E Marktberichten. vraagt Aanbesteding. Notaris Van Willigen publiek fe verkoop en: dat tengevolge van den feilen vorst het vroor hedenmorgen te Breda 17 graden C. en mede ten gevolge van den lagen waterstand de PNEM. de stroomlevering eerstdaags zal stop zetten, hebben wij ons heden gewend tot de electrische centrale te Geer- truidenberg. De betreffende bedrijfs leider ontkende niet, dat er zich een dezer dagen een kleine stagnatie in het bedrijf had voorgedaan. Sinds de verandering van den wind is er ech- ter eenige verbetering gekomen in den waterstand. Hij kon ons ten slotte geruststellen en de verzekering geven, dat althans voorloopig geen stagnatie in het bedrijf te vreezen is. Wat een eventueele stopzetting van het bedrijf voor geheel Noord-Bra bant zou beteekenen zal hier wel niet verder behoeven te worden uiteenge zet. DRUNEN. De Tooneelvereenlging en de Harmonie der Jongens—Con- cregatle heooen Dinsdagavond tot slot der Vasienavonddagen een schit terende uitvoering gegeven, die ge zien de vele vermakelijkheden elders veel belangstelling trok. Het muzikale programma werd vlot en goed atge- weikt onder leiding van den heer Brok. Ook het komische gedeelte was goed verzorgd „Het Huwelijkskantoor van Janus Lijingraag", komische scè.ie in een bedrijf, bracht een bijzonder lachsucces, en „Er in geloopen of de Boer bij de Spiritisten," werd even eens goed vertolkt, waarbij aan het lachen geen einde scheen te Komen. Het komisch kwartet „DeVroolijke Plakkers" oogstte veel bijval. Het was een goed geslaagde avond. N1EUWKU1K. Naar we vernemen zal in onze gemeente voortaan de postbestelling geschieden door be stellers uit Vlijmen. Door de hier bestaande stieren vereeniging werd besloten tot aan- schalfing van een stamboekstier. Tot houdeis hiervan zijn aangewezen de kinderen Pullen. In café de Bont werd een schiet vereeniging opgericht met de lucht buks. Reeds zijn verschillenden als lid toegetreden. -Capelle e. o." houdt Donderdag 21 Februari a.s., 's avonds 6- uur in het café van den heer J. Treffers aan het Bruggetje, een algemeene ledenverga dering. De agenda vermeldt: 1. Opening en Notulen; 2. Mede- deelingen3. Aanschaffen veevoeder, hulpmeststoffen, kalk, kolen, enz.; 4. Rondvraag en sluiting. Bij zijn werkzaamheden had S. W. aan den Winterdijk het ongeluk zijn hand aan een puntdraad dermate te verwonden, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. welke verleend werd door Dr. K. alhier_ Het ijs in den Nieuwen Maasmond bij het Capelsche Veer is thans zoo sterk, dat men te voet den overkant kan bereiken. RAAMSuONKSVEER. Voorde Herv. Gemeente treedt Üs. Ewoldt Zondag om halt tien op in de Veersche Kerk en om 2 uur in de Dorpsche Kerk. Ds. de Vries om 9'/2 uur in de Geref. Kerk en Ds. Mcrkelijn van Magelang om 5 uur (Zendingsrede). Het 26ste jaarfeest van den Chr. Nat. Werkmansbond siaat gehouden te worden 19 FcOruari. Feestredenaar hoopt te zijn Ds. Kupéri van Ouden oosch. Voor Allen die Sukkelen met Verstopping of moeilijken, tragen en onreg lmatigen Stoelgang zijn Mlfnhardt's Laxecrtablelten onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn Bij- Apothekers en Drogisten. Doos 60 ct SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). A.s Zondag des voormiddags halt tien en des namiddags hall drie hoopi in de Geref Kerk alhier op te treden Ds, Meuke van Genderen. Op uitnoodiglng van de Geref Jon gelings vereeniging „Timotheus" alhier hoopt as Woensdagavond hall acht in de Geref. Kerk op te treden de Heer C. B. v. d. Wal van 's Her togenbosch. