EIERKOLEN «Gümw «dIM^en. Winterhanden Marktberichten. Motaris Middelkoop Motaris Middelkoop Hu!j, Erf en Tuin Motaris Middelkoop ATTENTIE. Vanaf aanstaanden MAANDAG van de Mijn „Oranje-Nassau", voor de prijs van fl.20 per H.L. thuis bezorgd. ■IIIHIIlliiHi Vanal Zaterdag a.s. tot Maan dagmiddag plaatsbespreken voor Sctiuber-Coiicert bij Sigarenmagazijn Wed. Tb. Pulles. Waalwijks Qemengae Zangvereeniging. Eau laiisie herinnering aan de jaarlijksche groote uitvoering van «Wddl^ijks CLmengde Zangvereeni ging" op Maandag a.s. waarvoor Vanaf heden piaa sen besproken kun nen worden. In ons vorig nummer hebben we het programma van koor en solisten in excenso opgenomen en dat spreekt voor zichzelf. Men zal er een mooie, kunstvolle avond meemaken en ook het gebodene na afloop zal voor velen niet te versmaden zijn. Wij vertrouwen dan ook op een dichibezette zaal. Woningbouw. In de 1.1. Woensdag gehouden ver gadering van de Gemeentelijke Wo ningoouw—commissie alnier, werden de 13 nieuw getrouwde gemeente- woningen in de ie St. Cnspijnstraat, hoek le Zeine, toegewezen. Het bal van R.fV.B. Het is van R\VB een aardige ge dachte geweest het 21 ste jaarfeest op heden 2 Februari met een bal te her denken. want een jaaifeest is daar zeer zeker een motief voor. De vorige bals, door RWB gegeven, we denken hierbij ook aan 1922, ook vooral 't vorig jaar waren uiierst ge zellig en ook dit zal zeker in alle op zienten slagen. Het bal in de zaal Pompe is ook toegankelijk voor in troducés van het bestuur. Ptuimvee.vereeniging, Vanwege den Zuid Nederlandschen Bond van Pluimvee—Konijnen—, Cavia— en vogelliefhebbers zal op Dinsdag 5 Februari, des avonds ten 7'/a uur, een lezing worden gehouden met lichtbeelden, in hetkolfi hrnsvan den heer A v. d Plaijm te Waalwijk Als tezer zal optrtden deheerjacq. Roeiands uit 's Bosch, pluimvee keurmeester met diploma, Raad van Beheer, en Toezicht. Achtereenvolgens zal woiden be handeld; de bevruchung van het ei, ontslaan van het emb.yo, kuikens, kippen, ziekten, kooien, voeding en verzorging Na de pauze zullen aan de hand van geprojecteerde beelden geloond worden verschillende grooie en kleine rassen hoenders, met aantoon nghun ner onderlinge verschillen. Waar het een interessante avond belooft te worden, heeft het bestuur der Waalwijksche Pluimveevereeniging gemeend deze lezing voor eenieder toegankelijk te moeten stellen. Aangehouden. Dezer dagen werd zekere K. uit Drunen, die een haas vervoerde naar Waalwijk, door den tijksveidwachier v. d. Griendt aangehouden. Hij ver klaarde den haas ondetweg te hebben gevonden. Natuurlijk werd aan deze verklaring geen waarheid gehecht. Procesverbaal volgde. Biljarten. Zaterdagavond 2 Februari heeft in het calé van den heer Ant. v. Beikfl de achtste competitie w dstrijd plaais en wel tusschen de W. B C. (van Berkel) en „Ons Genoegen" (Kem perman.) Over de kracht die mom nleel van de W. B. C. uiigaat behoeven we niet verder te spreken, het zij voldoende te vermelden, dat elk der spGers van het eerste drietal reeds eenmaal zijn partij in 8 beurten beëindigde. Deze heeren nl. Fr. Schoeluz, H. Klijn en Fr. Siaats schijnen dit jaar geweldig in vorm te zijn. Ontegenzeggelijk is„Ons Genoegen" een van hun sterkste tegenstanders, van wie ze in puntenaantal nog niet hebben kunnen winnen, olschoun het verschil miniem is. „Ons Genoegen" is dit jaar hopeloos uit vorm en als ze niet oppas en zouden ze bij de heeren van de W B. C. wel eens een gevoelige doch leer zame les kunnen krijgen. Er zal geducht gestreden worden en diegene die de overwinning behaalt knigt ze niet cadeau Ook het tweede drietal der W B.C staat met een gemiddelde van bijna 3.75 stevig bovenaan. Volgens