SE ECHO III IEI21111 No. 2. Zaterdag 5 Jan. 1929. 52e Jrg. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 4 Jan. 1929. Inspecteur Letschert benoemd tot Burgemeester. Donderdagmorgen ontvingen wij officieel de bevestiging van het bericht, dat Woensdagavond reeds door de radio was uitgezonden, ni. dat de heer P. J. Letschert, Inspecteur van Politie alhier, benoemd is tot Burgemeester der gemeente Nieuw-Vossemeer. Wie den heer Letschert kent zal zich ongetwijfeld met hem in deze promotie verheugen. Maar var. den anderen kant zien wij hem voor onze piaats toch zeer ongaarne vertrekken. Wij verliezen in hem een bekwaam en zeer humaan politie ambtenaar, die symphatiek en oprecht was in den omgang en in de uitoefening van zijn functie. Toen hij 1 Maart 1911 alhier be- noemd werd tot Chef van Politie, bleek hij al spoedig de rechte man op de rechte plaats. Terstond legde hij er zich op toe een flink politie corps te vormen. Wij zien er thans de goede resultaten van. Waalwijk beschikt over een modern, goed toe gerust corps, dat er ln alle opzichten zijn mag. De heer Letschert zette zijn mannen aan de studie en bracht hun liefde voor het vak bij. De haast spreekwoordelijke rust die onze piaats kenmerkt mag o. i. voor een groot deel aan ons degelijk corps worden toegeschreven. Wij, die eiken dag met hem in aan raking kwamen, en soms op samen werking waren aangewezen, vonden hem altijd voorkomend en steeds tol medewerking bereid. Ook voor het publiek was hij elk uur van den dag dienstvaardig en had een open oog voor gegronde klachten. Zijn optreden was steeds welwillend en bezadigd. Ook de agenten zullen hem noode zien vertrekken, want voor hen was hij een goed superieur, onder welks leiding men dankbaar werkte. Het moge hem in zijn nieuwe functie in alle opzichten wel gaan. Ook daar zal hij zich 't vertrouwen zeker waardig toonen. De heer P. J. J. Letschért werd geboren te Schiedam den 27 Aug 1883. Als volontair kwam hij in dienst bij de Instructie Compagnie te Schoonhoven, en ging daarna over naar het wapen der Koninklijke Ma- réchausse, le divisie. Na eenige jaren werd hij bevorderd tot wachtmeester. In 1911 volgde zijn benoeming tot Chef van Politie alhier. 1 Augustus 1916 volgde zijn bevordering tot In specteur. De heer Letschert is Hoofdbestnurs lid van den Nederl. Koninkl. Politie, hondenbond, en is vanaf de oprichting examinator van de R.K. Politievak- school te 's Bosch. Voorts voorzitter der Eerste Loon-op-Zandsche Politie hondenvereeniging. Deze vereeniging en ook de hondensport in't algemeen zal veel in hem verliezen. Plaatselijk was hij voorts leider van een Politie cursus. Herbenoemd. Tot burgemeester van Drunen en Sprang Capelle zijn bij Kon. beslu t respectievelijk herbenoemd de Ede achtb. heeren Mr. Loeff en Q. C. F Meijer. Wij bieden de herbenoemden onze felicitaties en niet minder de beide gemeenten, die aan hun goede leiding zijn toevertrouwd. f H. Klerx—Dekkers, f ln den gezegenden ouderdom van bijna 80 jaren overleed alhier de heer H. Klerx—Dekkers. De overledene heeft zich weinig bewogen in het pu blieke politieke leven. Zooveel te meer stond zijn naam zeer gunstig bekend in de vakwereld. Wij herinneren ons nog de actieve wijze waarop hij deel