Toegewijd aan Handel, industrie en Gemeentebelangen. ïi! 4 2 tel Hoekje van den fiaard Runaijye/cl verdienen Holland NGDRDBRABAIiD BREIMACHINE DOOP. EKWVRJNOi STERKS SS ZATERDAG 9 FEBRUARI 1929. 52# JAARGANG- Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs per 8 maanden 1-25. Franco per post door het geheele rijk 1.40. Brieven, Ingezonden stukken, gelden, ena. franco te zenden aan den Uitgever. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. UITGAVE: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon No. 88. Teleur.-Adres: ECHO. Prfls der Advertentlto 20 cent per regelminimum f 1.50. Bö contract flink rubat. Reclames 40 cent per regel. Advertentlin moeten Woensdag on VrtJdag des morgens oin uiterlijk 9 uur ln ons bezit zfln. EERSTE BLAD. GEMEENTERAAD. MADE. De Raad dezer gemeente vergaderde Woensdagmorgen onder voorzitter scnap van den Edelachlbaren heer Burgemeester van Uiis. Aiwczig de leden J. enW. Segeren, waarvan ue eerste met kennisgeving. De notulen der vorige vergadering werden na voorlezing onveranderd goedgekeurd. Voorzitter. Zooals de heeren hebben gezien is er bij v. d. Stelt een bruggetje gemaakt. Ligivect. Zou het niet gewenscht z§n om er een leuning langs te t maken Voorzitter, 'k Geloof dat 't zoo wel in orde is. 't Is Oreea genoeg. Ligivoet. Ik weet 't niet. Sicijnis. Laat de Voorzitter er anders maar over spreken, die staat bij v. d. Stelt in een goed blaadje. Voorzitter. Zooals de leden weten was 't onlangs 50 jaar geleden, dat onze geécroredigue Koningin Moeder Siaatsoargeres van Nederland werd. Ik spreek zeker namens den Raad als ik Haar nog vele jaren Gods rijken zegen toewensch. Bij deze eerste vergadering wensch ik allen een zalig en gelukkig Nieuw jaar, voor U en Uw gezinnen. v. d. Veeken. Wij danken U voor Uwe goede wenschen en ik wensch U wederkeerig, namens den Raad, geluk en voorspoed. Ingekomen stukken en aangehouden stukaen. Verslag van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim; Wordt voor kennisgeving aange nomen. Aangehouden verzoek om subsidie van de Vereeniging „Moederheil" Ginneken. Voorzitter. De vorige keer is dit verzoek aangehouden en heeft de Raad gevraagd om een nader onder, zoek in te stelten. Wij hebben dat gedaan en kunnen nog geen termen vinden aan 't verzoek te voldoen. Voor onze gemeente is de inrichting Moederheil van geen belang. We hebben hier voldoende verloskundige timp en bovendien zon het voor de moeders ook ve 1 te bezwaatlijk zijn om naar Ginneken te gaan. De Raad kan zich met de ziens wijze van B. en W. vereenigen. Voorzitter. Van 't Oranje comité te Drimmelen kan ik mededeelen, dat men een batig saldo in kas beettvan t 7 04. In verband daarmee achten wij het niet noodtg om f 10 subsidie. De Raad gaat hiermede accoord. 2. Vaststelling bedrag ingevolge art. 13 der Lager Onderwijswet 1920 van een schoolgaand kind Biesbosch Voorzitter. We hebben een schrijven van Groenendaal gekregen, waaruit blijkt dat een kind van hem in Werkendam naar school gaat, dat is meer dan 4 K M. van huis. Met Prinsen hebben we eenzelfde geval en daarvoor heeft de Raad een ver goeding vastgesteld van f 30 Groeneveld verkeert in dezelfde om standigheden en zouden we dus ook f30.moeten geven. De Raad gaat met dit voorstel accoord. 3. Vaststelling bedrag uitkeering per leerling aan de bijzondere scholen over 1927 ingevolge art. 101 der Lager Onderwijswet 1920. De Voorzitter zegt dat f 6,80 per teerling is uitgegeven. In 1926 was ruikt, Gebrs van den Biggelaar-^breda] dit 16,40 per leerling. 