concert Liedertaiel SOLISTEN: NA AFLOOP BAL. jisis unr ank Wintervoeten PDROL 0 E F E N 1 V No. 5. Woensdag 16 Jan- 29. 52e Jig- TWEEDE BLAD. het, politick gesproken, droevig gesteld. Hij heeft voor zijn kiezers niets, abso luut niets kunnen bereiken. Spr. zegt, dat Mr. Arts geen politicus is en verklaart dit door de wijze waar op hij b.v. een motie indiende ten aan zien van art. 177. Dit was een slag in de lucht. Z.i. had Mr. Arts zich o.a. tij dig moeten herinneren dat deze regee ring zich niet begeeft op het terrein van strijdbare politiek. Dan heeft Mr. Arts, uit politiek oogpunt, de fout ge- met zijn motie op 't eind der PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 15 Januari 1929. R.K. kiesvereeniging. Door 'dé R.K. Kiesvereeniging werd Maandagavond de groote^ri van maa„ Lhonden, waarbij alsspre- De Katholieke gadering gehouden ker optrad het Tweede Feber. Dank zij de uitvoerige Kamerlid Ir. publicatie mocht zich de- voorts, zal met alle geoorloofde midde len moeten worden gesteld tegenover S.D.A.P. Vervolgens sprak Ir. Feber eemge en ruime hè- woordeiTaan 'tadres der R.K. Werk- lanesteHh^g verheugen. De groote zaal gevers. Op onze R.K. werkgevers, aldus - - Werkliedenvereeniging spr van de RK Werklieaenvereeii.su,* 5p„. rust de hooge plicht tena— van de n.n. Onder de aan- van hunne arbeiders zoodanige toe- was zeer goec - heeren geeste- 1 standen en arbeidsverhoudingen te be- wezigen waren ook de heeien g werkstelligen> opdat niet kan worden 111D? vergadering stond onder leiding .gezegd, dat we in dit opzicht ten ach- J£. V°OTZitter I houdingen bij anderen beter zijn. (Ap- N'\öhristc/8groet winlc'hl'de voor- Hoe de politieke verhoudingen inde zUtei léden 'en nic't-leden een zalig I toekomst zullen zijn, weet spr. niet, NieU*£r dZüttochSkta°niïog wé^teï I sche bruid nooit zoo fel is geweest se- VeredTZalfg" gebriüken. Als spr. —bloem aan den muur afgeloopen jaar voor den geest N G E R M A A K WAALWIJK. J A N y A R I zit. De R.K. Staatspartij verkeert thans in een toestand van afzondering, van van naalchtée vergadering voor het Schaep-1 isolement en waarbij van den anderen manfonds 't Resultaat was echter een kant, met uitzondering der Anti-Revo- uvqIp collecte die f 1000.— opbracht, lutionairen, het anti-papisme steeds A i de helft vak hetgeen men had dur- duidelijker spreekt Men heeft dit nog i^o,,,. ctQdt weliswaar I Das ondervonden bij de behandeling ven tegenover kenbond naar Praag. Voorsteller ver klaart dat Mr. Steenbergen iemand is, die de belangen van werkgever en werknemer zal behartigen in den bes ten zin. Mr. Ooninx sloot zich gaarne bij den voorsteller aan. Ook spr. was voorne mens Mr. Steenbergen als een alleszins bekwaam candidaat naar voren te brengen. De heer C. van Haaren vroeg daarna even het spreekgestoelte te mogen in nemen, wat hem gaarne werd toege staan. Spr., die zooals hij zeide, de repu tatie van volksman geniet, waarop hij trotsch gaat, verklaarde zich voor de candidatuur van Mr. Steenbergen. Er is op de leden 't beroep gedaan om ac tief mede te werken aan de R. K. Staats- gaat hiermede ac- biedende eisch is. Tegenover de R. K. men uaai pas ondervonden bij de behandeling I partij. Spr. zegt dat medewerking hier dat minister Ruys de Bee- van de subsidie-aanvrage voor de R.K. aan voor elk goed Katholiek een g - SS h^r persoonlijk nog heeft Handelshogeschool ,c