DE VAN OUDS BEKENDE. IVBai I. Accljnsverlaéiné- Aanbesteding. J. ELEKAN oaeaaaacaaoaaaaaaaaoaaaaa Firma CHR. DE KORT MüfflSH SIM 181001 Ml MM». 25 L1TIIR P Omdat RÉ0iill.PlÈH.6M!C0. DIENSTMEISJE VOORBERE1DINGSKLAS van het INRICHTING VOOR DE VERVAARDIGING VAN Notaris Middelkoop I 1175.- Belast zich A. Kohier, J. van der Schoot- Geerards Grootestraat Fa. 6. VERKIDE WAALWIJK. dubbel Heerenhuis naast de R. K. Kerk, WAALWIJK, 't Meest gesorteerd Magazijn in 't Beste adres voor Creams. Gevraagd Aangekomen zware en lichte. Zeer concurreerend en degelijk. het beste adres Buitengewone koopjes in alle afdeelingen. De brand te Leiden. In ons vorig nummer deden we reeds uitvoerig mededeeling over den ramp die Leiden trof door het totaal afbranden van zijn prachtig raadhuis met z'n veie kunstschatten. Ook de groote moeilijkheden waar voor men gesteld is, hebben wij be licht en steeds wordt het duidelijker wat de brand ook voor de geheele gemeente-administratie der stad op z'n geweten heeft. De administratie zal geheel opnieuw moeten worden ingericht, van elk onderdeel afzonderlijkhet is ook ten deze een catastrophe zooals die in ons land zonder precedent is. Toen gisterenmiddag de hooge rook- en stoomwolken iets begonnen te minderen kon een blik in het inwen dige van de ruïne eens het fraaie Leldsche stadhuis geworpen worden. Het was niet veel meer dan een ver zameling van rookende, soms bran dende balken, van steenen, van hout, pijpen enz,, terwijl hier en daar nog een stuk muur en plafond van vele decimeters dikte, als in de lucht zwe- vende, is blijven hangen. Te midden van dit alles staat de afgeknotte ioren, die tot den eersten trans is verbrand. Hier en daar ziet men nog een overblijfsel van het carillon hangen. De toestand rond het gebouw begint, nu de vorst niet meer zoo streng is, opnieuw gevaarlijker te worden, daar groote stukken steen, tot nu toe door het ijs samen gehouden beginnen los te raken en naar beneden ploffen. Van den burgerlijken stand zijn de geboorte registers der laatste jaren gedeeltelijk ongeschonden, voor een ander deel door den brand min of meer ernstig beschadigd te voorschijn gehaald en opgeborgen. Eigenaardig is het dat uit de ruïne de typische middeleeuwsche poortjes bijna ongeschonden te voorschijn komen, zoowei de drie aan de voor zijde, aan de öreestraat, een ter linker en twee ter rechterzijde van het gebouw, alsook het poortje van de Vischmarkt en in de Maarsmanssteeg, een en ander met Inbegrip van de historische inschriften voorzienestee nen boven de poort. De monumentale toegangstrap aan de voorzijde is be halve de ballustrade aan de bovenzijde ongeschonden gebleven, hoewel een dikke laag puin het geheel bedekt. Oered zijn daardoor de kostbare liggende engeltjes op deze trap, de ter weerszijden opgestelde leeuwen figuren, alsmede ook de beide beelden ter weerszijden van den ingang en de bekende opschriften in den bovenmuur. Hoewel onder een dikke ijslaag be dolven, staan de schandplaats ter linker en de pomp ter rechterzijde van het stadhuis ongeschonden. De ondercommandant van de Leid- sche brandweer, de heer D. van Lith blijkt ernstig aan zijn rechterhand gewond te zijn. Deze hand was be vroren drie vingers zijn zoo goed als dood Hij zal hoogstwaarschijnlijk ten minste zijn pink moeten missen. Toch is de heer van Lith tot nu toe onaf gebroken in dienst gebleven. Van alle zijden ontvangt het ge meentebestuur van Leiden zeer veel blijken van belangstelling. Oetracht wordt den gemeentedienst zoo goed mogelijk weer op gang te brengee. Van den toren van het Academie gebouw aan het Rapenburg hangt de vlag, ten teeken van rouw over het door de stad Leiden geleden verlies, halfstok. Een ziek kind vervoerd per Marine—vliegtuig. Van Texel meldt men: Wij