W eer snel beter worden HOTEL VERWIEL WERKMEISJE. Flinke Tonéens een Jongen Schiftster Schiftster Biituiger. MEISJE bouwterrein Firn P. Niikirriej gevraagd VAN GENT Co. Een bekwaam De Ruijter-Verharen N.T. Koninkll jkt Sloomsclioeneniabriek I. I, van khijndel, HET ZUIDEN A. P. C, Reothaert fe?rg bv1a™ro"irpUa7Sa1:;igTe^0re„ Daarvoor wed, hij nu nnaal moerassig aelepen is. Hoeveel gepensionneerd. Ik ben er ook tegen epfdemiën worden er toegeschreven j om hem nu nog een extra gratificatie aan slecht drinkwater! Als we zouden 'mU\llr5I w.s.c. Gevraagd EEN TWEEDE NETTE JONGEN C. t, v. d. MEDEWERKERS Gevraagd een flink wordt gevraagd EEN BEKWAME gevraagd Terstond gevraagd: Goud mil n. hier gesproken over 't optreden van een ambtenaar van de Waterleiding- Maatschappij. Maar nu hoorde ik later weer dat de Qemeenie-politie ook heeft' geholpen. In welk verband werkt de politie eigenlijk samen met de Waterleiding-Maatschappij Voorz. Toen we een vergadering hebben gehad met de Waterleiding- is gevraagd, laat elke gemeente cieeren. Pruijssers. Ik voel er niets voor. Hij krijgt nu toch ook pensioen. Een gewoon arbeider krijgt dat nog niet. v. d. Rijken. Ik zou zeggen, als er bezwaar wordt gemaakt met het oog op de gemeentekas, laat ons dan onder elkaar aan Rekkers een beloo- ning geven. Vloemans. Hij heett het werkelijk S zooveel"mog'e.lijlkmeewerken,"da~t verdienTVoor'de gemeente is hij de menschen zich aansluiten. En we altijd een voordeeljge kracht geweest, kunnen toch ook niet ontkennen, 't want hij heeft altijd voor een beetje weigeren om mee te werken, dan kan de Minister een bepaald artikel van de geldleening toepassen waardoor de gemeente op ontzaggelp hooge kos ten zou komen. Verschuren. Zoover zal 't wel niet komen. Voorz. Dat weet ik niet. Maar zou iemand van ons de waterleiding wil len miSsen Ik geloof 't niet, voor kleine gezinnen is 't soms wel wai duur, maar men heeft er ook veel genot van. ik moet t 50 betalen en wij zijn maar met drieën, dat is veel, maar ik zou ze toch niet willen missen. Brokx. Maar waarom heeft men zich niet aan de afspraak gehouden Was pik Boven zou toch ook worden aan gesloten Voorz. Daar heeft de vorige Direc teur over gesproken en zooals 't ge gaan is, daar kunnen we niets meer aan veranderen De huidige Directeur is altijd zeer bereidwillig als er klachten komen. v.d. Rijken. Maar ze moeten zelf ook meewerken. Voorz. Dat doet de Maatschappij ook. De klachten over 't optreden van den Ambtenaar waren zeer over dreven. Ik heb nu een lijstje van perceelen die moeten aansluiten Maar hebben de personen nog niet willen verbaliseeren. Ik vind 't ver velend. omdat de gemeentenaren nooit in obstructie komen en altijd mee gaand zijn. U zeide, dat Boven buiten het net is gevallen, maar toen er sprake van was, dat de waterleiding gelegd zou worden, was er in Boven veel te weinig belangstelling om al daar een aanleg rendabel ie kunnen maken. Rekkers. Maar neem nou eens t geval, dat ik niet meer kan betalen, dan word ik toch afgesloten van de leiding. Verschuren. Dan moet je ander water drinken en dan ga je dood. Rekkers. Ik ga zoo maar niet dood Voorz.JZoo kunnen we niet verder praten, heeren. Vroeger dronken de menschen slootwater en werden 80 en 90 jaar. v.d. Rijken. Hoe staat 't met't schoolgeld van Kamp? Voorz. Dat is afgewerkt Kamp heeft zich nu in Si. Joachimsmoer laten te geven. Voorzitter. Iedere flinke fabrikant, die zijn eigen belang begrijpt, geeft tegenwoordig aan zijn arbeiders ook pensioen. In Tilburg zijn vele fabri kanten