nam aan de vergaderingen van den vroegeren Alg. Ned. Bond van Schoen fabriekanten, waarvan hij zoolang hij bestond Hoofdbestuurslid was. Ook als voorzitter van de Afd. Waalwijk, Baardwijk en Besoijen heeft hij vele verdiensten gehad, 't Mee3t kwam zijn vakkennis en niet minder z'n groote leerkennis uit bij tantoonstellingen, vakwedstrijden e.d. waar hij steeds gevraagd werd als jury—lid; ook was hij lid der jury en lid der commissie van advies in 1903 en bij tal van gelegenheden o a. bij een wedstrijd op Musis Sacrum door de afdeeling Waalwijk e.o. ge organiseerd, trad hij op als keurmees ter Ook in Holland had zijn naam als prima vakman een zeer goede klank en zijn fabrikaat werd op tal van binnenlandsche en buitenland- sche tentoonstellingen met de hoogste onderscheidingen bekroond en als een der eerste uit de Langstraat geroemd. Hij ruste in vrede. UJv. Kiesvereewiffïticf. Op 14 Januari a.s. zal er een alge- meene vergadering der R.K. Kiesver- eeniging plaats liebben, waarin zal 1 optreden als spreker Ir. Feber. Nadere mededeellngen over deze be langrijke vergadering zullen nog vol gen. Examen. De dames Dina Slaats en Corr van den B<oek alhier, die haar opy leiding genoten bij de Eerw. Zusiers van het St. Theresia-gesticht, legden met gunstig gevolg het examen ma ch'.ne-schrijven af Onderscheiding. Bij Kon. besluit is de eere medaille verbonden aan de Orde van Oranje» Nassau in brons toegekend aan A. Tactor, arbeider bij de N.V.Adrianus Oerlemans en Zonen, handel in fou rages, hout ea Bouwmaterialen te Sprang—Capelle. Columba. In ons vorig nummer deelden wij mede, dat de Tooneelvereeniging van het Meisjespatronaat te v.m. Besoijen, Zondag 6 januari aldaar zou opvoe ren het tooneelwerk .Columba" De aangekondigde uitvoering kan echter niet doorgaan, daar de tooneel- ruimte van het patronaat voor dit stuk te klein is. De uitvoering voor de leden van den R. K. Vrouwenbond in de groote zaal van den Gildenbond, opWoens dag 9 Januari a.s. gaat echter wei door, zooals trouwens Dok uit de in dit nummer voorkomende advertentie blijkt. Waar nu slechts ééne uitvoering wordt gegeven, is het raadzaam zich tevoren van plaatsen te voorzien Plaatsbespreking bij de Wed. Th. C. 3ullens, Sigarenmagazijn Grootestraat. 't Kerstfeest. In de Parochiekerk van St Jan is dit aar het Kerstfeest weer in vollen luister en vol stemming gevierd. De ZeerEerw. heer Pastoor droeg een plechtige H. Mis op omringd van een tiental Waalwijksche Theologan ten. Het Zangkoor had een groot aan deel in deze plechtigheid. Onder de H. Mis werd de drie stemmige Mis Maechtildes van Hub. Kuipers op onberispelijke wijze ten gehoore ge bracht en voorts vele kerstliederen, de cantates van Dobbelsteen en van Nuenen, die op onberispelijke wijze werden gegeven en waarvoor een woord van dank aan ons gewaardeerd zangkoor en zijn directeur zeker op z'n plaats is. Op verzoek van den Z.Eerw. heer Pastoor, zullen a.s. Zondag 6 januari de cantate's van Dobbelsteen en van Nuenen nogmaals na het Lof worden gezongen. bezoekers vooraf verzekerd zijn: de regeling zit zooals steeds wederom in goede handen. Het orkest de Laat uit Tilburg is met de muziekverzorging belast ge worden. Naast de reeds vermelde verrassingen, zooals