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. Ge meente alhier, hoopt a.s. Zondag des voorin, half 10 en des avonds 6 uur op te treden Ds. v. Willigen. Het echtpaar J. de Rooij-v. Zeist in de Nieuwstraat, hoopt a.s. Zaterdag 16 dezer zijn zilveren huwelijksfeest te vieren. Aan belangstelling zal het hun dien dag niet ontbreken. Tot onderwijzeres bij het Chr. Onderwijs te Oost- en West Souburg (Z.) is benoemd Mej. J. v. Koeveringe onderwijzeres aan de Chr. School in de Nieuwstraat alhier. Onze vroegere dorpsgenoot, dhr. W. Wijnands, thans ambtenaar bij de Registratie te Waalwijk, is bij het een dezer dagen gehouden examen geslaagd ^oor adjunct commies bij de Registra tie en Domeinen. In de Chr. School in de Nieuw straat te dezer plaatse zal op Vrijdag 23 Febr. a.s. des avonds 7 uur onder leiding van het Hoofd der school, een onderavond worden gehouden. De Chr. Schoolvereeniging a. d. Loonschendijk, zal op Vrijdag 22 de zer des avonds 7 uur in de school al daar haar jaarvergadering houden. De Agenda vermeldt: 1. Opening en notulen; 2. Verkie zing bestuursleden wegens periodieke aftredjng der heeren G. Koenen, P. J. Geenen en C. de Roon; 3. Jaarversla gen secretaris en penningmeester; 4. Rondvraag en sluiting. A.s. Zondag zal in de Ned. Herv. Kerk a. d. Loonschendijk optreden Ds. Muhlnickel uit Waalwijk en wel des nam. 2 uur. Voor de plaatselijke tuinbouwver. zal a.s. Vrijdag des avonds half 7 in het café van den heer J. Quirijns, als spreker optreden de heer van Goch uit Breda, die een lezing zal houden over komkommer- en tomatenteelt. In verband met de heerschende koude is de uitvoering van de gemeng de zangvereen. ,,'t Rozeknopje" alhier, welke op Woensdag 13 en Donderdag 14 dezer gehouden zou worden, tot nader te bepalen datum uitgesteld. De Landbouwvereeniging „Sprang Tot derden Onderwijzer aan de MULO afdeeling Oer Chr. school op 'l Veer werd benoemd dhr. Thijse uit Koudekerk (Z -H.) Reeds Woensdag gingen de werknemers der Papieilabritk over de Maas naar hun werk. GEERTRUI JENBERG, Vergade iing van den Raad dezer gemeente op Vrijdag 15 Febr. 's namiddags 2 uur. Agenda 1. Vaststelling vergoeding ingevolge art. 101 der L. O.wet 1920 voorde oijzondere scnulen over 1927. 2. Vaststelling voorschot der L.O.- wet 1920 voor de bijzondert scholen over 1929. 3. Vasisielling van het bedrag der voor de bijzondere scholen werkelijk gemaakie kosien over de jaitn 1925, i9ib en 1927. 4. Wijziging begrooling Stedelijke Godshuizen diensi 1929. 5. Vaststelling le kohier honden- oelasting dienst 1929. 6. Aanvrage bouwterrein door A. v. d. Hoven. 7. Aanvrage bouwterrein door J. de Wit. 8. Voorstel B. en W. tot wijziging van de verordening op de keuring van waren. 9. Ingekomen stukken-waarbij een verzoek tot verkorting van de jaar Ujksche kermis. 10. Reclames. Voor de Evangelisatie der Ned Herv. Gem. alhier hoopt a.s. Zondag op ie treden Ds. van Deern uil Breda. MADE. Op Zondag 17 Febr. zal ds. Stcenhuizen in de Herv. Kerk te Drim meien om 10 uur voorgaan. Op Zondag 17 dezer a,s. om 10 uur v.m. hoopi de Heer Hekelen van Breda een predikbeurt te houden. Alleen bij dag gaat men er over. Enkele personen hebben vanmiddag van het Capelsche naar het Keizers- veer geloopen Met Vastenavond gaf de fanfare „Wilhelmina" een goed geslaagde uitvoering bij den beer Leemans Hotel „De Koppelpaarden" met me dewerking van de humoristen Hane- graaf en Pennings uit Hank (Gem. Dussen). De muzieknummers werden keurig uigevoerd. Ook het humoristische gedeelte viel zeer in den smaak. Vooral de voor dracht „De Samenzweerders" had veel bij val. De opkomst was echter gering wat zeker aan de hevige koude te wijten geweest is. Zaterdagavond had in het Hotel Heessels een vergadering plaats waarin tot oprichting