Heeren en Kinderhleedina Magazijn „De Adelaar". VoorHoed of Pet Bernard Vaes Balansoproiminé „Het Anker Dat is JE ADRES. H. VERHULST, Extra lage prijzen. HOEDEN en PETTEN. FEUILLETO VOOR HANDEL EN INDUSTRIE. Het aangewezen adres voor Uw is Hooge Steenweg 14 - DENBOSCH. - (Naast ijzerhandel Van Miert.) Voordeelfger als elders. Zondags tot 12 uur geopend. naar Ontrouw Ambtenaar. De rijksklerk P. J. M. v. A. te Oudenbosch, di^plm. f30 000, hem door belastingschuldige afgedragen, in den loop der jaren verduisterde, werd door de rechtbank te Breda veroordeeld overeenkomstig den eisch tot 2 jaar. Vughter str. 65, DEN BOSCH. Telefoon 841. Markt 5. - DEN BOSCH. SPECIALE AANBIEDING f 20.— boete. Als getuige werd nog gehoord J. van Haaften van Andel, moeder van het knechtje. Verdachte had haar gezegdDat plakken is niks als last. Als ze van het plakbureau komen dan moet je maar zeggen, dat de jongen nu hier, dan daar werkt. Verdachte ontkende dit en beweerde er onschuldig te zijn ingeloopen. Het O. M. achte het delict bewezen, eischte op formeele gronden vernieti ging van het vonnis en veroordeeling tot f20 subs. 10 dagen hechtenis. Meineed. Op Donderdag 31 jan. a. s., wordt voor de rechtbank te 's Bosch de strafzaak behandeld tegen j. v. d. B., 54 jaar, landbouwer Engelen, verdachi ter zake dat hij op 12 December 1928 te 's Bosch ter openbare terechtzitting van het Kantongerecht als getuige onder eede gehoord in een visscherij- wetovertreding een valsche verklaring heeft afgelegd, Vanwege het O. M. zijn 2 getuigen gedagvaard. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-Tabletten60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct. Staal-Tabletten 90 ct. Maag-Tabletten 75 ct. B(j Apoth. en Drogisten. POLITIERECHTER. Uitspraken. j. J. M. v. D., Kaatsheuvel, mish., geschorst tot 28 Januari H. Q. Waalwijk, art. 239,geschors tot 4 Februari. W. A. v. E„ Vlijmen, heling, ver wezen naar 2e Kamer. GEMENGD NIEUWS. Tijdens de afwezigheid van de moeder speelde in het huisgezin van den met elaar H. te Kampen een meisje met lucifers. Hierdoor geraakte een wieg in brand, waarin 'n kindje van 3 maanden lag. Dit kind kreeg zulke hevige brandwonden, dat het aan de gevolgen overleed. Tengevolge van het breken van iet ijs op het meer Acuto zijn 53 kinderen verdronken. Te Beverwijk zijn 2 personen die op de Ringvaart van den Wijker- meerpolder schaatsenreden door het js gezakt. Een hunner kon bijtijds worden gered, doch toen men eenigen ijd later zijn vriend, zekeren K. uit ieverwijk kon bevrijden bleek deze reeds te zijn verdronken. Bij de reddingspogingen zakten ook drie redders, waaronder een politieagent, door het ijs, doch zij konden door omstanders spoedig op het droge worden gebracht. Aan den Hengeloschen weg onder de gemeente Lonneker is Don derdagmorgen een ernstig ongeluk gebeurd. Daar is het dak van een danszaal gebouwd aan het cafe van den heer Ditters, welke eenige weken geleden in gebruik is genomen, Inge stort. Er waren nog zes werklieden bezig. Een van hen de schilder S.uit Groningen afkomstig geraakte onder de balken bekneld. Toen hij doorzijn medearbeiders gevonden werd, was hij reeds overleden. De eigenaar van het café brak enkele ribben. De overige werklieden die spoedig onder de puinhoopen vandaan gehaald konden worden, kregen slechts lichte kwetsuren. Het ongeluk is ontstaan doordat de buitenmuren over hun lengte-as naar bulten uitweken. Er wordt een uitgebreid onderzoek ingesteld. Een leeuwentemmer te Los Angelos werd door zijn vrouw met 'n zweep vervolgd en wist niet beter te doen dan in de kooi te vluchten waar zich zijn wilde dieren bevonden Daar vond hij rust en kalmte. Te Westermiinde zijn Dinsdag de kapitein en de eerste machinist van de visschersboot „Westbank" op de commandobrug gearresteerd en naar de gevangenis overgebracht. Zij hebben een matroos midden op zee op beestachtige wijze mishandeld. Nadat zij hem door messteken buiten gevecht hadden gesteld, sloten zij hem half naakt in een ijskoude ruimte op De