die hun arbeiders pensioen geven. In stemming gebracht wordt het voorstel van den Voorzitter aangeno men met 7—3. Tegen stemden de leden Pruijssers, Verschuren en Lan gerwerf. Hierna sluiting. BUITENLAND. inschrijven. Vloemans. boden Voorzitter. Is het mollen nu ver- Koning Amanoella gaat heen. Maandagmiddag laat is te Londen officieeie bevestiging ontvangen van geruchten die reeds den geheelen Zondag te Pesjawar de ronde hadden gedaan, nl. dat de Afgaansche koning afstand van den troon zou hebben gedaan. Het Afgaansche gezantschap te Londen kon dit feit bevestigen en ook al meedeelen dat de koning en de koningin per auto uit Kaboel naar Kandahar in het Zuiden des lands vertrokken waren. Bevestigd is 't ook te Pesjawar bekend gemaakte feit, dat de koning ten gunste van zijn ouderen broeder Inayatoella afstand gedaan zou hebben. Een vorstelijke verloving- Prinses Martha, dochter van den hertog van West Gotland, den 2den broer van den koning van Zweden, en nicht van prinses Astrid heeft zich met kroonprins Olaf van Noor wegen verloofd. Een tunnel onder de Schelde. De Belgische kabinetsraad heeft besloten tot indiening van een wets ontwerp betreffende den aanleg te Antwerpen van een tunnel onder de Schelde door en de inrichting voor dit doel van 'n terrein op den linker oever der rivier. Maarschalk Foch ernstig ziek. Maarschalk Foch ligt reeds eenige dagen ziek in zijn woning te Parijs Gisteren is bekend gemaakt dat de veldheer een ernstige haitkwaal heeft en de geneesheeren hem absolute rust hebben voorgeschreven. De toestand was gisteren iets beter K. L. M. komt te drukken. Te dien einde heeft de heer van Lear Black het speciaal voor hem gebouwde Fokkervliegtuig aangekocht en gaan de vliegers Geysendoiffsr en Scholte in zijn dienst over. De Kamerverkiezingen. De heer van der Putt te Eindhoven deelt, naar de Maasbode, mede, dat hij na ernstig beraad besloten heeft zijn candidatuur voor de Tweede Kamer in te trekken aangezien deze aan de kansen van mr. Steenberghe te Goirle afbreuk zou kunnen doen. Burgemeester van Schiedam. De heer A. J. Gljsen, burgemeester van Schiedam tevoren van Batenburg Didam en Boxtel is in den ouderdom van 69 jaren overleden. Nieuwe Voorstellen van België. Naar wordt vernomen heeft de Belgische regeering gisteravond aan de Nederlandsche regeering een nota doen toekomen, die nieuwe voorstel len bevat betreffende de herziening van het Verdrag van 1839. Nadere mededeelingen wenschte men aan het Ministerie van Buiten-1 landsche Zaken alhier niet te verstrek ken. Dc Zuidelijke nakeuring van films. De Nederlandsche Bioscoopbond I heeft een brief bevattende een protest tegen een aparte centrale naxeuring I voor de Zuidelijke provincies gezonden Het Zuiden zal mogelijk na 18 Januari j van films ....stoken zijn. KERKNIEUWS. Naar de Missie. Naar de Missie van Oost-Borneo, waar de Missionarissen van de H. Familie sinds 1926 werkzaam zijn, zullen op 12 Maart met de „Prins j der Nederlanden" vertrekkende zesreerw. paters Jac. Stroosnijder uit Amsterdam. M Gioudemans uit Den Bosch en Broeder Gabriël uit Riet- molen. Nieuwe bouwstoffen zijn noodig bloed, spieren, zenuwen, - alles moet hersteld en de verzwakte reservekracht moet weer opgebouwd worden. Hoe sneller ge die stoffen toevoert, hoe sneller ook het Herstel kan plaats vinden. Gij kunt Uw herstel bespoedigen - ge weet immers, dat Sanatogen juist die stoffen toevoert phosphor en albumine welke de lichaamskrachten vanuit de kern nieuw opbouwen en versterken. En de zwakste zieke zal Sanatogen