eener biljardclub be sloten is. WOUDRICHEM. In een gisteren gehouden spoedeischende raadsver gadering is besloten, aan het burger lijk armbestuur een bedrag van f500 beschikbaar le stellen voor uiikeering aan werkloozen en behoefilgen. De ci operatieve visscherijvereenigirg De Hoop heeft ten behoeve van haar leden uit de kas der vereeniging een bedrag van f 1000 voor bedeeling uitgetrokken. In verbard met den ongunsiigen toestand der gemeente- fiianciën kan de gemeente geen meer- Waalwijk, 15 Febr. 1929. Eieren 10—11 cent. Varkens f 12 f 18 AGENDA'S. WAALWIJK, Zaterdag 45'/a uur- Gymnastiek voor de aspiranten B G V. Van 5'/a— 7'/2 uur voor de leden BG.V. Ziterdag 8 uur. Nieuwe Bioscoop, „De Negerhut van Oom Tom". Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Liederlafel „Oclening en Vermaak", Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/2 uur, Wlite Bioscoop, „Watt en '/2 Wait ais millionnairs". Zondag 6 en 8'/2 u. Nieuwe Bioscoop, „De Negerhut van Oom Tom". Maandag 7 uur. Lezing over de Ro meinsche kwestie in het Parronaats- gebouw in de St. Clemensparochie. KAATSHEUVEL. Zaterdag 16 Febr. om 8 uur repe titie vau „Bel Canto" in het vereeni- giugslokaal van Jan van Dun. GEZONDHEIDSRAAD. Maak steeds ruim gebruik van de ventilaiiemiddelen. Onzuivere lucht is even schadelijk als onzuiver eten en drinken. Zet in ieder geval in de schaittijden de ramen open. Lood, loodw.t en loodmenie behoo- ren tot de gevaarlijkste vijanden van deren steun verleenen en is besloten, den minister van binnenlandsche za ken en landbouw telegrafisch om rijkssteun te verzoeken. LETTEREN EN KUNST. den arbeider. Ze zijn afdoende te be strijden, maar dit gelukt alleen bij voortdurende zorg. Zindelijkheid is daartoe het eerste vereiscnte. GEMENGD NIEUWS. Jubileum D Pusloor. Morgen heidenkt onze collega, dhr. Pastoor, hooldredacitur van üe Bos sche Crt. zijn zilveren jubileum als journalist. De heer Pastoor kwam al zeer jong van het Bossche Dagblad en wist zien spoedig door onunpuiltlijktn ijvtr op ie wciken. Toen de heeren Louis Strijbosch, eersie redacteur en Gerard leuiings, directeur-Hoofdredacteur van dal blad uit helieven gescheiden waren, was Pusioor de aangewezen persoon om 't werk van deze twee xnappe mannen vooij te zet|en. Er is een cumi.é oenoemd, dat den neer Pastoor zal huldigen. Bij de vele gelukwtnschen, die hem morgen zul len bereiken voegen wij gaarne de onze voor dezen beschtiatn, jympa- thieken en begaaiden journalist. Lezing over Vincent van Gogh. De neer H P. Bremmer zal heden avond 8 uur in üe gehoorzaal van net Provinciaal Genootschap van Kun sten en Wetenschappen ln Nooid Bra- Oant te 's Bosch, een voordrachi hou den met licntoeelden over „De kunst De eenige dagen geleden voor van Vincent vun Gogh' een caté gestolen fiets van A van der Zanden is thans op even geheimzin nige wijze terecht gekomen. Wel een gevaarlijke jongensstreek. De voerman P. Diepstraten gleed bij het vervoeren van een wagen kei- siag uit, waaibij hij kwam te vallen en een der wielen over beide eenen Kreeg. Per auto werd hij naar zijn woning alhier vervoerd, waar genees kundige hulp werd ingeroepen. Eenige of meer baldadige jon gens zijn den bakkerswinkel van de Wed van der Westen binnengeslopen en hebben zich meester gemaakt van wat taartjes, bonbons en eenige brood jes. De politie mag in deze wel een oogje in het zeil houden. Bij het schaatsenrijden op de Heerengracht te Drimmelen reden de gezusters D. uit Raamsdonksveer in een bijt. De brievenbesteller V., die op het hulpgeroep kwam aansnellen, kon haar met behulp van een plank en ijshaak op het droge brengen. Gisteren viel de heer M door