mishandelde trachtte een eind aan zijn leven te maken door over boord te springen, maar werd door een zijner kameraden gered. Op een millitair vliegterrein in Britsch-Indië heeft door de noodlot tige vergissing der bemanning van een bombardementsvliegtuig 'n ernstig ongeluk plaats gehad. De bemanning wierp bij vergissing drie granaten op een groep Britsch-Indische soldaten 3 officieren en 8 manschappen werden gedood, terwijl talrijke gewonden naar 't hospitaal moesten wordenvervoerd Volgens berichten uit Bellevue (Ohio) is tijdens een verblinden sneeuwstorm op 3 K. M. afstand van Bellevue een electrische tramwagen bij een wegkruising tegen 'n autobus gereden, die volkomen werd vernield en in een sloot werd geslingerd, waarna de tramwagen op de bus terecht kwam. NAAR HET ENGELSCH. J. SCHEEPENS. Er zijn 24 dooden en 16 gewonden waarvan nog 5 levensgevaarlijk. De aangerichte chaos was zoo groot, dat het twee uren duurde, vóór de eerste lijken van onder de autobus konden worden te voorschijn gebracht. Vele zijn zoodanig verminkt dat zij niet kunnen worden geïndenti- ficeerd. Van de trampassagiers schijnt nie mand ernstig gewond en ook de chauffeur van de bus bleef ongedeerd Hij verklaarde door de sneeuw te zijn verblind en de naderende tram niet te hebben gezien. Op de lijn Peking—Tientsjin zijn tengevolve van een verkeerden wisselstand twee treinen op elkaar gereden; 12 personen werden gedood en 20 zwaar gewond. Te New-York is gisteren grond veTkocht tot 'n bedrag dat nog nimmer bereikt was en over de 250 millioen dollar moet bedragen. Het betreft een terrein van ongeveer 4'/a H. A. in 't centrum van Manhattan. Hierop bevin den zich drie blokken huizen met tweehonderd woningen, welke zullen worden afgebroken. Als de onderhan delingen met de Metropolitan Opera maatschappij tot een goed einde gebracht worden, zal hier de nieuwe opera verrijzen, GisUren is aangehouden de 30- jarige loodgieter D. W. G„ uit de Noorderbeekstraat in Den Haag, die ervan verdacht wordt betrokken te zijn geweest bij bet relletje dat Zondagavond in het Westeinde heeft plaats gehad en waarb^ twee agenten ernstig gewond zijn. G, behoorde tot de omstanders en zou het publiek aangespoord hebben tot verzet en zelf zou hij aan de vechtpartij even eens een werkzaam aandeel genomen hebben: hij trok daarbij zijn jas uit dit kleedingstuk kon hij later niet terugvinden. Een der omstanders had de jas gevonden en het aan 't hoofd bureau van politie gedeponeerd. Gis teren kwam G. aan het hoofdbureau informeeren naar zijn eigendom Daar werd hij vastgehouden en met de beide agenten geconfronteerd, die hem pertinent ais een der vechters bazen herkenden. Hij is daarop opge sloten. In het Westen der stad heeft zich hedenavond een bloedig drama afgespeeld. Op 'n gegeven oogenbl k ontstond wegens 'n omver geworpen muziekstandaard t n huize van den zakenman Friedlatider een hevige ruzie tusschen diens oudsten zoon den 19 jarige Manasse, en zijn 18 jarigen broer Waldemar, benevens diens vriend den laborant Tibor Földes. Plotseling trok Manasse die steeds met zijn jongeren broer op gespannen voet stond, een revolver, waaruit hij verscheidene schoten op Waldemar en Foldes loste, beide storten dientengevolge dood ter aarde De moordenaar meldde zich later zelf bij de politie aan. Volgens de door hem tegenover de politie afgelegde verklaringen zou hij uit noodweer hebben gehandeld. Deze voorstelling van zaken is echter in hooge mate onwaarschijnlijk, daar men geenerlei sporen van 'n worste ling op hem heeft gevonden. Tibor Földes was de zoon van een auteur. De beide lijken zijn door de politie in beslag genomen. Liebermann is Donderdag in de hoofdstad aangekomen. Te kwart voor tien hedenmorgen heeft hij onder begeleiding van de Haagsche inspecteurs van politie, de heeren Van der Mark en Hoestra zijn entrée gemaakt in het Paleis van Just tie aan de Prinsengracht, waar hij voorgeleid is voor mr. Reilingh, subst. officier van Justitie. Oorspronkelijk zou het gezelschap dat met den Berlljnschen