Oenkl aan llui Uisilekaarljes Oogarts Dnuring Bakkersleetling. Mi on Welti, van waalwijk J. v. d School Geerards lloor DIM gevraagd Algemeene Vergadering BloenieoHpzijo „Flora" afwezig. eenige Jongens 3VF0UW v. BeurilBn-Tanis Bakkersleerling, DIENSTBODE of Noodhulp. gevraagd De verhuring der kolenloods aan de Haven te Waalwijk. SLAGERIJ afwezig. R.K. Middenstandsvereeniging, Waa.wijk. Fa. Qebr. Teurlings Maandag 24 Dec., aanbesteden: H„ MI1MKE te houden op Donderdag 20 December» des Z H. de Paus en 't Eucharistisch Congres. Z.H. de Paus heeft in zijn consistorie een rede gehouden, waarin hij hei Eucharistisch congres te Sydnty ten zeerste prees. Het had veel bijge dragen tot verlevendiging van geloof en godsvrucht. Musselini. Musselini is nu ook Minister van koloniën geworden, hij beheerscht nu 8 departementen. Cadorno. Maarschalk Cadorno, opperbevel hebber der Itallaansche troepen tijdens den oorlog is plotseling overleden. De toestand van den Koning van Engeland De toestand van den koning ver betert eenigszins, hoewel de bezorgd heid nog niet geheel geweken is. Paraguay en Bolvia. Er zijn berichten gelanceerd over vechtpartijen en inname van forten deze zijn weer tegengesproken en hei gunstigst is dat beide landen tusschen komst toestaan. Engeland, Duitschland, Frankrijk. De drie Ministers van buitenland sche zaken hebben na de vergadering van den Volkenbondsraad een ver klaring afgegeven, die hoopvol slemt voor de oplossing van geschillen ir> de toekomst en voor den vrede in 't algemeen. BINNENLAND. Hel conflict in ae S. D. A. P. in Limburg. De opposanten in het bekende con flict in de S.D.A.P. in het gewest Limburg hebben gisteren een nieuwe socialistische partij geformeerd, die den naam zal dragen van „Sociaal democratische Volkspartij in Neder land". Tot voorzitter werd benoemd het Statenlid en gemeenteraadslid de heer Van der Ploeg. Tevens werd in concurrentie met den bestaanden Alg. Ned. Mijnwerkersbond een nieuwe mijnwerkersorganisatie opgericht, de „Limburgsche Mijnwerkersbond" ge naamd, waarvan de heer v. d. Ploeg eveneens voorzitter is. O. m. werd besloten tot het uitgeven van een eigen orgaan voor partij en vakbond, dat voorloopig wekelijks zal uitkomen. Het ligt in de bedoeling, zoo verne- wij, dat de opgerichte politieke ver- eeniging zich niet alleen zal bepalen tot Limburg, doch ook contact zal zoeken in andere provincies, van waar, naar de oprichters beweren, tal van sympathiebetuigingen ingekomen zijn. Het kroonprinselijk paar van België is in lndië aangekomen en door den Gouverneur in zijn paleis ontvangen, waar men bleef dineeren. De ontvangst was zeer hartelijk en de pers geeft enthousiaste artikelen. Men was zeer voldaan over de zeereis. De terugreis wordt in Mei gemaakt wederom met een schip van de Rott. Lloyd. De Rijksmiddelen brachten in November van dit jasr op f 42.561.579 tegen f 42,231.019 in November 1927 of 329.669 meer dan in dezelfde maand van het vorige jaar. In de eerste elf maanden van dit jaar brachten de Rijksmiddelen f 10.302.354 minder dan in dezelfde maand van 1927. NIEUWS UIT HEUSDEN Heusden, 18 Dec. '28 Donderdag 27 Dec. zal bij de R.K. Fanfare de officieele huldiging plaats hebben van twee voor de ver- eeniging zeer verdienstelijke personen, die vanaf hare oprichting, ruim 25 jaar geleden, naar best vermogen haar welzijn bevorderden, nl. van den heer L. de Mol, president en W. v. d. Pol, werkend lid. De fa. L. J. Veerman, die in October deelnam aan de Swan-etalage- wedstrijd*. behaalde van de 158 deel nemers den 6en prijs. Onze oud-stadgenoot, de Weled. heer G. A. D. van Andel, slaagde aan de Universiteit te Utrecht voor het doctoraal examen lndiologie. Zondagmiddag gedurende het Lof had alhier de opdracht plaats van de Zelatricen van het Apostolaat des Gebeds, welke werd verricht door een Z.Eerw. Pater Jezuret, geassisteerd door den Hoogeerw. heer Deken der Parochie. De uitslag van den 3en biljart wedstrijd tusschen Waalwijk en D.O.S. (Heusden) alhier gespeeld, is, dat Heusden won met 429 tegen 403. Tal van menschen werden de dupe van de gladheid op Maandag jl. Van meer ernstigen aard ondervond dit mej. H., die bij een val den pols brak, terwijl mej. de V. even buiten de Herptsche Poort zoo viel dat ge neeskundige hulp moest worden inge roepen. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 18 Dec. '28. Gladheid. Door de gladheid kwam Maandag morgen de heer C. O. te vallen en brak arm. De knecht van molenaar R. viel met de fiets en bleef wel 10 min. be wusteloos op den weg liggen. De bekende Minorcafokker P. Els- hout, die reeds 10tallen jaren aan de spits gaat van de beste fokkers in dit schitterend sportras, heeft op de groote internationale Omitliophiüa- tentoonstelling te Utrecht zijn naam wederom alle eer aangedaan. Met ze ven inzendingen behaalde hij onder zware concurrentie: 2e pr. Oude Haan, le prijs oude hen, le en 2e pr. jonge liaan, le en 3e pr. jonge hen. en 2e pr. trio, waarbij alle te winnen eereprijzen en de eollectieprijs voor de beste in zending. Benoemd. Mej. M. v. Besouw is benoemd aan de binnenkort te openen R.K. Bijz. Lagere school te St. Joachimsmoer. R.K. Bijz. Lagere school. De O.L. School te St. Joachimsmoer zal binnen korten tijd worden omge zet in een R.K. Bijzondere School. Jaar vergadering De liedertafel „Bel Canto" hield Zaterdagavond haar eerste jaarverga dering. De Voorzitter, de heer P. v. Bokstel, opende de vergadering, die door alle leden bezocht was. Uit het finantieel verslag bleek, dat Bel Canto er finantieel niet te schit terend voorstaat, wat, in aanmerking genomen wat de vereen, in haar eerste levensjaar reeds gedaan heeft, niemand zal verwonderen. Hoewel echter arm in kas kan de vereeniging roemen op het afgeloopen jaar, dat rijk is aan successen en het bestuur is er van overtuigd, dat wat Bel Canto in haar eerste vereen igingsjaar deed voor de burgerij, aanleiding moge zijn om de jeugdige vereen, gaarne te steunen en het haar mogelijk te maken, de door haar ingeslagen weg met hetzelfde» suc ces te vervolgen. De lieer P. v. Bokstel die voor den aandrang zwichtte om voor één jaar liet voorzitterschap der vereeniging te aanvaarden, legde den voorzittershamer neer. De heer T. sprak hierop een huldi gingswoord aan den oud-voorzitter, hem noemende de man, die alles voor de vereeniging was en wien niets te veel was als het B. C. betrof. Oudste van de vereeniging, was hij de trouw ste zanger, aanwezig op alle repetitie's, als bestuurslid fungeerde hij als voor zitter, doch nam zoo noodig volgaarne de werkzaamheden op zich van de an dere functionarissen. Niets was Pieter te veel en spr. kan niet voldoende woorden vinden om de leden te over tuigen dat B. C. aan den heer v. Bok stel veel verschuldigd is. In zijn plaats werd als Voorzitter met algemeene stemmen gekozen de WelEdelen heer L. J. v. d. Horst. Als bestuuursleden werden eveneens met algemeene stemmen herkozen de heeren P. v. Bokstel en Chr. Vesters. Collecte. Een Zeer Eerw. Pater Capucijn sprak Zondag j.l. in de 3 H.H. Missen over de arme Missie van Borneo. De derde schaal die voor dat doel rond ging, bracht het kapitale bedrag van ruim 558.op. Concert Bel Canto. De liedertafel Bel Canto heeft op waardige wijze haar len jaardag wil len vieren door het geven van een groot feestconcert. De jeugdige veree niging is daarin schitterend geslaagd. De concertzaal van den heer Jan v. Dun was goed bezet toen om bijna half negen de heer L. J. v. d. Horst het concert opende met 'n kort resumé over B. C. le levensjaar, daarin bij-, zonder huldigend de heeren P. v. Bok stel en J. Tuerlings, voor alles wat zij voor de vereeniging gedaan hebben. Vervolgens sprak hij 'n welkom aan de aanwezigen, speciaal aan de geënga. geerde solisten van den avond Mevr. Joh. v. Heusden-Aldag en Kees Heer ken s. Spr. noemde het een goede gedachte van B. C.. om te trachten iets te geven dat kunst genoemd mag worden. De liedertafel opende met „Domine Salvam fac". Met entrain, met gevoel en nuanceering werd dit koorwerkje uitgevoerd. Ook de andere nummers der liedertafel kregen een goede ver tolking. B. C. heeft wederom 'n keer te meer bewezen, dat er in Kaatsheu vel ook