I Je Echo van bet Zuiden" Je Echo van bet Zuiden" P RECHTZAKEN. Denkt om Uwe advertentie voor 't nummer van aanst. Zaterdag. WASPIK. Door het bestuur der Harmonie „Volksvlijt en volksver maak" alhier is besloten in den tuin nabij de Harmoniezaal een nieuwe muziekkicsk te doen bouwen. Bij den Heer J. V. te Waspik- Boven werd in den nacht van Zater dag op Zondag een ruit ingegooid. De politie is den dader op het spoor. Maandagmorgen botste een auto tegen de woning van den Heer B. te Waspik-Boven. De auto werd ernstig beschadigd. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. RAAMSDONKSVEER. Vrijdag zal door de Jongelingsvereen. „Obadja" een Wijdingsavond worden gegeven. Dhr. C W. van Dongen werd door de Gecombineerde vergadering van Kerkeraad, Notabelen en Kerk voogden gekozen tot lid van het Schoolbestuur in de plaats van dhr. C Boezer, altredend. Door stemgerechtigde lidmaten der Herv. Kerk werden gekozen tot notabelen de heeren A. J. Knaap en W. J. Lankhuijzen. De Kerslfeestvlering met de kinderen der Christ. School op het Dorp zal Woensdagavond gehouden worden. MADE. Op 25 en 26 Dec. zal in de zaal van café .De Nijverheid" van den heer W. Rullens alhier een groote provinciale tentoonstelling gehouden worden van postduiven, door de postdulvenvereen. „De Snelvliegers" Prachtige prijzen, medailles en aan moedigingspremie voor de verstko- mende duif zijn beschikbaar gesteld Als keurmeester zal optreden de heer Joh. van der Horst uit Klundert. De landbouwer N. viel bij zijn werkzaamheden van den zolder en brak een pols. Dr. Houpst verleende geneeskundige hulp. LOON-OP-ZAND. Maandag is op huize Weltevreden te Vught overle den Jhr. H. F. J. M. Verheijen. De plechtige uitvaart heeft aldaar Vrijdag te tien uur plaats en de be grafenis daarna in 't Familiegraf te Loon-op-zand. Jhr. Verheijen, die in Den Haag geboren werd, was jaren secretaris van het College van Regenten over de gevangenissen te's-Hertogenbosch, secretaris van de Militie-en Keurings raden hier ter stede en candidaat- notaris. Ook was Jhr. Verheijen lid van de Ridderschap in Noord-Brabant. Bij koninklijk besluit werd jhr. Verheijen een medailje toegekend wegens het den 23en Januari 1886 met levensgevaar redden van twee jongens van 10 en 12 jaar, die door het ijs gezakt waren. De overledene was begiftigd met het ridderkruis van de orde van Oranje Nassau. Met jhr. Verheijen is een edelman heengegaan van hooge levensopvatting. LOON OP ZAND. Onze Kon. Erk harmonie „Concordia" gaf Zondag avond haar eerste winterconcert. De zaal was tjokvol. Onder leiding var den zeer bekwamen instructeur, den heer A. A. Oroot uit Tilburg, werkte de harmonie haar programma keurig af De nummers Jubel Ouverture van Weber, Tatjana, Intermezzo van Lind say, Musikallsche potpourri van de nieuwste operettes van Rubad en Tannhiüser van Wagner behaalden veel succes. Het verdere deel van het program, een kluchtspel in 3 bedrijven „De Erfprins en Theewis als kindermeid", deed de aanwezigen schudden van het lachen. De voorzitter van Concordia bracht dank voor de zeer talrijke opkomst en het welslagen van het zoo buiten gewoon geanimeerd concert. Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel .Oefening en Vermaak", Musis Sacrum. KERKNIEUWS. Priester—Jubilea. Kapelaan J. Sanders van de parochie St. jan in Kaatsheuvel en de oud— Waalwijker de Weleerw. heer Fr. Hoffmans kapelaan van St Jan inden Bosch, herdachten Dinsdag 18 dezer hun l2'/a jarig priesterfeest. Aan beide onze hartelijke felicita ties. OndeY groote blijken van belang stelling heeft de Zeer Eerw. heer P. H. H. van Eyl pastoor te Udenhout den dag gevierd, waarop hij voor 25 jaar benoemd werd tot pastoor aldaar. AGENDA'S. WAALWIJK, Donderdag 8—10 uur. Gymnastiek voor de leden B G,V. Donderdag8'/auur. Repetitie W.Q.V. Qymnastieklokaal. Donderdag 8'/2 uur. Vergadering R.K. Middenstand, Hotel Verwiel. Zaterdag 3'/a uur. Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub W.E K. Zaterdag half negen. Repetitie Lie dertafel-Oefening en Vermaak SPORT. H. E. C. De wedstrijd voor ons tweede elftal tegen Wapen van Heusden is Zondag j.l. wegens terreinafkeuring niet door gegaan. Zondag a.s. zal ons eerste elftal wederom voor de competitie een thuiswedstrijd spelen en wel tegen Boxtel waarop wij Zaterdag a.s. zullen terugkomen. R. W. B. Eindelijk de eerste overwinning. De reis naar den Bosch is dus niet tevergeefsch geweest, juist nu de 2 punten zijn behaald op den voor- naamsten tegenstander is bet succes nog mooier. 3—1 Is een mooi resul taat. De wedstrijd zelf is zeer spannend geweest, er werd door onze nationaal gestreepten heel wat beter gespeeld dan tegen Helmondia. Voor de rust is er van eenige overmacht niets te merken. Sportvereeniging speelde lang niet slecht, rust ging in met blanken stand. Na de thee is RWB sterker, telkens worden de vleugelspelers door onzen centervoor aan het werk gezet, welke den bal steeds voor het doel brengen doch het wil nog niet lukken, onze rechtsbinnen heeft even later echter succes wanneer hij een harden center nog juist voor de achterlijn te pakken krijgt en met een scherpen schüiver het eerste doelpunt maakt. Spoedig daarop maakt de linksbinnen als de keeper van Sportver. den bal niet vlug genoeg wegwerkt kalm het 2e punt. Sportver. geeft echter nog niet gewonnen, doch onze middenlinie verplaatst het spel. Onze achterhoede moet er echter meermalen aan te pas komen en doet dit op solide wijze, terwijl onze doelman in uitstekenden vorm Is, zoodat er voor Sportver. geen kans is, echter even voor het einde krijgt Sportver. wegens onop zettelijk hands een penally, welke onhoudbaar wordt ingezet 1—2. Even wordt het nog onzeker, totdat onze rechtsbuiten met een harden schuiver zijn club de overwinning verzekert RWB won alleszins verdiend met 3 1. Beide elftallen waren onvolledig, terwijl Sportver. met slechts 10 spelers uitkwam. DRUNEN. Zondag speelde onze Voetbaiver- eeniging „Sporters" tegen L. en S." uit Boxtel. In een fraai gespeelden wedstrijd moest „Sporters" verliezen met eind stand 4—1. HEUSDEN. De wedstrijd HEC 2 (Waalwijk) Juliana I (Heusden) kon Zondag niet gespeeld worden wegens ongeschikt heid van het terrein. Wi nterhanden Wintervoeten Schrale Uppen Ruwe Huid "".MARKT BE R IC H T E N~ De diefstallen te Heusden. In hooger beroep werd ter verant- woording geroepen A. A. v. d. S 26 aar, geboren te Nieuw-Lekkerland, keilner te Heusden. Verdachte stond in eerste instantie voor de rechtbank ter zake, dat hij op 5 Mei 1927 le Heusden uit het Patronaatsgebouw een bedrag van 3 heeft weggenomen door middel van een valschen sleutel. Wegens gebrek aan bewijs werd verdachte ter zake vrijgesproken, doch het O M. kwam van het vonnis in ïooger beroep. Verdachte was niet verschenen. Na uitvoering getuigen verhoor eisch- e de adv.