nachttrein ke^lckkaJi. reisde, in Amsterdam hedenmorgen uitgestapt zijn, maar in verband met de verwachte belangstelling aan hei Centraal Station werd reeds te Hil versum uitgestapt, van waar te kwart voor negen per auto naar Amsterdam werd gered n. Oudheidkundige vondst te Jeruzalem. Naar een Egyptisch blad meldt zou te Jeruzalem het graf ontdekt zijn van een Egyptische vrouw van koning Salomon. De pracht en praal van de graf- celder, die met wonderbaarlijke schoon- ïeid en groote kostbaarheden versierd is, overtreft zelfs het graf van Toet Ank Amen. Bij de mummie werd een perkament rol gevonden, waarvan men aanneemt dat zij het handschrift van Koning Salomon draagt en dat de tragische dood en de deugden van de overledene erin beschreven worden. Volgens het ontcijferde gedeelte stierf Moti Maris i'zoo heette deze vrouw van Koning Salomon) in het 36ste jaar van de regeering van Koning Salomon, nadat zij „zich voor haar gemaal en oppersten heer geofferd had". De lang gezochte roovers en inbrekers gebroeders Barbufowitsch werden volgens een bericht uit Bel grado, Woensdag door een patroelje gendarmen in het dorpje Pozarewatsch aangetroffen, waar zij zich in een huis gebarricadeerd hadden. De roo vers schoten twee gendarmen dood en verwondden er een ernstig maar de anderen hielden het beleg vol, tot een klein kaliber kanon met eenige artilleristen uit de naaste garnizoen- plaats aangerukt was. Na een laatste sommatie die niet beantwoord werd. werd het huis in brand geschoten. De beleegeraars meenden de broeders dood in de vlammen te zullen aan treffen, maar op het laatste oogenblik sprongen zij tusschen de brandende puinhoopen te voorschijn, waarop zij werden neergeschoten. 35. „Mijnheer Henson is verdwenen", riep li ij. „De hemel weet hoe, maar de honden hebben hem achterna gezeten en hem de kleeren van het lichaam ge reten, en hem zoo toegetakeld, dat 't een bespottelijk gezicht oplevert, waar. om men lachen moet of men wil of niet. En een humeur dat hij nu heeft „Waar is hij thans?" vroeg Enid 'snel, „er zijn hier menschen die hij on der geen voorwaarde mag zien „O, hij is langs het raam van zijn studeervertrek weer naar binnen ge gleden en voor een gentleman als hij is vloekte hij nogal kras! Toen is hij recht naar zijn slaapkamer geslopen en heeft mij bevolen whisky en soda water boven te brengen." Enid keerde tot haar gezelschap te rug. Er viel geen oogenblik te verlie zen thans. Hoe het ook ging, de aan wezigheid der beide vreemdelingen moest absoluut geheim gehouden wor den voor Reginald Henson. Een mi nuut later en in de duisternis van den nacht verdwenen zij geruischloos. Wil liams sloot het ijzeren tuinhek achter hen., en ze begaven zich over den weg van Rottingdeau naar huis. „Een eigenaardige tocht, zoo midden in den nacht!" meende David Steel. „Jawel! Maar vol verrassingen en gunstige resultaten!" merkte Bell op. En in zijn stem klonk iets vroolijks. „Er valt nog veel te doen en we zullen nog veel gevaren moeten trotseeren, maar we zijn nu op het goede spoor. Maar waarom hebt ge me zooeven dat briefje gezonden?" David Steel glimlachte, terwijl liij een sigaret opstak. „Dat is een onderdeel van het plan", zei hij. „Van mijn plan dan, bedoel ik. Maar ik zond het je voornamelijk om dat Enid me vroeg, je te willen waar schuwen." HOOFDSTUK XVI. MARGARET ZIET EEN GEEST. Met een zucht van onuitsprekelijke verlichting hoorde Enid Williams te- rugkfeeren. Reginald Henson was nog niet naar beneden gekomen en de ove rige bedienden hadden zich reeds eeni gen tijd naar bed begeven. Williams kwam vragen of hij nog iets kon doen, voordat ook hij zich ter ruste begaf, i „Nog één ding", zei Enid. „De bra- ve honden hebben goed hun werk ge daan, vanavond, maar ze zijn nog niet klaar. Haal Rolio voor me en breng hem vlug bij me. Dan kunt ge' wel gaan sluiten en ik zal wel zorgen, dat mijnheer Henson een weinig van den schrik bekomt." De groote hond kwam spoedig en volgde Enid voorzichtig en bijna ang stig naar boven. Klaarblijkelijk