4. Vaststelling percentage als voor schot aan de bijzondere scholen toe te kennen voor het dienstjaar 1929. ingevolge art. 101 der Lager Onder- wijswet 1920 Het percentage wordt vastgesteld op 80 pCt. uit te keeren in 3 ter mijnen en wel op 1 Mei en 1 Sept. telkens f 500 en 1 Nov. het restant. 5. Wijziging der verordening op de keuring van waren, ingevolge schrij ven van den Minister van Arbeid. Conform het rondschrijven van den Minister wordt de gevraagde wijziging aangebracht. 6 Voorstel van Burg en Weth. om met de Bank voor Nederlandsche ge meenten 'n rekening courant overeen komst aan te gaan. Het lid Vermeulen vraagt of de Bank wei solied is De Voorz. antwoordt bevestigend Besloten wordt een crediet te geven van f 10,000 7. Opnieuw vaststelling huur van eenige perceeltjes gemeentegrond met voorstel van Burg. en Weth. Voorzitter. We zijn met dit voor stel gekomen, naar aanleiding van een vroeger verzoek aan Christiaan Vermeulen. We hebben toen toege zegd ook naar andere perceeltjes te zullen aanzien. Met den Drongeischen wegwerker en die heefter nogal ver stand van, hebben we verschillende perceeltjes geschat. 't Perceeltje van Vermeulen is al 80 jaar in huur. Wij meenden 't te moeten verhoogen met f2,— per jaar. Nu staat 't op f4.—. Hij heeft er 10 Canadaboomen geplant die een waarde hebben van ongeveer f8,per stuk.l Ligtvoet. Heeft de gemeente daar voor toestemming gegeven Voorzitter. Dat weet ik niet. v. d Reljt. Hij heeft vroeger altijd gemeend dat 't zijn eigendom was. van Beek Wat denkt de gemeente met die boomen te doen Voorzitter Hem te laten behouden. Het perceelije dat D. Musterd in gebruik heeft staat op 15en zouden we willen verhoogen met f 5 - v. d. Veeken. 't Is een goed stukje grond. Vermeulen. Goeie grond is 't niet. Hij heeft er iets van gemaakt door een goede behandeling. Voorzitter. Anders zou 't dus niets zijn Vermeulen. Neen, v. d. Sluis. En omdat hij 't nu zoo goed behandeld, mag hij f5.meer betalen. Voorz. Laat ons 't perceeltje eens vergelijken met dat van v. Scnendel, misschien komen we dan wel tot over eenstemming.Van Schendel moet f 3. opbrengen en nu dachten we om er f 7 50 van te maken. Zullen we dat van Mutserd dan ook op f 7 50 bren- gen De Raad gaat hiermede accoord. Voorz. Het perceeltje bij de Beer staat aan f3.—en dit wordt voldoende geacht. De buur der genoemde perceelen wordt opnieuw verlengd met 6 jaar. 8. Aangehouden zaak herbestrating Marktstraat. Voorz. B en W. hebben indertijd een crediet gevraagd van f 1000, maar toen heeft de Raad gezegd, laat ons dit punt aanhouden tot 't voorjaar. Nu zijn we zoover, dat er iets zal moeten gebeuren. Een bestrating met keten kost f 4.50 en met klinkers f 1.70 per M2. v Beek. Als dii plint wordt aange nomen, wat zal er dan gebeuren met 't puin en de klinkers uit de Markt- straat? Ik vraag dit omdat er indertijd beloofd is de menschen aan 't Veer te he'pen, zoo gauw als er materiaal is. Voorz. Er zijn nog meer punten die we in orde moeten maken. In de Dreef moet er ook iets ge. beuren. Dan ligt er nog een adres om wegverbetering en niet te vergeten de weg bfl U en Bltjlevens. We zullen die wegen zooveel mogelijk opknap pen met 't materiaal dat we nu krijgen. v. d. Sluis Ais B. en W. dat alle maal met f 1000.—kunnen opknappen, dan zou ik zeggen, laat ons geen oogenblik meer aarzelen, doch ter stond een crediet geven. Dan zetten we 't jaar goed in. Ligtvoet. 