hebben reeds meegedeeld, dat het eiland Texel, tengevolge van de aanwezigheid van zwaar drijfljs in het Marsdiep en de haven van Nieuwe- diep, twee dagen volkomen geïsoleerd is geweest Te Koog op Texel was toen een patientje, een meisje van negen jaar, ernstig ziek aan buikvliesontsteking. Een operatie was dringend noodig. Hoe moest het kind in Den Helder komen? De marlnevliegdlenst bood uitkomst, hoewel natuurlijk een vlieg tuig van dien dienst niet op vervoer van zieken is berekend, en er tech nische moeilijkheden waren op te lossen. Het patientje werd per auto van haar woonplaats naar de dicht bij het vliegkamp de Mok gelegen boerderij van den heer Lap vervoerd. Het kind werd om kouvatten te voor komen en om te voorkomen, dat ein den van de dekens buiten boord zou den wapperen en in de stuurdraden vastraken, geheel in dekens genaaid. Om 2 uur Woensdagmiddag was in middels een vliegtuig, bestuurd door den chefinstructeur van het vlieg kamp de Kooy, aangekomen, meteen ziekenverpleger aan boord. Op het landingsterrein waren eenige man schappen aanwezig om het vliegtuig op te vangen, zoodat het met draaien- den motor voor de blokken kon blfl- j ven staan. Van den start en het ver- voer van het patientje verwachte men geen nadeel, wel echter van den schok bij het landen. Om dezen zooveel mo gelijk te breken, nam de ziekenver pleger het kind op schoot. Aan het vliegkamp de Kcoy stond een zieken auto gereed en hiermee is het kind naar het marinehospitaal getranspor teerd en onmiddellijk geopereerd. De hulp heeft echter niet mogen baten, het meisje is gisteren gestorven. Tengevolge van de felle koude is Dinsdag een kind van een woon wagenbewoner, die met zijn wagen te Bergentheim stond, doodgevroren. Door het ijs gezakt en verdronken' Woensdagmiddag is een tot dusver onbekend gebleven persoon, vermoe delijk afkomstig uit Voorhoul, in een vaargeul op de Kagermeren onder de gemeente Warmond door het ijs ge zakt en verdronken In opdracht van den burgemeester van Warmond heeft zich te halfzes de gemeenteveldwachter Romein, in gezelschap van den rijks veldwachter Jacobs en den jachthaven- eigenaar Visch, per ijsvlet van laatst genoemde naar den overkant der meren begeven, waar in een boerderij het lijk was geborgen. Door de duister nis misleid is deze ijsvlet op een zwakke plaats in dezelfde vaargeul eveneens door hei ijs gezakt. De drie mannen geraakten te water. Jacobs en de heer Visch wisten zich aan de ijsvlet vast te grijpen en zich zoo boven water te houden. Op hun hulpgeroep kwam de heer C. Copper uit Warmond tien minuten later aan gesneld en wist met behulp van ladders deze belde personen te redden. De 35 jarige gemeenteveldwachter Romein was evenwel in de touwen van de ijsvlet verward geraakt en kwam jammerlijk om het leven. Hij was gehuwd en vader van vier kinderen. Bij het schaatsenrijden is de 23 jarige Neefs op de Engelsche Dieze bij Den Bosch door het ijs gezakt en verdronken. Woensdagmiddag zijn twee jongens toen zij de rivier de Meiwede bij Sliedrecht over wilden steken door het nog te zwakke ijs gezakt en ver dronken. Een derde werd op een andere plaats op de rivier|met veel moeite gered Woensdagmiddag half vijf zijn zijn twee jongens, de 15 jarige T. en 10 jarige E., bij de Merwedehaven te Dordrecht, door het ijs gezakt en verdronken. De postboet voor Vlieland, welke drie dagen post bevatte, heeft Woens dagmiddag getracht het eiland aan de Noordzijde te bereiken doch door het zware drijfijs is ook dit mislukt. Thans is het eiland reeds drie dagen zonder verbinding mei den vasten wal. Donderdagochtend zou de postboot een nieuwe poging wagen om het eiland aan de Noordzijde'te bereiken. Dinsdag is in den hooiberg van den landbouwer G J. Takken te Barneveld een landlooper