fraaie prijzen voor de mooiste costumes, zou hei nog in de bedoeling der vereeniging iggen om een foto in de zaal van allen aanwezigen te latenmaken. Voor hen, die nog niet in de gele genheid geweest mochten zijn ziet van een toegangskaart te voorzien heeft het Bestuur een beperkt aanta kaarten gereserveerd, welke aan hei loket van de zaal Musis verkrijgbaai worden gesteld op Maandagavond, zoodat niemand beangst behoeft te zijn teleurgesteld te worden. N. V. Hotel De Twee Kolommen. Bij Kon. Besluit van 27 December No. 60 zijn de Statuten der N. V. .De Twee Kolommen" te Waalwijk goedgekeurd. Het gecostumeerd bal van IV.S.C. As.Maandagavond 7 januari zal dan bovenstaande feestavond, waarnaar door zoovelen reeds geruimen tijd is uitgezien, wederom in zaal Musis alhier piaats vinden. Alhoewel wat vroeg in het seizoen, zoo is dit voor de vereeniging W S C geenerlei bezwaar, noch dat deze feestavond op een Maandag vastgesteld is. Immers de vereeniging WSC schijnt wel het patent te bezitten, wat betreft de gezelligheid en jovialiteit op hare bals en juist bij deze gelegenheden kom; de ongedwongen gemoedelijke om gang, welke er steeds in onze oudste Waalwijksche Voetbalvereni ging heerscht, nog eens extra naar voren. Bovendien zal het morgen dubbel feest zijn, omreden het dien dag juist 23 jaar geleden is, dat de vereeniging werd opgericht. Was WSC het niet, die vorig jaar het initiatief durfde nemen om in onze plaats een gecostumeera bal te organiseeren, iets wat te voren nog nimmer was aangedurfd En met zulk een succes, dat dien avond reeds door allen den wensch te kennen werd gegeven om in het vervolg ieder jaar in de maand |anuari eendergelijken feestavond te geven, waartoe het Bestuur dan ook besloten heeft. Thans staat deze wederom voor de deur en de leden, donateurs en andere bezoekers met hunne dames zullen zich Maandagavond wederom best amuseeren, hiervan kunnen de Bekroond. i Op den nationaien wedstrijd ir< komische solo's en duetten gehouden op 26 en 30 December I I. te Gemert, uitgeschreven door de Tooneelver eeniging „Macropedius" heeft het duo van Engelen-IJpelaar zeer veel succes gehad. In de afd. solo's behaaide de heer H. van Engelen met de voordracht „Meerenberg en Medemblik" den 2en prijs. In de afdeeling duo's werd door hen behaald den 1 sten prijs met het duet „Zoete wraak." Tevens ver wierven zij zoowel in de afd. solo's als in de afd. duo's met een groote meerderheid van stemmen den pu blieksprijs welke bestond uit enkele fraaie kunstvoorwerpen en wel mst de nummers „Hannes bij de Dorps- harmonie" solo en „Ridderballade" duet. R.KTooneelvereeniging O. O. G. Onze vereeniging heeft in studie genomen de schitterende klucht in drie bedrijven „Een paardenmiddel" of „Gebroeders van Buuren in manu- facturen." Deze klucht is een van de nieuwste werken van de bekenden Haarlemschen tooneelschrijver Gerard Nielen en kan gerekend worden tot een der best geslaagde stukken in het komische genre van den laatsten tijd. Het werk zal worden opgevoerd met Vasten avond, waarbij dan tevens ons lid W. van Hooff zijn gouden jubileum als tooneeldilletant zal vieren. Bereids is een commissie voor huldiging samengesteld en zal van Hooff dan op de planken worden ge