Tilburg - r?!le^Lh?wTlprdïet Ïggete JatspSl6zïï'ïig^mnken de' wior-1 ïlsme'en daartegen heeft elk Katholiek heeft opgebia^ t 1 I den yan den grooten Windhurst, den naar plicht en geweten te strijden. De r mooi is t m ,e leider van de R K. Staatspartij in vraag moet daarom gesteld worden: K SPVeenieina Teer zwak is geweest. Duitschland, die den ijzeren Bismarck hoe kunnen wij onze R.K. Staatspartij HiTheeftTchter 't vertrouwen dat dit in zijn „Kultur-Kampf" overwon: „De I versterken, ook kwalitatief? zal veranderen, waarvoor bereids deze toren van het Centrum zal nooit geno- vergadering wordt gehouden. men worden." Ook de burcht der R. K. Hierna zongen alle aanwezigen Staatspartij zal krachtig door ons wor- Roomsche Blijdschap", waarhij de den bezet, tot wij haar verlaten zullen Fcrw Broeder Seraphinus zoo welwil- ten algemeenen aanval, die ons de over- aan de piano te begeleiden. winning moet brengen. (Applaus). lend was De voor aan Ir. Feber. zitter gaf daarna 'het woord De Voorzitter dankte den heer Feber 'voor zijn goed doorwerkte rede en aan u.r cue- breed-uitdei- hoopte door zijn enthousiasme gebracht I gelden, at ne'nh.TcSn», a^ijn proza zoo te lebben liefde voor de R. K. Staat, hol,eken kenmerken, besprak dhr. Feber eenige sociale paragrafen van het Ontwerp- program 1929 der R.K. Staatspartij. Op de vraag die men zich als bewus te kiezers zal stellen: wat is het doel dezer vergadering? gaf spr. zelf ook 't antwoorddit is 't begin van het sa mentrekken en optrekken der strijd krachten voor het groote offensief en defensief medio dit jaar. anzelf zal nu ook de vraag volgen: waarvoor trekken wij te velde? Spr. noemt het een groot geluk, dat men in tegenstel partij. Nadat de aanwezigen „Aan IJ o Ko ning der eeuwen", hadden gezongen, dankte de voorzitter voor de opkomst en begon de huishoudelijke vergade ring, die alleen door leden der R. K. Kiesvereeniging kon worden bijge woond. Als eerste en voornaamste punt werd aan de orde gesteld de aanwijzing van candidaten voor de Tweede Kamer. De voorzitter verklaarde dat men candidaten kon stellen voor twee vrije zetels en de respectievelijke kwaliteits voor line van vroeger, nu reeds een half jaar tevoren bekend is gemaakt met het pro- zetels, zooals Landbouw, Defensie en king en verzocht hem „ram d»t de R. K. Staatspartij tor ver- Middenstand. - wëzenlijking voorstaat, voor zoover Als eerste candidaat voor Landbouw zulks mogelijk is in een gemengde sa-1 werd door den heer Jan Tielcn naar menievin" Ivoren gebracht het Tweede Kamerlid Zooals aan elk stuk menschenwerk zullen er ongetwijfeld ook aan 'l pro gram 1929 fouten kleven. Als eerste po sitieve vrucht van de reorganisatie wijst spr. aan het ontwerp-pVogram dal opgekomen is uit de kiezers en werd vastgesteld langs wettigen weg. ■Er bestaat in onze Staatspartij, al dus dhr. Feber waarom zouden wij het oog er voor sluiten?, ook verschil van gevoel, van klasse en van stand. Nu is het een verheugend feit, dat bij de tot standkoming van het program aan 't ontwerp bitter weinig veranderd is. Dit bewijst onomstootelijk, dat de ontwerper fijn heeft aangevoeld en op zichzelf heeft laten inwerken, al wat er leeft in de verschillende groepen en klassen van het Roomsche volk. 