat worden verkocht. ADVERTENTIëN. Heden overleed onze lieve Moeder, Grootmoeder en Overgrootmoeder Mejuffrouw Johanna Hendrlka Craeijo Weduwe van den Heer P. Br. van Santen, in den ouderdom van ruim 81 jaren. Sprang J. L. van Santen. A. P. van Santen van der Bent en Kinderen. Wed. D. Zijlmans van Santen en Kinderen. Amsterdam H. P. Br van Santen. Zutphen H. N. Br van Santen. J. A A. van Santen- Kumpe met Kinderen en Kleinkind Sprang. 12 Dec. 1928. Op de magere markt was de aanvoer van melk en kalfkoeien aanmerkelijk minder. De handel was tamelijk en dc prijzen bleven op dezelfde i hoogte. Jongvee was eveneens minder ter markt. Hier i was over het algemeen meer vraag en konden de oude prijzen dan ook gemakkelijk bedongen wor den. Dc aanvoer van graskalveren was gewoon. De handel matig en goed prijshoudend. Nuchtere fok- en slachtkalveren met tamelijk ruimen aanvoer, sluggen handel en weinig ver andering in de prijzen. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 11 December. Ter veemarkt wa ren heden aangevoerd: 213 paarden, 18 veulens, 1135 magere runderen, 98(1 vette runderen, 190 vette kalveren, 153 nuchtere kalveren, 201 gr^s- kalveren, 169 schapen of lamineren, 128 biggen, 10 hokken of geiten, 13 overloopers. Prijzen per kRo: koeien 27$ ii 32$ ct., 42$15 ct., 5052 ct., ossen 38 ct., 4013 ct., 16—49 ct.; stieren 36 ct., 39 ct., 43 ct., kalveren 6065 ct., 72$—77$ ct., 85—90 ct. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 200100, stieren 120470, graskalveren 10105, paarden 200300, slaclitpaarden 100—155, hitten 120—170, veulens 70— 100, fok nuchtere kalveren 2025, slacht nuchtere kalveren 1216, kalfkoeien 200 400, pinken 100150, vaarzen 160220, biggen I 1016, per week 1.752.over loopers 2026 gulden. Dc aanvoer van koelen en ossen op de vette markt was groot. Dc handel was gewoon en goed prijshoudend. Een prima spoelingkoc werd nog tot 3 ct. boven notecring verhandeld. Vette kalveren met gewonen aanvoer, langza- men handel en prijzen als gisteren. Een enkel pulkbest kalf werd nog tot 5 cent hoven notec ring verkocht. De aanvoer van stieren was tamelijk ruim. De handel was redelijk.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6