huldigd, mede door enkele zeer be kende personen uit de toorieelwereld buiten Waalwijk. De gouden jubilaris zal alsdan in deze klucht mede een rol vertolken. Wij komen later op dit zeldzame jubileum nog uitvoerig terug. T. A. V. E. N. U. De Operette-VereeuigingT.A.V.E N U organiseert a.s. Zaterdag een feest avond voor hare leden in de zaa Musis Sacrum." Na de vermoeiende studies en op voeringen der laatste operette „De visschers van Catanië" is zulk pen avond voor het sympathieke gezelschap wel dubbel op zijn plaats. Tom Burmanje. Onze bariton zanger, de heer Tom Burmanje geeft Zondag 13 Januari een liederen-matinée in de zaal van den heer H. van Iersel te Waspik. Verknoping. We zeiden dat 't een schitterend werk is, dat door de Alg. Lands drukkerij is vervaardigd en terecht. Het is van dien aard dat het waardig gekeurd werd om als bijlage te dienen voor het Kerstnummer van „Het Drukkersweekblad." Het geeft een overzicht van stichting en groei der vier staatsmijnen, van de eigenschappen der gewonnen steen kool, de benamingen daarvan,statistiek der productie in tonnen; eenige ad viezen omtrent het stoken van staats mijnkolen verlucht met tal van mooie foto's, kaartjes en grafische voorstel lingen uit dit hoogst belangrijk bedrijf lat een nationaal product aflevert, dat wedijvert met de beste buitenlandsche en daarom de belangstelling in ver schillend opzicht meer dan verdient. HEEREN WINKELIERS en ZAKENMENSCHEN! Maakt ge uw reclame-budget op, ruimt dan een flinke, ruime plaats in voor geregeld ad vertee ren in dit blad, dat in Waalwijk, de Langstraat en Omgeving al gemeen gelezen wordt. Donderdagavond werden door Notaris Schaap in de „Korenbeurs" in veiling gebracht de onroerende goederen» van den beer J. van de Wetering, aan de Stationsstraat. De perceelen waren ingezet op 2500 en ƒ4500 en ƒ7000.— de massa. Alleen perceel 1 werd met 10 ver hoogd. Na afloop werd bekend gemaakt, dat beide panden werden opgehouden. Nieuwe Bioscoop. De opening der nieuwe Bioscoop, gevestigd in de nieuw gebouwde con certzaal (die ook een balcon heeft), van den beer A. v. Berkel alhier, zal plaats; hebben op Zaterdag 12 Jan. a.s. .De Witte Non". Op Zaterdag 12 |anuari, 's avonds 8 uur zal in „Musis Sacrum" alhier door de „N.V. Groot Tooneei" worden opgevoerd het bekende Tooneelspel in zes bedrijven „De Witte Non". Het volledige décor wordt hiervoor medegebracht. In dit stuk treden op de damesMies Reljters (De Witte Non), Lena Kempen, Tini v. d. Werf en de heeren Petro Beukman. Joh. Langenaken, Julius Brongers, Jaquis Boezer, Joh. de Geest enz. De Staatsmijnen in Limburg. De Staatsmijnen tri Limburg (Ver koopkantoor lavas.iaat 42 den Haag) en vertegenwoordiger alhier, de heer Eduard van Tilburg, hebben een schitterend werk uitgegeven, waarin belangrijke mededeellngen worden gedaan over dit zoo hoogst interes sante en productieve staatsbedrijf. Biljart—wedstrijd. Heden avond speelt het le zestal der W. B. C. een competitte—biljart wedstrijd tegen het le zestal van K.O.T. uit Waspik. Gezien de gelijke sterkte van beide zestallen verwachten we een span- nenden wedstrijd waarbij het aan be langstelling niet zai ontbreken. De wedstrijd wordt gespeeld in het caié van den heer A. van Berkei en