't Be wijst ook dat hij de man is die zich kan verplaatsen in de verschillende denk richtingen van een volk; de man, die met ruimen geest het politiek, sociaal, economisch en godsdienstig terrein vast en klaar omspant; die in hoofd en hart samenpakt, alles wat er leeft in ons Roomsche volk.En dan breng ik hier hulde aan den ontwerper van ons program, aan Mgr. Nolens. (Applaus). Hierbij stipte spr. eenige hoofdpun ten uit het program aan, waarbij naar voren kwam het specifiek Katholieke beginsel inzake wetgeving en bestuur, vooral ten aanzien van het hooghouden van het gezag; de verhouding tusschen gemeenschap en individu; het huwelijk en de ouderlijke macht; de bestrijding der openbare onzede lijkheid, enz.; den steun aan 't groote gezin. Dan wees spr. op het standpunt der Partij or wTat betreft de ontwapening. ï*rg5nover den roep om plotselinge icènzijdige ontwapening stelt de partij het nuchter verstand, getoetst aan de uitspraak van Benedictus XV, dat plot selinge ontwapening tot internationale conflicten voert. In dit opzicht laakt spr. de dubbele houding van een Mr. Marchant. Krachtig wijst spr. vervolgens op de noodzaak van vrijheid voor de Missie in Indië. Ten onrechte verweet men kan de Missie de onrust die in Indië gewoeld heeft. Spr. verklaart de onrust uit de vroegere exploitatie-methoden tn de propaganda uit Moskou. Bij de sociale actie van de R. K. staatspartij wordt ook bijzonder aan dacht geschonken aan de speciale be langen van de groote gezinnen. Die ac tie steunt op God en historie. God heeft het huwelijk verheven tot sacrament Fleskens. De heer Tielen achtte den candidaat meer dan voldoende bekend, om er nog een uitvoerige toelichting op te moeten geven. Spr. wees er op hoe de heer Fles kens zijn taak als Kamerlid vervult en hoe de belangen van deze streek steeds speciaal door dhr. Fleskens zijn voor gestaan. Verdere aanbeveling achtte hij voor dezen candidaat overbodig. Op de vraag van den Voorzitter wie van de leden deze candidatuur wcnsch- te te steunen, verhieven zich bijna alle aanwezigen van hun zitplaats. Voor Defensie werd door den heer M. van Loon Mr. Dr. Deckers candi daat gesteld. Hij sloot zich aan bij den vorigen spreker, dat ook voor Dr. Deckers verdere aanbeveling wel niet noodig zou zijn. Als plaatsvervanger noemde hij Minister Lambooij. Het meerendeel der leden onder steunde ook deze candidatuur. Middenstand. Voor dezen kwaliteitszetel lichtte de voorzitter toe dat het onorganisatorisch zou zijn, indien in dezen kring hier voor een candidaat werd gesteld. Men zal samenwerken met den kring Zee land, die voor een Middenstandsafge vaardigde zal zorgen. Nochtans blijven de leden formeel het recht behouden een candidaat te stellen; doen ze dit dan gaan ze echter bewust in tegen de leiding. Na deze toelichting stelde geen der aanwezigen voor dezen zetel een can didaat. De vrije zetels. Hiervoor werden de volgende candi daten naar voren gebracht: Dr. Moller, (door Drs. G. de Vries). Mr. Steenbergen, (door dhr. Smarius en Mr. Ooninx) Max van Pol, (door dhr. Cor Wou ters en den heer G. van Haaren). Mr. Fr. Teulings, (door Pastoor van Riel) Mr. Hellenberg-Hubar, (door Mr Ooninx, griffier van 't Kantongerecht alhier). W. Sassen, (door dhr. Cor Wouters). Hierna gaf de voorzitter aan de voor stellers gelegenheid hun candidaten toe te lichten. Dr. Moller. De heer Drs. de Vries wees op de versterken, ook De Voorzitter verzoekt den heer van Haaren zich te houden aan het punt in kwestie. De heer Van Haaren zegt dade