i DE ECHB (II IET ZÜIOEH Mededeeling. Denhl aan llun llisiietaariies Nieuwjaarswenschen VOOR KERSTMIS: L, van Blades &Zn. No. 101. Woensdag 19 Dec. '28. 51e Jrg. TWEEDE BLAD. In de Kerstweek zal on6 Kerst nummer, waaraan bijzondere zorg wordt besteed, verschijnen op Maandag 24 December. Het volgend nummer in die week verschijnt Zaterdag 29 De cember. Het Nieuwjaarsnummer ver schijnt Maandag 31 December. In dit nummer is gelegenheid tot het plaatsen van a f0.50 (dubbele grootte f1. bij vooruitbetaling te voldoen. Het daaropvolgend nummer verschijnt 5 Januari. Adverteerders, denkt met Uwe annonces op *t nummer van a.s. Zaterdag, dat drie dagen voor KERSTMIS verschijnt, dus een pracht-gelegenheid om Uwe ar tikelen aan te kondigen. De Administratie. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwyk, 18 Dec. 1928. Kamer van Koophandel voor de Langstraat. Verbindingen Westelijk Noordbrabant met Holland. Op uitnoodiging van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Breda zal Ir. M C. E. Bongaerts, Oud minister van Waterstaat, op 20 Dec. a.s. in den Kalhoiieken Kring te Roosendaal des namiddags om 3 uur 'n rede houden over „De verbindingen van Westelijk Noordbrabant met Holland". In deze rede zal meer in 't bijzonder de toestand en de beteeke nis van 'i veer Willemstad Numansdorp worden behandeld voor een betere yerbinding van het Zuiden des lands speciaal West—Brabant, met het Midden en het Oosten van ons land. De consul der Nederlanden te Piraeus waarschuwt tegen eenige Qrieksche firma's. Voor nadere inlich tingen kunnen belanghebbenden zich wenden tot het Bureau der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat. Raadhuis Waalwijk. Bij schrijven van 2 November 1927 werd door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat te Waalwijk aan den minister van Water staat verzocht om den weg Gorinchem —Andel—Heusden—Drunen in het Rijkswegenplan te doen opnemen. De Minister bericht thans dat bedoelde weg niet kan geacht worden een hoofdverbinding te vormen voor door gaand verkeer met motorrijtuigen als bedoeld in artikel 33, 1ste lid van de Wegenbelastingwet en hij daarom geen aanleiding kan vinden om plaat sing van dien weg op 't Rijkswegen plan te overwegen. Vital Haesaert over de hedendaagsche Katholieke plastiek. Voor een zeer aandachtig gehoor heeft Vital Haesaert Maandagavond in hotel Verwiel een boelende lezing gehouden over het werk voor heden daagsche Katholieke Kunstenaars( Jan Toorop, Albert Servaes, Thomas Groenendaal e.a.) Haesaert openbaarde zich als een geestdriftig bewonderaar van schoon heid. Maar we vermoeden dat achter den bewonderaar toch ook een be kwaam criticus zit, al toonde hij zich dezen avond niet „der menschen bit tere notwendlgkeit". waarvan Frens- sen spreekt. Vital Haesaert liet aan zijn eigen lijke lezing een algemeene kunstbe schouwing voorafgaan, die getuigde van een helderen geest en fijn gevoel. Hij legde vooral verband tusschen kunst en leven. Wie de kunst los maakt van het leven, breekt de har monie. Kunst moet zijn een uitstraling van het leven (het zieleleven) oin kunst te genieten moet het oog zuiver zijn en blijven. Spr. gaf dan aan het diep gaande verschil van den na—oorlogschen artist met de vorige generatie. De oorlog stelde den mensch in zijn naakt heid en scheurde de waden van waan. 