koude bevangen, bewusteloos op straat. Na in een woning alhier bin nengedragen te zijn en aldaar eenigen tijd vertoefd te hebben, kon hij, bij gekomen zijnde, weder huiswaarts keeren. DUSSEN Heden had de 18-jarige P. het ongeluk met zijn linkerhand beklemd te raken tusschen de braak- machine in de vlasserij van den Heer van V. Hij zal waarschijnlijk zijn vingers moeten missen. De jongen is naar het ziekenhuis te 's-HertogenboSch vervoerd. Thans loopt men over de Maas aan het Keizers en Capelsche Veer Eveneens te Sleeuwijk over de Mer- wede. In de pauze zal er gelegenheid zijn tot bezichtiging van de bibliografLche „Van Gügh'-teiitoonstelling. Duur der tentoonstelling tot en met 27 Febr. Geopend dagelijks van 2 tot j 4 uur. De Katholieke Illustratie bevat deze week de volgende interessante foto's Wonderplekje in een Tropisch Oer woud NachiSafe te Rotterdam: Har nas vooragenien; Chiaeesche kunst Een noviteit in de fi.mwereld Neder land vanuit de lucht 's-Hertogen- bosch; Schimmenspel; Hoogeerw. Heer G. C van Noori; 2 pagina's foto's „Uit Buiten- en Binnenland" Wedslnjüen in 't ijszeilen op deverdronken. GouwzeeEen Bergafschuiving te Freiburg; De jeugdige schaatskam pioen Dolf van der Scheer; Het Duitsche stoomschip Deister schip breuk geleden; Spoorwegongevii nabij Den Haag; Radiografische Beeldver- zending tusschen New-York en Lon den; Een 5 tal foto's van schilderijen van Jan Steen; Twee pagina's Rijke Roomsche Leven; Twee filmfoto's; De St. Pieter in gevaar; De strijd tegen de criminaliteit; Herdenking Koning Karei I. TEKST: De slapende Boeddha, roman door F. J. A L. Cordens; West Lest, door M. v. W.; De winnaar, door Herman van StraelenRadioprogramma K R.O Haar carnaval, door |eanne; Artikel met foto's Wat was de oorzaak der Russische Revolutie? door Hans Kologriwow; Draadlooze praaijes door J Schnabel; Het stand beeld voor Domela Nieuwerhuis.door Champ Blanc; Postzegelrubriek Een geheele jeugdpagina; De wolven en het Lam naar het Engelsch van |s Fletcher; Het Kruis geplant in Noor der Ijskorst, door Pater Alph. Cuypers. Gisteravond hebben vijf jonge lieden en drie volwassenen het aai< de Üosteniijksche zijoe van het Boden- meer gelegen plaatsje Hard verlaten met het doel het meer over te steken over het ijs. Ploiseling brokkelde eenter een grooie ijsschois af en wel juist toen de acht mannen er op stonden. De ijsschots dreef op hei meer rond zonder dat de hulpkreten van de ongelukkigen gehooid werden. Toen eindelijk huip opdaagde waren drie jongelieden reeds overleden; de vijf andere mannen hadden allen be vroren ledematen maar konden worden gered. De eerste hulpkreten van de slacht offers werden gehoord toen de ijs- scnots in de nabijheid van WoSser- burg kwam. Verscheidene mannen trokken terstond in een boot er op uit, in de hoop de ijsschots te kunnen naderen; de boot werd echter voort durend door het drijfijs bedreigd eh de reddingsploeg moest dientengevolge uiterst voorzichtig te werk gaan en eerst heden tegen den middag kon ze de ijsschots naderen. Men nam de vijf nog levende mannen in de booi mede, de drie lijk;n werden achter gelaten. In den loop van den na middag zijn verscheidene booten van Friedrichshafen uitgevaren om te trachien de lijken te bereiken. De sneeuwstorm en de dichte nevel die j over het meer hing, maakten het echteronmogelijk de afgedreven schots te vinden. KERKNIEUWS. Pastoor Knaapen f In het R. K. Gasthuis te Veghel overleed op Woensdag 13 Februari na voorzien te zijn van de laatste H.H. Sacramenten, de Zeereerw. Heer J. M. J. Knaapen, O. Praem. pastoor te Berlicum. ZE werd geboren te Asten 2 juni 1875, priester gewijd 15 Augustus 1899 