Onze W. S. fi. I.-Puzzle en Raadsels. Meer dan 500 Machines geplaatst tn Waalwijk en Omstreken. Houtkoop. Houtkoop gï BIERLAAGH-f. d. BEDDEN J. ELEKAN fin P. Odenkirchen Filiaal E. H W. O.: L. VOS, 383 - SPRANG 1 2 RAADSELS de LIEVELING der HUISMOEDERS Tevredenheidsbetuigingen ter inzage. Verkrijgbaar CONTANT en in HUUR. Notaris JANSEN verkoopen Koopt Uw Winter-artikelen, Notaris Canters verkoopen Notaris Canters verkoopen Kachels, Haarden Fornuizen, Waschmachines, gevraagd cn u (0 te Waalwijk. fl. 110.- Belast zich .2 E o E Beste jongens en meisjes. Getrouw aan onze belofte komen we vandaag met de W. S. A. T.—puzzle en de raadsels. Jullie hebt natuurlijk al met onge duld naar de krant uitgezien Vroeger heb lk al eens een verklaring gege ven van de letters W. S. A. T. Voor wie 't nog niet weet, herhaal ik het eens: W. S A. T. is een afkorting van Waalwijksche Stoomdrukkerij An- toon Ttelen. Onze W. S. A. T.—puzzle is eigen lijk hetzelfde als een kruiswoord raadsel. Op 't eerste gezicht ziet er onze puzzle vreemd uit hé! Je zou zoo zeggen, er is geen touw aan vast fe knoopen. Kom, jongens en meisjes, luister eens naar mijn uitleg en je zult zien, dat het niet zoo moeilijk is een kruiswoordraadsel op te lossen. Elk wit vakje van nevenstaande af beelding moet met een letter worden Ingevuld. Zooals je ziet zijn die witte vakjes samengesteld in horizontale en in verticale rijen. Elk vakje waarin een nummer staat moet de beginletter van een woord vormen; en elk cijfer verwijst naar de toelichting, dat is de hulpwoordenlijst, die een aanwijzing geeft voor het vinden van het juiste woord. Het aantal letters in een woord is gelijk aan het aantal witte vakjes, vanaf het vakje waarin de beginletter komt, tot aan het eerst volgende zwarte vakje. We beginnen dus bij nummer 1 en moeten nu ho rizontaal (van links naar rechis) in 11 witte vakjes een letter zetten. Die 11 letters te zamen moeten een woord vormen. Nu raadplegen we even 't hulpwoordenlijsije en dan zjen we, dat het horizontale woord van 11 letters de naam is van een zeker kruid. Alle begin is moeilijk, en daarom zal ik eens even een voorbeeld geven. Het eerste woord dat hier gevraagd wordt isLepelwortel. Nu vullen we dus in elk wit vakje een letter in en krijgen dan 't woord LepelwortelEn zoo gaan we verder o k in verticale richting d. i. van boven naar beneden. Op 't hulpwoor denlijstje zien we dat vanaf No. 1 in verticale richting ook een woord ge vraagd wordt. Nu tellen we even de witte vakjes, 't zijn er zes, dus moe ten we een woord zoeken van 6 let ters. Eén letter, en nog wel de begin- letter weten we al, d. i. een L, die staaf er al; kijken jullie nu eens even naar 't lijstje en je kunt dan't woord zoeken en invullen. Er wordt ge vraagd de naam van een slingerplant Ik wil er nog aan toevoegen, dat deze soort slingerplant vooral in de tropen te vinden is Voor de grooten van 13 jaar en ouder. Bij 't zoeken naar de juisfe woor den zul je vooral moeten combinee ren, omdat de letters van 't eene woord dikwijls aansluiten en verbon den zijn met 't andere. En nu, beste jongens en meisjes maar dapper aan den slag I Je moogt den moed niet opgeven, geduldig en volhardend blijven zoeken en.... zoo noodig de hulp van vader of moeder inroepen. Als je niet de geheele puzzle kunt oplossen, stuur dan maar in zoover je er mee hebt kunnen klaar komen. De kans dat je toch een prijs wint, blijft groot. De puzzle heb ik uitgeschreven voor de ouderen, d.w z. voor die van 13 jaar en daar boven. De kleineren moeten er zich maar niet aan wagen, dat wil natuurlijk niet zeggen, dat ze 't niet mogen pro- beeren. Dat mag. Ik heb voor de jongste klasse extra raadsels opgege ven. Dan is de verhouding om een prijs te winnen beter. De tijd van inzending. Denk er aan, de oplossingen moeten beslist vóór 5 Januari 1929 binnen zijn. Ie pr. 2e 3e 4e 5e le pr. 2e 3e 4e 5e PRIJZEN. Voor de grooteren. Een vulpen. Een luxe doos correspondentie- kaarten Oud Holl. (met envel met naam bedrukt. Portefeuille of een doosparfum. Lakstel met etui. 100 visitekaartjes met envel. (naar keuze) met naam bedrukt. Voor de kleineren. Een vulpen. Een schooltasch. Een schooletui. Een schooletui. Een boek. voor de jeugd van 8 tot 13 jaar. 1. Welke fabrikant vindt de meeste afnemers 2 Wie gaat uit en blijft toch thuis? 