gezongen kan worden. De heer T. heeft z'n zangers aan z'n dirigeer stok hangen en verstaat de kunst, uit zijn corps alles te halen wat het pres- teeren kan. Mevr. v. Heusden-Aldag kwam met een repertoire, dat mogelijk voor het gros van het publiek iets te zwaar was, doch de aanwezigen hebben kun nen genieten van haar machtig sonoor, klankvol geluid, dat een timbre heeft, slechts weinige alten eigen. Een stem, in alle registers uitnemend verzorgd en zoowel in de diepte als in de hoogte niets verliezend van hare charme en gevoel. Met veel verdienste zong zij werken van Schubert, Wolff en Tus- sclienbnoek. Na de pauze werden haar door den heer T. bloemen aangeboden. t- De heer Kees Heerkens vulde het programma aan met een keur van Chopin's klavierwerken. De roep die den naam van den heer H. voorafging, heeft deze nog weten te overtreffen. De onovertroffen techniek, de soepel- ziin weergaloos. K. Heerkens verbaasde 't publiek met hetgeen hij presteerde en mocht, evenals het koor en mevr. v. Heusden-Aldag, telkens een warme ovatie in ontvangst nemen. bij: Fa. A. VAN DER WEE-COOLS Schoolstraat Kaatsheuvel. ADVERTENTIëN. Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, onze zeer geliefde Vrouw en zorgzame Moeder Helena Petronella Lenzholz, geb. van der Velden, in den ouderdom van 48 jaren. Jean Lenzholz. Maria Lenzholz Kaatsheuvel, 17 Dec. '28 's-Bosch is van 24 tot 31 Dec. GEMENGD NIEUWS. Carp's Garenfabriek door brand verwoest. Zondag heeft te Helmond een enor me brand gewoed, die het oudste en tevens het grootste fabrieksgebouw van A Carp s GarenfaOrieken, ge legen aan den Kanaaldijk, heeft ver woest. Omstreeks halttien in den ochtend werd de brand door den portier van de fabriek ontdekt. Ver moedelijk was het vuur ontstaan in de zakdoekenmakerij van de fabriek. De vlammen grepen zeer snel om zich heen en hoewel de Helmondsche motorbrandspuit spoedig ter plaaise was, liet het zich aanzien, dat deze het vuur niet alleen meesier kon wor den. Derhalve werd hulp ingeroepen van de Eindhovensche brandweer en binnen korten tijd was ook de motor- Orandspuit uit Eindhoven ter plaatse. Het vuur had zich inlusschen over de geheele fabriek verspreid en ook de kantoren, die in hetzelfde gebouw zijn ondergebracht, werden aangetast. Aan behoud van het gebouw viel dan ook niet meer te denken. De geheele fabriek werd verwoest, Van net drie verdiepingen hooge gebouw is niet veel meer dan een puinhoop overgebleven. De brandweer kon niet «eel anders doen dan uitbreiding van den brand naar andere gebouwen voorkomen. Uit de kantoren konden de boeken en andere bescheiden worden gered. Overigens is de geheele inventaris van de fabriek en van de kantoren verloren gegaan. De schade die door verzekering wordt gedekt, bedraagt eenige tonnen. Spoedig na het uitbreken van den brand waren de directie en vele au'o- ritelten op het terrein aanwezig. Vele honderden personen sloegen het schouwspel gade. De nieuwsgierigen hadden zich opgesteld aan den over kant van de Zuidwillemsvaarl in het Stadspark. Door dezen brand zullen ongeveer zeshonderd arbeiders werkloos wor den. Het tweede, kleinere fabrieksge bouw van Carp's Garenfabrieken.dat op ongeveer 600 M afstand staat, bleef gespaard. Het is nog niet bekend of ook deze fabriek, waar nog eenige honderden arbeiders werkzaam zijn, ten gevolge van den brand moet wor den stopgezet. Nader kan nog het volgende gemeld worden Tot ruim vier uur Zondagmiddag is de brandweer van Helmond en Eindhoven bezig geweest met de be strijding van het vuur. Er viel echter niets meer te redden. Behalve het hoofdgebouw zijn ook nog afgebrand de ververijen, die achter het groote gebouw waren gelegen Zijn van het groote fabrieksgebouw nog slechis de gescheurde muren blijven staan, van het nieuwere gebouw, waarin de ververijen zijn ondergtbracht. staat niets meer. Alle muren zijn ingestort. Van het hoofdgebouw is het dak in gestort. De bestrijding van den brand ging met groote moeilijkheden gepaard. Het vuur, dat gretig voedsel vond in de licht brandbare materialen in de fabriek, werd aangewakkerd dooreen