lijk tot het punt te komen. Spr. wil zijn stem motiveeren. Waar in den komen den politieken strijd de economische vraagstukken als zwaar geschut zullen gelden, acht spr. het noodig dat de Ka- een goed vertegenwoordiger in de Kamer hebben op het gebied der industrie, iemand die het groote vraag stuk van den arbeid zal toetsen aan de Roomsche beginselen. Daarom is spr. voor de candidatuur van Mr. Steenber gen. Een groot aantal leden steunde ge noemden candidaat. Even interrumpeerde dhr. Nuyten den Voorzitter. U hamert er maar op los, maar ik ben er zoo zeker nog niet van of voldoende leden voor stemmen. De Voorzitter dankte dhr. Nuyten de minder vriendelijke opmer- bij de volgende stemming even naar voren te komen staan, dan kon hij beter zzien en oor- deelen. Bij de daarop opnieuw gehouden stemming overtuigde zich dhr. Nuyten vanaf de aangewezen plaats en... was tevreden. Max v. Poll. Ook deze candidaat werd door den heer Van Haaren aanbevolen. Spr. licht toe waarom hij ook voor dezen, toch z.g. links georiënteerde candidaat is. Hij acht het noodzakelijk dat ook de ambtenaren en de arbeiders voor hun belangen een bekwaam vertegenwoor diger hebben. Spr. vindt Max. v. Poll een op den voorgrond tredende figuur en dit nog kortelings bewezen voor de klompenindustrie. De heer Cor Wouters verklaarde het gesprokene gaarne te onderschrijven. Mr. Fr. Teulings. Deze candidatuur werd voorgesteld door den Zeereerw-. heer pastoor van Riel. Z.Eerw. wees op de wenschelijk- heid om een goed lid als Mr. Teulings, uit deze omgeving in de Kamer terug te krijgen. Mr. Fr. Teulings is de secre- aan. De vergadering coord. De heer Nuyten zeide ongeveer 't volgende: Hoewel ik hier in Waalwijk niet met de mentaliteit op de hoogte ben, zou ik U toch willen vragen of het mogelijk is, dat op politieke vergade ringen als deze door de aanwezige ka tholieken en niet-katholieken vragen mogen worden gesteld. Ik zwaai gaar ne alle lof aan de rede van den heer Feber, maar één ding vind ik jammer, dat hij op 't laatst Mr. Pius Arts met een dergelijk motiefje uit den katholie ken werkkring trachtte weg te cijferen. De Voorzitter merkt op, dat de heer Nuyten reeds vooruit loopt op een be slissing die mogelijk later genomen zal worden. Hij toch oefent nu al critiek uit op den spr. De heer Feber is niet aanwezig om zich te verdedigen, daarom wil spr. het met een enkel woord doen. De heer Fe ber. aldus spr., heeft hier gesproken als vertegenwoordiger der R.K. Staatspar tij. En U zult 't toch niet kunnen ont kennen, dat een scheuring in een partij zeer nadeelig is. Het lag dus heelemaal in zijn lijn om daartegen te waarschu wen. Het was een logisch gevolg van zijn rede. Wat Uw andere vraag betreft om in onze vergaderingen debatten toe te laten, dat zal ik aan 't bestuur in overweging geven De heer Drs. de Vries brengt een com pliment aan het Bestuur voor de veel zijdige propaganda die voor deze ver gadering gevoerd is. 