TELEGRAM. EENMANSWAGEN LEZING i OnflerwergOe Manicn in Waallij! h uiiMiM. S Sociëteit „Casino",'s-Herloéeiilioscli. b VRIJDAG a.s. begint onze campagne Prijzen worden nader bij biljetten bekend gemaakt A. SANDERS, Directeur-Eigenair. Aanbesteding. HAROLD LLOYD. R. K. MIDDENSTANDSBOND. 1 van den WelEd. Heer W. Sassen, op Donderdag 7 Februari. g CARNAVAL 1929. ■■■■■■BaaaaaaaaHHHHBaHaanaHHHaHiHauaaaa m Vraagt daarom vanaf dien datum steeds onze producten als Gepasteuriseerde volle melk, los en in flesschen. Roomkarnemelk - Pap (karnemelk met gort.] Slagroom - Koffieroom Roomboter met Rijksnerk. NEEMT PROEF EN U BLIJFT GEBRUIKER. Minzaam aanbevelend aanbesteden: schikken en het ook kennen, bleek weer op de pluimveetentoonstelling te Eist, waar de Zw. Leghornfokker H. Badjou met drie inzendingen drie le prijzen met drie eereprijzen won. De'heer J. Teurlings, eigenaar der fokkerij .Het Witte Nuthoen", won met zijn inzending W. Leghorn 6 m le prijs, 4 m. 2e prijs en 2 m. 3e prijs. Daarbij 8 eereprijzen en 2 col lectieprijzen, w.o. die voor de beste inzending Leghorns en die voor de beste inzending op één na groote hoenders. Vondel. De tooneelvereen. „Vondel" treedt Maandag a s. in Euphonia op met 't oerkomische tooneelwerk „Filmmaa^- niakken", een lachspel van humor en gijn, dat een avond kostelijk te ge nieten geeft. Geestbeschaving. De rederijkerskamer „Geestbescha ving" uit Oosterhout komt Zondag in de zaal van Apollo andermaal uit. Het groote succes dat „Geestbeschaving" zoowei hier als elders steeds heeft, zal ook thans weer een stampvolle Apollo—zaal trekken. NIEUWS UIT BEUSDEN. BUITENLAND. Heusden, 5 Febr. '29. Donderdagavond trad in Concordia voor 't Nut als spreker op Mr. P. A Smit uit Arnhem met het onderwerp „Rothenburg a/d. Tauber". In een interessante rede, verduidelijkt door tal van lichtbeelden gaf hij te zien een ongeschonden Oud Beiersche siad mei hare poorten, straatjes, kerkers, bronnen erkers etc De leden waren dan ook ten volle tevreden over het gebodene. De uitslag van de hardrijderij vanwege de IJsclub op j 1. Zaterdag voor de schooljeugd was als volgt: Afd. Meisj-s boven 10 jaar: 1 C. Schaap, 2 M. de Haan, 3 J. Klijn, 4 N. v. Hoften, 5. R Roza. Jongens beneden 10 jaar: 1. J. v. d Griend, 2 A Blitterswijk, 3. A. Nieuwkoop, 4 B. de Ronde, 5. R. Kamminga. Jongens boven 10 jaar: 1. C v. d Griend. 2 G. Bouman. 3 J Blitterswijk, 4. H Leijten, 5 M. Baaijens Jongens van 13 tot 16jaar: 1. A Siuimers 2 C. v. d. Griend,3. J. jonkers, 4. F. Leijten. De heer C. Merkx is benoemd fit Directeur van het zangkoor in de R.K. Kerk Donderdag om 7l/2 uur n-m houdt de heer G. Rö ing ('s Bosch) een voordracht voor den R K, Mid d^nstand, waarbij hij zal spreken over „De R K. Middenstand en de Politiek". Woensdagavond geeft in 't Wa pen van Amsterdam Heusdens-Man- renkoor zijn 21e Winteruitvoering. Zelf breigt 't een zevental nummers ten gehoore. waarna: „Ons Klein- tooneei* zal opvoeren: „Willy's wouw". een lustige familiegeschte óenis. De vereeruging van damclubs in 't Land van Heusden en Altena z li een jubileum wedstrijd houden, waaraan van V D alhier zullen deel nemen A. de Graag, Heusden G.v. der Kolk en C. ric joode, Genderen en R. de Joode, Meeuwen. Zondagavond gaf de R K. Too- neelvereeniging .Kunst en Vermaak' haar laatste Winteruitvoering opge