't Was uit met spelerij. De mensch stond voor de harde werke lijkheid en werd gedwongen de inner lijke waarde van het leven te toetsen. Dat deden Toorop, Servaes, e.a. Spr. illustreerde dit met een mooie collectie lichtbeelden. Inderdaad bevestigde veel werk de uitspraak van Jac Maritain, dat wij van God de macht hebben gekregen de stof door den geest te bezielen. Spr. vertoonde reproducties van werken van Toorop. Servaes, Groe nendaal, v. Rees, Nicolas en Wie- Zeer uitvoerig stond hij stil bij 't werk van Servaes en Toorop. Vooral van Toorop gaf spr. een heerlijke belijdenis. Het geheel was zeer boeiend, sug gestief Een avond van fijn kunstge not. We hopen er zoo meer te krijgen. De vele thuisblijvers hebben iets heel moois gemist. De aanwezigen toonden zich zeer dankbaar. 'bij: Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. R K. Kiesvereeniging Waalwijk. De propaganda vergadering, waarin Dr. Moller zal spreken over het partij program, is wegens ziekte van den spreker tof nader order uitgesteld. De contributie inning over 1928 is be gonnen. Het is van zeer veel belang, dat de contributies zeer spoedig wor den voldaan, omdat uit de ingekomen bedragen de kosten moeten gedekt voor de komende verkiezing en om dat over het belangrijke jaar 1929 slechts als lid der kiesvereeniging kunnen worden beschouwd, zij, die de contributie over 1928 voor 1 Jan. 1929 hebben betaald. Katholieke kiezers, die wegens beroep of werk zaamheden herhaaldelijk langer dan drie dagen buiten de gemeente ver blijven, wordt aangeraden ter gemeen te secretarie in te dienen een „verzoek om bevoegdheid tot stemmen bij volmacht" formulieren zijn kosteloos ter gemeente secretarie verkrijgbaar. Het verzoek moet ingediend zijn voor 1 Januari 1929. Liedertafel Tot Bloei der Toonkunst Zondag j.l. hield bovengenoemde zangvereeniging eene zeer geanimeer de ledenvergadering in Café „'t Vosje". Van den heer J. Thijssen was het verzoek ingekomen om ontslag als bibliothecaris daar hij deze functie vanwege het directeurschap van de harmonie niet naar behooren kon waarnemen. In diens plaats werd de heer B. v. Bavel gekozen. Verder werd nog besloten gevolg te geven aan de uitnoodiging van „Euphonia"te Kaatsheuvel om binnen kort een harer concerten te komen opluisteren. Alsdan zal o.m. „Hol lands Glorie" van R. Hol met koper begeleiding door leden van „Eupho- nia" worden opgevoerd. W.G.V. Het is het bestuur der R.K. Waal wijksche gymnastiek vereeniging mo gen gelukken, den heer Sicher (keur- turnerj uit Alkmaar, bereid te vinden, in Waalwijk een cursus te geven. De heer Sicher was een van de turners van het Nederlandsch keur korps onder leiding van den Zwit- serschen keurturner George Miez en zijn landgenoot Melchior Wezel, voor de Olympiade te Amsterdam. George Miez behaalde op de Olym piade te Amsterdam het wereldkam pioenschap keurturnen, terwijl Neder land onder zijn leiding een goede plaats bezette. KERSTBOOMiN, - HULST, - ROODË TULPEN. Telef. Z99. WAALWIJK. 41763 Sicher, een leerling van George Miez, is een van de beste keurturner welke ons land bezit, daar hij bij de drie voorwedstiijden voor de Olym piade tweemaal de eerste plaats wist te veroveren. Reeds, in 1924 had Sicher de eer Nederland te vertegen woordigen te I.yon en dit jaar te Amsterdam op de Olympiade. De W.G.V. ontziet moeite noch kosten om hare leden het beste te geven wat te krijgen is en hoopt met de a.s. winteruiRroering (28 Januari) in de gelegenheid te zijn het Waal wijk- che publiek eens kennis te laten maken met dezen keurturner. De cursus v.in&t aan op Dinsdag 8 Januari. Uit