Concert Liederlafel SOLISTEN: M NA AFLOOP BAL. Schaatoenrijilers Twee linke, geveegde Omdat IJ. Nooitgedagt Zonen's Schaatsenfabriek te Ijlst f Koopt dos ALLEEN i. Nooitgedagt IA Zoieo's IIAAISG1AATS, E Bierlaagh'V. d. Heijden Pluimveeteelt. Marktberichten. DAGMEISJE NET KOSTHUIS J.van der Schoot- Geerards 555 POPULIEREN 03 Bestaat bijna 65 laar. WAALWIJK, a. d. Markt 261. Verder gewone Kinder- en Jongensschaatsen. Prima vernikkelde schaatsen. O F N N G V J A N U A R I het beste adres w op uitnood iging van het Letterkundig Comté, een lezing zou geven. Waar echter Maandag de Kiesver. vergadert, heeft het Comité zich genoodzaakt ge zien, de lezing te verschuiven. Vermoedelijk zal Dom Caron 25 Jan. komen. Intusschen lezen we, zal de Waal wij ksche Gemengde Zangvereeniging ov Maandag 4 Febr. een uitvoering zal geven. Op dien datum stond reeds de lezing van Herman de Man aangekon digd. Er zal dus over en weer een schikking moeten worden getroffen. Opening Nieuwe Bioscoop. Zooals uit de in dit nummer voor komende advertentie blijkt, opent dhr W. Govaerts hedenavond zijn nieuwe Bioscoop, in de nieuw gebouwde zaal van den heer van Berkel, hoek Put straat. Ofschoon de zaal nog niet geheel en al is afgewerkt, is ze toch zoover, dat men ze in gebruik kan nemen. Het is een ruim gebouw met den hoofdingang aan de Putstraat. De zaal biedt plaats voor 500 personen en heeft een balcon De aannemer, de heer W. v. Heesch, onder architectuur van den heer Snij- ers, heeft er een flink stuk werk mede geleverd. We wenschen de heeren Govaerts en van Berkel alle succes De officieele opening der zaal dooi den eigenaar, zal waarschijnlijk over 14 dagen geschieden. De Katholieke Illustratie. De Katholieke Illustratie bevat deze week de volgende interessante foto's: Kerkparade; Qroote tentoonstelling van Hollandsche schilderijen ie Lon den Een origineele veldslag in Ber lijn. De kracht van de Gazette du Franc. Schaatseneden, wedstrijden te Davos Noodlijdende mijnwerkers. Groote brand te Riverside Drive (N Y Z Exc Jhr. Mr. Ruijs de Bee renbrouck, Nationale Pluimveeten toonstelling te Eindhoven. Voor 13 millioen gulden bedwelmende stoff n in beslag genomen, Verschrikkelijk vliegongeluk in Brazilië. Een ver lichte wegwijzer. Brandweer—oefenin gen. Oeneztng van asthma-lijders. Schaakmaich Euwe—Bogoljubow Brand te Rotterdam. Nieuwjaars receptie bij Hare Majesteit. Geschied kundige herinnering Nederland van uit de lucht Nijmegen. Brood vruchten Moderne kunst. De prijzen van een hardlooper. Een geheele pa gina Uit 't Rijke Roomsche Leven. Het straad als schatbewaarder. Op zoek naar diamanten. Z K. H. Mon Cho Takss banalers. In den muil van WAALWIJK. Loop der bevolking gedurende 1 Jan. 1928 tot 1 jan. 1929 Aantal zielen op 1 Jan. 1928 Geboren Vestiging Totaal Overleden Vertrokken m. 50 50 100 22 65 87 vr. 49 64 113 11 80 91 Totaal Totaal op 1 Jan. 1929: m. vr 1693 1603 m. vr. 22 Totaal 3296 Totaal 35 Totaal 3331 Vermindering 13 m vr. 1706 1625 Aantal huwelijken 17. DESSEN. Benoemd tot kerkmeester alhier, de heer Adr. Ardenis. Het gunstig bekende circus Ro- berti zal gedurende eenige dagen hier nitvoeringen geven. Wij verwijzen naar de desbetreffende advertentie in dit blad. MEEUWEN. De muziekyerepnlglng Kunst en Vriendschap* hoopt Vrijdag 18 Jan a.s in het café Smits alhier een uitvoering te geven, afgewisseld met humoristische voordrachten. Uitspraken Kantongerecht Waahnijk van 10 Januari 1929. A. v. H. te Kaatsheuvel, overtr. mot. en rijw. regit., vrij. A. v. M. te alsv., overtr. alsv. ƒ3 of 2 dagen. P. v. M. te Waalwijk, overtr. alsvoor, ƒ0.50 of 1 dag. A. v. T. en H. v. S. te SprangCapelle en J. B. te Waalwijk, overtr. alsvoor, ieder 1 of 1 dag. G. V. te Andel, overtr. alsvoor, 5.