voerd werd „Gerald de Kruisridder" een stuk, dat door zijn inhoud maar vooral door de meesterlijke vertolking het publiektot 'teinde wistte boeien, zoodat dit zijn avond wel niet zal hebber beklaagd Vrouw S bad het ongeluk uit te glijden en daarbij zoo te vallen dat vermoedelijk een paar ribben ernstig gekneusd, of gebroken zijn. Maandag was de Maas over haar geheele breedte nagenoeg bedekt mei hrijfijs zoodat de stoombooten er veel hinder van ondervonden, terwijl de zeii vaart zoo goed als onmogelijk was Dinsdag was de toestand eenigsztns verbeterd, hoewel de communicatie met Gorkum door het Heusdensch kanaal geheel stil lag. KERKNIEUWS. Naar we vernemen is doorZ D. H den Bisscjiop van Haarlem benoemd tot deken van Amsterdam en rector van het Bagijnhof aldaar de H Eerw. heer G C vars NoOrt, Kanunnik van het Kathedraal Kapittel'van het Bis dom Haarlem en pastoor van de pa rochie H Wtllibrordus binnen de Veste te Amsterdam. BINNENLAND. De koude. Uit heel Zuid-Oost Europa komen berichten binnen van buitengewone koude. Oostenrijk en Italië, Roemenië en Turkije, gelijkelijk klagen zij over de ongekend lage temperaturen. De Morgen, het Weensche Maandag ochtendblad, spreekt van de ramp der koude en hare gevolgen. Hel blad verzekert, dat het gisteren de koudste dag van den winter te Weenen is geweest, waar de thermometer dan ook bijna 29° C. onder nul stond. In verschillende huizen waren de ver warmingsbuizen gebarsten en fabrie ken hebben om den vorst hun bedrijf moeten staken. Er zijn menschen dood gevroren en de griepepidemie ver breidt zich met groote snelheid. De overheid denkt er over verwarmde lokalen beschikbaar te stellen, waar de armen, die geen vuur hebben, zich kunnen komen verwarmen. In Tatnsweg, Salzburg en Zwetti baalde de thermometer tot 30°. Het was gisteren overdag hiast even koud als 'snachts; de thermometer steeg slechts een paar graden. Ook in Roemenië zijn in eenige streken gisteien temperatuten var- 30° opgeteeker-d. Te Jassy zijn drie boeren doodgevoren gevonden. Men maakt zich ongerust os er het tot van een autobus, die met passagiers van Constanza naar 1 ulcea was vertrok ken, doch daar niet is aangekomen Verder naar het Zuiden is het al niet beter. Volgens berichten uit Kon- stantinopel aan Engelsche bladen is de Bosporus op veischeidene plaatsen dichtgevroren, een verschijnsel, dat zich in geen kwart eeuw had voor gedaan. Aan de Adriatische Zee doet zich hetzelfde geval voor in de golf van Sibi nik (Sebenico), die ook ten deele dichtgevroren is, Fiume en Triest hadden niet zulke erg lage temperaturen, 10° C., maar werden geteisterd door een bij zonder snijdenden Noordoostenwind. Te Triest is een arbeider in zee gewaaid en verdronken, te Pola is een man doodgevroren. Ook op den Westelijken oever van de Adriatische Zee laat de kou zich gelden. Wij hebben ai gewag gemaakt van Venetië, dat even wintersch getooid is als haar Noordelijke mededingster Amsterdam. De lagunen zijn zelfs gedeeltelijk dicht gevroren. In de Noord-Iraliaansche moerasstreek is het ijs 30 c M dik en te Udine wijst de thermometer een temperatuur aan van 17° Ook in Zuid- en Midden Italië neemt de koude nog gestadig toe. Te Napels vriest het 7 graden. Op den Vesuvius is veel sneeuw gevallen De vele fonieincn van Rome hebben groote ijspegels die ook in de mid