voeringen. De N V. Gr ooi Tooneel, directie Joh. Langenak^n en Petro Beukman te Amsterdam hoopt binnenkort in Musis op te treden met „de Witte Non". De Rede? tafel Oefening en Vermaak stelt zich voor 2en Kerstdag des mor gens het g cwone Volksmatiné te geven en des avo nds een groot bal voor leden, donateurs,, introducé's enz. Hondensport. Zond? ig j.l. hield de Hondendresseer- club (o nder-afdeeling der Kynoiogen- vereen'/ging Waalwijk en Omstreken) eene v vergadering in het café van den heer y>s. Steenbergen aan den'Galgen- wie7.. Een geheel nieuw bestuur werd gelezen, hetwelk thans bestaat uit lieeren Jos. Pulles, voorzitter; los. Fite en bergen, seer.— penn. en D. v. d. Bo omgaard, comm. Als algemeen leider w<trd geezer.1 de heer Jac. Eijkens en R.K. Middenstandsvereeniging. Het vastrechttarief voor electriciteit De R.K. Middenstandsvereeniging houdt, blijkens achterstaande adver tentie, Donderdag a.s. een algemeene vergadering in Hotel Verwiel des avonds om 8'/2 uur, waarin ter sprake zullen komen de nieuwe tarieven voor het verbruik van electriciteit. De di recteur der gemeente-lichtbedrijven is bereid gevonden in de vergadering een uitzetting te geven van de voor deden die voor den verbruiker van electriciteit aan het vastrechttarief verbonden zijn. Waar het hier een zeer groot belang betreft voor alle winkeliers en ieder die een meer dan normaal verbruiker van electriciteit is, heeft het bestuur besloten de verga dering voor alle belanghebbende gra tis toegankelijk te stellen, dus ook voor hen, die geen lid van de R.K. Middenstandsvereeniging zijn. Wij raden de belanghebbenden ten zeerste aan deze vergadering zonder uitzondering bij te wonen. Gladheid. Tengevolge van de gladheid van 1.1, Maandag had de schoenmaker M. uit 't Loonsch Hoekje het ongeluk alhier te vallen en zijn arm te breken. Sjef van Dongen. Sjef van Dongen houdt 28 Dec. in den Stadsschouwburg te Tilburg eene lezing; er is een huldigings comité in wording. Woningbouw. Door de Baardwijksche Woning bouwvereniging is bij het Gemeente bestuur een aanvrage ingediend om gelden voor den bouw van vier arbei- derswoningen aan het Vooreind. R.K. Kliniek. Het doet ons genoegen te kunnen melden, dat het bestuur van het Wit- Gele kruis er in geslaagd is de kliniek in de Mr. van Coothstraat in stand te houden, nu zooals bekend met in gang van .1 Jan. a.s. de Eerw. Zusters- verpleegsters van O. L. Vrouw van 't H. Hart deze zullen verlaten. Met ingang van dien datum zal de Kliniek worden waargenomen naast Zuster van Baal, die met de kraam- verpleging belast blijft door Zuster Oomen uit Roelofarendsveen. Opening Winkelbedrijf der Firma F. W. van Liempt. Alhier. De Firma F. W. van Liempt, handel In Wijnen, Likeuren en Gedistilleerd, alhier heeft hare zaken uitgebreid door daaraan een winkelbedrijf te verbinden. De noodige verbouwing aan haar pand in de Grootestraat is gereed gekomen, zood .t het nieuwe bedrijf Zaterdag a s. wordt geopend. De winkel is in ouden stijl uitgevoerd en maakt een prettlgen indruk. We raden eenieder aan er eens een kijkje te nemen. Naast het gewone gedistii leerd vindt men er een uitgebreide keuze in allerlei likeuren, zoowel van de beste Holiandsche firma's als uit Frankrijk, Schotland, Duitschland, Rusland, Java. Jamaica enz. Ook alle wijnstreken en landen zult ge er vertegenwoordigd zien. Kortom de firma heeft ernaar gestreefd op haar gebied een eerste plaats in te nemen. Aanbesteding. Bij de door