-gen. in hooger beroep een 'aar gevangenisstraf. Uitspraak 31 Dec. a.s. Dezelfde verdachte stond destijds terecht terzake, dat hij op 2 Maart 928 te Heusden uit de woning van zijn broer L. J. v. d. Staak een kistje nhoudende een bedrag van f 200, polissen en andere papleren heeft ontvreemd. Ook van deze aanklacht werd ver. dachte uit gebrek aan wetteliik bewii vrijgesproken en kwam het O.M. van die uitspraak in hooger beroep. Getuige J. Warmenhoven, wacht meester dtr marechaassée, Den Bosch verklaarde als voor de rechtbank, dat hij aan den Vlijmenschen weg den keilner Kuijpeis uit Nijmegen had ontmoet, die hem verklaarde met verdachte, dien hij in een dancing in Brussel had ontmoet, op diens kamer aldaar te hebben vertoefd en daar gezien, dat verdachte geld in een kistje en geldswaardige papieren had, welke naar verdachte zelf vertelde, afkomstig waren van een diefstal bij familie te Heusden. Bij onderzoek door getuige bleek ook, dat het hiér ging over den in de dagvaarding omschreven diefstal, ge pleegd tijdens afwezigheid der familie, üetuige deed een uitvoerig verslag van zijn onderzoek en de wijze waarop hij de wegen van verdachte was na gegaan. üetuige Wed. Merks, hotelhoudster te Heusden verklaarde, dat verdachte in haar logement heeft gelogeerd, tijdens het Carnaval en zich behoor lijk had gedragen. Op een avond, toen hij een kamer besteld had, is hij niet meer teruggekomen om die te betrek ken. Daarna kwam een wachtmeester der marechaussée met een collega een onderzoek instellen. Getuige kan ver verder geen bijzonderheden mede- deelen. Getuige A J. Marbais, chauffeur te Heusden, voor de rechtbank niet als getuige gehoord, had verdachte op diens verzoek tegen vooruitbetaling van f 5.25 per auto op 2 Maait naar Den Bosch gebracht. Maak er in Heusden maar geen praat van, had verdachte gezegd. Getuige Lauwers, rijksveld wachter, Den Bosch had verdachte in den morgen van 3 Maart aan de Breede Haven te Den Bosch zien staan. Verdachte had toen daar in de nabijheid in hotel: De drie Linden" den nacht doorgebracht. Qetuige A. van Thlel, kassier bij de firma van Lanschot, Den Bosch, verklaarde dat verdachte zich in dtn morgen van 3 Maart, zoodra het kan toor geopend was aan het loket ver- voegde om ongeveer f 100 Neder- landsch geld in te wisselen tegen Belgisch geld. Getuige Kuijpers, keilner te Nijme gen, was in Maart kok te Brussel, maakte ineen danshuis aidaar kennis met verdachte en ging mee naar diens kamer. Daar vertelde hem verdachte het avontuur van zijn diefstal bij de familie in Heusden of Waalwijk, waar hij langs de achterdeur was binnen gekomen en met den buit lar.gs de voordeur verdwenen was. De papteren ten name der familie had getuige in Örusse! gezien en in de handen gehad. Verdachte overwoog op een of andere manier de polissen die voor hem geen doch voor de familie wèi waarde hadden op een of andere wijze terug le zenden. Getuige kwam nader tot de ontdekking, dat verdachte ook hem bestoien had voor een bedrag van 100 francs, welk geld getuige in zijn jas zak bij zich droeg, toen hij met ver- dachte was meegegaan. Volgens getuige wachtmeester van Warmenhoven zou verdachte het ge ledigde kistje in de Maas geworpen hebben. Getuige deed voorts verkla ringen in zake de wijze waarop ver dachte in Brussel zijn brood verdien de. Hij zou zich daar met niet te noemen praktijken hebben bezig ge houden en voorts van de opbrengst van djefstallen van den eenen dag in den anderen hebben geleefd. Door de familie was eerst de zaak aangegeven en deze aangifte later weer ingetrokken. De verdediger sprak als zijne meening uit, dat het