dood ge vonden die van koude was omge komen. Teruggaaf van Accijns. De Directeur der Directe Be lastingen, Invoerrechten en Ac cijnzen te 's HERTOGENBOSCH brengt ter algemeene kennis, dat voor den opslag van gedistilleerd tot het bekomen van teruggaaf van accijns voor zoover geen opslag onder eigen beheer is toegestaan - als publiek entrepöt zijn aangewezen de lokalen Handelskade No. 7 te 's Hertogenbosch. Vlncenttusstraat No. 37 te Tilburg. Wlllemstraat No. 53 te Eindhoven. Voor de bezorging van ge distilleerd zijn genoemde lokalen geopend vanaf 20 Februari a.s. tot en met 26 Februari a.s. van 8 uur v.m tot 12 uur's middags en van 2tot6uar'snamiddags; op Zaterdag tot 1 uur's middags. Het gedistilleerd kan worden afgehaald van 1 Maart tot en met 7 Maart a s, op bovengenoemde uren. Indien afhaling na 7 Maart a.s. geschiedt worden kosten we gens pakhuishuur verschuldigd. Eventueele nadereinlichtlngen kunnen worden ingewonnen bij de ambtenaren der Directe Be lastingen, Invoerrechten en Ac- cQnzen. s Hertogenbosh. 14 Febr.'29, De wnd. Directeur der Directe Belastingen enz, 42071 BROUWER. GEVRAAGD voor «Hrect: Een flink bij O. HOOENHOUT, Min. Loeffstr. 20, Baardwiik, Op Maandag 25 Februari 1929. n.m 3 uur zal de aan besteding plaats hebben van het te bouwen voor rekening van H. DE WIJS en P. VAN DRUNENte Drunen, in het Caté van P, KLERKS te Drunen bij de Tramremise. Bestek en teekenirg zijn ver. krijgbaar a f 3.— bij den Architect J. VAN VLIJMEN te Vlijmen, die verdere inlichtingen ver strekt. 42067 Rechtskundig Adviseur, HAVENSTRAAT 5 (Nabij het Station) 's-HERTOGENBOSCH. Juvenaat v. d. Missionarissen v. Sparrertdaal wordt gegeven gedurende drie maanden, terstond na de Paaschvacantie tot de Zomervacantie. Candidaten zich Intijds aan te melden bij den Pater Overste v. h. Missiehuis .Bisschop Hamer" te Nijmegen. Dames-, Heeren- en Kinderschoenen, Pantoffels, Gymnastiekschoenen, Cres Heeren- en Jongenslaarzen, werkschoenen enz. enz. De bekende zware Goodyeat' Rubberhakken, de gewone Berson s Rubberhakken, inlegzolen OPGERICHT 1872. van de meest gewone tot de fijnste kunst drukwerken, handelsdrukwerk, couranten, vereenigingsorganen, periodieken, boekwer ken, catalogi enz. Uitgebreid personeel. Nieuwste machines. Mooie lettersorteerlng. enz. W a a 1 w ij k. 42075 te Capeile, bericht, dat het perceel land aan de Heistraat, in veiling ten ver zoeke van |ACOBUS RIETVELD te Capeile, is ingezet op De toeslag blijft bepaald op Maandag 18 Februari a.s. 's avonds 6 uur, ten herberge van L. F. VAN DONGEN te Capeile. met het opmaken van akten betreffende den verkoop van roerende en onroerende goederen zooalsInboedels, huizen enz. Billijke conditiën. Volledige Reparatie-inrichting van alle soorten schoenen,ook welke nietin onze zaakgekochtzijn. Aanbevelend. Vraagt offerten of Reizigersbezoek. Agent te Kaatsheuvel; A. VAN DER WEE-COOLS Schoolstraat. bij ons de beste grond stoffen vakkundig ver werkt worden is steeds voor Worst en fijne Vleeschwaren naast de Putstraat, WAALWIJ K. ALMKERK. Runds- en Varken vleesch aan scherp con curreerenden prijs Prima Witte Kinderhemden m. feston 29 ct. Broekjes 29 Dameshemden 49 Jeager Tricot Dames Onderjurken f 1.38 Partij Prima Dames-Corsets 98, 89, 79 ct. Witte Dames Fantaisieschorfjes 19 Prima ongebl Tricot Kinderbroekjes 32 Prima ongebl. Hemdenkatoen Lakens Wit Graslinnen voor hemden Katoen Witte flanel Grijs Molton 2 el breed Broekstof Dames-, Heeren- en Ktndervesten, Pullovers, Truien en KIndertrlcolpakjes voor halven prijs. 19 ct. 49 0 29 19 24 26 B 79 42032 DEKENS DEKENS. I I I ALLE DRUKWERKEN, jongste Bediende. y T T T t ,T T A A a A A A-A A A A A A A WaalwQks ManniacloreDKaodel Groote Uitverliosp

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 8