't Zal wel meer kosten Is 't de bedoeling om de heele Markt straat in orde te brengen Voorz. Over een breedte van 3 Me ter tot aan de School. De Weijs. Er wordt hier over puin gesproken aangaande de Marktstraat, maar daar zal wel geen puin uit te halen zijn, maar wel slik. Laat ons wat meer doen. Voorz. We kunnen ook vier meter nemen. De Weijs. Ik dacht heelemaal. Voorz. Dat is nog te overwegen. v. Beek. En hoe denkt u over de Dreef Voorz. Daarvoor heeft de Raad toch reeds een crediet gegeven. v. d. Sluis.Knap de Marktstraathee- lemaal op. Als je alleen in 't midden een stuk verbetert, dan kan er nog GEEN AFBETAUNG55y5TEEMSTRIKT CONTANT 100% GOEDKOOPER. DAN BIJ ONZE CONCUREJ1TEN Mannen, zoowel als vrouwen, kunnen per week door aankoop onzer BREIMACHINE HOLLAND 10 tot 13 gulden bqverdienen, bq een werktijd van 5 i 6 uren per dag. Wij garandeeren 5 jaar lang vast werk door een werkcontract op zegel. Oedurende 3 jaar schrifteiqk garantie op de machine. Vraagt inlichtingen en inzage der tevredenheidsbetuigingen. J. A. VOGEL, Suellestraat S M, DEN BOSCH. geen flets opkomen. Ik zou 't maar breeder nemen, dan ruimen we ook alle oude herinneringen op. Steqnis. 't Is dus ds bedoeling om over de volle breedte de Marktstraat te herstellen Voorzitter. Ja, volgens 't voorstel van v. d. Sluis. v. Beek. Dat kan ik wel ondersteu nen. v. d. Sluis. Laat ons dan een cre diet geven van f2000. v. d. Reqt. Nu we er toch aan be ginnen, is 't m. i. wel te overwegen of 't niet voordeeliger is om keien te nemen. De klinkerwegen zqn tegen 't huidige verkeer niet voldoende bestand, 't Rijk en de Provincie geven 't voor beeld met keibestrating. Kiinkerbestra- ting is voor 't oogenblik wei goed- kooper, maar ik geloof dat 't op den duur toch duurkoop is. v. d. Veeken. 't Lijkt mq aan te be velen om de keien en klinkers door een deskundige te laten keuren. En dan komt 't er op aan hoe ze bestraat worden. Dat is een belangrijke factor. v. d Sluis. Vorige maai hebben wq geadviseerd om mqnheer Sluis van de Prov. Waterstaat als deskundige te nemen. De Weijs Ais we eerste klas vlam oven klinkers gebruiken, dan krqgen we een heele goede weg. We kunnen toch ook wel oordeelen wat een goede of slechte klinker is. v. d. Veeken. Ik zie er geen kans voor. Als we een deskundige nemen, zgn we allen verantwoord. Steijnis. Klinkers keuren is heel moeilijk, ook al is men deskundige. v. d. Reqt. Ik vind 't ook noodig dat we een deskundige nemen. Dat kost toch niet veel. Voorz, De Weijs en Steijnis hebben er toch verstand van, die kunnen we er dan ook bij halen om te laten keuren. De Voorzitter vertoonde enkele mon sters klinkers. De Weqs. We moeten voor de hoofd straat van de gemeente geen kromme klinkers gebruiken. Het lid Steijnis wqst erop dat goed zand voor bestrating een vereischte is. Voorz. Goed, we zullen met die opmerking rekening houden. B.enW. zullen dan de wijze van aanbesteding regelen en den heer Sluis als deskun dige aanzoeken. Daaraan worden dan toegevoegd de heeren De Weqs en Steqnis. De Weijs. Onder bepaling dat de klinkers op den wal gekeurd worden. De Raad gaat hiermede accoord en geeft een crediet van f 2000 9. Bespreking over eventueele wij- zieing in de verordening op de haven en kadegelden. Het lid De Weijs zegt van een en ander een uitgebreide studie te hebben gemaakt en een ontwerp-programma ter tafel te willen brengen, waarvan hq een afschrift aan B. en W. heeft gegeven. Spr. hoopt dat elk lid met De Echo van het Zuiden, Waalwpsc&e en Langstraatscbe Coorant* MAH-actuppy Van yebzekiring op hetleven

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 1