vangt aan om 7 uur. Biljarten. Zaterdag 5 Januari wordt in 't café „'t Vosje" een biljart wedstrijd ge speeld tusschen de aldaar gevestigde vereeniging „Ons Genoegen" tegen hunne donateurs. Daar er onder de donateurs goede krachten schuilen belooft het een spannende strijd te worden welke om 6 uur aanvangt. Vechtpartij. M. de R. en C. v. O, beiden uit Sprang, kwamen Dinsdagmiddag in 't caté van den heer Holtzer-Passier alhier op een zeer eigenaardige manier Nieuwjaar wenschen. Ze vielen enkele burgers lastig en begonnen toen een hevige kloppartij, de R. gooide met bierglazen en v.O. sloeg met een stoel van zich af. Ver schillende ruiten werden vernield en veei glaswerk werd gebroken. Men slaagde er ten slotte in de vechtersbazen buiten te gooien. De politie heeft de zaak in handen. Duivententoonstelling. De P. D. V. „De Luchtverkenners" hield Maandag 31 December 1928 en Dinsdag 1 januari 1929 haar jaarlljk- sche onderlinge Tentoonstelling op de bovenzaal van den Heer W. Pulles waarvan de prijzen werden behaald als volgt Klasse Oude Doffers. 1. Jac. Simons, 2 Th. Duljvekamp, 3 P. L. Pulles, 4 Ant. van Hilst, 5 L. Leijtens, 6 M. Leijlens, 7 M. van den Heuvel, 8 A. Lombarts. Z E.V, M. v. d. Heuvel. Z E.V. Jac. Simons. E.V. M, v. d. Heuvel. Klasse Oude Duiven. 1 A. Lombarls, 2 Ant. van Hilst, 3 M, van den Heuvel, 4 P. L. Pulles 5 M. Leijtens, 6 Jac. Simons. Z.E.V. M v. d, Heuvel. E. V. C. Boom. Klasse Jonge Doffers. 1 Th. Duijvekamp, 2 Ant. v. Hilst, 3 Jac. Simons, 4 P L.Pulles, 5,6 J.C. Pullens. Z E.V. A. Lombarts. Z EV. Th. Duyvekamp. E.V. H. Maas, E.V. J C. Pullens. Klasse Jonge Duiven. 1 H. Maas, 2 H. Mulders, 3 M. Leijtens, 4 P. L. Pullens, 5 Adr. Krol 6 A, Lombarts, 7 J.C.Pullens. Z.E.V. H Maas. E.V. C. Pullens. E.V. A. Lombarts De beste Vliegdoffer der Tentoon stelling Jac. Simons. De beste Vliegduif der Tentoon stelling H. Maas. Als keurmeester fungeerde de WelEd. Heer Brans uit Schiedam die zich uitstekend van zijn taak kweet De belangstelling van de zijde der duivenliefhebbers was zeer groot, zoodat ook deze tentoonstelling weder om uitnemend is geslaagd, hetgeen een spoorslag moge zijn om ook in de toekomst nog vaak een dergelijke tentoonstelling te organiseeren. Bij deze gelegenheid werd ook een konijn verloot waarvan J. v. Bentum de gelukkige winnaar werd. De nadeelige damesschoen. Men meldt uit Berlijn Een groote schoenfabriek in midden- Duitschland zal in 1929 te Berlijn 120 nieuwe filialen openen, waarin alleen heerenschoenen zullen worden ver kocht. De directeur van deze fabriek staat op het standpunt, dat de winke liers heerenschoener, twintig procent goedkooper kunnen leveren, mits ze geen damesschoenen veikoopen. Im mers de mode vraagt voor de dames elk jaar een anderen schoen. Enorm groot is vooral de verscheidenheid in kleuren. Alleen voor de aanstaande lente worden damesschoenen in 45 verschillende nuances aangekondigd. Op het einde van elk seizoen blijven de winkeliers zitten met een voorraad schoenen van modellen en kleuren, die niet meer gangbaar zijn. De hee ren moeten het risico betalen, dat de schoenenwinkelier daardoor loopt. Een andere eigenaardigheid van de nieuwe winkels zal nog daarin bestaan, dat de koopers op een verhooging plaats zullen moeten nemen, zoodat het per soneel bij het passen der schoenen niet meer zal moeten knielen. DRUNEN. In café Vissers eindigde op Oudejaarsavond het personeele biljartconcours. De uitslag was als volgt Gewoon spel (met 3 ballen). 