't Doet spr. genoe gen, dat deze doel heeft getroffen én hij hoopt dat een volgende vergadering eveneens weer druk bezocht zal wor den. De Voorzitter dankte den vorigen spr. en al is 't niet gemakkelijk voor de Kiesvereen. een volle zaal te krijgen, spr. heeft het vertrouwen dat de thans aanwezigen ook een volgende maal present zullen zijn en zoo mogelijk meer dames en ander zullen aanmoe digen. Onder dankzegging, sloot hij hierna de vergadering met den Christel, groet. Ijsbanen. De vorst heeft ons al spoedig in den sleek gelaten, zoodat er jammer genoeg Zondag alleen geprofileerd kon worden, onder voortdurende bedrei ging van een nat pak. We hadden overigens eenige zeer mooie banen, nl. op Galgenwiel, op Hoefswiel en in Labbegat, vooral de twee eerste waren schitterend en er werd ook zeer dmk gebruik van gemaakt, vooral Zaterdagmiddag was het ideaal weer voor rijders en kijkers. Zondag was 't overal enorm druk, jammer dat de dooi toen reeds zoo veel nadeel aan de banen berokkend had. Er was mooie gelegenheid en toch moeten we hier weer missen ijsclub met goed verzorgde ijsbaan en toebehooren Lezing Sjef van Dongen, De lezing van Sjef van Dongen is nader bepaald op Donderdag 24 Jan des avonds ten 8 uur in „Musis Sa crum". De entrée-prijzen zijn zooals blijkt uit achterstaande advertentie, zeer laag gesteld, terwijl voor de scholen op len tal is van de R. K. Staatspartij en kan en 2en rang nog 25 pCt. reductie wordt z.i. beschouwd worden als de rechter hand van de geheele organisatie. Het meerendeel der aanwezigen stemde hiermede in. Mr. Hellenberg-Hubar. Mr. Ooninx verdedigde dezen candi daat, die vooral bij den strijd in het Middenstandswezen bijzonder op den voorgrond trad. Spr. geeft de verzeke ring dat de middenstand bijzonder op den steun vafi Mr. Hellenberg-Hubar zal mogen rekenen. Ook deze candidatuur werd voldoen de gesteund. Als laatste candidaat voor een vrijen zetel werd de heer W. Sassen uit Geer- truidenberg, door den heer Wouters naar voren gebracht. De heer Wouters sprak als zfijn veronderstelling uit dat dhr. Sassen^ door zijn artikelen verle den jaar in „De Echo" over plattelands toestanden. in deze omgeving eenige bekendheid zal hebben gekregen. Spr. hidt het (3ten geschikt candidaat die wel inzicht heeft ten aanzien van de vraagstukkesn van middenstand en plat teland. Spr. heeft vernomen, dat voor den heer Sassen reeds een formeerings- lijst is ingediend. Het voorstel van dhr. Wouters werd onvoldoende gesteilnd, ook toen voor- toegestaan Het comité heeft terecht geoordeeld dat deze lezing ook vooral voor de jeugd zeer interessant moet zijn en heeft voor deze dan ook dezen royalen maatregel getroffen. De hoofden van scholen moeten zich vóór 22 dezer melden bij den secretaris den heer W. Brock, St. Antoniusstraat. Men houde in dezen drukken tijd van uitvoeringen, vergaderingen enz., dezen avond van Sjef van Dongen in elk geval vrij. wenschelijkheid dat een zoo uitzonder-1 gesteld werd dhr. Sassen als plaatsvei- Iijk begaafd man als Dr. Moller, die vanger aan te wijzen. Rondvraag. De heer C. van Haaren merkt bij de rondvraag op dat de notulen van de vorige vergadering nog niet zijn voor gelezen. Spr. is toen niet ter vergade- man een onderwijs-specialiteit is, voor onze Kamer behouden blijft. De vergadering stemde hiermede in Mr. Steenbergen. Deze candidatuur werd toegelicht en de historie is daar om te bevestigen door den heer Smarius, die verklaarde ring geweest, maar heett in „de t-cno I dat cultuur en beschaving in verval 1 raakten waar begonnen werd met de inkrimping van het" gezin. Na deze sociale punten te hebben be licht en op de noodzakelijke eenheid der R.K. Staalsp. te hebben gewezen, wees hij in dit verband op het Kamerlid Mr. Pius Arts, over wien spr. zich vroeger dikwijls kwaad heeft gemaakt, maar