gerechtshof wel evenals de rechtbank rekening zou houden met de bezwaren der familie om terzake te worden gehoord. De president merkte echter op, dat 't niet vaststaat dat het gerechtshof rekening zal houden met de bezwaren der familie. Aan bet gerechtshof is momenteel niet bekend waar veidachte zich op houdt. Om in deze strafzaak een familielid van verdachte als getuige te doen hooren werd de verdere behandeling dezer strafzaak uitgesteld tot 4 Maart 1929. Aanrijding door schuld. J. H. D. 26 jaar uit Vlijmen, thans wonende te 's-Bosch, bierbottelaar reed met een vrachtauto op den Vlij menschen weg en zou opzettelijk C. H. Kouwenberg hebben aangereden. Volgens Kouwenberg bestaat er een oude veete tusschen beiden. Qetuige A. van Vugt. tuinier te Vlijmen, had gezien dat verdachte Kouwenberg. niet raakte, maar of er ruimte tu3schenbeide was weet hij niet goed. Getuige J. de Oouw. grondwerker te Vlijmen, zag dat Kouwenberg voor den naderenden vrachtauto uitweek die naar hem inreed Het O M arhtfp verdachte In ieder geval, al had hij het niet opzettelijk gedaan, schuldig aan het in het gevaar brengen van het verkeer. Het O. M. eischfe bevestiging van het vonnis van het Kantongerecht f 15 boete. De president en de Officier waar schuwden verdachte ernstig de fami lie Kouwenberg met rust te laten. In dien verdachte zulke streken uithaalt van opzettelijk aan te rijden dan zal hij terdege met de rechtbank te ma ken krijgen. Veidachte beloofde de familie Kou wenberg niet te zullen hinderen. Politierechtbank. J. v. H 45 jaar, arbeider te Vlij men had op 26 Aug. N. de Laat aldaar mishandeld door hem klappen te geven. Ze waren eerst uit geweest, waren beste vrienden, doch üoor den borrel kwam er ruzie en vielen er klappen. Conform den eisch werd verdachte wegens mishandeling veroordeeld toi f 10 boete. Een rare begroeiing H. J. B. 38 jaar, smid té Kaatsheu vel had zich te verantwoorden we gens mishandeling op C. M, de Kort aldaar. Deze had een stukje tuin ge huurd en ging op 17 Aug. eens kijken hoe daar de kool groeide. Wat kom jij hier doen? had ver dachte^ gevraagd, die met De Koii begon te steggelen en hem betwistte het recht te hebben daar ter plaatse te komen. De smtd werd zelfs zoo kwaad dat hij De Kort met een ijzer te lijt wilde en hem vervolgens mis handelde. Getuige P. J. de Kort. een broer van den mishandelde had een en ander gehoord en gezien en verklaarde dien aangaande. Wegens mishandeling werd ver dachte conform den' eisch veroordeeld tot f 10 boete. Rechtzaken. Stond terecht A. v. B. 37 jaar los werkman te Kaatsheuvel verdacht van overtreding der Jachtwet. Verdachte ontkende in een boschje te hebben gestroopt. Hij had zich be vonden aan den openbaren weg. Je bent gaan loopen, de veldwach ter kon je niet krijgen, zoo hard holde je, aldus de president. Nie waar, zeide verdachte. Ik zou geen veldwachter willen zijn als ik niet zoo hard kon loopen als een strooper We zullen de zaak aanhouden tot 3 Jan a.s zeide de president, dan zuilen we eens hooren wat de veld wachter er van zegt. ATTENTIE. Verschillende berichten, Ingezonden stuk, enz., moeten tot een volgend num mer blijven liggen. Wij verzoeken opnieuw dringend een en ander tijdiger in te zenden om teleurstelling te voorkomen. GEMENGD NIEUWS. De zeventig bereden bandieten die dezer dagen in het Mcxicaansche stadje Jicotopec 22 meisjes uit een bioscoop haalden en ontvoerden zijn met één slachtoffer minder, maar terwijl hun eigen gelederen met drie man