Burg. en Weth. gehou den onderhandsche aanbesteding van kantoorgebouwen voor den nieuwen dienst der Centrale Boekhouding op het terrein der gemeente gasfabriek werd ingeschreven als volgt: Wed. Aarts en Zonen f 1890 A. van Huiten—Krol f 2194 H. Maas t 2148 Treffers en Zn. f 2535 Het werk Is aan de firma Aarts gegund. Duivensport. Zaterdag en Zondag werd in de zaal van den heer J. van Helvoirt een onderlinge duivententoonstelling gehouden, waarbij 't aan belangstel ling van duivenliefhebbers niet heeft ontbroken. Aan den heer v. lersel, Tilburg, keurmeester was de taak de snel- gevleugelde dieren te keuren. Wij geven den uitslag in 't volgend nummer. Voor 't Kerstnummer ad- vertentiën uiterlijk tot Maan dag 9 uur. DRUNEN. Zaterdag 1.1. werd in café Vissers alhier de 2e wedstrijd gespeeld van het biljartconcours tusschen „Ons Genoegen" uit Waalwijk en „Ons Genoegen" uit v.m. Baardwijk De uitslag was als volgt: Baardwijk. Waalwijk. W. Pulles 66 F. Slaats 100 M. Pulles 91 Th v. Weert 100 J. Leijten 58 J. de Graaff 100 L. v. d. Geld 69 G. Slaats 100 M. v. Mierlo 56 A. Klerks 100 de Vries 100 v.Oudheusden 90 zoodat Waalwijk won met 150 punten A.s, Zaterdag zal de 3e wedstrijd plaats hebben tusschen „Amusement gevestigd bij J. van Loon te Besoijen en „De Lustige Spelers" te Drunen Daar beide clubs over goede krachten beschikken, belooft dit voor biljart liefhebbersweer een genotvolle avond DRUNEN. Zondag hield de Bond van Handboogschutters-gezelschappen zijn gewone Jaarvergadering van af gevaardigden in het Café bij den heer Th. Elshout, alhier. De Voorzitter, de heer W. van Heesch uit Waalwijk, opende deze bijeenkomst en heette allen welkom.. Door den Secretaris, de Wild uit Herpt, werd verslag uitgebracht over het afgeloopen boekjaar waaruit bleek dat er een batig saldo was. Daarna had de bestuursverkiezing plaats van de aftredende leden W. van Heesch, os. van Delft. v. d. Oord, G. de Wild welke allen werden herkozen. Verder werd besloten In het voorjaar een concours te geven voor den bond op de doelen van „Constantia" bij de leer Th. Elshout alhier. Er bestaar. plannen bij de afdeeling „Buiten Ver wachting" Vlijmen om in het begin 1929 een extra concours te geven op de overdekte doelen. De Gymnastiek en Athletiek-ver- eenfglr.g S H. J. heeft besloten 8Jan. een uitvoering te geven alsmede een demonstratie met medewerking van O. S S. uit 's Bosch. Opgevoerd zal worden „Het Huwelijkskantoor van anus Lijmgraag" en „De Vroolijke Plakkers. NIEUWKUiJK. Zaterdag j 1. vierde het echtpaar M. v. Schijndcl—Netten alhier zijn gouden bruiloft Een buurt- commissie had zich gevormd om het gouden echtpaar op dezen dag te doen blijken van de hoogachting die men het toedraagt. Reeds dagen te voren was deze commissie tn de weer geweest om het feest goed te doen slagen. Naast den prachtigen eereboog met toepasselijk geschrift, had men de woning van het gouden echtpaar in— en uitwendig smaakvol versierd. Des morgens begaf hetjubi- eerende echtpaar zich per auto naar de kerk, waar een plechtige H Mis werd opgedragen. Na de H. Mis werd een rondgang door het dorp gemaakt met de muziek voorop, waarna naar de woning van iet echtpaar werd gereden, alwaar ze bij aankomst werden toegesproken en verwelkomd door de jongejuffr. van Engelen. Namens buurtcommlssle en buren voerde hierna het woord de heer C. v. d. Water, die 't geschenk der buurt aanbood. In den loop van den dag mocht het jubileerende echtpaar tal van