was hij daar al eens eer geweest, want het was het reusachtige dier aan te zien dat hij besefte, dat hij zich op verbo den terrein bevond. Hij kroop bijna langs trappen en gang tot aan de ka rner, waar de zieke lag, en volgde daar Enid. De lamp was laag gedraaid toen Enid naar het bed keek. Dan glimlachte zij zwakjes doch hoopvol. Er bevond zicli niemand meer in de kamer. Het bed was leeg! „Het gaat goed!" mompelde Enid. „Moge het einde even. goed slagen als het begin!... Ga hier liggen, brave hond en kom hier niet vandaan. Als iemand hier wil binnengaan, scheur je hem aan stukken Het geweldige dier legde zich kwis- pelstaartend bij den drempel neer, ten teeken dat hij begreep. Alsof haar een zware last van de schouders was ge nomen, daalde Enid de trappen af. Ze bad nauwelijks de huiskamer bereikt toen Reginald Henson haar volgde. Op zijn gelaat was wilde hartstocht en woede te lezen, terwijl hij van top tot teen beefde van schrik en pijn. Over zijn voorhoofd liep een breede, bloedige schram, veroorzaakt door de KERKNIEUWS. Mgr. Stroomer f Gistermiddag is de deken van Am sterdam, Mgr Stroomer, die veertien dagen geleden in het Mariapaviljoen alhier was opgenomen, overleden. CAPELLE, In het vergaderlokaal van den heer Adr. Vos in de Nieuw- straat alhier hield de Koleninkoop- vereenigiag van den Chr. Besturen bond j 1. Maandag 21 dezer haar jaar vergadering. Nadat te ongeveer half acht de ver gadering door den voorzitter op de gebruikelijke wijze geopend was en de notulen der vorige vergadering na voorlezing goedgekeurd waren, bracht de secretaris-penningmeester, de heer P. Faro, verslag uit omtrent den toe stand en de werkzaamheden der ver- eeniging gedurende het afgeloopen jaar, waaruit blijkt, dat het ledental 93 bedraagt De totale omzet in 1928 bedroeg 1698 H L. Uit het door den heer P. Wage makers namens de financieele com missie uitgebracht rapport bleek, dat de boeken en bescheiden van den penningmeester in orde waren en de kas sloot met een batig saldo, De uitgaven bedroegen f 2306. Vervolgens werd overgegaan tot verkiezing van een drietal bestuurs leden wegens periodieke aftreding van de heeren P. Faro en C. Rozen brand en ter aanvulling der vacature van den heer A van Peer. Herkozen werden de beide aftredende heeren. terwijl als nieuw bestuurslid gekozen werd de heer J. Haverhals, die hun benoeming onder dankzegging voor het in hen gestelde vertrouwen aan- namnn. Na een woord van dank voor de belangstelling werd deze drukbezochte vergadering met dankzegging gesloten. Voor de Ned, Herv. Gemeente alhier hoopt a.s. Zondag des nam. half drie op te treden Ds. Bolkenstijn uit 's Gravenmoer. Des voorm. half tien leesdienst, Daartoe ultgenoodigd, zal de Gemengde Zangvereeniging „'t Roze- knopje" alhier op Maandag 4 Febr. a.s. onder leiding van ded heer N. Snijers een uitvoering geven in de concertzaal van den heerW.de Reljer te Raamsdonksveer. Naar men ons mededeelt zal Ds. Voorsteegh te Gouda op verzoek van het voorloopig comité tot oprichting van een Oranjevereeniging alhier in een voor dat doel te houden openbare vergadering als spreker optreden. Als verbruiker van Ravenswaay Letter-Artikelen werd de heer D. van Tilborg alhier de gelukkige winnaar van een nieuw rijwiel. In de Ned. Herv. Kerk a. d. Loonschendijk zal a.s. Zondag des voorm half tien en des nam. 2 uur optreden de heer Hage, godsdienst onderwijzer te Kampen. Naast de groenteteelt beginnen de tuinders zich hier ter plaatse ook toe te leggen op de teelt van druiven. In navolging van de heeren C. en A. v. d. Hoek, laat de heer A. Dekkers voor dit doel ook een tweetal druiven- kassen zetten, DRONGELEN. As. Maandag 28 Jan. n.m. half zeven zal in de zaal van den heer Nieuwkoop alhier op- treden den heer Mr. Oud, Vrijz.- Democr. lid der Tweede Kamer. Als onderwerp zal de heer Mr. Oud spreken over „Democratisch Staats beleid". De toegang is voor eenieder vrij, ook gelegenheid tot debat. LOON OP ZAND Het Waalwijksch Revuegezelschap treedt a. s. Zondag in de zaal „Concordia" alhier op. „Onderling Kunstgenot" zal een 5 tal nummers opvoeren n.l. „Roosje" een operette, „'t Misverstand", „De Direc teur" 'n tragi cotnedie". „No. 66", 'n operette en tenslotte „Verassings- nummei????". 