gemakkelijk verdragen. In zeer korten tijd zal Sanatogen U Uw vroegere gezondheid teruggeven. Ingezonden Mededeelingen. Het Zenuwsterkend Voedsel. Neen, men mag ze we! vangen, maar niet vervoeren, Vloemans. Als men ze gevangen heeft, moet men ze dus laten liggen? (Gelach) Voorzitter, 't Is beter om zoo weinig mogelijk over mollen te spreken. (Ge lach). Smits. Als we aan de uitvoering van het wegenplan beginnen, kunnen er dan ook werkloozen geplaatst worden. Voorzitter. Als we het in eigen beheer doen, dan wel. Smits. Ik ben er wel voor, dat de gemeente het zelf doet Kan daar ook wat spoed achtergezet worden Voorzitter. Dat doen we, maar er gaat wel een week of drie mee over heen alvorens Ged Staten ons raads besluit hebben goedgekeurd. Smits. Dat duurt te lang. Fr zal vóór dien voor de werkloozen iets moeten gebeuren. Volgende week komen er al uitgetrokkenen en dat postje van f200, dat we daarvoor hebben, is zoo op. Brokx. Ik zou willen voorstellen om de oude steunregeling aan de hand te doen. Wordt goedgevonden. Brokx. Krijgt van Strien f70 voor het wegenplan? Voorzitter» Ja. Brokx. Maar dan krijgt hij later ook het toezicht? De Voorzitter antwoordt bevestigend Brokx. We hebben nu afscheid genomen van Rekkers. Is het nu mogelijk dat de veldwachters't bode- werk doen Voorzitter. Neen, daar zijn bezwaren aan. De veldwachters kunnen we niet daartoe verplichten. We hebben al afscheid genomen van Rekkers, die 30 jaar in dienst van de gemeente is geweest. Hij is van ons weggegaan met een wee moedig hart, omdat hij door zooveel jaren dienst aan de gemeente gehecht is. Veel diensten heeft hij aan de gemeente bewezen. Hij behoort tot die menschen die zoo prachtig een geheim kunnen bewaren. In den oorlog ging er veel geld door zijn vingers en immer steeds correct. Ik stel nu voor om aan Rekkers, uit dankbaar heid, een gratificatie te geven van f 25. v. d. Rijken. Dat is zeer te appre BINNENLAND. Fransche order voor de Fokker-Fabrieken. Een der grootste luchtvaartmaat schappijen in Frankrijk, deCl.DN.A. (Compagnie Internationale de Naviga tion Aérienne), die op de lijn Parijs —Belgrado—Boekarest—Sofia—Con- stanlinopel vliegt heeft tien Fokker vliegtuigen besteld, waarvan zeven van het type F. VII Jupiter en drie van het type F. VII 3m., uitgerust met drie Titan-motoren. De postvlucht lava Nederland. Bij de K. L M. is een telegram ingekomen van de bemanning van de P.H.A.E.N., meldende, dat het vliegtuig 7 u 35 uit Karatsji is vertrokken en om 13 u 7 te Bender Abbas is aangekomen. Indien het verdere beloop van den tocht even gunstig blijft als over den tot nu toe afgelegden afstand, kan 't vliegtuig Zaterdag op Schiphol wor den verwacht. De postvlucht Java—Neder land. Het vliegtuig te Bagdad aangekomen De P.H.-A.E.N. is gisteren om 7 u. 10 plaatselijken tijd te Bender Abbas gestart en te 11 u. 20 in Boesjir aan gekomen, vanwaar het vliegtuig om 12 uur 11 vertrokken is met bestem ming naar Bagdad. Om 17 u. 16 is het daar aangekomen. Alles was wel aan boord. Indien te Konstaniinopei uit de weer berichten mocht blijken, dat door slecht weer vertraging op de verdere Europeesche route te verwachten is, zal men de post per trein naar Am sterdam zenden, om de verkregen be langrijke tijdwinst van deze tot nu toe voorspoedige reis niet ongedaan te maken. Van Lear Black en de K. L. Af. Daar de taak van de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij steeds in omvang toeneemt en met name de luchtverbinding Nederland Indië volle concentratie van aandacht en inspan