en benoemd tot pastoor te Berlicum 17 October 1921. Pastoor Knaapen heefl ook meer malen in deze plaats lezingen ge houden. LAATSTE BERICHTEN. St. Elisabeths- Vereentging. De St. Elisabeths-Vereeniging in de parochie St. Jan heeft naast een Kerst- gave thans nog een bijzondere kolen- bedeeling aan hare gezinnen verstrekt met het oog op het barre jaargetijde. Centrale Vergaaenng. Uioc. Middenstanüsbond. Wegens den strengen vorst en de daardoor ontstane verstoringen in het verkeer, wordt de centr. vergadering van den Dioc. Middenstandsbond, welke was uitgeschreven, op Dinsdag 19 Febr., uiigesteld tot Dinsdag 5 Maart 1929 des morgens lO'/j uur in Café Restaurant „Lohengrin" den Bosch. De Nederlandsche katholieken en de Romeinsche kwestie. Gevolg gevend aan den wensch van het Doorluchtig Episcopaat zal het Hoofdbestuur van den Algemeenen Ne- derlandschen Katholiekendag Woens dag. 17 April des namiddags om half twee in de groote zaal van Tivoli te Utrecht een buitengewone algemeene vergadering beleggen ten einde den katholieken van Nederland gelegenheid te bieden, uiting ie geven aan hunne gevoelens van dankbaarheid wegens de gelukkige oplossing der Romeinsche kw. stie. Binnenkort zullen nadere mededee lingen worden gedaan. Te Oisterwijk hebben gisteren een twintig werklieden van de Ois- terwijksche leerfabriek zich met be vroren neus of ooren onder medische behandeling gesteld. Vier personen, op straal do >r de kou Je bevangen, rijn in ht ziekenhuis opgenomen. CORRESPONDENTIE. W. E. K. Uw oproep te laat voor dit nummer. ADVERTENTIëN. „HOLLAND! A" Een nader bericht, ditmaal van Wolff, meldt, dat de waterpolitie uit Ltndau er in is geslaagd de ijsschol te bereiken, waarop de drie knapen waren afgedreven. Zij vond twee der drie jongens dood. De derde bleek niet te vinden waarschijnlijk is hij Over het tragisch ongeval dat gisteren te Overlangsbroek plaats vond vernemen wij het volgende In een plaggenhut houden sinds geruimen tijd een bejaarde man en een vrouw, ter plaatse bekend als „Klaas en Dien", verblijf. Zij komen aan den kost met bedelen en harmo nica spelen. De hut was eenige me ters in het vierkant groot en werd verwarmd door eenige petroleum kachels. Het gemeentebestuur van Doorn had toestemming gegeven, een lijst te la ten circuleeren, om een bedrag bij elkaar te krijgen ter aanschaffing van een woonwagen. Deze wagen was gereed en juist gisteren was de man naar Doorn gegaan om hem te halen. Toen de man met zijn nieuwen wagen bij de steenen brug kwam, zag hij tot zijn ontzetting de plaggenhut in brand staan. Vrouw „Dien" zat in gebukte houding midden in de vlam men en werd in geheel verkoolden toestand gevonden. De ontzetting in de buurlschap is groot. Het st. ffelljk overschot heeft men naar de begraafplaats vervoerd. 15-17 |aar. 42077 Burgemeester en Weihouders van Waalwijk zuilen op Maandag 4 Maart v.m 12 uur ten Raad- huize in het openbaar aanbesteden: Het bouwen van een DUBBEL WOONHUIS a.d. St.CrispiJnstraat. Bestek en teekening te ver krijgen bij den Gemeente Bouw kundige a f 2 50 per stel Inlichtingen dagelijks te ver krijgen ten kantore van Gem. Werken. 42076 WEGENS VERTREK. te Almkerk, 42078 is voornemens op Donderdagen 21 Februari en 7 Maart 1929 nam. 2 uur, in het Calé van D. van Wijk a. h. Veer te Aalburg, Voor den Heer H J. de Waal, en verdere getimmerten met erf en uitmuntend bouwland, ged. beplant met aardbeien en ruim 200 bessen- struiken, aan de Achterstraat C No. I te Heesbeen, groot 29.10 aren. Aanvaarding in eigen gebruik bij de betaling uiterlijk 30 Maart 1929 Lasten vanaf 1 januari 1929.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 10