- of 3 d.; J. d. P., H. v. H., W. M., J. een krokodil. De dekken worden ge- I v- d- A. en H. M. te Waalwijk, overtr. spoeld. Het verladen van locomotie ven Twee pagina's foto's „van alles en overal." TekstOe slapende Boeddha, romar. door F. J. A L. Cordens Nieuwjaars- wensch door R. IJmer. Harmonica- muziek door J W. Brouwers. Op 't groene eiland, roman door H. B. van der Sande' Vaders zegen, door C Nerdale. Puntdichten door R. IJmer. Mussolini zoekt den schat van hei meer Nemi. Spitsbergen door dr. Jos. KGjn. Een geheele Jeugdpagina. Een pagina ontspanning (w o dammen, schaken en radio). Natuurlijke Historie door dr. van Zift tot Zevenaar. DRUNEN. De Gymnastiekvereeni ging „St. Herman Joseph* gevestigd in het Patronaat alhier, gaf gisteren eene groote demonstratie in de zaal der Jongens—Concregatie, toeginke iljk voor Dames. De zaal was goed bezet. Onder leiding van den heer Kuys. werden met medewerking van enkele leden van de Gymnastiekvereniging O.S.S. te 's Hertogenbosch eenige nummers ten beste gegeven. Het programma bevatte o.tn. vrije oefeningen, figuurmaisch, brug. stok en rekoefeningen, welke onder bege leiding van muziek prachtig werden uitgevoerd Ook voor de acrobatische toeren kregen de turners een spontaan applaus, want er werden sterke staal tjes vertoond, zoowel door S.H.J. als van O S.S. Bij afwisseling werd opgevoerd „de Vroolijke Plakkers" en „het Huwelijks- kantoor van Janus Lljmgraag", welke het publiek deden schateren van het lachen. De heeren Jo Verboeven en P.v. Dommelenbegeleidenaande piano. Gaarne brengen wij een woord van lof aan de plaatselijke leiders en den Eerw. Broeder Paulus, die steeds hun beste krachten en geduld geven voor de vereeniging. Moge onze ver- eeniging steeds in bloei toenemen, dit is ailer wensch. Zooals reeds is gemeld wordt as. Zondag door de Handboogschut terij een uitvoering gegeven, waarde Tooneelvereeniging „Vondel" uit Til pol. verordening, ieder 1 of 1 dag. C. v. B. te Kaatsheuvel, overtr. alsv., 5 of 3 dagen. F. S. te Waalwijk, L. M. en P. N. te Kaatsheuvel en M. te Veen, overtr. alvsoor, ieder 3 of 2 dagen. J. V. te Tilburg, te veel personen in autobus, 5 of 3 dagen. H. v. N. te Drunen, overtr. alsvoor. vrij. -J. F. te Kaatsheuvel, overtr. veldpol., 5 of 3 dagen. A. R. te Waalwijk, overtr. algem. veiligheids wet, ƒ3 of 2 dagen. L. J. te alsv., overtr. alsvoor, 10 of 5 dagen. M. S. en A. D. te Waalwijk en A. V. te Rotterdam, overtr. prov. pol, regit., ieder 3 of 2 dagen. L. J. en B. R. te Waalwijk, A. v. G. te Waspik, J. L. te Raamsdonkveer en C. R. te Sprang- Capelle, overtr. mot. en rijw. wet, ieder 3 of 2 dagen. H. K.' te Waalwijk en J. v. R. te Vlijmen, overtr. alsv., ieder 5 of 3 dagen. M. L. te Vught, overtr. alsvoor, ƒ1 of 1 dag. J. v. S. te Kaatsheuvel en E. S. zonder be kende woonplaats, overtr. arbeidswet, ieder 2 x 3 of 2x2 dagen. H. v. M. te Waalwijk, overtr. alsvoor, 3 x ƒ2 of 3x2 dagen. J. K. te alsvoor, overtr. invaliditeitswet, 5 of 3 da gen. H. v. B. te Kaatsheuvel, overtr. leerplichtwet, ƒ5 of 3 d.; G. v. H. te Vlijmen, overtr. warenwet, ƒ15'of 10 da gen. P. d. L. te alsvoor, overtr. als voor, ƒ30 of 15 dagen. A. v. G. te Waspik, overtr. ijkwet, 3 of 2 dagen. J. v. W. te Kaatsheuvel, orde ver storen, ƒ15 of 10 dagen. J. F. en G. F. te Kaatsheuvel, overtr. jachtwet, ieder 100 of 3 maanden. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren Petronella J. d.v. A. J. Kroot en J. F. van de Mosselaar. Philomena J. W. M. d.v. A. W. A. Bos en-E., W. L. Hendriksen. Wilhelmus J. z.v. H. W. van der Mee en M. C. van Houten. Franciscus J. z.v. C. van Oers en M. C. Lommers. Cornelia P. d.v. -T. M. Kuijs en O. J. van de Ven. Overleden Petrus Duquesnoij, 2 jaar. Huwelijks-aangiften Willem K. van den Heuvel, 32 j. M"!.g:,,,!fi«°PVOeren "De PaSt00f V2n I «n Antonia J. van Engelen, 21 jaar. Ingekomen personen: C. Martens, van Maashees c.a. A. M. v. Dortmont, van Dussen. - P. F. Klerkx, van Tilburg. A. Dore- mans van Nieuwkuik. A. J. v. En- Neuvlllette" Het stuk wat ze hier zullen op voeren, zegt reeds duidelijk genoeg, dat er te genieten valt, en zal de zaal veel te klein z$n voor deze uitvoering. gelen, van Vlijmen. A. v. Oers, van Raamsdonk. H. Seinfeld, vaa Wee- nen. H. Couwenberg, van Hedik- huizen. Vertiokkén personen: Fr. J. v. Alen, naar Amsterdam. J. Treffers, naar Vught. W. Simo- nis, n. Den Haag. G. M. Metzelaar, naar Nijmegen. - C. M. Leijtens, naar Nederhemert. W. M. IJpelaar, naar 's Bosch. AGENDA'S. WAALWIJK Zaterdag 4—5'/» uur. Gymnastiek voor de aspiranten B G V. Van 5'/a— 7'/, uur voor de leden BG.V. Zat rdag 8 uur. Tooneeluitvoering „De Wiste Non", Musis Sacrum. Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „Gevechs op de Locomotief". Ziterdag 8 uur. N tuwe Bioscoop, „Looping the Loop". Zaterdag GEEN repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/a uur, Witte Bioscoop, „Gevecht op de Locomotief". Zondag 6 en 8'/2 u. Nieuwe Bioscoop, „Looping the Loop". Maandag 7'/a uur. Propaganda- vergadering R K. Kiesvereeniging in den R.K. Gildenbond! Dinsdag 8'/4 uur. Repetitie Waal- wijks Gemengde Zangvereeniging, Hotel Verwiel. CAPELLE. Woensdag en Donderdag 7 uur. Muziekuitvoering „Kunst na Arbeid* in de zaal van den heer L. v. Dongen. BREDA. Concordia. Woensdag. Cor v. d Lugt Melsert en Anny van Ees in „Juffrouw Kerkmuis". 'sjBOSCH. Concertgebouw. Maandag en Dinsdag 8 uur: „Europa iachi weer". Terugblik. Wanneer we de uitkomsten van 't Pluimveebedrijf eens onder de ioupe nemer, dan mogen we zeggen, dat deze niet beter, maar zeker ook niet minder zijn geweest in 1928 dan in 1927. En dat is al een goed ding. Want al is het wel eens zoo, dat er gevaar is, dat 'n zaak, die stationair blijft, terugloopt, in ons geval is het dat niet, omdat de voorgaande jaren steeds 'n minder hooge bedrijfswinst zien lieten. Dat nu dit jaar deze op het zelfde peil is gebleven als in 1927 stemt temeer tot dankbaarheid, wanneer we «ie buitengewone sterke uitbreiding van den piuimveestapel. in aanmerking nemen Werd in 1927 het aantal leggende hennen geschat op 16 S 17 millioen. in 1928 is dit zeker tot 20 millioen geklommen en ook dit jaar heeft zich die uitbreiding in nog veel sterkere mate voortgezet