waarmede hij thans medelijden heeft gekregen. Met Mr. Arts, aldus spr., is dat Mr. Steenbergen, behalve zijn vaste positie als leider van een grootbedrijf, verschillende functies bekleed in so- ciale en economische vereenigingen. De candidaat heeft reeds groote vraagstukken op het gebied van han del en industrie opgelost of althans me- j de tot een goed einde gebracht. In 1927 werd Mr. Steenbergen afgevaardigd I naar de Economische Conferentie te I Geneve en verleden jaar voor den Vol de besprekingen gelezen. Toen is on aangenaam geschrijf gevolgd. Het ligt niet op spr. weg om oude koeien uit den sloot te halen, maar hij durft vertrou wen dat allen zullen meewerken om de solidariteitsgedachte te bewaren. De Voorzitter antwoordt dat het de bedoeling is om in de volgende verga dering de notulen voor te lezen, zulks met het oog op het late uur en sluit zich gaarne bij den laafsten wensch Plaatsbespreken vanaf 22 dezer bij Mej. de wed. v. d. Broek van Ree, sigarenmagazijn. „De Witte Non." 't Oaat In onze plaats ook als overal elders. Bioscoop en bal, dat is blijk baar 't eenigst dat nog trekt. Men ziet het aan de Letterkundige avonden, men ziet het bij goed tooneel als „de Rozenkrans", men zag het Zaterdagavond bij de opvoering van „De Witte Non" door de N.V, Groot Tooneel. Men zou zoo zeggen, als er een goed volksstuk komt door goede krachten gegeven op eer. Zaterdagavond nog wel, dan zal men eens een volle zaal krijgen, maar ook toen slechts een 150 menschen. 't Was dubbel jammer èn voor de afwezigen èn voor het gezelschap, dat onder leiding der heeren foh. Lange- naken en Petro Beukman een uitste kende vertolking gaf van het tooneel- spel in 6 bedrijven „de Witte Non", naar het beroemde filmwerk „The White Sister Wij mogen als de hoofdpersonen noemen Mies Peijters als „de Witte Non", kapitein Giovani Sèvèri, Joh, Langenaken en Monsignore Saracinesa Petro Beukman. Zij hebben ons uit. stekend doorvoeld werk doen genieten, waarvoor het publiek dan ook terecht zeer dankbaar gestemd bleek. Waardig sloten zich daarbij aan ae gouvernante Lena Kempen en Enri- quetta Tine van de Werf, terwijl ook de kleinere rollen in goede handen waren. Zoowel stuk als spelers hadden als overal elders een volle zaal verdiend en men zal het aan zich zelf hebben te wijten, wanneer goede tooneelisten hoe langer hoe minder onze plaats bezoeken. Wij sluiten ons gaarne aan bij de goede recensies in de bladen die we vooraf opnamen; een goed stuk en een vertolking een druk bezoek over waard. Wij hopen dat de a.s. muziek uitvoeringen en lezingen grootere belangstelling ten deel zal vallen. Nieuwe Bioscoop. Zaterdagavond werd de „Nieuwe Bioscoop" in de nieuwe en ruime zaal van den heer A. van Berkel alhier geopend, We hebben over de zaal reeds een en ander gezegd, maar hoewel deze over een dag of veertien eerst geheel gereed zal zijn, werd de bioscoop-opening niet langer uitge- steld. De zaal was meer dan uitverkocht en de heer Govaerts had voor de opening op een prachtige film weten oeslag te leggen nl. „Looping the Loop" een pakkende en schitterende circusfilm. Voor den aanvangheette de bioscoop exploitant de heer Wim Govaens, de talrijke aanwezigen hartelijk welkom in de nieuwe zaal, bracht een woord van dank aan den heer van Berkel en beval zijn bioscoop en 't caté van Serkel bij 't publiek gaarne aan. Het publiek was zeer voldaan