1 pr. J. v. Delft, Drunen, 68 p. 2 F. Slaats, Waalwijk, 55 p. 3 Th. v, d. Wiel, Drunen, 45 p. Amerikaansch spel (met 6 ballen). 1 pr. J. van Delft, Drunen, 34 p. 2 H. Brok, Hilvarenbeek, 27 p. 3 Th. v. Weert, Waalwijk, 27 p. j A.s. Zondag om 5 uur heeft de [laatste clubwedstrijd plaats tusschen Vrijh.Capelle en het le zestal der Jongenscongregatie uit Drunen. Daar door dezen wedstrijd beslist zal wor den welke clubs resp de le, 2e en 3e prijs zullen hebben, zal het een spannende strijd worden. Na afloop der partij, ten ongeveer 10 uur, de uitdeellng der prijzen. Op Nieuwjaarsdag werden de barakwedstrijden in café Eishout ge sloten. Hieraan waren verschillende prachtige prijzen verbonden, zoodat menigeen een kans waagde. De uitslag was als volgt: Joh. Eishout le pr. 137 p. P. van Engelen 2e pr. 125 p. Joh. van Huiten 3e pr, 123 p. M. Schapendonk 4e pr. 118 p. H. Calls 5 pr. 112 p. M. Calis 6 pr. 112 p. N. Merkx 7 pr. 112 p. Bij landbouwer v. d. B. moest een zijner beste koeien worden afge maakt. Het vleesch werd voor de consumptie afgekeurd. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Met ingang van 3 dezer wordt in de school Wolfshoek geen bijzonder onderwijs meer gegeven. Dientenge volge gaan de kinderen uit dat dorps gedeelte en van de Heide naar Eishout of Nieuwkuijk, terwijl wellicht een enkeling de bijzondere school in de kom der gemeente bezoekt. Het onvermijdelijk gevolg zal zijn, dat het onderwijzend personeel aan de school Wolfshoek op wachtgeld wordt gesteld, waar ook de Protes- tantsche kinderen op de Bijz. School in de kom worden toegelaten. Zondagavond wordt door de tooneelvereen. der Meisjescongregatie opgevoerd het drama in zes acten „Elisabeth van Thüringen". DRUNEN. Woensdag werd in het café van den heer Th. Eishout de gewone algemeene jaarvergadering gehouden van de Onderlinge Veever zekering onder voorzitterschap van den heer J. v. d. Bosch, die een alge meene inieiding hield Vervolgens werd door den secreta-; ris A. Klerks een verslag uitgebiachtj over het afgeloopen jaar, waaruit bleek dat de vereeniging nog steeds; vooruit gaat. Er bleek een batig saldo van f 217,91 in kas, Besloten werd om het vleesch var een beest dat moet worden opgeruimd te verkoopen tegen kalfskoevleesch f 0.50. Hokkeiingen i 0,45 en ma gere beesten f 0,40 ets. per pond. Het aftredend bestuur werd bij acclamatie herkozen. Op Dinsdag 8 Jan. a.s. zal d« Gymnastiek, en Athletiekvereenigin S. H. J. met medewerking van dt' Gymnastiekvereeniging O.S.S. ui 's Bosch een groote demonstratie ge ven in de zaal der Jongens—Congre gatie. Behalve de verschillende oefe, ningen als: figuurmarsch, brug, rel en pyramide zullen ter afwisseling nog enkele voordrachten worde; gegeven. Aanvang G'/z uur- Alleen toegankelijk voor dames. ADVERTEERT IN DIT BLAD. NIEUWKUIJK. Naar we verneme:; werd bij een zekeren B. alhier 1. Zaterdag een bedrag van f70 uit d kast ontvreemd. De politie doet ee f

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 9