ning vergt, is tusschen de K. L. M en den heer van Lear Black overeen gekomen, dat deze zijn verdere wereldvluchten geheel voor eigen rekening zal ondernemen, opdat de stijgende risico, welke deze vluchten medebrengen niet eveneens op de RECHTSZAKEN. Dure fietstocht! D. van R. bakker te Wijk, reed in den avond van 20 Oct. 1928 per fiets en werd door een beambte aangehou den ter controle, dus of hij wel voor zien was van een rijwielplaatje. De bakker reed maar door. Als getuigen werden gehoord T. >h. Borgs, politiebeambten en K. de Boer, marechaussee te Woudrichem. Eisch: wegens niet voldoen aan ambtelijk bevel f 15. Uitspraak f 10 boete. Rondom het Vaandel der Zang- vereeniging. De Politie—rechter deed uitspraak n de strafzaak tegen J. v. d. S., win kelier te Altnkerk ter zake van ver duistering en veroordeelde verdachte tot f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. De eisch was f 40 boete. Mishandeling. Het Gerechtshof uitspraak doende n hooger beroep veroordeelde P. V. 58 jaar te Sprang-Capelle, wegens mis handeling met een mes op W. Suis- ters tot 3 maanden gevangenisstraf. SPORT. Het programma van den NVB geeft voor a s. Zondag aan den wedstrijd WSC—Helmondia in Waalwijk. HEUSDEN. De wedstrijd HEC—Juliana, die Zondag zou worden gespeeld, is met het oog op het weer afgelast. ADYERTENTIëN. GEBOREN: ADRI, dochter van A. DE KORT, H. DE KORT-Klijberg. Waalwijk. 16-1-29. GEVRAAGD Een om opgeleid te worden in het Rijwielvak. 41866 A. A. FARO, Rijwielhandel, WAALWIJK (voorro. Besoijen). voor 41876 de Campereurlabrlek. WAALWIJK. Op een kantoor te Waalwijk van circa 15 jaar, om opgeleid ie worden voor het archief met bind- en cartonnagewerk. 41890 Brieven onder No. der advert aan „De Echo van het Zuiden". Door Schoenfabriek te Waal wijk wordt een prima gevraagd. Alleen zij, die volkomen met het schiften op de hoogte zijn komen in aanmerking. Hoog stukloon. Brieven onder No. der advert. Bureau v. d. blad. 41893 tegen hoog loon, WAALWIJK. Ter financiering van een op te richten bedrijf voor de Auto matische labrlcatle van een door aile Schoenfabrikanten be- noodigd artikel, worden gezocht. Het product is 30°/0 goed- kooper, als de tegenwoordige prijzen leverbaar en laat nog een groote winstmarge. Magnifique gelegenheid voor de groote Schoenfabrikanten. Medewerking van promotor kan worden aanvaard. 41895 Franco brieven Bureau van dit blad onder No. der advertentie. EEN FLINK voor hulp in de wasscherij. AdresB. A. v. d. BERG, Grootestr. 365, Waalwijk 41899 Wasscherlf. In het centrum van KAATS HEUVEL aangeboden geschikt voor dubbel woonhuis. Brieven onder No. der advert. Bureau v. d. blad. 41898 WAALW1I K. Vanaf 20 Januari 1929 zal, tegen inlevering van dividend bewijs No. 14, bij de Incasso- Bank te Amsterdam en hare bijkantoren, alsmede ten kanlote der Maatschappij te Waal wijk, betaald worden een voorlooplg dividend op de Cum. Prei. Wlnstd. Aan- deelen van f 30. DE DIRECTiE. Optieiën. 25 Vuchterstraat 25, 's-HERTOGENBOSCH. Telefoon Intercommunaal 176. Fabriek van Kunstledematen, Breuk- en Buikbanden. Rechthouders, Platvoetzolen etc. Spreekuur alle Dinsdagen. Stoombil j artf abriek TILBURG. 38. aiiini» PfMMIIIIIHUIIllllUT! wiiiiiiimn ,lk zag steeds een vooruitgang door Sanatogen.die zich duidelijk uitte in 'n frissche gelaats kleur. verbetering van den eetlust en een zich krachtiger üoelen" Dr. W. L1NCMONT. Arts te Meppel. Verkrijgb. in alle Apotheken en Drogisterijen vanaf 1p. bus Bouwgrond.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 3