dagzon niet smelten. Tengevolge van de kou zijn op vele plaatsen de waterleidingen gebarsten. Konstantinopel en omstreken zijn Zondag geteisterd door een hevigen sneeuwstorm, die hetspoorwegverkeer ernstig belemmerde Verscheidene menschen 2ijn dood gevroren. GEMENGD NIEUWS. Wq maakten In 't kort reeds melding van het vinden van een ver moord vrouwenlijk, op de hoogte van de bekende zand- en steengroeve Nievelstein, achter het station Kerk- rade—Rolduc gelegen. Door de justilie werd Vrydagmid- dag een onderzoek in loco ingesteld. Op 500 meter van de plek, waar het lijk gevonden was, lagen dichtbij elkaar snipperijes papier. Uit de sa menvoeging van deze papiersnippeis eh3kt( kon bleek, dat het een invalidtnkaan was wajer 'halen, ten name van Luise Kiamer uit Mü - heim—S yrum. De politie aldaar werd telegrafisch met deze vonst in kennis gesteld Na enkele uren kwam bericht dat Luise K amer Donderdag een spoorkaartje naar Herzogenrath had genomen om daar een harer zusters te gaar. bezoe ken. Verdacht van dezen moord werd de 32 jarige grondarbeider Hermann Oes- terwind uit Mü heim. Al spoedig bieek, dat hij Donderdag gezien was in de nabijheid der woning van het ver moorde meisje, met wie hij liefdes betrekkingen onderhield Zaterdag is hij gearresteetd. Kort na zijn verhoor heeft hij een volledige bekentenis afgelegd. Hij verklaardede misdaad in dronkenschap te hebben gepleegd. In het dorpje Klein Neumuhl in hst district Wehtau is in een woon kamer een stapel hout, die achter de kachel lag te drogen,in brand geraakt, met het gevolg dat twee kinderen van iwee en van drie jaar, die in het vertrek lagen te slapen, door de rook ontwikkeling zyn gestikt. Zaterdagmiddag kwam in het Rr yal hotel le Buxmn de 65 jarige Jack Haywood, een stamgast van het bij het hotel behoorende café, de gelag kamer kinnen en loste drie schoten op de 33 jarige buffetijuff ouw Ellen lrenholme. waarvan het laatste schot haar kaak verbrijzelde. Toen de ho teleigenaar. de 50 jarige Frank Turner, de buffetjuffrouw te huip wilde snellen, schoot Haywood hem neer, waarna hij het wapen op zichzelf richtte. De beide mannen waren onmiddeiyk dood Te Liverpool is een man van 21 jaar, Clarke Alias Hennery, die be kend heeft schuldig te zijn aan der moord op een 47jarige weduwe, na een behandeling der zaak, welke 4'/2 minuut geduurd heeft, ter dood ver oordeeld. Zaterdagmiddag zijn twee knaap jes. de 9-jatige W. Klop en de 7 jarige van Zuydam, beiden uit het tuin dorp in Tolkamer bij Lobltb, van huis gegaan, vermoedelijk om musschen ie vangen. Poen zij bij het invallen van de duisternis nog niet terug wa ren, stelde men de politie in kennis van de vermissing en deze ging er onmiddeiyk op uit om de jongens op te sporen. Den geheelen avond en ook des nachts is men ijverig bezig ge weest, doch de jongens werden niet gevonden. Gisterochtend vroeg zette men de nasporingen voort en tenslotte vond de politie W Klop in een uit gebaggerd gat aan den Rijnkant, waar de baggermaatschapplj Paes te Nijme gen werkzaamheden verricht, doodge vroren in het ijs. Na eenigen tijd dreggen werd ook J. van Zuydam levenloos opgehaald Vermoedelijk zijn de beide jongetjes door de duisternis misleid in een der zeer diepe baggergaten, welke vlak langs den weg loopen. gevallen. Gistermiddag omstreeks kwart voor drie is