't Wordt zeker een gezellige avond, 't gezelschap is genoeg bekend. De iepenboomen in de Kloos terstraat sterven uit en zijn daarom verkocht. Jammer genoeg, de straat zal er niet mooier op worden. hondennagels, welke geenszins er toe bijdroeg om zijn uiterlijk schoon te verhoogen. „Wat beteekent dat allemaal?" vroeg hij opgewonden. Enid zag hem koeltjes aan. Ze kon het nu doen zonder zich al te veel bloot te geven. Het groote gevaar was voorbij thans, en ze was zeker, dat de gebeurtenissen van hedenavond hem niet bekend waren. „Ik zou je dezelfde vraag wel kun nen stellen", sprak ze. „Ge ziet er vol daan en verschrikt uit. Ben je met een. smak op een hoop steenen terecht ge komen, of zóó? Maar doe me een ple zier en maak geen herriedat zou thans niet passennu Chris Enid aarzelde: de leugen wilde haar niet over de lippen komen zoo gemak kelijk als zij wel had verwacht. „Chris is niet meer", eindigde ze toen. „Een uur geleden ging ze van ons heen". Henson mompelde iets dat op een rouwbeklag gelijken moest. Bij gele genheden kon hij zoetsappig en beleefd genoeg zijn, maar vannacht was hij dit niet. Zelfs filanthropen zijn zelfzuch tig op Sommige oogenblikken. Boven dien waren zijn zenuwen thans boven mate geschokt en hij had dringend be hoefte aan een prikkel. „Ik ga thans naar bed" sprak Enid op bedroefden toon. „Goeden nacht!" Ze besteeg geruischloos de trappen, en Henson begaf zich in de bibliotheek. Dit plotselinge overlijden van Christi- NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 25 Jan. 1929. Hoenderclub „Kaatsheuvel". De Hoenderclub „Kaatsheuvel" weet den goeden geest in de ver- eeniging te houden. Zondag werd een excursie gehouden naar den Haag om de groote Avicultura—ten toonstelling te bezichtigen, die zoowel voor den grootsten fokker als den kleinen liefhebber massa leerzaams biedt. Met een 30 personen werd de reis gemaakt, een aantal dat procents- gewijs door weinige vereenigingen bij dergelijke uitstapjes bereikt wordt. Donderdag 24 Januari hield de club feestavond bij den heer Jan Smit. De Voorzitter de heer J. Tuer- lings opende met een geestig welkom de bijeenkomst, waarna een schiet wedstrijd op geluksblazoen georgani seerd werd, dat veel belangstelling trok. Onder 't spelen van een partij biljart en kaart, 't nuttigst van een fijn pastijtje, 't geven van een piano, na Henson verbaasde hem. Hij was half geneigd te gelooven dat zij heele- maal niet dood was: hij behoorde tot dat soort menschen, die niets gelooven zonder bewijs. Doch tenslotte kon hij zelf de proef op de som nemen. Mor genochtend was daar tijd genoeg voor, zoo redeneerde hij bij zichzelf. Geruimen tijd bleef Henson zitten denken en rooken, zooals hij voor een gewoonte had. Zooals andere groote mannen had hij zijn moeilijkheden en verdrietigheden, en dat ze het resul taat waren van zijn eigen bemoeiingen maakten ze er voor hem niet lichter om te dragen. Zoolang hij Margaret Hen son onder bedwang kon houden, speel de geld niet zoozeer een rol. Maar er waren andere gevallen, waarin geld van geen enkel nut. was. Henson was van plan verdere be spiegelingen als niet ter zake dienen de en hem geen stap vérder brengende van zich af te schuiven tot den volgen den morgen. Hij vroeg zich niet zon der eenige bitterheid af wat zijn. be wonderaars zouden zeggen, als zij al les wisten. Hij vroeg zich af doch wat was dat? Wat hoorde hij daar...? Er sloop iemand door het huis: iemand die zacht maar toch vrij dui delijk verstaanbaar sprak. Zijn scherpe ooren hoorden dit onmiddellijk. - Hij sloop de hal binnen. Daar stond Margaret Henson, met het overblijf sel van wat eenmaal een prachtvolle avondmantel was geweest, over de schouders. (Wordt vervolgd). «a» „DB BOBO VAN HET ZÜIDBN".

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 6