de sportgebeurtenissen der laatste maan den is de nederlaag van „Ons Ge noegen" reeds tffcieus. Het is thans af te wachten of ze officieel zal worden. Iniusschen wacht de biljartliefheb bers weer een spannende strijd, die ze ongetwijfeld zullen bijwonen. Aan beide vereenigingen veel succes! Woensdagavond speelden de 2de Zestallen van Hotel „de Twee Kolommen" en de W. B C. in het café van A. v. Berkel een vriend schapptlijken biljartwedstrijd, welke eindigde als volgt: W. B. C. A. v. Berkel P. Dankaerts M. de Folter J. Vrijhoeven M. Vugts Holel „De Twee Kolommen" 39 P. v. Eeten 75 75 J Beerens 69 75 M Klijn 6l 75 J. Kools 54 75 jac, Moonen 73 Totaal 414 378 Rob Gevers, 's Bosch. Wij vernemen, dal de heer Rob. Gevers (Kerkstraat 19) Den Bosch, zich uitsluitend als zang- en muziek leraar zal vestigen. De heer Gevers, gediplomeerd muziekleeiaar en organ st directeur van de St.Jozefskerk, heeft ongetwij feld een uiisttkende naam in de muziekkringen van den Bosch en elders. Niet alleen hier maar ook in verschillende anotte sitcen des lands trad hij reeds herhaalde malen met zeer groot succes ais solist op. Al sedert eeriige jiren gaf hij zang en muzieklessen, doch de toeloop van leerlingen neemt gestadig dermate toe, dat de heer Gevers besloten heeft aangemoedigd door zijn succes, zich geheel daarvoor te geven. Hij stelt dus nu al zijn tijd beschikbaar voor het geven van lessen, leiding van zangkoren hier en elders, enz. Het ligt o.m. in zijn voornemen koorzang- cursussen speciaal voor kinderen te organiseeren, ongetwijleld een goed •dée, dat wel ingang zal vinden. Voorts stelt hij zich disponibel voor het geven van lessen in piano orgel; theorie en zang, sollège club- en privaatlessen. Waar de heer Rob. Gevers een musicus van erkende bekwaamheden is en zang en ntuzitk zoowei hier ter stede als elders in dit gewest, veel beoefening vinden, twijfelen wij er nie> aan of hjj zal een gaarne gezocht leeraar zijn, wat al reeds blijkt uil het feit hieiboven gemtmoieeid, dat zijn leerling aantal geregeld toeneemt Wij wenschen den heer Gevers veel succes met zijn plannen. SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). A s. Zondag des namiddags 2 uui hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. Boikenstein van 's Gravenmoer. CaPELLE. Voor de Ned Herv. ge meente aihier hoopt a.s. Zondsg des voorm. half lien en desnam half drie op te titüen Ds. A. v. Willigen. Een üeztr dagen had Mcj. W de Koon, werkzaam bij dtn heer M v. d. P. in de N.euwsiraat, toen zij een naaimachine haaide, het ongeluk van den trap te vallen, met het nood- iottig gevolg, dat geneeskundige hulp van Ur. K moest worden ingeroepen. Haar toestand is van dien aard, dai ze niet naar haar ouders te Vrijhoeve Capelle vervoerd mag worden. Het totaal aantal ingeschrevenen voor de miluieliehting i93Q bedraagt fn de gemeente Sprang-Capelle 54 Tot arbeider bij de Ned. Spoor wegen op het station Kaaishtuvel- Capelle is aangesteld onze dorpsge noot P. Snijders Az. Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" houdt a.s. Dondeicag 7 Febr des avonds 8 uur in het repetitie lokaal in de Kom zijn jaarvergadering Behalve de jiarversl gen van secre taris en penningmeesier komt o m. nog aan de orde de verkiezing van 4 bestuursleden wegens periodieke aftrt ding der heeren W J. v. Nieuwen- huijzen, W. M. de Bas, C. L. de Roolj en A. H. Spierings. In de in het café van Mej Wed A. v. d. Haart gehouden best, u sver gadering van de postduivenvereeni- girg „de Luchtvaart" werden de besiuuisiuncnts als volgt verdeeld: H. Dekkers, voorzitter A. v. Moer gestel, secrectaris; A. Veisteeg, pen ningmeesterM. Mescfc en H. Vos, commissarissen. A.s. Zondag des