feilen Oostenwiid. Bovendien vroor het hard, zoodat vooral in den aan vang, toen de hitte van het vuur nog niet zoo hevig was, veel bluschwater onmiddellijk ijs werd. De plassen ron dom het brandende gebouw bevroren onmiddellijk, zoodat bij het blus- schingswerk de grootste voorzichtig heid moest worden in acht genomen. Van sommige brandweerlieden waren broek en jas geheel overdekt met ijs. De wind was zoo fel, dat tot op acht k negen kilometer afstand van den orand verbrande snippers neerkwamen Verbrand zijn het groote fabrieks gebouw, de kantoren, de magazijnen met veel voorraad en de ververijen Uit de "kantoren is slechts een ge deelte der boeken gered. Omtrent den omvang van de schade konden wij geen nadere bijzonderhe den vernemen. Volgens ruwe schat ting zou de schade niet veel minder dan een mtllioen gulden bedragen. De Helmondsche brandweer bleef Zondagavond en zal ook gedurende den nacht bij de ruïnes blijven voor de nablussching en te bewaken Te Barsingerhorn is de onlangs benoemde gemeente secretaris en ont vanger met zijn auto in de diepe vaart langs het dorp gereden, waar bij het voertuig geheel onder water kwam. Het slachtoffer, de heer Dub belman, werd levenloos uit den auto gehaald De deelneming over dit droevige ongeluk is groot. Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, onze geliefde Schoon dochter. Zuster, Behuwd zuster en Tante Helena Petronella Lenzholz. geb. van der Velden, In den ouderdom van 48 jaar. Leveroy. Maria Alois v d. Velden Jean Alofs en kinderen. Geertruidenberg. Cornelia v. d Velden, Religeuse. Tilburg. Theodorus v d Velden, Religeus. Anna Cools v. d. Velden Marcel Cools en kinderen. 's-Bosch. A. Lenzholz T. Lenzholz-Fuchs en kind. Dusseldorj. J. Ler.zholz Sr. H. Lenzholz en Echtgenoote. KremsjDonau. P. Lenzholz, Echtgenoote en kinderen Roitenburgja N. L. Triem Lenzholz J Triem en Kinderen. Waalwijk Fr Lenzholz en Echtgenoote Helenabrunn. J. Lenzholz Echtgenoote en Kinderen. 17 Dec. *28. Gevraagd een Extern. THEO FESTEN, Beschuitbakkerij - WAALWIJK. WAALW1IK. VRAAGT voor hare veekoekentabriek, leeftijd 14 tot 16 jaar. 41757 Mevr, J. TIELENVAN WFLY Mr. v. Coothsti. 18, Waalwijk, vraagt tegen einde Januari eene nette door Mij. van Volks- en Levensverz. tegen vast salaris en provisie. Eisch is prima acquisiteur. Borgstorting ver- eischt. In verband met pen sioenrechten niet boven 33 jaar. Br. fr. met voll. inl. onder No. der advertentie aan het bureau v d blad 41766 zullen op om precies 12 uur 's nam. in het openbaar Voorwaarden: le. Onderhoud voor rekening van den Huurder. 2e. Huurovereenkomst voor 3 jaren of langer. naast de Putstraat W A A L W IJ K. J Wasch buitenshuis Loon f300.— f 50.— waschgeld. Heuvelstraat 105, 41767 TILBURG. TANDARTS. W A A L W IJ K, is vanaf Zaterdag 22 December tot Maandag 7 Januari 41752 Gekookte Ham per ons 32 Rouwe Ham 25 Gebraden Rosbief „30 Rookvleesch 28 Blokworst 2 2 Varkensworst 20 Leverkaas „25 Berliner Leverworgt 18 Haagsche Leverworst 10 P'eskop 15 Tongenworst 15 Thiinnger B oedworst 12 Bo erhammenworst 15 Tongen Ro'lade „25 Rookvleesch Rollade .25 Galantine „25 Pekelvieesch „23 Gewone Bloedworst per pond 30 Balkenbrei 20 Zult „25 Wegens het groote succes van onze RECLAME WEEK zijn wij besloten deze te verlengen tot en met de Kerstdagen. Dus van de vet gedrukte Vleeschwaren geven wij voor 1 ons l'/2 on" en voor 2 ons 3 ons enz. 41758 RUND- en VARKENSVLEESCH aaa coicurreerend n orij«. avonds om 8*1, uur in Hotel Verwiel. In deze vergadering zal door den Heer Directeur der Gemeente-Lichtbedrijven een uiteenzetting worden gegeven van de voordeelen verbonden aan het nieuwe Vastrecht tarief voor het verbruik van electriciteit. De vergadering is gratis toegankelijk voor alle belanghebbenden, dus ook voor niet-leden der vereeniging. Viert het Kerstfeest met bloemen in uw huis en doet uwe inkoopen in Hoofdstr., KAATSHEUVEL Telef. No. 55. Voorradig roode tulpen. Hulst rijk bezet met bessen. Kerstdennen. ZIET DE ETALAGE. Aanbevelend P. J. A. SNOEREN. SVCOC8. 41734

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 3