ondub belzinnige bewijzen van belangstelling ontvangen. Des nam circa drie uur kwamen de harmonie „De Eendracht" en de liedertaffcl „Oefening baart Kunst" een serenade brengen. Ook hierbij werd hartelijk gesproken en een geschenk aangeboden. Door den jongsten zoon van het echtpaar werd een woord van dank ge"bracht aan de vereenigingen en buurt voor de attentie op dezen dag aan zijn ouders betoond. Hierna zette de harmonie „De Kik- vorsch" het bekende lied in „Ik lust geen brood met spek en ik ben een lekkerbek" en toen kwam er de feest vreugde voor goed in. Tol laat in den avond duurde de feestvreugde en werd aan Tieneze en Suska nog menige ovatie gebracht. Bij al de felicitaties voegen wij nog gaarne de onze en wenschen het gouden paar eenmaa het diamanten feest toe. Deze week wordt alhier eer, derde postverzending ingelegd. De laatste buslichting voor deze verzen ding zal plaats hebben om 1.45 uur 8usrechthouders kunnen hun post afhalen om 3 uur. Een maatregel die hier toejuiching verdient. dezen avond zal berusten bij den heer M. juursema. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). De Afd. Sprang van het Ned. Werkl. Verbond „Patrimonium" kwam j.l. Za- teidagavond In 20e Jaarvergadering bijeen in de zaal van den Chr. Volks bond. De vergadering was druk bezocht. Bij afwezigheid van den Voorzitter werd de vergadering door den 2en Voorzitter, de heer C Klootwijk, ge opend, welke na het zingen van Psalm 68 vers 10 en het lezen van jesaja 40 voorging in Gebed. In een kort openingswoord wees hij op 's Heeren zegen welke de af deeling in haar 20 jarig beslaan heeft mogen ontvangen. Na het lezen van de Notulen der vorige vergadering welke na een kleine opmerking werden goedgekeurd, bracht de Secretaris, de heer W. M. Dalmaijer, een uitgebreid Jaarverslag uit, waarin hij wees op den groei der afdeeling, die met een klein ledental opgericht, thans is uitgpgroeid tot een afdeeling met bijna 100 leden. Een drietal bestuursleden, waaronder Voor zitter en Secretaris, hebben ook thans 20 jaren de vereeniging in hunne uncties gediend. Hij wijst er op dat, hoewel er vele tekortkomingen waren, er veel zegen voor onze gemeente van de aid. is uitgegaan en ook van hare onderafdeeling "De Hulpkas". Hij wekt op niet te verslappen, doch met ons beginsel voorop moedig voorwaats te trekken, daarbij alle klein gebeuzel overboord werpende. Spr. wijst op den tijd, dat n l. het geroep „Komt laat ons de banden verbreken en de touwen van ons werpen", steeds grooter wordt Zij er echter bij ons, aldus de secretaris, geen veiflauwen, doch opgewekt organisatorisch leven. De secretaris memoreert het vertrek van den heer C. de Roolj, die vele jaren als penningmeester met nauw gezetheid de finantiën beheerd heeft, waarvoor hij aan het adres van dhr. C de Rooij nog een woord van dank brengt. Aan het slot spoort hij aan moedig voorwaarts te gaan, eropuit te zijn te bouwen en te bewaren, en de liefde voor ons Verbond te be stendigen en niet in eigen kracht, doch in 's Heeren kracht voort te werken onder de leuzeOra et la bora". De tweede Penningmeester bracht verslag uit, waaruit bleek dat men wat de finantiën betreft tevreden kan zijn. Tot commissieleden tot het nazien van de boeken van den Penning meester werden benoemd Jac. v. d. Schans Jzn. en J. de Jong. Hierna kwam de bestuursverkiezing aan de orde. Aftredend waren J. J. Dalmaijer, W. M Dalmaijer, L. v. d. Hammen en J. W. Genuït. De Voorzitter, de heer