nam. 2 uur hoopt voor ac iNcd. Herv. gemeente a. d Loonschenoijk op te treden Ds jonkers uil Waspik. J i. Dinsdagmiddag 2 uur wer den de duur de Capelscne Ijsciuo gcorganisetiüe weosutjoen in scnuou- err naiunjden gehouden op de baan der veiteniging. hen groot aaaiai Oelangsiciltnüen woonde dn ysleesi, uat opgciuisieid weid door een vier tal muzikanten van ons muziekgezel schap „Kunst na Arbeid", bij. ue uitsiag der vciscntilende series was ais Volgt Aid. bchuonrijden voorparen Mcj A. Veihocven, Kushemel met den neer A. Bueser, Capelle met 89 pun ren, le prijsMcj M. v. d. öcnans, Viijtioeve—Capelle met den heer W. Zijimans, Waspik met 87 punten, 2e pi ijs; Mej-, Jac Cové, Capelle met den neer W. v. Hilsi, Waalwijk mei 82 [punten, 3e prijs en Mcj M. v. o Schans, Capelle met den neer H Cové Capelle mei 80 puften, 4e prijs. Ata. Schounrijden htertn A. Boe ser, Capelle met 94 punten le prijs; W. Zijlmans, Waspik met 94 punten, 2e prijs; F. Dekkers, Waalwijk met 89 punten 3e prijs en F v. O .zenoort, Waspik mei 84 punten 4e prijs. Aid. Hirdrijcten heeren 8. de Bonf, Waspik le prijs, Jac v Loon. Waal wijk 2e prijs, A Boeser, Capelle, 3e prijs en C. van Zjllichem, 's Graven moer 4e prijs. Afd. Hatdtijden voor paren: Mej H. v. d Haart, Capelle met den heer B. de Bont, Waspik le prijs; Mej. A. Verhoeven, Kaatsheuvel met den heer A. Boeser, Capelle 2e prijs; Mej. A Cové, Capelle met den heer Beu nis. '«Gravenmoer, 3e prys en Mej. opuPUUL, Lapene met oen nedr lerreinatkeuring W. de Grauw, Waspik 4e prijs. Na afl iop der wedstrijden had in de bij*de baan staande consumptietent de uitreiking der prijzen plaats. Naar men ons mededeelt heb ben zich voor de vacante betrekking van onderwijzeres aan de O L School te Vrijhoeve—Capelle 15sollicitanten aangemeld. De gemengde zangvereeniging „'t Rozenknopje'' heeft besloten deel te nemen aan het Internationaal Muziek en Zangconcours te Oisterwijk en wel op 2en Pinksterdag. Het bestuur der Capelsche IJs club heeft haar baan aan den Winterdijk j I. Woensdag in verband met den toen ingetreden dooi, gesloten. Door dat het nadien weer is gaan vriezen zal de baan bij doorgaande vorst waarschijnlijk reeds Zaterdagmiddag weer opengesteld kunnen worden. GEER TRUI DEN BERG. Voor de evangelisatie der Ned. Hptv. Qem alhier zal as. Zondag om 5'/2 uur in gebouw Emanuel optreden ds.Jonker uit Wasoik. UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel. 1 Fcbr. 1929. Uitvoering. Zondag a.s. treedt in de concertzaal van den heer L. de Bondt het duo Jean en Lucie uit België op. Dit bekend duet weet bij elk optreden belangstelling te trekken en zal ook Zondag ongetwijfeld veel bezoek krijgen. Konijnenfokkerij. De pelskonijnenfokkerij breidt zich den laatsten tijd hier belangrijk uit. Voornamelijk Chincilla-konijnen wor den in groote getale gehouden en voor den pels goede prijzen gemaakt. De Waterduivel. De Tooneelvereeniging „Onderling Kunstgenot" gevestigd bij den heer Joh. Smit, geeft Zondag a.s. op algemeen verzoek een tweede uitvoering van het tooneelspel van Jan Grosfeld „De Wa terduivel". Waar de eerste uitvoering zoo'n groot succes werd, zal ook onge twijfeld deze tweede tooneelavond een volle zaal trekken. Bal. De dansclub T.O.G.O. (Tot onder ling genoegen opgericht), geeft Zondag 3 Febr. voor de leden der Sociëteit Eu- phonia en introducé's een groot bal, onder leiding van den Weled. heer Landmeter te 's Bosch. Een prima Bosch strijkje zal voor de muziek zor gen. Gymnastiek. De uitvoering der K.G.V., die aange- kondigd was op Zaterdag en Zondag, zal door onvoorziene omstandigheden NIET doorgaan en is uitgesteld tot na Paschen. Ontwikkelings-Cursus. A.s. Donderdag ten 8 uur zal een