de auto van dr. F. op de Nieuwe Haven te Rotterdam te water geraakt. In den wagen zat alleen de 31 jarige chauffeur R v d. V. van den G rudschen Rijweg. Hoe het precies gebeurd is, is niet opge helderd kunnen worden, maar men neemt aan, dat de chauff ur heeft willen keeren. In elk gevai is de wa gen vooruit van den kant gereden en met den kop in het water terecht gekomen. De bovenkant is blijven hangen op de motorboot van schip per H., welk schip een eindje van den wal lag. De schipper heeft een ruit ingeslagen en zoo den chauff ur gered. Deze heeft een ernstige wond aan het gezicht. Een bergingsauto van de firma Jacatra heeft den auto weer op het droge gebracht. Zondagmiddag zakte een gezel schap van 5 personen door het ijs op de Nauernaschevaart, onder de gemeente Westzaan. Een 5 jarig meisje uit Assendelft verdween in de diepte De ouders en grootouders van het kind werden door omstanders gered. De te Delft studeerende heer S dook eenige malen tevergeefs in de vaart. Gerulmen tijd later zag men het kind onder het ijs drijven op ongeveer 50 meter afstand van de plaats van het ongeluk. Na het ijs te hebben stuk men het meisje uit het wasrna men geruimen tijd tevergeefs heefi getracht, de le vensgeesten op te wekken. JLAATSTE BERICHTEN. INBRAKEN TE WAALWIJK. Hedennacht is op verschillende plaatsen in onze gemeente ingebroken Aan onze diukkeiij heeft men ook zijn pogingen gewaagd, met niet veel resultaten. Men heeft daar aan de vestibule van het kantoor der drukkerij (dus aan den achterbouw) een raam opge schoven, het licht aangestoken en gesnuffeld. Althans een kastje en een tafellade stond open De raam stond nog opgeschoven en was gedeeltelijk vernield, het onderste gedeelte was er geheel af. Hier was echter niets te vinden dan papier en nog eens papier en dat zal wel te zwaar geweest zijn Van hier is men vermoedelijk ge gaan naar de woning van den heer Chr. Klerks (fa. Th. van Wijck). Toen de heer Chr. Klerks en zijn echtgenoote hedenmorgen ontwaakten, vonden zij tot hun bevreemding het raam van hun slaapkamer hoog opgeschoven. Bij nader onderzoek in hun woning kwa men zij al gauw tot de ontdekking dat zij dien nacht bezoek van inbrekers hadden gehad. In de huiskamer vonden zij de laden van het eiken schrijfbureau opengebroken. Hieruit werd een partij postzegels alsmede een geldkistje ver mist, welk laatste in het magazijn werd teruggevonden. De inhoud hiervan, die slechts uit papieren bestond, is ver moedelijk niet naar wensch van de in brekers geweest. Verder vond men in de huiskamer zoowel als in het opka mertje alle kasten openstaan. In dit laatste vertrek hebben de ongenoode gasten zich een paar heerencostuums toegeëigend; overigens wordt er niets vermist. Om niet aan de straatzijde op gemerkt te worden, hebben de inbre kers het veiliger geacht om door de zij deur vanuit het magazijn het huis te verlaten. Om deze echter te kunnen openen hebben zij eerst een heele par tij hout, linoleum, enz. moeten verzet ten, zoodat zij zich niets gehaast heb ben en van een zeer geraffineerd type zijn. Men kan niet anders veronderstel len dan dat zij zich door het raam van de slaapkamer toegang hebben ver schaft. Zij hebben de zich aldaar be vindende brandkast niet opgemerkt en vermoedelijk ook een gouden horloge dat op den schoorsteenmantel lag niet gezien, doch zijn eenvoudig langs het rustig slapende echtpaar Klerks heen, verder ter onderzoek door het huis ge trokken. 