3. Welke koning heeft geen rijk? 4. Wie zit tot boven de ooren in de schuld 5. Hoeveel eieren kan een mensch nuchter eten 6. Welk lichaamsdeel fs omgekeerd iets wat er over dit lichaamsdeel moet gaan 7. Welke scharen worden niet ge slepen Wat is een schoone daad en ook wreede moord Die mij noemt breekt mij. Wie ben ik? Welke dracht is de beste? Wie heeftsteeds het laatste woord 8 9. 10. 11 12. Welke voet heeft hiel noch teen min in illinium in ii in ii hui mum ii m ii ui ii in ui mi ii uinn te Waalwijk, zal ten verzoeke van de Heeren Timmermans qq. aldaar op Vrijdag 28 December 1928, des v m. 10 uur op de Kavracht te Sprang 60 koópen mastenhout en ongeveer 20 koopen dunsel. Inlichtingen verstrekt de Oo ziehier H. VERHOEVEN. 41697 z o o a 1 s Drop, - Hoesttabletten, - Borsthoning, Angasiroop, - Abdijsiroop, - Aspirine, Levertraan voor uwe kinderen, (witte of bruine) Vuile Traan voor uw schoenen bij Haarsteeg. HULPWOORDEN. Horizontaal. 1 Is een zeker kruid 12 Is een kolonie. 24 Zoo spreekt men de 24ste letter van het alphabet uit. 26 Atkorting van een jongensnaam, 33 Is een lengtemaat. 37 Denk aan voedsel nemen. 43 Is een prikkelende saus (vooral bekend bij de japanneezen) 47 Is een uitroep (van verbazing, ook wel van smart, of anderszins) 48 Is een meisjesnaam (die nog maar weinig gegeven wordt). 51 Behoort bij onze dagelijksche foiletbenoodigdheden. 54 Is een bijwoord. 58 Is zoutachtig (denk aan de zee). 72 Is een voorzetsel. 74 Is een lidwoord van bepaaldheid. 77 Is een vlaktemaat. 80 Is een verbogen lidwoord van be paaldheid. 83 Is het onderspit delven (of ver slagen woiden). 92 Is een groote stad in Oostenrijk- Hongarije. 98 Is een jongensnaam. 9 12 13 17 18 22 23 50 51 Verticaal. Zijn slingerplanten. Een ander woord voor verruk king (in geestvervoering zijn). Naam van een dier. Een ander woord voor haat. Is een plunder- of strooptocht (ook wel algeheele opruiming). Soms houdt de politie een Zet men naar de nering. Een soorf van nimf, die de be- schermgodinen de bewoonster der bronnen en kleine rivieren was Is een onderzoek naar de ge schiktheid of bekwaamheid van iemand. Is een slangachtige zeevisch. Is een meisjesnaam. Komt van apen. (Menschen doen het ook). Is een plaatsje in Noord-Brabant. Zonder dat kunnen wij niet leven. Ligt langs de haven. MEYMOITH. Havenstad in liet Engelscke graafschap Dorset, aan het Kanaal, even ten Noorden van Portland. Deze stad is schitterend gelegen op de krijtrotsen en trekt jaarlijks duizenden badgasten. te Drunen, zal op Donderdag 27 Dec. 1928, nam drie uur. ien ht-rberge van de Wed. MAURITS VAN DE WATER te Haarsteeg 30 koopen schaarhout, 9 koopen haar van knot wilgen. 2 canadaboomen, en 1 iepeboom. Zie de biljetten. Nieuwkuik, 41754 te Drunen, zal op Vrijdag 28 Decem ber 1928, des voormiddags tien uur precies Voor de Gemeente Nieuwkuijk. 48 koopen staande mast, ge schikt voor opleggers, heining- sparren, enz in het bosch der gemeente Nieuwkuijk, ten Westen van den nieuwen weg nabij het kanaal 's Bosch— Drongelen. Voor den Heer Hendr. Sleegers. 8 koopen knuisten, aldaar. koopt U het beste en voordeeligste bij 01 c a In elk quantum aan zeer hooge prijzen. 41168 Aanbiedingen Bureau dezer Courant onder No. der advert. (O GJ 00 CN M 0) ra Bijna 40 jarige ervaring in het ijzervak waarborgt U vakkundige bediening. Kachels en Haarden merk Gloria, Tiger Jaarsma en anderen. Waschmachines van de wereldvermaarde fabriek Miele Comp, worden door mij reeds 23 jaar hier te Waalwijk verkocht, dit zegt U genoeg. Dc Electrlsche Waschmachlne „SPEED" is niet te evenaren of te overtreffen. De meest economische Waschmachine. Wordt door mij onder volle garantie geleverd voor Compleet met motor en snoer. Stroomverbruik 12 cent per voormiddag. Iets beters bestaat niet. Dc Handwaschmachine met overdekt raderwerk op kogels kost slechts fl. 35. met vliegwiel fl. 42.— en met slinger fl. 45 Het is werkelijk voordeel deze artikelen te koopen bij Blerlaagh-v. d. Heijden a. d. Markt, Waalwijk. Rechtskundig Adviseur, HAVENSTRAAT 5 (Nabij het Station) 's-HERTOGENBOSCH. met het opmaken van akten betreffende den verkoop van roerende en onroerende goederen zooals; Inboedels, huizen enz. Billijke conditiën. Opticien. 25 Vuchterstraat 25, 's-HERTOGENBOSCH. Telefoon Intercommunaal 176. Fabriek van Kunstledematen, Breuk- en Buikbanden. Rechthouders, Platvoetzolen etc. Spreekuur alle Dinsdagen. is ile BESTE ItoluiMle Grooleslraal 231. IÏJEWIIK. IM Lemiieii

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 4