ont wikkelingsavond -voor de R.K. Werk liedenvereniging gegeven worden. Behandeld zal worden: „Natuur schoon en Kunst in de Schepping." erreinatkeurïng iü effier weer zoo spoedig mogelijk bekend worden gemaakt. R- W. B. Voor onze vereeniging staat op 3 Februari, vastgesteld de competitie wedstrijd RWB tegen „Sportvereni ging 1920" Oss. De toestand van ons terrein is momenteel echter zeer slecht zoodat er wel niet gespeeld zal kunnen wor den, wordt er echter wel gespeeld dan mag men wel een kleine over winning verwachten. De wedstrijd zal eventueel om 2 uur aanvangen. RWB II gaat op bezoek bij het Wapen van Heusden. Vertrek half een per fiets. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren Maria J. d.v. H. W. Dekker en S. Maurits. Adriana A. G. d.v. J. A. Hooijmaijers en J. P. v. d. Wiel. Jenueke d.v. W. P. Braspenning en C. P. Treffers. Johanna d.v. M. Siaats en M. J. ten Haaff. Petronella A. A. d.v. A. Fr. van Riel en A. C. v. d- j Sanden. Alpkonsius M. z.v. J. A. Timmermans en A. v. Gelder. Ge- rardus A. z.v. G. Brutfrmijn en W. A. j Greve. Johanna M. d.v. A. v, d. i Heuvel en L. Pulles. Adriana P. M. i d.v. J. H. van Befjnen en A. P. A. Maas. Overleden Petronella M. Bos, 1 maand; Joan nes Krielaars, 60 jaar, echtgen. van P. C. van Schijndel. Vertrokken personen J. A. G. Kuijpers en gez., naar Eind hoven. J. C. Fijneman, naar Loon opZand. A. M. C. H. Cops, naar Neder-Asselt. L. M. C. Spapens, n. Goirle. A. H. M. Masuger, naar Roosendaal. D. R. G. Lackamp en gezin, naar Doetinchem. L. J. van Zeist en echtgen., naar Sprang-Capelle. H. M. Parpentier, naar 's Bosch. H. J. M. Wijkmans, naar Eind hoven. Ingekomen personen: J. W. v. d. Hoven, van Drunen. J. P. J. v. Amelsfoort, van Tilburg. J. Wijnands, van Tilburg. J. M. Kouwenberg, van 's Bosch. Fr. J.. van Rijkevorsel, van Oosteirhout. H. J. L. de Zeeuw, van 's Bosch. J. C. E. Verhoeven, van Lage-Zwaluwe. M, J. Ligtvoet, van Tilburg. \J. A. Kuijper, van Vlijmen. DUSSEN. pijnlijke kloven en wintervoeten ver zacht men direct en geneest men snel door deze goed In te wrijven met Doos 30-60-90, Tube 80 ct. PUROL Overlijden: 15 m., 22 yr., totaal 37. Bevolking op 31 December 1927: 1926 m., 1812 vr., totaal 3738. Aantal huwelijken 36. Levenloos aangegeven 6. Voor den dienstplicht zijn alhier 46 personen ingeschreven, waarvan er 23 voor broeder dienst in aanmerking komen. ADVERTEMTIEN. Hiermede geven wij U met droefheid kennis van het plotselinge overlijden van onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder Uit aller naam H. W4IIERS- Speekenbrink Tilburg, 31 Januari 1929. De plechtige uitvaart en begrafenis zullen plaais hebben in de Parochiekerk v. d. H, Joseph (Heuvel) Maandag 4 Febr 9 uur. KUNST EN LETTEREN. Expositie Triborgh. Van 215 Februari houdt de Kunst schilder H. Bayens uit Breukelen, in Kunstzaal Triborgh een tentoonstel ling van schilderijen en teekeningen. SPORT. H. E.C. Evenals vorig j^ar zal wederom aan leden en donateurs van HECeenbal aangeboden worden, daar dit onont beerlijk voor eene vereeniging geble ken is De commissie hiervoor benoemd heeft, moeite noch tijd gespaard om de HECers met hunne dames een genoegtlijken avond te bezorgen en zij zijn er thans is geslaagd dit bal te houden op Zaterdag 2 Februari a.s. in de concerizaal De Lindeboom" van den heer P. v. üaelen, alhier daarvoor bereidwillig afgestaan. De belangstelling, die voor dit bal, jestaat geeft ons nu reeds de verza- cering, dat het er wederom zoo ge zellig naar toe zal gaan als bij het vorige ter gelegenheid van de pro motie van HEC zoodat wel niemand deze gelegenheid zal laten voorbij- gann om zich weer flink te kunnen amuseeren. De leden ontvangen een