J. Dal- malj r, werd op voorstel van der leden bij acclamatie herkozen. Met groote meerderheid van stemmen werden W. M. Dalmaijer en J. W. Genuït her kozen. In de vacature L. v. d. Ham men werd bij herstemming gekozen C. van Heijst. Besloten werd voorts op nader te bepalen datum dit 20 jarig bestaan feestelijk fe herdenken, waartoe de medewerking der leden verzocht werd, terwijl medegedeeld werd dat op uit noodiging van het Bestuur. Ds. van Toorn, Ned. Herv. Predikant te Rot terdam en mede-oprichter der afdee ling, bereid werd gevonden ter gele genheid van het 20-jarlg bestaan een herdenkingsrede te houden. Nog zal worden overwogen om hiervoor een openbare bijeenkomst te beleggen. Na een woord van dank voor de voor eenige dagen de HoogEerw. heer Abt Janssen. Naar we vernemen is hij vanuit Amerika hier gekomen on} na een kort verblijf alhier naar Versailles (Frankrijk) te gaan. ELSHOUT. Op dc jubileumtentoon stelling te Roosendaal, gehouden door de Eerste Roosenda?lsche Pluimvee— Konijnen—, Kanarie— en Sierduiven- vereeniging op 15 en 16 December, behaalde onze dorpsgenoot de heer Ant. v. d. Wiel met Patrijs Leghorn hen een 2en prijs, met Patrijs Leghorn haan een 2en prijs met eereprijs, met Welsummers een eervolle vetmeldfng. Gezien de ruim 400 inzendingen een mooi succes. CAPELLE. Tot ouderling bij de Ned. Herv. Kerk te dezer plaatse is herkozen de heer G. Koenen en ge- kozen de heer G. v. d. Schans en tot diaken zijn herkozen de heeren J. de Groot en j v. Pelt Mzn. De heer J. C. van Os is gekozen als notabel der Ned. Herv. Gem. a d. Loonschendljk, de heer A.Paans heeft zijne benoeming als diaken der Ned. Herv. Gem. a. d. Loonschendijk aan genomen, terwijl de heer J. van der Schans als zoodanig heelt bedankt. De heer C. Dank Is gekozen tot diaken der Geref. Kerk alhier. De tijdens de godsdienstoefening in de Ned. Herv Kerk alhier gehouden collecte voor de generale kas heeft opgebracht 152.90. As. Donderdag des avonds zes uur hopen de kinderen der Chr. en Zondagsscholen a. d. Loonschendijk het Kerstfeest te vieren in de Ned. gesloten en ging W. M. Dalmaijer voor In Dankgebed. A.s. Donderdagavond om 6 uur zal in de Ned. Herv. Kerk alhier met de kinderen der Zondagschoolvereen. Kerstfeest worden gevierd onder lei ding van Ds. v. Willigen van Capelle. De werkman J. Nieuwkoop, Maandagmorgen op weg naar zijn werk te Tilburg, kwam onder Loon op zand door de gladheid van den weg met zijn fiets zoodanig te vallen dat hij een been brak. Hij werd door den geneesheer van Loon op zand, welke geneeskundige hulp had ver leend, per auto naar zijn woning alhier vervoerd. Onze damclub „D.V.O." gaat a.s. Dinsdag (len Kerstdag) naar Heusden om een wedstrijd te spelen tegen de Heusdensche Damclub, voor de door deze laatste vereeniging uitgeschreven nederlaag—wedstrijden. De Christ. Gem. Zangvereen. „Exelsior" alhier geeft 2e Kerstdag des avonds half zeven een uitvoering in het Ned. Herv. Kerkgebouw. Er is onder de bekwame leiding van haar directeur, de heer Alb. Christ te Capelle, ijverig gerepeteerd en we mogen dan ook veiwachten dan de liefhebbers van zang hier een mooien avond te wachten staat. Het program is goed verzorgd en bevat een 12 tal nummers, waaronder naast een 8 tal koren, een tweetal sopraan—solo's en een tweetal dubbel kwartetten. Men zal goed doen de uitvoering dezer jonge vereeniging, waaronder goede krachten schuilen, te gaan

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 5