zocdat vermoedelijk voor 1929 een aantal van 25 a 26 millioen kippen, die aan den leg zijn, berekend kan worden. Er is nog een tweede zaak die tot blijdschap stemt Voor enkele jaren rezen de hoenderparken en parkjes bij bosjes uit den grond. Ieder die maar een plekje grond vrij had in 't bijzonder op de zandgronden, meende wel mei een hoenderpark te kunnen beginnen. We weten dat dit aan honderden bittere teleurstelling en een leegeportemonnaie bezorgd heeft. Ook voor 't kippenhouden heeft men kennis noodig en geld. Een te groot opgezet bedrijf moest op een fiasco uitloopen. En nu is het een reden tot blijdschap, dat we die ge- iegenheidshoenderparkjes zien ver dwijnen en dat we z ook niet meer zien opkomen. Waf nu overgebleven is is wellevensvatbaar. Demenschen die zich nu met de pluimveehouderij bezig houden, maken ernst van hun werk. Dat blijkt ook uit het streven de pluimveestapel op te heffen naar een grootere productie en een grooter ei. Dat dit noodzakelijk is wordt nog niet allerwegen ingezien en toch is dit van eminent belang. Wanneer straks 25 millioen kippen 100 of 150 eieren leggen zullen maakt dat een verschil uit 1250 millioen eiers, die een waarde (en nu nemen we maar de lage prijs van b.v, gemiddeld van f62'/a millioen guldens vertegenwoor digen. Alleen reeds de meerdere pro ductie is noodzaketijk. Maar willen we de concurrentie met Italië, Polen, Rusland en België vol kunnen houden dan zal ook op het gewicht meerden nadruk gelegd moeten wornen. Dat de Voorlichtingsdienst hier goed werk gedaan heeft, door in 1928 naar bij herhaling op te wijzen is zeker. Dat de strijd tegen de verschillende besmettelijke pluimveeziekten met name de „pullorum" aang'ebonden is, Is zeer zeker en dankbaar te releveeren zaak. Het kwaad dat deze ziekte aangericht heeft zal nu een goed georganiseerde bestrijding begonnen is, zeer zeker spoedig gedecimeerd worden. Waalwijk, 11 Jan. 1928 Varkens f 12—f 18, Fieren 8 10 cent. LAATSTE BERICHTEN. Benoeming. Benoemd tot kapelaan te Best de Weleerw. heer J. P. J. M. Sanders, kapelaan te Kaatsheuvel en tot kape laan aldaar de Eerw. heer L. A. Ro vers, priester van het seminarie. EEN NET GEVRAAGD bi] J. v. DELFT-v. LIER, Mr. v. Coothstr. 22, WAALWIJK. De mooiste en meest bezochte IJ S B A A N Is wederom de ADVERTENTIëNf De Heer en Mevrouw J. VERWIEL—de Greeff betuigen hiermede hunnen har- telijken dank voor de vele be wijzen van belangstelling bij de geboorte van hun zoon ALFONS ondervonden. 41888 Waalwp, Jan. 1929. gevraagd in de omgeving der Waalwijksche Markt, door Heer met vaste positie. Brieven met opgaaf van kost geld onder No der advertentie Bureau v. d. blad 41884 t bij ons de beste grond stoffen vakkundig ver werkt worden is steeds voor Worst en fijne Vleeschwaren naast de Putstraat, WAALWIJK. Runds- en Varkens vleesch aan scherp con curreerenden prijs. De NED. HEIDEMAATSCHAPPIJ zal Dinsdag 22 Januari bij inschr. VERKOOPEN in één perceel lange gladde boomen, diam. borsth. plm. 19—36 gemidd. plm, 29 c.M., staande te Babyiomënbroek. Inf en Voorw. b. d Directie te Arnhem. 41852 DE OUDSTE EN MEEST GERi NOMMEERDE. £3 O CS DAN HEEFT U ZEKER HET BESTE. VERKRIJGBAAR BIJ: R M A A K Nejaffronw ELIZÉ DE HAAS. De Heer IAN VAN DDGDENDM. i* ir 21 I

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 10