gedund waren, in de bergen aangekomen. Het twee-en-twlnligsle meisje toch aldus meldt de „New York Herald" heeft onderweg weten te ontvluchten. Met gehavende kleeren, overdekt met bloedige schrammen en verwond door 12 messteken is het arme meisje door een patrouille aan den weg langs den voet van den berg Colima gevonden. Het is de 17-jarige Anita Garcia Ybarra Otschoon toiaal uitgeput, heeft zij 't verhaal van haar wedervaren kunnen doen, waarbij bleek dat men haar heeft laten loopen, toen zij het hoofd der bende en 2 zijner manschappen met een mes had gedood. Later vond zij een paard, waarop zij terugkeerde totdat haar krachten haar begaven en zij neerviel. Eergisteren is te Parijs in zijn villa in de Rue Buis de Boulogne 'n Nederlandsch rentenier de heer Herman Goldsmidt, vermoord. De vermoorde was 56 jaar, oud Indisch man, en voorheen lid der directie van Tels' Handelsmaatschappij. Sedert eenige jaren woonde hij hier geheel terugge trokken als rentenier met een knecht Victor Jouan geheeten. In de Neder- landsche kolonie te Parijs was hij geheel onbekend. De moordenaar een zekere Raimond Bernard, was bankemployé, 25 jaar oud en met den heer Goldschmidt bevriend. Zooals hij meer deed, kwam hij ook op den dag van den moord den heer Goldschmidt 's ochtends om halfnegen opzoeken, die zich op de eerste verdieping bevond. Kort daarop hoorde de knecht, dfe op de tweede verdieping aan het werk was een luid geraas, alsof een meubelstuk omverviel. Op hetzelfde oogenblik schmidt te blaffen. Jouan snelde naar beneden en ontmoette in de vestibule Bernaid die nem op kalmen toon toevoegde: „Victor, ga naar je meester; hij heeft je huip noodig!" Toen de knecht zich daarop omdraaide om weer i.aar boven te gaan hoorde hij 3 revolver schoten. Instinctief bukte hij, terwijl de kogels langs zijn ooren floten. Bernard vluchtte daarop naar de rookkamer, terwijl Jouan de politie opbelde. Even daarna weerklonk uit de rookkamer een schot en zakte 8ernard zwaar gewond ineen. Toen de politiebeambten verschenen, trachtte hij nog op hen te vuren, doch men slaagde er in hem tijdig te ontwape nen. Op de eerste verdieping werd de heer Goldschmidt in bewusteloozen toestand aangetroffen. De beide gewonden werden naar het ziekenhuis overgebracht. Üe heer Goldschmidt overleed daar onmiddel lijk na aankomst, terwijl Bernard in den loop van den dag eveneens bezweek. Gisteravond is in het kasteel van Snelleghem bij Brugge brand ontstaan. De eigenares bevond zich met haar oudste kinderen in de salon toen plotseling dikke rookwolken binnendrongen. Alvorens door het personeel en de dorpelingen hulp kon worden verleend, stond het geheele gebouw in lichtelaaie. Met de grootste moeite konden de 5 jongste kinderen die reeds te bed lagen, worden gered. Tegen middernacht was de brandweer van Brugge ter plaatse, doch slechts een klein gedeelte van het kasteel kon voor vernietiging worden benoed. Al het overige is een prooi der vlammen geworden. In het kasteel bevonden zich kostbare tapijten, schilderijen collecties etc. De schade wordt geraamd op 3'/a milioen francs De ramp moet te wijien zijn aan een. defect in de centrale verwarming, In Peruaansche politieke kringen is men algemeen van opvatting, dat de oorlog tuschen Bolivia en Para guay in vollen om ang zal uitbreken, indien niet dadelijk krachtige maat regelen getroffen worden. Berichten uit Asuncion melden, dat een Paragueesch eskadron de forten Mariscal en Loper hebben heroverd na een