uitnoodi- ging, terwijl de donateurs met hunne dames vrije toegang hebben op ver toon van hun diploma 19-8 29. Aanvang zeven uur. De vorige Zondag is weer een voetballooze dag geweest. Ofschoon iet weer tot Donderdagavond zeer goed was, kon er van voetballen toch geen sprake zijn, daar het nadien gesneeuwd had, en de hoofd-consul terecht alle wedstrijden uitstelde. Zondag a.s. moet HEC wederom thuis spelen tegen „Helmond" dat momenteel de tweede plaats op het rangl ijst je inneemt en er dus alle belang bij heeft om te winnen indien ze tenmentste niet voor de eerste plaats uitgeschadeid willen worden. Ook deze wedstrijd zal waarschijn lijk wel niet doorgaan, daar het terrein thans abnormaal slecht is en bij eenig vriezend weer in het geheel niet be- speeloaar zal zijn. Niets is echter wisselvalliger dan het weer, zoodat men dus overal op moet rekenen temeer daar het HEC terrein bijgoed weer nogal gauw bespeelbaar is. Geboren Elisabeth Henrica Maria d.v. H. W. Rijkers en A. E. van der Pluijm. Anna d.v. D. A. Heijmans en C. A. de Ronde. Johannes Adrianus z.v. A. Kieviets en H. W. Eijkhout. Joa chim Anna Maria z.v. A. M. Tlieuns en A. van Dortmont. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 4—5'/2 uur. Gymnastiek voor de aspiranten B G V Van 5'/3— 71/2 uur voor de leden BG.V. Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „Don Juan". Zaterdag 8 uur, Nieuwe Bioscoop, „Haar laatste toevlucht". Zaterdag 8'/a uur. Jaarvergadering Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/2 uur, Witte Bioscoop, „Don Juan". Zondag 8 uur, Nieuwe Bioscoop, „Haar laatste toevlucht". Maandag 8 uur. Schubert—concert, Musis Sacrum. Maandag 8 uur. Muziek en tooneel- uitvoering in den R K. Gildenbond. Dinsdag 7'/2 uur Lezing met licht- beelden voor de Waalwijksche Pluim veeverepniglrg hij dhr A v. d Pluijm Waalwijk, 31 Jan. 1929 Fieren 7—8 cent. LAATSTE BERICHTEN. DUSSEN. Loop der bevolking over 1928. Vsetiging 43 m., 61 vr., totaal 94. Geboren: 41 m., 56 vr., totaal 97. Vertrek: 78 m., 113 vr., totaal 191. te CAPELLE zal op Donderdag 7 Februari '29 (in één zitting), des avonds om 6 uur ten herberge van L. F. van Dongen te Capelle, ten verzoeke van den Algemeenen Arme al- I daar, in het openbaar j VEILEN EN VERKOOPEN j een perceeltje moeras, gelegen te Capelle, achter den Wielj aan den Winterdijk aldaar, kadaster Capelle, sectie E nos 57 water, groot 2 A. 72 c.A., 1758 moeras groot 50 A. te CAPELLE zal op Donderdag 7 Februari '29 des avonds om 7 uur ten herberge van L. F. van Dongen te Capelle, ten verzoeke van het Burgerlek Armbestuur aldaar, in het OPENBAAR VERHUREN van het perceel bouwland in de Heistraat te Capelle, sectie E no. 1377, geheel groot 1.31.10 H.A. die gedeelten als 't laatst in huur zijn geweest bij J. Spierings en A. G. Spierings. Openbare Verknoping van onder Sprang. te CAPELLE zal op Dinsdagen 5 en 12 Fe bruari 1929, des avonds ten 6 u., ten herberge van Mej. de Wed. Hoffman te Sprang, ten ver zoeke van Dirk Bogers te Sprang, in het openbaar VEILEN EN VERKOOPEN: een arbeiderswoning met erf en tuin aan het Oosteinde te Sprang, kadaster Sprang, sectie B. Nos 681, tuin groot 3 A. 4 c.A. en 682 huis en erf, groot 2 A. 79 c.A.# samen groot 5 A. 83 c.A. Aanvaarding 15 Maart a.s. leveren alle Kolenhandelaars van Waalwijk, Baardwijk en Besoijen de wel bekende en onverbeterlijke, gemetkte I MEJUFFROUW ADRIANA MARIA AUGUSTINA LE0P0LDINA VAN SANTEN, Weduwe van den Heer Bernardns Gijsbertns Speekenbrink, overleden te Tilburg, voor zien van de H. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van 70 jaar. -«r«HTir III I «lil I IIIIIMI I IHIWII1IIH I

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 10