over 't gebodene, wat wel bleek uit het bezoek in elke voorstelling op deze beide dagen. Wij wenschen den heer Govaerts een goed succes met z'n nieuwe onderneming. Letterkundig Comité. Dom Suibert Caron Herman de Man. Zooals bekend moesten de twee laatste lezingen vanwege het Letter kundig Comité door een samenloop van omstandigheden verschoven wor den. Thans vernemen wij dat de data opnieuw zijn vastgesteld. De Benedictijner Dom Suibert Caron uit Leuven komt Vrijdag 8 Februari a.s. een lezing houden over Grego- riaansch en de bekende schrijver Herman de Man, uit Woerden, spreekt Vrijdag 15 Februari d.a.v. over het vernieuwde realisme. Januari-concert Liedertafel. „Oefening en Vermaak" geeft wel blijken van activiteit. Na het eerste winterconcert in de tweed» helft van November j.l., waarbij als solisten optraden Mej. Héiène Cals en Rob. Gevers, wordt ons reeds a.s. Maandag het tweede winterconcert geboden, ditmaal met de gevierde medewerking van Mej. Elise de Haas, sopraan en den heer van Buggenum, bas bariton. Ook deze zoo terecht geroemde artisten zongen'herhaaldelijk voor de microfoon en behaalden overal waar zij optraden het grootste succes. Gezien het pracht programma dat zij met de Liedertafel zullen afwerken, staat ons een in alle opzichten schoone muzikale avond te wachten. Wij twijfelen dus geen oogenblik of ook deze uitvoering zal, evenals de vorige, zich in een groote belangstelling en een zeer druk bezoek mogen ver heugen, Verloting. Door B. en W. is aan de voetbal- vereeniging R.W.B. en aan hetPatro naat te v m. Baardwijk vergunning verleend tot het houden van een verloting. Collecte bij de opening van 't Wljkgebouw „Groene Kruis". Naar wij vernemen ligt het in het voornemen van het Groene Kruis- Bestuur om Zaterdag bij de opening van het Wijkgebouw een collecte voor de vereeniging te houden door den verkoop van Groene Kruisjes. Wij twijfelen niet of deze zullen in grooten getale gekocht worden eigen winkels vermeer- dit op 't Het aantal derde met vier, zoodat oogenblik 17 bedraagt. De verbouwing zal in Maart a.s. gereedkomen, waardoor de productie aanzienlijk zal kunnen worden uitge breid. De gang van zaken is nog steeds zéér bevredigend te noemen. „Onderling Kunstgenot." Het Waalwijksche Revue-gezeischap „Onderling Kunstgenot" schijnt voor Loon-op Zand een goede gast te zijn geworden. Dit is nu reeds het derde jaar dat dit gezelschap door de Kon. Erfe Harmonie „Concordia" wordt uitge- noodtgd aldaar op te treden. Onderling Kunstgenot" heef! die vriendelijke uitnoodiging aangenomen en zal op 27 Januari a.s. in de zaal van „Concordia" onder leiding van den heer H. v. Heijst een groot Operette-Soirée geven. Op 't program komen o.a. voor de operettes „Roosje" van Ladwig André en „No. 66" van J. Offenbach. We .wenschen ons gezelschap in „oon-op-Zand alle succes. Ongeluk op het ijs. Toen de heer C. v. d. M. Zaterdag, middag een baantje reed op 't Galgen- wiel, kwam hij plotseling zoo hard te vallen, dat hij niet meer kon opstaan. De heer J. Verwiel, die met zijn auto in de nabijheid was, was zoo hulp vaardig den heer v. d. M. direct naar huis te brengen. Dr. Langemeijer ontboden, constateerde een bloeduit storting en een zware kneuzing van het kniegewricht. Zeldzaam: Bij den landbouwer Klerkx werd een kalf geboren, dat het dubbele gewicht had van een normaal kalf nl. 148 pond. Het dier werd verkocht voor f 55.