't Is wel opvallend dat nie mand der huisgenooten iets van de ongenoode gasten gehoord heeft, die toch langen tijd in het huis moeten hebben vertoefd en heel wat overhoop hebben gehaald. Met dergelijke geraf fineerde schurken, als waarmede men naar reeds vaststaat te doen heeft ge had, mag men dit laatste wel een geluk noemen daar dergelijke lui voor niets terugdeinzen. Na dez^ inbraak zijn de dieven waar- schijnlijk naar het kantoor der firma Gebr. Teurlings getrokken en hebben ook hier weer blijk gegeven de kunst van inbreken uitnemend te verstaan en uitstekend voor dit baantje te zijn toegerust. Na eerst het rolluik voor een der ra men te hebben opgelicht, hebben zij door het raamkozijn, precies ter hoog te waar de pen op het raam stak, een gat geboord, waardoor zij deze pen ver wijderden en het raam konden opschui ven. Zij hebben vervolgens het gordijn laten zakken om van buitenaf niet op gemerkt te worden en kalm hun gang te kunnen gaan. Op de brandkast heb ben zij hun kunst beproefd doch geluk kig zonder resultaat; slechts het bui tenwerk van het slot maakten zij stuk doch daarmee waren zij er nog niet in. Zij hebben zich verder voor een be drag van 20 a 25 aan zegels toege ëigend, alsmede een vulpenhouder en een actetasch, waarvan zij den inhoud, als zijnde voor hen van geen waarde, netjes hebben achtergelaten. Alles heb ben zij vervolgens nagesnuffeld, tot zelfs ter verzending gereed liggende brieven hebben zij opengemaakt en na gekeken of er geen geld bij zat; doch er wordt verder niets vermist. Brutaal waren de inbraken dus wel, doch het resultaat naar verhouding zeer gering; het slot van hun avontuur in Waalwijk zal echter voor de dieven een nog grootere tegenvaller zijn, daar mén veilig mag aannemen dat twee dezer inbrekers reeds in 's Bosch gearresteerd zijn. Een landbouwer, die een drietal verdachte individuen hiel de omgeving was tegengekomen, staand persoon in de Iram zitten. Waar men de zaak niet goed vertrouw de, besloot men tot aanhouding van dezen persoon en zijn beide metgezel len over te gaan. Een van hen wist ech ter nog bijtijds er tusschenuit te schie ten, doch de beide anderen werden aan gehouden en toen men later van den alhier gepleegden inbraak hoorde, bleek men een goede vangst te hebben gedaan en de vermoedelijke daders van deze en andere diefstallen te pak ken te hebben, want verschillende ge stolen goederen, inbrekerswerktuigen, revolvers werden op hen gevonden. Nadere bijzonderheden zijn op het oogenblik nog niet bekend, temeer waar hangende het onderzoek de poli tie niet op de resultaten hiervan kan vooruitloopen. 't Is echter te hopen dat met deze vangst aan de herhaaldelijke inbraken, vooral in de omgeving van 's Bosch, die alle aan dezelfde brutale dieven worden toegeschreven een einde zal zijn gekomen. Men deelt ons nog mede dat ook in liet Gemeentehuis te Drunen dezen nacht is ingebroken. AGENDA'®. WAALWIJK, Donderdag 7'/4 uur. Lezing over „De aan kunstschatten zoo rijke Nor- bertijner—Abdij te Grimbergen, na 8 eeuwen van haar bestaan* (met licht beelden) door Dr. van Heesch Donderdag 8 uur. Lezing voor den R.K. Middersiand. Hotel Verwiel Vrijdag 8 uur Letterkundige lezing Dom Caron uit Leuven, Musis Sacrum. Zaterdag 3'/2 uur. Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub WEK. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12'/-» uur Volkmatirée der Liedertafel Oefening en Vermaak. Ondargeteekende raadt eenier'er, die bij geval van overlijden in zijn gezin gebruik wenscht le maken van de diensten van MeJ. J. TROMP Ie Waal wijk, len sterkste aan eerst informaties bij hem in te winnen, naar aanleiding van de behan deling van zijn onlangs overleden kindje van vier maanden. Hij brengt hiermee gaarne een woord van dank aan dok er J P. M. VERCAUTEREN te Kaatsheuvel, die zoo bijzonder zijn best er voor heeft gedaan. Am. Vermeer van (Jden. Loonsch Hoekje B 37. Kaatsheuvel, De b 'UwKui digt: C H LEEN HOUWERS. te Zevenbergschen Hoek, zal namens den Heer A. SANDERS te Zevenbergschen Hoek op 13 Februari 1929 des namiddags 3 uur, in het Koffie huis van den Heer A VAN VUGT tegenover het Station Waalwijk in het openbaar Het bouwen van een MELKINRICHTING Op een perceel kada straal bekend Sectio B No. 1894 te Waalwijk. Aanwijzing in genoemd Caté, 9 Februari 1929, 's namiddags 2'/2 uur. Bestek en teekening zijn vanaf 7 Februari verkrijgbaar in het genoemd Koffiehuis tegen be taling van 14.00 restitutie f2. Nadere inlichtingen geeft de Bouwkundige 42002 Hiermede bericht ik het geachte publiek van Waalwijk en Omstreken dat ik a.s. ZONDAG met mijn door Waalwijk rijd. Vertrek vanaf het Station NIF.UWE BIOSCOOP, le dienst om 6 uur, 2e dienst om 8'/2 uur. Wie mee wil rijden moet vlug zijn. Neem daarom te voren uw plaatsbewijzen. GEERTRUIDENBERG, in de achterzaal van HOTEL VERWIEL, Aanvang 8 uur. Toegankelijk ook voor belanghebbenden niet leden. maakte een paar marechausseé's die op nachtdienst waren, hierop opmerk zaam. Deze zijn het drietal toen op de fiets nagereden, doch konden het aan vankelijk niet meer ontdekken. Zij wa ren, zooals later bleek, vermoedelijk voorbij Drunen in de Woensdagsche markttram naar 's Bosch gestapt. In 's Bosch zag een van bedoelde mare chausseé's die in Oss gedetacheerd is aangelaten en mogelijk hier en daar i geweest, een aldaar ongunstig bekend Zondag 10, Maandag 11 en Dinsdag 12 Febr. Aanvang 8 uur. Na half één moet Iedere vreemdeling voor zien zijn van een Introduetiekaart. Deze kaarten kunnen worden aangevraagd aan hel Bestuur der Sociëteit „Casino" te 's Bosch. Begrafenis Dr. Royaards De deelneming bij de begrafenis van Dr Royaards ie Amsterdam was overweldigend. Er waren meer dan 100 kransen. In de vestibule van den Stadsschouwburg stond een borst beeld van den overledene, bedolven onder de bloemen. Ontroerend was het toen om 10 uur hei Concertge bouw orkest onder leiding van Dopper inzette het laatste deel van Mahlers. Das Lied von der Erde.Der Abschied". Alle grooten uit de kunstwereld wa ren tegenwoordig De veilegenwcordiger der Koningin legde een prachtig n krans van witte bloemen op 't graf Vondel. Op tal van plaatsen is de 250 r sterfdag van Joost v. d. Vondel her dacht. 'in den Haag geschiedde dat op plechiige wijze door Albert Vogel, die een fragment uit Vondel's Lucifer voordroeg. Hpiwï*Ni■- -JW in Groot Gecostomeerd Bal. fusie UiilvKlstli Helhiiritltin. T.'-s# X'iS *Ai-ti 'Sift cR-xi ..ud yuJ Ju ttX. ^>4 üMÏL Wi -irit» -~ 'i* -S utaï. las*.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 6