gevecht van 8 uur, waarbij de Bolianen twee officieren en talrijke manschappen en de Para- gueezen een luitenant en elf soldaten verloren. Machtige invloeden zijn aan het werk om een oorlag tusschen Bolivia en Paraguay te voorkomen. De Paus, de volkenbond, koning Alfonds. Kellogg, allen dringen bij de regeeringen aan om den oorlog te vermijden. Ofschoon offieele berichten ontbre ken, deed de Paragueesche zaakge lastigde het staatsdepartement weten, dat Paraguay wel het aanbod tot be middeling van de Pan-Amerikaansche conferentie wil aanvaarden. Men meent te weten, dat de verte genwoordiger van Bolivia ook het verlangen uitte de bemiddeling te aanvaarden maar het kan, dat hij schadeloos voor de Paragueeschen aanval op het fort Vanguardia vraagt. Het bericht van een Zuid-Ame- rikaanschblad, volgens hetwelk belang rijke hoeveelheden Duitsch oorlogs materiaal w.o. vier vliegtuigen, Santa Fé gepasseerd zijn om naar Bolivia te worden gezonden, wordt van* be voegde zijde te Berlijn met beslistheid tegengesproken. Sinds het einde van den oorlog zijn in Duitschland geen vliegtuigen voor oorlogsdoeleinden gemaakt en zijn dergelijke vliegtuigen door Duit- sche reederijen niet vervoerd. In de geboorteplaats van Amundsen Borge bij Sarpsorg i9 Zondag een gedenksteen voor Amund sen onthuld. Vele duizenden perso nen uit de naaste en verre omgeving waren bij de onthulling tegenwoordig. Na een herdenkingsrede verrichtte kroonprins Olaf de onthullingsplech tigheid. Prins Olaf wees er op, dat het Noorsche volk geen beter voor beeld voor moed en ondernemings geest kan vinden dan Roald Amund sen. W Aan ruim 84 pCt. van slle woningen in Groot Waalwijk wordt bezorgd. (De samenlezers nog niet meegeteld Wat zegt U dat Dat eene advertentie in dus bijna alle Ingezetenen onzer ge meente bereikt. - En voor de omgeving is 't al vrij wel 't zelfde, ook daar wordt de kring elke week steeds dichter toegehaald. i i i I I' I I Doos3Q-6Q-90ct.Tube80cf Bij Apoth.en Drogisten SENE t>oo ELKE PLEK 2—2. 2—1. 1—5 5—0. 0—1. 3—3. VOETBALUITSLAGEN VAN ZONDAG. N. V. B. HET ZUIDEN. Ie klasse. Willem II—PSV BWRoermond 2e klasse A. MiddelburgDongen 2e klasse B. De Valk—VOS 3e klasse B. Hero—ZIGO 3e klasse C. Zalt-HommelPicus (onder protest van Z.-B.) Sportver. 1907 —RWB 1—3 Reserve le klasse. Willem II 2-- Eindhoven 2 3—1. Reserve 2e klasse B. De Valk 3Helmond 3 14. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 18 December. Ter veemarkt wa ren heden aangevoerd: 330 paarden, 28 veulens, 1125 magere runderen, llfiO vette dito, 220 vette kalveren, 121 nucht. kalveren, 211 graskalveren, 399 schapen of lammeren, 45 biggen, I bokken of gelten en 15 overloopers. Prijzen: koeien 27}—32J ct., 43—40 et., 5052 ct., ossen 38 ct., 1013 ct., 4650 ct., stieren 35 ct., 39 ct., 13 ct., kalveren 02}—67} ct., 75—80 ct., 85-90 et., alles per K.G-., melkkoeien 200— 405, stieren 130—480, graskalvercn 45110, paarden 200—300, slachtpaarden 100—150, hit ten 100— 175, veulens 70—100, kalfkocien 200 400, pinken 100160. vaarzen f 160220, big gen 1015, overloopers 2030, fok nuchtere kalveren 2028, dito slacht 12—19, alles per stuk, biggen 1.701.90 per week. 449ste STAATSLOTERIJ. TREKKING 18 DECEMBER. 3c Klasse 2e l(jst. (Naar de voorloop!ge lijst). Prijs van 5000: 17100. Prijs van 2000: 9258. Prijs van 1000: 5417 15768. Prijs van 400: 1915 9670 10217. Prijs van 200: 3212 1531-1 15793. Prijs van 100: 012 11908 20356.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6