-— Biljarten. Zaterdag j.l. had de aangekondigde biljartwedstrijd plaats tusschen de vereenigingen „Ons Genoegen„ (Kem perman) en Amusement (v. Loon). Over het geheel was het een slecht gespeelde wedstrijd. De uitslag was ais volgt Ons Genoegen. Amusement. A.v.Oudheusden Slaats Klerkx v. Weert G Slaats J. de Graaff MEDEDEELING. De vereenigingen ook buiten Waalwijk kunnen van onze agenda voor kennisgeving, oproeping enz. gebruik maken, mits tijdige inzen ding en natuurlijk in enkele regels. RED. Kon. Stoomschoenenfabriek A. H. van Schijndel. Uit vertrouwbare bron vernemen wij daf de financieele resultaten der „Koninklijke Stoomschoenenfabriek A. H van Schijndel" over 1928 die van 1927 overtreffen, zoodat onder voor behoud der goedkeuring van Commis sarissen en aandeelhouders, een zeer bevredigend dividend zal kunnen worden uitgekeerd. Ook de omzetten van 't afgeloopen jaar geven een aanzienlijk accres aan. 8i v. Gooi 100 l00J.de Reus 73 45 Verhagen 100 67 v.d. Linden 100 100 v. d. Ven 78 100 Trots 82 493 533 De hoogste serie werd behaald door F. Slaats met 30 caramboles. Vooral de vereeniging „OnsGenoegen" schijnt dit jaar erg van streek te zijn. Jubileum der stichting voor zwakzin nigen „Huize Assisië," Udenhout. Op 12 lanuari herdacht de stichting voor zwakzinnige kinderen „Huize Assissië" haar 25 jarig bestaan. Aller eerst werd het jubilé kerkelijk gevierd door het opdragen van een plechtige H. Mis uit dankbaarheid in de kapel der stichting, De ZeerEerw. Heer Rector gaf in een korte maar woord- iljke preek een resumé van het begin en wording der stichting. Om halt elf was het receptie, waarvan zeer velen gebruik gemaakt hebben. De Edelachtb. Heeren Burgemeester, Wethouders en Secretaris der gemeente zijn persoonlijk hunne geiukwenschen aan komen bieden. Tevens verschillende H.H. Geeste lpen alsook eenige afgevaardigden van de orde der Paters Capucijnen gaven blp van belangstelling. De aigemeene Br. Overste van Huize Padua enz. te Boekei, alsook de Br. Overste der St. Josephstichting te Apeldoorn, alsmede de ZeerEerw. Heer B, Paanac- ker, Rector aldaar en eenige Broeders welke vanaf de oprichting der stichting te Udenhout woonachtig waren, schit terden allen door aanwezigheid, Wegens ongesteldheid was Br. Laurentius, die de eerste overste geweest is, verhinderd het feest bij te wonen. Vele bloemstukken, telegrammen en brieven gaven blijk van sympathie voor het groote en goede doel der stichting. Door eenfge jongens werd des mid dags eene uitvoering gegeven, getiteld „De H. Fransiscus onder deroovers De versiering gaf blijk van goeden smaak, vooral het zaaltje alwaar die genen zich bevonden, welke vanaf de oprichting der inrichting aldaar ver pleegd werden, was geheel in't zilver herschapen en iedere jubilaris had een versierde zetel. Zondag 13 Januari gaf eene veree- nieing uit Udenhout aan de bewoners van Huize Asissië eene uitvoering, hetgeen zeer op prijs geste'd is g - worden en waarvan allen zeer veel genoten hebben. INGEZONDEN MEDEPEELINGEN. winterhanden en pijnlijke klo^ga direct en geneest men snei zacht door men deze goed in te Doos 30-80-90 ct, Tube 80 et, met wrijven t iciinu ei aw HAAS. Mejuffrouw ELIZE OE De Heer )AN VAN BDGfiENDM. 21 CIC UI O IluL 1AUV. C11JJX VLU1CVCI1 tui oaw aixioiii I "I -Pi /J T?r>T"l A

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 5